A tóS-L M) Omlaag de prijzen! WILLEMSE stuurlieden werktuigkundigen 4e stuurlieden 5e werktuigkundigen LERAAR Vaktekenen Timmerlieden BRANDPUNTEN Xwt! Fantastisch makkelijk! j RUBBERZOLEN ADVERTEER REGELMATIG AVOND-NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR JONGENS QasiAah, hwi! Plaats 'n Brandpunt spijkerloos bij de Luchtmacht! :¥HMWISioi GEHEIM «"ZEESTER"«tfm.-Msk 8 Maandag 17 September 195] FAMILIEBERICHT Pax Christ! Met grote droefheid ge ven wij U kennis dat voor zien van de H. Sacra menten der Stervenden zacht en kalm is over leden onze innig gelief de Moeder. Behuwd- en Grootmoeder. Mevrouw Margaretha DIJKMAN Wed. van de Heer Gerardus Verschuur in de gezegende ouder dom van 82 jaar. Uit aller naam: G G. VERSCHUUR Amersfoort. 17 Sept. '51 Plantsoen Oost 4 Woensdag 19 Sept a s te 7 en 8 uur de gelezen H. Missen en om 9 30 uur de plechtig gezongen H. Requiemmis in de Pa rochiekerk van de H. Franciscus Xaverius, 't Zand. waarna vanuit de kerk de bijzetting in het familiegraf op het R.K. Kerkhof aan de Utrecht se weg. ADVERTENTIES VEILIG VERKEER! Al heeft U in Kroes schoenen reen bijna onrembare vaart, U houdt de goede richting. Langestraat 78. HEREN v.a. 2.40 DAMES v.a. 1.95 KINDER v.a. 1.25 Met Philips Infrarood spükcrloos bevestigd. U loopt er maanden op. In cén uur klaar! Vooraan de Leusderweg. O<XK><X><X>DOOOOO<XX>O OOOOOOOOOOOOOOOOOO De nieuwe cursus MODERNE BEDRIJFSADMINISTRAT I begint op Maandag 24 September. Aan- q melding kan deze week geschieden. Dit H is nu de ideale opleiding voor hen. die hoger-op willen en boven de massa willen uitsteken. 0 De nieuwe cursus BOEKHOUDEN (ASSOCIATIE) begint op Dinsdag 25 September. Aan- B melding kan deze week geschieden. Dit is dc opleiding voor het officiële praktijk- examen boekhouden. H Dc nieuwe cursus MIDDENSTANDSOPLEIDING I begint Maandag 24 en Dinsdag 25 Sep- B tcmber. Aanmelding kan deze week ge- H schiedcn. Haast U indien U nog in 1952 I het diploma wilt behalen. B Verder cursussen in steno, typen. Nederlandse handelscorrespondentie, privé-secrctaresse, han- dclsdagschool. ft INSTITUUT „SEEGERS Directeur: Drs L. A. M. SEEGERS Voltastraat 45, Telefoon 5169 - Amersfoort Bij de N.V. KONINKLIJKE PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ bestaat gelegenheid tot plaatsing van in het bezit van het diploma 2e Stuurman G.H.V. en in het bezit van diploma A of B als Scheepswerktuigkundige. Uitzending zal geschieden op z.g. Kortverband-Contract. Duur van het contract 2 jaar. Voorts kunnen geplaatst worden in vast dienstverband en resp. in het bezit van het diploma 3e Stuur man G.H.V., het diploma Assistent Scheeps werktuigkundige of voorlopig diploma als Scheepswerktuigkundige. Sollicitaties te richten aan de K.P.M., Afd. Personeel, „Het Scheepvaarthuls", Amsterdam (C.) te Schcrpenzeel GEVRAAGD: voor twee lesavonden (6 lestijden) per weck. Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan onderstaand adres: DORPSSTRAAT 128 - SCHERPENZEEL - TEL. 275 Het Bestuur AMERSFOORT Te koop aangeb. Bebo's Sport- en Werk- kledingmagazijn. Het adres voor betere werkkleding. Grote sortering Am. Bom- berjackets met bontkraag v.a. 34.50. Leusderweg 7. TeL 5870. Gramofoonplaten. Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C. v. Wijngaard. Langestraat 72. Tel 6225. American Cleaning Service, voor broeken-persen 0.50. Het aangewezen adres voor verven en chemisch reini gen Krommestraat 41. Tel. 3957. Agentschap: Roer straat 8. Nog enkele goede, ge bruikte hand- en trapmachi- nes te koop voor billijke prijs en met garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Steinlaan 66, Zeist. Tel. 4066. Te koop: 1 winterjas voor jongen, 15 jaar. Achter de Kamp 46. Na 6 uur. Te huur aangeboden Kleine etalage te huur op druk punt in Centrum stad. Br. no. 7382 bur, v. d. blad. Vacantietüd Solexttfd! De nieuwste Solex f 0.75 per uur. 6.— per dag. Solex- Verhuur-Centrale. Bredauw. Berkenweg 22. Tel. 4808 Bespreekt tijdig. Bruidskleding te huur. Rouw-. Trouw- en Avond kleding voor Dames en He* ren. Maison Steenis. Stein laan 58. Zeist. Tel. 2784. Lessen Instructeursopleiding. Auto rijschool J. v. Miltenburg, Vermeerstraat 131. Tel. 4736. Autorijles per les 4.—. Autorijschool A. van Nie, instructeur KNAC en ANW E. Inl. Lissone Lindeman. Amersfoort. Tel. 5637 of 3862. Cliënten buiten Amersfoort speciale lestijden. Woningruil W'oningruil. Aangeb.: Nieuwbouw, Soesterkwarticr. Heel huis, 2 k., 3 slaapk zolder enz. 7.40 p.w. voor dito huis. Liefst in Leusder- kwartier. Brieven onder nr. 7389 bur. van dit blad. Textiel Bekende maatzaak Dames- en Herenkleding biedt maatkleding op ter münbetaling aan tegen con tante prijzea Onberispelij ke coupe. 1ste klasse stoffen. Alleen serieuze brieven on der no. U 739 bur. v. d. blad Diversen Moffelinrichting J. Verhoef Muurhuizen 30 Amersfoort Voor moffelwerk op elk ge bied. Geen vertegenwoordi ger of commissiehandel. Schoenvergroten tot 2 maten, altijd succes. Haal van Maanen bij. Soester- weg 214. Tel. 6093. Grote collectie fototoestel- Ion. Rolfilms vanaf f 135. Het adres voor afwerking van Uw rolfilm. Foto Muns Langestraat 20. Radio Dressciaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen Vanaf f 160.—. Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9 Telefoon 5772. Naaimachines. Alleen de beste merken naaimachines leveren wij U als Naumann. Anker, Pfaff. Husqvarna. Fridor enz. Volle garantie, goede service. De Veen's Naaimachinehandel, Stein laan 66. Zeist. Tel. 4066. Naaimachines. Voor repa ratie aan Uw naaimachine komen wij elke Maandag en Vrijdag bij U aan huis. Re paratie van alle merken on der garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Stein laan 66. Zeist. TeL 4066. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Fa B. Zwaaf Zonen. Amersfoort. Tel. 5226. Helderziende mevr. Brama uit Groningen houdt spreek uur van 10 tot 9 uur op Dinsdag, Woensdag in de Doelen, Havik 37 A. Wat een moeite, wat een erger nis. wat een inspanning en waartoe? Caesar komt terug, ol komt niet terug. In het laatste geval plaatst U een Brandpunt en U krijgt prompt een briefje met de mededeling dat Caesar berouwvol op U zit te wachten daar-en-daar De onderwijzer zegt: Ik