üeMIW&t r Restauratie kasteel Duurstede thans bijna voltooid GRAND THEATRE Arbeidersbeweging in Amerika Wat in de Raad aan de orde komt BESPEELDE PIANO'S GEVECHT VAN DE EEUW RANDY TURPIN SUGAR RAY ROBINSON TUIST NU ADVERTEREN FIRMA R. VAN DEN BURG BRANDPUNTEN BISSCHOP DAVIDS VESTE Dichters kunnen een reisbeurs krijgen Korfballers oneens 'net plannen van sportstichtin Wegens geldgebrek niets gedaan aan de oude donjon „Weergang moet in ieder geval nog hersteld" KERKNIEUWS Gouden Ploeg wint met 4-2 UURVOORSTELLINGEN REEDS NU TE AMERSFOORT FILMPROGRAMMA'S VOOR A.S. WEEK CITY DE MUUR DER DUISTERNIS I GRAND TeL 4632 T.m. Donderdagmiddag GREERGARSON-WAITER PIDGEON JOHN HODIAK LEO GENN DE SLAG OM ARNHEM REMBRANDT HAAIEN IN NEW YORK Donderdag 20 September 1951 DEN HAAG. De staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen stelt voor 1951 reisbeurzen en reistoelagen be schikbaar voor letterkundigen (dichters), ten einde dezen in de gelegenheid te stellen in het bui tenland indrukken op te doen, welke voor hun letterkundig werk van oelang kunnen zijn. Mededingers dienen vóór 1 Oc tober 1951 een oorspronkelijk, nog niet gepubliceerd, in het Neder lands geschreven gedicht of ge dichtenbundel te zenden aan het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. afdeling kun sten, bureau toneel en letteren, Prinsessegracht 21. 's-Gravcnhage. waar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. UIT AMERSFOORT (Van een onzer verslaggevers) Van het vermaarde Kasteel van Wijk bij Duurstede, waar de strijd bare en veelbestreden bisschop David van Bourgondië zich „onneem baar" verschanste, is in de loop der eeuwen weinig meer overgebleven dan enkele ruïnes. Een van deze wordt thans gerestaureerd en onder lei ding van de Schoorlse architect C. W. Koyaards zoon van de ver maarde toneelspeler hebben wij, wandelend over de smalle wen teltrapjes en door dc ruime torenzalen kennis genomen van dit mooie werk. De ronde toren hij dateert van 1472 is weer gelijk ge worden aan vroeger; maar aan de donjon, de vierkante, zuidelijke toren, waarvan alleen de verweerde, brokkelige voet overeind staat, is geen hand uitgestoken. Het zou helaas veel te duur worden. bescherming vragend, onverhuld tegen het kasteel aan. Toen kon men, vanaf zijn torens, vrij over de Lek cn de Utrechtse contreien kij ken. Het beheerste, letterlijk en fi guurlijk. het vaak opstandige Ne- dersticht. Vroegere herstelllingen Woelige eeuwen zijn over „Duur stede" heengegaan, talloze keren is het door vijanden aangevallen, be schadigd en soms gedeeltelijk ver woest. Vaak ook is het hersteld, tot dat na 1674 misschien was in dat jaar het land nog ietwat „radeloos, redeloos en reddeloos" de be stuurders van land en stad er de brui aan gaven en eeuwenlang Is er niet meer aan gedaan. Onze grote bouwmeester Cuypers heeft, in 1883. aan de nog overeind staande ronde hoofdtoren veel laten herstellen. Toen werd de vergane Franse spits vervangen. Maar pas in de laatste oorlogsjaren kwamen de plannen voor een grootscheepse restauratie tot stand. Architect Hoy aards woon de tijdelijk in Wijk. Langdurige na speuringen leerden hem hoe Duur- stede's toren er precies moet heb ben uitgezien. Na de bevrijding ge lukte het hem Monumentenzorg warm te krijgen voor zijn ideeën. Nu is het herstel zo ver gevorderd, dat men waant in de torenzalen bisschop Davids geest te zien rond waren! „Als de weergang niet in zijn oude vorm wordt opgebouwd is al dit herstelwerk voor niets geweest" zegt architect Royaards. Hij toont ons, dat er nu al regenwater door de dikke bakstenen vloer van de gang spiegelt op de muren