STABSVENSTER Invalide dames genieten volop van de natuur in Nunspeet V Grote dankbaarheid gaat uit naar de Gemeenschap Kostganger stal kledingstukken DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Aantrekkelijk Najaarsprogram van Volksuniversiteit Noteert U even Jeugddiensten i i Rem. Kerk 2 Donderdag; 6 September 1951 ®nc (Van een onzer verslaggevers) NUNSPEET. Een viertal invalide dames uit Amersfoort brengt op uitnodiging en kosten van de Amcrsfoortse Gemeenschap een vacantic in Nunspeet door. In de gezellige tuin van hotel „Veld en Boschzlcht" aan de Spoorlaan maakten we gisteravond een praatje met de dames en met de sociale verzorgster van de Algemene Invaliden Bond mevr. Ramselaar, die de zorg van dit viertal op zich heeft genomen. van deze vier dames voor één so ciale verzorgster wel wat al te zwaar is. Vooral als er zoals bij het mooie weer van de laatste dagen nogal gewandeld wordt. De wagen tjes moeten voortgeduwd worden en dat is voor één persoon haast geen doen. Misschien dat een vol gend jaar zich één of andere dame beschikbaar stelt, die deze „moeder der Wandelsport' (dan kent U haar misschien beter) wil helpen. Maar dat is toekomstmuziek. Een feit is, dat vier ingezetenen van Amers foort nl. mevr. Cóhrs en mevr. De Vries, beiden uit de Van Bemmel- straat respectievelijk van nummer 76 en 81; mevr. Van Dalen uit de Palmstraat 222 en juffrouw Ham van de Hobbemastraat 53 op het ogen blik dank zij de Amersfoortse ge meenschap een prettige vacantie in het „Dorado van de Veluwe" door- Mevrouw Ramselaar staat voor niets „Het begon direct al zo leuk", ver telde ons een der dames. „De secre taris van de afdeling Harderwijk, de heer De Man uit Nunspeet zelf een invalide was ter begroe ting op het station aanwezig. We kregen een boeket bloemen, wat ons natuurlijk al heel sympathiek aandeed. In dat tuinhuis speciaal voor pension ingericht logeren we. Gelijkvloers, dat is voor mevrouw Ramselaar, die toch al veel moeite en zorg met ons heeft niet zo ver moeiend. We gingen eens in het be wuste tuinhuis kijken. Het zag er keurig verzorgd uit. „Alles is hier prima in orde", zo werd opgemerkt, „we genieten hier volop en zijn de Amersfoortse gemeenschap erg dank baar. Deze gemeenschap heeft voor ons een prettige vacantie mogelijk gemaakt. Schrijft u maar, dat we het erg jammer vinden, dat we Za terdag al weer naar huis gaan. Het moest nog een paar weken duren, de tijd vliegt veel te gauw om". Uit het gezellige gesprek dat we hadden werd ons duidelijk, dat deze „vacantieuitzending" een experiment is. Een experiment dat volgens de sociale verzorgster zeker her haald moet worden en dat deze invalide mensen veel plezier en ge noegen schenkt. GEZELLIGHEID „U kunt niet begrijpen, hoe ze van deze dagen genieten en hoe ge zellig we het onder elkaar hebben. Overdag rijden we meestal om toer beurt door de omstreken van Nun speet, overal is het mooi cn overal snuiven we de heerlijke buitenlucht met volle teugen naar binnen." Me vrouw Ramselaar zei het niet, maar we merkten wel. dat de verpleging Hij liet de politie maar zoeken Dan pensionhoudster In Amers- foort had verleden jaar een kostgan ger in huis. die haar niet veel ple zier heeft bezorgd. Want toen de man slechts enkele dagen onder haar dak had vertoefd, miste de vrouw des huizes een japon, een jasje en een mantelpakje. Óp navraag aan de nieuwe gast en aan twee andere bij haar inwonende jongemannen wist niemand haar te vertellen waar de kledingstukken waren gebleven of wie de dader van de diefstal kon zijn. Ook de politie kon aanvankelijk geen licht in de zaak brengen. De verdenking viel op een van de an dere kostgangers, maar de werke lijke dader zweeg en trok zich er niets van aan dat een ander onschul dig werd verdacht. Het eind van het