Feest van praal, kleur en nobele traditie W/BERT Geen verder ingrijpen op prijzengebied die Schoonheid, die de harten warmt PRINSJESDAG IN DE RESIDENTIE: Adenauer spreekt gereed gemaakte rede niet uit DE TROONREDE Kleine N.A.T.O.-landen willen meer invloed Naar liet einde der „kleine blokkade"? Voor iedere blinde een geleidehond Winkeliers uiten bezwaren tegen sluitingswet Britse bootwerkers in staking Anglo-Amerikanen verzekeren zich van bases in Lybië Dinsdag 13 September 1951 (Advertentie LM.) BONN. Dc Westduitse bondskanselier, dr Adenauer, besloot gister avond plotseling een radiorede, welke reeds was aangekondigd en waarin hij het voorstel van de Oostduitse premier Grotewohl, voor nieuwe be sprekingen inzake eenwording van Duitsland verwierp, niet uit te spreken. In deze rede. die over alle West duitse en Westberlijnse zenders zou worden uitgezonden, wilde dc bonds kanselier verklaren, dat de West duitse regering niet het slachtoffer wenste te worden van Grotewohl's pogingen om de Europese integratie te verhinderen door het aanbieden van verkiezingen in geheel Duits land. Adenauers houding in deze niet uitgesproken rede verbaasde zelfs BONN Maandag is te Bonn een bespreking gehouden tussen de plaatsvervangende westelijke Hoge Commissarissen en de Westduitse staatssecretaris voor Economische Zaken, Westrick, waarbij volgens welingelichte westelijke kringen een Russisch voorstel ter sprake is ge komen. volgens welke de Russen bereid zouden zijn hun beperkende bepalingen ten aanzien van de han del tussen West-Berlijn en het Wes ten op te heffen. Daartegenover wensen de Russen, dat het 964 mil- lioen mark (ongeveer 800 millioen gulden) omvattende handelsaccoord, dat in Juli werd geparafeerd, ter zelfder tijd zal worden getekend. zijn eigen partijgenoten, de christen democraten. van wie velen tegen een directe verwerping van het Oostduitse aanbod waren. Volgens het Duitse persbureau DPA zal Adenauer hedenavond zijn radiorede houden. De tekst van de toespraak zou ongewijzigd zijn gebleven. Uit alle uitlatingen van vooraan staande vertegenwoordigers der Russische zone met betrekking tot de nieuwe actie van Grotewohl blijkt naar de mening van Berlijn- se waarnemers duidelijk het stre ven om zo enigszins mogelijk met officiële vertegenwoordigers van de Bondsrepubliek of West-Berlijn tot een bespreking te komen. AMSTERDAM De achterstand in de africhting van blindegeleide- honden is thans geheel ingelopen. In Nederland behoeft geen enkele blinde meer lang op een geleide hond te wachten, want de Stichting voor Blindegeleidehondcn kan deze direct of op korte termijn leveren. Aan minvermogende blinden worden de honden geheel gratis verstrekt. Advertentie l. M.) (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. De plechtige opening van de Staten-Gene- raal door de Koningin is weer een feest geworden van nobele traditie, gevierd met al die praal en kleur, die ook weer dit jaar de duizenden toeschou ders langs de korte weg van paleis naar Ridderzaal schier de adem benam. Het Neder landse najaarsweer doet aan de levendige schoonheid van deze nationale gebeurtenis geen afbreuk, een schoonheid die de harten warmt, waar de zon verstek laat gaan. Reeds vroeg, ten dele zelfs in de nachtelijke uren, vormen zich langs de route de rijen mensen, die dit schouwspel voor geen geld ter wereld willen missen. En veel geld wordt er soms betaald voor plaat sen aan de ramen en op de bal- cons, op de speciaal gebouwde tri bunes die op verschillende punten zijn