STADSVENSTER Enorme drukte op de W.A.S.-beurs Middenstand moet samenwerken Felle brand woedde aan Lageweg In Poly norm-hal kan men over de hoofden lopen „De Luchtpost" Gemeentebedrijven in 1950 In zakenclubs kan men zeer belangrijk werk doen Hoger Belgisch crediet aan E.B.U.? Italië gaat praten inet Joegoslavië over Triëst 2 Donderdag 4 October 1951 (Van een onzer verslaggevers) De winkeliers uit het Soestcrkwartier hebben werkelijk niet over be langstelling te klagen. Vooral gisteravond bezochten zeer veel mensen de W.A.S.-beurs. die in een van de nieuwe Polynorm-hallcn wordt gehou den. Meer dan drieduizend bezoekers brachten het totale aantal op 5.803. Autobussen voerden stromen publick aan. terwijl ook te voet en per fiets zeer velen arriveerden. Van ongeveer kwart over zeven tot tien uur is het bij de ingang van de hal een gedrang van jewelste geweest, terwijl men binnen wel over de hoofden kon lopen. Er zyn nu voor vanavond maatre gelen aangekondigd, die het regelmatig binnenkomen en vertrekken van de bezoekers moeten waarborgen. Er zal o.a. een aparte uitgang worden open gesteld. terwijl het aantal controleurs aan de ingang wordt uitgebreid. Ook zullen meer politieagenten aanwezig zijn. Bezoekersaantal ver boven 5000 Het had oorspronkelijk in de be doeling gelegen de vijfduizendste bezoeker een verrassing te bereiden, maar door de overweldigende druk te is deze gelukkige volkomen aan de aandacht ontsnapt. Voetje voor voetje schuifelde het publiek tij dens h-<s -pitsuur, langs de vele at tractieve stands. Het hoogtepunt van de drukte viel ongeveer om tien uuf, toen zeer velen w?^n ge komen, maar weinigèn roc "Vst hadden om te vertrekken. 'ïJat kwam ook door de bijzondere at tracties. die men deze avond ten tonele bracht. Op het podium was een „home-trainer" opgesteld waar op de Pedaalridders, aangevuld met enkele prominenten uit de wieler- wereld hun „rondje reden". Tinus van Gelderm, de Nederlandse kam- Sioen op de „home-trainer", bracht et publiek in vervoering om zijn prestaties, evenals Hijselcndoorn, evenmin een onbekende in de wie- lerwereld. JODELEN Ook op muzikaal gebied was er deze avond iets bijzonders te genie ten. Jannie van de Ham, een ama teur-zangeresje uit Hoevelaken, oogstte daverende bijval met haar werkelijk voortreffelijk jodelen. Door velen werd de vraag gesteld 01 het Olga Lowina was. die daar Vitesse: 1 J. Noorman 49.222809. 2 H. A de Goede 48.283474 3 H. Verhoef Jr. 50.1040520. E de Goede 50.1039382. 5 J. v. Ykcn 50.1041909. Hok Vitesse: 1 E. de Goede. 2 H. J. Hol. 3 H. A. dc Goede. 4 J. v Pluuren. 5 J. v. Yken. Duif midfond: 1 J. de Bruyn 48.283080. 2 R. Bronkhorst 50.1041657. 3 H. v. Eeden 49.223223. 4 H. Ver hoef Jr. 48.254541. 5 E. de Goede 50.1039399. Hok midfond: 1 J. de Bruyn. 2 L. Snijders. 3 J. v. Yken. 4 R.' Bronk horst. 5 F. Jansen. Duif fond: 1 G. A. Tuithof 48 823799. 2 L. Snijders 49 223876. 3 L. Sniiders 48 284551. 4 J. de Bruyn 47 556098. 5 N. H. Egink 49.223312. Hok fond: 1 L. Snijders. 2 N. H. Egink. 3 J. de Bruyn. 4 H. J. v. Daatselaar. 5 Mevrouw v. d. Berg. Twee getoonden oud: 1 J. de Bruyn. 2 L. Snijders. 3 H. J. Hol. 4 H. Verhoef Jr. 5 J. Noorman. Jonge duiven: 1 M. J. v. d. Lin den 51.1012403. 2 E. v. d Hoek 1012210. 3 G. Pol 1014451. 4 C. J. Mark 1012475. 5 E. v. Amcrongen 1011824. Hok jong: 1 N. H. Egink. 2 G. Pol. 3 E v. d. Hoek. 4 J. Veenen- daal. 5 H. A. de Goede. Twee getoonden jong: 1 E. v. d. Hoek. 2 M. J. v. d. Linden. 3 C. J. Mark. 4 G. Pol. 5 W. v. Drie. Generaal oude duiven: 1 L. Snij ders. 2 J. de Bruyn. 3 J. v. Yken. 4 N. H. Egink. 5 H. J Hol. 6 F. Jansen. 7 H. A. de Goede. 8 H. J. v. Daatselaar. 9 J. Noorman. 10 Me vrouw v. d. Berg. Duif jong navlucht: 1 Joh. Klaver 51.1014308. 2 A. P. Korver 1011465. 