My de sterie-rit over Velu we Dick Stam schiet in de roos! Goed spel van AMHC op hockeydag Pearl Spencer bewijst meesterschap Yierhonderd wandelaars op „St Joris'-tochten Nu nóg spanning, ivant uitslag is nog strikt geheim Penalty is SEC noodlottig „Prins Hendrik slaat goed figuur op eigen wedstrijd RANDOLPH TURPIN GRAND THEATRE ®i het timmeren dit pakje 6 Maandag 17 September 19; VEILIG VERKEERSWEEK BEGONNEN De Veilig Verkecrsweck 1951 is Zaterdagmiddag op bijzonder attractieve wijze voor een zestigtal Amersfoortse automobilisten en motorrijders in gezet. De Amersfoortse Vereniging voor Veilig Verkeer, de politie en de AMAC hielden samen een oriënteringsrit over een afstand van 108 KIVI, die met 'n gemiddelde snelheid van 36 KM per uur moest worden afgelegd. Meer dan zestig deelnemers Reeds lang voor het vastgestelde uur van vertrek, half drie, begon de drukte bij het politiebureau van aankomende automobilisten en mo torrijders. Het aantal deelnemers groeide steeds, evenals de belang stelling. Toen om klokslag half drie de eerste deelnemer van start ging, hadden zestig motorische weg gebruikers ingeschreven. Met een minuut tussenruimte gingen zij, op een teken van de commissaris van politie, de heer G. Goorhuis, van start. Ook de voorzitter van de Vereniging Veilig Verkeer, de heer M. Germans, was bij de start aan wezig en toonde zich kennelijk te vreden over de belangstelling, die de actie van zijn vereniging zo keurig en attractief inluidde. Wij hebben dankbaar een uitno diging aanvaard en gingen met onze gastheer de heer H. van Har ten in een glanzende „Skoda" op stap. De rit voerde, via de Snouckaertlaan, naar de B.WJaan. Daar kregen we pech. want de overwegbomen aan de Vlasakkers waren gesloten. Popelend van on geduld zaten we te wachten tot twee treinen waren gepasseerd. In middels waren vijf kostbare minu ten verspeeld en het werd een kwestie van rijden om de achter stand weer in te halen. Door de verkeersdrukte van Zaterdagmid dag ging dat inhalen echter moei zaam en toen, achter de Kerk in Soest, de controlekaart moest wor den afgetekend, moesten de eerste strafpunten door tiidverlies worden geïncasseerd. Op de Peter van de Bremerwcg werd ons de weg plot seling versperd door een grote Ford, die tot dusver achter ons had gezeten. Het bleek dat de bestuur der van deze wagen een stuk had afgesneden. Wij vertelden hem, dat hij maar beter deed met terug te gaan, want hij had de controle ge mist. Via de onbewaakte overweg in de Birkt trokken we door de Middelhoefstesteeg, waar wc weer door controleurs werden opgevan gen. Toen kwam de kans. en deze werd benut, om de tijdnood te liquideren. In snelle vaart ging het terug naar de Vlasakkers, en op aanwijzing van kilometerpaal 2486 ..stoomde" onze Skoda vlot de Daem Fockemalaan op. Binnen tien kilometer werden we gedwon gen heel kalm aan te doen want de achterstand was niet alleen in gehaald, maar zelfs in minuten- voorsprong overgegaan. Er was zelfs tijd te over om in Wouden berg wat te rusten. De organisatoren hadden ook voor enkele aardige ..verrassingen" gezorgd. Zo stond achter „De Mof" in Leusden een controleur duidelijk zichtbaar op de weg. Velen stoven rechtsstreeks np hem af om toch maar geen tijd te verliezen. Ze hadden echter mis gegrepen, want vlak voor deze controleur moest een zijweg worden ingeslagen en eerst kilometers worden afgelegd, voor dat genoemde „uitkijkpost" mocht worden aangedaan. Het aardige van de rit waren ongetwijfeld de vele grote lussen, die in het parcours