d! Verjongd ilw advertentie enige employé's POPULAIRE TRIPS A. ZB F. C. RITSSLUITING!! daJuter BRANDPUNTEN c PLAATST EEN BRANDPUNT Goed geslaagd muziekconcours te Soesterberg Mevrouw MacLean NIET verdwenen Neo-nazi dreigt met terreur Geen prijsdaling in West-Europa rr»st LENSINK's Luxe Touringcars alleen deze week bij aankoop van: 4 repen, 1 reep gratis 8 repen, 12 repen, 2 repen gratis 3 repen gratis enz. ef het GEHEIM ^ZEESTER' Het muziekconcours te Soester berg. onder auspiciën van de R.K. Federatie van Harmonie- eu Fan- lare Gezelschappen, werd Zater dagavond 25 Aug. te 19 uur inge wijd met een Lof :n de Parochie- Kerk „St. Carlus Borremaeus", waarna dc R.K. Harmonie ..Wils kracht" uit Amersfoort met mars muziek naar het concours-terrein marcheerde, waar om 8 uur de officiële opening zou plaats vinden door de heer Burgemeester van Soest. De grote schare belangstellenden was met de muziek meegetrokken naar het fcest-tcrrcin achter het missiehuis „St. Jan" aan de Amcrs- foortsestraatweg. De voorzitter van de commissie van ontvangst. de heer J. Luyf, heette allen welkom en wel in 't bijzonder de wethou ders J. v. d. Arend en K. dc Haan, als vertegenwoordigers van het ge meentebestuur van Soest, dc Bonds- secrctaris. dc Eerw. Paters van „St. Jan"' en vele anderen. Spr. wenste de Socsterbergse Harmonie geluk met het feit, dat de Federa tie juist Soesterberg had uitverko ren voor het houden van dit con cours. De wethouder K. de Haan deelde mede. dat ae burgemeester tot zijn spijt verhinderd was. het concours te openen, doch hij had spr. ver zocht uit zijn naam dit concours bij de bezoekers aan te bevelen. Hierna volgde het openingsconcert door ..Wilskracht" uit Amersfoort. Soesterberg was Zondagochtend al vroeg uit de veren daar om half acht een H. Mis waaronder H. Communie voor de leden werd op gedragen. Om 12 uur vond de officiële ont vangst van de deelnemende vereni gingen op 't concours-terrein plaats, terwijl om precies 1 uur het con cours een aanvang nam. De jury. bestond uit de heren: C. Jacobs, Enschede. W. J. A. van Leeuwen. Den Haag en Ant. M. van Leest te Eindhoven. Felle strijd werd gestreden om een zo hoog mogelijk aantal punten te verkrijgen. Ook de lagere afdelingen mochten er zijn. zodat de duizenden bezoekers niet alleen 'n schitterende dag konden doorbrengen in de bossen van „St. Jan", doch van prima uitgevoerde muzieknummers hebben kunnen ge nieten. De vijf deelnemende verenigingen aan de mars-wedstrijd trokken ge zamenlijk van het concoursterrein naar het marsterrein aan de Gen. Spoorstraat. Correct werden de nummers uitgevoerd, terwijl het marstempo prima was verzorgd. Hierbij waren natuurlijk v/eer uit blinkers. hetgeen de jury niet ont ging. Na de marswedstrijd volgde het laatste gedeelte van 't muziek concours, waarbij de Kon. Erkende R.K. Harmonie „Amicitia" uit IJs- selstein de laatste' was, die de mu ziektent betrad. Toen de laatste to nen van het vrije nummer „Finlan- dia" nog klonken, barstte een luid hoera los, want het publiek had gehoord en voor zichzelf uitge maakt. dat deze vereniging met de hoogste eer. de Bondswimpel. zou gaan strijken, hetgeen ook inder daad het geval was. „Amicitia" be sloot dit uitmuntend goed geslaagde RK Muziekconcours met de eerste coupletten van het „Wilhelmus". De voorzitter van de concours commissie, de heer C. Merts, be klom het podium om de prijzen toe te kennen. De uitslag luidt: 4e afdeling Fanfare: R.K. Mu- ziekver. „St. Caecilia" te Geeste ren, 2e prijs met 284 punten. 3e afdeling Harmonie: Kerke lijke Harmonie „St Leonardus" te Hilvarenbeek, le prijs met 343 pun ten met promotie. R K. Muziekver. „Amicitia" te Lol bij Didam, 2e prijs met 286 punten in de concert- en een le prijs met 105 pnt. in de marswed strijd. 