M.R.N.Oosterveen Felle critiek op bestuur door pluimveehouders F. C. RIECHERS ADVERTENTIES BRANDPUNTEN 1 Soest krijgt een zwemclub verf VENSTERGLAS Uitnodiging Vaste Bijverdienste Uw ogen zijn het kostbaarste bezit Zorgt daarom voor een prima verlichting AMERSFOORT HARDERWIJK 6235 2501 (K 3410) DE ALGEMENE KUNSTZIJDE UNIE N.V. werktuigkundig constructeur, rZEESTER' j Psychometristea 6 Woensdag 29 Augustus 19;| Na drukke en onrustige vergadering nieuwe voorzitter gekozen UTRECHT. De jaarvergade ring van de Algemene Nederlandse Pluimveeteelt-vereniging, Dinsdag in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht gehouden, was buitenge woon druk bezocht en droeg het kenmerk van interne moeilijkhe den. De voorzitter, de heer W. van Asperen van Vervenne en de vice- voorzitter, de heer J. H. Poulis, werden bij stemming door anderen vervangen, nl. door resp de heren H. H. Knoop en J. M. Verkuil, waarna de secretaresse, mevrouw Bekink-Nieuwenhuis, zelf haar ont slag indiende. De voorzitter, de heer W. van Asperen van Vervenne. sprak in zijn openingswoord over de heer sende onrust in de A.N.P.V., welke reeds op de vorige jaarvergadering naar voren was gekomen. De in terne moeilijkheden kwamen nu opnieuw tot uiting in een voorstel van het district „De Veluwe", waar in het dagelijks bestuur werd uit genodigd tot aftreden. Naar aanlei ding daarvan hadden de leden van het dagelijks bestuur besloten hun functies neer te leggen, maar zich weer herkiesbaar te stellen. In het overzicht dat de voorzit ter gaf van de pluimveehouderij >n 1950, noemde hij dit een gunstig jaar, waarin de resultaten lonend waren. De bestaande moeilijkheden met de uitvoer van eieren naar West-Duitsland werden voor een groot deel pgelost, waardoor de prijzen weer omhoog gingen. De in uitzicht gestelde uitvoerheffing veroorzaakte enige deining in pluimveekringen en ook bij de eierhandel, maar gelukkig, aldus spr., is deze regeling niet doorge gaan. De pseudo-vogelpest trad veelvuldig op en naar de mening van spreker heeft het afmaak- systeem als bestrijdigsmiddel over het algemeen gefaald. Hij geloofde dat men in veterinaire kringen heeft ingezien dat andere middelen moeten worden overwogen, doch vond het beter hierover op het ogenblik geen nadere medede lingen te doen. Volgens het jaarverslag is de financiële positie van de vereni ging. die op het ogenblik 2341 le den telt, gezond. Voor de pluim veeteelt is het een goed jaar ge weest Door de interne moei lijkheden evenzeer voor de A.N. PV. wegens de gevallen van pseu do-vogelpest konden er geen ten toonstellingen gehouden worden. Het adviserenü lid der A.N.P.V -werk- commissie in de Sociale Raad de heer J. H. Poulis, gaf de vergadering een uiteenzetting over de plaats van de pluimveehouderij in de komende pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Er komt een aparte organisatie van de pluimveehouderij in het Bedrijfschap van de Landbouw. Daarnaast zal er een subcommissie komen voor de vaktech nische zaken. De pluimveehouders vin den elkaar terug in een productschap voor pluimveeteelt en eieren. Met dit resultaat kan men naar de mening van spreker