waren aange bracht Hierdoor kwamen de deel nemers elkaar dikwijls in tegen overgestelde richting tegen, het geen vooral bij de „amateurs" ver warring stichtte Tot dusver was het een vrij „makke" rit. maar in de omgeving van Stoutenburg was een stuk weg ingelast, dal in de middeleeuwen bepaald slecht zou zijn genoemd. Grote stukken steen maakten van de vervoermiddelen een „cake-walk". Hotsend en bot send trokken wij er over om daar na op een mullige zandweg te ko men. Dit was een kolfje naar de hand van onze gastheer, bij wie het rennersbloed begon te spreken. Het ging „lekker hard", totdat de weg versperd werd door een rus tig voortsukkelende Volkswagen. Passeren was niet mogelijk, de klok draaide en er kwam opnieuw achterstand. Natuurlijk kwam di rect na die weg een controleur, die we niet konden bewegen de tiid van ons klokje aan te nemen. Hij 6tond op zijn tijd, twee minuten Verschil met ons. Deelnemers aan de wandeltoch ten van St. Joris passeren de Koppelpoort. D.v.A./Archifoto) Het werd een mooie rit, die ons in de mooie omgeving van Barne- veld, Voorthuizen, Terschuur en Hoevelaken voerde. Over het alge meen was het voor onze gerouti neerde bestuurder een „peuleschil- letje". Precies op tijd arriveerden we aan het politiebureau bij de finish, om tot de conclusie te ko men dat we. althans volgens onze kilometerteller niet 108, maar 107 kilometer hadden gereden. Dit zal natuurlijk strafpunten kosten, want het tijdschema is hierdoor in de war geraakt. Hoe het zal aflopen horen de deelnemers a.s. Zaterdagavond bij de prijsuitreiking, die in het res taurant van het Dierenpark wordt gehouden. Behoudens de, evenals bij alle ritten gemaakte opmerkingen over fouten in het parcours of de aanduidingen, hebben alle deelne mers het goed naar hun zin gehad. Zelfs de beginnelingen, die de rit niet geheel, of met groot tijdsver schil, hebben afgelegd De derde competitiewedstrijd van SEC tegen het Utrecht-se DVSU is geëindigd met de uitslag 10 voor DVSU. Dit enige doelpunt ontstond door een penalty, enige minuten voor het einde. Op het veel te kleine terrein van DVSU, dat naar we vernemen voor één jaar door het bestuur van de KNVB is goedgekeurd, kon SEC haar anders zo goede spel niet ont plooien. Vooral de gebroeders Maas- sen, die op een groot veld meer be wegingsvrijheid hebben, konden hier weinig uitrichten. Steeds was een DVSU-been er tussen om onheil te voorkomen. We zagen Belt op de linksbinnenplaats (als invaller), die op ongeveer twee meter met alleen de keeper voor zich. hoog over schie ten. SEC was steeds in de aanval, maar doelpunten bleven uit. Rust ging in met gelijke stand. 00. Daarna hetzelfde spel met SEC het meest in de aanval. De begeerde doelpunten kwamen maar niet en naar de tijd verstreek, steeg de span ning. Deze kwam in de laatste vijf minuten. DVSU bouwde een aanval op. Back Baltus trapte de bal weg, doch de scheidsrechter had gehoord. dat hij de bal met de hand had be werkt. Penalty. De DVSU-linksback schoot onhoudbaar in en bezorgde hiermede z'n club de leiding en ook de overwinning, daar niet meer ge scoord werd. Naar we vernemen heeft de aan voerder van SEC protest tegen het toekennen van deze penalty aange tekende omdat de scheidsrechter niets heeft gezien, doch het alleen heeft gehoord. Advertentie (l M.) Pijnlijks stramheid dat is bet begin. Maar din Chagrijnige Rheumatische Pijnen in al Uw ledematen, nn hier, dan daar- Een monsterachtigaandoende Matchless sportwagen, klaar voor de start. De heren H. Bo- vee