gebouwd. Het publiek blijft toestromen tot om één uur de mi- nuutschoten van de batterij op het Malieveld aankondigen, dat de Ko ningin en Prins Bernhard het paleis aan het Noordeinde hebben verlaten. Het hoogtepunt van Prinsjesdag is begonnen. Het ge juich en het getrappel der paarden planten zich snel voort langs het Voorhout, dof dreunen de schoten. In hun prachtige uniformen trekken eerst 't detachement ma réchaussee, het ere-escorte van het garderegiment Prinses Irene en van de rijkspolitie in gloednieuw ceremonieel tenue van zwart en blauw voorbij. Dan volgen de rij tuigen met leden van de hofhou ding en eindelijk nog slechts ge volgd door 25 ruiters van de rijks politie de Gouden Koets, het sprookjesachtige rijtuig met zijn spiegelende ruiten, waarachter Koningin Juliana en Prins Bern hard vriendelijk wuiven naar de duizenden langs de weg, die op uitgelaten wijze uiting geven aan hun aanhankelijkheid voor het Ko ninklijk paar. Het is een stoet uit een sprookje, altijd weer ontroe rend, het oog verrukkend door zijn kleurenrijkdom. Stram staat langs de hele rouxe de afzetting van Koninklijke Ma rine, luchtaoelartillerie, luchtvaart troepen, Kon. Maréchaussee en het R.I. Oranje-Gelderland. De stoet draait het Binnenhof op, waar een erewacht staat van het korps Ma riniers. De Marinierskapel speelt het Wilhelmus; terwijl de Konin gin en de Prins uitstappen neigt plechtig het vaandel. In de Ridderzaal hebben zich in middels de leden van de Staten- Generaal verenigd. Zij wachten op hun zetels links en rechts van dc troon. Daarachter aan weerszijden hun gasten, waaronder het corps diplomatique, een kleurenrijkdom van uniformen, het meest de aan dacht trekt. Uit ons eigen land ziet men er de meest vooraanstaanden: hoge burgerlijke en militaire auto riteiten. Als de voorzitter, mr J. A. Jonkman is binnengetreden, wordt de vergadering geopend. De grii- fier der Eerste Kamer leest het zojuist afgekomen Koninklijk Be sluit voor, waarbij de voorzitter der Eerste Kamer is herbenoemd. Vervolgens wordt een commissie aangewezen, welke de Koningin en de Prins in- en uitgeleide zal doen. En dan komen in een rij achter elkaar, de Raad van State en de ministerraad binnen, algemeen handenschuddend vóór zij plaats nemen recht tegenover de troon. Allen verkeren in afwachting. In de verte hoort men van buiten reeds het aanrollend gejuich, mu ziek, voetstappen, paardengetrap pel en tenslotte: het Wilhelmus. Dan meldt, aan het hoofd van de hofhouding, de ceremoniemeester, de vergadering de komst van de Koningin. Allen verheffen zich als het Koninklijk paar, vergezeld van de kamercommissie naar het triDÓnverhevene schrijdt. Als Ko ningin en Prins gezeten zijn, plaat sen de leden van de hofhouding zich achter en naast de troon. Ter wijl de Koningin het papier van de troonrede ontrolt en haar stem verheft, hoort men nog flauw het lossen der minuutschoten. Maar de aandacht concentreert zich aldra op die koninklijke stem, welke de volksvertegenwoordiging, de voornemens der regering ont vouwt. En de vergadering luistert, in stille aandacht. Zij geeft eerst lucht aan haar gevoelens als de troonrede beëindigd is. Maar dan klinkt ook een fors „Leve de Ko ningin". En de armen van al die gezeten zijn, gaan omhoog. Dan heeft de geestdrift het van de plechtstatigheid toch gewonnen, is er geen wezensverschil meer tus sen het volk binnen en buiten de Ridderzaal. Intussen heeft 't koninklijk paar zich naar de ontvangkamer der Ridderzaal begeven. Eerst enkele minuten later