3 H. J. Hol. 1010511. 4 H. J. Hol 1010507. 5 G. v. Barneveld 1011379. Hok jong navlucht: 1 N. H. Egink. 2 Joh. Klaver. 3 A. P. Korver. 4 H. J. Hol. 5 G. v. Barneveld. Duif oud navlucht: 1 H. J. Hol 50.1040104. 2 J. v. Yken 49.3284929. 3 J. v. Yken 50.1041925. 4 F. Jansen 48.283764. 5 H. A. de Goede 50.1041451. Hok oud navlucht: 1 J. v. Yken. 2 J. H. v. d. Bogert. 3 F. Jansen. 4 H. J. Hol. 5 H A de Goede. Generaal over alle vluchten: 1 N. H. Egink. 2 H. J. Hol. 3 J. v. Yken. 4 H. A. de Goede. 5 J. H. v. d. Bo gert. 6 F. Jansen. 7 L. Snijders. 8 H Verhoef Jr. 9 B. Ham. 10 J. v. Pluuren. Noteert U eveo GRAND THEATRE tot en met 3 Oct.: „Simson en Delilah" 14 jaar. ZondaR 1.30. 4, 6.30 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.30 en 9 uur. CITY THEATER: „Crisis". 18 jaar. Zon dag 2. 4 15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.45 cn 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag tot cn met Maandag „Capitan De monlo". 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag „De held van de straat", 14 jaar. Zondag: 2. 4 15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag tot en met Maandag- „Door braak", 14 jaar. Van Dinsdag tot en met Donderdag „Glazen Speelgoed". 18 jaar. Zaterdag: 2.30. 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2 30 en 8 uur. Zon dag: 2.00, 4 15, 6.45 en 9 uur. 4 October, Donderdag. Amersfoortse IJsvereniging: algemene ledenver gadering 's Prinsenhof, 20 uur. 4 October. Donderdag. Plano recital door Stefan Askcnase. Grand Thea tre. 20 uur. MUSEUM FLEH1TE. Westsingel. Dage- lllks geopend, behalve Zondags, j werkdagen van 10—12 en 14 uur Zaterdag 10—12 en 1.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassen 2—6 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 79 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.30—4.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 78 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2.30—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur 1 optrad; is er een beter compliment denkbaar? I Voor vanavond staat het optreden van de Erica-kapel met de zange res Anpie Ruijzendaal uit Spaken burg op het programma. Voor de zakenlieden was natuur lijk het bezoek aan hun stands het belangrijkste. Zij zijn na de tweede avond van de beurs zeer tevreden. Er werden goede zaken gedaan; niet alleen op 't gebied van warme worstjes en snoepgoed, maar ook in talrijke huisnoudelijke artikelen, waarvoor men anders naar een win kel pleegt te gaan. Uit het zojuist verschenen verslag van dc Centrale Boekhouding voor de ge meentebedrijven over 1950 blijkt, dat dc gasfabriek in 1950 'n winst van f 36.253.81 boekte. Het waterleidingsbedrijf hield f 64 916.28 over. Dc Amersfoortse Sport stichting leverde een verliespost op van f 39.687.69 en het slachthuis cn keurings dienst kwamen f 997.93 tekort. De reiniglngs. en ontsmettingsdienst kwam de gemeente op i 356 424,09 te staan, de brandweer op f 83.810,29 cn de G.G. cn G D op f 77.607.33. Burgerlijke Stand 3 October GEBOREN: Bcrnardus. z. van R Evcr- sen en J van Zoeren; Jacoba Christina, d. van J. van derScl en G. Roelofs: Mignon Maria Elisabeth, d. van P. J Biesta en J B. H Kleiss. GETROUWD: H. Kuipers en J. C van Daatselaar; G. Ringenicr cn G. de Heus: J Boute en S. Polbout; J. de Vries en M. A. Mulder. OVERLEDEN- H Hopman, oud 54 jr. echtg. van H. van dc Veen: J. C. Koning, oud 64 jr. cchtg. van A. van der Velde; J Verhoef, oud 78 jr, wedr. van M. Mie. res. Automarkt Op de Woensdag gehouden auto markt werden 139 motorvoertuigen ten verkoop» of ruiling aangeboden. Arnhem heeft een orchideeën- tentoonstelling, waar het edelste van het edele ov dit bijzondere bloemengebied te genieten valt. Mevrouw Djocmhana, echtgenote van