STADSVENSTER Italiaanse Opera komt Donderdag in Grand Kring Utrecht van Roode Kruis oefende bij Loosdrecht W.A.S.-beurs behoort tot het verleden Drie mandoline-ensembles geven uitvoering Zestienduizend bezoekers in vijf dagen Huldigingen aan de lopende band Noteert U eveo Massale hulpverlening aan 250 slachtoffers van ontploffing Oefening, geen demonstratie 2 Maandag 8 October 1951 (Van een onzer verslaggevers) Het is Zaterdagavond op de laatste dag van de WAS-beurs In de grote Polynormhal aan de Verlengde Merwedestraat ccn huldiging aan de lo pende band geworden. Daar waren in de eerste plaats de 15000ste en de 16000ste bezoekster, die in dc bloemetjes en geschenken werden gezet. Bo vendien werden in de loop van de avond dc prijzen uitgereikt aan de win naars van de wedstrijd voor amateurs. Voor al deze gebeurtenissen was zeer veel belangstelling. In dichte drommen verdrongen dc talrijke be zoekers zich om het podium. Met veel spanning wachtte het bestuur in het begin van de avond op de vijftienduizendste bezoeker of bezoekster. Precies om vijf mi nuten over half negen werd het nummer 15000 op een kaartje ge stempeld. dat zo juist was gekocht door mej. Wierts uit de Van Bem- melstraat 105. De gelukkige werd ogenblikkelijk bedolven onder een grote bos bloemen en meegenomen naar het podium. Daar volgde een toespraak door de heer Van Mun ster. die een waardebon van 50 overhandigde plus nog een grote verscheidenheid aan andere geschen ken door standhouders aangeboden. Ook de zestienduizendste bezoek ster werd later op de avond gehul digd. Hel was mevrouw Van den Heuvel, uit de Miereveltstraat 33. beiaardier. De heer H C. J. TcvRclcr. die eveneens bloemen en talrijke stadsbciaardicr. d»c ook in Amersfoort geschenken van winkeliers kreec verscheidene concerten gaf, gaat namo- faneeboden K 6 8 hjk naar Amerika Hij is na een gehou- n« j i den examen tot beiaardier benoemd van Op deze laatste avond die weer de st> Martm church te New York. Het duizenden naar de Polynormhal 1 eerste concert hoopt de heer Tcygelcr bracht, werd voor amusement ge- j tijdens het Kerstfeest te geven. zorgd door de Wama's en enkele 1 amateurs, o.a. Cabcllo's en de 9-ja- I RnrtrprliiL-p Stnnrl rige Fini Kersten met haar accor- DUrgerilJKe OiailU deon. Dit meisje verwierf de dag- Geboren. Yvonne Olga. d van N. J. F. prijs voor haar aardige spel. De Meijjer en N. Stuchlikova; Josephine dagprijzen van de vorige avonden D°rothea Maria, d. van C. J. M. Hehen- kamp en B. J H. van Wijngaarden Overleden: Everarda Hemmers. oud 81 jaar. wede. van J. van den Berg. Nabij de overweg op de Utrechtse- weg stak Zaterdag een 79-jaiige dame uit het rusthuis „De Lichtenberg", zon der uitkijken, de rijweg over. Juist op dat moment naderde de motorrijder Van H. uit Pijnackcr. die een aanrijding niet meer kon voorkomen. De dame kwam te vallen, waarbij zij ontvellingen en een lichte hersenschudding bekwam. De tweede pry's werd gewonnen door de accordeonist de heer Ha- mersveld uit Hoogland en de 3e en 4e prijs vielen na loting ten deel aan de zangeres Jopie Kampers en de accordeoniste Fine Kersten. Toen aan het eind van deze avond het contrólestempcl aan de ingang voor de laatste maal had geklikt, waren er in totaal 16 087 bezoekers op de W.A S.-beu.s geweest. Voor waar een zeer groot succes; zeker wanneer we zien dat dit aantal meer dan tweemaal zo groot is als dat van het vorig jaar. De W.A.S.