verlaten zij het ge bouw. En dan kunnen de Kamer leden hun gedachten weer richten op de zorgen van de dag, zoals die in de millioenennota, welke minis ter Drees straks aan de tweede Kamer zal aanbieden, zijn neerge legd. Maar even was er in onze Staten-Generaal toch, wat er zo vaak ontbreekt, iets van blijheid en jubel. Als de Staten-Generaal geopend is, stelt de stoet zich op 't Binnen hof weer op. De rijtuigen vullen zich, de Koningin en dc Prins stap pen in de Gouden Koets en langs dezelfde route keert de stoet terug naar het Noordeinde. Nog even keert het koninklijk paar zich op het bordes om naar de juichende memgte, dan gaat het naar binnen. Dc batterij op het Malieveld zwijgt. Maar het blijft druk voor het Paleis. Korte tijd later rijdt de Konin gin opnieuw uit, nu voor een rij toer door de stad. Behalve haar echtgenoot vergezellen haar nu ook de prinsessen Beatrix en Irene. In gezelschap van haar moeder en drie jonge kinderen is mevr. Melinda Mac Lean, echtgenote van de vermiste Britse diplomaat Douglas Mac Lean (ook zijn vriend Burgess blijft maar zoek) van een vacantie aan de Franse Rivièra in Londen teruggekeerd zodat ieder zich overtuigen kon, dat zij niet óók zoek was zoals enige weken geleden verluidde. Voor zij van het vliegveld Nort- holt naar haar huis in Tatfield vertrok zeide zij: „Niemand heeft mij gelast terug t.e keren. Ik kom geheel uit mijzelf terug van een mooie vacantie in een mooi oord"en zij klemde de klei ne Melinda behoedzaam tegen zich aan. „Of zij haar man gezien had?" vroeg men haar. ..Neen", antwoordde zij kortaf. „Ik weet niets van hem noch over hem." Vorige week reeds een Tsjechi sche trein met grote snelheid over de grens, om bij het eerste Duitse station in de Amerikaan se zone, Asch, te stoppen. Van de reizigers vroegen er 25 asyl, terwijl ook de machinist te ken nen gaf niet meer terug te wil len. De foto toont een aantal van de vluchtelingenop de tweede rij links ziet men de ma chinist' Jar oslaf Konvalinka. Jeugdverkeerskrant in dubbele omvang Nu ook gezinsabonnement mogelijk UTRECHT. Het aantal jeugdi- ge slachtoffers van verkeersongeval len blijft stijgen! Bedroeg dit in 1943 nog 4691. in 1949 blijkt het te zijn gestegen tot 5302. Nog steeds blijkt het. dat vele Nederlanders, ook jon ge'. niet voldoende doordrongen zijr. van de noodzaak, met de leuze „Veilig Verkeer" ernst te maken. „Daar moet wat aan gebeuren", heeft het bestuur van het Verbond voer Veilig Verkeer gedacht, toen het een jaar geleden overging tot het uitgeven van een „Jeugd-ver- keerskrant". Verheugend is het te constateren, dat de belangstelling voor dit goed geredigeerde blad zó groot is. dat de omvang nu van vier op acht pagina's moést worden gebracht. Het is niet meer alleen „schoolkrant", maar meer „gezins krant" geworden. Het zal ongetwijfeld veel kunnen doen om vooral de schoolgaande jongens en meisjes te leren, zich precies aan de verkeersregels te hou. den en zodoende het aantal onge lukken te helpen verminderen. Een „gezinsabonnement" op de Jeugd-verkeerskrant" tien num mers per jaar kost slechts 1. Het adres van het Verbond voor Veilig Verkeer is: Servetstraat 5, Utrecht. DEN HAAG. De Bedrijfsgroep Détailhandel heeft aan de leden van de Tweede Kamer een adres gezonden, omtrent het Ontwerp- Winkelsluitingswet 1951, zoals dit thans voor openbare behandeling gereed ligt. De bedrijfsgroep be treurt het ten zeerste, dat daarin op verscheidene belangrijke pun ten ingrijpend is afgeweken van het aanvankelijk wetsontwerp. Een van