Biljartdistrict viert eerste Eemland lustrum STADSVENSTER Oecumenische Jeugdraad voert een grote actie Veel licht en ruimte op de WAS-beurs Lekenspel, middel tot uiting van overtuiging CHOPIN RECITAL GRAND THEATRE Noteert U even DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Instituut voor Volksontwikkeling begint „t seizoen*' Winkeliers werkten vannacht door Grote belangstelling uit velerlei kringen 2 Linsdag 2 October 1951 (Van een onzer verslaggevers) De oecumenische jeugdraad te Amersfoort ontwikkelt grote activi teit. Er is een veelzijdig winterprogramma samengesteld waarin uiter aard bijzondere aandacht is besteed aan verdieping en verbreding van de oecumenische gedachte. In onze stad werken daartoe de protestants christelijke jeugdorganisaties nauw samen. De eerste propaganda.bij eenkomst behoort tot het verleden. Daarin is op wel zeer bevredigende en overzichtelijke wijze tot uiting gekomen, dat het lekenspel een middel is tot een boeiende en waarachtige uiting van een overtuiging. De gedachte aan de oecumene krijgt door middel van dit lekenspel gestalte. HM!» WJÜJIUiroO!ÜDPI01DO!!rilllOr,a[l!I!iII!M Botsing loopt vrij goed af Toen Maandag een auto met een snelheid van ongeveer vijftig kilo meter, bestuurd door Van K. uit Groningen, de Utrechtse weg af reed in de richting Amersfoort, kwam uit de Bilderdijklaan dr Van K. uit Amersfoort rijden. De auto's bosten tegen elkaar. De Groningse automobilist kreeg een vrij diepe snijwond aan het voorhoofd. Dr Van K. verleende de eerste medi sche hulp, waarna het slachtoffer per auto van de G.G en G.D. naar het Sint Elizabeths Ziekenhuis werd vervoerd. Daar werd geconstateerd dat hij ook een hersenschudding had opgelopen. Mevr. K., die naast haar man zat, kreeg een snijwond aan haar hoofd. Het tweejarig kind dat zij op haar schoot had en een baby, achterin de auto, liepen geen letsel op. Jongen valt uit boom De elfjarige jongen S. G. klom op de Heiligenbergerweg, hoek Zwaanstraat in een hoge kastanje boom. Toen hij ongeveer drie me ter hoog was verloor hij zijn even wicht en viel uit de boom. Met een auto van de G.G. en G.D. werd hij naar het Sint Elizabeth's Zieken huis vervoerd. Na onderzoek door dr Aghina bleek de knaap in het geheel geen nadelige gevolgen van zijn val te hebben opgelopen. Aan de hand van zijn moeder kon hij dan ook het ziekenhuis weer ver laten. Kwart eeuw bij de belastingen De heert D Klut te Amersfoort is op 16 October een kwart eeuw in dienst bij de belastingen. De jubilaris be kleedt momenteel de functie van con troleur. Burgerlijke Stand 1 October 1951 Geboren: Cornells Johannes, z.v. E de Ruiter en J, H. van Leeuwen: Alijda. d.v. H J. van Barrevcld en L. G. Tim mer: Elise CJasina. d.v. J. Berculo en B E. C. van Rcnselaar: Cecilia Josephn Maria, d.v H. W. G Huurdeman en M. J. van de Berg; Margaretha Rijkje, d.v. A. Pot en A. van der Velden. Overleden Gijsberta Geljtcnbeek, oud 63 Jaar. echtg. van G. Kuiter August Clemens Schoolemon oud 76 jaar, echtg. van M. Ch. Snijders; Maria Ge- zlna Koelman, oud 83 jaar, wed. van Th. P. P. Knuivers. Advertentie (I.M.) lïvnki U or o#n PLAATSEN TE BESPREKEN VOOR HET van STEFAN ASKENASE op DONDERDAG a.s. 8 uur. GRAND THEATRE tot en met 3 Oct.: „Simson en Delilah" 14 jaar. Zondag 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6 30 en 9 uur. CITY THEATER: ..Crisis", 18 jaar. Zon dag 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag tot en met Maandag ..Capitan De- monio", 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag „De held van de straat", 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2 30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag tot en met Maandag: „Door braak", 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag „Glazen Speelgoed". 