STABSVENSTER Kleine grenswijziging met Hoevelaken Veel belangstelling voor jubilerend Animato r Volkscredietbank voorziet in een behoefte „Ovato" viert le lustrum Noteert U even Diefstal engros Motor in brand Anton Verkerk bij ongeval gewond ïn „Soesterkwartier" heerst een prettige geest Fietsen gestolen V.. Verdwenen student naar Engeland? Vergadering V.V.D. in Utrecht 2 Maandag 17 September 1931 Onder geschenken een medaillekast Met een gezellige receptie in het nieuwe intieme clubgebouw aan de Dollardstraat. herdacht de Ge mengde Zangvereniging „Animato" onderafdeling van de speeltuin vereniging „De Rivierenwijk", Za terdag zijn vijfjarig bestaan. De weg van dat koor is niet al tijd over rozen gegaan. Er zijn in zijn betrekkelijk korte leven ups and downs geweest. Iets daarvan memoreerde de voorzitter der speeltuinvereniging, de heer J. Prins. Het kwam zover, dat het be staan van „Animato" ernstig be dreigd werd Maar vandaag, onder leiding van de heer J. P. de Ligny, is men de moeilijkheden te boven en smaakt men het genoegen, dat het peil van het koor omhoog gaat. Het onlangs gehouden concours van „Soli Deo Gloria" heeft dat be wezen, toen „Animato" een eerste prijs behaalde in de tweede afde ling en in de ere-wedstrijd, in con currentie met veel grotere en lan ger bestaande koren, met een der de prijs werd gewaardeerd. „Ani mato" is dan nu ook, om met de heer Prins te spreken, geen zorge- kind, maar een onderafdeling waarop we trots mogen zijn. In de hulde, die de heer Prins het grote koor bracht, betrok hij ook gaarne de dames mevr. Ho- genbijl-v. Kolfschoten, mevr. v. Wijk en mevr v. Nimwegén, die zich op uitstekende wijze belasten met de zorg voor het kinderkoor. Een bloemetje getuigde van de waardering, die het bestuur daar voor heeft. De dames van „Anima to" bedachten het koor met een fraaie medaillekast, aldus te ken nen gevend, dat zij op meer succes hopen. Namens de „Eemspelers", een andere onderafdeling van „De Ri vierenwijk" sprak de heer A. v. Gardebroek, die gaarne samenwer king in uitzicht stelde bij de even tuele opvoering van een revue. Ook het kinderkoor gaf acte de De personeelsvereniging „Ovato" (Van Gend en Loos) heeft Zater dag haar eerste lustrum met een feestavond gevierd. Deze feest avond klonk als een klok. Toen om half acht de bedrijfsleider, de heer Meijer, een welkomstspeech hield, waren vrijwel alle plaatsen in de grote zaal van „Amicitia" bezet. Spreker roemde het opbou wende werk van het bestuur, dat voor deze gelegenheid compleet op het toneel was gezeteld. De da mes van het bestuur kregen bloe men aangeboden. Namens de direc tie uit Utrecht sprak de heer Ru- dolphus waarderende woorden. „De personeelsverenigingen", aldus spreker, „en dat zijn er in ons land zeer vele verstevigen de ban den onder het personeel, hetgeen het bedrijf zeer zeker ten goede komt". De chef van de Nederlandsche Spoorwegen in Amersfoort, de heer Saas, weer op de goede ver houding tussen het Van Gend en Loos-personeel en dat der spoor wegen. Men heeft thans een goed begrip voor elkanders taak en er is een volledige samenwerking. Na dat de heer H. F. G. Hiddinga .na mens de chef van het tractiedèpot had gesproken, bood de heer Meijer, namens de leden van Ovato een préchtige tennistafel aan. De voorzitter, de heer F. Pol, dankte voor de hulde. Na het officiële gedeelte werd de Variété Revue „Lachparade" op gevoerd door een keur van beken de radio-artisten. Als conferencier had Kostja van Katwijk reeds zijn verdienste, maar in zijn vertelling „Op de Amsterdamse tram", die hij in onvervalst Mokums gaf oogstte hij zeer veel succes. Mr Doodle was op z'n best in het sprookje van „Sneeuwwitje". Vooral de aanwezige dames gaven de „Napolitaanse tenor" Willy Al- berti een dankbaar applaus. „De CoreUi's", geven staaltjes even wichtskunst en acrobatiek die be wondering afdwongen. Ook het danspaar „Les Rettichini's", werd genoten. De accordeonist Nick Go- dart kon. met populaire wijsjes, de stemming spoedig opvoeren. Deze kwam echter met het bal, dat na afloop van het cabaretpro gramma, werd gegeven, op een hoogtepunt. De danslustigen be wogen zich op het rhythme van de band van Johnny Schouten en on der leiding van Bert Kamperman onvermoeid over de dansvloer. Het bestuur van „Ovato" kan on getwijfeld vol tevredenheid op deze geslaagde viering van het eer ste lustrum terugzien. GRAND THEATRE t/m 19 Sept. „Marie Walewska", 18 Jaar. Zondag: 2. 