DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Eerste verzoeningsverdrag na wrede oorlog getekend F ranse Kamer keurt schoolwet goed Westelijke Drie gaan nu praten over vrede met Duitsland Praag versterkt greep op de industrie Dinsdag beslissing over Perzisch ultimatum Griekse De Gaulle wint verkiezingsslag Geen feest in Tokio Er lag geld op straat lie Jaargang:, no. 212 Maandag 10 September 1951 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 jBank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 40 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie cn Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: Tl. DJE BOORDER (Van onze correspondent te New York) NEW YORK. De historische week in San Francisco is geëindigd in een sfeer van een dracht. Niet alleen de deelnemers aan de con ferentie maar ook millioenen Amerikanen, gezeten voor hun televisietoestellen, hebben kunnen zien hoe de Japanse vlag voor de eerste keer na de oorlog in een zaal, waar een internationale conferentie werd gehouden, stond opgesteld en hoe vriendschappelijke handen werden gewisseld met de leider van een overwonnen regering, die jarenlang ver overingen en wreedheden op elkaar had ge stapeld. Het eerste verzoeningsverdrag na een der bloedigste oorlogen is getekend. Niet door 'ertegenwoordigers van 49 landen ebben te San Francisco een ver- rag ondertekend, dat een einde naakt aan de staat van oorlog ussen de geallieerden en Japan, let moment, dat Japan zelf ook lekende, als laatste, bij hande van Sjigeroe Josjida, terwijl de leden 'an de Japanse delegatie toezien, door onze fotograaf vastgelegd. TOKIO. De Japanse hoofd- tad toonde geen uiterlijke tcke- n van een viering van de onder- ckening van het vredesverdrag San Francisco. De plaatsvervan- end minister van Buitenlandse aken Masoetani gaf een officiële erklaring uit, waarin hij zeide: Het Japanse volk zal zeker de ioge idealen van het Handvest der "erenigdc Naties in ere houden, ich richten naar de internationaal anvaarde gewoonten, de voorzie- |ingcn van het verdrag nakomen zich het vertrouwen waardig inen, dat zijn vrienden hebben etoond." De bewoners van het eiland nami Osjima. dat onder Ameri- aanse voogdij wordt geplaatst, ebben bij het vernemen van de dertekening de vlaggen half- ok gehesen. India wil staat van oorlog met Japan beëindigen ItOKIO Het Japanse ministerie n Buitenlandse Zaken heeft be nd gemaakt, dat Maandag de ln- ;che missie te Tokio op het mi- ;terie een ontwerp voor een In- sche verklaring hoeft overhandigd, aarm wordt gezegd, dat de staat n oorlog tussen India en Japan eindigen, zodra het verdrag van Francisco van kracht /.al zijn worden. Tevens stelt India in de >ta voor, zo spoedig als practisch ogelijk is, met Japan een afzon- rlijk vredesverdrag te sluiten. Radiopraatje over de komende jaarbeurs UTRECHT In de rubriek „In H radio-zoeklicht'' zullen heden- ond van 21.05 tot 21.15 uur 'er de zender Hilversum I de di- cteur der Koninklijke Nederland se Jaarbeurs, mr J. Milius cn de •orzitter van de Rand van Beheer f-T beurs, mr W. H Fockema An sae de aspecten van de komende jaarsbeu rs belichten. Nazomerueer Weersverwachting geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond: Droog en warm weer met Weinig of geen bewolking en zwakke tot matige Zuid-Ooste- hjke wind. Veiligheidspaet Amerika-Japan ondertekend SAN FRANCISCO. De Ver enigde Staten en Japan hebben Zaterdag jJ. onmiddellijk nadat door het gesloten vredesverdrag een einde was gekomen aan de militaire bezetting van dat land een veiligheidsverdrag gesloten, dat Amerika het recht geeft land-, lucht- en zeestrijdkrachtcn in en om Japan te stationneren. Het verdrag bepaalt, dat Japan, zolang er Amerikaanse troepen in het land zijn, niet zonder vooraf gaande toestemming der V.S. ba ses of andere militaire rechten mag