STABSVENSTER .Winkelbeurs van Soes terkwartier in enorme Polynormhal 1 Keuring van t drinkwater te Woudenberg 2 Behalve stands komen er tal van attracties Sergeant Verspuy gehuldigd Woningkwestie voor Kantongerecht DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Vier gedetineerden ontsnapt en gepakt Toestand niet overal gunstig 'Noteert U even Onderofficieren gedecoreerd Donderdag 13 September 1951 (Van een onzer verslaggevers) Een Jaarbeurs hebben we in Amersfoort niet, gelijk in Utrecht. Maar een jaarlijkse Beurs wordt er wel gehouden. We bedoelen de winkelbeurs van de Winkeliersvereniging uit het Soesterkwartler, die we dan maar kortheidshalve zullen aanduiden als W.A.S. winkelbeurs. De derde zouden we er dan nog voor moeten zetten, want reeds twee keer in het najaar heeft deze gebeurtenis plaats gevonden. Van 26 October nu vindt de derde W.A.S.-winkelbeurs plaats. Ditmaal niet In de Markthal, dus een weinig buiten de eigen omgeving. Maar in de eerste Polynormhal, die in gebruik wordt gesteld door de openiug der winkelbeurs, dus in het Soes- terkwartier-zelf. Bijzondere busdienst op Dollardstraat We beleven dan twee bijzondere evenementen op hetzelfde ogenblik. Want ook het ingebruiknemen van de eerste industriehal door de „Po- lynorm" in Nederland opgeleverd is een belangrijk feit, zowel voor onze stad als voor de belangrijke wijk, waar deze hal thans verrijst. Dat dit mogelijk is. is te danken aan de grote medewerking, die de N.V. Polynorm. de gemeente Amers foort en de Erdalfabrieken, welke voor deze Winkelbeurs de prachtige nieuwe hal ter beschikking stelden, hebben willen verlenen. DUIZEND M2 Grote mogelijkheden biedt deze hal met zijn oppervlakte van 2500 m2, waarvan er 1000 door de stands in beslag zullen worden genomen. Er blijft dus een flinke ruimte over voor het publiek, zodat moeilijkhe den als zich bij vorige gelegenheden bij de Markthal voordeden, met te verwachten zijn. Want men rekent weer op een grote toeloop van publiek. Voor de organisatoren kunnen er nooit ge noeg komen. Daar ze ook graag aan de niet-Soesterkwartierbewoners wil len laten zien. waartoe hun wijk in staat is. hebben ze een overeenkomst Tegelük met enige collega's ont- vjpg gisteren op het voorterrein der Dumoulin-kazcrne te Socster- berg onze stadgenoot de heer YV. Verspuy een onderscheiding, n.l. de zilveren medaille voor 24 jaar trou we dienst. De commandant. Kolonel Nottrot speldde na een korte toespraak de gedecoreerden het ere-metaal op de borst, een défilé volgde, waarna in de cantine de huldiging werd voortgezet. Voor sergeant Verspuy was de zaak hiermee niet afgelopen. Be stuur en bezoekers van het Chris telijk Militair Centrum, aan welk clubhuis Verspuy zijn hart ver pand heeft, bereidden hem en z'n familie 's avonds een grootse hul diging in het tehuis. Deze zette in met een kolossale bloemenhulde van de jongens voor mevrouw Ver spuy. Niet minder dan tien bou- quetten mocht zij in ontvangst ne men. Een der kwekerijen aan de Urselineweg had de militairen daartoe in staat gesteld. Een rij van sprekers voerde daar na het v/oord: de heren Sportel. De Vries en Ruys, die ieder op hun wijze de verdiensten van de heer Verspuy voor de geestelijke ver zorging en het C.M.C. in het licht stelden, adj. Mensink, die de geluk wensen van hoofd- en afdelingsbe stuur der N.C.O O.V. overbracht. Adj. Kleemans, Ds. Rijnsburger en de soldaat W. Visser. Cadeaux en bloemen vergezelden de toespraken. Muzikale medewerking aan deze avond gaven Piet Dijkstra, de Gebrs. Menkveld en soldaat Westra. ter wijl mej. De Jong enige vocale