zeker tevreden zijn. Ernstige critiek Nadat het financiële verslag na lange discussie ten slotte was aanvaard en de verkiezing van een dagelijks bestuur aan de orde kwam. werden enige in gekomen stukken behandeld, die critiek bevatten op het beleid van het dagelijks bestuur. De voorzitter van het district ..De Veluwe", die het voorstel van zijn district toelichtte, vond dat de voorzit ter organisatorische talenten miste en tevens de kracht om zich te verzetten tegen ,,de dictatuur van het gesalarieer de secretariaat", in handen van mevr. A. BckinkNleuwenhuis, Voor- en te genstanders van het zittende dagelijks bestuur wisselden elkaar in de onrustige vergadering af of spraken door elkaar heen. De voorzitter. W. van Asperen van Vervenne en de vlce-voorzitter J H Poulis verklaarden zich slechts op aan dringen van het algemeen bestuur her kiesbaar te stellen, maar liever heen te gaan. Eventueel zouden zij zich goede verliezers tonen en het niemand kwalijk nemen wanneer anderen door de ver gadering beter werden geacht hun func ties te bekleden. Stijgende opbrengsten Terwijl na de gehouden vrije stem ming het stembureau zijn werkzaam heden verrichtte, hield de voorzitter een beschouwing over de economische posi tie van de pluimveehouderij. Naar zijn mening vormt de pluimveehouderij een belangrijk deel van de landbouw, het geen hieruit blijkt dat de pluimvee houderij 7To oplevert van de financiële opbrengst van de landbouw. In sommige streken van ons land is dit percentage veel hoger, bijvoorbeeld op de Veluwe 22^-. Dit aandeel zal de komende tlid groter worden naarmate de pluimvee- stapel zich zal uitbreiden. Meer dan 90 van de eieren worden door de boer op de markt gebracht, dc rest komt van de specifieke pluimveebodrijven. De pluimveehouderij ls volkomen in staat in de binnenlandse behoefte te voor zien en heeft in 1950 nog één milliard eieren uitgevoerd. Dc pluimveeslapel. die in December j.l. 15.7 mlllloen vol wassen kippen telde, is Inmiddels ge stegen tot 21 millioen stuks. In Septem ber a.s. worden met de minister be sprekingen gevoerd over dc te volgen pluimveepolltiek. Wanneer deze zullen leiden tot verdere vergroting van de pluimvcestapel zijn de vooruitzichten voor dc pluimveehouderij zeker gunstig te noemen, aldus spreker. Nog werd behandeld een voorstel van het district Zuid-Holland, dat bekorting beoogt van de weg van het ei van de producent naar de consument en zo mogelijk meer vrijheid bepleit voor de pluimveehouder om regelrecht aan dc consument te leveren. Dc voorzitter hield over dit onderwerp een beschouwing. Het binnenlands ge bruik van eieren is na de oorlog terug gelopen. De weg van producent naar consument Is ook naar zijn mening erg lang. hetgeen aan de kwaliteit en de prijs niet ten goede komt. Ook de stempeling leidt tot verhoging van de prijs Rechtstreekse levering is echter slechts door een zeer kleine minderheid van producenten uit te voeren. Niette min zal het voorstel met de Stichting van de Landbouw besproken worden. Bij het bekend maken van het resul taat der inmiddels verrichte telling der stemmen bleken de heren H. H. Knoop (172 stemmen) tot