A.M.A.C.M. Germans (Ver. Veilig Verkeer) en de com missaris van politie, de heer G. Goorhuis, bestuderen nauwlet tend hun stopwatches. Precies op de minuut gaan de deelnemers weg voor een rit over onbekende wegen. Deze sportwagen bleek niet zo snel als hij er uitzag. (Archifoto/D.v.A.) Soesterberg verliest Soesterberg heeft haar overwin ningsreeks met een nederlaag tegen Victoria uit Hilversum beëindigd. Victoria was over de gehele linie de meerdere en Soesterberg kon geen terberg gedaan. Zij speelden een ver vat op hun spel krijgen. Het gemis loren partij. van rechtsbuiten Strasser was wel een handicap voor Soesterberg, daar deze speler steeds gevaarlijke mo menten weet uit te buiten. Hoe Soes terberg ook zwoegde en hoe Preus- ser het ook met verre harde schoten probeerde, het lukte niet. Even voor het verstrijken van de eerste helft kon Victoria de leiding nemen, die ze niet weer afstond. De tweede helft was weinig hoop gevend voor de bezoekers, daar Vic toria in hoog tempo speelde en de oud-Gooispeler, rechtsbuiten Wil- lems, steeds in de aanval werd be trokken en gevaarlijke situaties voor het Soesterberg schiep. Alles was nog mogelijk, doch toen tien minuten voor het einde Victoria de score ver hoogde tot 2—0. was het met Soest (Van onze paardensportmedewerker) Het hoofdnummer van de draveryen op Mereveld was het H. van Wicke- voort Crommelin-Memoriaal. Zonder veel pourparlers legde Gecrsen met Pearl Spencer beslag op de eerste prys van tweeduizend gulden. Voor velen was de tweede plaats van Prinses Julia B een grote verrassing, die mede te danken was a3n een grove fout van Postduif je G. Laat 't met U niet zo ver komen. Neem Kruschen Salts bij dc eerste aanwijzin gen van Rheumatische pijnen Daarmee brengt gc uw bloedcirculatie weer op gang. Want niet zodra bloedzuiverende organen in hun werking verslappen, demonstreert zich dat in pijn en stram heid hier en daar Onzuiverheden in het bloed krilgen dan hun kans. In plaats van te worden afgevoerd langs natuur lijke weg. gaan deze zich vastzetten en I meter: 1. Pcarl Spencer, uw lijden begint. Maar niet bij de vaste Julia B.; 3. Paula B H. W. 1 70. pl 1.70, Kruschen gebruikers. Die weten van I 16.60, cov. 18.40. k. 2G.40. Stikker-pyijs, geen onzuiver bloed, nog minder van 2600 m: 1. Nooit-Gedacht, 130.6; 2 Non- de pijnlijke gevolgen. Vraag uw leve- nie M 3. Nanco M. W. 4 50. pl. 1.80, 3 30. rancier een flacon Kruschen. om per- 1 90, cov. 11k. 12 90. Utrecht-prijs, soonlijk die radicale verbetering te 2200 m: l. Mary Reynolds.^ 1.27 6; 2. Otella: Juno wint de tweern ijls-course Dits was niet het enige succes van Geersen, want als trainer behaalde hij zesmaal de zege, waarvan zelf vier maal als rijder. En hij voegde daar met Quinta en Quick Hollandia G nog een tweede en derde plaats aan toe. Prachtige strijd leverde het slot nummer over twee mijl. Lang teerden de sterke koppaarden op hun voor sprong. Maar in dc laatste bocht had Juno Vita haar achterstand van 140 m goedgemaakt en ging in de eindspurt gemakkelijk naar de leiding. Toen kwam de slotaanval van Nellie Gre- gor. nog 20 meter achter Juno gestart. Geersen had al zijn meesterschap nodig, maar won met halslengte. Ook de Jaarbeursbeker werd een prooi van deze meester-pikeur. In de Jaarbeursprijs viel Geersen in de rechterbocht vrij scherp naar binnen met Kievit S, maar toen er geen pro test kwam, daalde de reciamevlag spoedig en was de Jaarbeursbeker voor Kievit S. Prinses Julia B kon tegen de enorme klasse van Pearl Spencer niet rijden. Maar toen Postduifje G een kostbare fout maakte, veroverde zij onbetwist de tweede plaats. De uitslagen luiden: Uidault-prijs, 2180 m: 1. Peter Pech, 1.31 3; 2. Pelikaan S.; 3. Paulientje. W. 3 80. pl. 1.90. 