de waarnemend hoge com missaris van Indonesië in Neder land, ontdekte bij haar rondwan deling menig schoon exemplaar uit haar geboorteland. „Dc Hanze"-lcden beluisterden gisteravond in de Wapenroem een rede over de samenwerking van de middenstandsbedrijven. Met deze causerie werd tevens het winterseizoen geopend. De inleider, drs. J. C. Vlek, waar nemend secretaris van de Nederlandse R.K. Middenstandsbond wees op de ingewikkelde samenleving van onze tyd. Dc drastische ontwikkeling van de techniek brengt een ingrijpende wijziging van de productie- en distributicmethoden met zich mee, welke weer samenhangen met de ge wijzigde consumptiegewoonten. Ook dc maatregelen van de overheid zijn gecompliceerder. ,,De Hanze" opent winterseizoen De middenstander moet maar trachten in deze ingewikkelde maatschappelijke situatie een weg te vinden. De ondernemer moet het gehele gebied van zijn onderneming beheersen en daarbij streven naar een bedrijfsvoering, waardoor hij tot het hoogste rendement komt. Het is thans niet eenvoudig een bedrijf alleen te leiden. De heer Vlek meende dan ook wel de conclusie te mogen trekken, dat samenwerking gewenst en noodzakelijk is, al zal daardoor de individuele ondernemer wel iets van zijn zelfstandigheid moeten prijsgeven. Spreker dacht aan de samenwer king in ruimere zin. in organisatie- verband. De organisatie is een hulpmiddel om een bedrijf zo goed mogelijk te leiden. In de stands organisaties krijgt de middenstan der de noodzakelijke voorlichting, terwijl de vakcentrale hem ten dienste staat inzake beleidskwes ties De organisatie moet kunnen beschikken over een deskundig in gericht apparaat, dat door de leden in stand zal dienen te worden ge houden. De offers, welke dit van de leden vraagt moeten volgens spreker worden gezien als een ver lengstuk van de bedrijfsonkosten, niet als een contributieoffer. RATIONALITEIT Naast deze ruimere samenwer king zal er ook sprake moeten zijn van een meer commerciële samen werking. welke gericht is op de verhoging van de rationaliteit van de bedrijfsvoering. Spr. noemde in dit verband de zakenclubs welke een overgang vormen naar de com merciële samenwerking. Deze sa menwerking zal met zich mee brengen, dat de ondernemer iets van zijn zelfstandigheid moet prijs geven om het geheel zo doelmatig mogelijk te laten werken, ook in het belang van zijn eigen bedrijf. Van de voordelen noemde de heer Vlek o.a. de centrale leiding, een doelmatiger administratie, cen trale inkoop, het gezamenlijk in het leven roepen van een expedi tiebedrijf. terreinafbakening enz. Spreker constateerde tot zijn vreugde, dat dit inzicht bij de mid denstand reeds aanwezig is. Op deze uiteenzetting volgde nog een levendige gedachtenwisseling. Bij de opening van de avond deed de voorzitter, de heer L. A. A. van Hamersveld enkele zakelijke mededelingen, terwijl ook het ko mende jubileum nog even ter spra ke kwam. De definitieve plannen zijn echter nog niet bekend. 1707. Snel vaart de motorboot weg, met Lar ry weer op de brug. Hij zal proberen zo snel mo. gelijk de dichtst bijzijnae marinebasis te bereiken om versterking te halen Want de smokkelaars zullen wel proberen er vandoor te g3an en een andere schuilhoek te vinden. In zijn eentje waagt Larry zich niet te midden van de jonken en schoeners, waarover Kid Blauwneus beschikt: hu heeft een keer ken nis gemaakt met de trucjes, die deze schurk loepast en dat is meer dan genoeg geweest. Rob wuift nog eenmaal naar de boot en beklimt i dan de rotsen weer. Voorzichtig baant hjj zien DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB een weg naar de andere kant van het eiland. Als hij de baai bereikt, ziet hij, dat de „Vrij heid" aan een steigertje gemeerd ligt. Zou hij kans zien ongemerkt zijn