STADSVENSTER Vertrouwen in de toekomst is nodig en gerechtvaardigd Besteller Van den Hul met pensioen Minister-president spreekt over politieke situatie van ons land W.A.S. beurs is in opbouw Maandag 1 October 1951 DR W. DREES IN DE MARKTHAL (Van een onzer verslaggevers) Het gebeurt niet dikwijls, dat de minister-president van ons land in Amersfoort komt spreken en liet behoeft dan ook niet te verwonderen, dat Zaterdagavond de Markthal geheel gevuld was toen dr. XV. Drccs daar zijn rede hield over de algemene politieke situatie van ons land. Dat de voor zitter van ons Kabinet in Amersfoort het spreekgestoelte beklom was te danken aan het feit, dat jongerenorganisatie „De Nieuwe Koers" gedurende het afgelopen weekeinde in onze stad een wapenschouw hield, in samen werking met de Partij van de Arbeid. Onder de belangstellenden in de zaal bevonden zich ook burgemeester Molendijk met zijn echtgenote en wethouder J. Koopman. Dr Drees begon zijn rede met 4tr op te wijzen, dat hij als voorzitter van een Kabinet van gemengde sa menstelling. dat samenwerkend een gemeenschappelijk beleid moet voe ren, in een bijzondere positie ge plaatst was bij het uitspreken van politieke beschouwingen. In de eer ste plaats was het sprekers bedoeling een woord van bemoediging te spre ken. vooral tot de jongeren, een woord van bemoediging, dat nodig maar ook gerechtvaardigd was in deze tijd, nu velen ontmoedigd drei gen te raken. De democratie brengt de samen werking mee tussen, verschillende partijen en dat sluit de noodzakelijk heid in van compromissen. Daarbij zal men telkens opnieuw de feiten aan zijn verantwoordelijkheid moe ten toetsen, zich bij het deelnemen aan een regering telkens opnieuw moeten afvragen hoe ver men in het compromis mee moet en mee mag gaan. tot welk punt het landsbelang dit eist. Dit betekent geen zwakheid of halfheid maar het spreekt van democratisch besef. Een regering staat nu eenmaal altijd aan critiek bloot Blijft zij aan. dan spreekt men van „zetelvastheid", gaat zij weg, van ..vlucht voor de verantwoordelijk heid". Men kan momenteel in som mige kringen het streven opmerken de invloed van de P.v.d.A. in de re gering gedeeltelijk of geheel terug te dringen In dat geval zal de P vd. A. de stekels opzetten en strijdbaar zijn. Zes jaar geleden Er wordt beweerd in sommige kringen, aldus de minister-president, dat de P.v.d A. ons volk naar de af grond heeft gevoerd Maar niets is minder waar, ondanks de nood. die er nog is op vele gebieden. Men moet niet vergeten hoe Nederland uit de oorlog gekomen is. het laatst bevrijd, acht maanden in tweeën ge spleten, in welke tijd de verkeers- bruggen en haveninstallaties ver nield. het spoorwegmateriëel weg ge sleept, steden geplunderd werden. Wij waren een ziekelijk, uitgeput volk. zonder grondstoffen, ontzaglijk verarmd. En nu stelt men het wel eens voor of de P.v.d.A. zich alleen maar bezig gehouden heeft met wat er nog was te verdelen, maar dan sluit men welbewust de ogen voor het grote aandeel, dat de P.v d.A. en haar mensen in de regering gehad hebben in de opvoering van onze productie. Dr Drees zelf heeft bij de oprichting van de P.v.d.A. als voor naamste taak gesteld: „werken, wer ken, werken". De vakbeweging heeft er toe bijgedragen dat de arbeids- vrede bewaard bleef. De werkloosheid, aldus minister president, is tot een laagtepunt terug gebrabht en door een ouderdomsver zorging. die ik weet het nog zeer sober is. werd een eind gemaakt aan het spreekwoordelijke „oud en arm". Men heeft bezwaar, aldus de spreker, tegen bepaalde vormen van economisch ingrijpen. Men verwijt de regering, dat zij de rentevoet laag houdt, maar elke halve procent rente Noteert U even GRAND THEATRE tot en met 3 Oct: „Simson en Delilah" 11 jaar. Zondag 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.30 en 9 uur. CITY THEATER- „Crisis". 