Opening Utrechtse Jaarbeurs kreeg feestelijk karakter UTRECHT THANS LICHTSTAD Vele duizenden schuifelen langs verlichte straten Fantastisch kleurenspel geeft feeëriek effect Stoffelen door t Gooi van ronselen beschuldigd De schuldeloze bloem C Autoriteiten luisterden nciar Frans muziekcorps Millioeneuzwendel weer voor Haagse rechtbank Radioprogramma Vrouw zwom 't Kanaal over Woensdag 12 September 1951 5 UTRECHT. Duizenden hebben deze week al een wandeling: door de verlichte straten gemaakt. Als er iets opvalt by deze feestverlichting dan is dat wel het gevarieerde karakter. Gezellige slingers van witte of ge kleurde gloeilampjes, vernuftig vervaardigde emblemen en slanke licht masten rijen aaneen. En als een allesbeheersend element dat de aandacht van de treinreizigers al dadelijk op de feestelijk versierde stad trekt hangt daar in de Viestraat het immense Jaarbeursembleem ln rood, wit en blauw. Als tere. dartele vlinders hangen de speelse Mercuriushoedjes in een sierlijke nonchalance boven 't weg dek van Vredenburg en Viestraat. Zij domineren niet. Dat doet de verlichting bijna nergens en dat geeft juist aan de versiering zo'n fraai effect. Bijzonder aardig is dat op de Oudegracht, waar lampen in het model van de vroegere gaslan taarns, boven de werven hangen en een zacht licht verspreiden. Tussen enkele van de bruggen klateren gezellig een paar verlichte fontei nen. Zacht geel en wit floodlight be schijnt de neo-klassieke gevel van het stadhuis en op het Oud-kerk hof en in de Domstraat doen de lichtmasten met de door wit en rood plastic gemaskeerde lampen het best. Als verschijningen uit een andere wereld zijn de Domkerk en de toren, waarvan het verlichte beeldhouwwerk een fijn kantpatroon weeft tegen de donkere hemel, waarlangs af en toe het weerlicht opflikkert, alsof het zijn deel aan de verlichting wil bijdragen. Op Domplein Op het donkere Domplein tekent het verzetsmonument zich helder af tegen de hoge kerkmuur, waar de ramen oplichten en het Evangelis- tenraam van Roland Holst zijn zach te tinten boven de Pandhof laat tintelen. De kruisgang licht helder op in haar indirecte verlichting. Achter de Dom hangen „papyrus rollen". om in de sfeer van de universiteit te blijven. Wij vragen LICHT ACCOLADES sieren de Za delstraat. Van de Mariaplaats af heeft men een goed uitzicht op deze intieme winkelstraat, waar aan het eind de majestueuze Dom verrijst. Sierlijk steekt het impo sante bouwwerk boven de huizen uit, niet fel uitgelicht, maar juist genoeg geaccentueerd om duide lijk zichtbaar te zijn en toch een aparte sfeer te bewaren. EEN FOTO van het Oudkerkhof, waar de vlaggenversierinp, badend ons af of een helder witte ver lichting niet te verkiezen zou zijn geweest bown de gekleurde, welke is toegepast. Romantisch en genocgeljjk ouder wets, doen de candelabres van lan taarns aan op de Kromme Nieuwe Gracht, een voorbereiding voor de sprookjessfeer in het plantsoen, waar fantastische paddestoelen doen verwachten, dat ieder ogenblik een kabouter om een hoekje zal komen kijken om een blik te werpen op de hoog opspuitende fontein in wis selend licht. Drie slanke zuilen rijzen op het Lucas Bolwerk waar de bloem bedden fraai door afgeschermde lampen worden beschenen uit het grasveld omhoog een hommage aan het comité dat het initiatief nam voor de attractieve versiering. In de Nobelstraat weer lichtmasten, op het Janskerkhof oranjeslingers en een verblindend schijnsel op twee monumenten: het ruiterstand beeld van Willibrord en het poor tje van de „Statenkamer". De Jans straat draagt een dak van licht, kleine