Amersfoorts verkeerspolitie op controle 'TABSVENSTER Apko-apparaat bewijst zijn grote waarde Echtpaar Bakkenes maakt prachtige poppen Uil de grote Waardering bij chauffeurs DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Uit ijzer draad, papier en lappen werd „Assepoester''geboren Noteert U even Vrijdag 24 Augustus 1 'c U». (Van een onzer verslaggevers) „Daar komt er een aan. die wy maar eens te pakken moeten nemen." Deze opmerking, gemaakt door een agent van de Verkeerspolitie van Amersfoort, betekent, dat hij iets heeft gezien, dat hem niet in orde lijkt. De auto wordt aangehouden en de controle begint. Bij het laten stoppen is al geconstateerd dat de remmen volkomen in orde zün. maar dat Is niet het hoofddoel van deze controle. Het gaat er om met het „Apko"- apparaat te bewijzen, dat dit stuurspelings-opmeet-instrument zeer nuttig is. De verkeerspolitie had post gevat tussen het Bcrghotel en het kruispunt UtrechtsewegLaan 1914Daem Fockemalaan. Het is maar een eenvoudig instrument, dat „Apko" apparaat, maar het geeft de politic een geweldige steun. De chauffeur van de aangehouden Van Gcnd Loos-wagen kijkt geïnteresseerd toe hoe agent Ruitenbeek op zijn stuurwiel een eenvoudige grijper vastmaakt, daarna het middelpunt van de arm van deze grijper op het middelpunt van het stuur richt, om tenslotte een eenvoudig instrument met een knijper op de ruit van zijn portier te bevestigen. Zo eenvoudig als dit apparaat Is, zo handig is het ook. Een cartonnen gradenmeter, dat wel iets weg heeft van een schietschijf, zit op de knijper. Bovenaan wordt een potlood bevestigd en nu is men klaar voor controle. Het stuurwiel wordt bewogen en keurig netjes geeft het potlood een streep op de gradenmeter net zo lang als de speling in het stuur groot is. dant Ottens legt hem echter uit dat de wet is veranderd en hij moet daar rekening mee houden. Zij zijn ook kennelijk verwonderd dat er zoveel aan hun stuurinrichting mankeert. Zij hadden dat niet ver wacht. merken zelfs op het laatst helemaal Reen speling meer. Ze be rusten volkomen in hun nederlaag en trekken, met hun processenver- baal op zak. na een opgewekte groet naar Stroobos (Gr.) waar zij thuis horen. NOG EEN BON „Dat is mooi," zegt de chauffeur van de vrachtwagen spontaan. ..zo weten we tenminste waar we aan toe zijn. Is het niet in orde dan kan het meteen in orde worden ge maakt." „Het is tenslotte ook voor eigen veiligheid," is de juiste con- clusi. die deze bestelwagen-bestuur der maakt. Agent Molenaar heeft inmiddels geconstateerd dat de gra denboog 28 graden aanwijst. Volko men in orde, is de conclusie, want de toegestane speling is 30 graden. Tot veertig graden krijgt men geen procesverbaal, maar wel een waar schuwing en men moet de te grote speling in orde laten maken. Boven veertig graden is het volkomen mis en wordt procesverbaal opgemaakt. De chauffeur van de Van Gend Loos-wagen kan doorrijden, met de wetenschap dat alles in orde is. Er komt ook een grote Plymouth aan de beurt. Ook deze chauffeur kijkt geïnteresseerd toe en maakt de opmerking: ..Dat moeten we hebben om te weten of onze spul len in orde zijn." En hij krijgt te horen dat de veertig graden, die de boog aangeeft, teveel zijn om overhonderd procent veiligheid te kunnen spreken. „In orde laten maken en volgende week Dinsdag aan het bureau komen, om te laten zien dat de te grote speling Is ver dwenen." is het advies dat de