STABSVENSTER Yerkeerspaedagoog is opnieuw in actie Bezwaren tegen 't plan Kapelweg Soesterkwartier gaat naar Kameo Veel wielrijders voeren te fel en te hoog licht Propaganda-avond van RK EMBO Noteert U even Geen vervolging van leider der Veluwse Boerendansers B. en W. wijzen de klachten af DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Italianen komen met '„Barbier*5 KORFBAL VOORBESCHO UWING Phosphor-bom ontploft Nederland maakt goede beurt bij grote broers B Vrijdag 21 September 1951 (V3n een onzer verslaggevers) De „Velllg-Verkeers-Wcek 1951" begint steeds meer vruchten af te werpen. Zo vertelde ons een groot handelaar in automaterialen dat hü nog nooit zoveel remvocrlng had verkocht als in deze week en ook andere onderdelen, voor de beveili ging van wagens en bestuurder worden door hem vlotter verkocht dan anders. Daarenboven begint het tot het publiek steeds meer door te drin gen dat deze verkeersactie er In de eerste plaats om te doen Is de mensen tegen zichzelf In bescher ming te nemen. Zy waarschuwen zelfs de politie, wanneer z\j den ken dat er dingen gebeuren, die de veiligheid van het verkeer belem meren. Het is deze week namelijk enkele malen voorgekomen dat de politie een tip kreeg eens te letten op het voeren van verblindende lichten Om deze reden is Donderdag de ..verkeerspaedagoog" bij avond op stap geweest. En het bleek inder daad dat de mensen gelijk hadden. Vele wielrijders hebben het licht van hun rijwiellampen veel te hoop staan, waardoor het tcgenliggend verkeer hiervan hinder ondervindt. Niet aljeen voor het voeren van verblindend licht liet de verkeers paedagoog zijn waarschuwende stem horen. Ook waren er wielrij ders. die hun achterlicht niet in orde hadden, of zelfs helemaal geen licht op hun fiets voerden. Het spreekt welhaast vanzelf dat de overigens vriendelijke stem van de man achter de microfoon dan wel eens wat scherp klonk. Het viel echter bij deze controle- rit op dat er vele wielrijders, meer dan anders, naast hun fietsen lie pen. omdat hun verlichting niet in orde was. Anders wordt nog wel eens een „gokje gewaagd", maar men durft het. nu de politie extra- actief is, kennelijk niet meer te wagen. Het is ook gebleken dat sommige wielrijders verlichting op hun fiets voeren die zeer miserabel is. Zo werd een echtpaar Donderdagavond gesommeerd om te gaan lopen om dat hun achterlichten niet branden. Bij nadere beschouwing, door de hand rond de reflector te houden, bleek dat deze achterlichten wel functionneerden. Dat deze veel te zwakke achterverlichting voor de berijders ook nog gevaar kan ople veren, behoeft waarschijnlijk geen betoog. Het lopen op de rijweg is altijd, maar zeer zeker in het donker, ge vaarlijk. Op de Barchman Wuy- tigrslaan. tussen Hotel Birkhoven en het Dierenpark, liep een jonge man rustig op de rijweg te wande len. Zyn rust werd wel wat plot seling verstoord toen hij door een De afdaling Amersfoort van de Kath- Nationale Bond voor E.H. B.O. hield gisteravond een druk bezochte propaganda-avond in de zaal van „Nieuw Amsvorde." Eerst om half negen werden de wachtenden door de voorzitter van de afdeling, de heer M. Dekkers, welkom geheten, speciaal de gees telijke adviseur, pastoor L. A. J. J. Feldbrugge en de landelijke voor zitter. de heer A. M. Bergers, die hartelijk applaus in ontvangst moest nemen voor de bijzondere onderscheiding het Kruis van verdienste le klas met kroon van Malta welke hü dezer dagen mocht ontvangen. Nadat enkele voorfilmpjes en een zeer interessante rolprent over het Heilig Jaar in Home was ver toond. kon men (op het witte doek) een redding meemaken van een piloot, die in de Oostenrijkse Alpen was verongelukt. Hoewel het filmpje althans instructief voor Nederland weinig waarde had, gaf het een goed