Amersfoorts Mannenkoor gaat zestien leden huldigen STABSVENSTER Koor bestaat in 1952 al vijfenveertig jaar Van een dramatische film met wonderlijke titel Revanche Wereldkampioenschap 100 km. r DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Erelijstje A.M.K. Noteert U even Deense vissers zagen DvA-ballon drijven in t Kattegat Schietwedstrijden „Prins Hendrik" AVERA hedenavond voor de VARA WIELERBAAN UTRECHT achter grote motoren Kapelaan H. Scholten neemt afscheid van parochie Veearts door tfein gedood 2 Woensdag 5 September 195 (Van een onzer medewerkers) A.s. Vrijdagavond houdt het Amersfoorts Mannenkoor zijn Algemene Vergadering. Voor het interne leven van een vereniging is dit altijd een bijzondere bijeenkomst. De resultaten ervan worden voor een gedeelte in de loop van het jaar ook naar huiten ziehtbaar, indien het. zoals hier, een organisatie betreft, die in het openbaar werkt, maar voor het overige zjjn deze jaarvergaderingen voor de buitenwereld niet zo interessant. Maar belangrijk is deze vergadering toch voor ieder, die zich voor onze koren interesseert. En nog wel op een punt, dat niet in de Agenda is vermeld: de huldiging van een zestien-tal leden, die stuk voor stuk meer dan een kwart eeuw werkend lid van Amersfoorts Mannenkoor zijn. Drie der heren zijn in 1907 toegetreden, dat is het jaar der oprichting. Dit herinnert ons aan de omstandigheid, dat Amersfoorts Mannenkoor het volgend jaar 45 Jaar zal bestaan. Ook zal de heer Van den Burg dan 25 jaar de dirigeerstaf hebben gehanteerd. Grote plannen voor de toekomst Dit alles heeft ons aanleiding ge geven eens te gaan praten met de heer W. Uitzinger. secretaris van A.M.K. Ook de heer Uitzinger heeft reeds meer dan 25 dienstjaren als lid van het koor. Ruim twintig jaar is hij bestuurslid geweest en daar hij een volijverig beheerder van het ar chief is, kan hij eigenlijk alles me dedelen, wat de geschiedenis van zijn vereniging betreft. En de heer Uitzinger spreekt er graag en met enthousiasme over. Wij begrijpen dit zo volkomen. Het is niet alleen de muziek, zij het dan wel in de eerste plaats, die de per soon van de heer Uitzinger aan het mannenkoor bindt. Daarnaast gaat hem ook zeer ter harte de organi satorische vormgeving en ontwikke ling. Deze zaken zijn voor het voort bestaan ener vereniging, voor e-en gezond clubleven van eminent be lang. Vooral de figuur van een secre taris is daarbij van overwegende betekenis. Moge de positie van voor zitter hogere eisen stellen aan re presentatief vermogen, het organise rend talent zocke men voor alles bij de secretaris. MET GROTE LIEFDE Met grote liefde en enthousiasme sprak deze secretaris over zijn ver eniging. Natuurlijk kwam ook het gesprek op de materiële positie van Amersfoorts Mannenkoor. Nu mag men gerust uitgaan van de veronderstelling dat deze kernge zond is: er is een goed en solide be heer gevoerd. Maar financiële reser ves van enige betekenis zijn er niet. Overigens kan men vragen: Bij wel ke vereniging zijn deze er wel? Ook kan men van mening zijn, dat een zangkoor niet de beschikking behoeft te hebben over een financiële „ach terban". Dit laatste, ten onrechte, dunkt ons. Grote koren zijn ver plicht enige malen per jaar uitvoe ringen te geven, die in overeenstem ming zijn met hun artistieke stan ding. Dit nu is in onze tijd een vrij hachelijke onderneming. De risico's zijn groot de kans op een batig saldo vrijwel nihil. Het A.M.K. zou volgend jaar haar 45-jarig bestaan graag herdenken met de uitvoering van een groot mo dern koorwerk, begeleid door een eerste-klas orkest en met optreden van solisten. De titel van dit koor werk doet hier op dit moment nog niet terzake. In het bestuur wordt nu gewikt en gewogen, gerekend en ge praat. Maar men vindt de uitkomst