soli ten beste gaf. Het C. M. C. deelde ook nog in de algemene vreugde, doordat het, van de jongens van de debating club 50II en 51 een tweetal foto's in lijst ontving, n.l. van het Konin- lijk gezin en van Prinses Wilhel- mina. Ds. Zijlstra zegde voor dit bewijs van liefde voor het clubhuis J~ militairen hartelijk dank. de met de firma Nefkens aangegaan. Deze laat haar bussen gedurende het W.A.S. evenement bij de Indu striehal stoppen en verkoopt in die dagen retours k 0.50, waarbij dan tevens de toegangsprijs tot de Beurs is inbegrepen. Er zullen vele attracties zijn, waarvan we de aard niet kunnen bekend maken, daar de onderhan delingen nog niet geheel zijn afge lopen. Wel wil men vooral jonge artisten een kans bieden. Ook zal Handbal kent geen buitenspel-regel De handbal-competitie begint a.s. Zondag en het is goed. wan neer we hier even aandacht aan besteden. Er is nl. voor de komen de competitie een belangrijke wij ziging gekomen in de speelwijze van handbal. Vroeger werd hand bal gespeeld met de z.g. buitenlijn, een lijn welke op 16^ meter van het doel, evenwijdig met de doel lijn, het buitenspelgebied aankon digde. Een speler mocht niet eer der deze lijn passeren, alvorens de bal de lijn was gepasseerd. Een paar jaar na de bevrijding werd deze regel veranderd en ging men de normale buitenspelregel, zoals deze ook bij voetbal geldt, invoe ren. Thans is het echter zo. dat ook deze regel is opgeheven en de komende competitie gaat men het proberen zonder enige buitenspel regel. Wij hebben al enkele oefenwed strijden van ..Amersfoort" gezien, zonder een buitenspelregel en wij geloven dat het spel er op vooruit gegaan is! In de voorhoede is vooral snelheid der spelers nu een belangrijke factor geworden en ook de achterspelers moeten zich snel kunnen verplaatsen. „Amers foort" bezit enkele zeer snelle spe lers en dit kon in d^ komende competitie wel eens succes heb ben. De handbalvereniging „Amers foort" verschijnt met twee dames- en twee hercntcams in de compe titie. Het eerste herenteam hebben wü met twee invallers zien spelen tegen A.P.G.S. Het is een behoor lijke ploeg met enkele goede nieu we spelers Ook het eerste dames team heeft wijzigingen ondergaan en of zij succes in de eerste klasse zullen hebben, zullen wij moeten afwachten. Wanneer 't protest van A.P.G.S. tegen ..Amersfoort" wordt afgewe zen, dan spelen beide teams a.s. Zondag tegen H O.C. uit Haarlem op eigen terrein. men een „amateurs-avond" organi seren, die jonge krachten uit stad en omgeving de gelegenheid zal ge ven hun kunnen te tonen op het ge bied van cabaret, dans en muziek. Een kleine jury zal de prestaties beoordelen. Wij moeten stellig aannemen, dat deze W.A.S. Beurs weer een belang rijk evenement zal vormen. BEURSKRANT Om toch vooral alle stadgenoten goed in te lichten over deze gebeur tenis en ook hen, die in onze om geving wonen, zal men een Beurs- krant in 20.000 exemplaren ver spreiden. Een erecomité wordt samengesteld. Men besteedt natuurlijk bijzondere zorg aan de stimulering van het be zoek der huismoeders. In de mid daguren zal men als regel bijzon dere demonstraties geven voor Vrou wenverenigingen e.d. Deze Winkelbeurs toont duidelijk aan, dat de zakenlieden van het Soesterkwartier gaarne tonen, waar toe zij in staat zijn. Wij hopen en verwachten zelfs, dat het aantal van 7500 bezoekers, dat vorig jaar naar de W.A.S.