18 Jaar. Zaterdag: 2.30. 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2 30 en 8 uur. Zon dag: 2.00, 4 15. 6 45 cn 9 uur. 29 September. Zaterdag „De Vergulde Wagen", opening clublokaal. Hotel Terminus. Stationsstraat 42. 20 uur. Demonstraticpartij C. de Ruyter en P. de Leeuw. 2 October. Dinsdag. Oecumenische Lekenspelgroep. Propaganda-avond met opvoering van „Martha en Maria". Wijkgebouw L. Costerplcln, 20 uur. 2 October. Dlnsdng Officiële opening zakenbeurs W.A.S. Polynormhal. Verl. Merwedestraat. 15 uur. 3 October Woensdag. Volksuniversi teit prof. dr. J. L. Smit Sibinga over „Enkele hoofdstukken uit de evolu tie van het leven op aarde". Open bare Leeszaal, 20 uur. 3 October, Woensdag. R.K. Middcn- standsverenlging „De Hanze": de heer Th. S. J. Hovy over „Samen werking van mlddenstandsbedrij- ven". Wapenroem. 20 uur. 4 October, Donderdag. Amersfoortse IJsvereniging: algemene ledenver gadering 's Prinsenhof. 20 uur. 4 October. Donderdag. Piano recital door Stefan Askenasc. Grand Thea tre. 20 uur. MUSEUM FLEHITE, Westslngel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 14 uur Zaterdag 10—12 en 1.303 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassen 2—5 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. R-K. OPENBARE LEESZAAL: Uit- lening II—12.30 en 2.305.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 45 uur. Gaat U vanavond eens kijken? Verscheidene malen mocht Amers foort reeds goed lekenspel van ge noemde groepering beleven. Maar ei blijven nog altijd misverstanden bestaan over de betekenis van het lekenspel in de religie. Daarom was het zo juist gezien om gisteravond in het Hervormde Wijkgebouw aan het L. Coster- plein aan deze voor de jeugd zo belangrijke uitingsvorm bijzondere aandacht tc besteden In een goed aansluitend geheel is dan ook on der leiding van de heer K. Sloot- man. die in Amersfoort op leken- rpelgebied al zoveel goeds tot stand bracht, gisteravond de toe schouwer nader tot deze vertolking van de religieuze gedachte geko men. De heer Slootman belichtte uiter aard de betekenis van de oecume nische beweging en zei. dat vooral de jeugd beseft dat er een eind moet komen aan de tegenstrijdige verkondiging van de Blijde Bood schap. De oecumenische beweging stelt een onontkoombare plicht waaraan geen Kerk zich meer mag onttrekken. Geboeid luisterden de vrij tal rijke aanwezigen naar het pro gramma. dat tot aan de pauze een ononderbroken geheel vormde, waaruit veel te leren viel. Er was koorzang, declamatie en een ge voelige vertolking van enkele frag menten uit bekende lekenspelen van Nijhoff. De lekenspelers kregen na de pauze volop gelegenheid om in het spel „Martha en Maria" de woor den van de heer Slootman waar te maken. Deze had namelijk gezegd dat het bij het lekenspel voor al les om de geest gaat waaruit en waarvoor men speelt. Het is goed gegaan. Het gaat niet aan dit lekenspel te critiseren. Het geen gezegd wordt, vindt inder daad zijn oorsprong in een over- 1705. De verrassing Is inderdaad voor Larry overweldigend. Hij kan zijn ogen niet geloven. j wanneer hij daar op- tinging, die niet zuiverder dan op I ecns Rob aJan de ov£. ceze wijze kan worden beleefd. Wij kant van de spleet zlc, hadden graag nog wat meer over- staan. „Waar kom iij gave bij enkele lekenspeelsterz ge- vandaan?!" roept hij hem zien, doch ook dc eenvoud kan boeiend en indrukwekkend zijn. Hedenavond wordt deze bijeen komst in 't Wijkgebouw