niet van het vraagstuk. SPORT EN KUNST Nu komt het probleem van de heer Uitzinger. Hoe komt het toch, vraagt hij, dat de Overheid zoveel steun verleent aan de Sport en in verhouding zo weinig aan de Kunst. Is de culturele opvoeding van ons volk niet van evenveel belang als de lichamelijke? Let wel. zegt de heer Uitzinger verder, ik ontken de betekenis van de Sport niet, maar ben van me ning, die in engere zin cultureel werk verrichten, net zo belangrijk zijn als de sportorganisaties". Over dit onderwerp zou veel te zeggen zijn. Wij hebben er met de heer Uitzinger uitvoerig over ge sproken en menen naar aanleiding van dit gesprek toch eens de me ning van de secretaris van Amers foorts Mannenkoor hier eens voor het forum der openbaarheid te bren. gen. A.M.K. is nu zijn 45ste levensjaar ingegaan. Verenigingen hebben bo ven mensen het voordeel, dat zij Bij het 40-jarig bestaan van het Amersfoorts Mannenkoor in 1947 werd deze foto gemaakt. 1682. Op verzoek van Rob laat Kid uit de „Vrijheid" een paar kis ten halen, waarin zijn kleren en andere spullen zijn opgeslagen. Hij be looft hem bovendien de dokter te zullen sturen voor Skip. Even later komt de dokter binnen, een verlopen type, die naar zijn neus te oorde len de sterke drank voor zichzelf als de beste medicijn beschouwt. Wantrouwend slaat Rob de man gade, wanneer hij zich met Skip gaat bemoeien. Maar de dok ter is toch handiger dan hij er op het eerste ge zicht uit ziet, want hij peutert de kogel te voorschijn, die Skip heeft getroffen. „Eén een- timeter méér naar links en je hondje was morsdood geweest schipper", zegt hij. Maar hij geeft Rob ook de verzekering, dat de hond nu wel spoedig zal genezen. De volgende leden van het Amersfoorts Mannenkoor kunnen bogen op 25 of meer jaren trou- loe dienst aan hun koor. Zij wor den daartoe Vrijdagavond gehul digd. B. J. Gerritsen (10 Sept. 1926); G. de Boer (6 Febr. 1920); J. H. Bergman (6 Febr. 1920); C. Dek kers (7 Maart 1919); W. van Doorn (12 Juni 1907); J. H. Hos (5 Juli 1907) mede-oprichter; H. Hilferink (25 Juli 1919); M. Lak (26 April 1918); D. Mulder (22 Nov. 1907): F. P. v. Mosseveld (6 Febr. 1920) D. Mus (19 Mei 1910). L. Olthuis (11 Aug. 1911); J. v. d. Pypekamp (11 Maart 1921); P. C. Sonius (7 Sept. 1921); B. de Vries (14 Juni 1912); J. Th. Wensink (15 Mei 1908); G. W. Willemsen (1 Aug. 1914). De jaartallen achter de namen geven de data aan waarop deze leden lid werden. In het vorige seizoen bracht de Haagsche Comedie uistekende voor stellingen van Eugene O'Neill's drama „Rouw past Electra" (Mourning becomes Electra). Stuk en spel betekenden een groot suc ces, zowel voor de auteur als voor de vertolkers der hoofdrollen: Paul Steenbergen, Fie Carelsen, Ank van der Moer. Voor de toeschou wer, die om welke redenen dan ook' geen kennis draagt van de klassieke litteratuur, school er iets vreemds in de titel. Immers een „Electra" komt nergens in het stuk voor, ze wordt er zelfs niet in aan geduid. Waarom dan deze titel? Om te begrijpen dienen wij te rug te gaan naar de klassieke Oud heid, naar de schrijver Aeschylos, de schepper der enige grote trilo gie uit de letterkunde der Grieken, genaamd „Oresteia". In de werken, achtereenvolgens getiteld Aga memnon, Choephoren en Eumini- de, wordt het noodlotsdrama be handeld, dat begint met de ver moording van de held Agamem non, die terugkeerd van Troje's belegering wordt vermoord door zich steeds kunnen verjongen en vernieuwen ook bij het klimmen der jaren. De eigenlijke leeftijd van een vereniging wordt bepaald door de belangstelling, de ijver en het kunnen van de leden van heden. In deze zin is A.M.K. gelukkig nog jong. Deze gedachten schreven wij neer. naar aanleiding van een gesprek met de heer Uitzinger. Aan het slot wensen wij ons grootste Mannenkoor een succesvol seizoen. Wij zullen zijn verrichtingen met aandacht volgen. Week van 31 Aug. t/m 6 Sept. GRAND THEATRE, t/m 5 Sept.: ..Papa Boom", elke leeftijd. Zondag: 2, 4.15, 645 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus", 6 Sept.: 2 30, 6.30 en 9 uur: „Rouw Past Electra" 18 jaar. CITY THEATER: „Tarzan's Vlucht", 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 230. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER, van Vrijdag t/m Maandag: ..Goudtransport", 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: ..Mee dogenloze jacht". 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 645 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30. 6 45 en 9 uur. CITY THEATER. SOESTDIJK: .Louise Lotte", 14 Jaar. Zondag: 2, 4-15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 1l uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassen 2—5 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- tcrkwartler (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 78 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 230—5.45; Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 4—5 uur. De ballon, die Woensdag 29 Augustus om zeven uur 's avonds door Cootje Horseling uit de Ber- kelstraat 55 tijdens het Rivieren wijk-Zomerfeest is losgelaten, is de volgende dag drijvende gevonden in het Kattegat. Het is wel aardig om de kaart van Denemarken er bij te pakken om na te gaan hoever Cootje's bal lon wel is gegaan. Gisteren kreeg Cootje zijn ballon terug. Hij kan hem zo weer opbla zen. want het is de ballon niet aan te zien, dat hij zulk een verre reis achter de rug heeft. Er was natuurlijk een vriendelijk briefje bij van de vinders. Ditmaal waren het Deense vissers, die tij dens het vissen in het Kattegat de ballon zagen drijven. Zij schreven Cootje: De jaarlijkse schietwedstrijden zullen 13 en 14 September, op ver zoek van de Schietvereniging „Frans Tromp" worden gehouden in het clubgebouw van de Amers- foortse Schietvereniging „Prins Hendrik" aan de Stoovestraat. Hieraan zullen deelnemen de Amersfoortse Politie Schietvereni ging „Frans Tromp" uit Hoevelaken en „Prins Hendrik" uit Amersfoort Er zal worden geschoten op schijf K.N.S.V. met een telling van 1 tot 10, waarbij alle soorten buksen zijn toegestaan. Op het programma staan: korps wedstrijden. personele wedstrijden en vrije baanwedstrijden. Geschoten zal worden om de wisselbeker van „Prins Hendrik", die voor de eer ste maal door deze vereniging zelf werd veroverd. Deze is voor de eerste vijftallen van A. Voor B heeft de burgemeester van Hoeve laken. de heer Jhr. S. M. Snouck Hurgronje een wisselbeker beschik baar gesteld, die ditmaal voor het eerst zal worden ingezet. Voor C heeft de heer J. W. van Eist een wisselkrans aangeboden. The Rotherham Rifle Club heeft een prachtig schild gezonden, dat. na gemeenschappelijk overleg, tij dens deze wedstrijden zal worden verschoten Hiervoor zal elke ver eniging een korps van tien èchut- ters afvaardigen, die elk een serie van vijf schoten zal krijgen. Hermed sender vi dem 1 ballon, sam vi har fündet drivende i Kat tegat cirka 3 samil óst for Store Lvsegrund d. 30/8 - 1951. Ballonen blev fundet af fiskeküt- ter „Haalut" af Lynds H 589 V/ fisksene Chr. Jensen, L. H. Peter sen. og H. P. Sórensen. Het is aardig, dat deze vissers de ballon onmiddellijk aan de fa milie Horseling hebben teruggezon den. Wij zijn wel zeer benieuwd of er nog meer adreskaartjes worden opgestuurd. Die kaart van eergiste ren uit de Zweedse stad Olrice- hamn was ook de moeite waard. Hoezeer de AVERA, de aquarium- tentoonstelling in de Markthal, de aandacht heeft moge blUken uit het voornemen van de VARA om in haar uitzending „Dingen van de dag" hedenavond van 