-beurs kwam, in 1951 belangrijk overtroffen zal worden. Neptunus II speelt gelijk Voor de promotie-competitie res. Ie klasse speelde Neptunus 2 (heren) gis teravond In het Sportfondsenbad tegen Nereus 2 uit Zaandijk. Met de rust leid de Neptunus met 1—0. doch het einde kwam met een 2—2 gelijk spel. De voor zitter. de heer C. van Zwol, ga1 voor de eerste maal na zijn ziekte, weer blijk van belangstelling. Automarkt Op de Woensdag gehouden automarkt werden 131 motorvoertuigen ten ver koop of ruiling aangeboden. Voor de kantonrechter te Amers foort diende hedenochtend een rechtsgeval betrekking hebbende op het in gebruik nemen van woon ruimte in de gemeente Leusden. zonder toestemming der betreffen de autoriteiten. Procesverbaal was opgemaakt te gen J. H. te Leusden, als hoofdbe woner, die deze samenwoning zou hebben getolereerd en P. V. te Amersfoort, die haar zou hebben aanvaard. De beklaagde P. V. is de schoonzoon van beklaagde J. H Ter terechtzitting bleek, dat niet J. H. de huurder van het perceel was. maar zijn met P.V. getrouwde dochter. Deze en ook andere om standigheden gaven de ambtenaar van het O.M. aanleiding de kan tonrechter voor te stellen de be handeling van de zaak 14 dagen uit te stellen, in de hoop, dat be klaagde P. V. in die tijd een op lossing voor zijn woonmoeilijkhe- den zal vinden. Op deze zaak ko men wij nader terug. HEESCH (Br.) Maandagavond is het vijfjarig dochtertje van de heer Van Lieverloo, doordat zij plotseling de Qssweg overstak, door een luxe auto gegrepen en levensgevaarlijk verwond. Zij over leed in het St. Annaziekenhuis te Oss. 1689. Terwijl de pa trouilleboot rond bleef varen, hadden Kid en zijn mannen alle gele genheid om de maatre gelen te nemen, die zij nodig achtten. „Jullie begrijpt wel," vervolgde Kid, „dat ik er weinig voor voelde om die pot tenkijkers te dicht in de buurt te laten komen. Maar wat moesten wij doen? Die boot was veel sneller dan ons schip en bovendien goed bewa. pend. Toen bedachten wij een list. Onder dek king van de Hades" na men wij netten over van de jonk. De lijnen van de netten werden zo vastgemaakt, dat zij voor de patrouilleboot onzichtbaar bleven. En alles verliep verder, zoals wij hadden verwacht.„Hades" af!' Daar kwam de boot aanstuiven, recht op de (Van onze correspondent) ASSEN. Vier jongelui, die ge detineerd waren in het strafge- sticht Norgerhaven bij Veenhuizen, zijn er Zondagavond in geslaagd uit te breken, nadat zij eerst een tralie hadden doorgezaagd. Lang konden zij echter niet van de plot seling herkregen vrijheid genieten, want Dinsdagmorgen wist de rijks politie het kwartet in Coevorden te achterhalen. Zondagavond, tijdens het zgn. luchtuurtje, hebben de jongens, de 21-jarige WVS uit Soest, de 22-ja- rige S. W. J. O. uit Gemert, de 23- jarigc W. J. R. uit Den Haag en de 22-jarige H. R. R. uit Maarssen, van een ogenblik, dat de bewaker juist even buiten was, gebruik ge maakt om zich via de zaal, waar zij opgesloten zaten, toegang te verschaffen tot een klein nevenver- trek. In de reeds ingevallen duis ternis viel het hun gemakkelijk door middel van een uit een werk plaats meegesmokkelde zaag een tralie stuk te krijgen. Vervolgens kropen zij een voor een door het ontstane gat, doch de laatste werd opgemerkt door een naburige be woner, zelf een personeelslid, sloeg onmiddellijk alarm. Intussen waren de jongelui echter reeds in de bos sen verdwenen. Alle naspeuringen bleven vruch teloos, totdat de rijkspolitie hen Dinsdagmorgen in Coevorden ont dekte. LEUSDEN Burgerlijke Stand GEBOREN: Gerda Johanna, d van J. A. Meerveld en G. Barten: Gerarda Alei. da, dochter van J. v. Middelaar en G. Kerkhof: Petrus Maria. z. van W J. R. Snoek en C. V/. Pont GETROUWD: A. W Schoonderbeck, I jr en A. M. Vrijhoef. 23 jr: A. C. Floor. 