reken op Ik moet heel wat rekenen, om vandaag de dag met mijn geld uit te komen. Als het over schoenen gaat, heb ik al lang uitgerekend, dat het Super Swift moet wezen. Tel maar op, wat Swift biedt: een pracht schoen van mooi kalfsleer. Met een stevige kernleren zool en fantastisch buigzaam binnenwerk. Door die buigzaamheid heeft zo'n Super Swift schoen veel minder te lijden. Hij behoudt zodoende veel langer zijn goed model. Daarom is Super Swift voordeliger! Rekent U het maar na, het klopt als een bus. Ik reken dus op Super Swift. Zo spreekt een man, die weet, dat hij een lesje kan geven aan ieder, die vandaag heeft te rekenen. Maak ook Uw keus uit de vele Swift-modellen. Dit model in fijn kalfsleer in zwart, bruin QQ C? of roodbruin... émij» l O OPLEIDING IN NEDERLAND, AMERIKA OF CANADA Lceftiji Diploc Leeftijdseisen ten hoogste 2 5 jaren Diplomaeisen: Asp. Officieren: 5 jarige H.B.S. of gelijkwaardige school opleiding. Asp. Onderofficieren: Mulo of gelijkwaardige school opleiding. dc Luchtm.cht, Blcii»nburg 38. U-* Stuur voor inliehtinl.n dezo coupon in ----A Wi. 1735. Mini was dus voorgoed teruggekeerd naar het rijk van Neptunus en mijn werk daar was achter de rug, want docter Sinister was eindelijk de zee uit. Ik wandelde het strand op en drong me door de toe schouwers, die rond de plek stonden, waar docter Sinister verder gered werd. De twee stoere mannen waren vakkundig bezig om hem het water uit zijn longen te pompen. Toen er niets kwam, omdat Sinister helemaal niet aan het verdrinken was geweest ver dubbelden zij hun pogingen en dat was voor het slachtoffer niet aangenaam, maar hij had wel wat verdiend. „Pssf, reddersl", zei ik: „Zorg maar goed voor hem, het is een gevaarlijk manl" „Komt in orde, jochie," zeiden ze: „Wat we eenmaal hebben laten we niet meer los, voorlopig is hij onder dakl" Ik leen de ergens een trui en begon door de duinen naar het dorp terug te wandelen, waar mijn hotel was. Ik was halverwege, toen een somber soort auto me voorbij- snorde. In de wagen hoorde ik Sinister woedend schreeuwen en uit de bestuurscabine wuifde een van de twee grijnzende redders naar me. Ik heb nooit geweten of het een gevangenisauto of een zieken wagen was, maar in ieder geval verdween Sinister voorgoedMaar mijn vreemde belevenissen wa ren nog niet ten einde. Een eind verder hoorde ik wiekslagen boven mijn hoofd en toen ik opkeek zag ik een meeuw met een pakje in zijn snavel, dat ken nelijk voor mij bestemd was, want hij liet het vlak boven mijn hoofd los. Ik stak juist bijtijds mijn handen uit om het op te vangen,,.. UTRECHT Meubelen Laat aw gestoffeerde meubelen opnieuw bekleden, rechtstreeks aan de fabriek. Vraagt vrijblij vend prijsopgaaf Club-Meubel fabriek H. J. Huygen. Grutters- dtjk 32 C telefoon 17884 Te koop gevraagd WU geven de hoogste prijs voor oud goud en zilver, Juwelier C. van Dijk. Steen weg 39 Textiel Wy Kopen alle soorien lumpen en metalen, tegen de hoogste prijzen A. Prozéc. Vleutense- weg 49. tel 10631 Utrecht Attentie! Het linnenpakket ..De trots van de huisvrouw", thans weer tijdelijk verkrijgbaar A 2.50 per