Nederlandse militairen, ter oefening, naar Duitsland Tllfmac WELVERDIENDE RUST Marshall s taak volbracht Felle strijd" te wachten in driehoek Hannover-Ham hurg-Bremen Oorlogsgravenstichting bestaat vijf jaar Bezuiniging Deventer fietsenfabriek gaat auto's maken OperatieCounterthrust begint Vrijdag Verkeerspolitie veel strenger .Wordt geallieerd excuus niet aanvaard? Hogere belasting in Engeland Niet geboren kind aangegeven Levensloop van Marshall Robert Lovett Polen 17e staat van USSR? Donderdag 13 September 1951 3 (Van een onzer verslaggevers) Zevenduizend Nederlandse militairen zijn hedenmorgen de Duitse grens overgetrokken. De ene helft bij Nijmegen, de andere bij Ol- dcnzaal. Hun reisdoel is Neustadt en Nien- biYrg, twee Duitse plaatsen ten Noorden van Hannover. In de driehoek tussen Hannover, Hamburg en Bremen worden de grootste mi litaire manoeuvres (aangeduid met de naam De stemming onder de Neder landse troepen was goed gister ochtend. wanneer men tenminste in aanmerking wil nemen dat wei nig mensen vrolijk de wereld in zien om vier uur 's ochtends. Er werd wat gemopperd op de wei nige marken, die men heeft mee gekregen voor deze oefening in Duitsland en op het eten, dat een voudig is als bij ieder leger te velde. Maar er was geen werke lijke slechte sfeer. Weinigen van hen realiseerden zich. dat dit in de geschiedenis van Nederland een zeer bijzondere dag is. want voor het eerst gaan onze troepen in groot verband over de grens om hun kwaliteiten te toetsen aan die van andere soldaten, eventueel hun peil verbeteren en dat alles in een sfeer van naar wij aannemen onderling goede verstandhouding, die meestal wel heerst tussen mili tairen van verscheidene nationali teiten, die aan cén kant staan. Een maand lang zullen deze mili tairen niet in Nederland terugke ren. Na de oefening „Counter thrust", die tien dagen zal duren, vertrekt de hele Nederlandse co lonne van 850 auto's naar Beieren om daar in Amerikaans verband nog verder te oefenen, speciaal in het vechten in heuvelachtig ter rein. Maar voorlopig zullen zij zich te zamen met de Belgen, Noren en Britten moeten verdedigen tegen aanvallen van Amerikaanse. Franse en Deense troepen in de grote drie hoek in Noord-Duitsland. De En gelse luitenant-generaal M. Ward zal het commando hebben over de „blauwe troepen", waarvan Neder land deel uitmaakt. De Nederlandse troep heeft het gemakkelijk tijdens deze manoeu vres. De eerste nacht brachten de meesten door in hun kleine tentjes onder de blote hemel, liggend op de maar weinig droge grond die in de loop van de nacht steeds vochtiger werd. Maar het werkelijke militaire leven, dat bovendien geenszins een ongestoorde nachtrust garandeert, begint Vrijdag pas als ..Counter- thrusts" begint en zestigduizend soldaten van allerlei nationaliteiten „te wapen komen" in een oefe ning, die aan beide zijden van .het IJzeren Gordijn met meer dan ge wone belangstelling wordt gevolgd. „Counterthrust") van dc Westelijke mogend heden sinds 1945 gehouden. Zestig duizend mi litairen van acht landen zullen daar tien dagen oefenen. En 'n niet onbelangrijk bestanddeel daarvan is de 31ste Regimcntsgevcchtsgroep, mannen van de Nederlandse lichting 1950 2, die nu ruim een jaar in militaire dienst zijn en grondig worden voorbereid op een taak, die zij geen van allen ooit hopen te moeten ver vullen. In onveilig Amsterdam In particuliere wagens achter overtreders aan (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De Amster damse verkeerspolitie zal zeer bin nenkort particuliere auto's gebrui ken bij een verscherpte controle op verkeersovertredingen. De on rustbarende stijging van het aantal verkeersongevallen maakt het nood zakelijk om de zachtzinnige me thoden, die tot dusver werd ge volgd, te laten schieten en met harde hand in te grijpen. Mede daartoe gedwongen door materiaalgebrek zal men nu gebruik gaan maken van het aanbod van