18 jaar. Zon dag 2. 4 15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2 30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag tot en met Maandag „Capitan De- monio". 14 jaar Van Dinsdag tot en met Donderdag „De held van de straat". 14 jaar Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag tot en met Maandag- „Door braak". 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag „Glazen Speelgoed". 18 jaar. Zaterdag: 2.30, 6 45 en 9 uur. Overige dagen- 2 30 en 8 uur. Zon dag 2.00. 4.15. 6 45 en 9 uur. 29 September. Zaterdag „De Vergulde Wagen", opening clublokaal. Hotel Terminus Stationsstraat 42. 20 uur. Demonstratiepartij C- de Ruytcr en P. de Leeuw. 1 October, Maandag. District „Eem- land" van de K.N.V E.: receptie t.g. v. 5-jarlg bestaan. Zaal „Gouden Ploeg" te Soest. 15 tot 18 uur. 1 October. Maandag Oecumenische Lekenspelgrocp. Propaganda-avond met opvoering van „Martha en Maria" Wijkgebouw L. Costerpleln, 20 uur. 2 October. Dinsdag. Oecumenische Lekenspelgroep. Propaganda-avond met opvoering van ..Martha en Maria". Wijkgebouw L Costerpleln. 20 uur. 2 October. Dinsdag Officiële opening zakenbeurs W.A.S, Polynormhal Verl Merwedestraat 15 uur. 3 October Woensdag. Volksuniversi teit prof. dr. J. L. Smit Siblnga over „Enkele hoofdstukken uit de evolu tie van het leven op aarde". Open bare Leeszaal. 20 uur. 3 October, Woensdag. RK Midden standsvereniging .De Hanze": de heer Th S. J. Hovy over ..Samen werking van middenstandsbedrij- ven" Wapenroem. 20 uur. 4 October. Donderdag. Amersfoortse IJsvereniging, algemene ledenver gadering 's Prinsenhof. 20 uur. 4 October. Donderdag. Piano recital door Stefan Askcnase. Grand Thea tre. 20 uur. MUSEUM FLEH1TE. Westsingel Dage lijks geopend behalve Zondags werkdagen van 10—12 en 1—4 uur Zaterdag 10—12 en 1303 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassen 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304430 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartier Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- eD Vrtldagavonri van 7—8 uur RK. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11 12-30 en 2 305.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 4—5 uur De minister-president, dr W. Drees, tijdens zijn rede in de Markthal te Amersfoort. meer betekent een gulden meer huur per week voor nieuw te bouwen wo ningen. Wij staan na zes jaar niet met vrees tegenover onze beoor delaars, aldus dr Drees. Men dient de enorme moeilijkheden te beseffen. Moeilijkheden Wij hebben een der dichtste be volkingen ter wereld, die de laatste tien jaar enorm is toegenomen. Dat vraagt meer woningen, meer scholen, meer werkgelegenheid De spreker releveerde vervolgens de moeilijkhe den, die overwonnen moesten wor den door de tegenstelling met Indo nesië. En daarbij, vervolgde hij. kwa men wij te staan voor een nieuwe bewapening, die ontzaglijke kosten en prijsstijgingen mee bracht. Is het dan zo gek, vroeg hij zich af, wat er na zes jaar van ons volk geworden is? Er is een stijgende opbrengst van de landbouw en de veeteelt, er is een stijgende industriële productie, de koopvaardijvloot is weer op haar oude sterkte terug gebracht, de ge zondheidstoestand van ons volk is uitstekend, het sterftecijfer een van van de laagste ter wereld. Betalingsbalans Het centrale