onderzoek bracht evenwel de ware schuldige aan het licht, met als ge volg, dat hij zich Woensdag voor de Utrechtse Politierechter moest ver antwoorden. Daar hoorde hij zijn ge drag scherp afkeuren. Conform de eis werd de oneerlijke verdachte tot een geldboete van 40. subs. 20 dagen hechtenis veroordeeld. brengen daar een uitstekende verzorging hebben en Zaterdag wan neer de vacantie weer „op" is vol dankbaarheid naar Amersfoort terug keren in de hoop, dat een volgend jaar andere invaliden van deze goe de gemeenschapsgedachte kunnen profiteren. Wielrijdster door auto gegrepen Woensdagmorgen omstreeks tien uur wilde de 36-jarige wielrijdster mejuf frouw K. uit Wateringen, komende van de Daem Fockemalaan, de Utrechtseweg oversteken naar Laan 1914. Uit de rich ting van de stad naderde een personen auto. bestuurd door de heer H. uit Zwol le. De wielrijdster verleende geen voor rang en werd door de auto gegrepen en tegen de grond gesmakt. Met een auto van de G.G. en G D. uit Amersfoort werd zij naar het nabij gelegen zieken huis ..De Lichtenberg" vervoerd Zij had een hersenschudding opgelopen, waardoor zij geruime tijd bewusteloos bleef. Burgerlijke Stand GEBOREN: Aaltje Jacoba. d. van J. Vink en M. W. Smallegange; Teunls Adrianus. z van A. Dresselaerts en J. M. Koeroo: Gijsbertus Antonius. z. van W. H. Kleter cn G. A. van Daatselaar: Lambertus. z. van C. Berkcloo en J. J. van der Pol. GETROUWD. A. van Dijk en W. J. Rldderbrock; L. L. Welp en M. M. de Haan: S. Wiersma en van Asch: J. Lindeboom en R. van de Biezen: N. P. M. Jansen en C. Langens: W. van Veluw en H. C. Hamers; G. van den Berg en G. Ponsen. „Nieuwe Koers" komt naar Amersfoort „Nieuwe Koers" heet de groope- rlng der Jongeren In de Partij van de Arbeid. Het gewest Utrecht de zer organisatie zal op 29 en 30 Sep tember in Amersfoort samenkomen, teneinde een interessant program ma af te werken. Zaterdagmiddag 29 September zullen de deelnemers aan deze bij eenkomst elkaar ontmoeten in het Clubgebouw van de Speeltuinver eniging in het Soesterkwartici, waarna burgemeester Molendijk hen zal toespreken. Na de gemeenschappelijke maal tijd, wordt een marsdemonstratie door Amersfoort gehouden, aan het slot waarvan men naar de Markt hal zal trekken. Hier zal minister W. Drces het woord voeren tot zijn jonge partij genoten. De avond zal verder ge noeglijk worden doorgebracht met de opvoering van een revue, door een cabaretgezelschap uit Zaandam en gevormd uit de kringen der „Nieuwe Koersers',. De Zondagmorgen blijft gereser veerd voor de kerkgang. Zij, die hiervan geen gebruik maken, zul len een wandeling door Amers foort ondernemen. Des middags komt men dan weer in het Clubgebouw aan de Zonnebloemstraat bijeen, waar een bont programma ten gehore wordt gebracht. Ruim twee mille voor kankerbestrijding De opbrengst van de onlangs m Amersfoort gehouden huis- en straatcollecte ten bate van het Kon. Wilhelminafonds (kanker bestrijding) bedraagt f 2238,86. 1683. Als dank voor de behandeling van Skip biedt Rob de dokter een borrel aan, die de oude gaarne accepteert. „Och ja," zegt hij, „kogels verwijderen heb ik hier wel geleerd. U bent in een rare samenleving verzeild geraakt, schip per, maar troost u, want u bent niet de enige ge vangene hier." Gevange ne? Is Kid Blauwneus werkelijk van plan Rob vast te houden? Daar moet hij meer van we ten. En wanneer de dok ter opstaat om te ver trekken. pakt Rob zijn pet en zegt: „Ik ga met u mee. Ik wil nog wel len met Kid 's een woordje wisse- Blauwneus." Maar wanneer de dokter de deur opent, ziet Rob. dat er een ge wapende wacht buiten staat, die orders heeft te voorkomen, dat Rob ook maar één stap buiten zijn hut doet. Neptunus 2 tegen Nereus 2 Voor de promotie-competitie re serve Ie klasse speelt Neptunus II morgenavond in het bosbad Birk- hovcn tegen Nereus II. Zaterdag avond spelen enkele stadsgenoten in Rotterdam tegen Rotterdam II. Week van 31 Aug. t/m 6 Sept. GRAND THEATRE, t/m 5 Sept.: „Papa Boem", elke leeftijd. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 cn 9 uur. „Donderdagcyclus". 6 Sept.; 2.30, 6.30 en 9 uur: „Rouw Past Electra" 18 Jaar. CITY THEATER: „Tarzan's Vlucht". 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen; 2 30. 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER, van Vrijdag t/m Maandag: „Goudtransport". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Mee dogenloze jacht", 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER, SOESTDIJK: „Loulse Lotte", 14-jaar. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. 1 t.m. 10 September. Markthal: Ten toonstelling Avera. Geopend van 9 tot 23 uur. 7 September. Gemeentehuis: Raadsver gadering: 7 uur. 8 September, Arnicitia: Ons Toneel „Een rlend komt ovci8 uur. 8 September. Dansschool Kamperman: Openingsbal: 9 uur. 8 September. KAB-gebouw: Ons Vrije Toneel „Levensschaduwen8 uur. MUSEUM FLEHITE, Wcstsingcl. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 14 uur. Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassen 2—5 cn Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- cn Vrijdagavond van 7—8 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening II12-30 en 2.30—5.45; Maan dag- cn Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 45 uur. Als iB het dan gedurende enkele dagen nóg zulk fraai weer geweest, de nadering van de herfst is on miskenbaar. \YU zien het aan dc natuur, maar ook de menselijke In stellingen bewijzen, dat een ander jaargetijde voor de deur staat. Concert- en theaterseizoen plegen in September aan te vangen en ook de organisaties, welke zich de cul turele ontwikkeling ten doel stellen, inaken zich gereed voor de cam pagne 19511952. Voor ons ligt het najaarsprogram ma der Volksuniversietit met de vermelding der cursussen, die tot en met December van dit jaar zullen gehouden worden. Het seizoen wordt geopend door een reeks voordrachten van prof. dr G. L. Smit Sibinga, hoogleraar te Amsterdam, en die tot onderwerp hebben: Enkele hoofdstukken uit de evolutie van het leven op aarde. Van de oorsprong van het leven op onze planeet tot de komst van de mens. zal de ontwikkeling van plant en dier worden nagegaan. Cursus II behandelt: Bouw en Functie van het Gezichtsorgaan. Anatomie, physiologie en enkele ziektebeelden van het oog zullen worden besproken. Onze stadgenoot dr A. C. Polak zal hier de inleider zijn. Dr. W. H. C. Tenhaeff. psycho loog te Utrecht, zal de belangstellen den voeren naar het terrein, waar op hij zelf zo goed thuis is, n.l. de parapsychologie. Het onderwerp van zijn voor drachtenreeks staat in het program ma aangegeven als: Telepathie er Helderziendheid; Inleiding in de Pa rapsychologie. Het wetenschappelijk onderzoek met betrekking tot dc paranormale verschijnselen, benevens de wijsge rige achtergrond dezer verschijnse leh komen bij deze cursus aan de orde. Op geheel ander terrein bewegen zich de lezingen van Otto van Tus senbroek, oud-directeur van het Kunst Nijverheidsmuseum te Utrecht Deze zal n.l. spreken over: De inrichting van kleine woningen en toegewezen deelwoningen. Beide onderwerpen zijn van actue le betekenis, omdat zowel de kleine woning als het bewonen van slechts ccn deel van eon huis. verschijnselen van onze tijd zijn. Ten slotte is er nog een serie, die de prospectus wórdt aangeduid als: Cursus voordrachtkunst (Werk- cursus). Het zullen lessen zijn, te geven door Hester Janssen Klenk, voordrachtskunstenares te Bilthoven. Het doel van haar cursussan is in zicht bij te brengen in het wezen der voordrachtkunst en het leren voordragen van proza en