Verkeerspolitie neemt remproeven HUIB HOLSTEYN PHIBET REXENA DURYEA '.Ij (I Antwerpen wil thuishaven voor Duitse vloot worden r gouden sieraden Als'n marmot SOLEX F. C. RIECHERS Sommige auto's zijn een gevaar langs de weg Phibet geeft Uw haar gloed en KLEUR! Uw ogen zijn het kostbaarste bezit Zorgt daarom voor een prima verlichting LOODGIETERS, volslagen Loodgieters AMERSFOORT H-& GEHEIM rZEESTER" 4 Woensdag 19 September 1931 VEILIG- VERKEERSWEEK (Van een onzer verslaggevers) De Amcrsfoortse politie heeft in deze „Veilig-Verkeers-Week 1951" zeer veel werk te doen. De agenten hebben eentra-diensten en velen van hen doen daarenboven nog vrijwillige dienst. Immers, het gaat er nu speciaal om de weggebruikers te leren hoe zü zich in het verkeer hebben te gedra gen. Een belangrijke factor is natuurlijk ook de rjjwaardigheid van de vervoersmiddelen. Bij de rijwielen komt het natuurlijk neer op goede ver lichting. goed functionnerende remmen, een bel. wit achterspatbord enz. Bij motoren en auto's zijn vooral de bestuurbaarheid en de remcapaciteiten van het allerhoogste belang. Voor de controle hierop beschikt de politie, zoals wij reeds eerder schreven, over twee apparaten, namelijk het „Apko"- apparaat voor het opmeten van de stuurspeling en het ,.Taplcy"-apparaat voor het opmeten van de remvertraging, dat wil dus zeggen de deugde lijkheid van de reminstallaties. [Weggebruikers kijken al beter uit De motorbrigade heeft, in het kader van de Veilig-Verkeers-week Dinsdagmiddag op de Bisschopsweg, nabij de Zwaanstraat, met beide apparaten auto's gecontroleerd. De politie vertelde ons dat met de „Tapley'* nauwkeurig kan wor den gecontroleerd hoe sterk de remcapaciteiten zijn. De maximum toegestane rembaan bedraagt 3,86 meter per seconde in het kwadraat. Dit komt neer op een afstand van 9 meter bij een snelheid van 30 km. Dit geldt zowel voor personen auto's als voor de zwaarste vracht wagens. Men vertelde ons daarbij, dat het beroepsvervoer thans bij het ministerie voor verkeer pogin gen in het werk stelt de oude re geling, waarin voor vrachtwagens lichtere bepalingen golden, weer in te voeren. Zover is het echter nog niet en daarom hield de politie zich bij deze controle aan de thans gelden de wetsvoorschriften. Nauwelijks had de motorbrigade zijn post betrokken of uit de rich ting van de Randenbroekerweg na derde een oude Ford-vrachtwagen. Het was een negen-en-twintiger. Het was, zo op het oog een oud geval, maar de resultaten van de proefnemingen bleken erg mee te vallen. De remcapaciteit was ver beneden het toegestane minimum. 7% Meter bij 30 km snelheid. Met de stuurspeling ging het er om. 35 Graden is teveel en de bestuur der-eigenaar. een handelaar uit Bilthoven kreeg de laad deze stuurspeling na te laten kijken. Reeds dachten we dat het hierbij zou blijven, doch het alziend oog van de politiemannen hadden een richtingaanwijzer ontdekt met een „lamme vlerk". Jammer voor de bestuurder, maar aangezien deze veiligheidsinrichtin^ niet function- neerde kreeg hij toch ook nog een procesverbaal. Hij aanvaardde zijn verlies dapper. PRIMA! Weer kreeg een vrachtwagen een stopteken. Deze bleef met flinke gang doorrijden lot hij vlak bij de controlepost was en gooide toen zijn remmen vast. Een kort rem spoor en de wagen stond stil. Het ,.Tapley"-apparaat kon in de kist blijven! De vrachtrijder Van E. uit Hoevelaken bleek ook zijn andere spullen uitstekend in orde te heb ben en na keurig netjes zijn pet te hebben