2e afd. Fanfare: Fanfare „Pro Honore et Virtute" te Son, le prijs met 346 punten en promotie. R K. Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" te Houten, le prijs met 300 punten in de concert- en een le prijs met 107 in de marswed strijd. le afdeling Harmonie: Kon. Erk. Harmonie „St. Jan" te Kaatsheu vel. 2e prijs met 291 punten. le afdeling Fanfare: R.K. Mu ziekver. „Door wilskracht sterk" te Achterveld. 3e prijs met 259 pnt. Afdeling Uitmuntendheid Har monie: Kon. Erk. Harmonie ..Oefe ning en Uitspanning" te Goirle, le pms met 350 punten en promotie. Ere afdeling Harmonie: R.K. Harmonie Orchest „Wilskracht" te Amersfoort 3e prijs met 258 pun ten in de concert- en een le prijs in de marswedstrijd. Kon. Erk. R.K. Harmonie „Ami- ciia" te IJsselstein, le prijs met 337 punten in de concert- en een le prijs met 124 punten in de marswedstrijd, met promotie. De hoogste conccrtprijs verwierf „Oefening en Uitspanning" uit Goirle: do hoogste marsprijs won ..Amicitia" uit IJsselstein, alsmede de hoogste concoursprijs en verder de Bondswimpel. Grote vreugde neerstc er in de IJsselstein-gelederen en als bijzon dere dankbaarheid werd door ..Amicitia" een pittige opgewekte mars ten beste gegeven, waarbij alle IJsselsteiners een rond/dans maakten. Toen we na afloop van het con cours een kijkje op de fancy-fair gingen nemen, was het daar een drukte van belang. De standhou- ders(sters) kwamen handen te kort, om ieder te bedienen en naar we vernamen, waren en werden er nog steeds goede zaken gedaan,zo dat de wens van de burgemeester en niet minder van het bestuur van de Harmonie „St. Joseph" wel in vervulling zal zijn gegaan. Soes terberg kan op een goed geslaagd concours terug zien. SOEST OPBRENGST COLLECTE De collecte voor de Blindeninsti tuten. die in de gemeente Soest is gehouden, heeft de som van 475,79 opgebracht. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer A. P. Hiihorst behaalde te Amsterdam het brevet voor de Textielhandel. STEUNFRAUDE Een inwoner onzer gemeente werd geverbaliseerd, daar hij ondersteu ning genaot en tevens inkomsten had uit verschillende arbeid. BEAUVALLON. Een zeer be trouwbare bron deelde vandaag mede. dat mevr. MacLean. in te genstelling tot berichten. volgens welke zij zou zijn verdwenen, het huis, dat zij hier sedert 17 Augus tus slechts voor korte tijd heeft verlaten. De zegsman, die zeer goed op de hoogte is van het doen en laten van mevr. MacLean uit hoofde van zijn beroep, maar die zijn naam en functie geheim gehouden wenst te zien. zei dat de berichten over verdwijning wellicht waren gelan ceerd om journalisten op een dwaalspoor te brengen, die de po litie te zeer in haar taak bemoei lijkten door hun hinderlijke belang stelling voor mevr. MacLean. (Bijzondere correspondentie) BONN. De minister van Bin nenlandse Zaken van de Zuidduitse staat Württemberg-Baden heeft een algemeen verbod voor alle door de ultra-rechtse Socialistische Rijks Partij (S.R.P.) vastgestelde bijeenkomsten en officiële bekecjj makingen uitgevaardigd. Dc laatste tijd is de activiteit c, S.R.P. sterk toegenomen, hetgea daarmee verklaard wordt, dat l partij waarschijnlijk het voornemtWjpqci heeft bij de in November in Zui( nG West-Duitsland te houden verki*P zingen candidaten te stellen. De vice-voorzitter der partTfc-^ Remer. heeft hierop in scherpe b- r woordingen gereageerd. Hij klaarde, dat hij tegen degene, dit verbod heeft opgesteld, i aanklacht zou indienen en dreigt zo nodig terreur met terreur beantwoorden". GENEVE Uit het verslag vaj de Economische Commissie voo: Europa der Verenigde Naties ove: het eerste kwartaal van dit jaaj blijkt, dat deze commissie geet aanwijzingen ziet voor een k< mende daling der prijzen in Westj Europa als geheel. Dit geldt voor] al voor de prijzen van ingevoen voedsel, welke waarschijnlijk de toekomst nog meer zullet stijgen. 