poëzie. Zoals men ziet een aantrekkelijk programma, dat voldoende afwisse ling biedt, om velen te kunnen boei en. De cursussen, alsook de inschrij ving voor deelname, zullen plaats vinden in het gebouw der Openbare Leeszaal. Het secretariaat van de Volksuni versiteit zal gaarne nadere inlich tingen verstrekken aan belangstel lenden. In Vrijzinnig Protestantse krin gen heeft men zich afgevraagd hoe het komt, dat een groot deel van de jeugd, de „werkende" jeugd zowel als de schooljeugd, afzijdig blijft van de kerk. Onge twijfeld Is dit voor een belang rijk deel te wijten aan de kerk zelf en de wijze van prediking. Als regel zijn de preken in de kerk nu eenmaal tot de volwasse nen gericht, waardoor hun in houd de jeugd dikwijls voorbij gaat. Toch bestaat bij vele jongeren onmiskenbaar het verlangen de problemen van onze tijd in het licht van het bijbels evangelie te horen toelichten, maar dan op een wijze, die inderdaad tot de jeugd spreekt. Dit is wel gebleken uit de vele brieven, die radiopredikanten ont vangen, brieven die voor een groot deel van buitenkerkelijken komen. Daarom hebben de Ver eniging van Vrijzinnig Hervorm den, de Remonstrants Gerefor meerde Gemeente, de Lutherse en de Doopsgezinde Gemeente een Vrijzinnig Protestantse Jeugdker- keraad in het leven geroepen, die sedert 1949 elke tweede Zondag van de maand in onze stad een jeugddienst houdt, waar een jeugdleider of een jeugdpredikant de jongeren toespreekt. Deze diensten, ontstaan uit wijdings ochtenden van de V.C.J.C., zijn voornamelijk bestemd voor bui tenkerkelijken en voor jongeren uit kerkelijke milieu's, die aan de preken voor volwassenen nog niet toe zijn. Er bestaat een groeiende be langstelling, van soms ecm 125 jonge mensen. Zal die belangstel ling nu, na de vacantie nog groter worden? Op 9 September a.s. wordt weer een jeugddienst ge houden, ditmaal in de Remon- trantse kerk aan de Herenstraat (van halfelf tot halftwaalf 's mor gens) met als voorganger Tj. G. Hommes. Een mooie gelegenheid voor jon geren vanaf ca. 15 jaar om eens met de Vrijz. Prot. Jeugdkerk kennis te maken. Leo Asperslag leidt „Con Amore" Door het plotseling ziek worden van de dirigent van Con Amore, de heer Duif, stond deze actieve vereniging voor een grote moei lijkheid. Er is gelukkig een oplossing ge vonden. De heer Leo Asperslag, die op het gebied van mandoline- ensembles goecl op de hoogte is, zal tijdlijk als dirigent optreden. De heer Asperslag componeerde onlangs nog balletmuziek voor der gelijke clubs. Zijn compositie v/ordt binnenkort tijdens een revue in Utrecht uitgevoerd. WOUDENBERG Spaarbanknieuws Rijkspostspaarbank maand Augus tus: Inleg 761525. Terugbetaald 7149.55. Er werden in deze maand drie nieuwe boekjes uitgegeven. Loop der bevolking Ingekomen en vertrokken personen in Woudenberg over Augustus is als volgt: Dulveman, Nely naar Amersfoort: Westerhuis-Kwakernaak, Johanna naar Zeist; Bekker. Leonardus A. naar Bar- neveld: De Bree, Maria naar Zeist; Oversier, Jan naar Monnikendam; Keu- chenius, Willem F. J.. Indonesië; Meter. Telkje. Renswoude; Lagorwelj. Cornells. Leusden; van de Glind. Gerrit.Lecrsum; v. d. Lagemaat, Geertruida. Lcersum: Heijne, Arthur Wilhelm (vrouw en 7 kinderen), Indonesië: van Kooten. Al- bertus, Leersum: Druijff. Heintje. Bar- neveld; Boers. Hcndrika, Ede. Gld. Amersfoorters exposeren in Rijkmsuseum De Amersfoortse schilders Jo Bezaan, WiUem J. van Dam. Edith Pijpers en Dudolph Stiiivinga, leden van het Amersfoorts Kunste naars Genootschap, zijn door het Rijksmuseum „Huis Lambert van Meerten" te Delft uitgenodigd tot het houden van expositie van hun werken. Deze tentoonstelling wordt Za terdag 8 September om half vier geopend. De expositie is van 3 Septebmer tot 15 October a.s. op werkdagen van 10 tot 5 uur en Zondags van 1 tot 5 uur toegan kelijk. Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burge meester is verzet van Vrijdag 7 September op Zaterdag 8 Septem ber van 10 tot 11 uur. Gevonden voorwerpen Gevonden: armbandje met groen steentje, een rode portemonnaie met inhooud. Inlichtingen bij de Rijkspo litie. Verloren: een zakmes, een foto grafietoestel in bruin foudraal. De Blauwkras organiseerde een ht WEDVLUCHT re: wedvlucht van Roosendaal 62 km. Dub ven gelost om 10 uur. Aankomst le duif 11.01.03. Laatste duif 11.17.00. Uitslag: P. J. Oenabrugge 1 2 14 18: C. v. Zoeren 3 16 17. A. v. Lunteren 4 9 10 11 19 20 J. Koudijs 5 7; W. Wou denberg 6 8 21 22; G. v.d. Berg 12 13; P. H. Koudijs 15. AUTOMARKT AMERSFOORT, 5 September. Op de Woensdag gehouden automarkt zün 164 motorvoertuigen ten verkoop of ruiling aangeboden. LEUSDEN Burgerlijke Stand Tijdvak 28 Aug. tot en met 4-9-'51 GETROUWD: Albcrtus W. Schoonder- beck en Alyda M. Vrijhoef. OVERLEDEN: Everarda van den Hen gel, weduwe van J. dc Groot, oud 77 Jr. STOUTENBURG GETROUWD: Zeger G. Huppelscho- ten en Alelda E. v. d. Hengel. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Margreet, d. v. Arthur Hendrik Wolfswinkel en Marrigje Schimmel. GETROUWD: Aart Bertus Vink en Elisabeth Stephina Versteeg. OVERLEDEN: Adrlana Cornelia Spiers, oud 28 Jaar; Berend Jan van Eldlk, oud 48 Jaar. SOEST Burgerlijke Stand GEBOREN: Frans B„ z. van A. van Slooten en F. v. d. Akker: Jan H. J., z. van A. Smit en R. de Jong; Stephanus M., z. van J. P. v. d. Eljndcn en P. P. G. KÖhnen; Anton z. van E. Jansen en H. Dorland: Wouter H„ z. van J. van Nim- wegen en R v. d. Bcdum; Franclaca E d. van P. J. F. Schecle cn M. R. Neesen. ONDERTROUWD: H. J. Wolleen en H. M. Hoogeveen; J. Choufoer en N. de Man. GETROUWD: W, A. Rasch en H. E. de Vries; C. Vedder en G. Ranselaa: J. Prins en G. Meerveld: Th. C. van Dalen en M. Geers; H. Brood en C. M. den Hartog: J. G. J. Klomp en E. Koenders: W. F. Evers en E C. Luijer. OVERLEDEN: Relnler W. Snapper, 2 Jaar; Hendrik Bosma, 65 jaar. gch. met M. A. H. Welvaars. Advertentie (1. M.) j enfao cpeaJioop! i.%15 p. itte/iéêeb. l/etiJzAyq/raah. \7IET in statig zwart gehuld maar •L in een gloednieuwe grijze toga waarop in blauw en goud het ge meentewapen was geborduurd, ver scheen burgemeester J. J. G. Boot, van Ede, Dinsdagmiddag in de trouwzaal van Ede's raadhuis, om het huwelijk te voltrekken tussen ds G. Visser uif Avereest en mej. R. Haffmans uit Ede. Het was de eerste keen in Nederland dat een dergelijk ambtsgewaad werd gedra gen. Deze nieuwe mode zal in Ede in de toekomst een onderdeel van het decorum blijven vormen. TT- aantreffen. Niet alleen, dat hij burgemeester, raad en schepen is geweest, maar hij heeft ook vervuld het ambt van weesmeester. Ook treffen w\j zijn naam aan a's Regent van de Broederschap van de St. Joris Kerk en als re gent van de L. Vrouwe Kerk. „Zoiets durven ze de mensen voor te zetten; on ze kat zou ze niet de moei te van het eten waard vin den," sprak de Snor, ter wijl hem de ontstemming aan te zien was. „Het is toch ook geen vis om te eten," wierpen wij nu tegen. Maar dat ging boven de Verder vervulde hij een horizon van de vrienden. Gouden jubileum f-jET komt nogal eens voor, dat iemand een zilveren ambtsjubileum viert, een veertigjarige diensttijd is vrij zeldzaam. Dat een man vijftig jaren een betrekking, ambt bestuursfunctie bekleedt, behoort tot de uitzonderin gen. Toch heeft in vroegere tijden een burger dezer stad, Dirk Loogen het be leefd, dat hij een halve eeuw zitting had in de re gering van Amersfoort, wbarvan 20 jaren als bur gemeester cn de overige 30 jaren in de functies van raad, dan wel van schepen. Bij dit gouden jubileum, dat plechtig werd gevierd, bood Dirk Loogen al de le den der regering