lampjes en oranjeballonnen m een soort kluwenhouder. In de Potterstraat weer lichtmasten. En buiten het officiële traject zijn er vele andere fraaie verlichte straten. De Zadelstraat met de sier lijke over de straat gespannen bo gen. de Lijnmarkt met soortgelijke motieven versierd, de Choorstraat. de Steenweg en de Mariastraat met feestelijk verlichte slingers. En daar tussen door is ook menig gebouw nog afzonderlijk verlicht. Utrecht toont zich van zijn goede zijde en toont in waarheid jaar- beursstad te zijnl TJTRECHTS MIDDENSTAND heeft er unaniem de schou ders onder gezet en wéér is ge bleken wat samenwerking ver mag. Vaak is geklaagd over het feit, dat in Utrecht tijdens de Jaarbeurs zo weinig gebeurt. Nu de straten van de binnenstad in een schoon „lichtspektakel" zijn herschapen toont Utrecht on dubbelzinnig, dat het positief wil bijdragen tot de Jaarbeurssfeer, dat het een fabel is geworden als men beweert: wat is er 's avonds nou in Utrecht te doen? Zullen wij nu de Jaarbeurs deelnemers ook des avonds in onze stad vasthouden? Dat is al te optimistisch gedacht. Een ge deelte waarschijnlijk wel. In elk geval heeft Utrecht zijn best ge daan. Het heeft op ravissante wijze toilet gemaakt en voor een verjongende „make-up" gezorgd. Hulde aan de gezamenlijke middenstand voor deze unieke prestatie. (Foto NUD-Hofland) U_ Drielandentournooi biljarten AMSTERDAM Werd in het afgelopen weekeinde te Amsterdam een massaal biljart-tournooi gehou den ter gelegenheid van het veertig jaar bestaan van de Nederlandse biljartbond, de komende dagen gaat de belangstelling uit naar een in ternationaal invitatietournool. dat in hotel Krasnapolsky te Amster dam wordt gehouden. Het is een drielandenweastrijd driebanden en 47/2, dat van 12 t m. 15 Septem ber wordt gehouden en waaraan wordt deelgenomen door Frankrijk met Lagache en Lacroix in het driebandenspel en Galmiche en Chassereau in het kader 47/2, Bel gië met Vingerhoedt en Dcssort in het driebandenspel, Gabriels en Van Hassel in 47/2. Kok cn J. H. Sweering zijn de Nederlandse drie banden-spelers in dit tournooi, ter wijl Van de Pol en De Ruytcr aan de tafels van het kader 47/2 zullen verschijnen. Het Zuid'Afrikaanse cricketteam LONDEN Het Zuid Afrikaanse cricketteam. dat Zaterdag 15 en Zondag 16 September te Haarlem een tweedaagse wedstrijd tegen het Nederlands elftal speelt, is defini tief samengesteld. Het bestaat uit de volgende spelers: Eric Rowan (aanvoerder). McGlew, Waite, Endean, Cheetham, Van Rijneveld, Mansell. Tayfield, Mclle. McLean en McCarthy. Dc twaalfde man is Athol Rowan. Felle repliek van oud-Ajacied HILVERSUM. Het bestuur van de eerste klasser ,,'t Gooi" heeft van de oud-aanvoerder van het Nederlandse elftal en van Ajax, J. H. Stoffelen, een fel pro test ontvangen op de aantijging die de redacteur van het clubblad van deze Hilversumsc Voetbal vereniging in zijn orgaan had ge schreven naar aanleiding van het nog vrij onverwachte vertrek van Rinus Schaap naar Toulouse, waar zoals bekend, thans ook Stoffelen zijn domicilie heeft. „Rinus Schaap", zo schreef de betreffende redacteur onder meer, „kan na een paar maanden de laan worden uitgestuurd even als Stoffelen die hem nota bene overhaalde!" En verder tot slot: „Misschien gaat Rinus de weg op van de door R.C. de Paris ont goochelde Stoffelen en wordt ron- detective-verhaal door Charlotte Armstrong 14 „Ik zou nu graag in volgorde van jullie willen horen, wat er de laatste dagen is gebeurd." zei Duff. „Dinny, wil jij beginnen? En vertel me dan eens wanneer ze gekomen is, wanneer je voor het