schip te bereiken? (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen, even over half negen, werd brand ontdekt in ecu hooiberg nabij de woning van de heer P. Smeek aan de Lageweg 85. Onmiddellijk bestreden huisgenoten en buurtbewoners, het vuur met «emmers water. Er was echter geen blussen aan. want de brand had al een te grote omvang. Ook de naast de hooiberg staande hooimijt vatte vuur, evenals een houten schuur. Er bleef niets anders over dan een schuur met vee nat te houden. Schuur en mijten in de as gelegd De inmiddels gearriveerde brand weer had het niet gemakkelijk, want de Lageweg is nog steeds ver stoken van brandputten. Er moesten over een afstand van 400 meter slangen worden uitgelegd naar dc Hogeweg. Juist, toen uit drie slan gen water kon worden gegeven, had de brandweer pech. Een stuk slang kon de hoge druk niet ver dragen en sprong. Het was slechts een kwestie van minuten om een nieuw tussenstuk aan te brengen. Gelukkig voor de bewoners, hield de wind de vlammen van het dicht bij gelegen woonhuis af De brand weer. onder leiding van de onder commandant. de heer A. de Visser, kon de schade beperken tot de hooi en stroomijten en de schuur. Land bouwwerktuigen konden tijdig in veiligheid worden gebracht. Een houtmijt werd wel door vuur aan- Jubilea bij de NS In October vieren de volgende Amersfoorters een dienstjubileum bij de Nederlandse Spoorwegen: 4 October: G. M. Ronden, hoofd conducteur, dienst van het vervoer, 25 jaar. 8 October: E. G. Hilhorst. elec- trisch lasser le klasse, dienst van tractie en materieel, 25 jaar. 23 October: P. Booms, ploegbaas, dienst van tractie en materieel. 40 jaar. 18 October: K. ter Burg, draaier 2e klas, dienst van tractie en ma terieel. 40 jaar. 23 October: L. de Gorssel, voor man. dienst van tractie en mate rieel, 40 jaar. 25 October: C. J. Otter, motor- bankwerker. dienst van tractie en materieel. 25 jaar. 31 October: T. S. Slingerland, techn. assistent, dienst van tractie en materieel, 40 jaar. getast, doch de brandweer kon er ger voorkomen. Op het terrein van de brand wa ren onder meer aanwezig de hoofd inspecteur van Politie, de heer J. Dill en de brandweercommandant, de heer A. C. Byleveld. Bij het door de politic ingestelde onderzoek bleek, dat kleine kinderen bij de Vcrwey, Y. dc Sniit 'en D. v. Rot»: VVV kiest bestuur De Vereniging voor Vreemdelin genverkeer hield in hotel „De Schans" haar aangekondigde oprich tingsvergadering. De heer C. A. Al- lers. voorzitter van het voorlopig comité, opende de vergadering en gaf een overzicht van de werkzaam heden die het comité reeds had verricht. Hij betreurde het. dat zich niet meer leden hadden opgegeven, want van hen moeten de nodige geldmiddelen en ook de morele steun komen. Statuten en huishoudelijk regle ment worden daarna vastgesteld. De contributie voor leden wordt be paald op 1.50 en voor belangstel lenden op f 3.50 per jaar. Alle aanwezigen gaven zich op als lid. Nadat het voorlopig comité zijn mandaat beschikbaar had gesteld, werd een bestuur van zeven per sonen gekozen, n.l.: de heren J. Kruithof, voorzitter. A. van Gent, E. Voorthuizen. C. A. Allers. C. A hooiberg aan het spelen zijn ge weest. Het is niet ondenkbaar dat zij met vuur hebben gespeeld, waar door de brand is ontstaan. Al met al is de schade, die door verzekering wordt gedekt, nog erg meegevallen, hetgeen te danken is aan de gunstige wind en de kracht dadige hulp van buurtbewoners en brandweer. WOUDENBERG Op iveg naar huis Een 16-jarige jongen. K.. was ont vlucht uit de stichting Overberg. Zijn doel was naar zijn ouders in Fianeker te gaan. Hij werd hier aangehouden en naar de stichting teruggebracht. Predikbeurten Zondag 7 OctNed. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur ds. Deutz van Zeist, n.m. 6.30 uur ds. Vroegindewey van Huizen (Bediening Heilige Doop). Ver. van Vrijz. Hervormden: v.m. 10 uur ds. N. Blokker van Utrecht. Dinsdag 9 October hoopt ds Does- man uit Schelluinen des avonds om 7 uur een predikbeurt te vervullen in het lokaal Rumelaar. Medische Zondagsdienst De medische dienst wordt Zondag 7 October voor Woudenberg. Maars- bergen en Maarn waargenomen door dr. H. G. v. d. Hoek te Wouden berg. Gevonden voorwerpen Verloren: reservewiel met band 140020; reservewiel met band 1100 20; een gouden broche. Lco's moeder, mevrouw Lemmens-Prins, en een paar van Leo s zus ters aan boord van de Volendam te Rotterdam. Het sloepenrolboekje in de hand, onzekerheid en zorg in het hart volgden zij Dinsdag haar bestemming. Als haar op zee goede tijding achterhaalt zal de debarkatie in Montreal veel zorg vergoeden, die haar bij de em- barkatie vervulde. Dierendag Avonddienst apotheken: Van de Bo- venkamp. Utrechtsestraat 45a, tel. 3358: Vermeer Aootheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335, Tf ANDAAG is het die- rendag. Nu gaan meer dan op andere dagen onze gedachten uit naar het dier, dat ons in zoveel op zichten behulpzaam is. Wij denken aan het paard voor de sleperswagen, wij den- Hoe is het met die be scherming? Woen we daar aan allemaal wel genoeg? Springen we altijd voor het weerloze dier in de bres als een mens zijn su perioriteit op hem bot viert? Nee, aan die dieren bescherming mankeert nog wel wat. Georganiseerde dierevke- scherming vinden sommige mensen zelfs belachelijk. Zij gaan de collectebus van Dierenbescherming met ge sloten beurs voorbij en er ger zij gaan zonder mede lijden aan een kettinghond voorbij. Daarom is het goed, dat er een Dierendag is. Eén dag in het jaar wordt de mens gewezen op zi'm plichten jegens 'f dier. En on al die volgende dagen? Kennen wij dan ook onze plicht? soorten brandstof vindt u in dit boekje ook tien wen ken voor zuinig stoken en tien wenken voor uw haard. Wij kunnen de lezing van deze brochure aanbevelen. voor acht en kwart voor negen, heeft 'n vrachtauto, die op weg was van Rot terdam naar Amersfoort, onderweg het tandwiel van spel voor de militairen, die een dragline (groot graaf- aan de beterende hand werktuig) verloren. Het zijn. En wellicht vindt u tandwiel, dat jn reparatie wat tijd- was geweest, is van giet staal gemaakt, heeft bron lege zen lagers en een aange- Lectuur op zolder nog schriften. Helpt u mee de zeer planken in onze kast vul- bouwd vierkant. De diame ien? Aan de slag dus voor ter is_60 cm, de breedte 50 de derde lectuurzending! Zilverpapier Vandaag hebben wij de balans opgemaakt van on ze lectuuractie voor de zie- Amersfoort em. Dit onderdeel van de dragline is voor de eige naar en diens werk bijzon- Annie en Pietje, die in der waardevol. De vervaar- het woomvagenkamp% te diging van een nieuw on- ke militairen. U weet. dat men gisteren met een grote kwa- derdeel vergt enige maan- er al eerder een zendin;_ boeken en tijdschriften doos zilverpapier aandra gen Dat is geweldig kinde den en al die het kostbare 85 000.— tijd zou werktuig renteloos naar het militair hospitaal ren! Truusje Mostert, Dam- moeten staan. Het tand- TT..