particuliere autobezitters om gedu rende enkele uren per dag door de stad te rijden met een politieman in burger, teneinde verkeersovertreders op heterdaad te kunnen betrappen. Men denkt voorlopig alleen gebruik te maken van de diensten van auto mobilisten. die in het bezit zijn van een Rallye-diploma. Zij mogen uiteraard geen verkeersovertredin gen op hun straflijst hebben staan. De actie zal reeds een dezer dagen beginnen. TOKIO. Radio Peking heeft er Woensdag op gezinspeeld, dat de communisten de geallieerde ver ontschuldigingen voor het beschie ten van de neutrale zone van Kae- song op Maandag j.l. niet zouden aanvaarden. De radio citeerde een telegram van een communistische correspon dent in Kaesong, die schreef, dat de geallieerde „bewering" dat het be schieten een vergissing was, „dwaas" is. In Midden en Oost Korea zijn Amerikaanse en Zuidkoreaanse in fanteristen. gesteund door vlam menwerpers, tanks en vliegtuigen, gisteren langzaam in noordelijke richting opgetrokken en een be perkt offensief begonnen. Zij ontmoetten een tegenstand, zoals zij de laatste maanden nauwelijks hebben gekend. Aan gevluchte Tsjechen wordt asyl verleend SELB De Amerikaanse auto riteiten in Duitsland hebben be kend gemaakt, dat zij aan de 25 Tsjechoslowaken. die per trein uit hun land naar Westduitsland zijn gevlucht, desgewenst asyl zullen verlenen. Duizenden graven in beheer (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De personeelsle den, de raad van bestuur cn alle naaste medewerkers hebben Op een leeftijd die der „zeer sterken" wordt genoemd en waarop gewone mensen van hun pensioen genieten en hun klein kinderen bij schoolsommetjes helpen (van die lastige, over va ten met leeglopende kranen), wordt aan politieke rotten geen dag rust gegund. „Schilder-jij nog wel eens?", vraagt Edouard Her riot aan Winston Churchill. „Was het maar waar", zegt Churchill, geen tijd, man. Schrijf jy nog je had immers zin je in Schu bert te verdiepen...." „Neen", zegt Herriot, „ze kunnen in die roerige Franse Kamer geen ogenblik zonder hun aartsvaderlij ke voorzitter. Geen tijd, geen tijd, mon cher." „Wij hebben wel een rijk, bewogen leven', bromt Churchill: „Boerenoorlog, twee wereldoorlogen, heel de ivereld ben ik rondgetrokken om de eer van Engeland en zijn vrijheid te redden en nog ben ik niet klaar: geen Lagerhuiszitting of ik moet overal vooraan bij-zijn." ,Jk ben dichter bij huis gebleven, maar tussen Lyon en Parijs ik kan die weg dromen' maar heb voor de eer van mijn trotse Ma rianne geleden als gijzelaar in een concentratiekamp".. En dan gaan ze elkaar anecdoten van 60 en 50 jaar geleden ver tellen: Herriot van Clemenceau de Tijger en Churchill uit de da gen dat hij krijgsgevangen werd gemaaktEn ze lachen om dingen, die wij, in 1951, amper kunnen begrijpen. Oude vrien den,, beiden nog zo levend als een hart, bij elkaar op bezoek in Parijs. Woensdag in een intieme bijeen komst op het hoofdkantoor van de Oorlogsgravenstichting het vijfja rig bestaan van de stichting her dacht. De Oorlogsgravenstichting werd op 13 September 1946 op initiatief van wijlen dr A. van Anrooy in het leven geroepen met het doel alle graven en begraafplaatsen van na de negende Mei 1940 gevallen Ne derlanders, zowel militair als bur gers, te verzorgen en in stand te houden. De Stichting heeft <m het ogenblik niet alleen een grote Cen trale Begraafplaats in Loenen op de Veluwe in beheer maar tevens het toezicht op honderden graven elders in het land. Een belangrijk deel van het werk van de Stichting ligt in het buitenland, vijftienduizend graven in Duitsland!! Ook voor de graven in Engeland wordt gezorgd. Men is begonnen met plaatsen van stenen op deze graven van Ne derlanders die voor de Nederland se zaak het leven lieten. Voorts zijn graven ingericht in Noorwe gen, op Sicilië en op Curasao. Het is een veelomvattend werk dat veel geld vraagt en honderd