ÉT ONBEWOONDE EILAND Schiettent. Het niet de au MOEILIJKHEDEN? "ïïiïï1 Welke sociale positie heeft een reiziger? ll my OOR ANTJES EN en andere jonge Wantjes) jeugd tennis gaat het heel echt toe Grote reptielen J S 't voor de taart, zei de grutjesman, ARTHUR RAMSOME Gunstige wending in koperstaking Rhinoceros op de ladder 1 fMHIlWWIW Wij geven raad Radio-amateurs gaan zevende lustrum vieren De schuldeloze bloem L9ö# aterdag 1 September 1951 31 IS l«l; (Van een onzer verslaggeefsters) TENNISSEN is een reuze leuke sport. Maar d'r zijn nog veel te weinig kinderen in Nederland, die dat weten. Voetballen en zwemmen, dat doen er tienduizenden. Tennissen, daar begin je eigen lijk alleen maar aan, als je ouders bedenken, dat je maar eens lid van een tennisclub moet worden: zelf kom je eigenlijk nooit op bet idee. Jammer, hoor. Het komt natuurlijk ook wel, omdat het een dure sport js. En daarom zijn we deze week in Den Haag gaan kijken naar kin- dcr-tenniswedstrijden tussen meisjes en jongens van een club, die heus niet meer geld kost dan de meeste sport-vcrenigingen. Ze troffen het niet zo goed met et weer. Toen we er kwamen, itonden ze bij tientallen in hun vitte truitjes en bloesjes op de ve- anda van het clubhuis van W. W., •ant het regende net weer eens ven, dat het goot en dan kun je latuurlijk niet spelen. Maar geluk je werd het na een kwartiertje Iroog en toen zwermden ze de ba len weer op. Nou kan er in elke wedstrijd maar één winnaar zijn (of als het een dubbelspel is twee). Maar als je in deze wedstrijden verliezer was. was het niet zo heel erg, want dan werd je meteen in een troost ende gestopt en kon je het op nieuw proberen. En ze kregen al lemaal een prijs! De deelnemers waren tussen 9 en 16 jaar, dus er waren hele grote meisjes en jongens en hele klein- jes bij. Maar je moet niet denken, dat die groten het altijd strijk en :et wonnen. De één heeft nou een maal meer aanleg voor iets dan een ander; en vooral: de een oefent veel meer en ernstiger dan de an der en dat heeft met leeftijd niets te maken. D'r waren er een paar bij. die zo goed speelden, dat ze bo vendien deze week nog meededen aan het Scheurleer-tournooi, dat op Scheveningen wordt gespeeld (morgen zijn daar de eindwedstrij- den) en waar bijna al de allerbeste jeugd-tennisspelers van ons land aan meedoen. Dit waren overigens ook bijzon der échte wedstrijden. Op elke baan was een scheidsrechter de punten aan het noteren; een fijn •erkje, dat scheidsrechteren op die stoel en er was ook al een l?rijs beloofd voor het meisje of de longen, die de meeste partijen zou fhebben gedaan. En na de afloop van elke wedstrijd gaven de tegen standers elkaar de hand en be dankten de scheidsrechter netjes. /J LS ik je zou vragen: welke rep- rielen ken je, dan zou je na- |tuurlijk vlot antwoorden: hagedis- \sen, krokodillen, schildpadden en Vangen. Da's best. Het blijkt wel, tit er maar weinig grote groepen V:jn. Bovendien: zo heel veel reptie- Wlen vind je niet in Nederland, een .•tuk of zeven, dat is net alles. Dat I is begrijpelijk: het zijn dieren van 11carme streken. In Zuid-Europa vind I ;e er een zestig verschillende, rond I de Middellandse zee zo'n 140, enige I honderden in de tropen. Al met al I ueinig groepen en weinig verschil- lende soorten. 't Is eigenlijk zo: de reptielen van tegenwoordig zijn maar een schame le rest van wat eens aan reptielen op aarde voor kwam. Misschien heb je wel eens van het stcenkooltijdperk gehoord, de aard- periode. waarin de steenkoollagen ontstonden. Dat is lang geleden. 