herhaald. animo voor Veel nachtrit AM AC Voor de vierde nachtrit van de Amersfoortse Motor- en Automo biel Club A.M.A.C. blijkt een zeer grote belangstelling te bestaan. Vele automobilisten en motorrij ders uit Amersfoort en vele an dere plaatsen komen voor deze rit, die over een traject van ruim 200 K.M. gaat, Zaterdagavond naar het Stationsplein in Amers foort, waar de start zal plaats hebben. Reeds bij voorgaande gelegen heden bleek dat dit motorsport- evenement populair is, doch voor al de belangstelling van sport rijders van buiten Amersfoort is veel groter dan ooit te voren. Ongetwijfeld zal het ook aan belangstelling van het publiek niet ontbreken, want het is nu eenmaal een interessant gezicht de deelnemers, goed uitgerust, om de minuut te zien vertrekken. OVERSCHRIJVING Blijkens de Sportkroniek hebben de navolgende spelers overschrijving aan gevraagd: S.E.C.; J. A Amsvordc. toe. „Hoe heb je ons kunnen vinden7" Maai Rob beduidt hem niet zo hard te roepen. De twee bewakers mochten het rumoer eens horen en terugkeren. Bovendien is er geen tijd te verlie zen. Rob gooit de iTri over, die hij heeft mee genomen en even later sjorren Larry en zijn mannen de brug over de rotsspleet. Boven i zien zij de zee blinken in de zon. De vrijheia ze zullen weer op zee zijn. hun hoofd krijsen de meeuwen en in de verte lokt! En het zal nu niet lang meer duren, of Stem des Volks onder nieuwe leiding Jan Brusse heeft zich door zijn drukke werkzaamheden bij de ra dio gedwongen gezien de dirigeer stok neer te leggen. Dit is ongetwij feld een verlies voor de Stem des Volks welk koor hij in zeer korte tijd lot goede prestaties bracht. Het bestuur van de Stem is er in ge slaagd een opvolger te vinden in Jaap van der Meulen die ook geen onbekende in de wereld van de koorzang is. Overplaatsingen bij de belastingen De adjunct commies tit. T. J. L. de Zeeuw, werkzaam bij de inspectie der belastingen tc Amersfoort, is ovcrgc- C. Sceslnk van B.D.C. naar j plaatst naar het kantoor tc Utrecht, 'an 't Hof van A.P.W.C. naar i Mej. A. M. Brouwer gaat van de in spectie Utrecht naar Amersfoort. Boeiende lezing over ..Hoge Veluive" Het Instituut voor Volksontwik keling is gisteravond „het seizoen" begonnen. Op dc gebruikelijke manier geschiedde dit, nl. met een lezing van de heer A. B. Wigman, Veldbioloog van het nationale park. „De Hoge Vcluwe". die ook in voorafgaande jaren de eerste spreker van het seizoen was. Ver der was er nog een traditie, die van de stampvolle zaal, waarbij ditmaal echter het bestaande re cord van het bezoekersaantal overtroffen werd. Deze grote belangstelling betreft zowel het „Instituut" zelf, alsook de spreker van deze avond en het onderwerp, dat hij behandelt: Het Met man en macht is er in de laatste 24 uur gewerkt aan de opbouw van de WAS-beurs, die vandaag door burgemeester Molendijk geopend zou worden. De grote holle fabriekshal is duidelijk omgetoverd In een enorm warenhuis, waar een vijftigtal zakenlieden uit het Soestcrkwartier zijn artikelen zo aanlokkelijk mogelijk heeft uitgestald. Ware staaltjes van ctalagckunst zijn er onder de stands te vinden. Avonddienst apotheken: Van de Bo- venkamp. Utrechtsestraat 45a. tel. 3358: Vermeer Apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335. Licht en ruim dat is de eerste indruk die men van deze beurs krijgt wanneer men de achterste Polynorm-hal aan de verlengde Merwedestraat betreedt. Het dag licht heeft volop toegang door de vele ramen in wanden en dak en er is voor voldoende lampen voor 's avonds gezorgd. Dat is echter nog maar een noodverlichting: wanneer de hal te zijner tijd