weck. Inhoud 30 stuks gegarandeerd Hollands Linnengoed waarbij 6 extra grote lakens 180 breed Inlich tingen: Spaarkas „NOSEF" Hardebollenstraat 1, Utrecht. Waarschuwing!!' Diverse soor ten graniet- en betonplaatjcs, oude leien, dakpannen, hekjes, cn dakramen enz. K. Bons en Zn.. Zandpad 131 A. to. Noor- derbad. tel. 24308 cn 22761. Stil te gaan leven zakenman zoekt huizen voor geldbeleg ging. Niet ouder dan 1932. Br. onder no. D-8430, Advertentie bureau ALTA, Pausdam. Permanent Wave Met modieuze apprêt. Perma-f nent-Wave. bruidskapsels, blon deren. verven. Gediplomeerd kapper. Malson Jos. v. d. Laan,' Bemuurde Weerd 11. telefoon!' 18032. Utrecht. Te koop aangeb. Handnaaimacblncs v.a. 45.—; trapnaaimachlnes vanaf 1 85.— machines In moderne salonkast vanaf 1 195.—. Merken: Singer Pfaff, Lewenstein enz. Beta ling in overleg, tevens repara tie-inrichting. G. A. Witjens. Herenweg 40, 2x bellen, bh de Amsterdamsestr.weg. Utrecht Telefoon 23968. Dames opgelet! „Helios" stoom-j' permanent reclameprijs t 6.- en 1 7.50 Nieuwste ..Indola Unl-r versal" Tiède t 12 50. Blnnen-1 verwarming. buitenverwar-1 ming. .voorverwarming ÏO.-F Met en zonder bespreken. son „Beatrix" Amsterd.str.wegl 163. Utrecht. Op zeer gemakkelijke beta lingsvoorwaarden leveren wij U wasmachines, stofzuigers, rijwielen, hulpmotoren, keu- kenuitzetten en horloges. Dc Lange en Rolf, Oudegracht 44. telefoon 15306. Na 6 uur 21489 Geopend dagelijks 9.30 tot 12.30 uur cn 1.30 tot 5.30 uur. Dins dags- en Vrijdagsavonds tot 9.30 uur. Zaterdags van 9 tot 4 uur. Personeel gevraagd Gevraagd huishoudster, P.G., bij oude. hulp-behoevende da me. Werkster 2x per weck aan wezig. Condities in nader over leg. Spoed. Brieven onder no. 4753 bureau van dit blad. Gevraagd bekwaam 2c banket- bakkersbcdlendc, van goede getuigen voorzien. Banketbak kerij ,,'t Witte Huis, Donkere- laan 5. Zeist. tel. 2364. Studieboeken (gebruikt) voor H.B.S.Gymnasium, M.U L.O. Kweekscholen, Handelsonder wijs enz. In- en verkoop. Boek handel Meijer. Korte Jansstraat 2. telefoon 13752. Een nette bakkersbediende gevraagd, boven de 17 jaar. v. Schie. Zonstraat 4. Voor haarden, kachels, rijwie len, stofzuigers naar Freek Trapman. Die regelt de beta ling op prettige wijze voor U. Jac. v. d. Borchstraat 47; Wil lemstraat 36. tel. 15226. Gevraagd jongen, ongeveer 18 A 19 jaar. Melkhandel Van Sehaick, Utrechtseweg 232, De Bilt. Personeel aangeb. Concurrentie onmogelijk. Tui- melledikanten 35.divan- bedden 14.50, opklapbeddcn 20.50, ledikanten 15.—. ma trassen 15.kindermatras sen 4 50. kinderwagenbedjes 2.75. Rechtstreeks. Matras- senfabr. Lange Lauwerstr. 46. Juffrouw, 27 jaar, R.K., met zoontje van 6 jaar, zoekt be trekking als huishoudster in rustig gezin zonder kinderen, waar de vrouw des huizes ont breekt. Liefst omgeving Zeist, Doom. Brieven onder no. 4754 bureau van dit blad. Hypotheek-gelden beschikbaar voor eerste hypotheek op cou rante woon- en winkelhulzen, boerderijen cn landerijen, op aannemelijke voorwaarden. In lichtingen verstrekt M. J. van Rijn. Korte Jansstraat 25 bis. Utrecht, tel. 17256. DroglstbedJcndc, vrl., 