de belangrijkste bezwa ren is, dat in steden het gevolg van sluiting om zes uur zal zijn, dat de (grote) magazijnen in de centra en in wijken, waar kantoren en fa brieken zijn, bevoordeeld worden boven de winkels in zuivere woon wijken. omdat het betreffende deel der bevolking gedwongen zal wor den zijn inkopen gedurende de middagpauze te verrichten in plaats van na werktijd in de win kels van zijn woonwijken. OTTAWA. De kleine landen eisen grotere zeggenschap in belangrijke politieke besluiten van de Noord-Atlantische Raad, zo verluidde gisteren op de derde dag van de N.A.T.O.-conferentic te Ottawa. Een Canadese zegs man, die deze eis in verband bracht met de huidige controverse over het GrieksTurkse lidmaatschap van de alliantie, zei, dat het vrijwel zeker is, dat aan de kleine landen meer Invloed gegeven zal moeten worden bij de bepaling van de gemeenschappelijke politiek. Dit gevoel is thans sterker dan ooit, omdat de Ver Staten bij de kleine landen krachtig aangedron gen hebben op een gunstig besluit over het Amerikaanse voorstel om Griekenland en Turkije in de NATO op te nemen. De Deense en enige andere delegaties, die tegen standers van dit voorstel zijn. zul len naar verwacht wordt uiteinde lijk toegeven, maar alleen nadat zij hun tegenzin in het gehele project voor de raad hebben uiteengezet. Discussies hierover zijn geopend door minister Stikker, die o.a. be toogde. dat de NATO zó dient te worden gereorganiseerd, dat zij ook op economisch gebied een eng sa mengevlochten geheel vormt. Het denkbeeld van het verder opbouwen ener nauw verbonden Atlantische gemeenschap zal thans in ernstige overweging worden ge nomen door een subcommissie, wel ke zal bestaan uit Nederland. Noor wegen. België. Italië en Canada, om „practische en concrete stappen ter verwezenlijking van het boven gemelde doel te formuleren en deze niet aan de huidige zitting van de NATO voor te leggen, doch ze ver der uit te werken in de periode welke ligt tussen de zittingen te Ottawa en Rome." LONDEN Stakingen van 3.700 Britse havenarbeiders en een lang- zaam-aan-campagne van 4.500 leden van het sleepbootpersoneel dreigen het werk in de havens van Londen en Bristol te verlammen. Gisteren tegen de middag werden reeds 33 schepen opgehouden. De sleepbootbemanningen in Lon den hebben medegedeeld, dat zij precies volgens dc regel zullen wer ken, totdat hun een wekelijkse loonsverhoging van 1 pond zal zijn toegekend. Dit betekent, dat zij zich letterlijk aan de officiële tijdsche ma's zullen houden en geen over werk verrichten. LONDEN Groot-Brittanmë heeft een defensiepact met Lybië uitge werkt, dat de Britse troepen zou toestaan in dit strategisch belang rijke Noordafnkaanse land te blij ven, nadat dit onafhankelijk is ge worden. Van gezaghebbende zijde werd vernomen, dat de Britse voor stellen, welke informeel in de af gelopen week aan premier Mahmoed Bey Moentasser werden voorgelegd, waarschijnlijk spoedig in principe door de voorlopige Lybische rege ring zullen worden goedgekeurd. Groot-Brittannië zou hoofdzakelijk bases krijgen in Cyrenaica ten Wes ten van Egypte. De V.S. hebben een grote lucht basis in Tripohtanie. Waarschijnlijk zullen spoedig rechtstreekse onder handelingen tussen Amerika en Ly bië beginnen om de V.S. te verzeke ren van verder gebruik van de basis. Vernieuwing van ons onderwijsstelsel (Vervolg van pag. 1) DE werkgelegenheid heeft zich in het afgelopen jaar in het alge meen op een bevredigend peil ge handhaafd. Vooral de industrie heeft hierin een