N.V. Pon gaat zelf auto's monteren STADSVENSTER Adams Rib is een amusante film FI IMS IN AMERSFOORT Huzaren met muziek naar het station „Zo begint het leven" in City te bewonderen Veel vreemdelingen op de Yeluwe VAD-bussen vervoeren per jaar negen millioen reizigers Innerlijke verbondenheid in het huwelijk leidend motief Noteert U even Huismoeders naar buiten Marktfeest van de F.A.M. Zaterdag 25 Augustus 19j| 55 55' ..Adams Rib" is de titel van de allergeestigste film, die deze week niet zal nalaten de bezoekers van „Grand Théatre" in hoge mate te amuseren. Te amuseren zowel door 't losse, ongedwongen spel als door de luchtige dia loog. Maar eveneens door de totale opzet van het filmverhaal. „Adams Rib" heet dit Mctro-Goldwyn product en voor wie even nadenkt, moet het duidciyk zyn, dat de innerlijke verbondenheid van man en vrouw In het huwelijk het leidende motief is geweest by de opzet. Een verbondenheid, die zelfs niet verstoord kan worden, als er tussen de twee huwelijkspartners een conflict rijst, dat op een ander terrein ligt dan dat der huwelijks trouw. Er ontstaat inderdaad een be hoorlijke controverse, wanneer de jurist Adam Bonner, openbaar aan klager. in deze kwaliteit de tegen partij is van zijn echtgenote Aman da Bonner, juriste als haar man, maar die in dezelfde rechtbank als advocate der beklaagde optreedt. Bonner kan dit desnoods nog aanvaarden, maar voor hem, de man van het recht en de wet, is het een gruwel, dat op sentiments motieven getracht wordt vrijspraak te verkrijgen voor een beklaagde, van wie vaststaat, dat ze een moordaanslag heeft gepleegd. Nog afgezien van de omstandig heid, dat de openbaarheid zich vro lijk maakt, om een man en vrouw, die beiden door een juridische functie vierkant tegenover elkaar staan. Als dan tenslotte de jury nog zwicht voor de gevoelsargumenten, die de advocate zo handig in het geding weet te brengen, en het „niet-schuldig" wordt uitgesproken, komt het tot een heftige uiteenzet ting tussen Bonner en zijn echtge note. Ze besluiten uit elkaar te gaan, maar de innerlijke verbon denheid tussen beiden blijkt aan 't eind sterker te zijn. dan hun ern stig geschil. Ze blijven bij elkaar. Hier moet men Spencer Tracy en Katharine Hepburm de hoofdrollen zien vervullen. Ze spelen beiden heel sterk en ook de jongere artis- ten, die het paar omgeven weten van hun rollen alles te maken. Zo is dit een geslaagde film ge worden. In de eerste voorstelling bleek duidelijk, hoe het publiek van de geestige dialoog genoot; waarvan, jammer genoeg, de Hol landse vertaling op het doek, maar een slappe weergave was. Uitgebreid filmmenu in „Rembrandt" Het Rembrandt theater blijft bij ziin traditie van twee films per week: één voor de eerste, één voor de tweede weekhelft. Danny Kaye, de geliefde komi sche actei^, is te zien in de „In specteur-generaal".. Het is, van zelfsprekend een vrolijke Ameri kaanse geschiedenis, opgenomen in technicolor. Vanaf Dinsdag gaat dan de hu mor weer over in spanning. Deze wordt gebracht door de vertoning van „Hotel Berlin". Hier komen liefhebbers der spionnage- histories aan hun trek. Peter Lorre en Raymond Massey zijn de topfi guren, wier gaven nadrukkelijk liggen op het terrein der „thril lers". Verpleegster met bromfiets tegen een auto Toen Vrijdagmorgen een verpleegster, die met een snelheid van ongeveer 35 Km met haar rijwiel met hulpmotor op de P. C. Hooftlaan reed. do Utrechtse- weg wilde oversteken naar de Bosch Kemperlaan. naderde op hetzelfde mo ment een auto uit de richting Amers foort. In plaats van snelheid te ver minderen gaf mej. A-, in haar zenuw achtigheid om het naderende gevaar, gas bij, met gevolg dat zij door de auto werd gegrepen. Via de voorruit van de