eerst hoor de dat ze zou komen, wat er toen gebeurde enzovoort." „Moeder kreeg een week geleden een brief," begon Dinny prompt, Brownie was de hele lente in Cali- forniè. De brief was onderweg op de bus gedaan ln een plaats hal verwegen de reis naar 1 c. Oosten. Er stond in dat ze Vrijdag kwam, en ze kwam 's middags laat; wij waren aan het eten en zij en moe der praatten over de laatste nieuw tjes. We hebben na het eten toch niets gedaan, hè?" De jongens schudden van nee. „Nou en Zaterdag stond ze er bij terwijl moeder en ik de afwas de den, en daarna hebben we koffie gedronken. En na de koffie ben ik naar het strand gegaan en daarom weet ik niet „En ze is ook nog met moeder naar de stad geweest om bood schappen te doen," zei Alfie. „Dat is waar, want ze heeft wijn gehaald." „Die wijn," mompelde Duff. „Als ik het goed heb begrepen had ze altijd een fles wijn van dat speciale merk." „Oh ja, moeder had het dit keer vergeten. Meestal zorgen we dat we een fles voor haar in huis heb ben." „Dronk niemand anders die wijn dan?" „Meestal niet, een heel enkel keertje, maar niemand van ons. Ze bood het ook nooit aan. Ze be schouwde het ook niet als wijn." zei Dinny. „meer als een versterkend middel." „O ja?" „Zo praatte ze er tenminste over, maar ik denk „Ja?" „Ik geloof, dat ze het eigenlijk wel leuk vond een beetje dronken te worden, maar ik weet niet of ze dat eigenlijk zelf wel wist," zei Dinny lachend. „In ieder geval zat ze er flink achter heen. waar of niet?" zei Alfie. Alfie zat ook op de venster bank, gretig vooroverleunend en er helemaal in. Zijn twee en een halve broodje met worstjes waren al lang verdwenen. Op zijn kruin stond het witte haar recht overeind, net een kemphaantje. Ondanks zijn houding van grappenmaker en ondanks zijn jonge honderige, impulsieve en on handige manier van doen, had Duff het gevoel dat die donkere ogen in het ronde rose gezicht een wijzere en oudere ziel verrieden en dat ze scherp observeerden, zonder een détail te missen. „Kop dicht Alf. een voor een." zei de ordelijke PauL „Mij goed, mij goed." kwekte Alfie. „Wanneer is de fles openge maakt? Zaterdag toch niet?" „Nee," antwoordde Dinny, „want mevrouw en meneer Miller waren hier Zaterdagavond op bezoek cn ze hebben gebridged en whiskey gedronken. Ze had dus geen excuus nodig om een beetje te drinken." „Dus die fles is niet eerder open gemaakt dan..?" „Ik geloof vanmiddag." „En wat deden jullie vandaag?" „Net wat we altijd op Zondag morgen doen. We ontbeten laat en lazen de krant en moeder werkte ln de tuin. We nebben niet echt gegeten aan de koffie, alleen maar een klein hapje omdat we zo laat en nogal veel hadden ontbeten, met eieren en spek. En daarna hebben we allemaal onze eigen dingen ge daan, ik bedoel, ik ben weer met Jean naar het strand gegaan. En de jongens zijn geloof ik zijn jullie ook niet naar het strand ge gaan? En Mitch ls gaan spelen Dij een vriendinnetje. We waren geen van allen thuis, alleen Taffy en Davey." Davey was weer in slaap geval len met een stukje tomaat op zijn kin. „Ga verder," zei Duff. ,Ik kwam zowat kwart voor vijf thuis, want ik moest het eten klaar maken. Taffy was ziek geworden, ik weet niet precies wanneer, 's middags in ieder geval. Moeder was boven bij haar. het stumpertje, je kon haar beneden horen huilen. Brownie zat buiten op het terras toen ik door de achterdeur binnen kwam, en vertelde het van Taffy. Toen was de wijnfles open. want ze dronk ervan." „Om kwart voor vijf?" „Ja." „In haar eentje?" „Ja." „En verder?" „Nou, toen ben ik me gaan aan kleden, want we lopen altijd van huis