verlenen aan een derde mogelijk heid. De Amerikaanse troepen mogen worden gebruikt ter handhaving van de vrede in het Verre Oosten, voor de bescherming van Japan tegen een aanval van buiten af en op uitdrukkelijk verzoek van de Japanse regering ter bestrijding van interne onlusten, veroorzaakt door een derde mogendheid. harde clausules, maar door goede raad gevingen en welgemeende waarschuwingen, zoals die werden uitgesproken in de laatste bijeenkomst door de Engelse minister Morri son, hoopt men de rechten van de slachtoffers van agressie te verzekeren. Het is het eerste verdrag, dat de verslagen tegenstander geen zware herstelbetalingen oplegt en de vroegere agressor ontwapent. Het is tevens het eerste verdrag, dat de overwinnaars niet bijeen brengt in een gemeenschappelijk defensief front tegen de revanche van de overwonnene, maar integendeel de vijand van gisteren bij eenbrengt in het gemeenschappelijke defen sieve front legen de vyand van morgen. Omlijst door de ver dragen. getekend door dc Ver. Staten ener zijds en de Phillippij- ncn, Australië en Nieuw-Zeeland ander zijds. alsmede door 'n Japans-Amerikaans veiligheidspaet. vormt het vredesverdrag van San Francisco, zelfs als het niet zou wor den gevolgd door een nog groter Pacific- Pact. waarin Enge land.' Frankrijk en Ne. land worden opgeno men, een vredesinstru. van grotere draagwijd. te dan de gesloten overeenkomsten met Italië. Roemenië Hon garije cn Bulgarije. Het maakt niet al leen een einde aan een oorlogstoestand, maar tevens, en nog zichtbaarder dan het Atlantisch Pact deed, aan de oorlogsallian tie tussen het Westen en de Sowjet-Unie. Laatstgenoemd land weet thans, dat de conferentie der drie ministers van Buiten landse Zaken, die van daag te Washington wordt geopend, de ver dwijning van deze coalitie nog meer zal accentueren, doordat zij op de basis van dc be ginselen van San Francisco e*en ver zoeningsverdrag met de Duitse fe derale republiek zal voorbereiden. Ondanks alle waarderende woorden, die dc wereld thans over heeft voor Acheson en Dulles, is men het er over eens. dot de werkelijke schep per van het verdrag de Sowjet-Unie zelf is Moskou maakte aan de oude bondgenootschappen een einde door binnen haar politiek systeem sommi ge Europese overwonnenen op te ne men, een militair bondgenootschap met communistisch China te sluiten, de Koreaanse oorlog te ontketenen en vredesverdragen met Duitsland en Oostenrijk onmogelijk te maken. Het feit staat vast. dat op deze conferentie niet Japan de indruk van een overwonnen land maakte maar Rusland, dat. na een delegatie van dertig man naar de conferentie te hebben gestuurd, geleid door een van zijn voornaamste staatslieden, niet heeft kunnen verhinderen, dat de conferentie binnen de vastgestelde termijn van vijf dagen eindigde, noch de Arabische landen en alle Aziati sche staten, die tegenwoordig waren, aan zijn ziide heeft kunnen vereni gen. De Russen hebben zelfs de con ferentie van San Francisco niet voor die van Kaesong kunnen gebruiken. De vraag, die tal van delegaties Slansky, vertrouwde van Stalin, wordt vice-premier van Tsjec/ioslowakije FRANKFURT. Nadat Vrijdag j.l. Rudolf Slansky ontheven werd van zijn functie van secretaris-generaal van de Tsjechische communistische partij, is hy op voorstel van premier Antonin Zapotocky benoemd tot vicc-premicr van Tsjechoslowakye. Aldus meldt het Amerikaanse nieuws bureau Associated Press uit Frankfurt, er bij voegend dit bericht te ont lenen aan een nieuwsuitzending van Radio Praag van Zondagmorgen, waarin mededeling werd gedaan van belangrijke wijzigingen in bet Tsjechische kabinet. Deze veranderingen, uitgevoerd op voorstel van de minister van Binnenlandse Zaken Nosek, zouden neerkomen op een reor ganisatie van dc Tsjechoslowaaksc industriële ministeries teneinde „het centrale bestuur