auto. kwam zij met een flinke smak op de straat terecht. Zij kwam er wonder boven wonder goed af, want de G.G. en G D. constateerde gelukkig slechts een flinke buil op haar hoofd Zowel de auto als het rijwiel liepen schade op. Burgerlijke Stand GEBOREN: Lambertha Jannetje Cor nelia. d. v. A. H. Overeem en C. Eiken horst i Wilhelmus Bartholomeus Theo- dorus, z. v. T. B. Swart en T. J. Jans sen; Gunnar Oscar Marten, z. v. K. H. G. A Jönssen en M. Stccz; Jan. z. v. B. v. Veen en H. v. d. Pol; Jacobus Bernardus, z. v. J. H. v. d. Bogert en J. v. d. Haar: Willibrordus Bartholo meus Maria. z. v. F. Andringa en A- T Huurdeman. GE7HUWD: E. Kool en S. Snyder. Nat. Reclasseringsdag In het Plaatselijk Comité van Uitvoering voor de Nationale Re classeringsdag hebben zitting ge nomen: Ds. D. A. Zijlstra, voorzit ter, kapitein H. J. Hofman, secre taris, A. Hollander Jr. penning meester. P. J. de Groot. G. A. Hen driks, H. G. Huslage en Ph. Rintel. Medische dienst ARTSEN: H. Boersma. Dollard- straat 2. tel. 5327; J. W. Bruyn, Snouckaertlaan 12, tel. 4426. APOTHEKEN: V. d. Bovenkamp. Utrechtsestraat 45a. tel. 3358; Ver meer Apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335. VERLOSKUNDIGEN: A. G. F. Perk, H. van Viandenstraat 2. tel. 5086; N. Vernhout, Soesterweg 232, tel. 3374. GRAND THEATRE t-m- 29-8 „Adam's Rib" 14 jaar. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus". 30-8. 2.30 6.45 en 9 uur: „De zevende sluier" 14 jaar. CITY THEATER In alle avondvoorste.l- llngen: 6 45 en 9 uur: „Zo begint het leven" 18 jaar. In alle matinee's 2 30 uur en Zondag 2 en 4.15 uur: „De wraak is zoet". 14 jaar. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t.m. Maandag: „De Inspecteur Ge neraal" elke leeftijd. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Hotel Berlin" 18 jaar. Zondag: 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30 &4.5 en 9 uur. Cm' THEATER SOESTDIJK t.m. 29-8 „Dombo" elke leeftijd. Zaterdag 2.30 6.45 en 9 uur. Zondag 2 4,15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30 en 8 uur. „Donderdagcyclus". 30-8 2.30 6 45 en 9 uur „Het betoverde landhuis" 18 Jaar. 25 AUGUSTUS. Zaterdag: 16.00 uur marsdemonstraties bij het Politie bureau, gevolgd door marsmuziek van een monstermuziekcorps. 20.00 uur Sluiting Muziekweek met een concert op het terras van Amlcltla door „Hosanna". 8 uur: K.A.B.-gebouw; Amersfoort- se Toneel ver. T en O.: „Het begon in 'n gracht". MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdageh van 10—12 en 14 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassen 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304-30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier {Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 78 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2 30—5.45; Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en VriirLa* 4S Illlf. 1673. Met hoongelach wordt Rob ontvangen door de drie mannen. „Heb je je watervat niet meegenomen?" schreeuwt één hunner; „dat konden wij best ge bruiken." Rob reageert daar niet op. maar wan neer hij langszij komt. slaat hij met een riem snel het geweer uit de handen van één der die ven, een mongool. Het wapen plonst in het wa ter. De eerste slag is een daalder waard en Roo voelt zich al wat beter. Maar hij heeft die drie kerels nog niet van boord af! En nu komt de aanvoerder van het troepje zo ziet hij er i ten minste wel uit in zijn richting, hij pakt DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB een spinnakerboom en wil Rob daarmee te lijf gaan. Nieuw Trompetterscorps is een aanwinst voor Amersfoort Amersfoort heeft gisteren weer eens duideiyk kunnen merken dat het een garnizoensstad is. Een lange colonne