duizenden guldens zal kosten voor het voltooid is. Totnutoe hebben van de meer dan duizend gemeen ten slechts 350 toestemming ver leend voor een collecte ten behoe ve van de Stichting. Deze inzame ling heeft het kapitaal van de stichting gebracht op bijna zes ton, een bedrag dat echter nog lang niet toereikend is. Advertentie (I. M.) Gaitskell kondigt aan: WASHINGTON. De Britse minister van Financiën Gaitskell. die zich momenteel in Washington bevindt, heeft in een radiorede verklaard, dat Groot Brittannië's toenemend dollartekort tot gevolg zal hebben, dat er hogere belastin gen in Engeland zullen komen. „De kosten van levensonderhoud zullen stijgen, de lonen zullen achter blij ven bij de prijzen," aldus Gaitskell. „Wij hebben weer een dollarvraag- stuk," zo voegde hij hieraan toe, en het ziet er naar uit, dat we dit nog geruime tijd zullen hou den." DE Amerikaanse minister van Defensie, generaal Marshall, heeft zijn functie neergelegd. „Om zeer persoonlijke redenen", zoals hij op een persconferentie mede deelde. Hoewel men geneigd zou kunnen zijn. achter deze. bij het plotseling aftreden van hoogwaar digheidsbekleders gebruikelijke terminologie geheel andere dan zuiver persoonlijke redenen te zoe ken, geloven wij, dat zij in dit ge val volgens haar letterlijke beteke nis kan worden opgevat. Anders dan de minister van Euitenlandse Zaken. Acheson. op wie door een deel der republikeinen nog steeds felle aanvallen worden onderno men. genoot minister Marshall het vertrouwen van de beide grote Amerikaanse partijen. En wat er ook waar moge zijn van de ge ruchten, dat de meningsverschillen tussen de drie weermachtsonder delen landmacht luchtmacht cn marine over de verdeling van de budgetaire koek een nieuw hoogtepunt tegemoet gaan. de car rière van minister Marshall staat er borg voor. dat dergelijke moei lijkheden hem eerder tot aanblij ven dan tot heengaan zouden heb ben genoopt. Het aftreden van minister Mar shall moet daarom waarschijnlijk uitsluitend worden gezien in het licht van zijn benoeming, zoals ook officieel is gedaan. Deze dateert van een jaar geleden, van een ogenblik dus, dat de Amerikaanse weerbaarheid, als gevolg van de bezuinigingspolitiek van de toen malige minister van Defensie. Johnson, een allergevaarlijkst diep tepunt had bereikt. De bijna vol komen onparaatheid. waarmede Amerika de communistische agres sie in Korea moest tegemoet tre den maakte de val van Johnson onvermijdelijk. Tegelijk stelde dit president Truman voor de nood zaak. een man te vinden, in wie het gehele Amerikaanse volk en niet slechts één partij voldoende ertrouwen zou kunnen hebben om in zijn handen de enorme mili taire middelen te leggen, welke het van dat ogenblik af zou moeten opbrengen. Geen persoonlijkheid, die voor deze functie meer geschikt was. dan de thans afgetreden minister van Defensie, die reeds als staf chef gedurende wereldoorlog nr II als minister van Buitenlandse Za ken tijdens het begin van de koude oorlog en als vader van het plan- Marshall getoond had een buiten gemeen kundig en integer man te zijn. Maar minister Marshall was, toen de president dit beroep op hem deed, reeds 69 jaar oud en had kort te voren wegens zijn geschok te gezondheid, de leiding van het State Department moeten overdra gen. Desondanks stelde hij zich op nieuw beschikbaar om zijn land, in de moeilijke situatie, waarin het ge raakt was, met inzet van zijn ge hele persoon te dienen. WANNEER men thans terugziet op het jaar, dat minister Marshall aan het hoofd van de Amerikaanse defensie stond, staat men bijna verbluft over dc veran dering. die zich in die tijd vol trokken heeft. Inplaats van de 14 milliard dollar, die volgens Johnson het maximum was. dat dc Verenigde Staten per jaar voor hun weermacht zouden kunnen uitgeven, bedraagt het militaire budget voor het kr.nende belasting jaar 61 milliard dollar Het aantal manschappen van het