200 millioen jaren. In die dagen ontston den de eerste reptielen. Dat waren meteen de eerste echte dieren op het land. In de aardperioden, die dan aanbreken Het Perm en de Trias ontwikkelen de reptielen zich. al lerlei vormen ontstaar Dat duurt 50 millioen jaren. Dan volgen weer twee nieuwe aardperioden. tezamen duren ze 100 millioen jaren. En in die jaren ontstaan de meeste soorten, dan vind je reptielen in '1 zoete en zoute water, op het land. in de lucht, in de bomen, in moerassen, enz. Dan vind je Zv-emmende. krui pende. lopende vliegende, zweven de. springende reptielen Kleine van een paar decimeter en grote van tientallen meters. Maar dan ook in het krijttiidperk. sterven ze in alle rijke vormen uit. De verre nakome lingschap van wat overbleef zijn onze tegenwoordige reptielen Natuurlijk hadden ze ook wel eens een buitenkansje. Ik heb je hier al ?cns verteld van de werk lieden. die in 1770 in de Sint-Pie tersberg aan het werk waren en de schedel van zo'n oud reptiel von den. de Maashagedis, de Mosasaurus. „We leren op deze onderlinge wedstrijden helemaal hoe het op echte wedstrijden toegaat. Dan zul len ze ergens anders altijd weten hoe het hoort", zei mevrouw Houps, de tennislerares, die al deze meisjes en jongens hun eerste les sen heeft gegeven. Van haar leren ze „fore-hand" en „back-hand". En wie het eerste jaar goed zijn best heeft gedaan en die twee slagen behoorlijk heeft geleerd, die krijgt het tweede jaar les van haar broer, meneer Houps, die hen leert „vol leren" en „smashen". „En ze mogen drie middagen in de week van 16 uur hier spelen, en eigenlijk spelen ze nu, in de va- canties, bijna de hele dag. En een maal in de week krijgen ze les, al les, 161 leerlingen van deze jeugd- tennisclub, die 27.50 kost. En dat zijn er maar liefst 161, want de Haagse meisjes en jongens begin nen er op deze manier achter te komen, dat tennis een reuze leuke sport is! PiAG meneer de grutjesman! U Dag jongetje met de laarsjes an! Hebt u stroop? Een heel hoop! Hebt u gist? Een hele kist! Hebt u meel? Verbazend veel! Hebt u krenten? Voor zeven centen. En rozijnen? Grote of kleine? Blauwe of witte? Wil je ze met of zonder pitten? Alsjeblief, daar is het dan, jongetje met de laarsjes an. ATOU wil ik nog graag acht kaarsjes A zei het jongetje met de laarsjes, Kaaarsjes, zeg je, wacht eens even, nee, ik heb er net nog zeven! Ja maar, zei het jongetje zacht: morgenochtend word ik ACHT! Is 't voor de taart, o, zeg dat dan. Zeven kaarsjes aan de rand allemaal aan de buitenkant, en die mooie grote rooje die krijg je gratis van mij present omdat je morgen jarig bent, die krijg je gratis van mij cadeau en die in het midden, kan dat zo? TAG meneer de grutjesman, U Dag jongetje met de laarsjes an. ANNIE M. G. SCHMIDT. een beetje verwarrende naam. Het Qier zwom immers niet in de Maas. die was er niet. Het zwom in de krijtzee. die daar toen lag. De Sint Pietersberg is een ctuk van de oude zeebodem. Heej toevallig was ook de vondst van Amc. ':aanse geleerden in Sibe- r'é. Zij vonden het skelet van een *cptiel dat alleen op zijn achterpo ten liep. de voorpoten waren kleine armpjes als het ware. Klaarblijke lijk kon het dier heel hard lopen, dus als een struisvogel. Maar er was t^eer. Het dier werd ge ar.den met zijn kop in een nest eieren eieren fullioencn jaren oud eieren ook van weer andere icptielen. j -it lang uit gestorven rept iet was waarschijnlijk «en eierdief Met de kleine armpjes