poli tie geeft." FIJNE NEUS Op het moment dat de chef \\n de verkeerspolitie, de heer G. Ot tens. arriveert, nadert uit de rich ting Utrecht een grote vrachtwagen met aanhangwagen, die wordt ge sommeerd te stoppen. Uit de cabine van de vrachtauto komen twee mannen te voorschijn. Wij hebben respect voor het al ziend oog van de politiemannen, want het blijkt dat er aan de stuurinrichting van deze combina tie nog wel wat ontbreekt. Het apparaat wordt gebruikt en dan horen wij, dat de speling in het stuur niet minder dan 75 graden is. Agent Ruitenbeek maakt het be kende gebaar en het boekje komt te voorschijn. Op het „Naam van de bestuurder" treedt de oudste van de twee inzittende naar voren, maar do mannen van de politie wijzen hem terug. „Niet U. maar deze meneer zat achter het stuur," luidt de conclusie. En dan komt het hoge woord er uit. „Ja, maar ik heb geen rijbewijs." Ai. dat is de tweede treffer. Procesverbaal voor ondeugdelijke stuurinrichting en een dito voor het rijden zonder rijbewijs. Het „Ja maar, het is om te leren." heeft geen enkel resul taat, want een der agenten maakt de mensen duidelijk dat de jongste dan toch minstens een B.E.-rijbe- wijs (voor het besturen van luxe auto's) moet hebben. Er helpt niets aan. controle is nu eenmaal con trole en de „bonnetjes" worden ge schreven. Tenslotte gaat de veilig heid van het verkeer vóór alles. Dat vinden de beide vrachtwagen-men sen ook en zij vatten hun verlies zeer sportief op. De oudste vertelt dan nog hoe hij zelf, evenals zijn oudere broers het sturen op de zelfde manier heeft geleerd. Adju- Een onwelriekende wagen van een destructiebedrijf, die daarna wordt aangehouden heeft 43 graden speling, dus ook veel te veel. Er zijn echter nog andere gebreken en ook de chauffeur van deze wagen gaat met een bonnetje huiswaarts. Daar komt een Ford-Taunus aan rijden. die uit zichzelf de kant al indijdt. Deze wordt echter niet ge controleerd. Het is de commissaris van politie, de heer G. Goorhuis, die zich eens komt overtuigen van de practische waarde van het nieuwe meetinstrument. De heer Goorhuis is net op tijd leerd. Maar vooral gezien dat de politie met het eenvoudige „Apko"- apparaat bij de bestuurders van auto's veel meer autoriteit heeft gekregen. Men twijfelt niet aan de juistheid van de gegevens op de gradenboog en is dikwijls dankbaar over de inlichtingen, die op deze wijze door de politie worden ver strekt De bestuurders gaan niet meer. zoals dat eerst veel gebeur de, twistgesprekken met de politie aan. Men voelt dat dit apparaat onfeilbaar de gebreken van de stuurinrichting weergeeft. Commissaris Goorhuis vertelde ons, dat als ook do „Tapley"-meter er is om de remcapaciteiten van de wagens te controleren, de controle op het snelverkeer nog belangrijk beter kan worden toegepast. .En het gaat ons," aldus de heer Goor huis. „slechts om veilig verkeer. Onze controle heeft, en moet dit ook hebben, beslist een preventie ve uitwerking." Wij zijn het daar volkomen mee eens, omdat wij gelovén, dat de chauffeurs, wier wagens nu onder de loupe" zijn genomen, dit ook verder in het land zullen vertellen. Hun collega's zullen waarschuwen. Denk er aan, in Amersfoort heb ben ze een apparaat, waarmee de politie precies kan zien, hoe het met je wagen staat." De prettige, grote grijze heer van de Hansaovertuigt zichzelf dat de gradenboog een te grote spe ling van de stuurinrichting aan geeft. (DvA-Archifoto) 