1 70. 3.—. cov. 4.90, k 6.80. Mor- rlson-prljs. 1500 m le afd 1. Queen Bess. 1319: 2. Quinta: 3. Quick Boy. W. 3 30, pl. 1 70. 1.60, cov. 5 10, k. 6.70. 2e afd 1. Querido I. 135: 2. Q. William P; 3. Quick Hollandia G. W. 3.10, pl. 1 20. 1.40, 1 20. cov. 6 90. k 11.60. Marshall-prijs, 2200 m leerlingenpikeurs. 1. Onderduf- kcr G.; 2 Oiseau; 3 P. Louis II. W. 7.80, pl 2 50. 1 70. cov 3 30. k. 13.50. H. van Wlckevoort Crommelin-Memoriaal 2200 1.27; 2. Prinses ondervinden. 3. Kalida. W. 2.40, pl. 1.30, 1 30, 1 50, cov. Voor de jaarlijkse wandeltoch ten van de RK.W.S.V. „St. Joris", die Zondag onder ideale weersam- standigheden werden gehouden, was grote belangstelling. Niet min der dan 425 tippelaars aanvaard den. hun reis van 10 of 25 kilo meter. Het werd een vrolijke uit tocht, want de wandelliederen werden dapper gezongen. De eer ste. die bij het gebouw „St. Aech- ten" op 't Zand werd gestart, was de heer L. Nijhoff. voorzitter van de Stichts Gooise Wandelbond. Via het Smallepad ging de tocht over Stationsplein, Koningin Wilhelmi- nalaan in de richting Utrechtse- weg. De deelnemers genoten vooral van de prachtige, natuurrijke om geving achter Sint Louis. Ook „De Bosvijver" was in het parcours op genomen. In de Soester duinen trokken de wandelaars door diep zand hetgeen natuurlijk wat moei lijkheden opleverde, maar ook dit kon de stemming geenszins be derven. Niet minder dan 23 groepen na men aan deze tochten deel, waar van er zelfs uit Zutfen kwamen. Ook Utrecht leverde een behoorlijk aantal tippelaars op. De grootste groep was „Spirit" uit Utrecht met 54 wandelaars. Het is een prachtige wandeldag geworden en het bestuur van „Sint Joris" kreeg enthousiaste dankbe tuigingen in ontvangst te nemen, met de verzekering dat volgend jaar weer „acte de presence" zal worden gegeven. Daarenboven werd niet op prij zen gelopen want ..St. Joris" had hiervan eeri zgn. zwerftocht ge maakt. De medische verzorging was in handen van de R K E.H B.O. die echter in totaal slechts een twin tigtal blaren kreeg te behandelen. 3.90 k. 6.20. Jaarbeurs-prijs, 2220 m: 1. Kievit S. 1.23.7; 2. Olga Pluto; 3 Leo Axkit. W. 1.50. pl. 1.50. 1 80. cov. 3.30, k. 4.De 2 Mijl van Mereveld: 1. Juno Vita, 1.26.9; 2. Nellie Gregor; 3. Little Monty. W. 4 90. pl 2 60. 1 80, cov 5.70. k. 4.70. Omzet toto 79 559.50. BDC wint van FAK Het was een zware strijd die BDC Zondagmiddag moest aanbinden te gen FAK uit Bilthoven. De eerste aanvallen waren voor FAK, doch BDC doorstond de grote druk. Lang zamerhand werkten zij zich los en toen na 20 minuten spelen, midvoor P. Brouwer met een fraaie kopbal uit een hoekschop ineens inkopte, leidde BDC niet alleen met 10, doch had het beste van het spel. Na de rust was FAK meer aanval lend, maar BDC kon de bakens vroegtijdig genoeg omzetten. Dit mocht echter niet verhinderen, dat in de 18e minuut midvoor A. Tol voor Fak kon scoren. 