punt van onze moei lijkheden is de betalingsbalans. Wij konden natuurlnjk als verzwakt en leeg geplunderd land aanvankelijk na de bevrijding met onze uitvoer onze invoer niet betalen. Maar lang zamerhand ging het beter en wij wa ren juist bezig onze betalingsbalans aardig sluitend te krijgen toen de aanval op Korea kwam, daarmee ook de versterkte herbewapening en de daaraan verbonden kolossale prijs stijging van een aantal grondstoffen, die wij moeten invoeren. Onze in voer werd veel duurder, onze uitvoer niet en zo kwamen wij op een zeer slechte ruilvoet De prijsverschillen na Korea hebben ons land duizend millioen gulden gekost. Maar niet temin, aldus de minister-president, beginnen wij nu opnieuw vaste voet te krijgen. Militaire uitgaven Van de militaire uitgaven, zei dr Drees, dat deze onrustbarend hoog zijn en dat zij een socialist, die van nature voor vrede en ontwapening is, voor een gewetensvraag stellen Dan blijken zij nodig. In het ver bond der Westerse volkeren in het Atlantisch Pact, dat de militaire overmacht der vrije volkeren verze kert. ligt voor spreker de waar schijnlijkheid en bijna de zekerheid, dat wij de vrede zullen handhaven. Bemoedigend in dit opzicht is, naast de aaneensluiting in de Verenigde Naties, de groeiende samenwerking der vrije volkeren van het Westen, die zich behalve in het Atlantisch Pact nu ook in het Plan Schuman gaat manifesteren. In dat internationale kader hebben wij als volk van Nederland onze eigen taak. Wij moeten onze produc tie en onze uitvoer vergroten en on ze welvaart opvoeren. Er liggen nog ruime mogelijkheden voor ons en de kracht ontbreekt aan ons volk niet. Indonesië vraagt Nederlandse krach ten en er gaan ook andere horizon ten open, nu industrie en handel zich meer dan voorheen ook richten op Afrika en Zuid-Amerika. Vertrouwen Wij hebben het recht, aldus de minister-president, vertrouwen te vragen, niet in de eerste plaats in dc regering, maar in ons volk, ver trouwen ook in de toekomst van de wereld met een groeiende interna tionale samenwerking, vertrouwen in ons eigen leven en in de socialis tische beweging, die de mensheid vooruit en omhoog wil brengen en die in ons land de laatste jaren ge toond heeft tot goede constructieve arbeid in staat te zijn. Spreker riep zijn hoorders op al hun krachten te geven aan het werk. met name in socialistische geest. Wat de socialis ten betreft, zij zullen ook hun krach ten ontplooien als na nieuwe ver kiezingen eventueel een strijd in de oppositie nodig mocht blijken. Het vertrouwen wil dr Drees ver sterken. De socialistische beweging heeft niet alleen een grote tijd ach ter zich, maar zij bevindt zich mid den in een grote tijd en heeft deze ten dele nog voor zich. Hij riep allen op de strijd te voeren ter beveiliging van wat ons allen lief is, tegen al wat wil blijven staan of achteruit wil, voor vrede, vrijheid en voor spoed. De rede van dr Drees werd om lijst met het optreden van het caba retgezelschap „De Rode Koers" uit Zaandam, een clubje amateurs, dat zich op de wel zeer moeilijke kunst van het politieke cabaret heeft ge worpen, maar dat wij, ondanks goe de dingen, te zwak vonden om op een openbare avond met een spreker als de minister-president op de plan ken te staan. De leden van „De Nieuwe Koers" zijn Zaterdagmiddag in het clubge bouw van de Speeltuinvereniging Soesterkwartier door de burgemees ter verwelkomd en Zaterdagavond in een fakkeloptocht met muziek van „Hegeraath" naar de Markthal ge trokken. 