naar het strand in onze bad pakken. ziet U Ik heb mijn bad pak opgehangen en toen ben ik eieren gaan koken en sla klaar maken." „Jij was dus in de keuken?" „Ja, ik was met het eten bezig vanaf vijf uur totdat we aan tafel gingen, maar we zijn niet begon nen voor half zeven geloof lk. De dokter kwam. en de jongens kwa men thuis en Mitch „De tijd alsjeblieft." „Even kijken, de dokter kwam naar Taffy kijken om ongeveer zes uur. en de jongens waren tegen halfzes thuis." (Wordt vervolgd) selaar om anderen in het valle tje te lokken teneinde de Judas penningen in de wacht te slepen." In het laatst verschenen num mer van het Gooi-nieuws komt nu een fel protest van Stoffelen tegen dit schrijven voor, dat de oud- Ajaxied als „zo smerig en laster lijk gesteld" kwalificeert, „dat ik niet kan nalaten hierop te reage ren teneinde mijn goede naam niet te laten besmeuren door lie den, die zich voor eigen publiek gewichtig willen voordoen". En verder schrijft Stoffelen o.a.: „Als men beweert, dat ik R. Schaap overhaalde om naar Frankrijk te gaan, dan schiet men als journalist wel erg te kort door zich niet goed op de hoogte te stellen paar als men dan verder nog gaat beweren, dat ik door de R.C. de Paris ontgoocheld ben en anderen ronsel om op die manier in mijn onderhoud te voorzien, dan is dat wel zo vies en ge meen, dat ik daartegen met klem moet protesteren. Als ik mij met ronselen zou bezig houden, geloof me, mijne he ren, dan zou ik het niet bij een speler laten, temeer daar reeds diverse spelers mij gevraagd hebben of ik niets voor hen wist. Bovendien ben ik niet, zoals uw redacteur misschien wel, afhankelijk van het voet ballen, maar gelukkig nog in staat om op een andere manier voor mij en mijn gezin in mijn onderhoud te voorzien. Als men over de ontgoocheling bij de R.C. de Paris spreekt, dan praat men alleen maar na, wat de speciale verslaggever uit Frankrijk schrijft en dan wil ik (Stoffelen Red.) graag een schrijven von Racing tonen en verzoeken zijn lichten eens vn Parijs te gaan opsteken, zodat men dan de juiste inlichtingen zal ontvangen." (w.g. J. H. Stoffelen). Het laatste woord in deze is van de voorzitter van 't Gooi, de heer W. Ham, die zegt dat Schaap zon der enige garantie naar Frankrijk is gegaan, zonder goede contrac ten en zonder nog enige goedkeu ring van het bestuur van de KNVB op avontuur en daartoe aangezet door zijn „vriend" Stof felen. De KNVB heeft slechts een volkomen waardeloos en ongete kend contract ter goedkeuring ge kregen, waarin Schaap een salaris van f 240.wordt gegarandeerd. De afspraak was volgens de heer Ham 450.per maand! Geen enkele garantie werd ge geven voor de 20.000.transfer som, die Schaap zou ontvangen. De toekomst zal leren, wie Schaap's vrienden zijn geweest: de heren Brunt van de KNVB en Ham, die beiden getracht hebben Schaap voor teleurstelling te be hoeden of de heer Stoffelen. Al dus de Gooi-voorzitter. stelde toen een onderzoek in naar de agrarische omstandigheden in het bevrijde Nederland De heer Grady vertegenwoordigt Brugges Insecti cides Ltd. en heeft speciale belang stelling voor bestrijdings- en ont smettingsmiddelen voor de land- en tuinbouw. Hij verklaarde hier te zyn gekomen om te kopen, omdat het Nederlandse product in Enge land een goede naam heeft. Hij denkt hier twee dagen te blijven. Toen hij Dinsdag de gebouwen betrad waren vele standhouders nog maar net gereed, omdat zij de me dedeling van de technische dienst, dat er Maandag niet mocht worden gewerkt, blijkbaar over het hoofd hadden gezien. Maar met vereende krachten was men toch gereed