aan te passen aan dc behoeften der economie en om de bestuursorganen te vereenvoudigen cn soepeler te maken." D September. Zon op 6 u 6 i onder 19 u 7 m; Maan op 17 m onder Het tot dusver bestaande ministe rie van zware industrie is gesplitst in vijf zelfstandige ministeries, die worden gecontroleerd door een mi nisterie van staatstoezicht aan het hoofd waarvan Karol Bacilek is ge plaatst Het gezag van dit minisle- i rie, dat o m. belast is met de be- j strijding van productiegebrekcn, strekt zich zowel uit over de gena- I tionaliseerde als over de coöperatieve en particuliere sectoren der Tsjechi- I sche volkshuishouding. Men ver- i wacht, dat Bacilek de taak krijgt de greep van de staat op de Tsjechische industrie te verstevigen teneinde de aflevering van de door het Kremlin I geëiste productie te bespoedigen. Ook de benoeming van Slansky tot vice-premier, alsmede het feit. d?t hij in tegenstelling tot de andere vice-premiers die de Tsjechoslo- waakse regering kent. geen enkel ministerie onder zich krijgt, zou wijzen op een nauwere binding tussen Praag en Moskou. Waarnemers beschouwen Slansky. die in Moskou zijn scholing ontving, als een van Stalins vertrouwdste agenten in Tsjechoslowakije. Vice-premier Ludvik Svoboda en de minister van Arbeid en Sociale Zaken Evzen Erban zijn door presi dent Gottwald van hun functies ontheven. Nieuwe strubbeling in Kaesong MOENSAN De communistische onderhandelaars hebben vandaag beweerd, dat geallieerde vliegtui gen dc neutrale stad Kaesong. waar de wapenstilstandsonderhandelingen gevoerd werden, vanmorgen gemi trailleerd hebben. Verbindingsoffi cieren der V.N. ziin naar Kaesong gegaan om deze elfde communisti sche beschuldiging te onderzoeken. Eercfer had generaal Nam II. het hoofd van de communistische wa- penstilsiandsdelegatie, voor radio- Peking verklaard, dat geallieerde vliegtuigen van 1 tot 8 September 139 vluchten boven de neutrale zone van Kaesong hadden uitge voerd. De communisten hebben tot dus verre het voorstel van generaal Ridgway, om de wapenstilstandsbe sprekingen op een andere plaats te hervatten, genegeerd. zich na de schitterende sluitings plechtigheid stellen is: hebben de Russen dit resultaat voorzien, heb ben zij het gewild en hoe denken zij het te exploiteren? In sommige kringen vreest men, dat de Sowjet-Unie vooral het spe ciale Japans-Amerikaanse verdrag zaj aanvallen en de wereld zal trach ten op te schrikken door een komen de Russisch-Chinese demonstratie, waarbij een beroep zal worden ge daan op de bepalingen van het vriendschapsverdrag tussen beide communistische rijken en dat de oorlog in Korea zal herleven. In het algemeen denkt men echter dat. nu een onmiddellijk propagandagebaar is uitgebleven. Rusland iedere actie zal uitstellen tot de Assemblee der Verenigde Naties, het enige interna tionale orgaan, waar zijn rechten als lid van de grote overwinnende coa litie nog in zekere mate rijn be houden. Nu de Russen er niet in zijn geslaagd de conferentie van San Francisco in een conferentie om te buigen, die uitsluitend Aziatische problemen had moeten behandelen, hetgeen volgens Peking en Moskou aan het staken der vijandelijkheden op Korea vooraf had moeten gaan. gelooft men. dat zij zullen trachten de Assemblee in Parijs in die zin om te buigen. En wanneer dat het geval is. is er weinig kans, dat de vrede van San Francisco spoedig zal worden gevolgd door een vrede in Korea. Veertig bandieten in gevecht gedood BOGOTA. In de Zuid Ame rikaanse staat Columbia hebben twee groepen van bandieten een gevecht geleverd, waarbij veertig hunner zijn gedood. De vechtpartij vond plaats in het gebied van Bo- yaca. Tweehonderd gewapende mannen gaven zich later over aan de politie, die thans,-met steun van het leger, meester is van de toe stand. Andrei Gromyko, de man die ver leden week voor het