26 jr en A. v. Raaij 24 jr: W. J. Lascur. 30 jr en C Oudshoorn. 22 jaar. OVERLEDEN: G. van den Hengel. 85 jr echtgenote van D. Kaas. STOUTENBURG BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Dirk, z. van G. Geurtsen en van G. v. Doornik. OVERLEDEN: W. van Soeren. 2 maan. ren; C. Verhoef. 72 jr. echtgenote van J. v. Dijk. BRUSSEL. Opgericht is een Belgisch-Nederlands syndicaat, dat de toepassing van radar voor dc navigatie op de Schelde zal bestu deren. WOUDENBERG Het is niet ieder bekend, dat dc bepalingen van de bouwverorde ning eisen, dat elke woning voor zien moet zijn van een middel tot watervoorziening, dat deugdelijk drink- en huishoudwater in vol doende mate verschaft. Aangezien herhaalde malen was gebleken, dat op verschillende plaatsen in de gemeente Wouden berg water van slechte kwaliteit werd gebruikt, hebben burgemees ter en wethouders, die te zorgen hebben, dat genoemde bepalingen gehandhaafd worden, een groot aantal monsters doen nemen, ten einde te doen vaststellen of het mogelijk en verantwoord zou zijn, deze toestand nog langer te besten digen. Dit onderzoek geschiedde door het Rijks-instituut voor de Volksgezondheid, dat daarvoor ge ringe kosten in rekening brengt. Uit het onderzoek is tot dusverre gebleken, dat in 34 woningen het middel tot watervoorziening on voorwaardelijk moest worden afge keurd. Dit geschiedde uit chemisch oogpunt (wegens contact met oude re afvalstoffen in de bodem), hetzij uit bacteriologisch oogpunt (we gens recente besmetting met afval stoffen). De eigenaren van deze woningen moeten zorgen voor aan sluiting aan de waterleiding vóór 1 November a.s. Op 16 adressen bleek het water teveel ijzer te bevatten; terwijl de eis voor leidingwater 0.1 mg per li ter is. varieert het bij de genomen monsters tussen 1.5 tot zelfs 6.7 mg per liter. In deze gevallen kan op verzoek van de gebruikers slechts voor 1 jaar ontheffing verleend worden. Ook is er nog een categorie (wel putten) die voor 1 jaar kunnen toegelaten worden, terwijl er voor een aantal nortons voor 5 jaar ont heffing verleend kan worden. Zij. die het water met het te ho ge ijzergehalte willen blijven ge bruiken. moeten zulks voor 1 Oc tober a.s. opgeven, evenals zij, die ontheffing voor een jaar of voor 5 jaren wensen te verkrijgen. Bij een aanvrage om ontheffing APV „De Koerier" Uitslag wedvlucht vanuit Duffel, af stand 133 km Duiven cclost met N.-O wind te 8 15 uur. Aankomst eerste duif 10 30.29 uur; laatste duif 10.55.15 uur. K P 1. 2. 3. 4. Speciaal 1 t/m 8 en 9 rest Aangewezen 10 cent 15, 23. Aangewezen 25 cént 6. 8. W. Rommers 1. 7. 9. 27; O. Feucrstein 2 4. 15: Veldhuizcn-Lem 3. 5 6 11. 21. 24 39. 41. 55. G Veencndaal 8 25: C v. Zwol 10. 34: J. Islng 12 C Gcurtscn 13. 32. 33. 50. C. Veencndaal 14. 22 29 35 45 46 49. 53: G. Buijeit 16. 23. A W. de Bruin 17. 44. 54. A v Platcrlngcn 18. 26. 38 52; Jac. Buis 19. 36: A. v. Oljen 20. K. Jansen 28—47; F. v. d. Berg 30. 31. 51. H. Smit 37. 42; A. Kolfschooten 40: J- Lcnslnk 43; G. v. d. Boom 48. Burgerlijke Stand GEBOREN: Anni'gjc Helena, d v. A. v. Someren en J. Sikkcma; Petrus Jo hannes Carolus. z. v. P. W. J. v. Hels- dlngen en W. H. M. Woutersc; Antonius Gerard, z. v. G. Drexhagc en M. T Mulder; Roelof, z. v. D- Schouten en J. v Randen. GEHUWD: G. J. H. te Kulve en J. A. Craanen: G. Morren en W. v. Looljen- goed; J. v. Eldcrt en W J. v. Zoest. J. E. Bouwman en A. A. Vivlé. GRAND THEATRE Snouck.laan. tel. 4632 Van 7 t/m 12 Sept „Afgunst" Zo. 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6 45 en 9 uur. CITY THEATER. Westsingel 7b.tel. 6572. Van 7 t/m 13 Sept.: „Taxi mijn- 1 heer" Zo. 2. 