1704. De twee mannen leggen de plank niet uit. maar gooien wat blikjes met levensmiddelen over de spleet, die gretig worden opgevangen. En wat roepen ze in gebro ken Engels? „Dappere mannen hoeven niet bang te zijn! Kid Blauw- neus goeie man. Zal dap pere mannen spoed:g vrijheid terug geven!" En dan draaien ze zich om en lopen grijzend terug. Larry roept hen nog iets na en één der andere gevangenen goo t woedend een steen naar de trawanten van Kid. Maar daar bereiken ze niets meeRob wacht geduldig tot het twee tal uit het gezicht is verdwenen en dan komt DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Wie op het ogenblik het gemeen tehuis binnenloopt en in de bode kamer wordt ontvangen, ziet, dat daar het een en ander is veranderd. Er staan moderne bureaux en stoelen, waaraan het ongetwijfeld prettig moet zijn te werken. Maar behalve de bode kamer worden ook de andere af delingen met al dat moois ver fraaid. Onze fotograaf zag, hoe het personeel van de centrale boekhouding druk aan het sjou wen was met zijn nieuwe aan winsten. hij te voorschijn. Larry zal wel opkijken, wan-1 seling ziet opdagen, neer hij straks zijn oude vriend Rob zo plot-1 In de eerste gereedgekomen Po- lynorm-hal, aan het verLengdc van de Merwedestraat, heerst de laatste dagen en ook des nachts een grote activiteit. De leden van dc "Winke liers- en Ambachtsvereniging „Het Soesterkwartier" zjjn druk met het opbouwen van hun stands. Deze nij vere werkers rest niet zo veel tijd meer, want Dinsdagmiddag om drie uur wordt dc W.A.S.-Bcurs 1951 ge opend. Door de enorme ruimte in deze hal is het mogelijk geweest de vijf tig stands op een groot oppervlak le plaatsen, waarbij tevens voldoende ruimte is overgebleven om de dui zenden bezoekers, die worden ver wacht. rustig de gelegenheid te ge ven deze groots opgezette expositie tc bezichtigen. Behalve aan deze vijftig stands, wordt ook druk gewerkt aan het opzetten van een podium voor de vele artisten. die het amusements gedeelte zullen verzorgen. Het is 'n origineel idee geweest van de W.A.S. om ook amateurartisten, die reeds naam hebben gemaakt, een kans te geven. Daarenboven komen beroepsartisten. bekend van radio en gramofoonplaat, de bezoekers amuseren. De „Polynorm" heeft vanzelfspre kend ook veel belangstelling voor" deze beurs. Immers, het is de eerste grote hal. die deze bouwonderne ming heeft afgeleverd, zodat de of ficiële opening van dc W.A.S.-beurs ook een officieel tintje krijgt voor de „Polynorm". De directie heeft gemeend, haar employé's in de gele genheid te moeten stellen deze eer ste hal en beuvs te kunnen bezoe ken. Daarom zijn bij de W.A.S. en kele duizenden kaarten besteld die aan het personeel zijn uitgedeeld. Toen wij hedenmorgen in de hal een kijkje namen waren de stands nog in aanbouw. Er is nog zeer veel te doen. maar een grote ploeg wer kers zal ongetwijfeld zorgen dat Dinsdagmiddag de officiële bezoe kers een rondgang kunnen maken langs de gereedgekomen stands. Kloksla?» drie uur zaj burgemees ter H. Molendijk de beurs openen. Voor deze gelegenheid zijn vele au toriteiten uitgenodigd. Dinsdagavond wordt de hal voor het publiek open gesteld. Burgerlijke Stand Geboren: Matthijs, z. v. N. B Smit en G. H. v. d. Wetering; Marcel Wilhel mus Franciscus. z. v. W. F. van Kalle veen en J. J. van Essen; Cornelie Jaco- rlnie. d. v. J. de Feijter en G. Ootjers. Getrouwd: P. v. d. Graaf en A M. M. van Koelen: J. van Broekhoven en G. P. A. van Willigenburg. J. Veenendaal en E. Nigbur: J. C. Gijben en H Schuurkamp. AFSCHEID BIJ DE P.T.T. Scheidende was meer dan vijftien jaar penningmeester van Harmonie Een lid van de oude garde van het Amersfoortse PTT bestellers