afgenomen kon hij zijn reis vervolgen. Hij kreeg een „prima" van de politie. In de verte naderde een kleine bestelwagen van een wasserij uit Putten. „Die moeten wij ook maar eens onder de lope nemen," was de conclusie van de chef van de ver keerspolitie. adjudant Ottcns. De politiemannen Molenaar en Ruiten beek posteerden zich op de weg, waarna dit vrachtwagentje, met be hulp van een trottoirband, die ken nelijk als „remvertraging" werd gebruikt, tot stilstand kwam. De „Apko" wees 60 graden aan. Precies het dubbele van de stuur speling die een auto mag hebben. Dit bleek echter niet het enige euvel. De „Tapley" vertelde dat bij I de eerste remproef de toelaatbare grens reeds verre was overschreden (10% meter per 30 km). Of het nu kwam door de schrik, dan wel dat deze eerste keer nog een ge weldige meevaller was weten wij natuurlijk niet, maar toen de twee de remproef werd genomen, bleek er helemaal geen vertraging meer te zijn De remmen van de oude „Borgward" hadden volkomen op gehouden te functionneren! Dat was de politie te bar en deze auto werd dan ook in beslag genomen. Dat was spotten met elke verkeers veiligheid. Naderhand is de wagen, onder politie-toezicht, naar het bureau gebracht. VERBETEPING Na deze controle is de politie wagen nog even als „verkeerspae- dagoog" opgetreden. Het was dui delijk te merken dat de Veilig- Verkeers-actie door begint te wer ken. Wielrijders staken hun hand bij verandering van richting uit als nooit tevoren; zij hielden keurig rechts van de straat; het overste ken geschiedde al veel meer op de daartoe bestemde plaatsen en het opstellen voor stoplichten en over wegen keurig achter de zogenaam de „punaises" of wel achter elkaar. Het gaat werkelijk de goede kant op. Als het nu maar niet tijdelijk is en de mensen willen begrijpen dat voor hun eigen veiligheid ver keersregels ten volle in acht moe ten worden genomen. Verkeer belemmerd door rookbom Twee jongens van dertien jaar, die in de Bankastraat en de Celcbesstraat wonen, brachten gistermiddag de Kapel- weg in opschudding. Ze brachten met carbid en water een rookbom tot ont branding, waardoor het uitzicht voor het verkeer volkomen werd belemmerd. De politie nam de namen van de beide knapen op. Vanmiddag moeten ze voor straf op het politiebureau terugkomen. Overschrijvingen De navolgende spelers hebben, blijkens „De Sportkroniek", over schrijving aangevraagd: A. Tuinhof de Moed van Quick naar Aalsmeer; J. H. Kinneging van Amcrsfoortse Boys naar Amsvorde. Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen: l herenzakhor- loge: 1 vulpen; 1 kinderportemonnale; 1 collier. 1 dameswant; 1 damespolshorlo ge. Inlichtingen: postcommandant Rijks politie tc Hamersveld. Een 18-jarige wielrijder, die giste ren in dc Stationsstraat in de richting van de stad reed, zwenkte plotseling naar links het Smallcpad in. zonder richting aan te geven. De 18-jarige mej. G. uit Amersfoort, die achter hem reed, kon niet meer uitwijken, werd aange reden en tegen de straat gesmakt. Zc liep een hersenschudding op en moest per G.G. en G.D. naar het St. Elisabeths ziekenhuis worden gebracht. COLESVILLE. Bij brand in een tehuis voor ouden van dagen te Colesville (Maryland) zijn drie vrouwen om het leven gekomen. Tenminste tien personen zijn in een ziekenhuis opgenomen. SOEST d'Oranjeboom wint van ODL Dinsdagavond speelden te Baarn in „Onder de Linden", d'Oranjeboom I tegen O.D.L. I. in de hoofdklasse Libre. H. van Diermen (ODL) kwam in de eerste