beeld van het heldhaftige en levensgevaarlyke werk van de Oostenrijkse mensen redders. De film „Reddende Han den" bracht de aanwezigen in con tact met het E H.B.O.werk in Ne derland. Tussen de bedreven door sprak de heer Bergers 'een propa gandistisch woordje, waarbij hü aan de hand van recente kranten berichten over ongevallen, aan toonde, hoe dikwijls een mensen leven kan worden gered door des kundige eerste hulp. Aan het eind van de avond reikte dr. Donker uit Amersfoort aan enkele leden, die geslaagd zijn voor de cursus, het diploma uit. Het zyn de heren W. L.. Eibers, J. A. Bouman, A.. J. van Amstel, Th. Stregels, M. J. Bucx en mej. Th. Aalbers. B. en W. stellen de Raad voor over te gaan tot de uitbreiding van de rij wielstalling der school van de Amers- foortse Schoolvereniging aan de Van Oldenbarneveltlaan. Week van 21 t/m 27 Sept. GRAND THEATRE, t.m. 26 Sept.: ..De Minivers", 14 jaar. Zondag: 2.—. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30. 6 45 en 9 uur. Donderdag. 27 September. 8 uur: optreden van Chaja Goldstein. City THEATER. ..De muur der duis ternis". 18 Jaar. Zondag: 2.—. 4 15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 230. 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag t/m Maandag* „Haaien van New York". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Dan sende Jeugd". 14 jaar. Zondag: 2.—. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen- 2 30. 6 45 en 9 uur. CITY THEATER. SOESTDIJK. Van Vrijdag t/m Maandag: ..Montana". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „My dream is Yours". 14 Jaar. Zondag: 2.—. 4.15. 6 45 en 9 uur. Zaterdag: 230. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. MUSEUM rLEHlTE Westsingel Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l4 uur Zaterdag 10—12 en 1 30—3 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassen 2—5 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—0 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 230—-430 uur OPENBARE LEESZAAL tlllaal Soes- terkwartier (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur RJt. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—1230 en 230—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 4—5 uur. luid opklinkende stem werd ge waarschuwd voor het grote gevaar dat hij liep. Met een sprong ver dween hij in het donker van het wandelpad achter de bomen. De oogst van de Donderdag al lerwegen gehouden verkeerscon trole bestaat uit; drie waarschu wingen voor het links passeren van een verkeersheuvel: drie waarschu wingen voor het fietsen zonder bel; een procesverbaal voor het rijden door een stopteken; zestien waar schuwingen en een bon voor het ontbreken van een rood achterlicht en een bon voor het overtreden van het wachtverbod op de Langestraat. Dan werden niet minder dan twaalfhonderd achterspatborden wit gelakt. Hierdoor is het aantal wiel rijders. die deze week zich voor het witmaken aan het politiebureau hebben gemeld gestegen tot meer dan vierduizend. Al met al een verkeersweek, die de acties van voorgaande jaren verre overtreft. AMERSFOORT De Officier van Justitie te Zutphen heeft geen termen gevonden tot het instellen van een vervolging tegen W. L. de G. uit Amersfoort. Dc heer De G.. die o.m. gymnastiekleider van de vereniging Hercules en leider van de Veluwse Boerendansers te Put ten is. was ervan beschuldigd, voor propagandadoeleinden misbruik te hebben gemaakt van het oorlogs leed van Putten De rykspolitie had de heer De G. in arrest geno men. Burgerlijke Stand 20 September 1951 GEBOREN- Andries. z van A. v. Mee- teren en D F. Willemsen: Wilhelmlna Maria Franclsca. d. van J. v. d. Reijden cn H. Ramselaar; Carla Johanna Marga. d. van B. C. Grens en A. J. A Noijens: Geertje, d. van K. Koops en J. Kok: Robertus Franc'.scus Maria. d. van T. W. M. Brugman en M. J. T. Eevers. ONDERTROUWD: J. de Vries en M. A Mulder: A. G. v. d Brink en M. Vedder; J. F. Jansen en W. G. v. Harten: H. Kuipers en J C. v. Daatselaar; F. W. Ohm en C. Vêtkamp; J. A. M. Poort en M. T. Viester: H. J. MulrferiJ en M. J. Scheepbouwer; D. J. Zielman en J. Hutten. GETROUWD: W v. Dam en H de Ridder: J. A. Bakkenes en G. Das: I L. A. Verhoeff cn G N Helder: C. v. Min nen en A. v. d. Berg. OVERLEDEN: H J. Graansma. 