JULIUS CAESAR Arbeiders bouwen in vrije tijd hun eigen huizen „AVE RA" VAN NELLE'S GOUDZEGEL Toonkunst Muziekschool DIERENPARK CRITIEK en ANTWOORD Dansstudio Dan Bcarda, ÜOfK! *mm THEATRE POPULAIRE TRIPS mem zegts GEHEIM "."."ZEESTER ALBERT VAN DALSUM mat LENSINK's Luxe Touringcars TE KOOP voor Zelfbewoning AQUARIUMTENTOONSTELLING 8 Zaterdag 8 September 1951 (Van een onzer verslaggevers) CULEMBORG. Tegen het Culemborgse experiment twintig arbeiders zijn er Zaterdag 1 September begonnen in vrije tijd hun eigen liuizen te bouwen is ernstige critiek gerezen van de Alg. Ncd. Bouw- arbcidcrsbond. In ,,Dc Bouwer" van 16 Aug. schrijft de heer H. K(apcr) een artikel, waarin hij alle bezwaren de revue laat passeren. Maar aanleiding van die critick hebben wfj een onderhoud gehad met Culemborgs burgemeester, de heer H. A. J. M. van Koningsbruggen, die het initiatief nam voor het bouwen-in-vrije-Ujd. De heer K. schrijft o.m. te be seffen, dat de Culemborgers „door min of meer idealistische motieven worden geleid". „Geen sprake van", zegt burgemeester van Ko ningsbruggen, „wij zijn keiharde realisten. In wezen voel ik alleen voor normaal bouwen. Maar dan zouden deze twintig mensen waar schijnlijk nooit een eigen huis krij gen". De heer K. meent, dat het Cu lemborgse gemeentebestuur „een honderd procent bestede vrije tijd" beoogt. Hij schrijft verder, dat „ons idee van wat onder vrije-tijd- besteding moet worden verstaan wel wat anders is. In elk geval moet hierbij het element van vrij willigheid aanwezig zijn". Hierop antwoordt de burge meester: „Dit bouwen is helemaal geen honderd procent vrije- tijd-besteding. De bouwers werken drie uur per dag 's Zaterdags vier uur. Er blijft wel tijd over voor andere genoegens. Dit bouwen be schouwen zij ook als een ge noegen, want zij maken iets voor zich zelf. Alles is vrijwillig: de bouwers hebben zich uit eigen beweging aangemeld en zij kunnen elke dag ophouden. Maar dan vervallen uiteraard hun rechten op een huis". De critiek van de heer K. richt zich verder tegen de boeten, welke zullen worden geheven van hen, die te laat op het werk komen. „Waarom toch?", vraagt de bur gemeester, „er moet een garantie zijn dat niet een eeuwige-te-laat- komer profiteert van de stiptheid zijner mede-bouwers. Het geld gaat in een gemeenschappelijke pot". Avondproductie Voor de heer K. staat het vast, „dat de arbeidsprestatie 's avonds minder zal zijn dan op de dag" De burgemeester is optimistischer, Hij verwacht, dat de avondpro ductie minstens zo groot zal zijn als overdag. „Zeker de eerste maanden. Ik ben realist genoeg om te beseffen, dat er, na de eerste enthousiaste aanloop misschien in zinkingen in de prestaties komen. Maar dan zijn wij alle andere Culemborgers. ook de raadsleden en ik zelf er nog. Ik heb Zater dagmiddag gezegd: „Wij, Culem borgers, gaan twintig huizen bou wen". En dat heb ik gemeend! Als de prestaties verminderen zullen wij niet schromen een overall aan te trekken om te helpen. Alle raadsleden ook de vier, die de P.v.d.A. vertegenwoordigen gaan helpen beton storten voor de funderingen". „Er zijn te weinig bekwame ar beiders", schrijft de heer