partij uit tegen J. Hammink van d'Oranjeboom. Na de 15e beurt liep Hammink uit. doch kreeg kort daarna een inzinking. Van Diermen maakte series van 29 en 13 caram boles. waardoor hij op 146 kwam te staan. Daarop poedelde Van Dier men e^n paar maal, Hammink pro fiteerde hier niet van. H. van Diermen 150 150 34 29 4.41 J. Hammink 170 113 34 27 3 32 De daarop volgende partij tussen J. Vet (ODL) en G. Robbersen d'Oranjeboom) was van beter ge halte. vooral wat betreft het spel van de Amersfoorter. Robbersen be gon zijn partij met series van 26. 20 en 12 caramboles. Hij had direct de leiding veroverd en stond die niet meer af. Vet, die anders heel aardig speelt, kon er niet in komen en poedelde er lustig op los. Steeds verder liep Robbersen uit en won onbedreigd. J. Vet 170 130 29 28 4.48 G. Robbersen 250 250 29 50 8.62 De partij tussen N. Heezeman Jr. (ODL) en H. Schouten (d'Oranje boom). was bepaald slecht. Schouten nam de leiding. Heezeman kreeg later meer vat op het spel van Schouten en toen ging het beter. Heezeman haalde de achterstand re gelmatig in. Na 40 beurten stonden beide spelers gelijk. Toen begon Schouten voorzichtiger te spelen en nam weer een kleine voorsprong Heezeman moest tenslotte nog drie caramboles maken en mistte een gemakkelijke bal. waarvan Schou ten profiteerde om de resterende zeven caramolcs te maken. N. Heezeman Jr. 130 127 48 26 2.64 H. Schouten 150 150 48 17 3.12 Rijwielpuzzlerit SPSV Ter gelegenheid van het 6-jarig bestaan van de Soester Politie Sport Vereniging, is voor a s. Zaterdag 22 September, een rijwielpuzzle-rit ge organiseerd. waarvoor grote be langstelling bestaat. Naar we ver nemen hebben zich nu reeds ruim 80 deelnemers opgegeven. Inschrij ving kan geschieden aan het bureau van politie. HET GROTE MOMENT Dc Koningin, tc harer linker zijde Prins Bernhard enómringd door leden van de hofhouding, tijdens het uitspreken van dc Troonrede. Een nieuw parlementair jaar breekt aan. K. .J Wedvlucht met jonge duiven De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield j.l. Zondag een wed vlucht vanaf Vilvoorde IB.) met jonge duiven. In concours waren 292 duiven, die om acht uur met Z.W. wind werden gelost. Aankomst eer ste duif 10 uur 1 min. 50 sec., be reikte snelheid 1242.47 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif arriveerde om 10 uur 12 min. 5 sec. Dc totale uitslag is: G. Visser 1. 24. 59. 61. 63; H. Go- risscn 2. 4. 26. 49, 52. 58: C. van Soest 3. 22. 23 33; P. de Bes 5 10. 14. 29. 35. 36. 55; A. van Slooten 6. 11 13. 16. 43. 60. 66; A. Riiksen 7. 27. 37; J. Knoops 3. 21. 72; A. Dor- restein 9. 19. 20. 30. 46 54; A. Waaii- enberg 12 51; G. Haks 15. 53: Sj. Rilkscn 17, 41. 45. 48. 71; A. Snij ders 18: A. v. d. Vaart 25; J. v. d. Brakel 28. 69; N. van Fulpen 31 42; J. v. d. Belt 32. 50. 67 73: K. Keja 34: A. van Oonselaar 38. 64; P van Brienen 39, 65; W. van Klooster 40; L. van Klooster 44; W. Krijt 45. 70; H. On wezen 47; G. Marchal 57; H J. Westcrveld 56. 62; V. Reijerse 69. RKTVrSoestdijk Zaterdag en Zondag vonden in hel St. Ludgardusgebouw onderlinge wedstrijden plaats van de R K Ta feltennisvereniging „Soestdijk". met het volgende resultaat; W. ClörenC. van Haarlem 1621. 1421; B. van HaarlemH. Römer 2118. 21—17; C. van HaarlemB. van Haarlem 2112. 2111; Th. GreeveC. van Haarlem 1721, 18 21; M. Schut—H. de Jong 21—19, 2110; A. van HaarlemC. van Haarlem 21—19 19—21, 18—21; H. GreeveA. van Haarlem 1221, 13 21; M. SchutC. van Haarlem 15 21. 