1672. Wanneer Rob bij de baai terugkomt, ziet hij tot zijn grote schrik, dat er onraad aan boord is. Iemand is bezig het grootzeil te hijsen. Kijk daar lopen nog twee mannen aan dek. Maar dan zijn het dieven, die willen proberen er met de „Vrijheid" vandoor ie gaan! Rob gooit zijn wa tervat neer en springt in de vlet. Hij moet snel handelen en hij kan zich nu wel de haren uit hei hoofd trekken van spijt, dat hij ongewapend naai de wal is geroeid. Wat kan hij uitrichten tegen drie tegenstanders? Die mannen aan boord zijn waarschijnlijk bewa-1 schurken zijn zullen zij zich er weinig over bekommeren pend en zullen zij acht slaan op hem? Als het i Assepoester, de al vele honderden jaren oude. maar niettemin nog altijd even jonge en aantrekkelijke sprookjesfiguur met het glazen muiltje leeft nog altijd in veler harten. In allerlei vormen doemt Assepoester op: verteld, te boek gesteld, door Walt Disney als filmster Hollywood binnengehaald, maar ookals pop. Deze laatste uiting van het onsterfelijke voortbe staan van het sprookje konden we bewonderen ten huize van het jonge kunstenaarsechtpaar Bakkenes te Utrecht, waar een bijna levensgrote Assepoester dezer dagen tot leven is geroepen. Oud-Amersfoorter aan 't werk En hoe! Want in de Zadelstraat te Utrecht houden de oud-Amersfoort- se Wouter Bakkenes en Hanneke zijn vrouw het kwijnende poppen- makersvak, dat in Nederland maar zeer weinig beoefenaars meer telt, met grote vakkennis en kunstzinnig heid hoog. Een innige samenwerking bestaat er tussen deze twee, wat het pop- penmaken betreft. De ontwerpen ko men in gemeenschaopelijk overleg tot stand, de modellen en de ex pressie van de koppen neemt Wout dan voor zijn rekening wat hem als kunstschilder, zijn eigenlijke roeping, bijzonder goed ligt ter wijl de aankleding en het naald en draadwerk tot het privé-terrcin van Hanneke behoort. Zo is ook in de afgelopen weken als een topprestatie in het tot nu toe op dit gebied geleverde uit hun vaardige handen een drietal poppen ontstaan met de respectabele lengte van 1.20 meter, die het kun nen van deze kunstenaars ten voe ten uit tonen. Het was namelijk niet alleen As sepoester, die ter wille van de Enschedcse tcxtieltentoonstelling uit het niets moest verrijzen, maar ook haar twee mannelijke metgezel len op de tocht van de glazen koets naar het koninklijk feest: de koet sier en de palfrenier. En de creatie van dit drietal is een waar kunst werk geworden. Dagenlange, nauwgezette arbeid moest besteed worden aan dit werk stuk, dat van begin tot eind hand werk is. Het uitgangspunt: allerhan de materiaal, als ijzerdraad. papier, lappen en verf en enige prentjes van de te vervaardigen figuren. Anders niets. Behalve dan twee paar vaar dige handen, die dit alles rangschik ten, vorm gaven en langzaam-aan omtoverden tot de drie sprookjes figuren. Wout bracht de innemende, grappige kop van de koetsier tot leven en Hanneke vormde een lap fluweel tot een fraaie koetslersjas, die nog wat goudgalon kreeg en daarna goed bevonden werd om het inmiddels gereed gekomen lichaam van de koetsier te omhullen. Zo ver ging het ook de palfrenier. Het kroonstuk leverde Hanneke echter met de aankleding van haar Assepoester. Niet alleen een prach tige japon naaide zij voor de hoofd figuur uit het sprookje, maar ook een taftzijden onderjurk, terwijl lovertjes, witte wol en tulle de blauwe japon nog sierlijker maak ten, die