als fabriek in gebruik wordt genomen komen er andere lichtbronnen. Ook de deuren van deze hal zijn nog maar tijdelijk. Alles wijst cr op dat de ruimte 'zo spoedig mogelijk in gebruik moest worden genomen. De standhouders op hun beurt hebben ook alles op alles gezet om op tijd klaar te zijn. Velen zijn in de afgelopen nacht niet naar bed geweest; anderen werkten tot diep in de nacht en waren vanmorgen al weer voor dag en dauw aanwezig. Ook de restau ratie heeft er nachtwerk van ge maakt. Hoe kan het anders; waar -o hard gewerkt wordt is een kopje koffie dubbel welkom. Toen we in de loop van de mor gen nog even een kijkje gingen ne men was de inhoud van de meeste stands verborgen onder oude kran ten en lakens. Er mocht geen stof op komen voor de opening. Terwijl de laatste dingen voor de beurs nog arriveerden werd er overal druk geveegd. Dat was wel nodig, want het is duidelijk, dat de op bouw van een dergelijke expositie heel wat stof en vuil met zich brengt. Voor één stand zijn zelfs kruiwagens vol zand in de hal ge bracht. Moge de moeite van al deze wer kers ruimschoots beloond worden door een groot bezoek. Vandaag wordt de WAS-beurs in de industriehal Soesterkwartier geopend. Deze hal leent zich bij zonder goed voor de beurs. Er is volop ruimte en het buitenlicht kan er tot alle hoeken doordrin gen. Deze fotot geeft een over zicht van enkele stands. (Eigen foto). Nationale Park en zijn levende have, landschap en natuur. Ieder jaar opnieuw brengt de heer Wig man weer een andere reeks licht beelden mee van uitzonderlijke kwaliteit. Spreker weet telkens nieuwe as pecten te tonen van de boeiende schoonheid, die de „Hoge Veluwe" biedt. Hij deelde frappante staaltjes mede van onkunde op het gebied der vrije natuur bij de kwart mil- lioen bezoekers, die de „Hoge Ve luwe" dit jaar hebben gezien. Nu geldt dit wel voor bezoekers uit de grote steden, maar ook ons Amers- foorters, die dichter bij de natuur leven, kregen onderricht in de kennis van zo menige vogel, zo talrijke zoogdieren, die ons prach tige nationale park herbergt. Velen der aanwezigen kenden de „Hoge Veluwe" uit eigen aan schouwing. Na een lezing van de heer Wigman weet echter ieder, dat men aan dit natuurreservaat nooit uitgestudeerd raakt en dat het een stuk nationaal bezit is, waarop wij niet trots genoeg kun nen zijn. Dit is mede een der redenen, waarom het bestuur van ons „In stituut voor Volksontwikkeling" voortgaat met er de aandacht op te vestigen en er belangstelling voor te wekken. Het „Instituut" heeft weer goed ingezet en wij verwachten ook dit jaar wederom een vruchtbaar sei zoen. Ingelegd en terugbetaald De Nutsspaarbank te Amersfoort ver schafte ons over de maand September de volgende cijfers: Ingelegd werd 1 922.765.90. Terugbe taald werd 937-872.48. Het spaarderste goed bedroeg op het einde der maand 16.401.663.75 toebehorende aan 39.563 spaarders. Bij de Afhaaldienst aange sloten spaarders brachten 61.878.18 op. Op de 26 scholen, waar het schoolsparcn toepassing vindt, werd 4.732,03 ge spaard. De Honderd Gulden Club spaar de 6.334. waardoor het totaal der stor tingen steeg tot ƒ40.138, (Van een onzer verslaggevers) Toen, nu ongeveer vijf jaren geleden, eeu aantal Soester biljartclubs onderlinge wedstrijden hielden, werd spoedig behoefte gevoeld aan ccn meer organisatorisch verband. Enkele liefhebbers, inet name de heren A. J. Verkerk, Ries Stalenhoef en A. Spijker staken de koppen bij elkaar, met het gevolg dat op 4 September 1946 een vergadering werd belegd, waaraan vertegenwoordigers van niet minder dan 15 biljart verenigingen deelnamen. Het enthousiasme