K.. „er is bijv. geen stucadoor bij de ploeg bouwers". „Klopt", zegt burge meester Van Koningsbruggen, „het stucadoorswerk wordt aanbesteed. Dit is in de kostprijs der huizen gecalculeerd". „De mensen is meegedeeld, dat de bouw pl.m. twaalf maanden zal duren", meldt de heer K., doch hij meent, „dat de bouw minstens twee jaar zal duren en misschien nog langer". „Tja", zegt de bur gemeester, „hoe veel tijd het bou wen precies zal vergen is niet met zekerheid te zeggen. Misschien krijgt de heer K. gelijk, hopenlijk niet. Wij zijn ook sterk afhanke lijk van het weer. Eén ding heeft de heer K. niet in zijn voorspiege ling verwerkt: dat heel Culcmborg meewerkt. Twee loodgieterspa troons b.v. hebben hun werkplaat sen in de avonduren ter besenik- king gesteld om dakgoten e.d bin nenshuis te maken. Zij zullen de bouwers er bij helpen". De heer K. vreest, dat de bou wers het geen twee jaar zullen volhouden avond aan avond pre sent te zijn. „Wij zullen zien", zegt de burgemeester alleen. Een Sociale bezwaren groot aantal sociale financiële bezwaren uit de heer K.: als 's winters, door duisternis, de bouwarbeiders maar 43 uur kun nen werken, moeten de patroons toch 48 uur betalen. Hij vreest complicaties, als de bouwers 's avonds aan hun eigen huizen werken (het bouwterrein wordt verlicht. Red). „Zijn er geen moei lijkheden te verwachten met de minister van Sociale Zaken, als bij werkloosheid de arbeiders over bruggingsuitkering krijgen en toch hun eigen huizen bouwen? De tot standkoming van eigen woningen is ook een vorm van inkomsten?, vraagt hij zich af. En dan de loon belasting: „Er is geen loon. Goed. Maar neemt in dit geval de minis ter van Financiën daar genoegen mee?". Als de arbeiders door net werk ziek worden, hoe staaat het dan met de uitkering krachtens de Ziektewet?" „Laat de heer K. zich over deze zaken niet ongerust maken", zegt de burgemeester, „de oouwers werken aan hun huizen alleen in hun vrije uren en niet op tijden, dat zij normale arbeid kunnen verrichten Het zou m.i. een aan tasting van hun vrijheid zijn als zij daarin werden gehinderd De een traint voor een wielerwedstrijd in zijn vrije tijd, de ander houdt duiven. Onze twintig arbeiders over een poosje zijn het er zestig, want wij hebben toestemming ge kregen zestig woningen te bouwen op deze wijze, en die vallen buiten de normale toewijzing! achten deze manier van vrije-tyd-beste- ding de beste. Als een van hen ziek wordt, welke medicus kan dan bewijzen dat die ongesteldheid het gevolg is van het avondlijke bou wen? Men kan ook kou vatten als men 's avonds veertig kilometer racet, of in de wind bij zijn dui ventil zit. Trouwens, deze proble men zyn met de betreffende in stanties besproken, wij hebben de zekerheid dat zij ons geen moei lijkheden kunnen opleveren". Burgemeester Van Koningsbrug gen deelt ons mede, dat de ge meente Culemborg ten behoeve van de „vrije-tijd-bouwers" een speciale ongevallen- en invalidi- teits-verzekenng heeft gesloten. Werkloosheid? „Nog twee dingen zijn mij van N.V.V.