leger is ver dubbeld en de uitrusting omvat een veelvoud van die van het vorige jaar. De Amerikaanse vloot is uit de mottenballen gehaald. De luchtvloot, een jaar geleden op pa pier 48 groepen tellende, wordt nu snel tot 95 groepen uitgebreid. In Los Alamos vordert men snel met dc constructie van de waterstof bom en over de gehele Verenigde Staten is een net van atoomfabrie- SINDS de ster van Lieftinck be gon te flonkeren is de maande lijkse twist ouer de problematiek van het tekort een mooi stuk fol klore geworden in elk Hollands bin nenhuisje. „Kyfc eens", besloot ik deze keer, „de hele zaak is, dat jij het geld te gemakkelijk uitgeeft. Heb je aardappels nodig? Goed je stapt bij de eerste dc beste groen teboer binnen en koopt. Fout! Een échte huisvrouw weet daar zijn ze een paar centen goedkoper. Ze loopt een straatje verder en ze be spaart op die manier een aardig sommetje per maand Zó kwam het. Ze had er niet veel op teruggezegd, maar de volgende middag vroeg zij, op een toon van met gif doorregen beminnelijkheid: „He toe, help me eens met het vinden van die goedkope winkel tjes. Je weet hoe sukkelachtig ik ben Per fiets gingen wc op pad, want, wie a heeft gezegd, moet dc rest van het alfabet aandurven. Ik stuur de maar naar een straat waar over het algemeen nogal scherp wordt geconcurreerd. In een zijsleuf vond ik een soort groentegrot, waar met ruwe hand geschreven prijskaarten de stoutmoedigste aanmoedigingen onder de attentie brachten „Hier", zei ik, ran de fiets stap pend. Zij zette één voet aan de grond en keek critisch neer op de uitgestalde aardappelen. „Inderdaad", sprak zij, een volle cent goedkoper dan by de myne. Neem maar drie kilo. des te gauwer zijn we uit de ellende." De man in de spelonk was, geloof ik, een beetje kwaad op me, want hij smeet de aardappels grommend in een vies. nat stuk papier en duwde mij de knoedel in de hand, of ik 't hem afgebedeld had. „Da's alvast drie spie", sprak mijn vrouw vals-opgewekt toen wij ver der fietsten, „koop nu nog billijk brood, goedkope worst en pak-weg- bloemetjes en waarschuw even, als je genoeg bespaard hebt om me die zomerschoenen te geven. Ze maakte er maar een pretje van, in de hoop mij te doen afknap pen. maar ik bleef goed in vorm, zodat ik op de terugweg nog maar net één hand vrij had om te sturen. De billijke bloemen prikten in mijn kin en de aardappels hingen zwaar in het papier. Ik was tenminste blij dai we even konden uitrusten bij dc verkeersagent, want toen wc het kruispunt over waren, leek de last veel lichter. „Je wordt geroepen", zei mijn vrouw. We keken om. Aan de overkant stond een man naast de drie kilo aardappelen, die op de rijweg lagen. De zak in mijn hand bleek, met de bodem, ook zijn inhoud te hebben prijsgegeven Aardappelenriep de man cn wéés er op. Ik knikte maar eens geruststellend, want ik kon niet bij hem komen, aangezien de agent juist het kruisende verkeer doorliet. Be hulpzaam begon dc man de drie ki lo in een krant te pakken. Toen hij er mee gereed was. stapte hij op zijn stoomfiets en lachte welgemoed in mijn richting. „Een geschikte vent", zei ik. De agent gaf onze richting vrij. Ik keerde mijn rijwiel, teneinde de man tegemoet te gaan. doch inplaats van te stoppen, tufte hij mij bij zonder snel voorbij. ,J3edankt!" riep hij, in het passe ren. Niet zonder weemoed keken wij hem na. „Hij dacht zeker, dat hij zc mocht houden", sprak ik sip. Sssstik reken", zei mijn vrouw. „Als je nu nog acht en veertig keer de aardappels in dat winkeltje haalt, heb je de schade vergoed. En dan begint de besparing Ach. ik heb maar niet verder aan gedrongen. .Als het er niet in zit", zei mijn tante altijd, „dan zit het er niet in." KRONKEL Om 55 te verdienen... Officier presenteert de rekening: acht maanden (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. Acht maanden gevangenisstraf heeft de officier van Justitie bij de Leeuwarder