militairen marcheerde met muziek voorop door de straten en de mannen liepen stram in de houding, als gold het een parade. Dat was het echter allerminst. Het was ook niet zo maar een troep militairen, met zo maar een muziekcorps. Nee Huzaren van Boreel waren het, en ze gingen naar huis nadat ze hun herhalingsoefeningen tot een goed eind hadden gebracht. En zou zoiets geen reden tot vreugde zijn? Vandaar die muziek. Maar ook hier mee v/as iets bijzonders aan de hand. Deze mars door de stad was namelijk het eerste optreden in het openbaar van het Trompetterscorps van de Huzaren, dat vorige maand weer is opgericht, en waarover wij indertijd uitvoerig hebben bericht. Nu stelde het corps zich dan aan Amersfoorts burgerij voor, en we kunnen niet anders zeggen dan dat het. om het in een dienstterm uit te drukken „pico bello" was. Kapel meester J. A. Reijnhoudt heeft eer van zijn werk. Het valt niet mee om in korte tijd uit een groep re- cruten een militair muziekcorps te vormen, maar hij is er volledig in geslaagd. De mannen in khaki blie zen, dat het een lust was; een lust voor de anderen om op deze mu ziek te marcheren, en een lust voor de burgers om er naar te luisteren. Daarbij komt nog, dat het Trompet terscorps er keurig uitzag. „Je spot met het rei verwijt Adam Bonner (Spencer Tracy), de officier van justitie, zijn allerlief ste vrouw Amanda (Katharine Hepburn), als zij hem in de rechts zaak, waarin zij verdedigster van de verdachte is, tn het nauw heeft gedreven. Thuis volgen dan com plicaties. Een scène uit de film „Adam's Rib" in Grand. Gezellige bazar in Soesterkwartier (Van een onzer verslaggevers) De oudercommissie van de kleu terschool in het Soesterkwartier heeft terecht ingezien, dat er voor het inrichten van een nieuwe school heel wat komt kijken. Wanneer bin nenkort het nieuwe gebouw klaar zal zijn en de Vereniging voor Kleu teronderwijs huurt het van de ge meente, dan zal er nog heel wat in ontbreken. Om deze aanvulling, die het geheel zoveel gezelliger zal ma ken. te kunnen aanschaffen heeft men een bazar georganiseerd, die gisteravond in het clubgebouw van de Speeltuinvereniging „Het Soester kwartier" werd geopend. Al direct nadat de deuren waren opengezet stroomde het publiek naar binnen, om zijn geluk bij de vele attracties te proberen. Het zaal tje was op de oude beproefde ma nier met bonte vlaggetjes versierd, en maakte een gezellige indruk, vooral toen de standwerkers hun waren en vermakelijkheden begon nen aan te prijzen, cn de dubbeltjes begonnen te rollen. En daar was het natuurlijk om begonnen. Het kostte totaal geen moeite om hier een uurtje gezellig zoek te bren gen met schieten, balgooien, touw trekken. bonenraden, en hoe al die verschillende attracties nog meer mogen heten. Een bandje, bestaande uit drie jonge muzikanten uit het Soesterkwartier, verhoogde de ge zelligheid nog met een opgewekt nummertje muziek. Ook vanavond zal de bazar geopend zijn. City Theater heeft voor deze weck een middagprogramma, dat verschilt van het avondprogram ma. Des avonds komt er een film ter vertoning, die in November van het vorige jaar in „Grand" draai de, een enorm succes had en het voorwerp is geweest van uitgebrei de discussies. We spreken over de Deense film: „Zo begint het le ven", die de problemen van jong gehuwde mensen behandelt. Het is de film, die gaat over de geboorte van het kind, over de vreugden, die het brengt. Maar ook over de moeilijkheden der onge huwde moeder en over de gevaren die haar bedreigen, die het natuur lijke verloop der zwangerschap trachten te verhinderen. Een film, die ons indertijd ontroerde, toen op delicate wijze het wonder der geboorte op het witte doek werd vertoond. Zeer uitvoerig hebben wij