4.15. 6 45 en 9 uur Ove rige dagen 2 30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Langestraat. Van 7 t/m 10 Sept.: „Piraten van b Capri" en 11 t/m 13 Sept „Nood- K" landing in de Jungle". Zo. 2. 4 15.6.45 r en 9 uur Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. 13 Sept. Grand ThéStre. Amsterdams Toneelgezelschap. Julius Caesar" 8 uur. MUSEUM FLEHITE. Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 1012 en 14 uur Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassen 25 en Dinsdag- en Vrij- 1 dagavond van 7—9 uur. Voor Itin- f" deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.30—4.30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartler (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—6 uur JUL OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2.30—5.45: Maan dag- en Vrlldagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en l Vrijdag 4—5 uur. Zo stuurde de heer G. me auto-binnenbanden, da- G. Weites uit Kropswolde mes met breiwerk en heren met leesboeken vertoeven aan de rand van het water en kijken naar het onein dige blauw van de lucht en naar al die andere mensen, die net als zij zelf opeens weer de zomer in hun Zonnewee gem. Hoogezand een brief je, dat hij de ballon van Harry Knipmeijer uit de Narcisstraat 37 op een per ceel aardappelland had ge vonden. Het is jammer dat Hen- ning Waldström uit Samsó hoofd hebben Denemarken niet begrepen heeft wat hij met de kaart, die aan de ballon zat, Er ziin echter ook men- moest doen. Het adres van sen. die niet de ti.id hebben landbouwproducten belang de Amersfoortse afzender 0m van de zon te genieten. a cnr> "a" is namelijk uitgeveegd en uat 2ijn zij, die vrije noch daarop prijkt nu het adres snipperdagen over hebben, van Henning Waldström. Ze kijken óók naar de Dat is jammer. thermometer, maar vinden .Inniiddels is de familie het beslist niet noodzake- De zon schijnt weer Ult de Sch,Gstraat al in jjjk dat het kwik zo stijgt. correspondentie geraakt Het werk moet echter werd gedreven. Vooral het artikel boekweit werd in grote hoeveelheden aange voerd. Soms werden in één keer meer dan honderd last met wagens ter markt gebracht. Hier werden deze boek weit en ook het graan dan verscheept en naar Holland gezonden. Maar daarnaast was ook de aanvoer van andere JJOERA, de zon is dan weer te voorschijn ge komen, de temperaturen lopen op tot zomerse waar- den, zoals De Bilt het zo graag (maar deze zomer zo zelden) uitdrukt. Er wor- met een familie in Ulrice- hamn (Zweden)! De gezon den kaart vond die Zweed se familie prachtig. rijk, alsook die van fruit. De historicus Van Bem- mel noemt inzonderlijk de d'ê kersen, die uit de omge ving en de Betuwe werden aangevoerd. Daar dc ker sentijd maar kort duurde, was er m die periode da- Klop even aan t Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf aar. gelijks kersenmarkt. Per dag kon de aanvoer dan 40 50 wagens bedragen. Schippers, die met kleine vaartuigen uit Holland kwamen. kochten deze vruchten en brachten ze met de meeste spoed naar de grote steden van hun gewest. Over de verschillende plaatsen, waar in onze stad weekmarkten werden ge houden, vertellen we in 'n volgend „Stadsvenster". worden gedaan, na-zomer of niet. Dat zult u toch wel met ons eens zijn. Weekmarkten Onze acties Morgen is het weer den weer ijsjes verkocht en Zo^or ont ™a-^tdaS' z°als °P alJe de limonade fabrikanten Vrijdagen gedurende vele trekken niet meer van die nare. lange gezichten. De stoffige, door de regen ge tekende. stoelen op de ter rasjes zijn