pakte hij de eieren uit de nes'en en rende ei dan vandoor. Misschien joegen de ouders van het nest die :~erdief net te pakken toen hij hun "est wilde plunderen en maakten ze "em dood. HENK VAN LAAR .Die eerste plek is de enige goede aan deze kant", zei Suze. ..Wij zullen langs deze kant la veren om eens goed uit te kijken", zei kapitein Jan. Hij trok de schoot naar zich toe en zeilde verder tot de boot ongeveer dertig meter van het eiland vandaan was. Toen schreeuwde hij: „Opgepast!" Suze dook in elkaar. Tittie, die onder in de boot zat, zat al laag ge noeg maar toch dook zij ook weg. Rutger zat veilig en wel voor de mast. De Zwaluw kwam voor de wind te liggen, het bruine zeil waaide over en stond weer bol en de Zwa luw zeilde op de Westelijke oever "an het eiland af. Hier waren geen uitstekende rotsen, maar het eiland zelf daalde steil in het water af als een muur. „Zeg het zodra je de bodem ziet, Rutger", riep stuurman Suze. „Jawel stuurman", zei Rutger. die ingespannen in de groene diepte tuurde. „We hadden een dieplood mee moeten brengen", zei Suze „Daar zouden wij hier niet veel aan hebben gehad" zei Jan. Zij zeilden voort totdat zij op drie meter van de oever waren en nog altijd was het water beneden hen donker. Jan durfde niet verder te gaan „Opgepast", riep hy. Pas toen zij al omzwaaiden, vlak bij de rotsmuur schreeuwde Rutger: .Ik zie de bodem." Het was duide lijk. dat het eiland aan deze kant steil uit het water oprees. Suze boog weer voorover en Tit tie ook. ofschoon het niet nodig was. De kleine Zwaluw zwenkte wc-er en laveerde van het eiland vandaan. Zij voeren niet ver of Jan riep weer. ..Opgepast" en nu gingen zij weer naar het eiland toe. Zo laveerden zij langs de oever van het eiland. Deze westelijke oever was overal eender, een steile rotsmuur en daar voor diep water en nergens een in ham waar zij zouden kunnen lan den. „Die plek aan de andere kant is de enige", zei Suze. „Het is geen erg beste haven" zei kapitein Jan, ,.maar als er niets an ders is dan zullen we het daarmee moeten doen. We kunnen de boot wel draaien". Jan voer verder het meer op tot dat hij op de noordelijke punt van het eiland gepasseerd was en zodra hij ver genoeg van de rotsen van daan was. riep hij: „Daar gaan we dan!" Stuurman Suze trok de schoot zo ver in als zij kon Jan wendde het roer. De Zwaluw keerde zich weer naar het Zuiden en weer zeilden zij langs de oostelijke oever. Toen zij zich tegenover de kleine inham be vonden. riep Jan: „Houd je klaar om het zeil in te halen". Stuurman Suze stond al klaar met de val in haar hand. Zij liet die langzaam tussen haar handen door glijden zonder hem los te laten. Het zeil kwam omlaag. Uit het Engels vertaald door Jac. v. d. Ster „Pak de gaffel. Rutger!" Rutger deed het. Suze haakte de loopkat af en maakte samen met Rutger het zeil en de gaffel los. «Tittie zat er met het mandje met breekbare waar helemaal onder verborgen. Dit alles gebeurde heel snel en toen het zeil omlaag was. had de Zwaluw nog voldoende vaart om naar het strand te drijven. „Kijk uit. Rutger" zei stuurman Suze en ook zij keek vol ongerust heid over de boeg heen. „Rotsen aan stuurboord', riep zij. Jan veranderde een weinig van koers. In heel kalm water gleed de Zwaluw voort. „Nu!" zei Suze en over Tittie. die juist haar hoofd onder het zeil van daan gestoken had, heen, klauterde zij weer naar de achtersteven. Dat moest om de voorsteven lichter te maken, en juist toen zij er was klonk er een zacht rommelend en knerpend