voor het plan van de initiatiefnemers om een eigen district op te richten was groot en zo ontstond het district „Eemland", dat zich onmiddellijk aansloot bij dc toenmalige Nederlandse Biljart Bond, die thans het praedicaat Ko ninklijke voor ziju naam heeft gekregen. Het ging spoedig in stijgende lijn. De verenigingen, die zich hadden aangesloten bij de oprichting, boekten ledenwinst: het spelpeil ging spoedig met sprongen omhoog: spelers van formaat voelden zich ook tot dc bond aangetrokken en liet aantal verenigingen, dat zich bij het district aansloot klom in de afgelopen jaren tot 25. 55 Grote waardering voor 't werk Maandagmiddag recipieerde het bestuur van het district „Eemland" in Hotel ..De Gouden Ploeg" in ver band met het eerste lustrum. Bij deze receptie is overduidelijk ge bleken dat deze biljartorganisatie een zeer grote populairiteit heeft verkregen. Een onafgebroken lange rij van sprekers voerde het woord, bloemstukken werden in groten ge tale binnengebracht en ook aan schriftelijke en telegrafische geluk wensen ontbrak het niet. De heer J. Jansma, voorzitter, me moreerde in zijn openingswoord het grote voorrecht, dat het district de grote K.N.B.B. achter zich heeft. Hij sprak zijn vreugde uit over het feit dat deze bond een vertegenwoordi ger ter receptie had gezonden. Spre ker vond het zeer moeilijk om een historisch overzicht te geven, omdat hij pas sinds kort voorzitter is. Hij was van mening dat niemand beter dan de heer Spijker dit zou kunnen doen, omdat deze bijna vijf jaren lang onafgebroken de voorzittersha mer heeft eehanteerd. De heer Jans ma betreurde het dat de heer Spij ker die zo ontzettend veel en goed werk voor het biljartdistrict heeft gedaan, om gezondheidsredenen zijn functie heeft moeten neerleggen. De voorzitter memoreerde de gro te medewerking van de aangesloten verenigingen, doch hij vond het ook nodig er op te wijzen dat er soms wrange vruchten waren te plukken, die echter thans aan de vreugde geen afbreuk kunnen doen. Als eerste in Je rij sprekers voer de de afgevaardigde van de KNBN, de heer Spetter, het woord. Deze noemde het een primeur dat de Bond zich liet vertegenwoordigen voor een receptie van een vijfjarig bestaan. „Dat ditmaal een zo grote uitzondering is gemaakt", aldus de heer Spetter, „komt, omdat het district „Eemland" behoort tot een van de beste districten in het land. Een teer plantje is opgekweekt en U gaat een goede toekomst tege moet". Hierna sprak de heer Damman uit Hilversum namens het district ,,'t Gooi". „Wij zijn trots op onze buurman", aldus de heer Damman; „in de korte jaren van Uw bestaan is tussen ons beiden een grote vriendschap gekweekt". Ook deze spreker bracht hulde aan de oud voorzitter en ere-lid van „Eem land". de heer Spijker. Alleen de sport De heer Mecuwissen. die namens het district „Utrecht" en de Utrecht se Biljartvereniging „Tolsteeg" het woord voerde, liet een waarschu wende toon horen ten aanzien van het aannemen van nieuwe leden. Deze spreker was van oordeel dat men uitsluitend met goede sport mensen een gezonde biljartwereld kon kweken. Het verheugde de heer Meeuwissen dat in de jaren van strijd lussen de cadretcams van Amersfoort en Utrecht wel is ge bleken dat de sport in „Eemland" wordt hooggehouden. De heer De Vries van het gewest ,,'t Oosten" betreurde het dat het uibilerende district niet met het Oosten kan samen spelen. De heer Van Veen van de biljartvereniging „Tiel" was daarentegen zeer ver heugd dat een cadreteam van zi.in vereniging dit jaar voor het eerst aan de competitie van het district „Eemland" kan deelnemen. Het hoogtepunt van