de figuur van Assepoester afrondde tot de voorname sprookjes prinses. Het echtpaar Bakkenes dat ook door de poppenkast de marionetten en het schilderwerk van Wout de aandacht vraagt en verdient weet door het maken van poppen als deze drie uit het sprookje van Assepoes ter dit aloude en geliefde kunstgenre hoog te houden. Daar zij, als de meeste mensen in normale omstandigheden, niet zon der werken hun dagelijks brood krijgen, kunnen zij zich met slechts uit pure liefde voor het vak bezig houden met het maken van hun poppen. Burgerlijke stand GEBOREN: Mnrcelllnus Maria. z. v. G. J. v. Keken en A. F. v. Kleef; Geor ge, z. v. J. P. v. Rijn en J. M. Duschek; Bnrtholomeus Johannes Ma ria, z. v. G Iking en A. M. M. Majoor. GEHUWD: H. E. v. d. !7am en M. J. J. Cornclissen. OVERLEDEN Cornelia v. Denderen, 32 jr. wed. v J. C. d. Voogd. De laatste hand wordt gelegd aan de formidabele poppen. De palfre nier ondergaat hier een inspectie door het echtpaar Bakkenester wijl Assepoester en de koetsier er al opgedoft als toeschouwers byzitten. of Rob op dit eiland achter Gereformeerden tijdelijk in St. Joriskerk De herstelwerkzaamheden aan de Grachtkerk zullen langer du ren. dan aanvankelijk was gedacht. In verband hiermee heeft de Ned. Hervormde Gemeente de St. Joris kerk op de Hof voor Gereformeer de Kerkdiensten beschikbaar ge steld. Met ingang van a.s. Zondag zul len deze diensten worden gehou den, voor hen, die anders in de Grachtkerk samenkomen, om 10.45 en 6.45 uur. De Ned. Herv. dien sten vinden plaats om 9 en 5 uur. De reeds aangekondigde dubbele diensten in de Leusderkerk gaan niet door. Kaderconferentie van de Lutherse Kerk Op het kasteel Hockelum bij Benne- kom wordt Donderdag 6 en Vrijdag 7 September a s. onder leiding van prof. dr W. J. Kooiman uit Amsterdam de jaarlijkse kaderconferentie van de Ned. Lutherse kerk gehouden. In het middel punt der besprekingen /uilen de onder werpen staan, die in 1952 op de assem blee van de Lutherse wereldfederatie in Hannover In behandeling zullen komen, t.w.: 1. De boodschap van de Lutherse kerk vandaag. 2. Het gemccntclid en zijn verantwoordelijkheid. 3. Het Evan gelie roept de volkeren. 4 Plaats en taak van de vrouw in de kerk. 5. Men selijke nood en evangelie. GRAND THEATRE tm. 29-8 „Adam's Rib" 14 jaar. Zondag: 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ov dagen 2.30 6 45 en 9 uur. „Donderdagcyclus", 30-8. 2 30 6.45 en 9 uur; „De zevende sluier" 14 jaar. CITY THEATER In alle avondvoorstel lingen: 6.45 en 9 uur- „Zo begint het leven" 18 Jaar. In alle matlnee's 2 30 uur en Zondag 2 en 4.15 uur: „De wraak \s zoet". 14 jaar. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t.m. Maandag; „De Inspecteur Ge neraal" elke leeftijd. Van Dinsdag t.m, Donderdag: „Hotel Berlin" 18 jaar. Zondag. 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 64 5 en 9 uur. CITY THEATER SOFSTDIJK t m. 29-8 „Dombo" elke leeftijd. Zaterdag 2.30 6.45 en 9 uur. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 cn 8 uur. „Donderdagcyclus". 30-8 2 30 6.45 en 9 uuc „Het betoverde landhuis" 18 jaar. 24 AUGUSTUS. Vrijdag: 19.30 uur Con cert op het Thorbeckcpleln door „Excelsior" cn op het Borneopleln door de Kon. Am. Muzlckver. 25 AUGUSTUS. Zaterdag: 16.00 uur marsdemonstraties bij het Politie bureau. gevolgd door marsmuziek van een monstermuziekcorps. 20.00 uur Sluiting Muzlckweek met een concert op het terras van Amlcltla door „Hosanna". 