corps de heer G. van den Hul. heeft vanmorgen afscheid genomen van zijn werk en zijn collega's. De scheidende, die de 65-jarige leef tijd heeft bereikt en nu van zijn pensioen gaat genieten, dankt zijn grote bekendheid in onze stad niet alleen aan de wijze, waarop hij steeds voor het publiek klaar stond maar ook aan het vele, dat hij als penningmeester gedurende meer dan 15 jaar voor de PTT-Harmonie heeft gedaan. Tijdens een bijeenkomst op de zolder van het postkantoor is de heer Van den Hul vanmorgen door velen toegesproken. De waarne mend directeur van het postkan toor. de heer J. Kuipers, memo reerde de 44 jaar. waarin de schei dende het bedrijf met zoveel toe wijding heeft gediend. Omdat hij nog zeer vitaal is. betekent zijn vertrek een dubbel verlies. De heer Kuipers bood de vertrekkende besteller als herinnering een af- scheidspennin? van de PTT. en een kalender aan. Namens het personeel ontving de heer Van den Hul even eens een geschenk. Voor zijn echt genote waren er bloemen. Namens de P.T.T.-Harmonie werd vervolgens het woord gevoerd door de tweede voorzitter, de heer C. J. Bottemannc. Deze haalde het Fran se gezegde „Scheiden is een klein beetje sterven" aan. Hij verklaarde echter met klem. dat dit op de heer Van den Hul niet van toepassing zou zijn. omdat deze met onver breekbare banden verbonden blijft aan de P.T.T.-Harmonie. Sinds de oprichting van dit corps, meer dan vijftien jaar geleden, is hij er pen ningmeester van geweest en hij heeft er zijn gehele vrije tijd aan gegeven. Op de repetitie en de ver gaderingen ontbrak hij vrijwel nooit. De dank van de P.T.T-Harmonie werd uitgedrukt in een portret, dat de heer Van den Hul ontving. De heer P. van den Bunt voerde het woord namens de Christelijke Rond van Overheidspersoneel en ir het bijzonder namens de vakgroep P.T.T. Amersfoort. Hij overhandig de de scheidende een doos sigaren en dankte hem voor het vele werk. dat hij voor de Christelijke Vak organisatie heeft gedaan. Voor een vrolijke noot bij dit af scheid zorgde de oudste ploegge noot van de heer Van dor. Hul. de heer M. L. van Kolfschoten, die een paar „sterke staaltjes" uit vroeger laren ophaalde. Nadat tenslotte de heer R. Puthoven zich met een per soonlijk woord tot de vertrekkende besteller had gericht, sprak deze een dankwoord, waarin hij er op wees. hoe hij zijn werk steels met zeer veel genoegen h°eft verricht. Bij een kopje koffie en een sigaar bleef men hierna nog enige tijd ge noeglijk bijeen. Massa-demonstratie in België voor openbaar onderwijs (Van onze correspondent te Brussel) BRUSSEL. Uit alle delen van België zijn Zondag de voorstanders van de openbare school naar Brus sel gekomen om er in de straieu van de binnenstad een grootscheep se betoging te houden ten gunste van de staatsschool en tegen de zo genaamde clericalisering van het on derwijs. v.*aar de katholieke rege ring via haar subsidie-politiek meer en meer toe overgaat. Gedurende bijna twee uur trok een stoet van omstreeks 50 000 beto gers langs de beurs waar een groep socialistische en liberale parlements leden het défilé gadesloeg. Schumacher vraagt VN-bewind voor Duitsland BREMEN. De West-Duitse so cialistische leider, Schumacher, heeft gisterenavond geëist, dat ge heel Duitsland verscheidene maan den. vóór in het gehele land ver kiezingen worden gehouden, onder bestuur van de V.N. zal worden ge plaatst. Hij eiste verder, dat de communis ten zijn partij zullen toestaan, haar werkzaamheden in Oost-Duitsland te hervatten. Derde man kreeg de klappen Een Amersfoortse jongedame, die Zc-dagavond met haar verloofde