deze receptie kwam wel toen het gemeentebestuur van Soest zich liet vertegenwoordi gen door de heer J. G. A. Baten burg. gemeentesecretaris. De heer Batenburg begon te ver tellen dat de uitnodiging voor de receptie een punt van bespreking in het gemeentebestuur had uitge maakt. Men was algemeen van oor deel dat de gemeente zich moest laten vertegenwoordigen en de bur gemeester zou deze middag zeker aanwezig zijn geweest, als de instal latie van de nieuwe burgemeester van Hilversum dit niet had verhin derd. De heer Batenburg gaf uiting aan de sympathie van de overheid, die steeds met belangstelling de groei en ontwikkeling van het dis trict heeft gadegeslagen. „Wij wen sen U". aldus spreker, „van harte geluk en hopen dat het Uw district, en speciaal de afdeling Soest, goed zal gaan. Wij hebben grote waarde ring voor Uw werk en sport". Dezelfde spreker bracht ook na mens de V.V.V. „Soest Vooruit" ge lukwensen over. Verder brachten vertegenwoordi gers van verenigingen hun geluk wensen over. Het waren de heren: Van Drie (Soesterkwartier). Van der Meer (Populair), die tevens een fraai uitgevoerde asbak aanbood. Van der Linden (Centraal), Uiting (D.O.S.). Versteegh (Gijsbrecht van Amstel. Hilversum). Ramselaar (Me- tropole). A. Stalenhoef (Zonneheuvel en Motorclub „Soest"). Van de Berg (Leusderkw'tier). Robbersen (Oran jeboom). Ouderdorp (ODD, Hooi (K.O.T.), Schuiten (Nieuwe Kei), Mörsing (Schouw) en Van Essen (Zomerlust). HET FEEST De meer feestelijke herdenking vond in de avonduren plaats in café-restaurant „Eemland" te Soest- dijk. Voor de artistea hun program ma gingen afwerken, hield de heer Jansma een enthousiaste toespraak, waarin hij wees op de grote werk zaamheden, die aan deze lustrum viering waren verbonden. „Het ra- óerwerk". aldus dc heer Jansma, ,dat voor honderd procent in orde moet zijn om goed te kunnen draai en. heeft een ogenblik gestagneerd, doch het bleek toch mogelijk het feestprogramma volkomen doorgang te doen vinden". En dit feestprogramma klonk als een klok. Roland Wagter met zijn cabaret-gezelschap was goed in de lijn gebleven en bracht de revue Wij zijn aanstoot". Wij zou den niet kunnen beweren wie het meeste succes had: Greetje van Schaik met haar goed gebrachte chansons, Roland Wagter Sr. als con ferencier en sneltekenaar. Roland Wagter Jr. in een bijzonder leuke clownerie. Dic„ Harris als pianist en goochelaar of Tobi Rix. de hu moristische zanger. De „open doek jes" waren niet van de lucht en de talrijke aanwezigen amuseerden zich kostelijk. Rest ons nog te vermelden dat de heer Spijker tijdens de feest avond hartelijk werd gehuldigd en een fraai wandbord als aandenken aan dit eerste lustrum in ontvangst kon nemen. De wedstrijdleider van het dis trict. de heer A. J. Verkerk, die in de vijf jaren van het bestaan do wedstrydleiding op werkelijk voor treffelijke wyze heeft waargenomen, werd 's middags tijdens de receptie tot lid van verdienste van het dis trict „Eemland" benoemd. Een on derscheiding die nooit beter had kunnen worden toegekend. Schutjas- en bridge- tournooi De personeelsvereniging „Spaan en Bertram" heeft schutjas- en bridgetournooi geor ganiseerd, dat in het ontspannings lokaal van het bedrijf wordt ge houden en dat op 8 October be gint. Er hebben ruim 250 personen ingeschreven. van een Klop ger kreeg je daarvoor wel loven jongens, dat we wel die u gezien heeft, thuis geld en de boeren konden naar vruchten zoeken, komt en dan moet bemer- de eikels goed gebruiken maar dan niet met stenen ken, dat er is ingebroken. en stokken! Huisraad ligt links en rechts door de kamers ver even aaD t