groot aandeel gehad. De terwille van uitvoer en werkgelegen heid noodzakelijke investeringen zullen dan ook mogelijk moeten blij ven. In enkele bedrijfstakken, waar de afzet tijdelijk was toegenomen, is enige teruggang merkbaar. De Rege ring ziet er echter scherp op toe. dat geen algemene verlaging van het niveau der bedrijvigheid plaats vindt, ook door bij het geven van militaire opdrachten met dit grote belang rekening te houden. Voor gebieden waar structurele te korten aan werkgelegenheid bestaan zullen aan de Staten-Generaal soort gelijke voorstellen worden aangebo den als het reeds aanvaarde ontwerp betreffende het ontwikkelingsplan voor Z.O. Drenthe. De algemene prijsontwikkeling is de laatste maanden van dien aard. dat. zolang de huidige omstandighe den voortduren, geen grond bestaat voor verdergaand ingrijpen op dit gebied. Wel zal het toezicht op de ontwikkeling van het binnenlandse prijsniveau onverzwakt worden ge handhaafd. Dat in de totale kosten van het levensonderhoud sinds April een ze kere stabilisatie is ingetreden, komt aan de rust in het bedrijfsleven ten goede. De middenstand heeft echter gedurende de afgelopen maanden een moeilijke tijd doorgemaakt, ter wijl ook thans nog in vele bedrijven, in het bijzonder door stagnatie van de afzet bij sterk gestegen inkoop prijzen, ernstige liquiditeitsmocilijk- heden worden ondervonden. Het grillige prijsverloop. dat in het bij zonder voor duurzame consumptie goederen gedurende de afgelopen maanden viel waar te nemen, heeft het risico in het bedrijfsleven in het algemeen en in de detailhandel niet in de laatste plaats sterk doen toe nemen. De Regering gaat in overleg met het betrokken bedrijfsleven na, welke maatregelen, gegeven de al gemene financieel-economische poli tiek. kunnen worden genomen ten einde aan de liquiditeitsmoeilijkhe den in de middenstand zoveel mo gelijk het hoofd te bieden. Een ontwerp van een nieuwe vestigings wet, waarin rekening is gehouden met de bezwaren, die in en buiten de middenstandskringen tegen de wet van 1937 beslaan, zal nog in dit jaar aan de Staten-Generaal worden aangeboden. Publiekrechtelijke organen Het verheugt de Regering, dat in bepaalde sectoren van het bedrijfs leven plannen zijn voorbereid om te komen tot publiekrechtelijke orga nen en dat de Sociaal-Economische Raad deze voorbereiding krachtig steunt. Het zal voor organische ver houdingen in de Nederlandse volks huishouding van grote betekenis zijn als in de naaste toekomst bedrijf- en productschappen tot ontwikkeling komen, ook in die delen van het be drijfsleven waar de voorbereidende werkzaamheden thans nog niet zijn aangevangen. Dat de begroting voor het jaar 1952 niet alleen sluitend is. maar zelfs in een dekking van een deel der uitgaven van de kapitaaldienst door middelen van de gewone dienst voorziet, moet onder dc huidige om standigheden als het voldoen aan een gebiedende eis worden gezien. Mili taire werken zijn niet rendabel. De staatsschuld is reeds abnormaal hoog. Bovendien is het wenselijk de krap pe kapitaalmarkt zoveel mogelijk voor dringende behoeften van dc la gere publiekrechtelijke lichamen en van het particuliere bedrijfsleven te reserveren. Geschiede zulks niet, dan zou niet alleen de financiering van primaire belangen als dc bouw van woningen en scholen en de in dustrialisatie in gevaar komen, maar zou bovendien het herstel van het monetaire evenwicht worden be moeilijkt. De bijdrage, die van ons land in het kader van de militaire inspanning van de Westerse wereld