ge komen. Italianen Om elf uur waren de eerste offi ciële gasten al aanwezig. Het waren vooraanstaande Italiaanse zakenlie den. die in de buitenlandse club met kunstnij verheidsproducten, schilderijen, gordijnstoffen en veel fraaie bloemen cn planten uitermate feestelijk en smaakvol versierd door de voorzitter van de Raad van Beheer, mr W. H. Fockema Andreae hartelijk werden begroet. Nadat de heer Lorenzo Valerio Bona, voorzit ter van de Italiaanse Werkgeversor ganisatie. een woord van dank had gesproken, werd in drie groepen een rondgang over de beurs gemaakt. Studenten van het Instituut voor de Buitenlandse Dienst op Nijenrode fungeerden daarbij als tolken. Tevoren had nog een anderebe scheiden plechtigheid plaats gehad. De zetel van de pers is namelijk naar een ander punt verplaatst De journalisten hebben thans een goed geoutilleerde werkruimte gekregen in het landenpaviljoen. Mr J. Miiius heeft de nieuwe perskamer met een enkel woord geopend. De verwachtingen van de vooravond zijn In de eerste uren van de Jaar beurs niet ln vervulling gegaan. De zomerse temperatuur was er nog, maar een echt zomerse regen was er by gekomen. Dat was echter van weinig invloed op het bezoek en voor de fraaie grocnvcrsieringen, die de grauwe steenmassa's van het Vredenburg meer fleur cn kleur geven was de malse regen waarschijnlijk zelfs heel gunstig. Meer nog dan anders was er met bloemen gewerkt, die o.m. een plaats hebben gekregen in grote beton nen bakken. Gewoonlijk draagt de opening van de Jaarbeurs geen bijzonder feeste lijk karakter: de loketten gaan open en de toegangshekken verwerken rustig en geduldig vele gasten Maar daar blijft het dan ook bij als er geen nieuw gebouw wordt geopend of geen jubileum wordt gevierd. Gistermorgen echter ging 't feeste lijk toe op de Jaarbeursterreinen DEN HAAG. >insdag Enige maanden geleden heeft de Haagse recherche licht gebracht in een van de grootste oplichtingsaffaires, die zich in de laatste tientallen jaren in Nederland heeft afge speeld. Na een ïauwgezet en lang durig onderzoek konden negentien Sersonen worden gearresteerd, laarmee werd speciaal voor een Rotterdamse zakenman en een be jaarde Haagse freule een einde ge maakt aan de geldschieterij, waar toe zij. door de handige manoeu vres van hun parasieten waren ver lokt. De handelingen van de negen verdachten, die enige maanden ge leden /oor de rechtbank versche nen. werden „gehonoreerd" met straffen variërend tussen negen maanden en drie jaar. De zeven verdachten, die vandaag terecht stonden, hoorden straffen tegen zich eisen variërend van an derhalf jaar tot tit maanden. Zestig duizend pond hooi verbrand APELDOORN. Zestig dui zend ponden hooi en een grote moderne landbouwschuur zijn Maandagavond in de buurtschap Groot Woudhuis gelegen langs de weg van Apeldoorn naar Zutfen, door een zware brand verloren ge gaan. De brand is omstreeks acht uur ontdekt, doch pas drie kwartier later werd de brandweer ge alarmeerd. Het Woudhuis is n.l. een afgelegen oord en geheel tus sen hoog geboomte verscholen. Dank zij de hulp van omwonen den kon worden voorkomen, dat het woonhuis er naast eveneens een prooi van de vlammen werd. Schuur en voorraad hooi wa ren slechts laag verzekerd. B-ONDERDAG, 13 SEPT. HILVERSUM I, 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gramofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8 45 Gram.muz. 9.00 Morgenwijding. 9-15 Gramofoonmuziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muz. 10.30 De Antwoordman. 10.45 Gram.muz. 10.50 Voor dc kinderen. 11.00 Orkest concert. 