41 Jr. geh. met M. F. P. Vermeulen. Tegen het uitbreidingsplan Kapel- weg en omgeving zün enige bezwa ren ingebracht door bewoners van de Van Mamlxlaan en de Hugo de Grootlaan. B. en W. stellen de Raad voor het betreffende uitbreidings plan vast te stellen en de bezwaren van de adressanten ongegrond to verklaren. Bedoelde bewoners voeren in hun bezwaarschrift aan. dat bij aankoop van het bouwterrein de toezegging is gedaan, dat aan de zuidzijde van de Hugo de Grootlaan geen wo ningen zouden worden gebouwd. Nu komt er een school. Voorts wordt als bezwaar aangevoerd, dat in de verkoopprijzen van de grond het behoud van het vrije uitzicht is verdisconteerd. B. en W. betwyfelen. dat bedoel de toezeggingen zijn gedaan, temeei daar als algemeen bekend mag wor den verondersteld, dat mondelinge toezeggingen geen enkele rechts kracht hebben en uiteraard slechts kunnen worden gedaan op basis van de geldende voorschriften. B. en W. wijzen er voorts op. dat bij bestem ming van gronden steeds rekening moet worden gehouden met de ver andering van inzichten met betrek king tot stedebouw en architectuur, hetgeen ook ongetwijfeld een van de reden is waarom de wetgever in de Woningwet imperatief heeft voorgeschreven de vastgestelde plannen eenmaal in de 10 jaren te herzien. Het algemeen belang eist op 'n later tydstip dikwyls voor zieningen, waaraan men geruime „Amersfoort" blijft eerste klasser Voor de handballiefhebbers heb ben wij goed nieuws. De competi- tieleider van het Ned. Handbal Verbond afd. district West A heeft nl. beslist dat de 12 sec., welke te kort waren gespeeld in de beslis singswedstrijd „Amersfoort"—APGS niet meer te laten spelen. Het eerste herenelftal van „Amersfoort" behoudt hiermede het eerste-klas- serschap en APGS degradeert naar de tweede klasse. „Amersfoort" heeft dus zijn eerste klasse hand balvereniging behouden. Zowel de dames als de heren komen dit sei zoen weer in de Districts-eerstc klasse uit. Proficiat Amersfoorters! tijd geleden uit een oogpunt van algemeen belang geen behoefte ge voelde. Het terrein ten Zuiden van de Hugo de Grootlaan is het enige gebleken, waarop binnen afzienba re tijd een lyceum gebouwd kan worden, welke bouw urgent geacht moet worden. Elders heeft de ge meente geen gronden voor de bouw van een dergelyke school in eigen dom, welke voldoen aan de voor die school te stellen eisen. Wat de prijzen betreft, deze zijn door het Prijzenbureau voor Onroerende Goederen vastgesteld voor alle bouwterreinen, begrepen in de uit breidingsplannen. onverschillig of een straat aan 1 of 2 züden is be bouwd. 1696. Wanneer de maan even door de wolken schijnt, ziet Rob een man met een houten been, die voorzichtig rondspeurt. Waarschijn lijk heeft deze wachter het onraad zoeven ge hoord en komt hij pools hoogte nemen. Rob ver bergt zich snel in de motorboot. Op de me ters ziet hij. dat de olie tanks vol zijn. Maar hoe moet de motorboot wor den gestart? Gelukkig vindt hij in de machi nekamer een instructie boek, maar wanneer hü daarin bladert ziet hij tot zijn grote verras sing. dat hij zich aan boord bevindt van de ZZ 384, commandant Laurence Mortimer, zijn oude vriend Cigaret-Larry dus! En Rob trekt i gevangene op het eiland moet bevinden, daaruit de conclusie, dat ook Larry