op de Varkensmarkt wandelde, kwam daar toevallig een vroegere verloofde tegen. De ontmoeting tussen de beide heren was niet buitengewoon vriendschappe lijk; ze bleken nog een appeltje met elkaar te schillen te hebben, en de een daagde dc ander uit tot een duel op de vuist in de Koestraat. Daar vielen rake klappen: zo ïaak zelfs, dat twee omstanders -lch met de vechtpartij bemoeiden. Maar. zoals dat viker gaat. één van de twee bemidde laars kreeg de zwaarste slagen te In casseren. Een klap op zijn linkeroog kwam zo aan. dat de man een bloeden de wond opliep, die door de G G. en C D. vei bonden moest worden. De po litie heeft de zaak nu in onderzoek. Avonddienst apotheken: Van de Bo- venkamp. Utrechtsestraat 45a. tel. 3358: Vermeer Aootheek, Vermeerstraat 124, I. 5335. Eendjes voeren T JIT zijn prille jeugd staat Stadsvensterkij- ker nog helder voor de geest, hoe grootvader hem meenam naar het park om eendjes te voeren. Behalve zo'n stuk of wat peuters zeulde opa dan ook nog de grote tas mee, waarin hel overgeschoten dagelijks brood verzameld was. Die tas moest opa sjouwen, omdat het ding over de grond sleepte als wij hem droegen. En dat mocht vol strekt niet, want dan werd ie zo kaal. zei moeder. Stadsvensterkijker herin nert zich nog, hoe opa dan, eenmaal in het park aan gekomen, zijn bankje op zocht en wij kinderen met de tas naar de vrjverkant draafden om daar onze dierlievende plichten te vervullen. Eigenlijk is er in die ja ren niet veel veranderd. Toen Stadsvensterkijker gisteren eens een onzer prachtige plantsoenen door kuierde, zap hij het weer voor zich. Grootvader met de tas in de ene, een twee tal jongetjes aan de andere hand. Gezellig babbelend vaderden zij de oever van de grote vijver. Van onder de grote treurwilgen aan de andere zijde, onzicht baar door de diepe scha duw, kwamen eenden en zwanen luid snaterend aan. snellen, half vliegend, half zwemmendom maar niets van de tractatie te missen. De ganzen deden iets kal mer nan; dat gejaag stronk te niet met hun waardig heid. Intussen groeide de be langstelling op de wal lang- zaam aan. Moeders met kinderwagens. Vaders met hun kroost, dat onder luide annmoedigingskreten van: ..Toe maar. pak 'm dan joh", de eenden hun portie trachtten te geven. Er wa ren zelfs enige kleine meis jes bij, die kans zagen de dieren uit de hand te laten eten. Diep was dc veront waardiging, zowel op de ival als in het water, als zo nu en dan een grote karper het stukje brood vlak voor zo'n eendensna vel wegkaapte. Dan pro beerde Donald zijn ge schubde tegenstander nog onder water te vervolgen. Een vermakelijk gezicht, want de vis hapte prompt naar de snavel en de eend fladderde dan verschrikt weg. Dit bracht de jeugd in extase. Kreten ter aanmoe diging werden de kwakers toegeschreeuwd en wat de vissen te slikken kregen nee. dat was niet veel goeds. Dan raakten de tassen en pakjes leeg en de eenden verzadigd. De laatste klom men een eindje verder op de kant en maakten aan stalten om even een uiltje te knappen. Een nieuws gierige hond trachtte ver geefs deze rust te storen, dc dieren bleven kalm zit tenzonder ook maar op o) om te kijken. Even later draafde de viervoeter dan maar met de kinderen mee or> eens heerlijk uit te ra votten. Aan de vijver was de rust weergekeerd. Onze actie Onze actieve medewer ker Veer uit Nijkerkervc-en meldt dat men steeds en thousiaster zilverpapier enz begint te sparen in 't Veen. Veer meent, dat hij in Oc tober een bakfiets vol bij elkaar krijgt. De kinderen Jansen, Laakweg 7, brachten een hoop zilverpapier en een busje vol