der torenza len. „Hij moet worden overkluisd, De oorspronkelijke versterking is door de Romeinen gesticht. Oude speurders beweren, dat onder de donjon de fundamenten van het Romeinse castellum zijn te vinden. Van het middeleeuwse kasteel, dat bisschop David liet bouwen, ziet de bezoeker slechts de verweerde brokstukken der keldermuren, waarop velerlei planten bloeien. Ook op de weergang, hoog aan de ronde toren welke nu nog ge deeltelijk in de steigers staat hadden gras en heesters wortel ge schoten. Architect Royaards heeft deze poëtische, maar voor de toren funeste bloemenkrans laten verwij deren. Toen kwam ook beter de sierlijke, Franse spits uit. Waar eens geharnaste krijgers over het wijde Utrechtse land tuur den om te zien of wellicht de Hoek se edelen Brederode en Van Mont- foort mt snode voornemens optrok ken naar „Duurstede", fluit nu een metselaar de sentimentele deun van Arnemuidens klok, terwijl hij cement voegt tussen de herstelde en weer ingemetselse stenen. Waar, lang geleden, een zwaar-eikenhou- ten brug zich welfde over de slot gracht. vissen nu. in het dik-be- kroostc water. Wijkse jongens met geïmproviseerde hengels. Het prach tige park er omheen door de be roemde Zocher aangelegd hoort er eigenlijk niet. In Bisschop Da vids tijd lag het stadje Wijk, om De machtige ronde toren van 't kasteel Duurstedeis herrezen in zijn oude gedaante. De donjon rechts op de achtergrond wordt, niet gerestaureerd: de kos ten zijn te hoog. Ook aan de resten der keldergewelven wordt niets gedaan. dan pas kan het water buitenom worden afgevoerd. Ik zal op de vloer een zinklaag laten aanbren gen. maar die kan slechts een pro visorische bescherming vormen. Misschien komt het geld van rijk, provincie en gemeente voor alge hele restauratie van de toren er toch nog. Aan herbouw van het gehele kasteel valt. zeker in deze tijd. niet te denken. Dat is jammer, want „Duurstede" is een der zuiverste voorbeelden van de machtige kaste len, welke vrijwel onneembare ves tingen waren van de edelen, die eens ons land beheersten". De korfbalvereniging Soester- kwartier, hield gisteravond in het grote clubgebouw van de speel tuinvereniging haar jaarvergade ring. Voorzitter H. Geritsen be treurde in zijn openingswoord de geringe opkomst. Immers op deze vergadering konden de leden iets vernemen van de maatregelen, die de Amersfoortse Sportstichting denkt te moeten nemen om het begrotingstekort kleiner te maken. J Naar het inzicht van dc voorzitter zullen de korfballers aan de wensen van A.S. wel moeilijk tegemoet kunnen komen De leden moeten zich al veel financiële offers ge troosten. O.a. zullen zij dit jaar in de reiskosten moeten bijdragen. Verblijdend vond de voorzitter het, dat een spaarkas voor de reis naar Engeland is gevormd. Gezien het aantal spaarders is een tegen bezoek aan Rotherham in 1952 zeer waarschijnlijk. Aan mevrouw Wijnen en mejuf frouw A. Veenvliet werd een prijs uitgereikt, door hen gewonnen tij dens de ledenwerf-actie. De jaar verslagen werden onveranderd goedgekeurd evenals de begroting. Critiek op het bestuur werd niet geleverd, en de aftredende be stuursleden H. de Kruiff, A. Dob- bels en H. Wijnen werden herko zen. In de kascontrólecommissie werden gekozen K. de Bot. T. Ku ling, T. van Empelen en als reserve A. Prijs. De wintertraining vangt 26 September zowel voor senioren als aspiranten aan. terwijl overwo gen wordt, deze winter weer club avonden te organiseren. P.v.d.A. begint het winterwerk Dc afdeling Amersfoort van de Party van dc Arbeid is het winter werk gisteravond begonnen met een bijeenkomst waarin dc heer P. Haan- drikman