4.15, 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus", 20 Sept. 2.30, 6.45 cn 9 uur: „De slag om Arnhem". CITY THEATER- Slngoalla". 18 Jaar. Zondag: 2. 4.15. 6.45 cn 9 uur. Ov. da gen: 2.30,6.45 en 9 uur. Zondagochtend 10 u.: „Een zaak van leven en dood". REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: ..De wraak van Dia- bleto", 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Tarzan in New York", 14 Jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 c.i 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrij dag t/m Maandag: „Nachtwache", 18 Jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Madame Pimpernel", 14 Jaar. Zon dag: 2, 4.15, 6.45 en 0 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 1—4 uur. Zaterdag 10—12 en 1.303 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassen 2—6 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.30—420 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—1220 en 22(^—5.45; Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 3—6 en Vrijdag 4—6 uur. précence. Met de heer Dimmendaal kwam een deputatie ervan de ge lukwensen aanbieden, waarbij Jo- zientje Drost als cadeau der jonge ren een fraai receptie-album aan bood. Het clubje zong, zoals het een koor betaamt, enkele liederen. De heer De Groot, voorzitter van „Animato", die in het begin reeds een overzicht van de levensloop der jubilerende vereniging had ge geven, dankte alle sprekers en spreeksters, waarmee deze recep tie weer tot het verleden behoor de. De Amersfoortse politie heeft de 33-jarige los arbeider S. uit onze stad aangehouden, die heel wat op zijn kerfstok blijkt te hebben. Hij wordt beschuldigd van diefstal van een tweedjas uit een auto. van ontvreem ding van twee rijwielen in Hilver sum. Verder blijkt hij te hebben ge stolen een lederen motorbroek, een pak speelgoedautootjes, een pak met 24 overhemden, twee rijwielen (in Bussum) en in Haarlem uit een bij gebouw van een Ziekenhuis, een radiotoestel. Het is niet onmogelijk dat hij nog meer op zijn kerfstok heeft. Voor lopig is hij naar Soest overgebracht. Zaterdag werd de brandweer ge waarschuwd voor motorbrand op de Kapelweg. Toen de brandweer arri veerde bleek de brand reeds te zijn geblust met een snelblusser en zand. De eigenaar van het motorrijwiel vertelde dat zijn starter, bij het aan slaan, was teruggeslagen, waarna de motor in de brand vloog. Zowel de motor als de banden werden volko men vernield. Toen Zaterdag de voorzitter van het district „Eemland". de heer Jansma. terugkomende van de re ceptie van de Koninklijke Neder landse Biljartbond, de stad Hilver sum doorreed, kwam zijn auto in ernstige botsing met een andere lu xe wagen. De naast de heer Jansma zittende wedstrijdleider van het dis trict. de heer Anton Verkerk, kreeg snijwonden aan het hoofd en een hersenschudding. Hij werd naar een ziekenhuis in Hilversum vervoerd. Later kon hij per ambulancewagen naar zijn woning in Soestdijk wor den gebracht. De heer Jansma kwam met de schrik vrij. evenals zijn dochtertje. De bestuurder van de andere luxe wagen kreeg lichte snijwonden. Do auto van de districtsvoorzitter werd :eheel vernield terwijl ook de an- lere wagen flinke schade opliep. 