sigarenbandjes. De kinderen Kas. Nieu we Kerkstraat 70. hadden ook een doos vol voor de geleidehond, Willie Ham uit de Vrouwenweg had 'n enorm stuk theelood, ter wijl Ina v. d. Brom, 4 jaar oud, Nieuwe Kerkstraat 10 zelf de capsules van de melkflessen haalt. Een heel busje vol cap sules kregen wij van haar en ook een stapeltje tijd Hervormden aan de Zuid- singcl een openingsconcert. Het belooft 'n goede avond te worden. Ditmaal concer teren aan twee vleugels de dames B. van HulstPi- mentel en A. H. Spoelstra schriften voor de zieke mi- ten Bruggencate. Mevr litairen. Clubbladen Het Octobernummer van De SOS-er staat natuurlijk in het teken van het win- terprogramma. Er komen eenmaal in de veertien da gen contactavonden, enige ontspanningsavonden en niet te vergeten een grote feestavond op 10 Novem ber. Uiteraard wordt ook nog aandacht besteed aan de trip naar Eindhoven, die zo bijzonder goed is ge slaagd. „Volbloed" zegt daarover: „Toch 'n pracht- dag, die nog lang in het geheugen zal blijven." In het clubblad van Boys betreurt voorzitter P. Gey- tenbeek de gang van zaken in de competitie. Over het tweede elftal is men dik tevreden. Overigens laat men bij Boys de moed niet zakken. Er is daarvoor dan ook geen enkele reden. Er wordt goed getraind en de clubgeest is uitstekend. Er kan dus nog van alles ge beuren. Inmiddels is dat gebeurd Boys gaf Saestum behoor lijk klop. Voorzitter Gcy tenbeek had dus wel suc ces met zijn opwekking „Houdt de Boys-kleuren hoog!" Openingsconcert De „Kleine Kunstkring" geeft Vrijdag 5 October in het gebouw van de Vrijz. M. M. N. de Knocke van der Meulen declameert. Er worden werken vertolkt van Bach, Schubert en Milhaud. Voorts kan men poëzie of proza beluisteren van Boutens. Vasalis, Poe, Andersen, Bomans, Van den Beugel. Noordewierweg De namen Oude Soester weg en de Zonnebloem straat behoren tot het ver leden. Op verschillende punten zijn deze namen al gewijzigd in Noordewier weg, waarmede men op goede wijze de naam eert van wijlen de heer B Noordewier, die zoveel voor de groei en bloei van de stad Amersfoort heeft betekend. De stand Gelukkig, we hoeven de moed nog niet op te geven. Nadat we een paar dagen „achteruitgetippeld" waren is het aantal zielen in Amersfoort Zaterdag weer met veertien toegenomen, waarmee de stand nu is gebracht op 59.870. Klop aaD TeL even ster morgen vao twaalf aur. 1 Stadsven- 4291: iedere tien tot Examen korfballeider Op het Zaterdag te Utrecht gehouden examen voor korfballelder, welke cur sus door de KNKB dit jaar werd ge organiseerd. slaagde onze stadgenoot en voorzitter van de korfbalvereniging Soesterkwartier. H. Gerritsen cr in het diploma te verwerven. A.s. 7.aterdag zullen weer twee leden van Soesterkwartier. t.w. H. dc Kruiff en H. Wijnen, het examen voor korf- balleider afleggen, welk examen te Hilversum wordt gehouden. reeft Kruiskampkwartier jaarfeest Vele aangename herinneringen zijn er bewaard aan het feest ter gelegen heid van het vierde lustrum van de speeltuinvereniging „Het Kruiskamp kwartier". Deze actieve vereniging, welke zich ten doel stelt de belangen van honderden kinderen in velerlei op zichten te behartigen, was Zaterdag al weer aan haar 2lste jaarfeest toe, dat werd gevierd met een in alle opzichten geslaagde feestavond voor dc leden in een behoorlijk bezet KAB-gebouw Een onderafdeling. dc amusementsvercni- ging „Kunst en Genoegen" bracht een programma van voor „elck wat wils" Men kon genieten van zang door de sopraan Gerda Bosman en de bariton Herman Scheffer en dans van een aardig balletgroepje onder leiding van mei