18.3&—18.35 uur aandacht aan deze tentoonstel ling te schenken. De reportage, die hedenmiddag om twee nur door de VARA in de markthal is opgenomen, is verzorgd door Jan de Troye. Wie weet hier iets van? De politie van Rotterdam heeft de man gearresteerd, die met het voor wendsel. dat hi) de groeten van relatiea uit Duitsland kwam overbrengen, de mensen trachtte te bewegen hem geld te geven. De gearresteerde, een 25-jarige chauf feur S.. bekende het hem ten laste ge legde en vertelde de politie ook. dat hij op deze wilze mensen In Amersfoort had opgelicht. In dit verband verzoekt de commis saris van politie te Amersfoort even tueel benadeelden zich aan het politie bureau te vervoegen, voor het verstrek ken van inlichtingen. Verpleegster was geen prettige patiënte Een verpleegster uit Oldenzaal stak ln Amersfoort op verkeerde wijze een drukke straat over. Een agent van po litie wees haar op de gemaakte fout. Dit was kennelijk niet naar de zin van deze verpleegster die brutaal optrad en weigerde haar naam en adres op te geven. De agent nam haar tenslotte mee naar het bureau, waar zij oorspronkelijk in haar foutief optreden bleef volhar den. De politie had echter geduld en hield haar vast totdat zl1 eindelijk waar voor haar geld koos. Burgerlijke Stand GEBOREN: Jacob, z. v. E. Steenwijk en J. Kraaijenhof- Jeanne, z. v. J. A. Naterop en B J. Lieberg; Gerda Lau- rlna. d. v. P.' T. Hoekstra en W. de Haan; Willem, z. v. H. v. Veenendaal en A. de Leeuw. GETROUWD: B. Onkenhout en A. M. Volkers; D. S. Scholtz cn E. v. d. Lin den. OVERLEDEN: Willem van Asch, 73 jr. geh. m. W. Westerbeek; Dina Gesina Freesen, 87 jr. wed. v. A. In 't Hol. zijn vrouw, die hem met haar min naar heeft bedrogen. In de „Choephoren" voltrekt zich dan de wraak over de moordena res, een wraak, die wordt uitge oefend door de zoon van Aga memnon, Orestes, die, aangezet door zijn zuster Electra, zijn moe der doodt. Orestes wordt van nu aan ver volgd door de Furiën en valt daar aan ten offer. Electra blijft achter met haar rouw, met haar wroe ging, want, zoals bij Aeschylos luidt: Moord is geen einde maar begin. Daarom „past Electra rouw." Of deze titel nu wel zo heel goed gekozen is, mag betwijfeld worden. Tóch gaf O'Neill haar aan het drama, dat hij zoveel eeuwen na Aeschylos' biologie heeft samen gesteld. De verbondenheid van zijn werk met dat van de Griekse dra maturg spreekt uit de titel wel heel duidelijk. Immers, wat heeft O'Neill ge daan? Hij heeft het klassiek Griek se drama geprojecteerd in de tijd na de Amerikaanse burgeroorlog, dus na 1865. Tijd en omgeving zijn veran derd, de mensen bleven gelijk mee hun liefde en hartstocht, met hun behoefte aan wraak en met hun wroeging. En dit alles moet zo zijn, omdat ook heden nog geldt als in het Griekenland der Klas sieken: „Moord is geen einde, maar een begin". Waarom wij onder de titel „Don derdagfilm" deze uiteenzetting ge ven. De vaste bezoekers van Grand-Theater zal dit wel duide lijk zijn. In de cyclus der Donder dagvertoningen, gaat morgen de R.K. Radiofilm: Rouw past Electra en wij meenden goed te doen een verklaring van de titel te geven, ten behoeve van onze lezers-film liefhebbers. Mogen we ten slotte nog even de namen der hoofdrolvertolkers geven? Hier zijn ze: Rosalind Russell, Michael Redgrave, Ray mond Massey, Katina Paxinou, Leo Genn, Nancy Coleman en Henry Hull. De regie wordt ge voerd door Dudley Nicholls. S. Rosalind Russell en Raymond Massey in de film „Rouw past Electra". (Advertentie l.M.) VRIJDAG 7 SEPTEMBER, 8 uur PRONK, wereldkampioen. LELIAERD, tweede, LOHMAN, twee keer wereldkampioen, SCHORN, BAKKER Klassementwedstrijd voor amateurs Afvalwedstrijd voor nieuwelingen Overdekte tribune 2.50; Open tribune 1.50; Staanplaatsen 1. Voorverkoop aan