21. Aan span ning geen gebrek. Ettelijke vrije schoppen deelde de scheidsrechter uit. De doelen verkeerden in het grootste gevaar, doch de keepers en vooral de jeugdige invaller-keeper van BDC J. v. d. Lugt, weerde zich dapper. Na 25 minuten spelen, mocht BDC weer een hoekschop nemen, die keurig door linksbuiten Voskuilen voor doel werd geplaatst. Rechtsbui ten Toon van Megen stond klaar en via z'n hoofd, verdween de bal in het FAK-doel. BDC leidde nu met 31. Zo bleef de stand. (Van een onzer verslaggevers) Het driedaags schuttersfestyn in „Prins Hendrik" aan de Valkestraa Zaterdagavond klokslag elf uur door de voorzitter van de Schiet Vereng „Prins Hendrik" de heer J. W. van Eist. beëindigd. Toen om acht min; voor elf een waarschuwing werd gegeven, dat de laatste kaarten mot; worden verschoten, waande Bert Holsteyn zich reeds winnaar van eerste klassers vrye baan. Edoch, hy had buiten de waard, i.e. Jan Bt uit Hoevelaken gerekend. Deze zette er zich nog eens goed voor, cot treerde zich volledig en schoot drie voltreffers, dus een maximum, mede hij niet alleen winnaar werd, doch Holsteyn naar de derde drukte. Ook Dick Stam had drie maxima geschoten, doch veroverd tweede plaats met 6 kaarten van 29 punten. Mejuffrouw Van Eist, de enige de sterkste en werd dan ook dame in het schuttersgezelschap, de tweede maal in successie schoot Zaterdagmiddag al vroeg aer van de wisselbeker, cn bleef tot 's avonds tien uur in de prijzen. Toen eerst werd zij door het sterke geslacht verdrongen. De bloemen, die zij kreeg aangeboden, waren ten volle verdiend. Het Rotherham-schild kwam voor een jaar in het bezit var Dick Stam, die met het maximum van vijftig punten een opmerkelijk goede prestatie, zoals zelden in grote wedstrijden voorkomt, le verde. Bij de korps wedstrijden toonde „Prins Hendrik" zich ook dit jaar Eerste ronde is ..genomen De voorronde van de Hockey dag, die voor het district 't Gooi- Utrecht in de domstad werd ver speeld, is voor het eerste heren elftal van AMHC niet ongunstig verlopen. Want hoewel het van te voren reeds vrijwel uitgesloten te achten was, dat onze stadgenoten deze voorronde zouden weten te winnen en zich daardoor zouden plaatsen in het eindtournooi, vol gende week te Amstelveen, wisten zij toch de eerste ronde te over leven, terwijl het spel de onge oefendheid in aanmerking geno men. op behoorlijk peil stond. In de eerste ronde kwam AMHC in het veld tegen Hilversum III, een vrij jong elftal met de gerou tineerde oud-internationaal van Licrop op de linkshalf-plaats. De eerste helft ging vrij gelijk op, technisch waren de Hilversum- Advertentie l.M.) mers wellicht iets sterker maar de Amersfoorters waren sneller. Vlak voor rust kwam het enige doelpunt van deze wedstrijd ter wereld, toen linksa hter Keulen een strafhoekslag inschoot (10). Na de rust was Hilversum III wel iets in de meerderheid, maar ondanks het feit, dat het Amers foortse backstel door ongetraind heid niet zo stickvast was, kreeg Hilversum III weinig schietkan sen, en werd er al eens gescho ten, dan was de richting niet zui ver. Betere kansen kreeg AMHC. Eenmaal zagen wij na mooi sa menspel middenvoor Driebergen alleen voor de Hilversumse doel- verdediger, maar zijn schot was te zacht; even later kon een hard diagonaal schot van Korthals Al- tes die met Hartelust inviel voor Pothoven en Buitenhuis nog juist gestopt worden. Zo bleef de stand 10. Verder kwamen in de tweede ronde SCHC, dat Be Fair met 20 versloeg. Hilversum I, dat van Kampong met 50 won. La ren, dat een verzwakt Schaerweij- de met 80 verpletterde en ten slotte Hilversum II, dat voor de eerste ronde vrijgeloot had. AMHC kwam in de tweede ron de tegen Laren, dat zonder de in ternationale spil Loggere ver scheen. Onze tegenstanders boden de eerste klassers goed tegenstand, want na de eerste aanvallen van Laren ging de strijd enige tijd ge lijk op. Nadat een der Amers foortse backs een hard schot uit