Gerda Bosman De schetsjes, inge studeerd o l.v. regisseur Karei Christ, mochten er eveneens zijn. Men kon voorts genieten van accordeonklanken Er was ceng ezellig bal na met „The Er was een gezellig bal na met „The Coalitieregering in Griekenland ATHENE Koning Paul van Griekenland heeft zijn goedkeuring gehecht aan de vorming van een liberaal-progressieve coalitierege ring met generaal Piastiras als eer ste minister, zo heeft Venizelos, de demissionnaire premier, bekend ge maakt. De partijen van Venizelos en Piastiras beschikken te zanten over 128 van de 250 zetels in het parle ment. Tijgerplaag op Midden- Sumatra DJAKARTA. In de afgelopen dagen zijn in Midden-Sumatra ne gen mensen het slachtoffer gewor den van aanvallen van tijgers. De bevolking leeft in een paniekstem ming. Op de rijstvelden en op de plantages wordt niet gewerkt. FIETS GESTOLEN Uit een tuin voor een woning in de St Ansfridusstraat is Zondagavond een damesrijwiel gestolen. De fiets stond niet op slot. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Teddy, d van J. A W. F. Ruifiok en L. van der Leeuw: Gerritje. d van T. van Essen en B P, Roersen. ONDERTROUWD H Th. Huppelscho- ten en H. R, van Dijk; P. R van Roo- men en M. Th. Hilhorst. GETROUWD D. van den Hul en G. Wcrnscn. „Bourgondische Pracht" boekt 100.000ste AMSTERDAM. Zondagmiddag om half twee is de 100.000e bezoe ker geteld op de tentoonstelling „Bourgondische Pracht" in het Rijksmuseum Het was mevr Fehres uit Badhocvedorp, die de expositie met haar echtgenoot en kinderen bezocht en die uit han den van de waarnemend hoofd directeur. dr A. van Schendel. het plaatwerk .De Vlaamse Kunst" door A. J. J. Delen ten geschenke ontving. Eruptie van Etna heeft weinig kracht CATANIA. De uitbarsting van de Etna duurde gisteren nog voort. De stroom lava is echter dun. Vol gens de vulcanologen schijnt de hui dige uitbarsting met erg veel kracht te bezitten. Het enige gevolg is tot nog toe. verklaren zij, dat het bin nenhalen van de fruitoogst wordt bespoedigd. Korea-detacliement terug in het vaderland ROTTERDAM. Het oorspron kelijke Nederlandse Korea-deta- chement is met het Iroepenschip „Generaal McRae"teruggekeerd in het vaderland na een afwezigheid van ruim tien maanden. Op 23 November 1950 werden de Ne derlandse vrijwilligers in Poesan ontscheept, op 22 Augustus van dit jaar zijn zij daar weer aan boord gegaan om de thuisvaart naar Nederland te ondernemen. Aan de Lloydkade te Rotterdam begon vanmorgen om 8 uur de debarkatie. Ontscheept werden 382 manschappen en 23 officieren, die verwelkomd werden door de chef van de generale staf, lt. ge neraal Hasselman, generaal Kruis, lt. generaal Buurman van Vree den en de voorzitters van de Eer ste en Tweede Kamer, de heren mr. J. Jonkman en mr. L. G. Kor- tenhorst. Met de „McRae" arriveerden voorts zes Franse, 422 Belgische en 30 Luxemburgse Korea-vrij- willigers. f 20.000 gevallen op Nr. 16005 DEN HAAG. In dc 514e staats loterij. Ie klasse, lc lüst is op nr. 16005 een prijs van f 20.000 geval len. Nederland heeft thans vijf lichtschepen DEN HELDER. Op de rijks- werf te Den Helder is het aldaar gebouwde lichtschip 11 te water gelaten. Met dit nieuwë schip is het aantal lichtschepen langs de Neder landse kust gecompleteerd. Vier er' van zullen voortdurend in dienst zijn. Eén lichtschip blijft in reserve voor vervanging bij reparatie en revisie. KERKNIEUWS Ncd. Hcrv. Kerk Beroepen te Wemeldinge. J van Iepercn te Kaïwijk aan ZeeBenoemd tot hulppred te Utrecht (Wijk 13), A, I. Mooy, cand. aldaar.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2