1692. Aan weerszijden waren enkele gewonden gevallen, maar die wer den goed verzorgd. „Tjonge-jonge", grinnik, te Kid Blauwneus, „wat zag die Cigaret-Larry er uit, toen hij zijn handjes omhoog moest steken Ja. ja. wie met Kid Blauwneus te doen krijgt is nog niet jarig." Kid drinkt zijn glas nog eent uit en kijkt de kring rond. Ademloos hebben zijn kornuiten naar het verhaal geluisterd en ze zijn wel onder de indruk gekomen Kid zet zijn glas met een smak op tafel en besluit dan: „Waarmee ik maar zeggen wou: als er soms j in dit gezelschap personen aanwezig zijn. die DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB met de gang van zaken niet tevreden zijn. aan moeten ze dat maar zeggen. Maar jullie weten nou, hoe ik met mijn tegenstanders afreken Financiële positie is zwak Hoewel het jaarverslag van de korfbalvereniging Soesterkwartier van een schuchter optimisme ge waagt kunnen we er toch ook een zeker pessimisme uithalen en dit vooral wat de financiën betreft. Wel heeft het bestuur met kunst en vlieg werk een klein batig saldo weten te halen 45.—) doch de vooruitzich ten zijn minder gunstig. Materiaal moet worden aangeschaft en nog meer komt dat tot uiting in de me dedeling, dat in het competitiesei zoen de leden voor een deel in de reiskosten zullen moeten bijdragen. In zo'n kleine korfbalvereniging gaat nog heel wat om. dit leert ons het financieel overzicht dat een eind bedrag van 3357,09 aangeeft. Het grote monstcrkorfbaltournooi leverde een tekort van ruim 81. Voor Soesterkwartier betekende dit 'n grote aderlating en het is jammer voor het hardwerkende bestuur, dat met de organisatie van dit jaarlijkse korfbaltournooi prachtige propagan da maakt en velen uit den lande naar Amersfoort trekt. Dc begroting sluit met een bedrag van 1338,—, waarin men geen be dragen voor feestavonden en het tournooi heeft uitgetrokken omdat deze zich het komende jaar zelf zullen moeten bedruipen. Het aantal leden bedraagt thans negen en zeventig wat een achteruit gang betekent van één lid. Het aan tal donateurs liep met negen omhoog tot 190. Veel aandacht wordt in het jaar- Verbreding van de Arnhem seweg De verbouwing van de fabrieken van de firma Pon maakt het nood zakelijk. dat aan de Arnhemseweg het trottoir en de inritten worden gewijzigd. B. en W. vonden de fir ma Pon bereid ongeveer 60 m- grond om niet aan de gemeente af te staan. Nu is het mogelijk de voor een veiliger verkeer gewenste wij zigingen aan te brengen. De uit te voeren werken worden begroot op 2600.—. Beschonkenen in het verkeer Door de politie werd op straat een man aangetroffen, die onder in vloed van sterke drank was. Hij zat op een rijwiel en vervoerde ach terop een zesjarig kind. Hij zal zich later voor dc rechter moeten ver antwoorden voor „dronken op de fiets" en het vervoeren van een kind op een rijwiel tonder deug delijke zitplaats. De politie werd gewaarschuwd, dat in de Bergstraat een man naast zijn rijwiel met hulpmotor op het trottoir lag. Toen de politie ging kijken, bleek de man al weer te zijn vertrokken. De agenten troffen hem echter op de Utrechtseweg aan. Hij bleek onder invloed van sterke drank te zijn en had zijn gezicht bij de val flink beschadigd. Voor ont nuchtering bleek een cel uitstekend geschikt. De Amsterdamse politie heeft twee jongens uit Soest, resp. van 20 en 21 jaar, aangehouden. Zij trachtten twee fietsen te verkopen, die zij 14 Sep tember in Amersfoort hadden gesto len. Een van hen was vier weken geleden uit een jeugdkamp bij Beek bergen ontvlucht. Doortrekking van Daltonstraat In verband met de doortrekking van de Daltonstraat naar de Leus- derweg stellen B. en W. voor het perceel Monnikenpad 27 met ach terliggend land voor 5000,— aan te kopen. Verkoop van grond aan Oranjelaan B. en W. stellen de Raad voor ongeveer 8995 m3 aan de Oranje laan te verkopen voor 55.500, aan de heer A. Lemain te Amers foort. Het ligt in de bedoeling op deze grond zeven blokken van twee woningen te bouwen. Adviescommissie voor woonruimtewet B. en W. stellen de Raad voor per 1 October in de adviescommis sie woonruimtewet te herbenoemen de thans zitting hebbende leden: mevr. A. Breukelaar-Visser en de heren H .G. Huslage W. Heilijgers, G. J. Hemels en J. H. A. Veltkamp. verslag besteed aan de vele werk zaamheden, die