voorzitter en J. M. Verkuil (163 stemmen) tot vice-voorzit- ter te zijn gekozen in de plaatsen van de heren W. van Asperen van Vervenne (146 st.) en J H. Poulis (112 st Dc penningmeester ill heer M. Hoekstra, op wie 181 stemmen waren uitgebracht, blijft zijn functie waarnemen. AnmicVe- lijk na het bekend worden van deze uit slag diende de secretaresse, mevr. BckinkNieuwenhuis haar ontslag in. SOEST Op initiatief van het Stichtingsbe stuur van het Soestcr Natuurbad, om in Soest te komen tot het op richten van een zwemclub. vond Dinsdagavond z'n grondlegging. De Hilversumse zwemvereniging „De Robben" gaf enige demonstraties, die werden uitgevoerd door Geertje Wielema, 17 jaar, haar zusje Emmy. 14 jaar, Tini v. d. Brink, Loesjc Vecnstra en de jeugdige Elsje Mie- remet, die bijzondere prestaties le verde. Dc demonstraties werden toe gelicht door Jan Stender. Twee zeventallen van „De Rob ben" gaven daarna een demonstra tie-polowedstrijd. De demonstraties werden bijge woond door de burgemeester van Soest. Mr. S. P. baron Bentinck. de hoofdinspecteur van politie, de heer C. van Es. Dr. J. Stroband. dc di recteur van gemeente-werken, de heer J. Th. van Noesscl en het vol tallige stichtingsbestuur, terwijl ver der ongeveer 500 personen blijk van belangstelling toonden. Na deze goed geslaagde demonstraties werd in het restaurant op het bad, een oprichtingsbijeenkomst gehouden. De heer K. de Haan. voorzitter van het stichtingsbestuur, richtte zijn woorden eerst tot „De Robben" en de heer Stender en dankte hen voor de gegeven demonstratie. Spr. hoopte,- dat een zv/emclub zou wor den opgericht, waar het stichtings bestuur geheel buit-en wil blijven. Soest heeft een zwemclub nodig. De heer Planjer. redacteur van de zwemkroniek. hield een causerie over het onderwerp: „Met het Ned. Polo zevental in het buitenland". Hierna sprak de heer Kuiper, voorzitter van de sportcommissie K N.Z.B.. die er op wees, dat de Soestenaren 's winters kunnen oefe nen in het Sportfondsenbad te Amersfoort en zomers in eigen Na tuurbad. dat prima is en waar in de toekomst internationale zwem wedstrijden mogelijk zijn. Om een zwemclub bestaansmogelijkheid te geven, is een goede trainer nodig, want er moet getraind, ja hard ge traind worden. De heer Schmidt uit Haarlem ver toonde ten slotte enige interessante zwemfilms. Na afloop was er gelegenheid om zich als lid van de nieuwe zwem club op te geven, waaraan 45 per sonen gehoor gaven. Een oprich tingsbijeenkomst zal zo spoedig mo gelijk worden belegd. Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging .De Zwaluw" hield j.l. Zondag met jonge duiven de laatste wedvlucht van St Quentin af. afstand 296 km. Aan deze vlucht namen :91 duiven deel. die om 6.45 uur. met ZAV. wind wcici»n gelost. De eerste duif kwam te 9 uur 49 min 38 sec. aan en bereikte een snelheid van 1598.53 m. per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde om 10 uur 7 min. 48 sec. Dc uitslag is: J. v. d. Belt 1; H. v. d. Broek 2 17 19 43 49: G. Coerman 3 20 46; G. Haks 4; H. Oowezen 5 34: H Smit 6 7; P de- Bes 8 18 21; Sj Rijksen 9 29 30 31 33: K. Keja 10 16 23 24; I. v. Klooster 11 40: A Snijders 12 32 35; A. Waaijon- berg 13 15 17. W. Krijt 14. A. Dorre- steln 22 37; H. J. Westervcld 25; J. Knoops 26: A. van Ach 28: A Priem 36; C. van Soest 38 44: F. Limburg 39: A. van Donselaar 41; C. van Bricnen 42; G. Marchal 45; H. Kriek 48. Gevonden voorwerpen Bril. huissleutel, wandelstok, broche, zilveren armband; blauwe damestrui, sleutel van hangslot, pakje margarine, portemonnaie met inhoud, zwart jasje, duimstok, bal, kindertasje. zilveren armbandje, rieten tas met inhoud, wit te gymnastiekschoen, rood damesvest je. groene alpinopet, ballpointpen. pad- vindersportemonnaie, slipover, duoblé armband, tafelmes, armband, herenrij- wlel, kussen, bal. kinderwagenzelltje. contactsleutel, bril. groene sjaal, pad vinderzakmes. Kerkconcert Op Zaterdag 1 September zal ter gelegenheid van de opening van de werkgemeenschap voor Kerk- en Volksmuziek in „Braamhage", een kerkconcert worden gegeven in de Oude Ned. Herv. Kerk met mede werking van het Braamhagekoor en het Haarlem's Kamerkoor. De organisatie berust bij de organisten Maarten Kooij, Dolf Hendrikse en Hendrik Bergink. Het openings woord zal worden gesproken door ds W. R. Ambrosius. Opening van nieuwe Van der Huchtschool Vrijdag 7 September a.s. zal de nieuwe Van der Huchtschool aan de Paulus Potterstraat officieel worden geopend, waardoor onze gemeente weer een fraai schoolge bouw rijker zal zijn geworden. Concert op 31 Augustus Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Wilhelmina, geeft de Soester Harmonie „P.V.Oin samenwerking met de muziekvere niging „Soli Deo Gloria" uit Weesp, een concert in het openluchttheater. Om half acht wordt vanaf het bureau van politie afgemarcheerd naar de Soesterbergsestraat, het geen ongetwijfeld veel belangstel lenden zal trekken. Beide corpsen zullen gezamenlijk een uitgebreid programma uitvoeren. SEC wint van LSK Het elftal van de Lucht Stl Krachten, dat enige weken gel&;| met 40 klop kreeg van het elftal van SEC. wilde graag return-wedstrijd spelen, die Di, dagavond op het SEC-terrein pUj vond. LSK kwam met een v sterkt elftal uit, doch het mc< niet baten, SEC bleef nu met J. in de meerderheid. Benoeming Tot kapelaan van de R.K. K« te Soest is benoemd, de Wele waarde heer G. J. v. d. Menr. WOUDENBERG Auto rijdt tegen boom Maandagavond reed de heer L. uit Capelle a. d. IJsel, komende de richting Zeist, over de Vo- straat. In de bocht bij de rijwn handelaar Donselaar. slipte de au waardoor B. de macht over stuur verloor. De auto schoot na de linkerzijde en kwam tegen boom terecht. Het is een gr< wonder, dat de inzittenden met schrik vrijkwamen. De auto we zwaar beschadigd en moest wegg sleept worden. WEER TERUG In de nacht van Maandag Dinsdag werd een pupil van R.O.G. te Amersfoort door de po tie in Woudenberg aangehoudi Hedenmorgen is hij naar die inric ting teruggebracht. DUIVENMEUWS Uitslag wedvlucht duiven vai Marbehan, afstand 320 K.M. Dl ven gelost om 7 uur. Aankon eerste duif 10.7.22. Uitslag: P. Osnabrugge 1 5 6; W. Woudenbe 2 3; J. Koudijs 4; A. v. Lunteren MARKTBERICHT Aangevoerd 20.000 eieren. Pr f 15,25 tot i 15,50 per 100 stuk Henneneieren f 10 tot f 12 per II stuks. Handel traag. Zeer fijne IMPORT-KOFFIE, gebrand in eigen branderij. Bij aankoop van elk pak (250 gram) OOSTERVEEN's KOFFIE 1.92 200 gr. SPRITS voor 10 ct. PUDDING (diverse smaken) 2 pakjes voor 25 ct. Prima SUMATRA THEE per 100 gram 50 ct. SPECULAAS (Oud-Hollands gekruid) per 250 gram 42 ct. Heerlijke GROVE SNTJWORST per 100 gr. van 50 voor 33 ct. Bestellingen worden ook gaarne thuisbezorgd. FIRMA Langestr. 