-zijde voor de voeten ge gooid", zegt hij, „De bouwerij-in- vrije-tijd zou een aanval zijn op de 48-urige werkweek èn de werk. loosheid in de hand werken. Beide opmerkingen bestrijd ik beslist. Geen van ons denkt er aan de 48- urige werkweek in discrediet te brengen Indien de huidige werk loosheid een structureel karakter droeg, zou de tweede opmerking juist zijn. Maar zo is het niet! Als op het ogenblik de werkloosheid in de bouwvakken toeneemt en dat schijnt het geval te zijn dan wordt dit verschijnsel m.i. veroor zaakt door de monetaire maatre gelen, die de regering moet nemen om het herbewapeningsplan veilig te stellen. Ik geloof zelfs, dat het bouwen in vrije tijd de werkloos- heid kan bestrijden, omdat het minder investering vergt dan nor. maal bouwen. Er wordt n.l., per huis, f 4U00.arbeidsloon be spaard. Dat is de kapitaal-in- brengst der toekomstige eigenaars. De op deze wijze uitgespaarde be dragen kunnen worden aangeweno voor bouwen in normale produc tie". Burgemeester Van Koningsbrug gen richt zich op als hij in het ar tikel van de heer K. leest, „dat de ontwerpers van het plan weinig zakelijk inzicht tonen en dat de mogelijkheid van een gehele mis lukking van het plan heel waar schijnlijk is". „Ik heb van v.Je zijden vernomen, dat duizenden Duitsers en Oostenrijkers in hun vrije uren huizen bouwen. Zouden wij, Nederlanders, tot minder in staat zijn dan zij, die ons in de pe narie hebben gebracht? Ik ben, zeker wat Culemborg betreft, er van overtuigd dat wij het m i n- stens zo goed kunnen. Ik weet, dat vele Nederlandse gemeenten overwegen ons voorbeeld te vol gen Of dat overal goed resultaat zal hebben weet ik niet. Maar het experiment is m.i. de moeite waard. De „vrije-tijd-bouwerij" kan een belangrijke bijdrage zijn tot oplossing van het benauwend- ste binnenlandse probleem: de wo ningnood!" Aldus besloot burge meester Van Koningsbruggen. OFFICIËLE PUBLICATIE Opkomst herhalingsoefenin gen op 10 September 1951 Voor de opkomst op 10 Sep tember 1951 te kamp Witten berg lopen de volgende extra treinen. Voor de militairen uit Noord-Holland, 't Gooi, Amersfoort en omgeving en militairen te Amerstoort aangekomen met treinen van de normale dienstregeling: Amsterdam C.S. v. 8.58, Am sterdam M.P. v. 9.04, Wcesp v. 9.12, NaardenBussum v. 9.20. Hilversum v. 9.28. Baarn v. 9.35. Amersfoort v. 9.46, voor de militairen uit Den Haag, Rotterdam, Gouda, Utrecht en omgeving en mi litairen te Utrecht aangeko men met treinen van de nor male dienstregeling: Den Haag S.S. v. 8 15, Voorburg v. 8.21, Rotterdam-Maas v. 821, Gouda v. 8.49, Utrecht C.S. v. 9.35. Voor militairen uit Apeldoorn en Deventer en omgeving en militairen te Deventer aangekomen met treinen van de normale dienstregeling uit het Noor den, Oosten en Zuiden des lands: Deventer v. 11.00, Apeldoorn v. 11.15. Militai ren uit het Oosten, met een vervoerbewijs via Goor ZutphenApeldoorn naar Stroe, moeten, zonder bijbe taling, via RijssenDeventer reizen en militairen komen de uit de richting Nijmegen met een vervoerbewijs via ZutphenApeldoorn naar Stroe moeten, zonder bijbe taling. eveneens via Deven ter reizen. Overigen reizen per eerste reisgelegenheid na 7 00 uur tot Amersfoort of Apeldoorn, verder per extra trein, waarvan de vertrektijd op het