geluid en lag de neus van de Zwaluw op het grintachtige strand. Nauwelijks hadden zij de oever geraakt of Rutger sprong van boord met de lijn in zijn handen. HOOFDSTUK IV De verborgen Haven Suze was de volgende die aan land sprong. Toen Tittie met haar mand je aardewerk. Jan bleef in de Zwa luw om de voorraden aan te reiken. Eerst gingen de losse voorwerpen van boord, die overal tussen gestopt zaten. Toen de twee tenten, toen de biscuitbiikken en toen de zware blikken trommel met de boeken en de barometer en de dingen die droog gehouden moesten worden. Dat maakte de boot lichter en stuur man Suze en de matroos trokken haar een beetje verder de kant op, waardoor het gemakkelijker was om de grote zakken met dekens aan land te brengen. Alles werd opge stapeld op het droge strand. (Wordt vervolgd). (Advertentie l. M.) Vraag nog vandaag zo'n fijne vouwplaat van Kellogg"s Corn Flakes^ aan, waar je in een wip een echt .pistool uit maakt. Je schiet met elastiekjes en kunt et allerlei leuke spelletjes mee doen Zó krijg je jo Pistool I WASHINGTON. Het loonge- schil bij de Kennecott Copper te Salt Lake City een van de grootste concerns, by de staking van 58.000 arbeiders in de Ameri kaanse koperindustrie betrokken is Vrijdag opgelost. Men ver wacht thans een spoedig einde van de staking. Vertegenwoordigers van de maatschappij en vakvereni gingen zijn tot overeenstemming gekomen op basis van 'n loonsver hoging van 15 cent per uur. De overeenkomst moet nog door de be trokken vakverenigingen bekrach tigd worden. Bond voor Inwendige Zending 50 jaar AMSTERDAM. De Centrale Bond voor Inwendige Zending en Christelijk Maatschappelijk Werk zal 13 September zijn vijftig-jarig bestaan vieren met een bijeenkomst in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Voorzitter dr. Ph. J. Idenburg zal de werkzaamheden van de bond be lichten in een rede „Woord en daad in de kentering". Minister Mulderije zal spreken uit naam van de re gering en mr, H. de Bie als voor zitter van het hcrdenkings-comité. De bijeenkomst begint om twee uur, na afloop zal in de kerk een re ceptie worden gehouden. In het verleden zijn dr. J. Th. de Visser en prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine leidende figuren geweest. Op het ogenblik telt de bond 180 ledenorganisaties. Het door de bond geëxploiteerde Bijbels Museum van Oudheden aan de Hemonylaan te Amsterdam geeft een beeld van de gewoonten en gebruiken van de landen rondom Palestina, waaruit de Christelijke beschaving is voort gekomen. DE ingrediënten, waarmee deze keer gewerkt moet worden zijn: een hoed vol let tergrepen en een ladder van twaalf sporten. De vraag is deze lettergrepen zo op de sporten te plaatsen, dat daarop woor den komen te staan van ach tereenvolgens 9. 10. 9. 8, 9. 10, 9. 8. 9. 10. 9. 8 letters. Onder andere een waaghals en een rhinoceros moeten de ladder opgestuurd worden. De woor den hebben de volgende bete kenis: 1 nijverheid, fabriekswezen; 2 elk der grote lobben waarin de hersenen verdeeld zijn; 3 kleine handtrom met rinkelbel len; 4 bijzonder slecht weer; 5 bleu. verlegen; 6 zeldzaam; 7 harde houtsoort; 8 bergpiek bij La Plaza in Bolivia; 9 mets ont ziende rover, wanhopige waag hals; 10 ondeugende jongens streken; 11 rhinoceros; 12 ieder mens of dier op zichzelf be schouwd. De lettergrepen zijn. ben boe des di disch do du dus eb een her hoorn hout il in in kat ken kwaad kwab li ma neus ni nig nood pe ra ra rijn sen spo tam te trie vi weer. Zijn al de gevraagde