over deze film gesproken: wij hebben in ons blad ook tegenstanders van zijn vertoning aan het woord laten komen. Met alle eerbied voor de argumenten, die toen werden aan geroerd, hebben wij ze niet kunnen dalen. Wij herhalen hier, wat wij toen maals schreven: Wie deze film wenst te gaan zien. om sensatie te beleven, of door ongezonde motie ven gedreven naar het theater gaat, hij blijve gerust thuis, want hy zal zich bekocht voelen. Niet zal dit het geval zijn met elk, die uit zuivere belangstelling voor dit diep-menselijk probleem een voor stelling gaat bijwonen. Zijn bewondering voor het moe derschap, zijn afkeer van alles wat zweemt naar onnatuur op het ge bied van groei en ontwikkeling van het ongeboren kind, zullen er door versterkt worden. Wij blijven deze film aanbevelen. „DE WRAAK IS ZOET" In de middagvoorstellingen brengt de Directie van City-theater een genoeglijke klucht „De wraak is zoet" en wanneer we mededelen, dat Stan Laurel en Oliver Hardy in deze film de hoofdrollen vervullen, dan weten de bewonderaars dezer komische figuren al weer precies, waar ze aan toe zijn. Het einde van de mars kwam aan het Smallepad bij het station, waar tot slot nog een paar vrolijke marsen werden geblazen. Toen keer den de muzikanten terug naar de kazerne en de anderen stapten in de tremen, die hen naar huis brach ten. Ze hebben op keurige wijze af scheid van Amersfoort genomen. We hopen, dat we het Trompetterscorps van de Huzaren nog vaak in onze straten zullen horen. Fenny Heemskerk wordt gehuldigd Sedert onze dames-schaakkam pioene Mevrouw Fenny Heems kerk uit Venetië is teruggekeerd, na haar succesvolle strijd in het Internationaal tournooi, alwaar zii de eerste plaats bezette zonder één parij te verliezen, is men er tot heden in schaakkringen nog niet toe overgegaan onze stadgenote op min of meer officiële wijze eens in de bloemetjes te zetten. Het schaak genootschap „Amersfoort", de club waarvan Fenny lid is, en ook de Stichts Gooise Schaakbond en K.N. S.B. zijn haar prestaties van een vijftal weken geleden zeker niet vergeten. In hotel „Monopole" zal Woens dagavond a.s. om 8 uur een huldi ging plaats vinden waarbij enkele verrassingen in petto worden ge houden. MARKTBERICHT Amersfoort. 24 Augustus 1951. Aanvoer 85000 stuks hoendereieren Prijzen f 15.50 a f 16.20 per 100 stuks, f 2.26 per K.G. 's-GRAVENHAGE. Pon's automobielhandel N.V. te Amersfoort, die de Duitse volkswagens ip ons land Importeert en de vertegenwoordiging heeft voor vele andere landen, zal binnenkort een assemblagefabriek in ons land vestigen. Over de plaats, waar deze fabriek zal verryzen, worden nog onderhandelingen gevoerd met het gemeentebestuur van Amersfoort, zo vernemen wy. Grote hallen in Amersfoort Men verwacht dat beide par tijen dezer dagen overeenstem ming zullen bereiken over de ver koop van een perceel grond ten Noorden van de spoorlijn Amers- foort-Zwolle te Amersfoort. Op dit terrein wil de N.V. Pon een mon tagehall vestigen, die een opper vlakte zal hebben van ongeveer 10.000 m2. Voor de hall komt een Jytte en Oom Hans, de oude, wat zonderlinge vrijgezel, die hartelijk meeleeft met de jongere generatie en telkens weer een oplossing weet voor de moeilijkheden. Trottoir-drama DE oude heer liep ziels vergenoegd in de Vrij- dagochtenddrukte op het trottoir in de Langestraat. Hij kwam van de markt en was op weg naar huis. Dat willen we tenminste als zeker aannemen. In zijn rechterhand tors te hij een net, waarin de huismoeders groenten of fruit plegen te halen. Nu was het gevuld met peren en grote blauwe pruimen. De linkerhand hield de stelen omklemd van een ferme bos gladiolen, in pa pier gevnkkeld. Men kon het de oude heer aanzien, dat hij tevre den was