2e jaarj cursiste zag zich gaarne ge plaatst in een drogisterij. Brie ven onder no. 395 bur. blad. Reinigen - Verven Persen Koyk's naaimachinehandel biedt aan: handnaalmachincs. trap- naalmachines cn salonkasten op gemakkelijke betalingsvoor waarden. Alleen te bezichtigen Amsterdamsestraatweg 214 bis le etage Tel 23291 Doet uw voordcel. Ier kennis making prijsverlaging Chemise) reinigen; costuum, mantel o regenjas t 2.95. japon 1.95 Wij halen en bezorgen blnnei 1 week. Uppelschoten, Bouw straat 15. Telefoon 20692. Was sen - stomen - verven. Golfplaten, hout, tegels, horren met gaas. etc.. tegen lage prij- zij. Mr. Tripkade (Tuindorp l. 200 meter voorbij onbewaakte overweg. Tot zonsondergang geopend. Neem geen risico Néén Kropman's Kwaliteitsprestal it voor perfect chemisch reini gen. verven en modelpersen et origineel waterproof. (U wéc terug). A'damsestraatweg 314 tel. 20164. U belt wij komen Een kinderstoel, in goede staat te koop aangeboden. Zeidel. Biltscstraatwcg 14, De Bilt. Van particulier Ford Anglia 1950, in prima staat. Billijke prijs. Deskundig onderzoek toegestaan. Brieven onder no. 4712 bureau van dit blad. Verhuizingen en Transporten Te koop zo goed als nieuwe haardkachel. Te bevragen tus sen 7 en 8 uur 's avonds. Korte Nieuwstraat 4. tel. 12925. Verhuizingen, transporten, va: ouds bekend fa. wed. G. v. d Brink ën Zonen. Goedestra? 114—116. Telcf. 12303. Utrecht Erkende meubeltransporteur: Vakkundig, vertrouwd, billijk 6 cyl. BMW, model Sedan 326, van particulier. Te bevragen Leidsewcg 21. Chris de Hoop. Verhulzlnger, Vervoer van piano's en brand kasten. Korte Smcestr. 22: Utrecht. Tel. 17089. Spoed. Van particulier te koop aangeboden tegen elk aanne melijk bod. desgewenst op ge makkelijke betalingscondities Skoda cabriolet, zo goed als nieuw, volledige garantie, des kundig onderzoek toegestaan. Brieven onder no. 4726 bur; van dit blad. Lessen Handenarbeid, figuurzagen ci houtbewerking. Clubjes van: 4.50 per maand, voor Jonger, en meisjes. Alle leeftijde: o.l.v. L. dc Mestral (gedlpU Alb. Neuhuijsstraat 9 II (Wil helminapark), tel. 19161. Cadeaux! Kelimklecd, toon- kastje, oude tinen kraantjes kan, wandborden. koperen kroon, theestoof, doofpot, ap pelketels. theelichtjes, oud ko per. Brabants tin. blauw enz. Nobeldwarsstraat 24, Utrecht. Dansen. Vanaf heden inschrt ving voor onze clublcssen. Mit Vonk, Mgr. v. d. Weteringstr:: 90. tel. 12716. Solex 1950, ln prima staat. Prijs 235.F. van Moerkerken. Groenekansewcg 60. De Bilt. Psychometristen Een mooi Philips radiotoestel. Brouwerstraat 3. Mr Willy Kruis, Astroloot Occultist. Voorlichting over Uj lot en leven. Ieder gewen* advies. Discreet. Spreekuren tot 9 uur. Obrechtstraat 251-* Utrecht. Wegens omstandigheden prach tig spelend Philips radiotoestel zonder gebreken. box cn wrin ger. Te bevragen Wattlaan 17. Zuilen. Te koop een prima stofzuiger en een los^e Gilctte-motor Roose, Montaubanstraat 8, Zeist. Psychomctristc heeft elke Dir- dag privé-consult van 109 E' en volgens afspraak. Vleuten-"*! weg 279b. tel. 21704. I

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 8