de afgelopen zomer werden verricht en dit is niet weinig. Men mag ontzag hebben voor een vereniging als Soesterkwartier. Im mers men heeft geen inkomsten uit recettes en wat men desniettemin weet te bereiken dwingt toch wel bewondering af. Hoeveel tijd de nog jeugdige bestuursleden hiervoor heb ben te besteden kan men wel raden. De samenwerking tussen Soester kwartier en de bonden en stichtin gen is zeer goed geweest, alleen wordt op de leden een dringend be roep gedaan het bestuur in de ko mende jaren meer nog dan voorheen steun te verlenen. Woensdag 19 September houdt de korfbalvereniging Het Soesterkwar tier haar jaarvergadering en als al tijd zal daar wel weer een geest van eendracht heersen wat nu vooral no dig is, wil de populaire korfbalver eniging uit het Soesterkwartier dit jaar, het verloren terrein een plaats in de KNKB herwinnen. Politie kreeg uitbreiding Het Amersfoortse -politiecorps heeft vanmorgen wel een zeer on verwachte uitbreiding gekregen. In verband met de Veilig-Ver- keers-Week zijn op vele punten in de stad waarschuwingsborden voor het verkeer geplaatst, waar bij een grote bordpapieren ver keersagent. De actie is vanmorgen ingezet met een controle op oversteek plaatsen voor voetgangers. In de werkplaats achter het politiebureau wordt hard gewerkt aan het wit maken van achter spatborden. Gemeente in beroep bij G.S. over Leusderhei Mede op grond van de overwe ging „dat het geen zin heeft om te pogen de Leusderheide voor re creatiegebied te behouden en de be staande paden als rijwielpaden te bestemmen" heeft de raad der ge meente Leusden gemeend de Leus derheide te moeten blijven bestem men tot militair oefenterrein en daarbij behorende bebouwing. Het gemeentebestuur van Amers foort is een andere mening toege daan. Gezien de in het bijzonder voor de gemeente Amersfoort bij de be stemming van de Leusderheide be trokken belangen hebben B. en W. besloten, van het besluit tot vast stelling van het uitbreidingsplan in hoofdzaak de gemeente Leusden. in beroep te gaan bij de Gedeputeer de Staten van Utrecht. Op een dezer dagen gehouden ver gadering van het bestuur van de Amersfoortse Stichting voor Volks- credlet werd behalve de begroting voor 1952 ook besproken het vele goede werk, dat tot stand mocht ko men in dc eerste acht maanden van het bestaan van de bank. Van Januari tot Augustus van dit jaar werden in totaal 1632 crcdieten aangevraagd, op welk aantal 1250 leningen werden toegestaan. Opmer kelijk was hierbij het bijzonder gro te aantal aanvragen in de eerste maanden van het jaar en een vrij grote terugloop in de zomermaanden. De ervaring bij banken in andere plaatsen hebben wel geleerd dat de zomermaanden altijd het rustigst zijn, maar dit jaar is niet zonder in vloed geweest, een gelukkig wat minder spannende internationale toe stand en de vrij grote extra aanko pen van het publiek sinds de Korea oorlog. Op dit ogenblik echter met de komende herfst- en wintermaan den voor de boeg, worden vooral voor de aankoop van kachels, bedde- goed, brandstoffen, inrichten van nieuwe woningen e.d. weer meer aanvragen gedaan. Uit vrijwel alle kringen van onze bevolking komen de aanvragen, wat er dus wel op wijst, dat het voor vrijwel niemand eenvoudig is om kostbare duurzame gebruiksvoorwerpen direct uit het inkomen contant te betalen. Vermelding verdient ook de pret tige wijze waarop met de midden stand wordt samengewerkt en in vrijwel alle belangrijke zaken in duurzame goederen in Amersfoort ziet men dan ook de bordjes ge plaatst, waarop wordt kenbaar ge maakt, dat de betrokken winkelier is aangesloten bij de bank. Toch blijkt er bij het publiek nog al eens misverstand te bestaan inzake de sa menwerking van middenstand en bank en menen velen, dat de bank bonnen uitgeeft, welke in de met bordjes aangeduide winkels moeten worden besteed. Dit nu, is niet juist. De bank kent geen bonnen of betaal- zegels. De bedoelde, bij de winkeliers ge plaatste bordjes betekenen, dat men daar zijn