de bekende adressen. Kapelaan H. G. J. Scholten, die tot gisteren werkzaam was in de parochie van St. Henricus te Amersfoort is in gelijke functie benoemd aan de parochie in de Biltstraat te Utrecht. Gisteren nam de kapelaan afscheid van zijn parochianen in het parochiehuis aan de Paulus Borstraat. Het parochiekoor bracht ter in leiding der plechtigheid het Ave Verum van Mozart en andere lie deren op lofwaardige wijze ten ge hore. Vervolgens sprak de heer R. Keyzer, voorzitter der parochie commissie, de kapelaan toe en bood hem een geschenk in enve loppe aan, de opbrengst ener col lecte onder de parochianen. Pastoor H. W. A. de Bruyn be treurde het vertrek van de kape laan. Niet alleen verlaat een uit stekend priester de parochie, maar spreker zou nu een goed vriend moeten missen. De overplaatsing naar Utrecht was een verdiende promotie. Nog vele sprekers voerden nier- op het woord onder wie de heer Van Hoeven, voorzitter der paro chiale afdeling van de K.A.B., een spreker namens St. Genesius, de heer Pijpers namens het centraal bureau der K.A.B. Nadat de K.A.J, band had ge speeld, sprak de heer Lijntjes na mens de Katholieke arbeidersjeugd commissaris Hulsenbeck namenjj de verkenners. De heer Mous voer de het woord voor de Stichting Katholiek Jeugdhuis, tot de op richting waarvan kapelaan Schol- ten het initiatief nam. Ten slotte sprak de heer Van Barkel namens Credo Pugno. Tariefsverhogingen bij de PUEM Hoewel B. en W. de door de PUEM thans voorgenomen tariefswijziging kunnen billijken, menen zij toch ems.ig bezwaar te moeten maken tegen oe door haar gewenste datum van ingang dezer verhoging, nml. 1 Augustus 51. Een verhoging der tarieven zal naar de mening van B. cn W. de verbruikers aanleiding geven het ,elec.tricitcitever- brulk te beperken, het komt het college niet juist voor hen thans een hoger ta rief te berekenen dan op het tijdstip van het verbruik van kracht was. De tarieven komen voor verbruiks- groep ..Huishoudelijk" ln tarlcfMroep normaal van 22 op 23 ets per kWh; vastrecht (dag) van 5 op 6: vastrecht (nacht) van 31 h op 4; ..Kletnkracht (hoog) van 22 op 23; Haag) van 11 op 12- Grootverbruik (hoog) te 1000 kWh van 2014 op 21'/,: 2e idem van l?ta op 20'"3e idem van 18Mi op 19tb. het meerdere van 17% op 18%; laag le 1000 kWh van 10 op 11: 2e idem van 9 op 10; 3e idem van 8 op 9; 4e idem van 8 op 9; het meerdere van 7% op 8"2. De raad zal over deze kwestie Vrijdag een beslissing nemen. Het is ons geblekendat gen ons er in ditmaal te ten heeft bereikt. Daarom we er letterlijk niets van mogen noemen: Mevr. Bon- is er voldoende aanleiding wisten. Maar we hebben zei, Amstelstraat 4, die zil- om dit eerste lustrum te er deze week heel wat van verpapier, capsules en post- vieren. Dat doet men dan niet gezeten. Een i j T *"*- met een receptie op Zater- b.rief van de zoon van de Ijverige zusjes Carla en Dolly Carrière, de twee zusjes uit Hoog- Keppel, die Rondommer ruim een maand geleden is er voldoende aanleiding een stapeltje bloemenkaar- om dit eerste lustrum te te.n zonden, hebben sedert- geleerd. Door voorlichting, zegels bracht; Jenny Ro- maar ook door zelf heel zendaal, Frans Halsstraat goed te kijken. 13, die als trouwe mede- Te kijken naar 't steeds werkster al voor de vierde - maal zilverpapier inlever de. En zo gaat 't maar door. Onze dank! wisselend leven, dat zich afspeelt in de „bakken". Ja. dat hebben we ook ont dekt: een aquariumhouder spreekt van „de bak", als hij zijn aquarium bedoelt. Mogen we eerlijk beken- Nog een ballon De ballon van Willem J. nen. dat we even gemeend hebben, dat met streek- - hamer, Dollardstraat 6 bak" (het woord komt in Van 't Avera-front DIE „Avera" gaat maar door. Gistermiddag loodste XUTUt men de vijfduizendste be- houder* zoeker