zich als Tot dusver was het niet ondenk baar dat de bestelling van Uw telegram of expresse onverwachts vertraging kreeg, omdat er niet zo gauw een motorfiets beschik baar was voor de PTT-man, die met deze bestelling was belast. Dit is nu niet meer mogelijk, want de PTT in Amersfoort is uitgerust met zeven splinternieu we „Horex" motorrijwielen. Twee hiervan zün voor de technische dienst cn vijf voor het bestel werk. Op deze foto ziet U de zeven gelukkige PTT-mannen naast de nieuwe motorfietsen. (DvA-Archifoto) Weer komt een Italiaans opera gezelschap naar Nederland, d.w.z. naar een gedeelte van Nederland, want in de grote steden. Amster dam. Den Haag, Rotterdam en Utrecht mogen de Italianen geen operavoorstellingen geven. Maar in ruim 20 andere plaatsen kunnen liefhebbers genieten van Rossini's Barbier van Seviglia". met krach ten van wie enkelen hier in 1948 reeds optraden. Ook in Amersfoort komt het gezelschap in dc maand October op een Donderdagavond een voorstelling geven. Van de hoofd rollen noemen wy Magda Piccarolo, Gino Belloni en Alessandro Barollo. de dirigent Gino Barsanti. die ook enkele jaren geleden de leiding had. Op een persconferentie werd mee gedeeld. dat pogingen in het werk worden gesteld om dit gezelschap regelmatig naar ons land te laten komen. Als dit zou lukken, dan zouden in het volgend seizoen Tra- viata, Butterfly (met een Japanse zangeres!) en Rigoletto worden ge geven. „Maar alles hangt af van de mogelykheid of wy ook naar de grote steden kunnen komen. De meeste opera's vergen een koor en een grotere orkestbezetting; de daar mee verbonden onkosten maken het onmogelijk de recettes der grote steden te derven". Enkele gemeenten", zo werd mee gedeeld. „hielpen ons door vrijstel ling van vermakelijkheidsbelasting te geven, zoals bijv. Breda (met daartegenover de voorwaarde, dat 100 plaatsen tegen halve prijs zou den worden beschikbaar gesteld voor leerlingen van scholen voor hoger onderwijs) en Heerlen, ter wijl o.a. Apeldoorn en Tilburg sub sidies gaven." Afgezien van de genoemde grote steden, wordt vrijwel heel Neder land bereisd, wy noemen slechts Groningen. Maastricht. Arnhem. Lei den, Eindhoven. Haarlem. (Dat zijn dus „kleine" steden! Red.). De première vindt vandaag plaats in Hilversum. Het gezelschap als geheel heeft aangeboden een opvoering te geven in een der ..verboden" steden en de gehele opbrengst te schenken aan het Instituut voor Kankerbe strijding. Beslissing hierover is nog niet afgekomen. De korfbalcompetitie wordt Zater dag en Zondag voor de G.U.K.B. met een volledig programma voortgezet. In de eerste klasse belooft deze span nend te worden, dat leerde ons reeds de eerste korfbal-Zondag. Zaterdag gaat Soesterkwartier bü Kamco 1 op bezoek in Maartensdijk. Kamelen hadden een goede start met hun gelyk spel tegen Excelsior en indien Soesterkwartier dc beide pun ten naar de Keistad weet te nemen, dan Is dit e.?n goede prestatie. Onze stadgenoten zullen dan voor een schotvaardiger eerste aanval moeten zorgen. Ómdat de wedstrij den tegen Kameo op Zaterdag wor den gespeeld moet Soesterkwartier met niet minder dan drie invallers (sters) uitkomen. Een handicap, die overigens niet onoverkomelijk be hoeft te zijn. Het Utrechtse S.K.V. start tegen Excelsior 2. Op het Schimmelplein zullen de kampioenen van de GUKB de Hilversummers wel met lege han den naar huis zenden. Vogel 2 kan zich van de geleden nederlaag tegen Altius herstellen, nu Tovers 2 op bezoek komt. De Zeis- tenaren deden 't niet best en zullen na Zondag nog wel puntloos zijn. Een belangrijk treffen is de wed strijd tussen Samos 4 en Altius, Za terdag te Utrecht. We houden het op dc Hilversummers, maar Samos kan altijd nog voor een verrassing zor gen. In de tweede klasse ontvangt Soesterkwartier 