8 uur: K.A.B -gebouw; Amerstoort- se Toneelver T en O.: „Het begon in 'n gracht". MUSEUM FLEHITE. Wcstsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 1012 cn 1—4 uur. Zaterdag 10—12 en 1 30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassen 2—5 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- cn Zaterdagmid dag 2.304 30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Zonneblocmstraat 67» Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 1112.30 en 2-30—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: Haan, Jullanaplcin 3, tel. 4609; Soester Apotheek. O. Soesterweg 92, tel 5174. Tja, dat geval moest flink worden aangepakt. Nadat pok andere ge breken aan de vrachtauto waren geconstateerd, bleek de stuurin richting bar slecht te zijn. Adju dant Ottens bekijkt het resultaat op de gradenboog, die de naast hem zittende agent Molenaar van het „Apko"-apparaat, dat hij in handen heeft, afhaalde. Agent Rui tenbeek schrijft het „bonnetje" uit. (DvA-Archifoto) om de meest smakelijke ontmoeting van deze middag mee te maken. Een „Hansa", die uit de richting Amersfoort komt. wordt aangehou den. De bestuurder, een prettige grote heer, lacht. Hij is er kenne lijk van overtuigd dat de politie hem niet „vangen" kan. Vol trots geeft hij zijn papieren, die in orde blijken te zijn. Met een gezicht van „dat wist ik wel" steekt de heer zijn papieren weer weg. Dan kijkt hij verwonderd op als hem wordt verzocht achter het stuur weg te gaan. Hij stapt uit en de lach op zijn gezicht verdwijnt volkomen als op zijn stuur een vreemd in strument wordt geplaatst. Hij wordt zelfs verbouwereerd als hij te horen krijgt dat zijn wagen niet in orde is. Veertig graden speling' Zijn reactie is een rap uitge sproken: „Maar dat begrijp ik niet. Ik heb deze wagen twaalf jaar en vorig jaar nog voor vijfduizend gulden aan verdoktert. Ik kan toch niet in een gouden koets rijden?" De politiemannen blijven onver stoorbaar en vertellen dat dit zo niet gaat. Moet op stel en sprong in orde worden gemaakt. Hij krijgt tot advies zich te mel den bij de politie in zijn woon plaats, Den Haag. om te laten zien dat het in orde is gebracht. Dan komt cr een oud Ford-be- stelwagentjc aangesukkeld en wij rekenen cr reeds op dat dit wel weer op een waarschuwing op pro cesverbaal zal uitdragen. Wij blij ken er echter volstrekt geen kijk op te hebben, want alles is volko men in orde cn de bestuurder gaat met een gelukkig gezicht zijn reis vervolgen. ESCORTE Dan zien wij de agenten, adju dant en ook de commissaris plotse ling met belangstelling in de rich ting Utrecht kijken. En ja, dat is weer raak. Daar komt een grote vrachtwagen, met oplegger, aan rijden waarop een respectabele vracht hooi, die echter scheef is gaan hangen. Zelfs een leek kan constateren dat dit geen „veilig verkeer" meer is. De combinatie wordt aangehouden en na opmeting blijkt zowel de breedte als de hoogte van de lading het maximum toelaatbare te overtreffen. Ook dit wordt een procesverbaal. De be stuurder vertelt, dat hij naar Ter- schuur moet en dat overladen niet alleen een kostbare, maar ook zeer tijdrovende geschiedenis wordt. Na ruggespraak wordt besloten dat agent Molenaar dit vervoer zal escorteren. Hoewel met een proces verbaal in zijn zak vertrekt de be stuurder opgewekt, omdat hij, zij het dan ook onder politicgeleide voor de veiligheid, zijn weg kan vervolgen. De