42 - Tel. 6777 WIJ LEVEREN Houten Garages, Werkplaat sen. Schuren, afm. 3x4 f 420.—, 4 x 6 f 540.—. 5 *6 f 660.af fabriek. Tevens houten woningen. Weekendhuisjes. Vergader lokalen en alle moderne gebouwen door geheel Ne derland. Fa. HEKO, Stationsweg 353, Tel. 265. Scherpenzcel GId. EN verNIS "'EUWSTRAAÏ NS ^ERSFOOltf 616C Alle belangstellenden worden hierbij be leefd uitgenodigd tot een bezoek aan onze in volle bloei staande dahliavelden. Wij verwachten U gaarne Vrijdagavond 31 Augustus vanaf 18.30 uur en Zaterdagmid dag 1 September van 14 uur18 uur op onze kwekerij aan de Zandvoortweg te genover het tuinbouwhuis van de fa. Timmer. FA. D. BRUIDEGOM BAARN TEL. 2116 Maatschappij vraagt AGENT-INCASSEERDER voor be staand agentschap,, voor Amersfoort en omgeving, circa 3 dagen per week. Vast loon 80.p. mnd. plus hoge provisie. Geschikt voor uitbreiding. Borgstorting vereist. Brieven onder no. 7172 bureau van dit blad. Projecten, die aan alle gestelde eisen voldoen, worden door ons uitgevoerd voor winkels, kan toren. laboratoria, fabrieken en werkplaatsen. HET NIEUWSTE OP HET GEBIED VAN DE MODERNE VERLICHTING Gediplomeerd Llcbttechniscb Adviseur WESTERSTRAAT 119 TELEFOON 5796 OOOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX) KUNNEN OOK TELEFONISCH OPGEGEVEN WORDEN Coöperatie „Gemeenschappelijk Belang" te Amersfoort OPENTop DONDERDAG a.s. een modern ingerichte kruidenierswinkel in de CONINCKSTRAAT 46 Ter gelegenheid van de opening van deze derde winkel EEN SPECIALE AANBIEDING Raadpleeg onze folder en zie de etalage. Profiteer van de voordelen, die de'Coöperatie U biedt! Niet om het gewin maar voor het gezin. te Arnhem, vraagt voor de tekenkamer van haar Proeffabriek een met 510 jaar tekenkamer-practijk. Het diploma M.T.S. strekt tot aanbeveling. Sollicitaties, met vermelding van opleiding en practykervaring en voorzien van pasfoto, tc zenden aan het adres Velperweg 76 te Arnhem. .f AMERSFOORT Te koop aangeb. Nog enkele goede, ge bruikte hand- en trapmachi- nes te koop voor billijke prijs en met garantie De Veen's Naaimachinehandel. Steiniaan 66. Zeist. Tel. 4066 Gramofoonplatcn. Zowel tn populair als klassiek vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C v Wijngaard Langestraat 72 Tel 6225 Te huur aangeboden Bruidskleding te buur Rouw- Trouw- en Avond kleding voor Dames en He ren. Malson Steenis. Stetn- laan 58. Zeist Tel 2784 Vacantietijd Solextyd! De nieuwste Solex f 0.75 per uur. f 6.