keus voor een bepaald arti kel kan maken. Men kan dan bij de bank voor het juiste bedrag een crediet vragen en dat komt gewoonlijk veel zuiniger uit dan dat mon kopen gaat uit zoge naamde rechtstreekse leningen, die inderdaad ook door de bank ver strekt worden, maar waar ten aan zien van het bedrag meestal een slag in de lucht wordt gedaan. Nu het personeel van de bank de nodige ervaring heeft verkregen be hoeven de aanvragers niet meer op bepaalde uren te komen, maar kun nen aanvragen iedere dag voor- en namiddag worden gedaan, ook Zater dagmiddag maar met uitzondering van de Donderdagmiddag. Verbetering woningen aan Eemstraat Een aantal woningen aan de Eemstraat behoeft noodzakelijk verbetering. In de woningen Eem straat 26/3 tot en met 10 ontbreekt nog steeds electrisch licht. Deze woningen waren tot voor kort par ticulier eigendom. Voorts hebben alle woningen open zolders zonder afgescheiden slaapkamers. Het ligt in de bedoeling op elke zolder een tweetal slaapkamers te doen ma ken. Deze en ook nog enkele ande re onderhoudswerkzaamheden aan bedoelde woningen vergen een be drag van 11.000, Verbreding van de K. Bergstraat Voor verbreding van de Korte Bergstraat heeft, ha onderhandeling met de gemeente, de firma Nefkens enige stroken grond om niet afee- staan. De werkzaamheden worden begroot op 1200. Gunstige beslissing op verzoek B. en W. stellen aan de Raad voor gunstig te beslissen over het verzoek van de bewoners van de huispercelen Soeste-v«r® 449 t.m. 461 om een voor die percelen ge legen strook te betegelen. De kos ten worden begroot op 950. Verdaging in beslissing plan Randenbroek Het onderzoek met betrekking tot de tegen het ontwerp-uitbreidings- plan „Randenbroek" ingediende be zwaren vordert, naar B. en W. aan de Raad schrijven, nogal veel tijd. De vaststelling van hét plan en de voorschriften zal eerst in de raads vergadering van November moge lijk zijn. B. en W. vragen de Raad accoord te gaan met de verdaging van deze beslissing, die eigenlijk in Septem ber had moeten worden genomen. DIEFSTAL UIT AUTO Uit een onbeheerd staande auto in de Vondellaan is een benzinever- bruiks-testapparaat gestolen. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerarda Maria, dochter van Traa. Adrianus en Uppèlschoten, Wilhelmina. Ondertrouwd: Dirk van den Hul en Grietje Wernsen. Gehuwd: Wilhelmus Jacobus van Hofslot en Cornelia Johanna van de Kooij. Overleden: geen. HOEVELAKEN BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Albcrtjc, d. van M. Mijn- ten en L van 't Hof: Jannetje Maria, d. van H. Beltler en M. van den Ham. PREDIKBEURTEN Woensdag 19 September a.s. 's avonds 7 uur hoopt ds Van Woestijne van Bar- neveld voor te gaan voor de Geref. ge meente in gebouw Bouwlust. OPBRENGST COLLECTE De collecte gehouden voor de Protes tantse sanatoria bracht f 105.40 op. Blijkens een brief van de gedeputeerde staten van Utrecht aan de Raai ligt het in het voornemen een wijziging in het beloop der grens tussen d< provincies Utrecht en Gelderland tot stand te brengen. Deze wijziging ii dringend noodzakelijk ter plaatse Waar de provinciale grens samenva! met de grens tussen de gemeenten Yfenendaal cn Ede. Gelijktijdig zal daarbij aan de orde worden gesteld een wijziging in het grensbeloop in de omgeving van de buurtschap Vinkenhoef, welke een wijziging van de grens tussen de gemeenten Hoevelaken en Amersfoort tot gevolg zal heb ben. Dez: grenswijziging zal. voor wat Amersfoort betreft, voorname lijk hierin bestaan, dat de grens tussen beiden gemeenten in de toe komst zal worden gevormd door de spoorlijn AmersfoortApeldoorn. Aldus wordt inderdaad een logi sche en duidelijk in het landschap zichtbare grens verkregen. SOEST Feestelijke heropening Klaarwaterweg Dc buurtvereniging „West" had voor mooie erebogen gezorgd, die bij de in gangen naar de Klaarwaterweg stonden opgesteld. Toen om half drie burgemees ter S. P Baron Bentlnck het oranjelint bij de hoek BeukenlaanKlaarwaterweg doorknipte, zette