contróle, die leerzaam en vruchtdragend was. is hiermede ten einde. Wij hebben gezien en ge- De dood loert r\E vraag, of de mens U zijns broeders hoeder is, wordt in het openbaar alleen door cynici ontkend. Dc overgrote meerder heid der mensen voelt, dunkt ons, wel de verant woordelijkheid voor zijn medemensen. Waarbij wij niet willen ontkennen, dat de toepas sing dezer verantwoorde lijkheid in de practijk voor elk individu aan ver schillende normen is ge bonden. Echter is cr cén terrein, waarop loij, vrijwel zonder uitzondering, voelen een morele taak te hebben. Dat terrein ligt daar, waar het gaat om onze bezorgdheid voor het kind, vooral het zeer jonge kind, dat be dreigd wordt door het mo derne verkeer. Slechts weinige straten zijn er in onze stad, waar op, gelijk in de tijd, toen wij jong waren, kinderen kunnen spelen zonder ge vaar. Het is daarom zo goed, dat er speeltuinen zijn, waar het kind zich onbe zorgd kan uitleven en het niet bedreigd wordt door de loerende dood, die steeds verborgen is achter een snelrijdende auto of motorfiets. Lang niet alle kinderen evenwel hebben speeltui nen te hunner beschikking. Het trottoir is dan hun do mein. Daarop bewegen zij zich met hun tollen en hoe pels, met ballen of auto peds. Dit spel zien wij gaarne aan, maar wij weten ook van het gevaar, dat hier steeds aanwezig is. Zo'n klein mensje loopt achter zijn rollende bal aan en plots vliegt deze van 't trottoir en huppelt over de straat, die voor de voet ganger en voor het kind stellig, steeds meer verbo den terrein is geworden. Er is maar één drift, die het kind beweegt, wanneer zijn bal op de straat rolt het wil die bal zo snel mogelijk terug hebben. Daarom vliegt het er achter aan, zonder te let ten op het verkeer en alle gevaren, welke het van die zijde bedreigen. Zien wij zulk een situa tie niet dagelijks ontstaan? Gister nog zagen wij een jongen, die achter zijn hoe pel aanrende de straat op, voor wij hem konden be reiken en tegenhouden. Een juist passerende auto zou hem noodlottig geworden zijn, indien de oplettende bestuurder niet met handig manoeuvreren onheil had weten te voorkomen. Deze fatale mogelijkhe den leggen ons allen een plicht op. Wij hebben de taak kinderen, die op het trottoir spelen, waarover wij juist passeren, in het oog te houden. Hier beginne ons gevoel van des broeders hoeder te zijn. Muzickweek I De muziekweek, die zo veel kijkers, maar helaas weinig kopers van pro gramma's trok, vindt mor gen haar besluit in mars demonstraties en mars muziek. Nog altijd is daar het grote veld nabij 't politie bureau voor beschikbaar. Daar kunt u dan ook mor genmiddag om vier uur de Amersfoortse muziekcorp sen in actie zien. Het wordt een spectaculaire gebeurtenis en de marsmu ziek van een groot monster muziekcorps zal zeker in drukwekkend zijn. Maar met deze middag bijeenkomst op het terrein aan de Hellestraat is het muziekfeest nog niet ten einde. Want Muziekweek II In de vertrouwde sfeer rond „Amicitia", waar al zoveel keren het koper van de blazers schetterde, waar corpsen lauweren oogstten, daar vindt tenslotte de mu ziekweek haar stijlvol ein de. Ditmaal is de eer van de verzorging van het slui tingsconcert aan de Chr. Muziekvereniging „Hosan na", kapelmeester J. A. Reynhoudt, zal daar met zijn corps het volgende programma brengen: 1. Psalm 89. 