wordt verwacht, stelt zware eisen aan de schatkist en noopt tot beper king van uitgaven, die onder nor male omstandigheden als wenselijk zouden worden beschouwd. Hoe groot echter ook de offers zijn, welke ons volk bereid is hiervoor te bren gen, vast staat dat in het bijzonder met het oog op de betalingsbalans de verdere uitvoering van het mili taire vierjarenplan zonder buiten landse financiële hulp bezwaarlijk zou zijn te volbrengen. Waar grote krachtsinspanning wordt gevraagd voor de verdediging van onze beschaving zullen ook de geestelijke waarden zelf levend moe ten worden gehouden. Dit geldt in het bijzonder voor de jeugd, die ook in deze verwarde tijd haar vertrou wen in de toekomst niet mag ver liezen. Vernieuwing van ons onder wijsstelsel dient met bekwame spoed te worden bevorderd De voorzie ningen. die in een algemene nota hierover zijn geschetst, zullen nader worden ontwikkeld en in wettelijke regelingen worden belichaamd. Met het oog op de toegenomen be tekenis van de techniek in onze be schaving zullen meer dan voorheen de algemene vorming, de bevorde ring van de handvaardigheid en het technisch onderwijs nauwlettende zorg vereisen. Wetenschap Aan de wetenschap zal bijzondere aandacht worden geschonken, ook om de internationale positie van ons land te versterken. Bevordering van hetgeen kan strekken tot bescherming van het hoge goed der rechtshandhaving heeft de bijzondere aandacht der Re gering. Op sociaal terrein is het nauwe contact tussen de overheid en de organisaties van werkgevers en arbeiders, dat sinds de bevrijding zo goede vruchten heeft gedragen, ook dit jaar van betekenis geweest. De Sociaal-Economische Raad heeft op verzoek van de Regering advies uitgebracht over de econo mische gevolgen van de invoering der Werkloosheidswet. Dit advies is thans in overweging. De organisatie van de uitvoering dezer wet zal wor den vergemakkelijkt indien het ont werp Reorganisatiewet Sociale Ver zekering. dat bij de Staten-Generaal aanhangig is, spoedig tot stand zal kunnen komen. (Advertentie 1. M.) In verband met de snelle bevol kingsgroei is naast de industrialisatie toeneming van de emigratie zeer ge wenst. Zij vertoont reeds een sterk stijgende lijn. Met het oog daarop dient de organisatie van de emigratie te worden verbeterd, mede door re geling van de samenwerking tussen het Rijk en daartoe geeigende maat schappelijke organisaties. Een daar toe strekkend wetsontwerp is bij dc Staten-Generaal ingediend. Ouderdoms-voorziening Het streven van de Regering is er op gericht de Noodwet Ouderdoms voorziening te vervangen door een wettelijke verzekering. De Regering hoopt eerlang een voorontwerp dien aangaande om advies naar dc So ciaal-Economische Raad te zenden. Een voorontwerp Ziekenfondswet is reeds bij die Raad aanhangig ge maakt Ook overigens heeft de zorg voor de volksgezondheid bijzondere aandacht. In het algemeen blijft deze zich gunstig ontwikkelen. Ten aanzien van voorzieningen in de sector van het verkeer en de wa terstaat dwingen de tijdsomstandig heden tot verdere beperking van in vesteringen. die nog uitstel gedogen. Naast dc uitgebreide normale arbeid op deze gebieden vinden echter ook belangrijke nieuwe werken, als b.v. de drooglegging van de Oosterpol der, voortgang. Ook de omvang der bouwbedrij- vigheid ondervindt de terugslag van de noodzaak om investeringen te beperken. In het bouwprogram voor het komende jaar is gerekend op de bouw van 40.000 woningen. Het zal van het grootste belang zijn indien binnen het kader