— per dag. Solex- Verhuur-Centrale. Brcdauw. Berkenweg 22. Tel. 4808 Bespreekt tijdig Personeel gevraagd Nette bakkcrslecrling of halfwas gevraagd. H. M. v. d. Brink, Lavendelstraat 5. Personeel aangeb. I Jonge dame 20 jr.. P.G., z.z.g.g. bü kinderen (intern) in bezit van dipl. kinderbe scherming A. Br. onder No. 7174 bur. van dit blad. Lessen Auioryscbooi A. van Nie, instructeur KNAC en ANW B. Inl. Lissone Lindeman, Amersfoort. Tel. 5637 of 3862. Cliënten buiten Amersfoort speciale lestr'den. Instructeursopleiding. Auto rijschool J. v. Miltenburg. Vermeerstraat 131. Tel. 4736. Autorijles per les f 4.—. Opleiding Assoc. pract. dipl. Engels. Pr. result. L. H. Busman. Ier. Eng M.O. Regentesselaan 34 (1 mit. v. station) Tel. 4155. Woningruil Gevraagd woning te Amers foort in ruil voor won. te A'dam Z., bev. 4 kam. en bad. Brieven onder No. 867 bureau van dit blad. Textiel Bekende maatzaak in Dames- en Herenkleding, biedt maatkleding op ter mijnbetaling aan tegen con tante prijzen. Onberispelij ke coupe. 1ste klasse stoffen. Alleen serieuze brieven on der no. U 739 bur. v. d. blad. Diversen Chauffeur, pas terug uit de tropen, zoekt serieuze kennismaking, liefst m. we duwe. kinderen geen bezw. Brieven met foto (foto op erewoord retour) onder no. 7170 bur. v. d. blad. Mevr. Franken, Psychome- triste (Helderziende), met jarenlange ervaring, wonen de te Utrecht, Vleutenseweg 279 bis. telef. 21704. „Houdt spreekuur'' a.s. Donderdag 30 Augustus van 28 uur in het Volksgebouw. Snouc- kaertlaan 11. Naaimachines. Alleen de beste merken naaimachines leveren wij U als Naumann, Anker, Pfaff, Husqvarna, Fridor enz. Volle garantie, goede service. De Veen's Naaimachinehandel. Stein iaan 66. Zeist. Tel. 4066. Schoenvergroten tot 2 maten, altijd succes. Haal 'r van Maanen bij. Soester- weg 214. Tel. 6093. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Fa. B. Zwaaf Zonen, Amersfoort. TeL 5226. Naaimachines. Voor repa ratie aan Uw naaimachine komen wij elke Maandag en Vrijdag bij U aan huis. Re paratie van alle merken on der garantie. De Veen's Naaimachinehandel, Stein iaan 66, Zeist. Tel. 4066. Radio Drcssclaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 160.Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9. Telefoon 5772. American Cleaning Service, voor broeken-persen 0.50 Het aangewezen adres voor verven en chemisch reini gen Krommestraat 41. Tel. 3957. Agentschap: Roer straat 8. Naaimachines. Mevr. laat Uw machine repareren door vakman met 20 jaar fa- briekservaring. Even be richt: Mak. Kapelweg 38. Eén ding Is zeker: bij Ar- chifoto slaagt U beter! (Spe cialisten in bruids- en kin derreportages). Rubensstr 79. Tel 3070 doo oooooooooooooooooooooooooooooooooooco 1719. Maar Neptunus was nu eenmaal een beetje hoekig aangelegd: hij had zich voorgenomen om nu ineens met Sinister af te gaan rekenen en daar was geen houden aan, al probeerde ik hem eerst ook uit te leggen, dat het haaienkruidje alleen vast niet vol doende was tegen zo'n slimme docterl We nader den snel de onderzeese stad Atlantis, het hoofdkwar tier van Sinister en ik kan je wel vertellen, dat ik me niet zo erg kiplekker voelde. Ik hou er nu eenmaal niet van om recht het hol van de leeuw binnen te tippelen, ik ben liever een beetje zuinig op mezelf. Toen we de poort van de stad naderden kreeg de zeemeerman, die daar op wacht stond, de hik en de schrik van z'n waterleven! „D-De