woor den gevonden en ingevuld, dan blijven op de stijlen van de ladder nog hokjes open Daar moeten de volgende let ters worden ingevuld, en het resultaat moet zijn, dat op beide stijlen van boven naar beneden een spreekwoord ge vormd wordt. Hoe luidt dat spreekwoord? De aanvullende letters zijn: abddeeeee eehkll oprstttu w w ij 2 i 6 7 8 9 10 li 12 1 i Vraag je Moeder om de kartonnen doos van Kellogg's. Knip de in rood gedrukte naam op de voorzijde uit en zend die aan Gebrs. Laan, Zaanweg 32, Wormervcer. Dao ontvang je omgaand je pistool. Personen, die regelmatig werkzaam z(jn tegen provisie voor u 11- sluitend één werkgever, zyn verzekerd krachtens de Ongevallenwet, Ziektewet en Kinderbijslagwet, mits dit geen bijkomstige werkzaamheden zyn. Onder dc Invaliditeitswet vallen personen, die tot persoonlijke dienst verrichting verplicht z(jn, practisch voor één werkgever werkzaam zijn, geen ondcrncraingsrisico hebben en van de werkgever zodanige aanwij zingen krijgen, dat ze geacht worden niet zelfstandig werkzaam tc zijn. S. F. L. Wanneer men voor de be handeling van zijn zaak een advocaat heeft ingeschakeld, doet men goed zich niet te gaan verdiepen in aller lei juridische termen, omdat voor een leek deze termen, wanneer men niet alles weet wat eraan vastzit, in feite onleesbaar blijven. Wil men er iets meer van weten, vrage men de rechtskundige raadsman om er iets van te vertellen, M. G. Bij kwesties van aanrijding cn vergoeding van schade moet men niet al te vlug tot procederen over gaan, vooral wanneer het te ver wachten bedrag betrekkelijk gering is. Als de maatschappij, waar men mee tc maken heeft, de zaak in onderzoek heeft, doet men goed even af te wachten. Mocht de be slissing van de maatschappy in lijn rechte stryd zijn met eigen inzicht, dan kan altijd nog worden overwo gen een advocaat te raadplegen. Men moet niet vergeten, dat dit raadplegen ook geld kost. E. F.-B. Een meerderjarige zoon. die het vertikt te werken en andere maatregelen te nemen om in zijn onderhoud te voorzien, behoeft zon der meer niet door de ouders van voedsel en kleding te worden voor zien. Het huis uitzetten is thans wel zeer bezwaarlijk en een paarden middel. Morele invloeden kunnen deze zoon misschien in het goede spoor helpen. Mogelyk kan een pre dikant of iemand anders, die psy chologisch inzicht heeft, eens met de zoon praten. A. S. S Wanneer twee gezinnen in één huis wonen en zij moeten al les gemeenschappelijk gebruiken, keuken, WC., enz., dan geeft dit dikwerf tot moeilijkheden aanlei ding. Als de ruimte in het huis het toelaat, zal men met de huiseigenaar overleg kunnen plegen om bepaalde voorzieningen te treffen en zich dan tevens bereid verklaren om een wat hogere huur te betalen. Het inwin nen van een advies over deze nieu we huur by de Huuradvies-com missie verdient dan wel aanbeveling. Oplossing lettergreep raadsel Horizontaal: 1 overal 3 pro fessor 5 genre 7 reces 8 onder 10 gieteling 12 keren 13 deze 15 weten 16 geren 17 vendu 18 telen 20 wezel 22 nader 23 collega 25 denken 27 polo 28 lama 30 verlaging 31 rege ring. Verticaal: 1 odeon 2 algen 3 proces 4 sorteren 6 regie 7 re ling 9 derde 11 tevens 12 keten 14 zegelen 15 weduwe 18 teder 19 voile 21 zelden 22 naijver 23 collo 24 gala 26 kentering 27 poging 29 mare. CHICAGO. -*Op de weg van Chicago naar Milwaukee is een autobus met 36 passagiers tegen een vrachtauto gebotst. Tenminste vijf passagiers zouden gedood zijn. DUBLIN. Door een staking van havenarbeiders voor