schoon gepoetst, de politie-agenten regelen het verkeer in hun over hemdje en de badpakken- industrie rekent op spoed- orders. Héél Amersfoort plannen om er Zaterdag of vingen wij postzegels van eeuwen achtereen m ^a^nIr' i Dollardstraat Amersfoort het geval was. 110. Y eel dank. Een weekmarkt schijntte Voor de actie geleide- allen tijde de burgers dei- hond gaf Jan tevens wat steden 'n behoefte geweest zilverpapier. Evenzo deed te zijn. d* trouwe klant AnsJ® Zelfs in onze tijd, nu 't Oudenalder, Amstelstraat verkeer tussen stad en land zo intensief is gewor- 24 Zilverpapier (een grote den, nu men dagelijks let- maakt ïal) kJfgen wa °ok va" terljjk alles, wat tot in- Jac. Klomp, Molenbuurt standhouding van het le- Zondag op uit te trekken. eLrten^SoesteXrfSr nid'R is' d.e-.W,inkeJS de natuur in. waar de hei. gaa0.™' &oesterDer«seslr- kan_ k0peni schijnt de 9, Soest. de bloeit en waar de bla deren aan de bomen al heel voorzichtig met een paar herfstkleuren pron ken. Vreemd is dat: zo'n zo mer, die komt als een ieder al vacantie heeft ge had. als we er reeds aan herinnerd zijn hoe som- oo_? ber de herfst soms is: als terklcinkinderen waren. het winterseizoen eigenlijk Kijk, daarmee hebben wij al toneelvoorstellingen, de deze familie tekort gedaan, voetbalcompetitie en het want er zijn precies geteld eind van de komkommer- veertien achterkleinkinde- tijd. t ren. We kunnen niet dank baar genoeg zijn voor deze Zonnefeest coquetterie van Moeder Na tuur. Geniet er van. Amers Conserveer wat van die foort! Trek er op uit als er zonnestralenDat schre- gelegenheid voor is. Con- ven we zo juist. Honder- servecr wat van die zonne- den, meest jonge, mensen stralen, want ge zult ze doen dat elke middag als nodig hebben als straks de de zon om het hoekje van bladeren vallen en de der- een wolk gluurt. Ze stap- de wollen deken van zol- pen op de fiets en haasten der wordt gehaald! zich naar de zwembaden. •kt Ze liggen er languit in de Nog meer zon en vragen zjch af hoe_ weekmarkt nog niets van XT. haar aantrekkingskracht IS iet zo, maar zo. verloren te hebben. Over de familie Kriinen Hoe oud onze Amers- aan de Eemstraat hebben ^9Prts^ ^eilnk^e^zeeeen1 wij ceschreven dat deze moeilijk te zeggen, familfe b^nnenk'ort^ vijfen- Wel werd b.j een raad.be- viiftie iaar is eetronwd sluit uit het jaai 1441 be BÜi daarbij ook k-d ,f™aak<' gezegd, dat er zeven ach- markten van Dinsdag Vrijdag werden verlegd naar resp. Maandag en Donderdag, indien de eerst genoemde dagen heiligen dagen waren. Daaruit kunnen wij dus besluiten, dat vroegere tij den naast 'n Vrijdags- ook een Dinsdagsmarkt kenden. Maar reeds in 1751 consta teert de geschiedschrijver Van Bemmel, dat deze „Dingsdaagse Markt ge noegzaam verlopen is." Daar er door hem van 'n W IJ lopen er nu alle- dat nu eenmaal de herfst maal wel zomers bij, voor de deur staat, trots we doen alsof we nog cantie voor de boeg heb ben, kortom we leven een het kwik, dat zo hoog in de thermometer staat. Ziet u dit plaatje Zaterdagsmarkt niet wordt leventje, zoals we dat in maar eens op aan. De man gesproken, mogen we aan nemen, dat deze in een la tere periode is ontstaan. Beroemd was deze Vrij- Juni, Juli en Augustus hadden moeten doen. En tochdwarrelen al dagelijks de bladeren van de bomen en toch ve- Er zijn de laatste dagen veel graden het water zou dagmarkt van oudsher, nog meer berichten van ge- zijn. Meisjes in kleurige doordat er zulk een belang- gen we met een vies ge vonden ballonnen binnen badpakken, jongens met rijke koophandel in boek- gekomen. koffergramofoons cn enor- weit en ander „koren" van gemeentewerken kijkt lachend toe hoe de jeugd de eerste herfstbladeren verzamelt. Ja, nu valt er nog te la baar herfstdraden van ons chen, maar straks als de voorhoofd, omdat, ja om- kolenrekening komt, dan...! van de plicht tot aansluiting aan de waterleiding moet 13.75 betaald worden. In andere gevallen is een bijdrage volgens een door de ge meenteraad vastgesteld tarief ver schuldigd. Ontheffingsaanvragen kunnen slechts schriftelijk, met gelijktijdi ge betaling van het verschuldigde bedrag, worden ingediend. Rooi-demonstraties Op initiatief van de Landbouw- voorlichtingsdienst voor Wouden berg en Omstreken werd bij de landbouwer W. de Greef op Ru- melaar een demonstratie gegeven met aardappelrooimachines. Er wa ren vier typen. De ene machine be antwoordde beter aan het doel dan de andere, doch geen der machines voldeed voor honderd procent. De demonstratie stond onder leiding van de assistent van de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst. de heer C. Blankestijn. Concert Caecilia Het muziekgezelschap Caecilia u. Scherpenzeei hoopt Zaterdag September n.m. 8 uur een conce te geven in het Dr. Beaufortpark. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Pieter Zech en Ar tonia van Donselaar; Herman J; van Voorthuizen en Roelofje Be bingh: Gerrit van Egdom en Gijsj van Voorthuizen. Overleden: Cornelia J. Demmeni< 77 jaar. echtgenote van Maarten Zir. dek. Predikbeurten Zondag 16 September: Ned. Her Kerk v.m. 9.30 uur Ds. Van Slie drecht uit Ede. Vereniging van Vrijz. Hervorm, den 10 uur v.m. Ds. Van Loene: van Bilthóven in Bethel. Medische Dienst De medische dienst wordt Zondai 16 September voor Woudenberg Maarsbergen en Maarn waargenc men door Dr. A. J. van Kekem t Maarn. Gevonden voorwerpen Gevonden; een bruine sigarenkoj ker met inhoud, een mes met sche de. Inlichtingen bij de Rijkspolitie SOEST „De Variant" opent winterseizoen De damclub „De Variant", die voorheen haar clublokaal had ge vestigd in De Gouden Ploeg. is thans verhuisd naar een zaal van het Oranje Hotel te Soestdijk. Ter gelegenheid daarvan, alsmede ter opening van het winterseizoen, werd Woensdagavond een simul taanseance gespeeld door het lid, de heer J. W. Ooms. clubkampioen van het vorige jaar. terwijl ge noemde dammer ongeslagen eindig de op de tweede plaats van het landskampioenschap. De voorzitter, de heer D. Waal memoreerde, dat de vereniging naar een rustige sfeer heeft gezocht en deze thans heeft gevonden. Hij feliciteerde de heer Ooms met z'n behaalde kam pioenschap cn reikte hem de kam- pioens-medaille uit. De heer Ooms moest de strijd aanbinden tegen 37 spelers, waarbij van prima klasse. Het is voor de heer Ooms een vermoeiende strijd geworden, daar de spelers er alles opzetten, een zo goed mogelijk re sultaat te boeken. Om acht uur werd begonnen en om ruim elf uur meldden zich de eerste verlie zers. Het was reeds over énen toen de voorzitter de uitslag be kend kon maken. Het bleek, dat de heer Ooms vier partijen had ver loren. nl. tegen R. Damcn. H. Kraaij. H. van Harten en J. Sjolle- ma, Drie partijen werden remise tegen Kentink. Terlouw en Veer man. terwijl 30 partijen werden ge wonnen. Tijdens de wedstrijd heerste er inderdaad een gezellige sfeer en er is goed partij geleverd. Drie nieuwe leden gaven zich op. Oranjeconcert in het openluchttheater Het op 31 Augustus uitgestelde Oranje-concert, kon Dinsdagavond in het openluchttheater doorgang vinden. Om zeven uur stelden bei de muziekverenigingen, de Chr. Harmonie ..Soli Deo Gloria" uit Weesp, met hun tamboer- en pij percorps en de Soester