over de arbeidersbeweging in Amerika sprak. De heer Haandrikman vestigde er de aandacht op. dat dc maatschap pelijke ontwikkeling in Amerika langs andere wegen is gegaan dan in Europa. Amerika kende geen adel en de industriëlen waren er meer poli- tiek-onmondig. Uiteraard streefde men dus voornamelijk naar lots verbetering. Na het geven van een historisch overzicht herinnerde de inleider er aan dat zonder Roosevelt de vakbe weging in Amerika zich niet op het niveau van nu zou bevinden. Een wet werd uitgevaardigd, waar bij men geregeld vervolgd kon wor den. wanneer men de vrijheid van de vakbeweging aantastte. Toen eerst bleek, dat de A.F.L. niet alle ar beiders kon omvatten. Daarom werd een nieuwe vakbeweging, de C.I.O., opgericht. Zij verenigde de arbei ders naar de industrieën. Na de oorlog werden de rechten van de vakbeweging enigszins in geperkt. Hierdoor werd men ge dwongen zich meer met de politieke problemen bezig te houden. De Amerikaanse vakbeweging is veel meer ingesteld op machtsvor ming dan dc Nederlandse. De so ciale zekerheid in Amerika is min der dan in Holland, al loopt Ame rika de achterstand snel in De wel vaart is er zeker groter, aldus de heer Haandrikman. De heer M. J. J. Lips wekte bij de aanvang van de vergadering zijn gehoor op. tot een grote krachts inspanning voor het werk van de partij. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Gar- deren. W. Vroeglndcwey te Hulzen (N. H.) beroepen te Brlelle, (toez.) A. Mak- kenze te Ticnhovcn. De Raad van Amersfoort komt op Dinsdag 25 September in openbare ver gadering bijeen des avonds om 7 uur. De agenda vermeldt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Advies naar aanleiding van de brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d d. lö Juli 1951, Inzake de voorgenomen wijziging van dc grens tussen de ge meenten Hoevelaken en Amersfoort 4. Advies naar aanleiding van het door de raadsleden mevr. B. G. van Wijland mevr. H van de HamReumer en de heer R Jonkhart ingediende voorstel be treffende het Instellen van een commis sie voor huishoudelijke- cn gezlnsvoor- llchting. 5. Afwijzend advies naar aanleiding van het door de eerstaanwezend inge nieur der genie tc Amersfoort ingediende bezwaarschrift tegen de besluiten van burgemeester en wethouders tot het aan houden van dc beslissing op verzoeken om een vergunning voor het bouwen van een ketelhuis en het verbouwen van stallen op nabij dc Beestenmarkt gelegen terreinen. 6 Voorstel tot bet verlenen van een eiecüet voor het verbeteren van de wo ningen Eemstvaat 263 t/m 10 en tot her ziening van de huurprijs van genoemde woningen. 7. Voorstel tot het vaststellen van het uitbreidingsplan „Kapelwcg en omge ving" om tot het ongegrond verklar n van de door mevr. F. Hamel cn de he ren W. F. H. Burger en A. Th. van Poorten tegen genoemd plan Ingebrachte bezwaren. 8. Voorstel tot uitdaging van de beslis sing omtrent de vaststelling van het uitbreidingsplan „Randenbroek". 9. Voorstel tot het verlenen van een credlet voor het maken van een woning in dc Volmolen. 10. Voorstel tot aanvulling van het raadsbesluit van 29 Maart 1949. nr. 182. betreffende verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Zonne bloemstraat. aan de stichting „Centrale Wonlngzorg". 11. Voorstel tot ontbinding van dc overeenkomst, aangegaan Ingevolge het raadsbesluit van 31 October 1950, nr. 687, betreffende de aankoop van een perceel grond, gelegen nabij de Trompstraat, van Th. Hollander, en tot intrekking van genoemd raadsbesluit. 12. Voorstel tot overname om niet van een strook grond, gelegen vóór de huis- percelen Korte Bergstraat nrs 20. 