een strafhoekslag op de doellijn had weten te stoppen, namen onze stadgenoten zelfs de leiding toen van Sloten van dichtbij na een aanval over de rechtervleugel ae bal in het Larense doel wist te werken. Reeds te voren had het weinig gescheeld bij een scrimma ge op de Larense doellijn of AMHC had de leiding genomen, zodat de kansen vrij gunstig stonden. Toen wist de rechtsbuiten van Laren, Schölvinck, na een doorbraak de partijen op gelijke voet te brengen. Tien minuten na de rust gaf rechts Tien min. na de rust gaf rechts binnen Blekemolen van Laren vanaf de hoekvlag een mooie voor zet waarna linksbinnen Dudok van Heel met een hard schot AMHC een achterstand bezorgde, die on danks verwoede pogingen van onze stadgenoten tot het einde bleef (1—2). De spannendste wedstrijd was die tussen het gedegradeerde Hil versum en het gepromoveerde SCHC uit Bilthoven, dat in de tweede ronde met 20 van Hilver sum II gewonnen had. Geen van beide partijen slaagden er in te doelpunten; door doelschieten kwam Hilversum tenslotte in de finale tegen Laren. De Hilversum mers waren doorlopend iets sterker en stonden met de rust reeds met 21 voor, waarbij niettemin het Larense doelpunt van Van Erven Dorens het mooiste was. De eind stand werd tenslotte 41, dank zij zwak werk van de Larense keeper en uitstekend verdedigen van de Looper en Mendes de Leon bij Hilversum. AMHC (d.) speelde in Zeist een oefenwedstrijd tegen Schaerweijde en won met 20, terwijl twee he ren-combinaties van beide vereni gingen tegen elkaar gelijk speel den (3—3). SOEST Tempo-puzzlerit een succes De ren- en tourvereniging „Tempo" hield Zaterdagmiddag een rijwiel-puz- zlent, waarvoor grote belangstelling be stond. De start had om half vier bij café „Zonneheuvel" plaats, terwijl het parcours een lengte had van 20 km. dat met een gemiddelde van 12 km per uur moest worden gereden. Alle deelnemers verschenen aan de finish in „Zonneheu vel". zodat de tocht uitstekend is ver lopen. Wel een teken, dat de organisatie bij „Tempo" in goede handen was. De uitslagen luiden: 1. H. Diters en K. van Hees (koppel) 4 strafp. 2. Mej. A. v. d. Broek en hr. J. v. d. Broek 5 straf. 3. A. Lamens en F. Simons 6 strafp. 4. J. van Straten en G. Alblas 7 strafp. (na loting). 5. A. Marcé en mej. R. v. d. Broek 7 strafp. 6. E. Hoek en J. Bon. 9 strafp. De voorzitter, de heer C. C. Jellema. reikte onder dankzegging voor de deel name. de prijzen aan de winnaars uit en wel in 't bijzonder een extra prijs aan de jongste deelnemer, de 6-jarige Japic Nijboer uit Baarn, die echter niet voor een prijs in aanmerking kwam. hoewel hij het parcours geheel had uitgereden. „Snouck Hurgronje-wisselbel ingezet voor de tweede kor; kwam eveneens in handen „Prins Hendrik". De deelnemers van de Alt' foortse politie werden verrast het goede schieten van de res: voor het derde team de heei Poort, die zich in de vrije-; wedstrijden als eerste politic: klasseerde. Het is bij deze v strijd gebleken dat, wanneer leden van de „Hermandad" meer zouden oefenen, zeker go resultaten zouden bereiken. Al met al kunnen deze sch! wedstrijden tussen de Amersfoi Politie. „Prins Hendrik" en ..F' Tromp" uit Hoevelaken gesl; worden genoemd. Wedstrijden eerste korpsen: Pr. Hendrik I 214 pnt. Winm korps; D. Stam 49 pnt; J. W' Eist Sr 41 pnt; J. v. Eist Jr 41 B. Holsteijn 45 pnt; H. Vial 38 2 Fr. Tromp, 196 pnt. KORPS II Wisselbeker „Bu meester van Hoevelaken": 1. Pr. Hendrik II 207 Winnende korps: C. Donath 48 pnt D. J Hoekstra 44 pnt J. van Eerten 44 pnt