der financierings mogelijkheden het aantal kan wor den opgevoerd. Dit onderstreept de noodzakelijkheid om te blijven stre ven naar verdere verlaging van de bouwkosten en om een zo groot mo gelijk aantal woningen als duplex- woningen in te richten teneinde met de beperkte middelen, die ter be schikking staan, een hoger nuttig ef fect te bereiken. Nieuwe rechtsorde Aangaande de voorbereiding van het overleg voor de vestiging van de nieuwe rechtsorde van het Konink rijk heeft de Nederlandse Regering contact opgenomen met dc Lands regeringen van Suriname en de Ne derlandse Antillen. Voor dit overleg zal een conferentie worden bijeen geroepen zo spoedig als een deugde lijke voorbereiding dit toelaat. In de Nederlandse Antillen is de Interimregcling in werking getreden, alsook de Eilandenregeling, waar door de eilandgebieden zelfstandig heid verkrijgen ten aanzien van de verzorging van eigen locale aange legenheden. Aan de opstelling van een ontwikkelingsplan voor Suri name wordt niet voortvarendheid gewerkt. Het stemt tot voldoening, dat met de uitvoering van de plannen tot in poldering van een gedeelte van het kustgebied van het district Nickerie zomede met de uitvoering van dc projecten van het Welvaartsfonds goede vorderingen worden gemaakt. Uit hoofde van zijn verantwoorde lijkheid voor Nieuw-Guinca zal Ne derland zijn plichten nakomen ten aanzien van de geestelijke en mate riele verheffing en de politieke ont wikkeling der bevolking. Ook dit jaar wacht U een uitge breide taak. Naast de reeds aanhan gige en in uitzicht gestelde wetsont werpen. de veeleisende bcgrotings- arbeid en de internationale vraag stukken. waarmede de Staten-Gene raal meer dan vroeger in aanraking komen, zal een herziening van dc Grondwet, zij het van beperkte strekking, Uw aandacht vragen. Gij zult bij Uw werk staan voor menige moeilijke beslissing, omdat velerlei belangen zijn af te wegen, die in deze tijdsomstandigheden niet alle kunnen worden behartigd op de wijze, die ons lief zou zijn. Beroep op eensgezindheid Veel ook wordt gevraagd van heel ons volk, veel aan persoonlijke en financiële lasten, veel tevens aan bereidheid tot nieuwe krachtsinspan ning. Ik doe daarvoor een dringend beroep op de eensgezindheid der Natie. Als onze democratie zich in haar bestuursorganen en vertegenwoordi gende lichamen krachtig, besluit vaardig en rechtvaardig toont, als in ons volk een ieder naar vermogen medewerkt aan het beschermen van de vrede en het handhaven van de vrijheid, aan het versterken van onze geestelijke krachten en aan de ver steviging van onze economie en de verbetering van onze sociale ver houdingen. mogen wij de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Met de bede, dat God Uw arbeid en ons volk moge zegenen, verklaar ik deze zitting van de Staten-Gene raal voor geopend. 18 September 1951. Advertentie (I. M.) Deze jonge trouw eindt het geen kunst, maar jc moet liet tcctcn: Veilig tcast U, indien U speciaal alkaliirij -wast Speciaal alkalivrij voor uot is Echfalon cn speciaal alkali vnj voor zijde is Vivalon. Ook verkrijgbaar: Wybert met menthol. Helaas is dc goede oud-vader landse gewoonte om een snuifje te nemen en daarna opluchtend te fniezen verloren gegaan, be halve op de veilingen waar de echte tabakkeurders nog altijd met hun neus te rade gaan om dc kwaliteit van het gebodene te schatten. (Advertentie LM.) Gebruik regel matig Wybert, het beproefde middel tegen hoest, heesheid en rokersadem.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3