2. The Middv, mars, H. J. Alford 3. Ncron, ouverture, F. Pop ij 4. Michiel Adriaans- zoon, ouverture, G. Boedijn 5. Winterfeesten, fanta sie, Alb. Meyns 6. Marche Du Heros, H. Nicholls Pauze 7. Death Or Glory, mars, R. B. Hall 8. La Dame Blanche, fantasie, Boieldien 9. Paraphrase over „Bo ven de Sterren", S. P. v. Leeuwen 10. De Vogelkoopman, operette, S. P. v. Leeuwen 11. N.N., mars, J. A. Reijnhoudt 12. Wilhelmus. Als de laatste tonen van 't Wilhelmus verstorven zullen zijn, dan is de mu ziekweek 1951 voorbij. Dan gaan de muzikanten met nieuwe ervaringen en met nog groter enthousiasme aan nieuw werk beginnen. In de verscheidene clublo kalen zal dan 't koper weer schetteren en de trommen roffelen. Dan staan de dirigenten weer voor hun moeilijke taak om de kwaliteiten van hun corpsen nog meer op te voeren. Een ding is zeker, zij kunnen daarbij op de steun van de muzikanten rekenen. Wie weet wat wij volgend jaar dan in Amers foort mogen verwachten Een groot concours? Een tweede Kerkrade? Afwach ten maar! Aardig gebaar Wij hebben in ons Stads- venster van gisteren het uitsteken van de vlaggen door de winkeliers in de Langestraat een aardig ge baar genoemd. Aardig, omdat men er het werk van de Amers foortse muzikanten mee waardeert. Aardig ook, omdat het de stad zo'n feestelijk karakter geeft. Wij waren er gisteren niet onmiddellijk achter waarom die vlaggen wap perden en daarom zijn we gaan informeren. Dat is nu eenmaal onze taak. De heer T. v. R. uit de Langestraat zegt daarover: „Omtrent het vlaggen in de Langestraat is 't leuk te vernemen, dat het „een aardig gebaar" is. Dat vele vreemdelingen zich afge vraagd hebben wat er aan de hand was is heel logisch. Maar Amersfoorters moes ten toch weten, dat de Langestraat meeleeft met hetgeen in de stad gebeurt. De Langestraat steekt altijd de vlag uit in de muziek week, omdat men de diver se muziekverenigingen weet te waarderen. Zij be tekenen iets voor de bin nenstad. De heer T. v. R. zegt ten slotte, dat het goed zou zijn als de Amersfoorters dat allemaal beseften. Hij ziet graag wat meer waar dering en financiële steun voor het werk van de mu zikanten, die toch de vro lijke noot in onze stad brengen. Sportoptocht Op de avond van de 31e Augustus roffelen de trom mels en klinkt de fiere stap van sportmensen door Amersfoorts straten. Dan trekt aan het oog van de toeschouwer de lange sportoptocht voorbij. Dan weet de toeschouwer ook dat in deze sportieve demonstratie het werk van de Amersfoortse Bond voor Lichamelijke Opvoeding verankerd ligt. Het is de moeite waard om te gaan kijken. De stoet formeert zich om zeven uur aan de Puntenburger laan en trekt dan langs de volgende route door de stad: Puntenburgerlaan, Gro ningerstraat, Nijverheids straat, Eemstraat, Kleine Koppel, Kleine Spui, 't Zand, Weverssingel, Kam perbinnenpoort. Lange straat, Varkensmarkt, Utr.straat, Wijerstraat, Gas- laan, Eemstraat, Punten burgerlaan, Oude Soester weg, Merwedestraat, Dol- lardstraat, Oude Soester weg, IJsselstraat eindpunt. Na afloop worden op het terrein Puntenburgerlaan hoek Isseltseweg enige sportdemonstraties gegeven. Lcesplank AP-KO-AP-PA-R AAT", da's dc nieuwe leesplank van de politie", zei 't man neke vanmorgen. Amersfoort is d nizoensplaats van Vooral 's avonds trekken litairen naar de binnenstad verpozing te zoeken. Dat niet altijd op de juiste wijze, al als een deel van het garn aan groot verlof toe is. Dan men nog wel eens te diep id glaasje cn dat geeft altijd moe|y