binnen. V/aar men nouaers- op dit ogenblik aan toe is, weten we toerkelijk niet. de catalogus voor) een vissoort bedoeld werd, terwijl het een aqua- is te Balloerveld bij Gaste- mZZalèn <Db> jonden. De administratief-hoofd- ambtenaar van het Land- rium is, dat specimen uit bouw—proefstation en Bo- een bepaalde streek bevat, demkundig Instituut T.N.O. zieke doosjesmaakster, voor wie de prentbriefkaarten bestemd waren, was voor de meisjes aanleiding om een grote inzamelingsactie te organiseren. Hun moe der schrijft Rondommer nu, dat alle tantes en Openingsbal oma's in het geweer zijn geroepen en ook het hoofd van de school om hulp is gevraagd. Deze nu heeft voor de klas verteld over de mevrouw, die tijdens haar ziekte zo graag wat om handen heeft, en ge vraagd of de kinderen, die dag 15 September a.s. het clubgebouw van het speeltuincentrum aan de Dollardstraat. Als u Ani- mato geluk wilt wensen, dan kunt u dat op die dag van 35 uur doen. Nu het winterseizoen na dert en de warme(!) zo- merse(!) dagen tot het ver leden gaan behoren, komt de wens om een dansje te maken sterker naar voren. Leerlingen, oud-leerlin- We hebben verder iets kunnen merken de zorgen eens aquarium- 00k. zond het volgende briefje van san "Wim: Groningen, 3 Sept. '51 Door één onzer assistent gen en hun introducees ge- kaarten te missen hebben, ven al snel aan die wens deze meewillen brengen. gehoor, want zij zullen op Vrijdag 7 September op 't rhythme van The Music- „Het schijnt nog wel op te nemen," schrijft mevrouw Carrière, „en u kunt dus Er heerst n.l, in een en- landbouwkundigen werd kele bak de stipziekte. Wat Zaterdag j.l. op het proef- makers een dansje maken binnenkort weer een zen- Ze kk-eTdttar niet opTen d!' veld bij de heer Blomberg, neer honderd kiikers Maar ?,ct' WeI- dat Aver.<'- landbouwer, te Balloerveld federcen bly'/t er welkom' ?!™rJ.eZJ.'ek,e onmidbJ> ,Gastfren - b«Saan. Trouwens, wie wegblijft, heeft ongelijk. op het openingsbal Bert Kamperman. Van buiten Amersfoort peniciline. komt ook veel bezoek. dell{jk bestrijdt. Op de modernste nog wel; door middel van de kaart en resten van een wijze ballon gevonden. Gaarne voldoen wij hierbij aan het verzoek Gelet Edelsteenkundige Onze stadgenoot, de heer D. Stol, ver wierf als eerste Amersfoorter het diplo ma Engels edelsteenkundige. Het diplo ma gaat uit van de Gemmological Asso ciation te Londen. Ja, die Averabestuurders deze op te zenden. Wanneer we in de Markt- bewaken hun expositie met op de afstand Amersfoort- hal komen, om eens te in- JJ- formeren bij de bestuurs- is het waard! leden, hoe het ermee staat, kunnen we niet nalaten, even langs de aquaria te lopen. Argusogen. Maar daar heb- Gasteren is een goede kans ben ze gelijk in, want ze op een prijs aanwezig? Animato Zilvervloot Een ogenblik gen wij gemengde Van die plaatjeskijkerij in 't club gebouw bij de Vredeskerk heeft Rondommer dit plaatje laten maken. Een allerlaatste herinnering aan het Britse avontuur. De vaders en moeders met hun zonen en dochters zijn wat bij elkaar gaan staan, ding tegemoet zien." Rond ommer wacht het resultaat in spanning af. Bij voor- Allerlaatste baat hartelijk dank, Hoog- gezamenlijke Keppelse jeugd; in het bij- zonder de ijverige zusjes. .Vandaag zingen we in koor, A.M.K.. ga zo door, ga zo door", zong 't manne ke vanmorgen. zangvereniging Liefst in gezelschap van uw aandacht voor de zil- Animato, onderafdeling een der bestuursleden. Dan verpapieractie. Meen niet, van de Stichting Rivieren- krijgt men onderricht in dat we in slaap zijn gesuk- ---* -*--- U weet het al uit de nog konden" ze er niet al- krant van gisteren, dat de lemaal op. Helemaal links Klop aquariumkunde. Dit is een keld. De actie gaat nog heel aparte wetenschap, rustig door en wij