2 het Hilversumse Excelsior 3. Béide ploegen zijn Zon dag met een grote overwinning ge start. Wij houden het echter op on ze stadgenoten. Samos 6 komt voor het eerst in het veld tegen Olympia 3. welke laatstgenoemde ploeg de eerste pun ten kan binnenhalen. Tovers 3 mag tegen SKV 2 met een puntenverdeling tevreden zijn. De stand GUKB luidt; Samos 4 Giraffes 1 Altius 1 Kamco 1 Excelsior 2 Soest kw. X Vogel.2 ISY?2 in de eerste klasse 7—3 3—2 3—2 3—3 3—3 2—3 2—3 3—7 0—0 Plantsoen-estafette A.B. v. L.O. Op Zaterdagmiddag 22 September a s. zullen zes estafette-ploegen te 16.30 uur (inplaats van 16.00 uun starten en met elkaar de strijd aanbinden om. middels zes lopers per ploeg, het plm. 2700 M. lange parcours ai te leggen. De start heeft niet plaats Achter Da vldshof, maar op het Autopark bij Aml- citia. terwijl de finish blijft bepaald Achter Davidshof. Er wordt gelopen langs dc Plantsoengordel vla Amicitia (onder langs), langs de Kei. Monniken dam. enz. De te lopen afstanden vanaf de start bedragen resp. 800 400. 200, 200. 400 en 700 Meter. De wlssclpuntcn bevinden zich resp. ongeveer: Monnikendam, brug in plantsoen nabij Cav. kazerne, bocht in de beek tegenover Hessenstraat. 10 Meter voorbij Kampstraat en tegenover Wallkerstraat. De kleedgelegenheid cn prijsuitreiking zal plaats hebben ln de foyer van de Markthal, lnstede van de Handelsschool. tumii an dl d ifiiiimnjiij mi itü ei amn^iij mo id 11 iicinfmi miPmornroannitnii rnrnrnss SOEST SOESTERBERG Donderdagmiddag om half vier kreeg de politie telefonisch ken nis, dat aan het rijwielpad Soest- duinenAmersfoort, een mans persoon met brandwonden was aangetroffen door het ontploffen van een bom. Toen de politie ter plaatse verscheen, werd niemand met brandwonden aangetroffen, doch het ingestelde onderzoek wees uit, dat men te doen had met een geval van een ontplofte phosphorbom, waarvan de over blijfselen door Inspecteur Scholt- meijer werden gevonden. Het slachtoffer, de heer Peters, wonende in een woonwagen te Soest had zich ter behandeling aangemeld in het St. Ehsabeth- ziekenhuis te Amersfoort. Toen de politie daar verscheen, was de man inderdaad aldaar opgenomen, doch verkeerde in bewusteloze toestand, zodat hij over het voor gevallene nog niet kon woraen gehoord. Plannen van „Tempo" In zaal „Zonneheuvel" hield de ren- en tourvereniging „Tempo" een druk bezochte ledenvergade ring, onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Broek. Na afhandeling van enige agendapunten, brachten de „Tempoleden" J. Schans en A. Hendriks, een uitgebreid verslag uit van hun bevindingen bij en tijdens de wereldkampioenschap pen te Milaan. De consul van de N.W.U. komt binnenkort te Soest een lezing hou den over de natie van wielrenners in het district Utrecht. De voorzitter deelde verder me de, dat de indoortraining in Octo ber zal aanvangen. Besloten werd op 30 September a.s. de z.g. lange afstandskampioensritten te organi seren, die in de Baarnse polder zullen worden verreden over een afstand van: A klasse 120 km. en B-klasse 80 km. Besloten werd deel te nemen aan het Molen-tournooi te Wyde-Wor- mer. Bij de rondvraag gingen stemmen op. om dit jaar nog een feestavond te houden. Dit plan vond algehele instemming. De eerstgeplaatsten in klassements race A en B klasse met 7 sprints zijn A. 1. J. Schans met 33 punten. B. 1 G. Bunschoten met 32 punten. Brigadier Kooman met pensioen Met ingang van 1 September j.L is benoemd tot brigadier van poli tie te Soesterberg. de hoofdagent C. v. d. Heijden uit Soest. De heer v. d. Heijden wordt als postcom- mandant de opvolger van brigadier A. W. Kooman. die met ingang van 1 Sept. gepensionneerd werd. doch nog tijdelijk dienst doet. tot de nieuwe postcommandant zijn plaats inneemt. De heer Kooman