oude k-koningl", stamelde hij: „Hij is het zelf. Echt! Oh, wat een ramp! Dat moet de nieuwe baas weten!" En voor we het verhinderen konden trok hij aan een touw en daar mee maakte hij ongetwijfeld alarm! Toen waren wij de poort genaderd en kregen de eerste aanval van twee schildwachts te weerstaan. Nu, dat ging best. Ik had nog een goede opgewarmde watjekou in mijn vuist en gaf die aan een van die wapenbroeders! „Alsjeblieft, Roodbaardl", gromde ik: „Warm uit de oven en het kost je geen cent. Aannemen, ik heb er nog meer!" Moffelinriehting J. Verhoef Muurhuizen 30 Amersfoort. Voor moffelwerk op elk ge bied. Geen vertegenwoordi ger of commissiehandel. UTRECHT J^JTeJcoop^gevraagdJ Inkoop oud goud en zilver. Bij Esmann, Steenweg 8. naast de Buurkerk, ontvangt u de hoog ste prlj3. Te koop aangeb. Opstappen cn wegrijden, DKW. RT. 98 c.c. in prima staat, zeer snel, vraagprijs 225.Na 6 uur. Ie Spechtstraat 22. Voor direct ter overname aan geboden prjma D.K.W. Natio- nalltcltsbewljs aanwezig. Tele fonisch te bevragen 23819, Utr. Wij hebben letterlijk alles voor honden, In zeldzame sortering Trimmen. knippen, wassen. Liefdevolle behandeling. Ge vraagd: Jonge Airedales. Snoek. Bemuurde Weerd O.Z. 6. HuJskamerameublemcnt, be staande uit buffet, uitschuifta- fel, 4 stoelen 155. kloostertafel 45. cocosloper 12. dressoir 45, theemeubeltje 19.50, 2-pers. eiken ledikant 25. eikenhouten linnenkast 75. bureau 37.50, grote boekenkast 230x325, planken. 6 Thonetstoelen, pers. opklapbed 30, enz. Uit op geslagen inboedel. Gebouw „De Zon", Pieterskerkhof 21. 95. Stofzuigers vanaf 60.met garantie. Betaling v.a. l per week. Pracht collectie haarden en haardkachels. Ook betaling in overleg. Fa. P. Elzerman, Lijnmarkt 8, Utrecht, Tel. 11628. Pracht Gothischc hulskamer, dressoir (2 mtr breed), tafel, 4 stoelen, 2 fauteuils, prijs 793.—. M. Hauer, Springweg 10. Te huur gevraagd Te huur gevraagd woonru/intc of woonark voor echtpaar en kind. Alex. Numankade 61. Te huur aangeboden Aangeboden 40 m2 ruimte voor kJein bedrijf of pakruimte. Be zichtigen Woensdagavond 6 tot 8 uur. Bern. Weerd O.Z. 39. Aangeboden kosthuis, net klein gezin, huiselijk verkeer. Rivier- wijk. Brieven onder no. 4560 bureau van dit blad. Pension-Rusthuis te Doorn heeft nog enkele kamers vrij voor rustbehoevenden en her stellenden. Brieven Dricbergse- straatweg 61, Doorn. Personeel aangeb. Biedt zich aan net persoon voor bewaking, contróle of cantine of andere werkzaamheden Brieven Dricbergsestraatweg 61. Doorn. Bijverdienste gezocht door da me, middelbare leeftijd, goede stand, schrijfw smyrna, Kelim breien, enz Tijdelijk of vast Brieven onder no. 4567 bureau van dit blad. Foor ,«grofe" school en kleuterklas kiest moeder steeds DELANA schoolkleding omdat die altijd even keurig kleedt, gebreid is van zuiver wollen kam- garens, dus ijzersterk. en altijd weer als Dieuw uit de was komt. Boven- Het vlotte De lana- jurkje voor meisjet van 2 rot 6 jaar. Met extra verlengzoom. Lengte 40 era. f 11.75 Scijging per maat fl^ Links: De pittig» Delana- combinatie, wair. bij illcs kan worden gedragen. Leeftijd 10 12 jaar. f 13.6) Fleurig gestreepte blouse f 12.40 Galieve mij adressen te zenden van Delana-wlnkallersD.v.A. 1 Naam Adros Woonpl.: Alt drulrwark vartandan aio Oalma. Dadamiyaarl Radio en Gramofoons Erkende Philips Service, Fri dor. Waldorp, Philips. Bet. 6, 9. 