Stadsven- ster. Tel 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf aur. werd een zwarte dag, want het bevolkingsaantal van als voer voor de varkens. Misschien zit daar voor de jeugd ook nu nog wel wat in. Maar over het geld verdienenwilden wij het nu niet hebben. Wel over het zoeken naar dc vruch ten. Dat gebeurt soms wat al te grof. Er zijn jongens, die er geen gevaar in zien om met stenen in de bo men te gooien. Het zou kunnen gebeuren, dat er ,1ft; j11c. met die steen wat eikels of fJJJ|.n kastanjes vaar beneden 59861' En morgen? rollen, maar het is ook mo gelijk dat die steen precies op het hoofd van een voor bijganger valt. Dat heel hard aankomen. W OOR de schooljeugd staat de herfstvacan- tie voor de deur. De herfst- zucht naar het zoeken van pad, denken de leden van q, icimo uum uc rwcuncid vci- bianct spreid en u mist een paar Er is door de leden van We zijn weer iets verder ol dierbare voor- van het feest der 60.000. *eiPen: Gisteren konden wij het 59mCd'oDeevenaa Ma'andae buren kïinf rekenen. Het is turnvereniging Het Soes- opgeven Maandag d A h dat terkwartier voor het voet- dit mandoline-gezelschap zeer ernstig geoefend. Op Dat kunt u voorkomen, 6 October treedt men in 't mits u op dc hulp van uw clubgebouw van de speel- buren kunt rekenen. Het is turnvereniging Het Soes- daarom het beste, dat u, terkwartier voor het voet wanneer u eens een avond licht. Dan kunnen de toe hoorders kennis nemen van het Herfstsport vacantie, waarvan wij uit onze jeugd herinneren, dat zij ons naar buiten lokte om in de bossen naar eikels, kastanjes en andere vruchten te zoeken. Vroe- len'Terue" 1'voor'v^anda'aë man vraagt8cm' een beetje de vooruitgang, welke dit len terug. oor vandaag Qp uw hlfis ,e lctten DJat gezelschap op muzikaal ge- zou dan georganiseerde bu- bied heeft geboekt. Maar renhulp kunnen zijn. De behalve Con Amore kunt Burenhulp politie zou de Amersfoor- u ook nog beluisteren het ters daar zeer dankbaar ensemble Musica uit Hil- Zo langzaam aan gaan voor zijn. Ten slotte heb- versum en het Apeldoornse kan we de nachtschuit in. Het ben wij in Amersfoort niet Con Amore. Deze muziek- insluipersgilde maakt mis- zo bar veel agenten en de- avond besluit met een ge- Het is nog wel geen schien zijn program al op. ze mensen kunnen niet zamenlijk optreden van de herfstvacantie, maar de Vroeg donker dus vroeg op overal tegelijk zijn. drie verenigingen, die ook zucht naar het zoeken van pad, denken de leden van Dus deze winter doen we nog in Hilversum en Apel- vruchten is er al. Gisteren dit gilde. Wij willen u niet een beetje aan burenhulp, doorn optreden. zagen wij hoe de jeugd op bang maken, dat aller- de Soesterweg al aan het minst. Maar het zou toch Con Amore gooien was. Een steen kunnen gebeuren, dat u op vloog rakelings langs een zekere avond, nog ver- Vandaag schrijven wij man. Laten we elkaar be- heugd over een goede film, nog iets over Con Amore. Wasbeurs Er is iets groots verricht in het Soesterkwartier zei het manneke vanmorgen. Finalisten vijfde klasse Eemland Na wekenlange strijd zijn de finalisten, die elkaae begin November de titel „Kampioen district „Eemland" vijfde klasse" zullen betwisten, bekend gewor den. Het zijn de navolgende spelers: D, Kater (Centraal), Craanen (Leus- derkwartier). J. van Straten Jr. (Zonne heuvel). J. Schuiten (Nieuwe Kei), C. van Bruggen (Populair), J. Buitendijk (Zonneheuvel). Jac. van der Vat (Ver gulde Wagen) en P. ter Haar (Populair). Eerste reserve is M. Dekker (Soester kwartier) en tweede reserve J. Roos van Schouw. Het js nog niet beslist in welk biljarthome dc finales zullen worden ge