heeft een mooie staat van dienst. Als jongeman van 17 jaar nam hij in 1911 dienst bij de Genie, waar hü tot sergeant majoor opklom. Nadat hü in 1940 door de Duitse bezetter ontslagen was, werd hij in 1941 aangesteld als hulpagent van politie te Soes terberg. In 1942 werd hij agent, in 1943 bevorderd tot hoofdagent, in 1950 tot brigadier. Sedert 1949 was hy commandant van de Soester- bergse politiepost. De heer Kooman is drager van de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. Ook werd hem de zilveren medaille voor 24 jaren trouwe dienst toegekend. De heer Kooman blijft in dienst van de ge meente. Hij zal als onbezoldigd rijksveldwachter belast worden met het toezicht op de gemeente-bossen en -igendommen. Klop even aan t Stadsven- ster. Tel 4291i tedere morgen van tien tot twaalf oor. Dan zitten w\i in het jaar- in de toneelbewerking van gers en likt met een ze- getijde, dat 'de overgang Ed Veterman. De regie is kere vaardigheid het saffie vormt van de Zomer naar ook ditmaal in handen van dicht. de Winter. Verder is ken- Amersfoorts jongste regis- Ja. die Shagmans is een merkend voor dc Herfst de seur de heer Bruun Meer- aardige vent en zijn mede- _.vpp1 anriprp _a_ dalende temperatuur en dc ding. werkers weten wel van de ®ls cost èaat voor de afstervende plantengroei. v shag af te komen. Dat is °.e,cost gaat voor ae De meeste kruidachtige Voor t zwakke kind trouwens een koud kunstje, baet Ult* Consumptie-bon versmaden. Overigens, „Straks ga Je voor een Shagmans weet wat recla- kopje koffie ook al op bon", dig eens een paaï weken me maken is- Het is hier zel manncke vanmorgen, naar buiten moeten. Zij gewassen immers sterven n. nndprwii7pr<; te want een gratis saffie in Amersfoort weten maar al toe «id valt niet «e te goed, dat er tal van schoolkinderen zyn, die no- overige leden uit het plan tenrijk gaan zich voorbe reiden op een soort winter slaap. Voor het echter zover is. w<!tèn ook dat de afdeling moeten de plichten, welke Amers[00rt Van 't Centraal Moeder Natuur aan dc Genootschap voor Kinder- pionten keeR opgelegd, herstellingsoorden Seen ba2 J vervuld gijn. Er moet ge- jaa£ voorbijgaan zonder zorgd zijn voor nakome- voor bet zwakke kind op Tj t ,L hngschap cn daarom rijpen d bres te staan. Er is Herfst begin eerst de vruchten, voor het V0Qr deze edele zaak nooit leven der plant, werkelijk ld teveel maar altijd te IANDAAG begint de dan wel schijnbaar, vliedt. fvejnjg E Herfst" zei vanoch- September is dan ook de Het 'is daarom zo Ver- tend een kennis, die we maand der kleurige vruch- bbjdendf dat toneelspelen- op straat ontmoetten en ten aan bomen, struiken en de onde^Vyzers besloten 'n gisteren hoorden we een kruidachtige gewassen. uitvoering te geven in omroepster voor de radio, Overal rijpen deze thans Amicitia waarvan het ba- ter toelichting van een pro- en de studie der vruchten t- saldo bestemd js voor gramma van herfstliederen is even interessant als die het Genootschap. Op 9 Oc- betveren, dat „weliswaar der bloemen, ook bij de tober is het zoveft dan k0. pas de 21e September de veldgewassen, ja vooral bij men de leden van dc Qn- herfst begint, maardezederwyzers Toneelvereni- Die kennis van ons en ODS ou toneel ging in Amicitia voor het die omroepster van de ra- voetlicht. Zij brengen „De dto hadden 't allebei mts; De Amersfoortse Toneel- lach der Goden". Zo iets de Herfst begint op 23 vereniging ODS, welke het moet u bijwonen. Het spel September. vorig seizoen de NATU- is goed en het doel nog be. Op die dag nl. bereikt de toneelwedstrijd won, roept ter 0p 9 October zien wü zon het herfstpunt, dat is nu de liefhebbers van een u dus in Amicitia. Het gaat het snijpunt van de eklip- klucht naar het KAB-ge- om herstel van het zwakke tika en de evenaar. Dag en