recht bank geëist tegen dc 38-jarige L. V. uit Heerenveen, die op 27 Mei 1950 bij de ambtenaar van de Burgerlijke Stand van Utingeradeel aangifte deed van een nooit geboren kind. V. deed deze valse aangifte om zo in het bezit te komen van de 55. kraamgeld. „Na de opheffing van dc distri butie is dit een betrekkelijk zelden voorkomend misdrijf, dat evenwel als een ernstige zaak moet worden beschouwd Als er namelijk in iets niet geknoeid mag worden dan is het in de Burgerlijke Stand, uitge zonderd dan n oorlogstijd als het er om gaat de vijand afbreuk te doen", zei dc officier van Justitie, die in dit geval dan ook een rede lijk zware straf op zijn plaats achtte. Uitspraak over 14 dagen. I N Herman Gorter'n Verzamelde Wer ken. deel V (C. A. J. van Dlshoeck, Bussum en Em. Qucrldo, Amsterdam) is het gedicht .Pan" opgenomen, waarin dc éénwording van dc gehele mensheid met dc natuur wordt geschilderd. In 1912 kreeg dit gedicht zijn eerste vorm geving om vier Jaren later, in 1916. zijn eindstadium te bereiken. Van een be scheiden boekje was „Pan" toen ge groeid tot een statig werk. nagenoeg de drievoudige omvang van zijn eerste versch ij nlngsvorm „Pan" is. na „Mei", Gortcr's grootste schepping; het is alleen minder bekend geworden, waarschijnlijk, omdat er met opzet minder aandacht aan is besteed vanwege het duidelijke, politieke karak ter. zijn liefde voor het communisme, voor dc arbeidersklasse als vertegen woordigster van de mensheid, voor do mensheid als bloem cn kroon van het heelal. Ten onrechte overigens, dit door sommigen laatdunkend neerzien op een gedicht, waarvan men meende, dat het een politiek testament zou zijn. en der halve kunstzinnig van geringere waar de dan het zozeer bewonderde „Mei". Door geheel het werk vlcugt <iie hartstochtelijke cn tevens zo zuivere toon, welke karakteristiek is voor Gor ter. Hij doet denken aan een dlep-gclo- vig mens. die dronken van liefde, het voorwerp van die liefde het socialis me houdt omhelsd en met een brok in de keel zich moeite geeft zijn hevige ontroering vorm te geven. Afschuw van het kapitalisme cn hunkering naar broe derschap vervoeren hem tot de stoutste beeldspraak, waarin echter voor alles de Schoonheid wordt gediend, schoon heid van het woord, het rhythmc, dc beelden. (Advertentie LM.) In 1952 elke week vijf kleine (in licentie gebouwde) tweezitters (Van onze correspondent te Apeldoorn) DEVENTER. Burger's Rijwiel en Machinefabriek zal eerlang be ginnen met dc fabricage van kleine automobielen voor twee personen, welke het volgende jaar tegen een pry's van ongeveer acht en twintig honderd gulden op dc markt zullen worden gebracht. Al een poosje geleden kreeg de directie van de fabriek de Duitse licentierechten voor de landen van de Benelux. Indonesië en Wcst-In- die en dezer dagen ontving zij de vereiste vergunning voor het im porteren van de motoren van der gelijk goedkope miniatuur-wagen tjes uit Duitsland. Het ligt in de bedoeling alle onderdelen voor deze autootjes, behalve de motor, zelf te vervaardigen of hier te lande te laten fabriceren, omdat men in Duitsland zelf nog niet aan een geregelde porductie van deze kleine auto toe is. De motor van dit „tweezittertje" zit. evenals bij de Volkswagen, achterin. De neus heeft een be hoorlijke ruimte voor bagage. De kracht van de motor, die drie ver snellingen en één achteruit-schake- Advertentie (1. M.) laaiende Pijn van Zuurbrand op de maag - een kwelling voor velen. Maar talloze lijders aan brandend maag. zuur wapend zich daar tegen met Digestif Rennic. Een prettige afdoende remedie: één of twee Rennles laten smelten op dc tong. dadelijk na tafel. Dan van zuurbranden geen spoor meer. Eigenlijk hoorde iedereen Rennics bij zich te steken, als 't niet voor eigen ge bruik is. dan voor een disgenoot, want o zo velen lijden aan deze pijnlijke angstaanjagende kwaal. ken eh laboratoria ingericht, waar wapens