over zichzelf, over de goede zaken die hij had gedaan voor Moeder de vrouw en dat hij overigens met de hele wereld content was. Daarom ook had hij een dikke sigaar opgestoken. Het was alleen maar jam mer, dat hij geen hand tot zijn beschikking had, om die sigaar af en toe uit de mond te nemen en genoeg lijk een rookwolk in de lucht te blazen. Niettemin kon niets ter wereld op dit moment zijn vrede iwrstoren. Dat dacht hij tenminste. Dicht bij hem op het trottoir wandelde een moe der. Ze kwam ook van de markt en droeg een grote tas met groenten. Een gro te gele komkommer stak uit de. tas en strekte haar lange hals nog eens voor de laatste maal fier uit, voor ze aanstonds geschild en in schijfjes zou worden gesneden. Naast de moeder liep een vervelend jongetje. Men kon het hem. aanzien, dat hij om een ijsje had gezanikt. Met of zonder succes, dat kunnen we niet zeggen. Wel was het hem gelukt zijn moeder een bal lonnetje af te zetten, dat aan een draadje vastgebon den in zijn bewegingsvrij heid enigszins werd belem merd. Het jongetje nu speelde onder het lopen met zijn ballonnetje, door afwisse lend 't draadje in te trek ken en 't vervolgens weer te laten vieren. Voor de voorbijgangers was dit soms ietwat lastig, daar sommigen hunner, on verwacht de opspringende ballon tegen neus of kin kregen. Nijdig sloegen ze dan de rode bal van zich af, maar het jongetje had pret. Had pret, tot. zijn ballon- netje precies stuitte op het brandende puntje van de sigaar, die de oude heer zo zielsvergenoegd tussen zijn lippen hield. Want deze botsing betekende het eind van des ballonetjes leven. Met een korte plof gaf het de geest. Tegelijk viel de sigaar op de grond en het jonge tje zette een keel op. De sigaar behoefde niet meer opgeraapt te worden. Een andere trottoir ganger had haar reeds plat getreden. En daar was nu het bal lonnetje weg en de sigaar verdwenen. terwijl de ge noeglijkheid van de oude heer plaats maakte voor ontstemming. Maar de moeder was nog meer ontstemd. Ze verkon digde luid, dat ze het niet nam en dat de schade ver goed moest worden. De oude heer evenwel vertoonde grootheid van ziel. Hij deponeerde fruit- net en gladiolen op een vensterbank: haalde zijn portemonnaie uit de zak en reikte de verbolgen mama een dubbeltje toe. Tot grote ergernis van nog een voorbijganger, die hem vriendschappelijk ver zekerde, „dat hij wel gek leek". Wij echter zijn doorgestapt. Hoera I Hoera, er komt weer wat schot in onze lectuur-actie voor de zieke militairen. Dat doet ons deugd. Onze uitgestrekte dank gaat dan ook uit naar Peter Rozen, Stort Noord 26. die een fraaie collectie Nederlandse en buitenlandse tydschrif- ten voor het goede offerde. Wie volgt? doel Hoera II Hoera ook voor Erna, Joke en Rolf je Streng, die, in een keurig doosje ver pakt, zilverpapier, capsules en postzegels brachten. Die peuters zijn zeven, vijf en drie jaar oud, maar zij we len nu al, dat het goed is anderen te helpen. Veel dank, kinderen. Veel dank ook aan Car- la Kok en Marjoleintje To bias die twee grote zakken vol zilverpapier en capsu les spaarden voor het goe de doel. En dan nog even hoeden en petten af voor Henk (10) en Wim (9) Koerts, Westendorpstraat A 56, Hoevelaken, die ook een flinke partij van dat glin sterende goedje inleverden. Goed zo, jongens! Tok, tok, tok Er is een kip in Amers foort, die, toen ze de laat ste keer „tok, tok, tok een ei" had geroepen verbaasd omkeek. Want wat lag daar in 't nest: een kolos saal ei van zegge en schrij ve honderd gram! Als 't niet een hen was, zou je zeggen „da's mannenwerk." Maar mijnheer A. Jan sen, uit de Rozenstraat 49 is wat dol op zijn kip, die zo kordaat aan productie verhoging meedoet. Een jubilaris Er is deze week