hoge lo nen ligt het werk in de haven vrij wel stil. VANDAAG hoopt de heer L. Neher, directeur-generaal der P.T.T., op het landgoed „Woudscho- ten" te Zeist 35 jaar georganiseerd Nederlands radio-amateurisme te herdenken. Zijn gehoor zal bestaan uit van alle kanten samengekomen amateurs, leden der Vereniging voor Experimenteel Radio onder zoek in Nederland (VE.R.O.N.). Dit is een na-oorlogse organisatie, voortzetting van voor-oorlogse ver enigingen als de in 1916 gestichte Nederlandse Vereniging voor Ra- dio-telegrafie. Reeds vóór 1910 be stonden er door anderen voor gok verklaarde lieden in Nederland, die na dagen en nachten zwoegen met toestelle tjes voor dc dag kwamen voor het op vangen van ge heimzinnige hcimzinnigc klanken uit een geheimzinnige ruimte, welke men voor het gemak .de aether" noemt Dat opvangen was overigens ver boden. Particulieren mochten geen radio-telegrafisch verkeer aftappen. In 1914 verscheen radio-pionier J Corver bij minister Lely op audiën tie om luistervrijheid te bepleiten De heer Corver had een uithollen de broekzak. Toen de minister zei, dat hij wel eens iets meer van de luistersport wilde weten, kwam uit deze broekzak een volledige „kris- taldctcctor". Minister Lely heeft dc gewenste vrijheid ingevoerd, of schoon zy gedurende de eerste we reldoorlog weer tijdelijk moest wor den ingetrokken. Gebrek aan stof zal de heer Nehe. niet hebben voor zyn her denkingsrede. Rond de twintiger jaren trok het Nederlandse radio amateurisme, dat meer en meer het accent en ontvangen naar zelf uit zenden verlegde, tot in het buiten land de soms jaloerse aandacht. Het eerste omroepstation (P.C.GG.) werd geconstrueerd door ir k Ste- ringa Idzerda, die in de laatste oor log door de Duitsers is omgebracht. Zijn zcndinstallatie, waarvoor Phi lips. voor de eerste maal ln zijn radioloopbaan, zendlampen fabri ceerde, kan vandaag nog werken ln het P.T.T. museum te Den Haag. Wellicht zal de heer Neher ook nog even de radio-zendamateurs van onze dagen huldigen. Goed georga niseerde, aan noodzakelijke regle menten gehoorzamende mensen, die als zy, via hun eigen gebouwde zenders over de hun toegewezen golf lengten, met geestverwanten in dc gehele wereld contact onderhouden, de radio in haar edelste vorm ge nieten. Practische voortzetters van het idealisme hunner voorgangers. De oude radio-pioniers geloofden baast allen, dat dc „adembenemen de radiotechniek" bij haar op komst een tijdperk van reusachtige toenadering tussen landen en vol keren inleidde. PIET BEISHUIZEN. detective- verhaal door Charlotte Armstrong Ze namen Boa tussen zich in. Ze was hysterisch rustig, voor zover zoiets bestaat, en bleef zich aan de schouder van de man vastklam pen. Duff kwam meteen voor de dag met zijn eigenlijke motief. „Ik moet terug naar het huis van de Moriarity's," zei hij, „maar de moeilijkheid is dat ik de kinderen niet ken. Misschien kunt U mij ten minste hun namen vertellen?" „De namen van de kinderen?" „Graag, als U ze weet". „Oh. Ik dacht dat U een vriend van Mary was. „Mijn naam is Duff. Ik was toe vallig in de buurt en kon haar hel pen. Ik ben eigenlijk een vreemde. Wat ik vragen wilde, kent U ie mand die Brownie heet?" „Jazei Walker voorzichtig. „Ik hoorde dat zij vanmiddag ge heel onverwachts is gestorven". Brownie!" Zijn mond viel open van verbazing. De vrouw die Bea heette hing tussen hen in en be steedde geen aandacht aan hun ge sprek. Brownie, niet in te denken! Wat had ze? Zij was een kernge zonde ouwe vrijster. Neemt