22 on 28. van N.V. Garage cn Automobielhan del Henri Nefkcns. 13. Voorstel tot overname om niet van een strook grond, gelegen vóór dc huls percelen Socsterweg nrs 449 tot en met 461 (oneven nrs), van J. G. Ovcrcem. 14. Voorstel tot overname om niet van 6troken grond, gelegen aan de Arnhem- seweg. van N.V. Rijwiclfabriek M. Pon en Pon's automobielhandel N.V. 15. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling met Th. van Dusschoten betreffende gronden, gelegen aan de Breitncrstraat en de Mcmllng- straat. 16. Voorstel tot aankoop van een per ceel grond, gelegen nabij de Kruiskamp, van mevr. de wed, A. J. M. Kortbeék— Nefkens c.s. 17. Voorstel tot aankoop van het per ceel Monnikenpad 27 van G. J. van El- dert. 18. Voorstel tot aankoop van een strook grond met sloot, gelegen aan de Lage- weg, van Th. J. L. Ruljs. 19. Voorstel tot aankoop van een per ceel grond, gelegen nabij de Kruiskamp. van W. van den Bedem. 20 Voorstel tot verkoop van zeven percelen bouwterrein, gelegen aan de Oranjclaan, aan A. Lemaln. 21. Voorstel tot verkoop van een strook grond, gelegen aan de Buys Ballotstraat, aan P. van Straalen. 22. Voorstel tot verkoop van Industrie terrein aan A. van Keulen en Pon's automobiclenhandel N.V. 23. Voorstel tot het huren van een zoek van het bestuur der R.K. jongens school voor uitgebreid lager onderwijs om ingevolge artikel 72 der lager-onder wijswet 1920 medewerking te verlenen voor de aanschaffing van boeken en leermiddelen ten behoeve van het onder wijs in handelskennis en scheikunde aan genoemde school. 33 Voorstel tot wijziging van het aan tal wekelijkse lesuren gedurende het welk aan dc openbare scholen voor uit gebreid lager onderwijs vakonderwijs zal worden gegeven 34. Gunstig advies naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de I Amersfoortse schoolvereniging om inge volge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen voor dc uitbreiding van de rijwielbewaarplaats bij dc van genoemde vereniging uit- 1 gaande school aan de Joh. van Olden- barneveltlann. J 35. Voorstel tot verhoging van het cre- I diet verleend ten behoeve van "t vervoer I i per autobus van leerlingen van het bui tengewoon lager onderwijs. 36. Voorstel inzake benoeming van le- den van de commissie, bedoeld in arti- j kei 8. eerste lid. der woonruimtewet 1947 (Staatsblad nr H 291) Burgerlijke stand Geboren: Alida Geertrulda. d. van Gerard Bouwmeester en Aaltje van den Broek. Getrouwd: Pieter Zech en Antorüa Donselaar. Overleden- Marlnus VVllllgenburg. oud 7 mnd.. zoon van Antonie Willigenburg en Ottina Roelofsen; Hendrika van de Pol. oud 61 Jaar. echtgenote van Niro- laas H van Eergsteijn: Cornelia Wols winkel. oud 84 jaar. ongehuwd; Johan na van Rossum. oud 67 jaar. ongeh., overleden te Utrecht. Driftige aannemer gooit steen door autoruit Dertig gulden boete, subs, vijf tien dagen hechtenis, eiste de Offi cier van Justitie Woensdag tegen een 36-jarige aannemer uit Amers foort, die zich voor de Utrechtse Politierechter moest verantwoorden wegens vernieling, althans bescha diging van een autoruit. I Toen de verdachte onlangs te I Loosdrecht bezig was met de re paratie van de straatweg en een auto de versmalde weg trachtte te I forceren, werd hij zo kwaad, dat hij een steen opnam en die tegen een van de ruiten van de wagen wierp. Gelukkig liep het incident zonder ongelukken af. Conform de eis wees de Politie rechter vonnis. perceel bouwland, gelegen nabij de Is- seltseweg. van W. A. P. F. L. hoff. Durlngs- 24. Voorstellen tot wijziging van de gemeente-begroting voor het dienstjaar 1951. 