verheu- wijk, vijf jaar bestaat. U weet ook, dat Animato in die jaren goede resulta- staat de heer J. van Nee, de explicateur; de heer A. W. G. Schrier, die als ope rateur fungeerde, houdt dé ene hand aan het toestel, de andere op de fotoschat. even aan 't Stadsven- ster. Tel, 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf a ur. De kapelaan zei tenslotte, dat hem moeilijk viel zijn gevoelt van dank in woorden te breng» Hij vermaande zijn parochian één te blijven in Christus. Speci; richtte hij zich ook tot pastoor Bruijn. Spreker verzocht om j bedssteun voor zijn toekomst arbeid. Vervolgens namen de a< wezigen persoonlijk afscheid v de vertrekkende kapelaan. Dinsdagmiddag om één uur is de onbewaakte spoorwegoverga Meulunterseweg bij Lunteren c ernstig ongeluk gebeurd, dat a de Lunterse veearts, de 59-jar: heer G. G. van den Akker, het ven heeft gekost. De heer Van den Akker kwi per motor uit De Valk. Toen bij de spoorwegovergang Meuli terseweg gekomen was, nadei juist een electrische trein uit richting Lunteren. Vermoedel heeft de motorrijder zich in snelheid vergist, want toen hij overweg passeerde, werd het ai terwiel van zijn motor door trein gegrepen. De motor werd geveer 100 meter meegesleurd, t wijl de berijder met een smak aanM de overzijde van de spoorlijn te-P recht kwam. Toen dr Hummeler uit Lunteren die onmiddell werd gewaarschuwd, ter plaa verscheen, was het slachtof reeds overleden. Het stoffel overschot werd naar het polit bureau te Ede overgebracht. De veearts was al geruime werkzaam in Lunteren, maar hij J er nog geen woning. Zijn vrouw zoon zijn nog woonachtig in 's-G venhage. Blijkens een onlangs door de pi tie uitgebracht rapport over de wuste overweg wordt het uitzi ter plaatse niet voldoende genoei Beslissingswedstriji voor „Amersfoort' De Technische Commissie van handbalvereniging „Amersfoort" h Dinsdag bericht ontvangen dat ook hoger beroep het indertijd door de eniglng ingediend protest is afgewe Daardoor zal het eerste herene] van .Amersfoort" een beslisslngsv strijd tegen het Amsterdamse A P.< moeten spelen. De verliezer degrad naar de tweede klasse. Men is over deze gang van zaker het geheel niet te spreken. Reeds de competitie-indelingen bekend maakt, waarbij „Amersfoort" in de ste klasse is ingedeeld. Hierdoor.v de indruk gewekt dat het protest c „Amersfoort" zou zijn gewonnen. Deze beslissingswedstrijd is vas steld op Zondag a.s. en zal in. Hilvei sum worden gespeeld. Nutsspaarbank in Augustus De Nutsspaarbank gaf over Aug tus het volgende overzicht ingelegd werd in 9.499 pos 1.147.361,04. Terugbetaald w 911.725.30 in 5932 posten. spaarderstegoed bedroeg op einde der maand 16.466.770,33 1 behorende aan 39.494 spaarders. Er werden 242 nieuwe inlegg ingeschreven: 192 spaarrekenin werden tengevolge van verti overlijden e.d. opgeheven. Bij 2753 bij de Afhaaldienst aan sloten spaarders werd 57.20* aan huis afgehaald. Op de 26 scholen, waar hét sch< sparen toepassing vindt, werd d 1324 leerlingen 781,41 gespaan Door de 850 leden van de H derd Gulden Club werd 609 gestort, waardoor het totaal stortingen steeg tot 33.804 Een bedrag van 7.881.84 aan klc besparingen uit 573 ter lediging a geboden spaarbusjes werd als ir op de bijbehorende spaarrekenin ingeschreven. HOEVELAKEN PRIJSWINNAAR OVER HEI HOOFD GEZIEN Het bestuur van de Oranje "V eniging deelt mede dat tijdens Puzzlerit een fout is gemaakt het uitreiken der prijzen. Toen de prijswinnaars weg 1 ren ontdekte het bestuur nl. dat le prijswinnaar over het hoofd gezien. Aan de eerste prijswinn werd een extra prijs uitgereikt eerste werd nu tweede. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maartje, d.v. A. van Hoeven en J. Kamphorai,

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2