dezer stad een maaltijd aan. Dit geschiedde op 28 Novem ber 1758. Het zal wel heel goed zijn geweest, dit feestmaal. Immers de kro niekschrijver weet er van regentschap van het St. Pieter Gasthuis en even eens van het Burger-Wees huis. Ja, de heer Dirk Loogen, had in ons oude Amers foort van de eerste helft der 18e eeuw heel wat in de melk te brokkelen. Vermoedelijk zal hij des avonds niet vaak thuis zijn geweest met zoveel be stuursfuncties op zijn lijst je. Of men vergaderde toentertijd niet zo druk als tegenwoordig. Stellig geloven wij, dat „Niet om te eten, niet om te eten," riep de vriend uit. „Maar Man, waarvoor is de vis dan anders?" „Hij heeft gelijk," decre teerde de Snor, „vis is er om te eten. Let eens even op, als wij ons met de vis bemoeien. Zulke kanjers!" En hierbij werden beide handen minstens een el van elkaar gebracht. „Dat zeggen jullie nu wel," spraken wij rustig, „maar dat heb jullie al meer verteld. Die grote vissen van jullie willen wij wel eens zien". „Hij gelooft ons niet," ommer is een man, het ons niet kwalijk neemt, dat wij hem met een eend verge lijken. Hij hoort in ieder geval niet in uw en ons Stads- venster thuis. Dat belooft maar plaatjes onder het motto „Allerlaatste" en dat vertelt dan onder het ru briekje „Ijverige zusjes", een verhaaltje over het in zamelen van prentbrief kaarten voor zieke kinde ren. Dat is geen mal idee van die mijnheer Rond om mer. Als er iemand in Amers foort is, die behoefte heeft ons prentbriefkaarten te sturen (daar kunnen kin deren in sanatoria enz. van alles van maken) dan gaat zij of hij haar of zijn gang maar. Wij zorgen wel, dat die kaarten bij zieke kin deren komen. Overigens, die mijnheer Rondommer is de Stads- vensterkijker van de Utrechtse editie van onze de raadszittingen niet zo lang geduurd hebben, als v ze het thans, ruim twee- sprak de Vriend met alle krant. Daar heet die ru- honderd jaar later, wel geroerdheid van de man, brick „Rondom de Dom". wiens betrouwbaarheid »n Achteraf zijn we die in- twijfel wordt getrokken, dringer dan toch nog dank- „Kom maar mee," zei de baar. En nu maar prent- Snor, „hier deugt het van- briefkaarten sturen (oud daag ook niet." Toen trok- en nieuw) door elkaar, ken ze verder. eens plegen te doen. In dat geval had Dirk Loogen het stellig geen vijftig jaar volgehouden! Anti-Avera 'De Man met de Snor en zijn vriend waren naar de „Avera" geweest. Dat ver telden ze ons vanochtend. „Mooi gevonden?" vroe gen wij, terwijl wij een in- stemmend antwoord ver wachtten. Ze keken bedenkelijk; toen sjorde de Vriend zijn broek wat omhoog en zei, zonder enige terughouding: Niks an! De Snor grinnik- mede te delen, dat de Hee- te alleen maar schamper. ren van de Regeering der- „Zonde van onze cen- zelver Stad des avonds in ten," sprak de vriend. Die het Gasthuis, genaamd de twee kwartjes hadden we Poth, op een pragtige wijze aan iets beters kunnen be- Uit Assen Vandaag kregen we een kaartje uit Assen. Het was gestuurd door Willy Hids- kes, Hoofdvaartscweg 13, Assen. Die Willy heeft de ballon gevonden, welke door Gerrit v. d. Heuvel uit de Hunzestraat 16 op 29 Augustus is opgelaten. Toch wel leuk van die Willy om het kaartje even op te sturen en even leuk voor Gerrit, dat hij weet waar zijn ballon terecht is gekomen. Geen stokvis Laat er nu gisteren in het verslagje van de con tactavond van de Hengel- sportvereniging Amersfoort staan, dat de bemanning van de Willem Barentsz op stokvis jaagt. We kun nen u verzekeren, dat die walvisjagers wel wat an ders te doen hebben. Mis schien eten ze wel stokvis maar ze jagen op potvis. Vet bericht fer maaltijd werden ont haalt." Hij schijnt een merk waardig man geweest te zijn, diezelfde Dirk Loogen, want in heel wat, voor zijn wijsvinger van de rechter- tijd belangrijke