25. Gunstig advies naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van de Provinciale Utrechtse Vereniging ter Bevordering van de Hygiëne van Moeder en Kind tc Zeist om het gemeentelijke subsidie ten behoeven van de interne kraamzorg te verhogen. 26. Voorstel tot het aangaan van een geldlening met dc Onze Liévc Vrouwe stichting 27. Voorstel tot het aangaan van een vijfjarige rekening-courantovereenkomst met de Nutsspaarbank te 's-Gravennage. 28. Voorstel tot aanvulling en wijziging van de alphabetlsche stratenlijst, als be doeld Ln artikel 1 der algemene politie verordening dezer gemeente. 29. Voorstel om aan H. Llgtensteln overeenkomstig zijn verzoek eervol ont slag te verlenen als leraar aan het Johan van Oldenbarneveltgymnaslum. 30. Voorstel tot het ln bruikleen geven van een lokaal van het schoolgeDouw aan het Plantsoen Zuid 4 aan de Onze Lieve Vrouwe-stichting ten behoeve van dc R.K. meisjesschool voor uitgebreid lager onderwijs. 31. Afwijzend advies naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der Onze Lieve Vrouwe-stichting om inge volge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen voor de aanschaffing van een nieuwe leermetho de ten behoeve van het onderwijs in het boekhouden, bcdrijfsrekenen en de han delskennis aan de R.K. meisjesschool voor uitgebreid lager onderwijs. 32. Advies naar aanleiding van het ver- *FSCHKIDSCOLLEGE PROF. DRESDEN Prof. ir. D. Dresden, wie op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend, zal Woensdag 26 September 's middags om drie uur aan dc Technische Hoge school tc Delft, zijn afscheidscollege houden. Na afloop daarvan is er re ceptie in hetzelfde gebouw. Prof. Dres den was hoogleraar in de werktuig bouwkunde. WOUDENBERG Kantoor Gemeenteontvan ger Maandag gesloten Het kantoor van de gemeente ontvanger is op Maandag 24 Sep tember a s. voor het publiek geslo ten. Voorts wordt er met nadruk op gewezen, dat betalingen aan de ge meente uilsluitend kunnen geschie den op Maandag en Dinsdag van 9—12 uur v.m. In verband hierme de wordt verwezen naar hetgeen staat vermeld op het bord. dat zich aan de voorzijde van het gemeente huis bevindt. Huis-aan-huis-collecte Op 22 September a.s. zal er een huis aan huis collecte gehouden worden voor de Christelijke Sana toria. Dienst des Woords Woensdag 26 September a.s. zal de heer v. d. Craats van Kinderdijk des avonds om 7 uur een predik beurt vervullen in het gebouw „Rumelaar". Gevonden voorwerpen Gevonden: een tabakspijp, een gebloemde boléro van japon en een bril. Inlichtingen bij de Rijkspoli tie. Verloren: een hondenhalsband en een blauwe regenjas. Predikbeurten Zondag 23 September 1951 Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur ds. Roelofse van Zeist; n.m. 6.30 uur ds. Van Dieren van Ede. Ver. van Vrijz. Herv. n.m. 7 uur ds. M. C. van Wijhe van Amers foort in de zaal van „De Schans". Medische Dienst De medische dienst wordt Zon dag 23 September '51 (alleen voor spoedgevallen) voor Woudenberg. Maarsbergen en Maarn waargeno men door dr. H. G. v. d. Hoek te Woudenberg. SOEST De tweede teams van de plaatse lijke biljartverenigingen „Zonne- heuvel" en „De Gouden Ploeg" bonden Woensdagavond de strijd aan in de le klasse Libre. Eerst speelden Dijkstra (Zonn) tegen J. de Bakker (GP), een gelijk opgaande partij, waarbij De Bak ker steeds de leiding had. Dijkstra was niet bij machte in te lopen, zodat De Bakker, zij het met een klein verschil, deze partij voor De Gouden Ploeg uit het vuur sleepte. J. Dgkstra 115 109 41 14 2.65 J. de Bakker 105 105 41 16 2.56 Bij de partij tussen A. J. Stalen hoef (Zonn.) cn Van Beek (GP) bleek, dat Van Beek volgens rooster 