1421; H. RömerB. van Haar lem 1921. 1821; W. ClörenM. Schut 1121. 721; G. Buurman C van Haarlem 21—18. 21—19; B. van HaarlemG. Berends 2118, 21—16. Rijwielen ontvreemd Twee Soester jongens, die een tijdje in een jeugdgevangenis moe ten doorbrengen, zijn daar dezer dag*en uit ontvlucht. Zij zagen kans in Amersfoort ieder een rijwiel te stelen, dat zij in Amsterdam wil den verkopen. Daar vlogen ze tegen de lamp. WOUDENBERG PV „De Blauwkras" Wedvlucht van de P.V. „Dc Elauw- kras" vanaf Vilvoorde. Afstand 148 k.m. Aankomst le duif 10 uur S min. Uitslag J. Koudijs 1. 5; P. J Osnabruggc; C. van Zoercn 3: A. van Luntcrcn 4. 7; P. Koudijs;; J. Jetten 8 en W. Wouden berg 9. Verbetering; Voorstraat Met. de verbetering van de Voorstraat in Woudenberg is een begin gemaakt. Eerst wordt de riolering gelegd. Daarna wordt de straat vernieuwd en worden de trottoirs gelegd. Daar men eerst dc enc helft van de straat afwerkt en daarna de andere helft, zal het verkeer van deze werkzaamheden wellicht wei nig hinder ondervinden. Verlenging van fietspad Het fietspad van Zeist naar Wouden berg eindigt bij de Hcygrncff. ongeveer 1 k.m. voor dc ingang van het dorp. Thans is men druk bezig dit pad tot het dorp te verlengen. Tussen de Hcy- graeff en Woudenberg was het voor wielrijders en automobilisten beslist ge vaarlijk, daar beide van dezelfde weg gebruik moesten maken. Marktbericht Aangevoerd 28000 eieren. Prijs l 15 80 f 16.40 per 100 stuks. Henneneleren 1 1012.50 per 100 stuks. Handel vlot. Pakketten-oorlog in Berlijn ten einde BERLIJN De West-Berlijnse pakkettenoorlog met dc Oost-Duit- s' autoriteiten, die ongeveer drie weken geduurd heeft, schijnt thans ten einde te zijn. De achterstand in de behandeling van de pakket ten is ingehaald, aldus is van de zijde der post medegedeeld. West-Duitsland voelt voor vrije Rijn BONN. Wcst-Duitsland hecht grote waarde aan een verbete ring van de verbinding van Ant werpen met de Rün, zo heeft de vertegenwoordiger van het West- duitse ministerie van Verkeer, dr Seiermann, verklaard tüdens een bezoek van Antwerpse havenspe cialisten aan Keulen. West-Duitsland was volgens Seiermann in het algemeen sterk geïnteresseerd in de uitgroei van Antwerpen als Rijnhaven en als zeehaven. Duitsland heeft zowel bij Antwerpen als bij Rotterdam het grootste belang als poorten tot de wereldzeeën, zo zeide hij. Seiermann vroeg overigens er kenning van het Duitse standpunt, dat de Duitse zeehavens in het Rijngebied compensatie moeten vinden voor het natuurlijke ach terland; dat zij verloren hebben. De kwesties, die op het gebied der binnenscheepvaart nog te re gelen waren, zijn volgens Seier mann eerder van internationale aard dan wel tweezijdige kwesties tussen Duitsland en België. Het doel moest daarbij volgens hem zijn de vrijheid der Rijnvaart te herstellen in een vorm, die met de eisen van deze eeuw rekening houdt. De in de Rijnvaart wer kende ondernemingen moesten zich c^n „vrijheid in orde" trach ten te verwerven. De Antwerpse delegatie stond onder leiding van de directe ir der Antwerpse havens, dc heer Lee mans, die zich voor een verster king der practische samenwerking tussen Duitsland en België heeft uitgesproken. Kij zeide dat er geen tegenstellingen meer bestaan tus sen Antwerpen en de Rijnhavens, noch tussen Antwerpen en de Westduitsc zeehavens. Leemans legde er de nadruk op, dat Ant werpen in toenemende mate een thuishaven voor de Duitse zeevloot wil worden. In de eerste zeven maanden van dit jaar