D. J. Vosselman 40 pnt R. J. van Duljvcn 31 pnt 2. Fr. Tromp II 18' 3. Politie I 175 KORPS III Wisselkrans „J. V Eist": 1. FY. Tromp III 178 Winnende korps: D. Doornckamp 41 pnt A. Schreuder 36 pnt H. Kuit 36 pnt S. Ham 33 pnt J. Koersen 32 pnt 2. Pr. Hendrik IV 176 3. P.H. III 4. P.H. V 5. Fr Tromp IV 6. Politie II Wlsselschild Rotherham: 1. Pr. Hendrik 422 2 Fr. Tromp 361 3. Politie 295 Personele Baan, le klas: E. Ven 47 pnt. Steun 46. Hoev.; J. Beitlci St. 47. Hoev.: J. W. van Eist 46. f' P.H.; T. van Roomburg 44, Hoev. 2e klas: J. van Eerten 46. St. 43. Molenaar 46, St. 39. Politie; J. G. S zand 44. St. 40. Politie; D. J. Hoel 43. St. 45 PH.; Fr. Schimmel 4: 37. Fr. Tromp; J. Smit 43, St. Tromp. 3e klas: J. Roorsen 43. St. 31^B Schreuder 40: H. Kult 39. st. d Postma 39: J. Wijnen 38. St. 3 Doornekamp 38; Mej. W. van ElJ St 38; J de Vries 3T St. 34. Vrije baan I: 1. J. Bcitler 90 pnt 10x29. 2. D. Stam 90 pnt. St. B. Holsteijn 90 pnt. St. 2x29; -i. nath 87 put. St. 1x29 4x28; 5. J. Eerten 87 pnt, St. 3x28; 6. Fr. Schin 87 pnt; 7. J. van Eist Jr 86 pnt. Stj 28; 8. T. van Roomburg 86 pnt. St 9 D. J Vosselman 86 pnt. St. 2x21 A. Vial 86 pnt. St. 1—27; 11. J. Eist Sr. 85 pnt. 1x28 3x27; 12. K. 84 pnt; 13. D. J. Hoekstra 84 pnt Z. van Roomburg 84 pnt; 15. E. steegh 82 pnt; 16. J. G. Strijfzand pnt. Vrije baan II: 1. R. v. d. Bunt 83 l.s. 27; 2. Schreuder 83 pnt. l.s. 28 J. Tromp 81 pnt, 1x26; 4. T. van Te! gen 81 pnt; 5. E. Poort 80 pnt. 2: 6. J. Wijnen 79 pnt: 7. J. Koerscr pnt. l.s. 24; 8. mej. W. van Elst 77 1x23; 9. Derksen 77 pnt 1x22; 10. Kuit 77 pnt; 11. St. Ham 76 pnt 11 12. D. Doornekamp 76 pnt; 13. A. Li; veld 75 pnt; 14. J. dc Vries 74 pnt, G. Versteegh 73 pnt; 16. W. Dooi kamp 72 pnt. Dagprijzen: Donderdag D. Vof man le Max.; Vrijdag A. Lijns'. Max.; Zaterdag J. Bcillcr, Max. Cobu Boys—NOAC 1- Noac behaalde op Cobu Bovs 31 overwinning. Na een gelijk gaande strijd wist P. Barjema tien minuten door een mooi se zijn club de leiding te geven. On veer 15 minuten later bracht na schermutseling voor het Noac-d de rechtsbinnen van Cobu Boys stand op gelijke voet (11). V de rust scoorde Noac nog tweemi Na de rust had Cobu Boys zijn tal gewijzigd, maar dit bracht g verbetering. In de stand kwam verandering meer zodat Noac i 3—1 won. Volleybalploegen in Parijs verslagen PARIJS. In het Pierre de Coul tin-stadion te Parijs is Zaterdag 4000 toeschouwers met de wedstrr om de Europese volleybal karnpi: schappen begonnen. Dames: Polen slaat Zuidslavié 13—15 15—12 15—5 15—10. Dad Frankrijk slaat Nederland mei 5 156 1511. Heren: Frankrijk Israel met 15—10 15—7 15—6. De Belgische hercnploeg sloeg Italianen met 156 1512 1513. Dames: Polen slaat Italië met i 15—1 15—0. De Zuidslavische damcsploeg reglementair als winnaar aangern' van de wedstrijd tegen Bulgarije, dit land niet is opgekomen. Heren: Zutdslnvic slaat Porl met 15—12 15—7 16—14. Roemenië Frankrijk met 13—15 15—9 16—14 12. Portugal slaat Nederland 11—15 15—12 16—14 15—6. De Russische hercnploeg won Italië met 15—4 15—7 15—2. In de dames-wedstrijd in groei tussen Rusland cn Nederland ken onze landgenotes bij lange na tegen het spel van de Russinnen, goed samenspeelden en hard smasN opgewassen. Zo was het dan ook nic! verwonderen dat Rusland met dc.' fers 154 15—3 159 een gemakke-, zege behaalde. Advertentie (l. M.) BINNENKORT VERWACHT: De volledige filmreportai van de return-match „SUGAR" RAY ROBINSO tegen in NEW-YORK Advertentie (1. M.)

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6