55 de op we do Dinsdag 28 Augustus pracht natuurtoebt GIETHOORN HELLENDOORN on HOLTERBERG Vertrek 8 uur Autopark a 6p.p. Donderdag 30 Augustus laatste tocht naar Apeldoorn OPENLUCHTSPEL BERG BOS. (Dit is met één week verlengd). Vertrek 19 uur Autopark h f 3.75 p.p. Opgave spoedig gewenst bij V.V.V. Stationsplein en bij de Ondernemers. Fa. L E N S I N K cn ZONEN, Hogeweg 49 brengt U de Egyptische Zwem- en Poloclub op Dinsdagavond 18 Augustus a.s. te 19 uur in het Sportfondsenbad. Entree 75 ct. p.p., Tot 16 jaar 50 ct. Idem leden en donateurs. Een unicum op zwemgebicd Olympische finalisten. alle kleuren van dc regen boog. Heus, bij hebt U keus. Arnhemsestraat 18 in deze krant wordt gelezen in stad en land AMERSFOORT Te koop aangeb. J Nog enkele goede, ge bruikte r.and- cn trapmachi- nes te koop voor billijke prijs en met garantie De Veen's Naaimachinehandel Steinlaan 66. Zeist. Tel. 4066 Gramoluonplaten. Zowel in Sopulair als klassiek vindt grote sortering bij Mu ziekhandel C v Wijngaard Langestraat 72. Tel. 6225. Bcbo's Sport- cn Werk- kledingmagazijn. Het adres voor betere werkkleding Grote sortering Am Bom- berjackets met bontkraag v.a 34 50 Leusderweg 7. TeL 5870. Te koop een bakfiets met vijftiger. J. L. O. Noord- straat 13. j Te huur aangeboden j Bruidskleding te huur Rouw- Trouw- en Avond kleding voor Dames en He ren. Malson Steenis Stein laan 58 Zeist Tel 2784 Vacantletijd Solextijd! De nieuwste Solex 0 75 per uur. f 6.— per dag. Solex- Verhuur-Centrale. Bredauw. Berkenweg 22. Tel. 4808 Bespreekt tijdig. In net eenv. klein gezin "worden twee nette kostgan gers gevraagd met huiselijk verkeer en goede kost. Br. onder nr. 7165 bur. v. d. blad, Personeel gevraagd Gevraagd flink meisje voor dag en nacht. Mevr. van Rhijn, Huygenslaan 21. Lessen Sept. a.s. beginnen cursus sen ter opleiding voor staats- praktjjk-diploma, moderne bedrijfs-adm., dipl. boekh. (associatie), (vele geslaag den). Aangifte bij: H. P. Broekhuyse, tel. 5303, Blan- henheymstr. 35, Amersfoort P. J. Heukelom, tel. 3580, Soembastraat 8, Amersfoort, Engels. Zij. die van plan zijn te emigreren, zijn ver standig! Zij nemen Engelse conversatieles bij Mevr M. Beaufortde Looze. die na een jaar verblijf in Ameri ka weer terug is op haar oude adres: de Bosch Kern perlaan 4. Tel. 3079. Cngels. Mevr M. Beaufort— de Looze hervat 1 Septem ber a.s haar club- en pri- vélessen. Eng. conversatie, grammatica, opleiding exa mens Engelse Handelscor respondentie. Acte Engels L.O. en M O Aangifte leer lingen: de Bosch Kemper laan 4. Tel. 3079 Instructcursopleiding. Auto rijschool J. v. Miltenburg, Vermeerstraat 131. Tel. 4736 \utorijles per les 4. Autorijschool A. van Nie, instructeur KNAC en ANW B Inl Llssone Lindeman Amersfoort Tel 5637 of 3862 Cliënten buiten Amersfoort speciale lest' den Cursus „Ontwikkeling" Middenstandsdiploma. Aan vang nieuwe cursus 10 Sep tember 8 uur. School Lange Beekstraat. In 1951 90 geslaagden. Aanmelden Hobbemastraat 7 Woensdag en Zaterdag van 89. Textiel Bekende maatzaak in Dames- en Herenkleding, biedt maatkleding op ter mijnbetaling aan tegen con tante prijzen. Onberispelij ke coupe 1ste klasse stoffen. Alleen serieuze brieven on der no U 739 bur. v. d. blad Diversen Naaimachines. Alleen de beste merken naaimachines leveren wij U als Naumann, Anker, Pfaff, Husqvarna Fridor enz. Volle garantie goede service. De Veen's Naaimachinehandel. Stein laan 66. Zeist. Tel. 4066. Schoenvergroten tot 2 maten, altijd succes. Haal 'r van Maanen bij. Soester- weg 214. Tel. 6093. Hallo Dames. Naar zelf wassen en