station Amersfoort of Apeldoorn wordt bekend ge maakt. Leraar Moderne Dansen UTRECHTSEWEG 89 TELEFOON 4456 HERVATTING DER LESSEN Inschrijving en bespreking dagelijks vanaf a.s. Maandag van 1012 en van 1421 uur aan de studio. De beste vooruitgang voor Uw voetenpijn is weldadig schoeisel Raadpleegt LANGESTRAAT 78. CHEMISCH REINIGEN van MEUBELEN Koornitraat 33 L Tol. 8627 (K 2950), Hilvonum Dir. J. Jogchem Telefoon 4632 Donderdag 13 Sept. a.s. 20 uur precies AMSTERDAMS TONEELGEZELSCHAP brengt het grote succes van het Holland Festival van 1951 Spel in 18 tonelen van WILLIAM SHAKESPEARE. In de titelrol Meer dan 60 medewerkenden o.a.: Johan Schmitz, Cruys Voorbergli, Ben Groenlcr, Jacques Snoek, Rob de Vries Uit de pers: „Een toneelgebeurtenis van belang". Prijzen der plaatsen: 1.50 2.50 3.50 4.50 en 5,50 Plaatsbespreken en voorverkoop van Maandag 10 Sept. dagelijks van 10—12 en 1.304 uur. Ook telefonisch 4632. Directie: Karei Mengelberg Mevr. M. Ram van 't Kruijs AANMELDEN NIEUWE LEERLINGEN op dc spreekuren Maandag 1617 uur: Regentesselaan 21B; Maandag 1920 uur: Celsiusstraat 40. ZIE OOK DE BRANDPUNTEN BIRKHOVEN Entree tot EIND SEPTEMBER: VOLWASSENEN ƒ0.25 KINDEREN ƒ0.15 Woensdag 12 September, op veelvuldig verzoek, naar Giethoorn. Hellendoorn cn Holterberg. Pracht natuur- tocht. Vertrek 8 uur Autopark 6.per pers. Zaterdag 15 September naar AVIFAUNA met verlichting. Vertrek 18.30 uur Autopark k f 3.75 per pers. Spoedige opgave gewenst bij V.V.V. Stationsplein en bij de Ondernemer Fa. G. LENSINK ZONEN, Hogeweg 49 Telef. 5582. BUNGALOW in aanbouw, op prima stand in Oosterbeek-Hoog. Koopsom exclusief centrale verwarming 33000.—. Inl. N.V. Mij. Uitv. Bouwwerken v/h Gebr. GODIJN. Utr.weg 115, Zeist, Tel. 4792. dat de veiligste kapitaalbelegging bereikt wordt door aankoop van een eigen huis, blijft dat gebonden aan de volgende voorwaarden: het huis moet staan op goede stand, gebouwd zijn met uitsluitend prima materiaal, solide van constructie en voldoen aan moderne eisen. Zijn deze voorwaarden aanwezig, dan bestaat inderdaad geen veili ger belegging. Het complex, dat gebouwd zal worden in Utrecht, Park Oog in Al, a/d Handel-, Palastrina-, v. Weber- en Chopinstraat, zal aan alle bovenstaande eisen voldoen. Koopprijzen 22500,tot 28500, Bouw: van N.V. M.U.B. v/h gebr. Godijn, Utr. weg 115 Zeist, tel. 4792. Makelaars: Fa. Walt- mann en Fa. v. Osnabrugge Rijksen beide te Utrecht, alwaar gaarne inlichtingen worden verstrekt. Maandag onherroepelijk de laatste dag der in de MARKTHALLEN te AMERSFOORT En steeds dezelide kwaliteit. Zulke shag heeft U na de oorlog nog niet gerookt 1 VIRGINIA SHAG „*o Kwestie van combineren en deduceren". zegt Sherlock Holmes. „Eén foutieve T\andehng/en de zaak ligt in scherven F Daarom..^, ia Uw naaimachine defect roep er een vakman bij! K.V. AMSTERDAMSCHE NAAIMACHINEHANDEL VH A. LEWENSTEIN AMERSFOORT Te koop aangeb. Te koop: Vauxhall 1948 Ford Prefect 1948. direct aan particulier. Zonder olie- verbruik. Solex-motor, pri ma nieuwe Kaptein Moby- lettes. Uit voorraad lever baar. Garage N. Wendt. Tel. 496 Putten. Nog enkele goede, ge bruikte hand- cn trapmachi- nes te koop voor billijke prijs en met garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Steinlaan 66, Zeist. Tel. 4066. Prima gereviseerde kachels vanaf 40.