150 moest spelen, doch in werke lijkheid maar 115 moest maken, hetgeen voor Stalenhoef een handi cap betekende. Van Beek nam terstond de lei ding, doch Stalenhoef wist zijn figuur te vinden en haalde in. Het mocht hem echter niet baten, zo als gezegd, de 35 voorgift bleken te zwaar te zijn en Stalenhoef eindigde op 146. A. J. Stalenhoef 150 146 42 15 3.47 W A J M v Beek 115 115 42 11 2.73 Als laatsten speelde Renne (een nieuw lid van Zonneheuvel) tegen G. Roeten van De Gouden Ploeg. Renne begon z'n partij met series van 23,20 en 25 caramboles en ont popte zich als een speler, die nog wel iets in z'n mars schijnt te heb- hen. Roeten speelde een verloren partij. Met een gemiddelde van 6.81 beëindigde Renne de partij. H. Renne 150 150 22 25 6.81 G. Roeten 150 71 22 12 3.22 Legger der wegen B. en W. van Soest brengen, ten ver zoeke van Gedeputeerde Staten der pro vincie Utrecht, ter openbare kennis, dat laatstgenoemd College voornemens is om de eerste wijzigingslegger der wegen voor de gemeente Soest, betrekking heb bende op de Rlchellewcg, vast te stellen met afwijking van het opgemaakte ont werp. De wegenleggers zullen voor be langhebbenden ter inzage liggen van 2o September 1951 tot 22 October 1951, in het gebouw van 't Provinciaal Be stuur. Achter St. Pieter 20 te Utrecht (kamér 85). Bezwaarschriften tegen de voorgenomen wijzigingen dienen bij G. S. voornoemd te worden ingediend; zij worden bij de ontwerpen ter inzage ge legd. De bezwaarschriften kunnen wor den toegelicht en bezwaren tegen de voorgenomen wijzigingen kunnen medo worden ingebracht in een zitting van een door Gedep. Staten uit hun midden benoemde Commissie. Deze zitting zal worden gehouden op Maandag 22 October 1951, te 11 uur voor- middags. in het gebouw van het Provin ciaal Bestuur te Utrecht. Eerste uitvoering van „Soestdijk" De toneelvereniging „Soestdu*" opent het winterseizoen met de uitvoering van „De kleine Apostel", toneelspel ln drie bedrijven, welke uitvoering wordt ge geven op a.s. Zaterdag 22 September in zaal Ecmland. Burgerlijke stand GEBOREN: Evert, z. van J. J. v. d. Brakel en A. Grift: Arte, z. van D. J. v. d. Broek en L. N. de Reus; Gijsbert A. z. van G. van Zanten en A. van Manen; Nicollne M., d. van E. C. van Breukclen cn R. A. Kamerbeek: Brigitte L. H. H.. d. van F. J. Koch en C. Hels- dingen: Jan W., z. van H. J. Wittenberg en H. M. Reijmerink; Marja. d. van J. de Bakker cn M. C. de Bree; Mentlna A. S d. van J. van Ee en M. K. Bansema: Antonia P. M.. d. van A. G. van 't Klooster en B. P. v. d. Breemer; Johan na E. M., d. van L. H. Huinck en C. J. Swanink. ONDERTROUWD: C. T. de Bruin en C. J. 't Lam: H. J. Westerveld en R. Bosboom: A. H. Kleijn cn P. G. de Jong; H. v. d. Heijden en A. B. Latté; P. Jans- ma cn K. Everaard. GETROUWD: W Schimmel en M. P. J. Hllhorst; G. Wcsseling en B. M. Da- niëls; P. van Ravenzwaaij en W. J. Bruins. OVERLEDEN: P. E. A. Mennlckcn, 53 jaar. geh. met E. K. M. Schwadtmann. N. van Ooïjen. 67 jaar. geh. met A. M. M. Swagcrman: Maria van Hofslot. 56 jr, geh. met W. van Hamersveld: S. Fok- kens, 66 jaar, geh. met T. Jongbloed. Dir. J. Jogchera VERTOONT IN Tel. 4632 DE GROTE R.K.O.-RADIOREPORTAGE van het tegen De belangrijkste momenten zyn vertraagd opgenomen Vertoningsdagen Vrijdag Zaterdag Maandag Aanvang der voorstellingen: half 5 - half 6 - half 12 n.m. Toegang elke leeftijd Toegangsprijs: 50 cent alle rangen Buitengewone aanbieding van een mooie collectie bespeelde PIANO'S in diverse houtsoorten en prijzen, o.a. ZIMMERMANN CARL ECKE IBACH STEINWAY SONS ENZ. Levering geschiedt franco met vijf jaar garantie. Gereedliggende prijslijsten worden op aanvrage verstrekt. Arnhemsestraat Pianohandel van 1887. AMERSFOORT Te koop gevraagd Plano tc koop gevraagd. Liefst bruine kleur. Brieven met merk en uiterste prijs onder no. 7402 bur, v. d. bl. Tc koop aangeb. SportprUzenhandel Spijker, Soest, Soesterbergsestr. 