U me niet kwalijk"-. „Mevrouw Moriarity dacht dat het vergif was". „HemelAls U hier rechtsaf wilt slaan, daar is het station. Vreemd, heel vreemd. Ik mag dood vallen alsLuistert U eens, ik zou graag iets willen doen om Ma ry te hcljjen. maar U begrijpt myn situatie. Ik moet terug naar de stad. Ik werk 's nachts. Bovendien moet ik myn vrouw thuisbrengen. Wat een toestand. Zelfmoord?" „Ik weet het niet, denkt U dat het zelfmoord is?" „Beslist niet. Brownie zou voor geen geld dood hebben willen gaan. Ze is nooit erg springlevend ge weest. Wist niet eens wat ze alle maal miste. Waarom zou ze dan dood hebben willen gaan?" „O nee?", zei Duff. „En wie was ze?". „Wie? Wel. Mary cn zij zijn op dezelfde schooi geweest. Een oude vrijster, begrijpt U. Komt zo nu en dan eens opdagen om te komen lo geren. De kinderen zeggen tante te gen haar. Een oude kennis, die je de vriendschap niet mag opzeggen." Walker hield op met praten en keek nadenkend naar de regen. Duff stopte voor het station. Zijn passa giers bleven zitten en hij drong cr niet op aan dat ze zouden uitstap pen. „Vertelt U mij eens iets van de kinderen", drong hij aan. „als U tenminste tijd hebt" „Natuurlijk, eens kijkenRustig zitten blijven Bea. we hebben tijd genoeg. Nu dan. Paul is de oudste, die moet veertien of vijftien jaar zijn. Dan komen de tweelingen, Diana en Alfred, een paar jaar jon ger. Het middelste kind is een meis je, Margaret Ik denk een jaar of elf. Dan Rosamund natuurlijk. En de benjamin heet David. David is.... tjazowat vijf jaar." „Hartelijk bedankt", zei Duff. „Maar Taffy dan?" „Dat is Rosamund". „En waar is die meneer Moria rity?", vroeg Duff, zelf verbaasd om deze vraag, die rechtstreeks uit zijn onbewuste kwam opborrelen. „Dat weet ik niet." zei Walker. Hy is al een hele tijd niet thuis geweest. „Vijf Jaar?" vroeg Duff ..Mary is ook niet katholiek," zei Walker, en hij keek verlegen. De vrouw zei iets: „Ik ben mis selijk!" „Wo zullen uitstappen, een beetje frisse lucht, hou je goed lieve lingnog maar twintig minuten met de trein en dan zijn we er. Aan het station zullen we een taxi ne men Nadat hij haar uit de auto geholpen had. bleef hij nog even staan. Iets zat hem dwars en hij aarzelde. „Ik ben MacDougal Duff," zei de detective.. Het gezicht van de man klaarde op. „O, ja," zei hij, „na tuurlijk. nu begrijp ik het. Ik vind het prettig dat ik dat weet. U moet eens luisteren, ik wil niet uit de school klappan, begrijpt U mij goed, maar als het vergif is geweest en geen zelfmoord „Precies." zei Duff droog. „Vergeet U Eve niet. Eve Norden. Ik weet er het ware niet van, maar er is een vete. Die Brownie heeft haar lang geleden een lelijke streek geleverd. Er is iets mis met haar familie. Met Eve's familie, en Brow nie wist het. En Eve is op het randje van gek. Als ik U was. dan zou ik.en.wel eens even na denken. Dit is een tip. meneer. Misschien betekent het niets, U be grijpt. „In 's hemelsnaam!", zei Bea en liep boos een paar passen weg. „Waar hebben jullie het over! Ik ben ziek, zeg ik je. Ik wil niet rondhangen en naar geroddel luis teren, wat kan my die praatjes schelen7 Ik wil naar huis en daar rustig doodgaan!" Ze had de stem van een verwende feeks. ,,'t Is goed. 't is goed liefje. Ik zal je naar huis brengen cn er wel voor zorgen dat je niet dood gaat". „Luister eens, jij Ruziemakers af dacht Duff. Hij zette zijn auto in de eerste versnel ling en reed langzaam weg. (Wordt vervolgd)

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 7