—. Vogelaar, St. Willibrordusstraat 46. Tc koop: verstelbare kin derstoel en ledikantje plus matras, z.g.a.n. Samen ƒ50.-. Te bevragen: P. C. Hooft- laarf 5. Prima Emaille keukenuit- zet 67.75. 3-pits petroleum stellen 12.75. Goedkope Bazar, Kamp 69. Inmaakpotten. Inmaakgla- zen. Goedkope Bazar, Kamp 69. Te koop- Tempo, goede staat, 7.50. Bevr. Kamp 69, Amersfoort. Piano's, alle prijzen 285.- tot 395.- enz., elk merk. Collectie 100 instrumenten, vraagt prijslijst. Vreeken's Pianohandel, Bodegraven. Tel. 88. Gramofoonplaten. Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C. v. Wijngaard, Langestraat 72. Tel. 6225. 1728. Ik denk niet, dat meermensen ooit zo hard ge zwommen hebben als Mini en ik deden toen we voor de beslissende strijd terugkeerden naar Atlantis. We sloegen het record vijfhonderd meter rugslag-met staart zeker met een hele tiende seconde! We waren net op tijd in de stad om te zien wat Sinister met zijn dreigementen bedoeld had. Met een groot, vreemd soortig geweer stond hij tegenover de nog steeds gebonden Neptunus en hij schreeuwde de machte loze man toe: „Hier zie je mijn laatste uitvinding. Het onderwater-geweer. Het kruit wordt niet nat; je kunt er net zo goed mee schieten als boven water." „Dat is interessantl", zei Neptunus: „En wat ga je er mee schieten. Konijnen?" „Nee!", gilde Sinister: „Jou na tuurlijk, koning van de koude grond! Je gaat eraan. man. Je hebt je laatste broodje gegeten!" De om standers begonnen onrustig te worden. Sinister had hen een te grote mond en ze hadden een hekel aan knallen. En misschien hadden ze in hun hart ergens nog wel een warm plekje voor de arme, goeie Nep, die hen altijd goed geregeerd had. Maar Sinister richtte het geweer al op het hoofd van de oude zee vorst, het werd ernst! „Opschieten, Mini," fluisterde ik achter de toeschouwers: „Jij weet hoe die ster werkt. Maak hem op gang en stuur hem op Sinister af voor die met zijn handkanon ongelukken maakt!" Mini begon met zenuwachtige vingers aan de zeester te frutselen en ik keek toe, trappelstaarfend van on geduld - V v Aangeb. Haardkachel, merk „Ambra" in prima con ditie. Huygenslaan 33. Radio 1951, splinternieuw, met magisch oog, p.u. aansl, enz. met volledige garantie. Van 395.voor 250. Br. no. 7346 bur. v. d. blad. Sportpryzenhandcl Spüker, Soest. Soesterbergsestraat 26 Bekers, kransen, medailles voor iedere tak van sport Vraagt keuze-zending of reizigersbezoek. In- en Verkoophuls Emzed Vijverlaan 7. Zeist Lijn- markt 28. Utrecht. Verkoopt prima kleding (weinig ge dragen chemisch gerei nigd) voor iedereen. Dage lijks 26 uur. Te huur gevraagd Noodkreet. Jong gerepa trieerd gezin met 1 kind, ge durende 5 jaar van hun hu welijk geen normaal gezins leven gehad hebbende, vraagt dringend 2 ongem. ka mers met gebruik van keu ken in Amersfoort of omge ving. Max. huur 50.p. maand. Brieven onder no. 7347 bur. van dit blad. Te huur aangeboden Vacantietüd Solexttfd! De nieuwste Solex 0.75 per uur. 6.