26. Bekers, kransen, medailles voor iedere tak van sport. Vraagt keuze-zending of reizigersbezoek. Boksen tegen dc duurte. Voorlopig elke Vrijdag en Zaterdag, zolang de voor raad strekt: kleine stroop- nijpers, eigen fabrikaat, van 80 ct. voor 45 ct. per 250 gr. afgehaald. Bakkerij „Joba". Röntgenstraat 2, Tel. 5029. Unieke aanbieding. EMZED kocht partij nieuwe heren- costuums. maat 46. 48. 50 en 52. Jas en vest 2 rij van 180.— voor 127.50; van 157.— voor 95.—: van 95.— voor 1 57.50. Doet Uw voordeel. EMZED. Vij verlaan 7. Zeist (van 2—6 uur). Lijnmarkt 28. Utrecht. Ter overname: een prima woonk ameublement en sa lonameublement. bad met geyser, schilderijen, vloer kleed. eon Smyrna kleed (handwerk), 2 ledikanten, boekenkast. 2 lampen, 2 gas- comforen. keukenkachel. 2 haarden, en een stofzuiger. Br. no. 7400 bur. v. d. blad. Wegens overcompleet haard, billijk. Muurhuizen 187. Te huur gevraagd Te huur gevraagd klein winkelhuis in Prov. Utr. of Gelderl. Geschikt voor Grossierderij. Brieven onder No. 7393 bur. van dit blad. Te huur aangeboden Aangeboden een kosthuis. Brieven onder No. 7399 bur. van dit blad. Verhuur. Voor Uw diner, een keurig gedekte tafel. Vraagt vrijblijvend prijscou rant. Serviesverhuur, Giele. Tel. 5009. Utrechtseweg 90A Achter N.V. Sierkunst. Lessen Moderne dansen. Bij club voor scholieren en club voor R.K. Middenstanders kun nen nog enkele paren ge plaatst worden. Danstitituut Kamperman. Langestraat 113. Tel. 5494. THEATER Tel. 6572 Een adembenemende thriller Met o.a.: ROBERT AUDREY TAYLOR TOTTER KIndcrklasse: le les Za terdag 29 Sept. Afd. Ballet- dansen (voorbereiding) Oude dansen. Aanvang 3 u Paedagogische waarden: Maintiène-ontwikkeling rhythme gevoel en bewe gingsvrijheid. Ann Kamper- man. Langestraat 113, Tel. 5494. Dansschool Snijders, Korte Gracht 20. Tel. 5083. Aan vang eerste lessen Woens dag 26 Sept. Andere lessen vangen begin October aan. Autorijschool C. Schuur. Utrechtseweg 98. Tel. 3107 Voor cliënten buiten de stad kan de les beginnen en eindigen bij de bushalte. K N A.C.-diploma Diversen Leesbibliotheek D. Lamme. Oude Soesterweg 97, zorgt voor gezellige avonden. Voor Moffelwerk en ver bouwen van frames zijn wij speciaal Ingericht. Al tijd vakkundig advies. Rij wielhandel G. A. Smink, Zuidsingel 28. 27 Sept., 2.30 Toegang 14 jaar pumvusmr sa V.rt«J O"1 h<* Met ro Mayer HEDENAVOND 6.45 en 9 uur ln onze „DONDERDAG-CYCLUS" T.e.m. Maandag: SENSATIONELER dan de werkelijkheid Met o.a. SCOTT BRADY Van Dinsdag af nieuw programma .1 Dames koopt Uw Corset, Buikband. Bustehouder, Elastieken kousen, bij Straatsma's Corsetspeciaal- huis. Jarenlange vakkennis, uiterst lage prijzen. Plant soen West 11 nabij Politie bureau. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkljzer bij Fa. B. Zwaaf Zonen, Amersfoort. TeL 5226. Uw liefhebberij behoeft niet duurder te zijn. Wij le veren merkfllms vanaf f 1.35 Portretspecialist de Smalen, Amersfoort. Grote collectie fototoestel len. Rolfilms vanaf 1.35. Het adres voor afwerking van Uw rolfilm. Foto Muns, Langestraat 20. Voor reparaties kunstgebit ten, snel en goed, in plm. 1 dag gereed. A. H. v. An- del, Bankastraat 50. A'foort, Tel. 5805. Radio van Geet, Arnhem sestraat 29. Tel. 6383. De Radio-Specialist. Tevens alle merken stofzuigers.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4