-...., v -i A TV i i lyrtrlynrT'ODn ...inl ...T'M-rnKiinliilT' tnr, aan de Hoogeweg is ge- straat 6, Nij kerker veen, wiel^is waarschijnlijk tus- gaan. Men is daar zeer bleef ook niet achter. Zij dankbaar gestemd. Nu is bracht een geweldig pak- de tweede zending bijna ket met zilverpapier, cap- gereed. Er staan opnieuw sules en theelood. enige stapels tijdschriften en boeken te wachten. In het hospitaal weet men er Zoekt uw De stand feestneuzen wel raad mee. De goede maar op. We gaan met ras- boeken gaan in de biblio- se schreden haar de zes ken aan dc hond, die Schouw" te Leiden is een waakt over huis en hof, brochure verschenen met ivij denken aan de poes, een zeer Stoken theek cn de tijdschriften tigduizend. circuleren op de zalen. Amersfoort Bij de Stichting „De Straks is onze kast weer leeg. Wij doen dus opnieuw waard. Nu geen stapjes lezenswaardige een beroep- op de lezers meer achteruit, maar „met Vandaag telt 59890 inwo- dus n'ers, dat is 23 meer dan gisteren. Dat is de moeite sen Gouda en Nieuwerkerk van de wagen geslagen. Wie kan inlichtingen ge ven? Volle beurs De WAS-beurs Is voller, dan mijn beurs, zei 't man neke vanmorgen treurig. die zo gerellip spinnend in inhoud. Dit werkje behan- van het Stadsvenster. Kijkt volle kracht vooruit", dat de vensterbank kan zitten, delt het in deze brandstof- u hier en daar nog eens zij de leuze. Kortom, wij denken aan schaarse en dure tijd ac- goed rond. Misschien kunt alle dieren, die zo zeer de tuele onderwerp „Gemengd u iets uit uw boekenvoor- scherming? Doen rue daar- stoken". Behalve deskun- raad missen._ Misschien behoeven. Tandwiel verloren Dinsdagmorgen 2 Octo- dige voorlichting over de staat hier en daar nog een ber, tussen ongeveer kwart Klop even aan 't Stadsven ster. TeL 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. endaal. Nadat de heer Alleis het gekozen bestuur had gelukgewenst, werd de goed bezochte vergadering gesloten. SOEST Kampioensfeest van KPS Ter gelegenheid van de behaalde kampioenschappen van KP.S. (Ko ninklijk Paleis Soestdijk) werd Woensdagavond in zaal Eemland 'n intieme feestavond gehouden. De heer J. A. Paans, voorzitter van de feestcommissie, opende .de rij van sprekers, waarna de voor zitter van KP.S.. dc heer B. Hoo- geveen. de aanwezigen een welkom toeriep. De heer Hóogeveen liet de gebeurtenissen van KP.S. de revue passeren van voor en tijdens de kampioenswedstrijden. De heer J. de Wit bood namens de grote schare supporters van K P S.. aan de vereniging een club- vlag aan. Daarbij werden de spelers van het eerste elftal ook niet ver geten en mochten uit handen van de heer De Wit ieder als aanden ken een ball-poinlpen in ontvangst nemen. De voorzitter van de technische commissie, majoor M. J. Duiser, be trok het ijverige bestuur in de hul diging. Tenslotte voerde het woord, het bestuurslid van de KNVB, de heer Hom uit Hilversum, die KPS-ers roemde om hun sportiviteit, terwijl hij de vereniging gelukwenste met het behalen van het afdelings-kam- pioenschap. Namens de afdeling Hilversum bood spr. een herinne- rings- en namens de KNVB. de kampioensmedaille aan. Daarna werd een vlot program ma uitgevoerd, verzorgd door de plaatselijke komiek Fred Spijker, terwijl de voorzitter van de feest commissie zich ontpopte als een ras- artist. Medewerking verleenden de Spa- kenburgse jodelzangers J. Koele- wijn. Jack van Diermen en J. Beek huis. Met muziek van „De Boer's Melodistcn" werd daarna lustig ge danst tot laat in de nacht. Eerlijke vindster beloond Enige tijd geleden verloor een ingezetene van Hoevelaken in het Hoevelaker Bos een gouden da- mcsarmband-horloge. Tevergeefs is met behulp van speurhonden geprobeerd het kleinood te vin den. De verliezer was hierdoor zeer gedupeerd, temeer daar het verlorene een huwelijksgeschenk was, dat een waarde van onge veer 800.vertegenwoordigde. Onze plaatsgenote mej. S. be merkte op een, avond toen zij door het Bos fietste een glinsterend, voorwerp in het licht van haar lamp. Het bleek het bewuste hor loge le znn. Zij bracht het voor werp naar de eigenaresse terug. De eerlijke vindster werd be loond met een doosje bonbons! Inbrekers gesnapt Dc dieven die indertijd bij de heer H. Blok inbraken, zijn ter wijl zij met een andere kraak be zig waren op heterdaad betrapt. Zij bekende o.m. ook