houden. Biljartuitslagen De uitslagen van de vorige week ge houden biljartwedstrijden van 't district „Eemland" zijn als volgt: Hoofdklasse llbre: Ons Genoegen IPoedel I Eerste klasse llbre: Centraal II—Ons Genoegen II Tweede klasse libre: V V.V. I—Oranjeboom II Leusderkwartier II—Ons Gen. II O.D.L IINieuwe Kei I Derde klasse librc: Soesterkwartier IIIPopulair I Verg. Wagen IVZonneheuvel III Vierde klasse libre: Ons Genoegen IV—Metropole III Gouden PI. III—Oranjeboom III K.O.T. I—Middel wijk I Nieuwe Kei II—Llmburgia I Vijfde klasse libre: O.D.L. III—Ruimzicht II Gouden Ploeg IVSchouw I Viersprong IV.V.V. II Overweg I—Soesterkwartier IV Zesde klasse librc: Oranjeboom IV—Soesterkwartier V 80 Populair II—DOS II 6—2 Zevende klasse libre: Oranjeboom VLimburgia II 44 Zomerlust IIPopulair III 26 Ons Genoegen VVerg. Wagen V 26 Achtste klasse libre: Nieuwe Kei III—Vricndsch. I 6—2 Poedel V—Populair IV 4—4 Leusderkw. IV—K.O.T. II 41 Oranjeboom VIZomerlust III Negende klasse libre: Schouw II—Ruimzicht III Viersprong IILeusderkwartier V Soesterkwartier VID.O.S. III 2—4 0-6 8—0 6—2 4—4 0—8 8—0 3—5 6—2 4t 6—2 8—0 GESLAAGD Voor het door de stichting vakoplei ding voor de detailhandel in schoenen gehouden examen te Amsterdam slaag de dc heer Dlck Willemsc Jr.. uit Amersfoort. Hij benaalde het diploma schoenwinkelier. HOEVELAKEN Snelverkeer door dorp Wegens herstelwerkzaamheden aan de Betonweg in Hoevelaken zal het snelverkeer in de komende dagen door ons dorp geleid wor den. De Rijkswaterstaat is al met de voorbereidende maatregelen be gonnen. Aan de ouders wordt aan geraden maatregelen te treffen dat hun kinderen zo min mogelijk van de rijweg gebruik maken, om on gelukken te voorkomen. V erenigingsnieuws Het verenigingswerk neemt in October weer een aanvang. De J.V. „Moria" hervat haar werkzaamhe den a.s. Donderdagavond. De K.V. „Spreuken 22a" begint Vrijdag avond. De catechisatie begint Dins dagmiddag om half drie voor da kleine meisjes om half vier voor de grote meisjes. Kleine jongens komen Dinsdagavond om 7 uur en de oudere jongens om 8 uur. Zij, die op de gestelde uren niet kun nen mogen Vrijdagavond om half zeven komen. MANNENVERENIGING Bij voldoende deelname zal a.s. Vrijdagavond om half acht ge tracht worden een Ned. Herv. man- nenvereniging te stichten. Omtrent het doel en streven zal men die rvond nader ingelicht kunnen wor den. COLLECTE Dezer dagen wordt gecollecteerd voor het reclasseringswerk. DOOP BEDIENING Zondagmiddag om half drie zal de bediening van de Heilige Doop plaats hebben. De diensten begin nen voortaan om half drie. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina dochter van W. J. Meinten en A. Boerhaven. Ondertrouwd: Gijsbert van Leljen- horst. 35 jaar en Johanna W. Fontein, 27 jaar. Overleden: Jacoba Walet, 59 jaar, echtgenote van A. Dasselaar. Slachtoffer busongeval overleden TEGELEN. De heer H. Claes- sens, tweede secretaris van de voetbalclub „Geleen", die gewond werd, toen een bus met spelers en. supporters van deze club Zondag middag tegen een boom reed. is overleden. De toestand van het tweede slachtoffer, de heer W. We ver, is zorgwekkend. Posities KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Indonesiarou- te. Thuisreis: PH-TDG (Gouda) is vanmorgen uit Cairo vertrokken, wordt vanmiddag in München ver wacht; PH-TDE (Eindhoven) is vannacht uit Djakarta vertrokken; PH-TDP (Rotterdam) is Maandag middag op Schiphol geland. Uitreis: PH-TDI (Enschede) is Maandag in Bangkok gearriveerd; PH-TEP (Pontianak) is vanoch tend uit Rome in Cairo aangeko men.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2