liepen reeds 629 Duitse schepen met een half millioen ton in Antwerpen binnen. Wat Antwerpen betrof, zo zeide ..Zilvermijn afvoerpulje in MARSEILLE. Door te Mar- seille een tijd van 5 min. 16.3 sec. te noteren, heeft Ginette Jany op het nummer 400 meter vrije slag dames een nieuw Frans record ge vestigd. Het oude record bedroeg 5 min. 23 en stond op naam van Colette Thomas. De tijd van Gi nette Jany is tevens de beste, dit jaar ter wereld op dit nummer ge maakt. BARNEVELD Tot haar gro te schrik zag een Barneveldse huismoeder twee van haar mooi ste zilveren theelepeltjes tijdens de afwas in de gootsteenbuis verdwijnen. Haar man greep da delijk een schep om het afvoer- putje leeg te baggeren. Stel U zijn verbazing voor. toen hij niet twee. maar veertig zil veren lepeltjes, drie vorken en een ontbijtmes ophaalde. Die wa ren in de loop der jaren stuk voor stuk verdwenen; het Bar nevelder echtpaar had raven er y^an sc^u^ gegeven.... Bonn gelast onderzoek naar nazi-diplomaten BONN. De Westduitse bonds kanselier dr Adenauer heeft op dracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de beschuldigingen, dat leden van zijn ministerie van Bui tenlandse Zaken vroeger actieve nazi's zijn geweest. De beschuldi gingen waren vervat in een reeks artikelen van de Frankfurter Rund schau, een van West-Duitslands grootste dagbladen. Hierin werden de namen van een aantal West duitse diplomaten onder wie am bassadeurs genoemd, die lid geweest zouden zijn van de nazi-partij en thans hoge posten bekleden op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Leemans, staat niets een verder» ontwikkeling van de Duitse red», rijen in zijn haven in de weg. Be'., gië zou het in tegendeel toejuichi indien deze ontwikkeling een roj hogere vlucht zou nemen dan vee de oorlog. Prof. Romein naar Djokjakarta (Eigen bericht) AMSTERDAM. Prof. dr. J. Romein, hoogleraar in de algeme: en vaderlandse geschiedenis a de Amsterdamse gemeente unive siteit, vertrekt dezer dagen na Indonesië, om daar voor het s'. diejaar 1951 1952 te doceren a de universiteit van Djokjakarta, Zijn echtgenote mevr. dr. Am ij RomeinVerschoor vergezelt hi op deze reis. VS verbieden invoe 1 van in blik verpaktf artikelen (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. De Amerikaarj regering heeft een verbod voor invoer van een groot aantal in b! verpakte artikelen uitgevaardigd. D is waarschijnlijk een gevolg van h< feit, dat de regering der Verenigt Staten, in verband met de.bewap ningsindustrie. in het eigen land verpakking in blik van vele artikeli heeft verboden. Om nu voor deze i tikelen de concurrentie uit het bu tenland te weren heeft men ook invoer van in blik verpakte artik len uit het buitenland verboden. De lijst van deze artikelen is Nederland op het ogenblik nog m bekend. Daarom kon men ons op departementen van Voedselvoor:; ning en Economische Zaken nog m mededelen of Nederland hierdo ernstig zal worden getroffen. Ve sommige artikelen zal het wellici mogelijk zijn het blik door een a: der verpakkingsmateriaal tc verva gen, maar voor artikelen als geco: denseerde melk b.v. zal het ni doenlijk zijn om ander verpakking materiaal te gebruiken. 