zijn ontwikkeld, die wel licht een totale verandering in de oorlogvoering teweeg zullen bren gen. Dat alles is nog maar een begin de lopende banden zijn reeds in ge reedheid gebracht, maar binnen kort zal daar de stroom van nieu we wapens afvloeien In Korea zijn het al lang niet meer de commu nisten. die er de toon aangeven, maar de geallieerden, onder Ame rikaanse leiding. En het beste be wijs voor het welslagen van een politiek, die voor een groot deel door minister Marshall gedragen werd. is de nederlaag, die de Sow- jet-Unie tegenover de op militaire kracht berustende ferme houding der Verenigde Staten in San Fran cisco leed. Minister marshall kon daarom thans met het volste recht menen, dat hij zijn taak vol bracht heeft, temeer daar het werk zal worden voortgezet door een man.in wie hij het grootste ver trouwen heeft: zijn oude medewer ker Robert Lovett. Geen Ameri kaanse staatsman sinds de oorlog heeft meer voor zijn land en voor de vrije wereld! gedaan dan minister Marshall. Nu. op zijn 70ste jaar. is de tijd en de moge lijkheid gekomen voor de rust. die wij hem van ganser harte toewen sen. ling heeft, wordt alleen op het lin kerachterwiel overgebracht. Het rechterwicl wordt niet aangedreven, Men hoopt in 1952 te beginnen met een productie van vijf auto- tjes per week. George Catlett Marshall, de zo juist afgetreden minister van De fensie der VS., werd in 1880 ge boren in Uniontown in Pennsylva nia. In 1901 studeerde hij af aan het „Virginia Military Institute" cn geleidelijk klom hij toen op tot de hoogste rang in het Amerikaanse leger. HIJ deed dienst op de Philippijncn en was in Frankrijk gedurende de Eer ste Wereldoorlog Van 1924 tot 1927 vertoefde hij in China, waarheen hij in 1945 opnieuw zou worden gezonden als Trumans speciale vertegenwoordiger. Als stafchef van het Amerikaanse leger ln dc Tweede Wereldoorlog woon de hij alle belangrijke internationale conferenties bij Hij was aanwezig bij de opstelling van het Atlantisch Hand vest in 1941 cn bij dc conferenties van Casablanca. Quebec. Cairo, Teheran, Yalta en Potsdam Nadat hij uit China was teruggeroe pen werd hij tot minister van Buiten landse Zaken benoemd. In 1950 maakte een speciale wet van het Congres het deze beroepsmilitair mogelijk als mi nister van Defensie op te treden. Van klerk tot minister De nieuwe Amerikaanse minis ter van Defensie. Robert A Lovett ontving zijn opleiding aan de Yalc- en Harvard universiteiten en be gon zijn loopbaan als klerk bij de nationale handelsbank te New York. Later werd hij deelgenoot van Brown Brothers. Harriman and Co. tot 1940. In dat Jaar benoemde president Roo sevelt hem als assistent-secretaris voor dc luchtmacht aan het departement van oorlog, met de ogenschijnlijk on mogelijke taak de productie van bom menwerpers op te voeren van 3 5 4 per maand tot 500. daarna 775 en tenslotte 1000. In 1945 verliet hij het departement van oorlog om weer als bankier werk zaam te zijn. maar twee Jaar later werd hij onderminister van buiten landse zaken. In 1949 keerde hij op nieuw in dc bankierswcreld terug, maar hij werd plaatsvervangend mi nister van defensie onder Marshall, toen deze in 1950 een beroep op hem deed. Als diplomaat heeft Lovett voor al een krachtige houding tegen dc Rus sen aangenomen. STOCKHOLM. Poolse vluch- telingen in Stockholm hebben ver klaard, dat Polen Moskou mis schien binnenkort zal verzoeken als 17de republiek in de Sowjet-Unie ingelijfd te worden. Dit gerucht doet ook in communistische krin gen in Warschau de ronde. Het verzoek zou aan Rusland uitgaan nadat een nieuwe Poolse grondwet naar Russisch model tegen het ein de van dit jaar goedgekeurd zou zijn. NEW YORK Joegoslavië heeft bij de Verenigde Naties een klacht ingediend over een schending van zijn grens door Albanese militai ren, waarbij een Joegoslavische grenswacht werd gedood.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3