bouw op. Morgen komt kjndi nacht zijn dan even lang. CDS daar uit met „Toontje Daarom spreken wij van in de knooD", een klucht Shagmans eenmaal als uiterlijke ter- dit plaatje ziet u hoe de nachtevening.' Deze gelijk- in drie bedrijven door Jack mijn gesteld voor het in- heren bestuursleden van 't heid van dag en nacht con- Bess. En omdat het toch Het gebeurt een mens zenden van de labels, die speeltuincentrum Truusje stateren wij voor het Noor- een leutige avond wordt, niet iedere dag. dat ie op aan de ballonnen bevestigd Westerlaak feliciteren mot delijk halfrond ook op 21 knoopt ÖDS er nog een de hoek van een straat wat waren. Er werd door velen het succes. Truusje staat er Maart, wanneer de zon gezellig bal aan vast. Joe shag en een sigarettenpa- aan die oproep gehoor ge- een beetje verlegen bü. eveneens bij haar jaarlijk- Krijnen komt met zijn piertje krijgt aangeboden, geven. Ja, zelfs uit Zweden maar -n haaf hart. .g ze se reis langs de ekliptika band de mensen vermaken. Maar Shagmans, die giste- en Denemarken kwamen b bb>. met die m00jp de equator des hemels be- ODS dingt opnieuw naar teren en vandaag m Amers de berichten binnen. aut0ped Er waren nog drie reikt. W{j spreken dan van de eerste plaats in de to- foort verscheen, is gul. Hy Truusje Westerlaak had ^oped^ tr waren nog one lentepunt neelwedstryd. De vereni- deelt links en rechts siga- er op het moment dat zy geiuKKigen uooije norse Maar Zondag 23 Septem- ging nam daarvoor in stu- retten uit en er gaat geen de ballon opliet geen idee bng kreeg detweede prijs, ber bereikt de zon dit jaar die een kerstspel in drie man voorbij of hij maakt van, dat deze helemaal in Kees Elzendoorn de derde het herfstpunt en is de bedrijven „Scrooge en Mar- even later dat bekende rol- Zweden terecht zou komen, en Johan v. d. vyzel de Herfst officieel begonnen, ley" door Charles Dickens lende gebaar met zijn vin- Welnu, dat deed die ballon vierde prijs. IN het vriendelijke club- ®n ynendelyke mensen uit huis van het speeltuin- Ulricehamn in Zweden "roept }s®°Aa wlï centrum Rivierenwük aan zonden prompt het kaartje roePt ter. Od 9 October zien w« de Dollardslraat isygister- terug. avond het ballonnenfeest Nu weet Truusje, dat besloten. haar ballon de grootste af- 15 September was nu stand heeft afgelegd. Op Verlichting in orde? Nu het winterseizoen zijn intrede heeft gedaan, wordt de politie zeer actief wat betreft de verlichting van automobielen en rywielen. Een ieder is verplicht na zonsonder gang z'n auto. motor of rijwiel van de vereiste verlichting te hebben voorzien. Aan rywielen moet te vens een wit achterspatbord zijn aangebracht. Vermoedelük wordt eerst soepelheid betracht, doch bij niet naleving van de bepalingen volgt onverbiddelük procesverbaal. HOEVELAKEN Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De Vriendschap", hield j.l. Zondag 'n wedvlucht vanaf Vilvoorde (B.), afstand 152 km. Aan deze vlucht namen 174 duiven deel, die te 8 uur met Z.W. wind werden ge lost. De eerste duif arriveerde om 10 uur 4 min. 32 sec. en bereikte een snelheid van 1225,07 meter per minuut. Aankomst laatste pryswinnende duif 10 uur 16 min. 38 sec. De totaal uitslag is: H. Pohlman 1 40; Jac Stalenhoef 2 22; J. On- wezen 3 8 14 18 31 43; W. Nieu- wenhuis 4 6 7 9 15 16 19 23 27 30 32 33 41 42; R. Koster 5 12 17; D. J. Bos 10 25 37; J. Mets 11 36: G. v. d. Broek 13; J. Gaasbeek 20; G. Sukel 21 35 39; J. Rutten- berg 24; G. Sikkelbein 28 29; J. Rams 26; C. Dükman 34; J. Mey- wes 38; H. Klarenbeek. Raad komt bijeen De Raad van Hoevelaken komt op Woensdag 26 September om half acht 's avonds in openbare 2ltting bijeen ten gemeentehuize. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van A Veldhuizen tot wijziging van het reglement van orde voor de vergadering van de raad; voorstel tot overname van de bezittingen en schulden der Arbei derswoningbouwvereniging „Ons Be lang". Dörverden later ontruimd dan het plan teas- (Van een onzer verslaggevers) TE VELDE IN W.-DUITSLAND De oefening „Counter-Thrust" gaat onverstoorbaar voort. On danks het weer, dat op het ogen blik steeds slechter wordt en dat de soldaten soms de ganse dag in een miezerig koude regen laat zitten; ondanks de enkele gewon den, die tot nog toe bij verkeers ongevallen zün gevallen; ondanks het feit ook, dat de Amerikanen, die thans de Fransen als directe tegenstanders van de Nederland se 31ste Regimentsgevechtsgroep hebben afgelost, weinig zin blüken te hebben in de hele oefening, zulks in regelrechte tegenstelling met de Nederlanders, de Belgen, de Denen en de Noren, die het gevoel heb ben, dat zij zich tydens deze eer ste grote manoeuvres zo goed mo gelijk moeten gedragen om een goede beurt te maken tegenover de „grote broers" als Engeland en Amerika. Dezer dagen is de „frontlinie", die bij het kleine dorpje Dörverden lag plotseling doorbroken. Het stond reeds in de plannen voor de oefe ning. dat de Nederlandse en andere blauwe troepen na enkele dagen zouden moeten terugtrekken, maar tenslotte toch weer met een over weldigende macht terugkomen. Maar de Nederlandse dienstplichti gen en hun (meest beroeps-) kader vochten zo goed, dat de scheids rechters hun pas een dag te laat met enige rechtvaardigheid tot te rugtrekken konden dwingen. Toen ging alles haastig terug naar een linie, die bijna twintig kilometer achterwaarts ligt. namelijk vlak buiten het stadje Nienburg. De Nederlanders blijven echter goed gestemd. Natuurlyk wordt er bij tijd en wijle wat gescholden, maar wie. zoals wü. twee koks. de soldaten Wim van Vliet en Dick Blok uit Den Haag in de kille regen zingend onder een ouderwet se handpomp buiten de boerderij het melkpoeder voor de pap heeft zien aanleggen, heeft nog wel ver trouwen in de goede geest van de 7000 Nederlanders, die ongetwijfeld de verlangde goede beurt maken in het grote geallieerde verband. Zwemvereniging opgericht In de zaal van hotel „De Schouw" vond een oprichtingsver_ gadering plaats van de nieuwe zwemvereniging, die zeer druk bezocht was. Na uitvoerige discus sie werd besloten de vereniging de naam te geven van „De Duinkik kers". Ongeveer een honderdtal leden gaven zich op, waaronder plm. 70 adspirantleden. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: J. Elderman, voorzit ter; A. Maris, secretaris; J. G. F. Gyzen, penningmeester; D. J. Kat, J. Kraaükamp, G. Dietrich en mevrouw Groenendük, leden. De technische commissie zal bestaan uit de heren Meulman en Tschur. Eén keer per week kan het Sport- fondsenbad te Amersfoort worden gebruikt voor de training, terwül in de zomermaanden gebruik zal worden gemaakt van het Soester- Natuurbad. Felle brand verwoest Bussumse ververij BUSSUM. r ?nderdag. Een felle brand heert gistermorgen de droog zolders en textielververij van de stoomwasserü en textielververy der fa. De Boer volkome"» vernield. Honderden kilo's wol en jute van een Hilversumse tapijtfabriek. die hedenmiddag zouden worden afge leverd. en een grote partij raffia, die eigendom was van een Bus sumse handelaar, gingen verloren. De brandweer wist honderden liters benzine en de kleding der cliënten te sparen. De schade, die op een ton wordt geraamd, wordt door verzekering gedekt. DEN HAAG.. De kosten van voorbereiding voor een tweede in stituut voor Hoger Onderwys zul len de 15..000 niet te boven gaan- Dit staat te lezen in de Memoriö van Toelichting bij een wetsont werp tot wüziging van de Rijksbe groting. De kosten zullen over meer dan één jaar worden ver deeld.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2