strijken wordt zeker niet gesmacht. Laat ons dus Boord. Overhemd of Overall behandelen en bel 3-3-4-8. Fijnstrijkerij Weber. Dollardstraat 40. Amersfoort. Naaimachines. Voor repa ratie aan Uw naaimachine komen wjj elke Maandag en Vrijdag bij U aan huis. Re paratie van alle merken on der garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Stein laan 66. Zeist Tel 4066. Steeds voorradig: Nieuw cn gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bü Fa B Zwaaf Zonen. Amersfoort Tel 5226 Grote collectie fototoestel len. Rolfilms vanaf 135. Het adres voor afwerking van Uw rolfilm. Foto Muns. Langestraat 20 Moffclinrichting J. Verhoef Muurhuizen 30 Amersfoort Voor moffelwerk op elk ge bied. Geen vertegenwoordi ger of commissiehandel Radio Dresselaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 160 Gemakke lijke betalingsvoorwaarden Ook inruil. Demonstratie aan huis Krommestraat 9 Telefoon 5772. American Cleaning Service, voor broeken-persen 0 50 Het aangewezen adres voor verven en chemisch reini gen Krommestraat 41 Tel 3957. Agentschap: Roer straat 8. N.V. KONINKLIJKE PAKETVAART-MAATSCHAPPII vraagt voor spoedige uitzending naar Indonesië tot de leeftijd van 27 jaar en met tenminste H.B.S. 5-jarige cursus. Enige jaren kantoor ervaring en het bezit van één of meer praktijkdiploma's is vereist. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder bij voeging van een recente pasfoto te richten aan de Afdeling Personeel der K.P.M., Het Scheepvaart huis", Amsterdam-C. Iedere week beginnen nieuwe cursussen. De inschrijving is geopend, ook voor de cursussen, die in September beginnen. STENOGRAFIE (Systeem Groote) TYPEN (10-vingersysteem) NEDERL. HANDELSCORRESP. BOEKHOUDEN (Associatie) MOD. BEDRIJFSADMINISTRATIE MIDDENSTANDSCURSUS DAGSCHOOL (voor Jongens en meisjes) PRIVÉ-SECRETARESSE Ons prospectus zenden wtf U zonder enige verplichting toe. Inlichtingen worden gaarne verstrekt INSTITUUT „SEEGERS Directeur: Drs L. A. 1VL SEEGERS Voltastraat 45. Telefoon 5169 - Amersfoort „Een bad met Lux Toilet Zeep, daar knap je van op", zegt Bad for maat 60 ct. Normaal formaat 37 ct. Dit kloeke stuk zeep geeft U méét dan frisheid alleen Natuurlijk, want 't is het badfocmaat van die witte, zuivere Lux Toilet Zeep. Haar sneeuwig schuim zuivert Uw huid volkomen, tot diep in de poriën. Alle vermoeidheid wist het van U weg. U voelt U jonger en U ziet er ook jonger uit na een bad met Lux Toilet Zeep. Vraag om die extra grote tabletten I ■9 van de 10 filmsterren gebruiken zo wit - zo zuiver - zo zacht voor Uw huid doo»* <*)?m meuldqx 1717. „Eh dag... eh... oma," zei Neplunus legen zijn grootmoeder, de zeeheks: „Hoe gaat het met je? Geen last van koude voeten?" Het oude vrouwtje knipperde even met haar ogen en begon verrast te mummelen: „Daar hebben we zowaar Nepje! Jongen, wat word ji| al groot. Ga je nog op school en hoe is het met de melktandjes?" „Eh ik ga niet meer op school, oma," stamelde de zee koning bedremmeld: „En met m'n tanden is het ook best, hm!" Ik kon merken, dat Nep het niet leuk vond, dat wij al die kinderachtige dingen over hem moes ten horen, omdat zijn oma een beetje achter liep. Ik keek een andere kant uit, maar Mini stond onder drukt maar duidelijk te gichelen. „Zijn dat je vriend jes, Nepje," vervolgde de zeeheks: „Dat jongetje met die eendenhals en dat gichelwicht. Het is niet om over te juichen, jongen. Je bent toch wel braaf, hè? Eet je op tijd je bordje lammetjespap met stroop?" „Oma," zei Nep: „Ik kwam een haaien- kruidje halen!" „Jaja," murmelde de zeeheks drome rig en dovig: „Tja..." Het bleef even stil, pijnlijk stil en toen schreeuwde Nep een stuk harder, dat hij een haaienkruidje kwom halen. „Oh," zei het oudje: „Kwam je waf