functies hand gaf hij een afstand kan men hem in de ge- van enkele centimeters i schiedenis van Amersfoort aan. steden," was het oordeel van de Snor. „Ja," zei de Vriend, „twee kwartjes, voor zulke visjes" en met duim Tja, we moeten het u toch even zeggen hoe die vreemde eend in de bijt is gekomen. Met die vreemde eend bedoelen we Rond ommer. Het is te hopen, dat die man, want Rond- Vandaag over de zilver- papieractie, een vet be richt. De eerste buit is bin- Indrineer ne»- u wcet n0?r we1, dat wij U het gewicht van de eerste partij zilverpapier, capsules en lood gaven- Wij roepen U die mooie cijfers nog even in Uw herinne ring terug. Er was 65 kg zilverpa pier, daarvoor kregen wij f 32.50, er was 26V$ kg cap sules. dat bracht f 21.20 op en 7 kg lood bracht f 11.90 in. In totaal leverde de eer ste partij dus f 65.60 op. Dat ls nog niet voldoende voor een geleidehond. Inmiddels breidt de berg zilverpapier cn capsules zich dagelijks uit. Er ligt dus al voor een lief centje. Ze hebben ons echter ge zegd: zamel oud papier in en U is veel vlugger aan Uw doel. Wij willen inderdaad wel wat vlugger aan een geleidehond zien te komen. Dus als U er vrede mee kunt hebben dan zamelen we van vandaag af ook oud papier, oude binnen- en buitenbanden en allerlei ander spul in. Wie helpt? Wie brengt de eerste par tij? Wie belt onder nummer 4291 of 6235 dat wij kun nen ophalen? We wachten in spanning. Het doel is te mooi om deze actie te la ten mislukken. Levensschaduwen Als je zo vandaag in je hemdsmouwen achter de schrijfmachine zit, je af en toe een paar druppels van je voorhoofd moet vegen en buiten de vogels jubelen omdat de zon zo heerlijk schijnt, dan kan je niet ge loven, dat het toneelsei zoen begonnen is. En toch is het zo. We hebben zelfs al een paar uitvoeringen van actieve Amersfoortse amateurgroe- pen achter de rug. Ons Vrije Toneel blijft niet achter. De leden van deze groep brengen op Za terdag 8 September in het KAB-gebouw ..Levensscha duwen" van Joh. v. Ecke- len op de planken. Wii wensen OVT een goede uitvoering toe en veel publiek. „Laten we nu niet met va cantie gaan, anders gaat het regenen", zei 't manne ke vanmorgen. Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel, 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. :tj< Nikaproba komt nog eenmaal bijeen Wegens beëindiging van het co mitéwerk „Nikaproba", dat het on- derlinge verband met de jongere overzee enige jaren heeft verzorgd is besloten nog éénmaal bijeen komen, maar dan op een wijze ais in Soest nog nimmer is voorg< komen. - Maandagavond 10 September a zal een grootse feestelijke bijeen komst worden gehouden in de ten ten van de winkelbeur6 aan de Mid delwijkstraat. In Soest is namelijk geen zaal groot genoeg om de feest p" vierende menigte te herbergen. Allereerst vindt de officiële aan bieding plaats van het ereboek aa: het gemeentebestuur, welk pracht bock door ..Nikaproba" is aangelegd waarna een groot radio- en variétc programma zal worden afgewerkt waaraan o.m. medewerken: he show-kwartet van Jan Corduwene: het Cowboy-trio „De Chico's", muzikale clown Fantasio. de Wama' in hun gekste creatie, de humoris Frans Dumée. de parodist Zambe de muzikale excentriek Tobi Ri: jikl de caricaturist Roland Wagter, d pianist Wim Ripken en vele ande ren. Alle militairen, die in Indonesi zijn geweest zijn tot deze avond uit genodigd, terwijl tevens hun familie leden van kaarten zijn voorzien. De aanvang is bepaald om hal acht. Voor bezoekers uit Soesterber; rijden te 7 uur extra bussen vanai hotel ,,'t Zwaantje", welke busser hen na afloop ook weer naar Soes terberg terug brengen. Het batig saldo van deze avond enf-k het eventuele kas-overschot van „Ni kaproba". wordt aan een sympathiek doel besteed, n.l. voor die lnstellin gen