Harmonie ..P.V.O." een pittige mars in en was de Klaarwater weg voor het publiek heropend. De bur gemeester zei. dat het voor de bewoners een teleurstelling is geweest, dat het met de aanleg van de riolering zo lang heeft geduurd, doch de loge waterstand en het slechte weer zijn hier niet onschul dig aan Thans hebben we een straat die aan alle eisen voldoet. Het gemeente bestuur en ook alle bewoners zullen blij zijn. dat zo'n fraaie straat tot stand is gekomen. De voorzitter van „West", de heer J. C. M. Smit. voerde hierna het woord en dankte de burgemeester voor de ge sproken woorden. Daarna trok het gehele gezelschap, met „P.V.O." voorop, door dc rijk ver sierde straat naar het feestterrein, waar thee werd aangeboden. Verschillende kinderspelen werden gehouden, waarvan de uitslagen luiden: Ringrijdon op de fiets: 1. Jopie van Kleef. 2. Hcrikle Gcijtenbeek. 3. Bertus v. d. Lugt. 4. Femmy Visser. 5. Henkie Wcstorvcld Hardrijden voor Jongens per rijwiel: 1. Teus Werkhoven, 2. Kees Bakker, 3. Bertus v. d. Lugt. 4. Jan v. d Lugt. Onder slechte weersomstandigheden vonden 's avonds de volksspelen plaats. Dit nam echter niet weg. dat er grote belangstelling voor bestond. Uitslag: Ringrijden per rijwiel: 1. G. J. Rutten- berg. 2. J. v. d. Lugt. 3. E. Veerman. Echtgenote of verloofde in kruiwagen rijden: 1. J. de Bree en Mcj. R. Beijcn. 2. Henk Bosman en mei. Kamphorst. 3. E. Veerman en mevr. Htlhorst. Tot laat in de avond duurde het feest, zodat „West" zijn Klaarwaterweg op prima wijze heeft heropend. ANKER EMAILLEFABRIEK VIERT FEEST Het jaarlijkse personeelsfeest van de Anker Emaillcfnbriek „Dc Kat" te Soestduincn vond Zaterdagavond in de zaal van Eemland plaats. Het gehele personeel, vergezeld van dc dames, vul de de zaal tot dc laatste plaats. De per soneelschef. de heer Pelgrim, opende de bijeenkomst en hoopte, dat deze feest avond er toe bij zou dragen dat de on derlinge band tussen directie en perso neel. die uitstekend is te noemen, nog verstevigd mocht worden. De toneelvereniging „Ons Genoegen" uit Baarn voerde daarna het blijspel in drie bedrijven „Dc firma Jacobson en Co." op. dat veel bijval oogstte. Na af loop werd gezellig gedanst. „Mannentaal" T\ AT was een prachtige Zondag gisteren, zo'n uitschieter, wat het weer betreft en van een kwali teit, als we in de afgelopen zomer niet vaak beleefd hebben. In de laan, waarin wij wonen, speelden de kinde ren. Veel verkeer is er op Zondag niet en de straat behoorde dus aan hen. Ze waren aan 't tollen. „Ze" betekent in dit geval de meisjes, keurig aangedaan met Zondagse jurkjes en mooie, grote haarstrikken. vanwege de Sabbathdag. De jeugdige heren der schepping tolden niet mee, ze keken alleen maar cri- tisch toe bij de verrichtin gen hunner zusjes en buur meisjes. Ze spaarden de lof, maar waren niet ka rig met blaam. Wel hiel den ze de handen bedacht zaam in hun broekzakken, maar men kon het hun aanzien, dat ze in hoge mate deskundig waren. Tenslotte zei de zeven jarige Kees: „Laat die meiden maar tollenwij gaan in 't portiek ziften". 't Portiek, dat is de door een luifel beschermde toe gang tot onze woning, die door de mannelijke en vrouwelijke jeugd der buurt tot vergaderzaal is uitverkoren. „Hè ja, riepen de meis jes wij gaan in 't portiek zitten!" Geen meiden", de creteerde de zesjarige Jan, waarop het vrouwvolk slechts een "Gemeen" uit te, maar het toch niet waagde de mannen te vol gen. Maar 't vierjarige Pietje stapte mee; tenslot te was hij een man en geen „meid". „Me Vader gaat van middag naar HVC" zei Kees, toen ze gezeten wa ren. „Mijn vader gaat al- t'jd naar Quick" vertelde Jan. „Quick is niets" zei Kees op een toon, die geen te genspraak duldde. ..Quick is pas eerste klasse en HVC al wel -vijfde", „Je weet er niets van, zei nu Jan, HVC is twee de klasse en Quick vier de". „Dat bestaat niet" zei Kees. „Hoe kan Quick nou in een hogere klasse zit ten en HVC in een lagere, als HVC toch beter is". „Me vader zegt het, en die weet