— per dag. Solex- Verhuur-Centrale, Bredauw, Berkenweg 22. Tel. 4803. Bespreekt tijdig. Bruidskleding te huur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor Dames en He ren. Maison Steenis, Stein laan 58. Zeist. Tel. 2784. Verhuur. Voor Uw diner, een keurig gedekte tafel. Vraagt vrijblijvend prijscou rant. Serviesverhuur, Giele, Tel. 5009. Utrechtseweg 90A Achter N V Sierkunst. Personeel gevraagd Gevr. Dagmeisje, 7.30 tot 15.30 uur. Meer hulp aanw. Aanm. Huygenslaan 33. Lessen Toonkunst Muziekschool. Rythm. Gymn. voor dames. Danslessen (Ballet en Klas sieke dans) voor kinderen en jonge meisjes iedere Dinsdag o.l.v. Hans Snoek. Aanm. Ma. en Do. 1920 uur: Cel siusstraat 40. Tel. 6824. H. E. Huisinga. Piano- lares, Dipl. K.N.T.V., Arn- hemseweg 75. lessen hervat. Instructeursopleiding. Auto rijschool J. v. Miltenburg. Vermeerstraat 131. Tel. 4736. Autorijles per les 4. Engels: Conversatie ook voor emigratie en buitenl. reizen: moderne methode. Opleiding: Handelscorresp., Tolk-Vertaler; ex. L.O. en M.O.A.: speciale training veel ervaring; Lerares M O. Brieven onder no. 7300 bur. van dit blad. Belangrijk voor Uw win terseizoen. Zie advertentie in dit blad van Dan Bearda. leraar moderne dansen Utrechtseweg 89. Tel. 4456. Door grotere deelname aan clubles j.l. Donderdag begint a s. Woensdagavond half acht nog een clubje „Engels voor Beginners". Er kunnen zich nog deel nemers laten inschrijven. Lesgeld f 4.— maandelijks. W. van Kleef, Heiligenber- gerweg 58. Toonkunst Muziekschool. Aanm. voor Instrumentale lessen. Ma. 16—17 uur: Regentesselaan 21: Ma. 19 20 uur: Celsiusstraat 40. Moderne dansen. Cursus voor studerenden (H.B.S.- Lyceum-Mulo etc.) vangen aan, le week van October. Ann Bert Kamperman, Langestraat 113. Tel. 5494. Amcrsfoortse Sportschool W. Boersma. Plantsoen Z. 10 rel. 5477. Gymnastiek - Body Building. Conditie-training voor jong en oud. Privé- en clublessen. Autorijschool C. Schuur, Utrechtseweg 98. Tel. 3107. Voor cliënten buiten de stad kan de les beginnen cn eindigen bij de bushalte- K.N.A.C.-diploma. Toonkunst Muziekschool Alg. Vorm. Muziekonderwijs (Gehrels). Aanvang nieuwe klassen 17 en 18 Sept. Kleu terklas 5 en 6 jr., klassen voor kinderen van 7—9 j. en van 912 j. 2 maal per week Klas voor Midd. School leer lingen 1 maal per week. Aanm. op Ma. en Do. 1920 uur. Celsiusstraat 40. Tel. 6824. Cursus handwerken (o.a. Richelieu. Engels borduren, smocken, enz 12 lessen van 2 uur. Totaal 18Aan vang Dinsdag 18 Sept. van 1.30 tot 3 30. Ook avond-cur sussen. Spoedige aanmelding bij modevakschool I. van Gelder. Pieter Bothlaan 29 (ben.) 1 x bellen. Vanaf heden: inschrijvin gen lessen voor beginnen- den en gevorderden. Eerste lessen vangen medio Sept. aan. Dansschool Snijders. K Gracht 20. Tel 5083. Autorijschool A. van Nie, instructeur KNAC en ANW B. Inl. Lissone Lindeman. Amersfoort. Tel. 5637 of 3862. Cliënten buiten Amersfoort speciale lestijden. Middenstands-diploma. Cursus „Ontwikkeling". Aan vang nieuwe cursus 10 Sept. Dit jaar 90% geslaagden. 