muziek, er waren bloemen en nu is de jubilaris er ook. Dat is de heer P. van Minnen, die op 26 Augustus een kwart eeuw werkzaam is bij bak kerij Berkenbosch aan de Utrechtseweg. Van harte gelukgewenst, mijnheer Van Minnen. Vyf jaar De personeelsvereniging OVATO bestaat binnenkort vijf jaar. Da's voor een personeelsvereniging al een hele leeftijd. Er wordt dan ook feest gevierd op Zater dag 11 September in Ami- citia. Onze gelukwensen gaan uit naar bestuur en leden. Nog vele jaren van activi teit! vvwvwwwwwwv» Klop even aan 1 Stadsven- ster. Tel 429b tedere morgen van tien tot twaalf uur. V parkeerterrein, waarop 500 auto's kunnen worden geplaatst. Onge veer driehonderd arbeiders zullen in de assemblagefabriek werk vin den. Het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk na de overeen stemming met het Amersfoortse gemeentebestuur, met de bouw te beginnen. De N.V. Pon hoopt wanneer de plannen worden verwezenlijkt een aanmerkelijke deviezen- besparing te kunnen bewerkstelli gen. De Volkswagens zouden (voorlopig 40 per dag) worden ge monteerd met onderdelen, die door verschillende takken van de Ne derlandse industrie kunnen wor den geleverd. Het ligt in de bedoe ling dat van de assemblagefabriek uit ook Volkswagens naar andere landen worden geëxporteerd. De desbetreffende autoriteiten hebben reeds goedkeuring gehecht aan de plannen van de N. V. Pon. Boys spelen tegen Donar Voorafgaande aan het tweede gedeelte van het Amersfoortse Boys-Kei tournooi zal de ploeg van de blauw witten Zondagmorgen om kwart over elf een vriend schappelijke ontmoetine spelen te gen de Hilversumse derde klasser Donar, op het terrein aan de Ru bensstraat. Uiteraard zijn we be nieuwd hoe Peters en de zijnen het tegen deze oude rivalen van enkele jaren geleden er af zullen brengen. Ook enige invalidee gaan uit Dertig Amersfoortse vrouwen algemene groep) genoten deze wet volop van zon en frisse lucht op „I Pietersberg" in Oosterbeek. M< vermaakte zich buitengewoon en i stemming in de groep is uitsteken Vanochtend zijn deze vrouwen Amersfoort teruggekeerd. Zij verte den honderd-uit over haar beleveni sen. Met nieuwe moed pakken zij c zaken in haar gezin weer aan. Na deze groep komen ook nog ee R.K. en een Prot. Chr. groep a bod, eveneens van 30 vrouwen, ook deze huismoeders zien al m verlangen naar hun uitstapje uit Behalve deze 90 vrouwen, heeft c Amersf. Gemeenschap dit jaar vot de eerste maal het plan opgevat o: ook huismoeders, die door een ander lichaamsgebrek niet met c gewone groepen mee kunnen, in c gelegenheid te stellen er eens uit komen. In overleg met de afdelin Amersfoort van de Alg. Ned. Inval denbond zijn vier invalide vrouwe uitgekozen, die met een leidster va 3 tot 8 Augustus naar Nunspeet gaar om in Pension Veld- en Boszicht ee welverdiende vacantie te geniete; Ook deze huisvrouwen, die nog min dei' in de gelegenheid zijn om eer. zonder zorgen vacantie te hebber gaan dus naar buiten. De Amersfoortse Gemeenscha verheugt zich iets voor deze vrou wer te kunnen doen. hoewel het we moeilijkheden geeft op financieel ge bied. U begrijpt dus. dat financiel bijdragen nog altijd welkom zijn. RÜker aan ervaringen door et reeds eerder gehouden openluchtver koop gaat de Federatie van Amen foortse MiddenstandRverenigingen ojj het terrein aan de Utrechtsewejj naast en achter het huis van notarf Keetell opnieuw zo'n markt houder Men stelt zich voor om op 18, IV en 20 September deze openiuchtve:- koop te organiseren. Ongeveer vijf» marktkramen zullen op het terre v/orden opgesteld. Er wordt voor voor een goede verlichting gezorj en er zal een geluidsinstallatie aai wezig zijn. Uiteraard zijn er voor de bezo> kers van deze markt verschillend attracties. Men