bij de heer BI. ingebroken te hebben- Kippendieven actief De kippendiefstallen blijven voortduren. Nu werden kippen ontvreemd bij de landbouwer H. aan de Koedijkerwcg. Hoe de duiven vlogen De postduivenvereniging „De Vriendschap" hield j.l. Zondag een wedvlucht, de laatste in dit seizoen, vanaf Quievrain (Fr.), afstand 226 km. Aan deze vlucht namen 107 dui ven deel. die te 11.45 uur met N O. wind werden gelost. Aankomst eerste duif 3 uur 41 min. 34 sec. Bereikte snelheid 956 43 meter per minuut. De laatste prijs winnende duif arriveerde om 4 uur 9 min. 44 sec. De totaal uitslag is: Jac, Stalenhoef 1. 15. 20; J Onwe- zen 2. 3. 4 18 21; J. Gaasbeek 5. 7. 10. 22. 27; C Dijkman 6. 23- J. Peters 8; R. Koster 9. 14, 16; J. Mets 11; W. Nieuwenhuis 12, 24. 26; H. Klarenbeek 13; H. Pohlman 17, 19; G. v. d. Broek 25. HOEVELAKEN Ambtsjubileum Maandag herdacht de heer A. Lijnveld de dag waarop hij voor 35 jaar in dienst trad in de Bak kerij van wijlen de heer N. Stolp. De jubilaris had veel gelukwensen in ontvangst te nemen. Leiden's Ontzet, een waar volks feest waarbij geen rechtgeaard Leidenaar ooit wil ontbreken, is gisteren weer volop gevierd met veel meer haring-en-brood-gega digden dan in lange tijd was voorgekomen. Tenminste mevrouw Vogelenzang-Penseel die als ha- ringverstrekster zilveren jubila- resse was, herinnerde zich niet het ooit zó druk gehad te hebben. Nu werkte hei weer ook boven verwachting mee om Leiden een echt-Leids volksfeest te bezorgen. Nederlands deficit niet onrustwekkend meer (Van onze correspondent te Brussel) BRUSSEL. De Belgische afge vaardigden bij de besprekingen over de Europese Betalings-Unie zijn Woensdag, na te Brussel met enkele ministers overleg te hebbsn ge pleegd, weer naar Parijs vertrok ken met nieuwe Instructies, die er op neer zouden komen, dat België onder bepaalde voorwaarden ac- coord gaat met een verhoging van zijn credietcn aan de E.B.U. België zou echter een „plafond" ten be drage van 440 millioèn dollar willen doen vaststellen, waar boven alle schulden in goud of dollars moeten worden afgedaan. België zal erop aandringen, dat er een afzonderlijke regeling voor dc militaire bestellingen komt. De herbewapening van anderen dient niet door Belgie te worden gefinancierd, is hier het standpunt en men wijst erop, dat het Belgi sche tegoed in dc E.B.U. alleen al over September weer 68 milliocn dollar bedroeg. Vooral de tekorten van Engeland en Frankrijk ten op zichte van ^België zijn sterk geste gen ten gevolge van de aankoop van militair materiaal. Het Nederlandse deficit ten op zichte van België geeft geen reden meer tot ongerustheid, en het ziet er niet naar uit. dat een extra be perking van dc Belgische uitvoer naar Nederland, die volgens de Be- nelux-overeenkomsten van Goes en Anneville toegepast zou zijn als be paalde „plafonds" zijn bereikt, no dig zal zijn. WASHINGTON Italic en Joe goslavië hebben de Verenigde Staten informeel meegedeeld, dat zij bereid zijn een begin te maken met rechtstreekse bespre kingen over de kwestie-Triest. Italianen en Joegoslaviërs hebben elkaar blijkbaar nog niet op de hoogte gesteld van hun bereidheid tot het voeren van besprekingen. Zowel De Gasperi als de rege- ring-Tito zouden verklaard hebben bereid te zijn ..het ethnografische beginsel" te huldigen als uitgangs punt bij de onderhandelingen. Volgens dit beginsel zullen de gedeelten, die voornamelijk door Italianen bewoond worden aan Ita lië toegewezen worden, terwijl Joe goslavië dan dc gebieden met een overwegend Joegoslavische bevol king zal krijgen. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zal elk ac- coord aanvaarden, waarover Joego slaviërs en Italianen het eens kun nen worden.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2