dagelijks plaatje uit San Francisco zorgde door de vele sombere gezichten die hij trok en de spontaan-boze be wegingen die hij uitvoerde, be kroonde Zaterdag die serie met het voor Russen-op-conferenties gebruikelijk demonstratief weglo pen als zij hun zin niet krijgen. Voorzitter Dean Acheson had hem op een interruptie kortaf meege deeld, dat de Russische amende menten op het verdrag buiten de orde waren En dus marcheerden Gromyko c.s. de zaal uit. ANTI-BRITSE REDE VAN MOSSADEQ Oppositie in Iran gaat voort met boycot van het parlement TEHERAN. Het Perzische kabinet heeft Zaterdagavond besloten Groot-Brittannië het ultimatnm te stellen waarvan reeds eerder sprake is geweest en dat behelst, dat dit land dc besprekingen over dc pctroleum- kwestie binnen veertien dagen dient te hervatten als het voorkomen wil, dat driehonderd Britse technici uit Abadan zullen worden gezet. Het be sluit werd genomen na een kabinetsraad, die 2'A uur duurde cn waarin vooral gesproken werd over de houding van dc Perzische oppositie. Zondag heeft premier Mossadcq de Perzische Kamer van deze beslissing in kennis gesteld. Hij deelde mede. dat het ultimatum via Avcrell Harriman, presi dent Trumans persoonlijke vertegenwoordiger, aan de Britse regering zou worden overhandigd en dat hy afzag van het stellen van de motie van vertrouwen, waarom hij de Kamer aanvankclük had verzocht. Later deelde de Perzische vice-premier Hoessein Fatimi aan journalisten mede, dat er Dinsdag een speciale zitting van de Majlis zal worden gehouden cn dat het ultimatum niet zal worden verstuurd, wanneer de oppositie by een stem ming de meerderheid mocht behalen. Loonsverhogingen prompt gevolgd door n ieu we prijsstijgingen (Van onze Correspondent te Parijs) PARIJS. Met 322 tegen 251 stemmen is dc schoolwet aangenomen, nadat de regering Zondagnacht nog ernstig in gevaar is geweest. Ten slotte is men het in de ministerraad eens geworden, nadat besloten was artikel 4, dat de gemeente toestemming gaf de bijzondere scholen voorschotten te verstrekken, te laten vallen. Het gehele weekeinde heeft de der minimumlonen en der oudcr- Kamer door vergaderd cn aange zien de socialisten de hun toege stane spreektijd al lang opgebruikt hadden, deed de Kamer niet veel anders dan stemmen over amende menten. maar, deze werden door de oppositie dan ook met handenvol over de vergaderingen uitgestort. De meeste stemmingen vonden plaats door middel van bloc-votes de fractieleider geeft de stem men van zijn groep en bloc af. Men zag de bodes onvermoeibaar bij mandenvol pakken stembriefjes de Kamer indragen om de fractielei ders telkens van nieuwe amunitie te voorzien. Intussen, de aanneming van de schoolwet betekent niet, dat dc Kamer met vacantie kan gaan. Een debat over de lonen en prijzen kan haast niet uitblijven. Dc socialisten zullen het zich niet laten ontnemen en de katholieken, beducht gewor den voor de ietwat potige omar ming der Gaullisten, zullen wel licht die interpellatie gebruiken om zich van de nieuwe minnaar le ont doen en hun linkse kant naar voren te keren De regering heeft een verhoging Vliegtuig valt op woonwijk: 13 doden SAO PAULO. Dertien perso nen zijn om het leven gekomen en 15 mensen werden gewond toen een Braziliaans lijntoestel neer stortte in Sao Paulo's woonwijk Jabaquara. Het ongeluk geschiedde vijf kilometer van het vliegveld Congonhas even nadat de machine daar was gestart voor een vlucht naar Rio de Janeiro. Het vliegtuig was een Douglas DC3, die na de val door onbekende oorzaak explodeerde. Zes passa giers en vier leden van de beman ning vonden de dood alsmede drie mensen in de huizen waarop het toestel terecht kwam. Dc vijftien gewonden zijn eveneens bewoners van Jabaquara. Twee doden bij een motorongeluk (Van onze correspondent) APELDOORN, 8 September. De negentienjarige bestuurder H. v. d. Streng