11.45 Wenken voor de tuin. 12.00 Gram.muz. 12-30 Land- en tuln- bouwmcdedelingen. 12.33 „In 't Spion netje". 12.38 Accordeonmuzlek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramo foonmuziek. 13.20 Orgelspel. 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 Gra mofoonmuziek. 14 30 Pianorecital. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van Vier tot Vijf". 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gra mofoonmuziek. 17.50 Regeringsuitzen ding: L. Bos-Vergouw: „Kinderspelen in Indonesiö". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemcn, 18.30 Lichte muziek. 39.05 Voor burger en militair. 19.15 Fins Harmonie-orkest. 19.40 „Geeste lijke weerbaarheid: Om een vrije we reld", causerie. 19.55 Nieuws. 20.00 „Hallo Holland Hallo Engeland", een twee-landen programma. 21.00 Actua liteiten. 21.10 Residentie-orkest en so list. 22.30 Gram.muz. Intermezzo: Ge sproken brief uit Londen. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactuallteiten. 23.30—24.00 Dansmuziek. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 720 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender. 8.00 Nws cn weer berichten. 8.15 Gram.muz. 9 00 Voor de hulsvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram.muz.; 10.15 Morgendienst. 10.45 Koorzang. KRO- 11.00 Voor de zie ken 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 An gelus. 12.03 Gramofoonmuziek (12.30 12.33 Land- en tuinbouwmcdedelingenl. 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nieuws en Ka tholiek nieu-s. 13.20 Gram.muz. 13.35 Zang en plano. NCRV: 14 00 Promena de-orkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 75.15 Gram.muz. 15 30 Piano recital. 16.00 Bijbellezing. 16 45 Gra mofoonmuziek. 17.00 Voor dc Jeugd. 17.30 Gram.muz. 17.45 50-jarig bestaan van de Centrale bond voor Inwendige Zending en Chr. Maatschappelijk werk. 38.00 Verzoekprogr. 18.30 „Sombere perspectieven", causerie. 18.45 Gr.muz. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Marinierska pel. 19.40 Radiokrant 20.00 Nws. 20.05 ..Unie Avond" van de Unie „Een School met den Bijbel". 21.15 Gram.muz. 22.05 Reportage. 22.15 Buitenlands overzicht. 2235 Gram.muz. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramo foonmuziek. ENGELAND BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 „Happy Hoe Down". 12.20 Gra mofoonmuziek. 12.30 Voor de arbeiders. 12.55 Orgelspel. 13.15 Voor de kinderen. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Orkestcon cert. 15.00 Amusementsmuziek. 15.30 Voor de soldaten. 15 45 Lichte muziek. 16.15 „Mrs Dale's Dagboek". 16.30 Va riété orkest. 17.15 „Echoes from the past". 17.30 Arbeidersorkest. 18.00 Amu sementsmuziek. 18.45 Hoorspel. 19.00 nieuws cn radiojournaal. 19 25 Sport. 1930 Verzoekprogramma. 20.00 Uitwis selingsprogramma Engeland—Nederland. 21.00 Gevr. programma. 22.00 Nws. 22.15 Ouderwetse dansmuziek. 23-00 Voor dracht 23.15 Orgelspel. 23.56—24.00 Nws. BELGIE Brussel 324 m. 11.45 Gram.muz. 12 30 Weerberichten. 12.34 Voor de landbouwers. 12 42 Gra- inofoonmuzlek. 13.00 Nieuws". 13.15 Klas sieke muziek. 14.00 Operettemuziek. 15.00 Engelse les. 15.15 Gram.muz. 15.40 Fran se les. 16.00 „Europa treedt aanl" 16 30 Gram.muz. 17.00 Nieuws. 17.10 Gramo foonmuziek. 17 15 Voor de kinderen. 18.15 Gram.muz. 18.30 Voor dc soldaten. 19-00 Nieuws 19.30 Koorwerken. 19.50 Causerie. 20.00 Verzoekprogr. 21.00 Licht Progr 21 30 Gram.muz. 21.45 Actualitei ten 2200 Nieuws. 22 15 Zang en plano. 22 30 Hoorn en plano. 22 45 Zang en Plano. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gr.muz. aan het Vredenburg. Het muziekge zelschap van Franse spoorwegman nen. dat enkele dagen in onze stad vertoeft, had de vriendelijke atten tie de Jaarbeursautoriteiten een mu zikale morgengroet te brengen. Op het bordes van het hoofdgebouw hadden zich de voorzitter van de Raad van Beheer, met vele leden van die raad. de directeur van de Kon Ned. Jaarbeurs en de burge meester verzameld. De Franse muzikanten brachten een paar opgewekte marsen ten ge hore die werden gevolgd door de beide volksliederen. De eerste gasten En terwijl de Fransen er lustig op los bliezen, stroomden de gasten door de hekken Nog voor de ont vangstruimte voor de buitenlandse bezoekers was geopend kwam de eerste b-'itenlandse gast zich aan melden Het was de heer D S Gra dy uit Sittingbourne (Kent) in En geland. Deze was in 1945 al met een regeringsopdracht in ons land. Hij De eerste van Engeland naar Frankrijk CALAIS De Californische Florence Chadwick is er in ge slaagd als eerste vrouw het Kanaal van Engeland naar Frankrijk over te zwemmen. Er heerste veel mis verstand over de identiteit van de zwemster, die te Dover was gestart en ergens op het verlaten strand van Frankrijk aan wal was gestapt. Enkele badgasten zagen haar „lan den" doch na enkele minuten stapte zij in de boot. welke haar had be geleid van Engeland naar Frank rijk. Aanvankelijk dacht men dat de Deense zwemster Elna Andersen een geslaagde poging had gedaan maar tenslotte wees een onderzoek uit dat de 32-jarige Californische zwemster Florence Chadwick aan het Franse strand was aangekomen. De laatste berichten waren geweest, dat zij omstreeks 12 uur Dinsdag middag ergens .i dc mist bij de Franse kust zwom. 20 km van Kaap Griz Nez is de Amerikaanse zwem ster, bij het plaatsje Sangatta aan wal gekomen. De mystificatie was nog groter geworden door het feit, dat honderden belangstellenden, die van de poging op de hoogte waren, aan het strand bij Kaap Griz Nez de zee aftuurden. Er was nl. het bericht binnen gekomen dat Flo rence Chadwick het laatste gedeel te alleen had afgelegd omdat zij de volgboot in de mist was kwijt ge raakt. De Cubaan Joce Cortinas, die by Kaap Gris Nez was gestart om het Kanaal over te zwemmen, heeft na 14 uur zwemmen zijn poging opge geven wegens kramp. Hij was slechts 4 mijl van de kust van Kent verwijderd. De Argentijn Abertondo, die een poging deed het Kanaal van Enge land naar Frankrijk over te zwem men. heeft eveneens de poging op gegeven. Hij had 11 uur en 35 min. gezwommen. Nederlandse tennissers in Venetië VENETIë Alhier werd een be gin gemaakt met een internationaal tennistournooi. In de eerste ronde van het heren dubbelspel werden onze landgenoten Van Dalsum en Dehnert geslagen met 62, 64, 75 door het sterke Zweedse paar DavidssonBlomquist. De Neder landers Wilton en Krijt, die in de eerste ronde van het dubbelspel tegen de Belgen Washer en Geel- hand uitkwamen hadden met 62 9—7 de leiding toen de partij werd gestaakt. Verdere uitslagen van de eerste ronde heren dubbelspel: Borotra en Remy (Fr.) sl. Mitic en Pallada (Z.-Sl.) 6—1 6—3 7—5. Von Cramm en Goepfert (Did.) verl. van Gory en Caccia (It.) 61 1—6 46 26. Coppi wint slechts met banddikte van Peters BRASSCHAET Te Brasschaet in België werd een internationale wedstrijd voor profs gehouden over 147 km om de grote prijs van Brasschaet. De Italiaan Fausto Cop pi werd winnaar in 3 uur 45 min. 36 sec., gevolgd op een banddikte door onze landgenoot Gerrit Peters. Van Est bezette de elfde plaats. Dekkers en Middelkamp werden 14e ex aequo met 24 renners.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 5