alles", hield Jan echter vol. Kees zou het overigens wel aan z'n ei gen vader vragen, die wist het nog beter. Toen vroeg hij plotseling aan de kleine Piet, die zich nog niet in het gesprek had gemengd: Waar gaat jou vader altijd naar toe?" Nounaar 't keioor", zei Pietje, waarop de beide an dere mannen in lachen uit barstten. „Ach, dat jog gaat nog op de bewaarschool" zei Jan vergoelijkend. Toen gingen ze maar weer naar de „meiden" kijken. Een uur muziek We hebben nog al eens de aandacht gevestigd op de stichting „Een uur muziek", die beoogt mu zieklessen in concertvorm op onze scholen le bren gen, omdat de waarde van een diepgewortelde muziekcultuur een karak tervormend element van de eerste orde betekent en uiteraard bij de jeugd moet beginnen. Slechts met de aller beste kunstenaars brengt men de jonge mensen in persoonlijk contact en tracht daarbij door dui delijke, maar doelbewuste toelichtingen op de uit te voeren werken, het effect zo groot mogelijk te doen zijn. Met toenemend succes is dit werk nu reeds ge durende 16 jaar verricht en welke omvang het heeft bereikt moge blij- ^afc w ken uit het feit, dat ge- voor HYC! Naast de schoolconcerten zullen de muzikale ont wikkelingsavonden worden voortgezet, waarmede men in het vorig seizoen begon. Zij zijn toegankelijk voor jonge mensen, die hun le vensbaan pas begonnen, maar ook voor volwasse nen, die hun muzikale ken nis wensen te verdiepen. Ook in dit seizoen ver wacht men groot succes voor het culturele werk, dat „Een uur Muziek" be oogt te brengen. Clubbladen In het Septembernum mer van de HVCer schrijft „v. d. W." nog eens uit voerig over „clubbelang gaat boven persoonlijk be lang". Hij brengt de woor den in herinnering van trainer Sterk, die op de al gemene vergadering even eens heeft gezegd, dat een ieder zijn persoonlijke be langen achteruit dient te stellen, en indien allen er zo ver denken, dan zal de komende competitie wel gaan. Dat hopen wij van harte durende het seizoen 1950- 1951 op ongeveer 300 scholen niet minder dan 120.000 leerlingen de con certen hebben bijgewoond. Grote kunstenaars heb ben zich ook dit jaar weer bereid verklaard hun me dewerking te verlenen. Wij noemen hier Jo Vincent, Herman Schey, Willem Andriessen, Gerard Henge- veld, Haakon Stotijn, Paul Godwin, Carel van Leeu wen Boomkamp e.a. waar uit moge blijken van welk gehalte de concerten zijn, die „Een uur muziek" op onze scholen vermag te brengen. Het September-nummer van „De Claxon", het maandblad van de Amers foortse Motor- en Auto mobielclub" staat in het teken van de grote nacht rit, die in de nacht van 6 op 7 October wordt verre den. Er blijkt voor deze rit zeer grote belangstel ling, ook buiten Amers foort te bestaan. Wij zien benieuwd naar de resultaten van deze rit. Geleidehond De actie „Geleidehond" loopt uitstekend. Regel matig brengt oud en jong nog zilverpapier, capsules en allerlei ander spul aan om toch maar zo snel mo gelijk aan het bedrag voor een geleidehond te komen. Vandaag noemen wij Henny v. d. Haar uit de Sumatrastraat. Zes jaar oud is Henny. Capsules en zilverpapier gaven ook Olga (8 jaar), Rudy (zes jaar) en Boyke (4 jaar) uit de Jasmijnstraat 16. Het is geweldig, kinderen! Dank ook aan Kitty Ren- se, Westerstraat 41 voor zilverpapier en aan fa milie Kuyper, Hobbema- straat 4 voor oude kran ten en fietsbanden. Veilig Verkeer I Nu we toch deze week aan „Veilig Verkeer" doen, en laten we hopen ook al die volgende weken, vesti gen wij de bijzondere aan dacht op de Jeugd-Ver- keerskrant. In September verscheen het eerste num mer van de tweede jaar gang. Het blijkt, dat dit aardige blad door jong en oud zeer wordt gewaar deerd. De omvang is van vier op acht pagina's ge bracht en de inhoud is fris en geeft een goed inzicht in de verschillende ver- keersvraagstukken. In vier honderd gemeenten wordt de verkeerskrant op de scholen verspreid. Vanaf heden is het mogelijk de krant buiten de school om te krijgen. Het is de moei te waard om er moeite