uit Apeldoorn van een zwaar motorrijwiel en zijn twee en twin tigjarige duo-passagier J. Wijnand, eveneens uit Apeldoorn zijn heden middag omstreeks vijf uur terstond om het leven gekomen, toen de mo tor met enorme vaart uit de bocht vloog ter hoogte van de Tol op het kruispunt van de Deventer- en Zutphensestraat, even buiten Apel doorn. Het voertuig werd totaal ver nield. In de zitting van Zondag kon niet worden gestemd. Voor de tweede maal tn vier dagen boycotten de op positionele afgevaardigden de ver gadering van het parlement. Het ge volg was. dat het voor een vertrou- wensmotie vereiste quorum van 78 leden niet aanwezig was. In zijn rede in de Majlis verklaar de Mossadeq. dat Engeland Perzië op de knieën tracht te brengen door de economische chaos, die uit het ver lies van de olie-inkomsten voort vloeit. „Ik waarschuw de Engelsen, dat er in dat geval een grotere mo gendheid dan Groot Brittannië in hinderlaag ligt", riep de premier uit, die onder luid applaus verklaarde „niet van plan te zijn de loopgraaf te verlaten voordat het geschil in het belang van Perzië is opgelost". Hij zeide voorts, dat alle Europese lan den en met name Engeland het Oos ten in slavernij wilden houden en wilden uitbuiten en dat de voorstel len van Stokes onaanvaardbaar wa ren. HULST. Op verzoek van de middenstanders in Hulst, die ge zamenlijk een actie op touw zetten, heeft een helicoptere van een fa briek in Brussel boven het stadje Hulst waardebonnen uitgestrooid. Er waren bonnen ter waarde van 2.50, 10.en 50die in goederen konden worden omgezet. Toen de helicopter de bonnen uitwierp, werd het een enorm ge drang. Overal zag men grabbelen de, vechtende en duwende mensen, die hun best deden om een bon machtig te worden. Sommigen klommen op daken en schuren. Vijf personen moesten naar het zie kenhuis worden overgebracht. Drie van hen waren onder de voet gelo pen en konden vrij spoedig huis waarts keren. Twee anderen had den een beenbreuk opgelopen. Een was van het dak gevallen en de an der erdoor gezakt. Ondanks deze ongevallen was het publiek opge togen. Zeventien doden bij busongeluk RIO DE JANEIRO. Zeventien personen zijn om het leven geko men en twaalf ernstig gewond, doordat een Braziliaanse bus met vijftig passagiers kantelde en uit brandde. Het ongeluk gebeurde bij de plaats Paulista in de staat Per- nambuco. Grote meerderheid voor nieuwe partij van Generaal Papagos ATHENE. Veldmaarschalk Papagos, die wel met de Franse gene raal De Gaulle vergeleken wordt, is er vrijwel van verzekerd, dat hem de vorming van een regering zal worden opgedragen, welke regering op absolute meerderheid in het parlement kan rekenen. Papa gos, de militaire held, die drie keer geweigerd heeft het premierschap te aanvaarden, omdat hij niet door het volk was gekozen, wordt be schouwd als dc man, die leiding aan het politiek verdeelde Griekenland zal kunnen geven. Volgens de officieuse uitslagen duren, vóór de juiste verdeling van de gisteren gehouden- verkie zingen komt op de tweede plaats gen. Piastiras. Papagos staat in de politiek bekend als rechts en Pias tiras als gematigd links. Volgens de uitslagen van CO van de Griekse kiesdistricten heeft Papagos 36 van de stemmen be haald en Piastiras bijna 25 De cijfers voor de grootste partijen zijn: Papagos 340.304 stemmen, Piastiras 235.920, de liberalen 163.451, democratische front 125.277, Papandreou 20.694 en de agrarische partij 5.969 stemmen. Uit de officieuse uitslagen blijkt, dat oud-premier George Papan dreou, de leider van de sociaal democraten, niet herkozen is. Verscheidene andere ministers in de regering van Sophocles ,Ve- nizelos schijnen eveneens hun ze tels in het parlement verloren te hebben. Constantine Tsaldaris, één van de politieke kopstukken sinds de bevrijding, heeft bij de verkiezin gen in de Peleponesus, waar de