12 maanden. Radio Centrum, Tel. 19636. Vinkenburgstraat 4-6 Permanent Wave Met modieuze apprët perma nentwave, bruldskapscls. blon- deren, verven Gcdip). kapper Maison Jos. v. d. Laan Bom. Weerd 11, Tel, 18032, Utrecht. Kunstgebit reparatie Kunstgebit reparatie-Inrichting Oudwljk. Tel. 12330. Spoedrepa- ratlcs binnen enkele uren ge reed, ook goudwerk. W C. Bunschoten, thans Kerkstraat 4 bij Nachtegaalstraat. Utrecht. Kunstgebit-Reparatie. Spoedge val enige uren. Geopend van 8 tot 8 uur (ook Zaterdags) Eerste in Oudwijk. De Bouter. uitsluitend tegenover school Oudwijkerdwarsstraat 134, bus lijn 2, Utrecht. Verhuizingen en Transporten Verhuizingen, transporten vai ouds bekend fa. wed. G. v. d Brink en Zonen. Goedestraat 114—116. Telef. 12303. Utrecht Erkende meubeltr--eunrtcur* Vakkundig, vertrouwd, billijk Chris de Hoop. Verhuizingen Vervoer van piano's en brand kasten. Korte Smeestr. 22 a Utrecht Tel. 17089. Lessen Studeer techniek thuis. Han delswetenschappen, werktuig bouwkunde. electrotechnick chemie. zuivel. bouwkunde Door de inspect, v. h schrifte lijk onderwijs, alsmede door het bedrijfsleven erkende op leiding. Vraagt prospectus aan P.B.N.A., Arnhem, Velperbui- tensingel. 482. Mr Michael, psychoraetrist. Sin geldwarsstraat 3 bis, houdt or gezondheidsredenen tijdelijr geen spreekuur. Diversen Uw naaimachine defect? Wi repareren bij U aan huls van af 50 cent onder garantie Overal te ontbieden. C. Vosst Adelaarstraat 98 bis. Moeten uw kinderen voor hei slcl de winter naar zee cn bos Bij dame, bekend met vcrplt ging is plaats voor klein aar tal van 6 tot 12 jaar. Brieve Elze|aan „De Kluis", Berge aan Zee. Herenhoeden. Partij prima hot den van N.S.. chem. gerelnif en gemodelleerd vanaf 3i tot 5.50. Doet Uw voordee De Duif. Nieuwe Gracht 37. b Hamburgerstraat. Vulpen kapot. Breng hem bl ons. U krijgt hem weer als nieuw terug cn vakkundig g«J repareerd. Zuidam's Kantoor1 boekhandel fa. M. H. Mostert Voorstraat 44. Voor haarden, kachels, rijwie len en stofzuigers naar Free! Trapman, die levert op gemak kelijke betalingsvoorwaarden Jacob v d. Borchstraat 47- 47bis en Willemstraat 36. Uw oude of defecte klok nlf' weg doen. U maakt al voor I 9.75 met een electrlsch i«' bouw-uurwerk van magazijn Electra, Potterstraat 2 a. eet geheel moderne elcctrischt klok er van in drie minuten- Duprosterker cn goed koper dan leer! Hcrcnzoles I 3.95, dameszolen t 3.45, kin- derzolen I 2.95 Alléén bij J. v- d. Brul Zn., gedipl. schoen- herstellers. Kapelstraat 2123, Tel. 17880. Halen en bezorgen. Huize Mara, verhuur gelegen heidskleding, prachtige zwarte kleding voor bruidegom en g<* tuige. Vraagt prijs. Amsterd- straatweg 414. bij de Water toren Tel. K 3409—383. „Ons Succes". Kinderledtkant t 29.75, dito met piek en sluk-' i 49.75. Kinderwagen uitneem- baar t 149.—. „Het Beddc-n- huis". Damstraat 1315, Telel 16317,

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6