Harmonie „P.V.O.", zich bij het bureau van politic op en onder grote belang stelling marcheerden beide corpsen naar het openluchttheater. De be langstelling in het theater had gro ter kunnen zijn. doch dit nam niet weg. dat een uitstekend en geva rieerd programma werd uitgevoerd. Het laatste nummer, de Tap-toe werd door het publiek dankbaar aangehoord. Burgerlijke Stand Geboren: Jacob E.. z. v. G. Kamp horst en E. v. d. Brink; Bernardus P., z. v. A. H. Hoffman en G. J. M. Pieper; Robert C.. z. v. J. A. Jansen en L. M. Ladd; Ronaldus, z. v. M. W. Stijn en P. M. Butze- laar; Paul G.. z. v. A. G. Chris- tiaans cn A. W. Baars; Robertus A. Gz. v. J. J. Schut en A. A. M. F. Veltman; Ingrid, d. v. H. Tiggel- haven en H Kerkhof; Warnardus C. M., z. v. C. M de Bruin en J. F. H. Vaillant; Heléne N. A., d. v. B M. Lobstein en A. Esser. Ondertrouwd: G H. Hilhorst en C. W. Sandbrink: H. van Oosterum en K. Krottje; C. Prinsen en J. G. Rosendal Getrouwd: G. G. Tammer en A. SOESTERBERG Parade en toespraken in Soesterberg Op het exercitieveld van dc Dumoulinkazerne is Woensdagmid dag door de Genieschool een para de gehouden, waarbij door de com mandant. kolonel J. C. G. Nottrot aan vier onderofficieren onderschei dingen zijn uitgereikt. De Adjudan onderofficier instructeur J. vai Haarlem uit Utrecht, ontving de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau met dc Zwaarden; de Adjudant onderoffi cier schrijver N. Hornsveld uit Amersfoort de gouden medaille voor 36 jaar trouwe dienst; de Adjudant onderofficier administra teur C. Visser en de sergeant-kok W. Verspuy. Amersfoort, de zilve ren medaille voor 24 jaar trouwe dienst. Als parade-commandant fungeer de majoor L. C. Dijkstra. Aanwe zig waren o.m. de garnizoenscom mandant van Amersfoort en enige leden van het Hoofdbestuur van dc onderofficieren-vereniging „Ons Be lang". Na voorlezing van het Koninklijk Besluit spelde kol. Nottrot de ge decoreerden de onderscheiding op waarbij hij in een toespraak tot elk der gedecoreerden afzonderlijk de trouw en plichtsbetrachting me moreerde. waarvan deze onderschei ding de bekroning was. Het défilé voor de kolonel en d> gedecoreerden werd opgeluisteri door muziek van de drumband ui Den Bosch. Na afloop was in de cantine ge legenheid om de gedecoreerden te feliciteren, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Tal van ge schenken werden aangeboden. De gedecoreerden Visser en Hornsveld ontvingen van kol. Nottrot de draagmedaille en serg. Verspuy van kap. Palen, namens de commandant van de A.B.C.-school. G. Koek; A. B. Verheijen en A. M- Blom; E. Th. Th. van Soest en M- A, Olthof: J. A. Vonk en G. J- Kok; H. Kuiper en G. v. d. Brink; P. Mostert en M. Bunt. Overleden: Albcrtus Reehorst, jaar. geh. met M. Albers; Anna H. Johanson. 70 jaar. geh. met J- F. Lorie; Jacqueline C. Rutgers. 7° j. wed. v. H. A. van Andel. Strawinsky stormachtig toegejuicht De 69-jarige componist Igor Strawins ky kreeg een stormachtig applaus, toer. hij de wereldpremière van zijn opera „The Rake's Progress" In het achttiende eeuwse „Fenice Theater" in Venetië hai gedirigeerd. Vele critici voorspellen ds- deze opera In de komende jaren eJi groot succes zal worden. Dc Amerikaanse tenor Robert Roups'- ville, de Weense sopraan ElizabcL Schwarzkoph en de bariton Otoka' Kraus deelden in Strawlnsky's succes. 1500 mensen woonden deze premier' bij. duizenden luisterden aan hun radio toestel. Strawinsky beschouwt ..Th' Rake's Progress", die totaal geen ..rev" lutionnalr karakter" draagt, als meesterwerk.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2