partij van Papagos veel stemmen behaald heeft, zijn zetel nog niet kunnen veilig stellen. Ingevolge het ingewikkelde stel sel van evenredige vertegenwoor diging, dat in Griekenland wordt toegepast, zal het waarschijnlijk nog wel een week. tot tien dagen Achtjarig jongetje bij vissen verdronken MARKNESSE Tc Marknesse is Zondagmiddag de 8-jarige Jantje Matthijsen tijdens het vissen in de Marknesservaart te water geraakt. Zijn vriendje ging zijn vader opha len. Toen de kleine drenkeling 10 minuten later werd opgehaald, lukte het niet meer de levensgeesten op te wekken. van de zetels in het parlement be kend is. Het stelsel waarborgt evenwel een meerderheid voor el ke partij welke 35 van de stem men behaalt. domsrente aangekondigd van vijf tien procent. De prijzen waren sinds dc laatste verhoging weder om met zes procent gestegen, doch men verwacht nog nieuwe verho gingen. Inderdaad, tegelijkertijd is vandaag de prijs van het brood verhoogd met 28 procent tot 50 francs per kilo. Steenkolen worden ook weer tien procent duurder. Een soortgelijke verhoging van gas cn eledtnciteit moet worden ver wacht Het vlees heeft sinds Vrij dag een gedwongen prijsverlaging van tien procent ondergaan, maar een prijsverhoging van melk staat voor de deur Het ziet er naar uit, dat een nieuwe golf van prijsver hogingen de salarisverhoging gaat opslikken. Vooral wanneer men de tijd gekregen heeft alle nieuwe re geringsmaatregelen in de prijzen door te berekenen. De inflatie gaat dus door. Kortsluiting in vliegtuig Op Long Beach 1750 kogels afgevuurd LONG BEACH. Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting heeft een Amerikaans jachtvliegtuig Zondag per ongeluk een woonwijk van de Californische stad Long Beach beschoten. Naar schatting zijn 1750 kogels van het kaliber 50 door het toestel afgeschoten en duizenden mensen ziin daardoor in gevaar gebracht. Er zijn echter geen slachtoffers. Een kogel drong een kinderkamer binnen, een an der kwam in een slaapkamer en weer een ander trof een nieuwe auto. Ongeveer veertig bewoners ren den in nachtkleren de straat op. Een vrouw zei verschrikt: „Ik dacht, dat dc Russen er waren." Koning George doorgelicht LONDEN. Koning George VI van Engeland is Zaterdag door een Londense specialist grondig doorge licht. Na het onderzoek, dat ander half uur duurde, vertrok de koning per vliegtuig naar Schotland om zijn vacantie voort te zetten. Over de resultaten van het onderzoek is nog niets bekendgemaakt. CORSO VAN Zaterdag weer genoten en laten 2.000.000 genieten te Amsterdam ni nrxriTAi van een machtio IjLjUL, 1)1 ll/IV bloemencorso. De zilveren ereme daille van de koningin ging, met lof van de jury, naar de praalwagen Rusland, die een operaballet blom mig weergaf. Hierbij een plaatje van de praalwagen Holland die net de Vondelbrug overtrekt: een klomp met vleugels voor allerlei symbolen uit die nu eenmaal van oudsher in- haerent worden geacht met het be grip Holland. Omdat er in weerwil van alles altijd nog van getallen suggestie uitgaat, vermelden wxj, dat in de 55 praalwagens ruim 2 mil- Hoen bloemen waren verwerkt dahlia'srozen, anjers, gladiolen chrysanthen en Bougainvillea's, ver der: vruchten, boompjes, heesters. De wagen Frankrijk had de wijn niet vergeten, Italië zocht het we derom in gondclweelde, Egypte in een pyramide en een sfinx. Zwe den zocht het, origineel, in een zwa luw en lucifers, Griekenland ineen vaas, en Groenland in ijsberen, pln- guins en Eskimo's, enz. Daarachter trokken dc particuliere auto's on verflauwde bewondering van de duizenden-en-duizenden toeschou wers. Voor het corso door de stad trok hadden jongeren en ouderen een rondedans uitgevoerd om een draaiende wereldbol, terwijl motie ven weerklonken uit Beethovens Negende (Alle mensen worden broeders

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1