stelt zich voor enig goede gezelschappen te arrangerer Daarbij is gedacht aan Olga Lawin met de Edelweisskapel. het ensemb! Vrij en Blij. de Bietenbouwers en di Sportschool met demonstraties va; Jiu Jitsy en boksen. Er worden per avond twee voor stellingen van ongeveer een half uuj gegeven. Om de entree wat feestelijk te ma ken wordt een toegangspoort ge- bouwd en de verlichting zal fraa. zijn. DOESBURG. Vanmorgen ort ongeveer 5 uur is brand uitgebro ken in. de gascomforenfabriek var de N.V. „Dukaat-Compagnie" te Doesburg. De gealarmeerde brand weer was snel ter plaatse, doet zij kon niet verhinderen, dat he: kantoor en het magazijn gehee! uitbrandden. De schade loopt it de tonnen. (Van onze correspondent) APELDOORN. Ondanks het minder fraaie zomerweer kan toch we gezegd worden, dat het vreemdelingenverkeer in Apeldoorn en In be algemeen op de gehele Veluwe vry gunstig Is, schoon het er In het prill seizoen niet zo bemoedigend uitzag. Doch een cn ander wüzigde zich i! de maanden Juli cn Augustus, zodat tal van bedrüven het soms bete hadden dan in het voorgaande jaar. Inzonderheid zitten de hotels vol,*ter- wul het personeel van de restaurants cn pensions het zeer druk heeft. Mail door de hoge prijzen heeft het totaalbedrag aan de verteringen een terug slag. Het buitenlands bezoek neemt in niet geringe mate toe, vooral wal het aantal Amerikanen, Fransen, Belgen, Zweden en Noren betreft bei bezoek van de Denen echter loopt wat terug. De Veluwe heeft ook veel belangstellenden uit het Westen V3n bet land getrokken. Het spreekt vanzelf dat er veel gebruik is gemaakt van het hoofd vervoermiddel op de Veluwe. name lijk de bus. Bijna de gehele Neder landse bevolking zou een ritje ge maakt kunnen hebben met de groe ne bus van de V.A.D., want wie in Apeldoorn, het middelpunt van een indrukwekkend net van lijnen, in stapt is een van de negen millioen passagiers, aan wie deze busonder neming per jaar service verleent. Gedurende het hoogseizoen gingen pei dag gemiddeld twee en dertig duizend mensen over de Veluwe, ter wijl dit aantal op de zogenaamde topdagen wel opliep tot acht en dertig duizend. Dat er by een derge lijk aantal passagiers wel eens ver- geetachtigen zijn, is begrijpelijk. Zo worden er jaarlijks omstreeks vijf en twintighonderd gevonden voorwer pen geregistreerd, waaronder voor werpen van de meest uiteenlopende aard van waarde en uitzonderlyke betekenis. Wat zoudt u bijvoorbeeld denken van een geweer, dat door een van 's lands verdedigers werd ver geten Behalve de maand Juni, was de zomer zeer druk voor de V.A.D., de grootste drukte echter viel in ce laatste helft van Juli. Toen moest e' wel eens een extra busje invallen. Het is aldus voorgekomen, dat o? een van de lijnen in één week tijd.5, een en twintig extra bussen moesten worden ingeschakeld. Doch bij de V.AD. hoeft men nie- op een busje te kijken. Het wagen park bestaat nl. uit honderd een en twintig bussen, waarvan de meeste in Apeldoorn gestationneerd zijn- Het personeel omvat thans vijfhon derd man. Het hoofdkantoor bevino> zich te Ermelo. Als een vreemd spin- neweb strekt het busnet dat een lengte heeft van zeshonderd veert kilometer, zich over de gehele Velij* wc uit. De uiterste punten van d>1 web zijn: Kampen, Harderwijk Amersfoort, Ede. Arnhem. Zutphen en Deventer, terwijl Apeldoorn ais een dikke spin in het midden troont- Zo langzamerhand zijn de V.A.D* bussen in het landschap gaan passec, het zijn onmisbare schakels gewor den tussen de plaatsen onderling. Voor het overige wacht men nu op een goed na-seizoen, dat wellicht nog een heleboel zou kunnen vergoe den voor de magere (regen)dage-- in het begin van de zomer.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2