1 Over enige dagen hoopt men Den Haag een duidelijker beeld hebben van wat dit verbod voor oni Nederlandse export naar Ameri zal betekenen. Pas daarna kan m de Amerikaanse regering worde overlegd of voor sommige product' ontheffing van dit verbod mogeli. zal zijn. Treinbrieven komen in normale postbestelling UTRECHT Treinbrieven. sinds kort weer kunnen word verstuurd, kan men niet op stations afhalen deelt de P.T.T. mee. Zij komen in de plaats bestemming in de normale post: stelling. Expresse-treinbrieven den in de expresse-bestelling nomen. Bevrijdingsvuur is naa Eindhoven gebracht EINDHOVEN. Tienduizend' Eindhovenaren hebben Dinsda avond voor de zesde maal met d: verend gejuich het bevrijdingslid uit Normandië in hun stad verwe komd; zoals zij eens, zeven j geleden op de 18e September, geallieerde troepen begroette! toen deze de Duitsers uit hun sti hadden verjaagd. DJAKARTA. De zitting v het Uniehof. waarin het geschil behandeld tussen de Nederlandse de Indonesische regering over slotrehabilitatie-uitkering en de gemene oorlogs-ongevallen-regelii heeft niet tot een beslissing gi leid. Reparatie aan AMERSFOORT. heerlijk slaapt U na een leuke tocht op zo'n Utrechtsestraat 28. i/> romig Deze wonderlijke shampoo geeft Uw haar de schoon heid die U tot nu toe alleen kende van de filmsterren. Want Phibet reinigt niet alleen het haar, maar geeft het elke gewenste tint, die bij herhaald gebruik nóg dieper en nóg stralender wordt als U slechts de juiste kleur voor Uw haar kiest. Phibet voorkomt boven dien het verkleuren der haren en is rooswerend. Phibet is geen haarverf en tast het haar dus niet aan. Omdat het geen haarverf is, geeft het ook niet af. Het is een wonder Ifip Bij elke lepel. IV van die IV heerlijke Rexena II vla roept het II hele gezin U in koor: B zó heerlijk romig DE CUSTARD VAN Geschikt voor elke haarsoort, mits het haar niet met oxi derende ingrediën ten is behandeld... Het Chemisch Laboratorium Wilangé verklaart o.ain tensief reinigende werking... fraaie natuurlijke kleur en glans rooswerend Verkrijgbaar bij parfumeriezaken en drogisten. Voor de handel fa. J. Budding, Kloveniersburgwal 81, Amsterdam. Projecten, die aan alle gestelde eisen voldoen worden door ons uitgevoerd voor winkels, kan toren, laboratoria, fabrieken en werkplaatsen HET NIEUWSTE OP HET GEBIED VAN DE MODERNE VERLICHTING Gediplomeerd Llchttechnlsch Adviseur WESTERSTRAAT 119 TELEFOON 5796 VOOR WONINGBOUW DOLLARDSTRAAT GEVRAAGD Aanmelden op het werk bij Uitvoerder v. d. NEUT of 's avonds thuis. Geulstraat 43. Amersfoort BRANDPUNTEN Te huur aangeboden Te koop aangeb. Nog enkele goede, ge bruikte hand- en trapmachi- oes te koop voor billijke prijs en met garantie. De Veen's Naaimachinehandel, Steinlaan 66, Zeist. TeL 4066. 1737. „Buurvrouw", zei de juffrouw van driehoog tegen mijn moeder: „Die jongen van jou deugt niet, het spijt me, dat ik hef zeggen moet. Altijd maar zwer ven en maanden van huis wegblijven, dat kan niet goed zijn. Ik zeg laatst nog tegen de dochter van de slager, ik zeg nee, zeg ikOp dat ogenblik zwier de de deur van de huiskamer open en mijn persoontje naar binnen. De buurvrouw bleef midden in haar leer zame toespraak steken en mijn moeder liet haar koffie met koekje en al tegen het karpet kletteren. „Ketel- binkiel", riepen zij en dat was maar al te waar. „Ja", zei ik: „Gezond en well Ik heb fijn vacantie gehad en ik had geen tijd om ansichtkaarten te sturen. Vol gende keer beterl" De buurvrouw verdween, mompe lend over jongens, die voor galg en rad opgroeiden en toen waren we weer fijn onder elkaar, want een minuut later kwam mijn vader thuis. Ik vertelde alles, waar natuurlijk niets yan geloofd werd omdat mijn ware avonturen toen nog niet in de krant stonden en toen gaf ik mijn ouders ieder een