13- jarige ervaring. Inlichtingen: Hobbemastraat 7. Aanvang nieuwe seizoen Amersfoortse Sportschool W. Boersma le Dan. Plant soen Z. 10 - Tel 5477. Jiu Jitsu - Judo - Boksen. Con ditie training. Dansstudio Dan Bearda. Privé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio. Utrechtseweg 89. A'foort Tel. 4456. Woningruil Wie ruilt mooi, zonnig huis in beste staat. Leusder- kwartier. 5 kamers, keuken, mooie badkamer, 2 W.C.'s, zolder en schuur, huur 42.-, tegen iets groter huis, dich ter bij station. Hoger huur geen bezwaar. Brieven on- der no. 7353 bur. v. d. blad. Huwelijk Wenst U een gelukkig hu welijk? Uw adres: Bem. Kantoor „Metropa", Middel landplein 21 A. Postbus 70. Rotterdam. Tel. 50613. Vele dankbetuigingen. Gratis in licht. in blanco couvert. Divei?en Eén ding is zeker: bü Ar- chifoto slaagt U beter! (Spe cialisten in bruids- en kin derreportages). Rubensstr. 79. Tel. 3070. Kinderklasse: a. Ballet- dansen (voorbereiding); b. Oude dansen 'Menuet. Ga- vot. Quadrilles. Velcta, Kruis, Polka etc.; c. Toneel dansjes, Kinderoperetten; d. Tap-dansen. Paedagogi- sche waarden: Maintiène (omgangsvormen) ontwik keling rhythme gevoel en bewegingsvrijheid. Ann Kamperman, Langestraat 113. Tel. 5494 Openluchtactie Leger dei I Heils: Zondagavond 7 uurl Plantsoen West; Maandag 1 7.30 uur Varkensmarkt; Woensdag 7.30 uur Hof. Muziek - Zang - Toespraken. Huidverzorging. Gezichts haren, wratten en moeder vlekken electrisch verwijde ren. Manicure, Bestralingen. Mevr. van Haselen. GedipL Schoonheidsspecialiste. Bor- gesiuslaan 41. Tel. 4520. Naaimachines. Mevr. laat Uw machine repareren door vakman met 20 jaar fa- briekservaring. Even be richt: Mak. Kapelweg 38. Als Uw hond jonge katjes krygt of er gebeurt iets bij zonders in de buurt, bel 3070 en er wacht U een ver rassing. Schoenvergroten tot2 maten, altijd succes. Haal 'r van Maanen bij. Soester- weg 214. Tel. 6093. Naaimachines. Voor repa ratie aan Uw naaimachine komen wij elke Maandag en Vrijdag bij U aan huis. Re paratie van alle merken on der garantie. De Veen's Naaimachinehandel, Stein laan 66. Zeist. Tel. 4066. Kiest vooral de juiste bril. Voor goede brillen en des kundig advies firma Th. Groenhuizen. Opticien. Utr. straat 10. Tel. 6663. Voor reparaties kunstgebit ten. snel en goed. in pl.m. 1 dag gereed. A. H. v. An- dcl, Bankastraat 50, A'foort, Tel. 5805. Uw liefhebberij behoeft niet duurder te zijn. Wij le veren merkfilms vanaf 1 35 Portretspecialist de Smalen Amersfoort. Naaimachines. Alleen de beste merken naaimachines leveren wij U als Naumann, Anker. Pfaff. Husqvarna, Fridor enz. Volle garantie, goede service. De Veen's Naaimachinehandel, Stein laan 66. Zeist. Tel. 4066. Radio van Gcet. Arnhem sestraat 29. Tel. 6383. De Radio-Specialist. Tevens alle merken stofzuigers. Radio Dresselacrts. Nieuw ste Philips radiotoestellen Vanaf f 160.Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9. Telefoon 5772. Heeft U Rijwielonderde len nodig? Wij hebben de grootste sortering in alle onderdelen voor elk rij wiel. Rijwielhandel G. A. Smink. Zuidsingel 28. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Fa. B. Zwaaf Zonen, Amersfoort. Tel. 5226. Vakkundig schoorsteenve gen. W. H. Schlebaum en Zonen Julianalaan 82 Soest- dijk.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 8