heden. Woensdagavond is er, zoal hebben bericht, door enige bes<{^ ken groot-verlofgangers wat moer in de stad veroorzaakt probeerden op hun manier eht 3( keer te regelen. De politie met behulp van de marecha d eal te uitbundige verlofga naar de Willem III kazerne bracht. In het Nieuws van de Dag cfl< Telegraaf heeft men de lezer^v sterk gekleurd verhaal van jh< gebeurtenis voorgezet. Er is initfi berichtgeving zelfs sprake varsj; lestatie van de politie, van h*- taal onder de voet lopen va0l wacht en het aan de kant van de officier van piket De s^. ver van dit bericht schijnt wev; bijzonder grote en vruchtffirc te hebben. Politie-autonteite militaire overheid te Amer zijn dan ook allerminst over berichtgeving, die beslist be de waarheid is. te spreken ook geen sprake van dat he Amersfoort regelmatig onrust Het surveilleren van de M.P. binnenstad is geen nieuwtje, een maatregel, die nu eenma zo'n grote garnizoensplaats zelfsprekend is. De burgeiuj de rustiig wandelende M.P. gewend en de militairen waarom zij in de stad aanwezig^ Er moet nu eenmaal orde zijp Inbrekers op bezof in Emmalaan c Inbrekers hebben Donderdag - dag. dus op klaarlichte dag. j bezoek gebracht aan de per j< Emmalaan 7 en 9. waarvan ci >i woners afwezig zijn. De inb. werden ontdekt door overt die op zich hadden genomer^. oogje in het zeil te houden, een controle-rondgang werd maakt zag men bij beide per een glas in lood ruitje ver De politie werd gewaarscr die constateerde dat alle kaste laden overhoop waren ger Men heeft, doordat de bev. nog afwezig zijn, niet kunnen stellen of er iets wordt vern Gevonden voorwerp Gevonden voorwerpen van 23 Augustus 1951: snelbinder temonnaie met inh., Alpine benzineblik. ceintuur, colben dames handschoen <1.), bank mocrsleutel. lipssleutel. kinde hoes van parapluie. bootscha tas met inh.. Lipssleutel. b sleutel. ceintuur. kinderrr portemonnaie met inh., her wiel. halsketting, zonnebril, hond, sjaal, vulpenhouder, ml regenjas, hoes van parapluie. dek. armband, bankbiljet, b sierspeld, kinderjasje, portemc met inh.. armband, portemtf met inh.. hond (foxterrier). a met inh.. damesrijwiel. Ba pen, portemonnaie. vulpotloo garenaansteker, regenjas Twit), dames handschoen (1.), je capichon. kindervestje, au zak met inh.. kindervestje, bond je en mes. NOG niet zo heel lang geleden stonden we door de kieren van de schuttingen te gluren naar de grote bedrijvigheid bij Pon aan de Arnhemsestraat. Nu hoeven we dat niet meer te doen. U ziet dat wel op dit plaatje. Het grote volkswagenbedrijf van Pon is zo goed als gereed. Amersfoort kan trots op dit com plex zijn, dat een goede indruk maakt. Let op, straks gaat de vlag in top. En dat mag dan ook wel. Natuurwacht voor Plassen (Van onze Gooise correspont KORTENHOEF. Op een komst in het raadhuis is een sen-natuurwacht opgericht. D< tot deze oprichting heeft g£' ds. A. L. Broer. Doopsgezind kant in Hilversum, die in het van de Vereniging van Vr.J van het Goois Natuurreservas wezen heeft op de noodzaak het Gooi een plassen-natuurwa: het leven te roepen, die onr vernieling van het natuurschi cn rondom de plassen zal tege' De natuurwacht heeft voora' opvoedende taak en niet zoz< repressieve. In het bestuur van deze wacht hebben zitting de here: Hamer, voorzitter; P. Bakker, taris en J. Portengen, penninj ter. Er zijn reeds veertien P- natuurwachters aangesteld.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2