waar invalide militairen worden verpleegd. Twee weken voor diefstal van koper Hoewel diefstal van metalen laatste tijd door de justitie streng wordt gestraft, blijken er nog altijd lcl lieden te zijn. die door het betaler j,s van hoge prijzen aan de dieven, di i misdrijf in de hand werken. Zo verschenen Woensdag voor da( Utrechtse Politierechter twee fag brieksarbeiders. dc een afkomstig uA Soest, de ander uit Lage Vuurschl die op 19 April in de margarinefa briek waar zij werkzaam waren, eel loods moesten opruimen. Daar zageil zij een koperen afsluitkraan, welk® zij besloten zich toe te eigenen. Eea opkoper betaalde er 4 voor. I De volgende dag vonden zij stuk! jes koperen buis op de grond liggen Ook deze werden meegepikt en op de fiets vervoerd. Op weg naar huis hield de politie hen echter aan. Ter zitting van de Politierechter voerde de Soester arbeider aan, uit geldgebrek te hebben gehandeld waarop hem werd geantwoord, dat )c hij van de ontvangen twee gulden toch niet veel rijker was geworden. Op de kleine winst volgde een grote straf, want de Politierechter veroor deelde beide verdachten conform d( eis tot twee weken gevangenisstraf Steenhoffstraat in feesttooi De winkeliers aan de Steenhof f straat hebben ter gelegenheid van d< tot standkoming van de nieuwe rij* wiel- en wandelpaden en de riole ring van deze straat, hetgeen een dusdanige verbetering is. dat hun zaken nu beter te bezichtigen zijn en de klanten rustiger kunnen rijder of wandelen, een winkelweek geor ganiseerd, waaraan een étalage-wed strijd is verbonden. Woensdagavond om 7 uur had d< officiële opening plaats door burge meester Bentinck. waarbij de SoesA ter Harmonie „P.V.O." haar welwih lende medewerking verleende. De tweeling Hans en Piet LaEeut knipten resp. bij de ingang nabi; station Soestdijk en bij de Middel- wijkstraat de aldaar gespannen oran. je linten door. zodat de Harmonie de geopende straat kon binnenmarche ren. Voor het raadhuis, staande aan d< Steenhoffstraat. sprak de burgemees ter en noemde het een prima verbe tering, waarvan de winkeliers mea« zullen profiteren. Spr. hoopte, dat d: georganiseerde winkelweek moch- slag-en en verklaarde de Steenhofl straat voor geopend. Een grote schare belangstellende: had zien langs deze straat opgesteli en verdrong zich voor de winkels die ieder op hun beurt een attrac tie in de etalage hadd-en. Een deelte van de opbrengst komt goede aan het zwakke kind. PV „De Vriendschap" Dc postduivenvereniging „De Vriend schap 1 hield j.l. Zondag een wedvluck vanaf Roosendaal, afstand 91 km. Aa: deze vlucht namen 286 duiven deel. d!i te 10 uur. met W. wind werden geloiL De eerste duif arriveerde om 118 13 uu en bereikte een snelheid van 1355 met« per minuut. Aankomst laatste prUswir. nende duif 11.15.24 uur. De uitslag G. Slkkelbcin 1. 9. 25; W. NieuwenhiV 2. 4. 7. 15. 37. 42, 48. 51 65: R. Koste 3. 5; W. Roest 6 59; G. v. d. Brock 4 32, 49: Th. de Muijnck 10. 13. 58: J. Me'J 11 12. 46: G. Teeken 14. 19. 28. 38. 64; J. On wezen 16, 17, 24. 47. 50; Ja£ Stalenhoef 18. 22. 29. 53. 54. 55. 61: C. Dijkman 20, 36. 62 63; G. Hooijer 21 6'- 68; J. Gaasbeek 23. 39. 68: J. MeywM 26. 27. 35; E. van Daatselaar 30. 34. 60; H. KJarenbcok 31: H. Pohlman J. Rams 40. 41: G. Sukel 45. 69; J. Mul' ders 52; J. Peters 56. 57. Kampioenschappen jonge duiven „De Vriendschap" Duifkamplocn- 1. Jac. Stalenhoef mfl H. '51 no 1001206 431.57 punten: 2. G Sukel met H. '51 no. 1013251. 371.47 Pj^ 3. Jac Stalenhoef met H. '51. no. 100L09 314.2 punten. Hok-kampioen: 1. C. DUkman 5-6 pnt; 2. Jac. Stalenhoef 501,80 pnt; 3. Sukel 463,29 punten. Raad komt bijeen De raad der gemeente Soest wordt in openbare vergadering bijee^g,-,• roepen tegen Dinsdag 11 September to uur.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2