halen. Ik dacht, dat je zomaar eens uit vriendelijkheid een oud mens kwam opzoeken. Zo. Haaienkruid. Ik heb nog één inmaakpotje met dat spul staan. Heeft een van de haaien het weer op zijn heupen? Hier is het, Nepje. Laat het niet vallen, jongen. Poets je tanden op tijd en kam je baard eens goed, ventje! En zoek niet zulke rare vriendjes uit..." UTRECHT Te koop gevraagd Reinigen - Verven Persen Gashaard te koop gevraagd. Brieven met prijsopgave onder no. 858 bur. v. d. blad. Doet Uw voordeel. Ter kennis making prijsverlaging Chemisch reinigen: costuum. mantel of regenjas 2.95, Japon 1.95 Wij halen en bezorgen binnen 1 week. Uppelschoten. Bouw- straat 15. Telefoon 20692. Was sen - stomen - verven. Te koop aangeb. Bruidsjapon, haute couture, maat 42. Avondjapon zwarte tule met rose onderjuik. Avondjapon, groen te koop. Scrvaes Bolwerk 3. Tel. 19979 Deze week speciale reclame voor reinigen van regenjassen en mantels. Inclusief water proof. Van 4.75 voor slechts 1 3.50. Maison Petit, sinds 1862. Ganzenmarkt 12. Tel. 13710. U belt en wij halen. Berlnl met verzwaard rijwiel. Te bevragen: H. v. d. V.'eerd. Koolstraat 24. Utrecht. Te koop 'n hijskraantje op luchtbanden, hijsvermogen 1 ton, z.g a.n. Br. onder no. 856 bur. v. d. blad. Propman's Kwaliteitsprcstatie voor perfect chemisch reini gen. verven en modelpersen cn origineel waterproof. (U wéét terug). Amsterd.straatweg 314. Telefoon 20164. U belt wij komen! Kinderwagen, in goede staat. 25,—. Amsteüstraat 28. Utrecht. Verhuizingen en Transporten Huiskamerameublement, be staande uit buffet, uitschulfta- fel, 4 stoelen 155, kloostertafel 45. cocosloper 12. dessoir 45. thcemeubeltje 19.50. 2-pers. eiken ledikant 25, eikenhouten linnenkast 75. bureau 37.50. grote boekenkast 230x325, 14 planken. 6 Thormetstoelen. 1- pers. opklapbed 30. enz. Uit op geslagen inboedel. Gebouw ..De Zon", Pieterskerkhof 21. 9—5. eriun/.ingen. transput .ct» van ouds bekend fa. wed G. v. d Brink en Zonen. Goedestra.v 114—115 Telef. 12303. Utrechl Erkende meubelt'- --norteui Vakkundle vertrouwd billijk Chris de Hoop Verhuizingen Vervoer van piano's en brand kasten. Korte Smeestr 22 a Peugeot 1949, prima onderhou den en in goede staat aange boden, wordt wegens aanschaf fing nieuwe wagen tegen elk aannemelijk bod verkocht. Br. ond. no, 4499 bur. v. d. blad. Te huur aangeboden Winkelhuls te huur gevraagd onverschillig waar Br. onder no. 4541 bur. v. d. bl. Gezellig gem. zit-slaapkamer te huur, met of zonder pension voor 1 of 2 personen. Nic. Bcctsstraat 16 bis. Utrecht. Aangeboden gezellige vergader ruimte voor vereniging van circa 15 leden, zowel in de middag- als avonduren, in het centrum stad. Brieven met ge dachte prijs, aard vereniging en gewenste vergadertijd onder no. 857 bur. v. d. blad Te huur gevraagd Gevr. voor direct door gezin zonder kinderen gestoff of ge meubileerde kamers met kook gelegenheid Brieven onder no. '53rt bur. v d. bl. Dame-alleen vraagt gestoffeer de zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer met kookgelegen heid. Vaste wastafel. Zonder bediening. Br. no. 4543 bureau v. d. blad. Personeel gevraagd Ruime bijverdienste aangebo den aan net persoon, geschikt voor wat binnen- en buiten werk. Brieven met opgaaf van beschikbare tijd en leeftijd onder no. 4540 bur. v. d. bl. Flinke merkster voor 1 och tend in de week. Joh. Wage- naarkadc 40 (Oog in Al). Bijverdiensten! Dames en he ren. welke over enige dagen per week beschikken, kunnen zich voor het bezoeken van particulieren melden onder no. 854 bur. v. d. blad. Geïllustreerd weekblad vraagt twee nette colporteurs. Hoge verdiensten en volle sociale voorzieningen. Br. onder no 855 bur. v. d. blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6