parel! Mijn moeder deed hem trots op haar Zondagse japon en mijn vader verkocht hem en kwam met een zwaar gouden horloge en een kist dure sigaren terug. „En", vroegen mijn ouders: „Wat ga je nu doen? Je hebt nu toch zeker wel genoeg van al dat water?!" „Van water wel", zei ik: „Maar niet van de zee! Let maar eens op, waf ik voor m'n parel gekocht heb! Vijf minuten later stond ik middenin de kamer in volledig zeemans tenue en naast mij prijkte een echte zeemanskist met versterkte hoeken en een naamplaatje. „Alsjeblieft!", zei ik: „Ferme jongens, stoere knapen en zo'n Hol lands hart trekt naar de zee, zoals ze op school zin gen. En wat je op school geleerd hebt moet je later uitvoeren. Daarom ga ik maar. Tabél" MORGEN BEGINT: „ZAR-TAN VAN DE APENI" Gramofoonplaten. Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C. v. Wijngaard, Langestraat 72. Tel. 6225. Ruime zonnige zit-slaap- kamer vlakbij station. Even tueel met warme maaltijd. Tel. aanwezig. Br. onder no. 7396 bur. v. d. blad. Bruidskleding te huur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor Dames en He ren. Maison Steenis. Stein laan 58. Zeist. TeL 2784. Vacantietüd Solextjjd: De nieuwste Solex f 0.75 per uur. 6.— per dag. Solex- Verhuur-Centrale. Bredauw. Berkenweg 22. Tel. 4808. Bespreekt tijdig. Lessen Instructeursopleiding. Auto rijschool J. v. Miltenburg. Vermeerstraat 131. Tel. 4736. Autorijles per les f 4.—. Autorijschool A. van Nle. instructeur KNAC en ANW B. Inl. Lissone Lindeman, Amersfoort Tel. 5637 of 3862. Cliënten buiten Amersfoort speciale lestijden. Textiel BekeDde maatzaak Dames- en Herenkleding, biedt maatkleding op ter mijnbetaling aan tegen con tante prijzen Onberispelij ke coupe. 1ste klasse stoffen Alleen serieuze brieven on der no. U 739 bur. v. d. blad Diversen Gepens. persoon vraagt 500 gulden ter leen. Aflos singen van 100 gulden plus rente in 5 driemaandelijkse termijnen Brieven onder No. 7395 bur. van dit blad. Moffelinrichtlng J. Verhoef Muurhuizen 30 Amersfoort Voor moffelwerk op elk ge bied. Geen vertegenwoordi ger of commissiehandeL Steeds voorradig: Nieu en gebruikt hoek-, betot staaf-, plaat- en balkijr bij Fa B. Zwaaf Zone Amersfoort. Tel. 5226. Naaimachines. Alleen beste merken naaimachin leveren wii U als Naumac Anker, Pfaff. Husqvan Fridor enz. Volle garant goede service De Vee: Naaimachinehandel, Ste: laan 66. Zeist. TeL 4066. Naaimachines. Voor rep ratie aan Uw naaimachï komen wij elke Maandag Vrijdag bij U aan huis. F- paratie van alle merken der garantie. De Vee: Naaimachinehandel, Stei laan 66. Zeist. Tel 4066. Schoenvergroten tot—, maten, altijd succes. H 'r van Maanen bij. Soest weg 214 Tel. 6093. American Cleaning Servlc voor broeken-persen f 0' Het aangewezen adres vo verven en chemisch rek gen Krommestraat 41. T 3957 Agentschap: R<* straat 8. Eén ding is zeker: bij A chifoto slaagt U beter! (Sp eialisten in brulds- en tój derreportages). Rubensst 79. Tel. 3070. Naaimachines. Mevr. U Uw machine repareren d<* vakman met 20 jaar briekservaring. Even richt: Mak Kapelweg Mevr. Franken, Psychoid triste (Helderziende), wj jarenlange ervaring, wonö de te Utrecht. Vleutensev.( 279 bis. telef. 21704. „Ho* spreekuur" a.s. Donderd» 20 Sept. van 2—8 uur het Volksgebouw. Snouc kaertlaan 11. Radio Drcsselaerts. Nieu' ste Philips radiotoestel^ Vanaf f 160.—. Gemak* lijke betalingsvoorwaarde Ook inruil Demonstrï- aan huis Krommestraat1 Telefoon 5772.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4