voor te doen en duur is het zeker niet. De plaat selijke vereniging voor Veilig Verkeer verstrekt over die jeugdkrant graag inlichtingen. Veilig Verkeer II „Vanaf vandaag in de weer voor Veilig Verkeer!", zei 't manneke vanmorgen. Tengevolge van een en ande zullen de ten noorden van genoeir. de spoorlijn gelegen gedeelten Amersfoort bij Hoevelaken worde: gevoegd, terwijl het ten zuiden var deze spoorlijn gelegen gedeelte de gemeente Hoevelaken naar Amen foort zal overgaan. Laatstgenoem gebied heeft volgens het door i" provinciale planoligische dienst uitgebrachte rapport een opper, vlakte van 15 ha en telt 15 in woners. De aan Hoevelaken af tl stane gebieden hebben een grotere oppervlakte cn tellen 70 inwoners Per saldo zal he grondgebied van Amersfoort der halve met eniee ha worden vei kleind en zal het aantal inwonei uil dien hoofde met ca 55 dalen. De agumenten, welke in het rap port van de planologische dienste: voor deze grenswijziging worde: aangevoerd, komen B. en W. zeei overtuigend voor. Zij zijn dan ooi rret gedep;'ff",rde staten van me ning, dat de zo juist genoemde ge üeelten dezer gemeente bij de ge meente Hoevelaken behoren worden gevoegd. De Raad neemt in de e.v. ve: gadering c.:\ beslissing. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De Engelse stu dent uit Blackpool, Robert Gooc man. die sedert enkele dagen een Haags hotel is verdwenen hoewel hij voor tien dagen vollei pension had besproken en zijn b: gage heeft achtergelaten is vej moedelijk weer naar Engeland t< ruggekeerd. Hii heeft de fiets, hij had geleend van de Kroester, kamerbewaarder op der Haagse ministeries, in Zunde: voor 35.verkocht aan ee hotelhouder. Hij vertelde de h< telhouder dat hij de bus nazi Antwerpen wilde nemen om na: Engeland terug te keren. De ka merbewaarder heeft inmiddel aangifte van verduistering zijn fiets gedaan. UTRECHT Onder voorzitter schap van de heer D. W. Dettmeye: voorzitter van de Vereniging va: Staten- en Raadsleden van de WD was Zaterdag te Utrecht een aan tal raadsleden van de WD-fractii uit twaalf gemeenten bijeen, ter be spreking van verschillende proble men op het gebied der gemeente politiek. Tijdens de vergadering zei te de heer A. Schouten, bestuurslid der vereniging en wethouder vat Culemborg uiteen op welke wijzi in zijn gemeente het woningbouw probleem is aangepakt. Daarna ga' mr. P. J. Oud, burgemeester vat Rotterdam en voorzitter van di WD eën uiteenzetting over d; financiële verhouding tussen rijk e: gemeente, zoals deze op het ogcr. blik bestaat. Tweede Kamerlid J. Tuil Groningens burgemeestei DEN HAAG De heer J. Tuic Tweede Kamerlid voor de Part! van de Arbeid, is benoemd tot bur gemeester van Groningen. Van 193 tot 1946 was de heer Tuin, burge meester van Hogezand. Thans ish' tevens lid van Gedeputeerde Sta ten van de provincie Groningen- Conservatieve meerder heid in Columbia BOGOTA. Bij de Zondag j.l in Columbia gehouden, verkiezir. gen heeft de conservatieve rege ringspartij een grote overwinnia? behaald. In beide Kamers van het Columbiaanse Congres zal zij ver moedelijk over de absolute meer derheid beschikken. Dit is moge lijk geworden, doordat de Libera len zich van deelname aan dc verkiezingen onthouden hebben, De uitgebrachte stemmen zijn bij na geheel geteld. LONDEN Regen en stormer hebben tot gevolg gehad, dat Zater dag een demonstratie van vliegtui gen van de luchtmacht boven Lon den tei viering van de elfde ver jaardag van de slag om Engelanc moest worden afgelast. Dit is be tweede opeenvolgende jaar. dat dc demonstratie wegens slecht wee; niet plaats vindt. ALEXANDRIë Koning Faroe* en koningin Narriman zijn Zater dagmiddag aan boord van Egyptische schip Malek Fouad va' een reis op de Middellandse Zee iQ l.on land teruggekeerd. Egyptisch' oorlogsschepen en kustbatterijc begroetten de vorstelijke personC met 21 saluutschoten. Faroek zijn koningin gingen zonder ver dc re plechtigheden aan land.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2