- beurs behoort weer tot het verle den; de organisatoren mogen tevre den zijn. Beiaardier Feijgeler naar New York Nijkerk en Barneveld verliezen hun waren voor de mondaccordeonver- eniging Beitler. Jannie van der Ham. jodelzangeres. soldaat Dc Jong en de Cabalero's. ARIATE UR WE DSTRIJD Door de heer J. G. de Jongh wer den op deze avond ook de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de amateurwedstrijd. De eerste prijs, een wisselbeker, ging naar de jodel- zangeres Jannie van der Ham uit Hoevelaken, voor haar werkelijk uitstekende prestatie op Woensdag avond. Zij ontving bovendien een taart en enkele andere geschenken. GRAND THEATRE t.m. 10 Oct.: ..Ope rette" Elke leeftijd. Aanvangstijden: Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30 6.45 en 0 uur. CITY THEATER „Je moet er maar In vliegen". 14 Jaar. Zondag: 2 4.15 6 45 en 9 uur. Over. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag: „Juwelensmokkc- laars" 14 jaar. Vooraf: „Donker Chi cago" 14 Jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „In de Schaduw der misdaad" 14 Jaar. Zondag 2 4.15 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t/m Maandag: „Het lied der Woestijn" 14 Jaar Van Dinsdag t/m Donderdag: ..Rocky Mountains" 14 jaar. Zaterdag: 2.30 6.45 en 9 uur. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen. 2-30 en 8 uur. ..HET BAKEN". Utrechtseweg 102. t m. 22 October Jubileumtentoon- steling Edlth PUpers. Geopend van 9 tot 13 uur en \an 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADMEMIE van Beeldende Kunst. Utrechtsestraat 53. t.m. 10 Oc tober najaarstentoonstelling ..De Ploegh". Geopend van 10 tot 17 uur; Zondags van 14 tot 17 uur. t> OCTOBER. Maandag. Amersfoortse Reddlngs Brigade: Propaganda- avond met wedstrijden en demon straties. Sportfondsenbad. 10 OCTOBER. Woensdag. Volksuni versiteit: prof. dr G. L. Smit Slblnga over .Enkele hoofdstukken uit de i evolutie van het leven op aarde" (2e voordacht). Openbare Leeszaal, 20 uur. 10 OCTOBER. Woensdag. Partij van d* Arbeid- Forum. Clubgebouw van Achter een fabriek aan de Eem- straat brak Zondag brand uit ln een schuurtje. Omwonenden verrichtten de eerste blussing, waarna dc brandweer de zaak afwerkte Ongeveer 15 ton gras- meel en een partijtje lijnkoeken gingen verloren. Bataljons trekken door Amersfoort Op het station Amersfoort heers te vanochtend grote drukte, vrij kort op elkaar kwamen de batal jons van de drie regimenten, Lim burgse Jagers, Oranje Gelderland en Jan Willem Frïso, binnen. Com mando's klonken op en niet veel later marcheerden de troepen dooi de Amersfoortse straten. Het regi ment Limburgse Jagers met het muziekcorps van die naam voorop, trok zeer de aandacht van het pu bliek. Jammer, dat de mannen van Oranje Gelderland het zonder mu ziek moesten stellen. Zij begaven zich niettemin in voorbeeldige mars orde ook naar de infanteriekazerne aan de Leusderweg. waar heden middag de drievoudige vaandeluit- reiking door H.M. Koningin Juli ana en Z.K.H. Prins Bernhard wordt verricht. Het is voor deze plechtigheid.dat genoemde bataljons naar Amers foort zijn gekomen Het bataljon van het regiment Jan Willem Friso vormde het sluitstuk in deze „proef- parade". Ook deze militaire een heid werd begeleid door net rgi- ments-muziekcorps. Onderofficieren en manschappen zowel als officieren, die allen inge- trede liepen droegen hun decoraties, die zij in de loop van hun diensttijd verwierven. Amersfoort, dat wel wat gewend is op militair gebied stond wat be duusd te kijken naar zoveel militair vertoon. Weg Emst-Vierhouten wordt verbeterd De A.N.W.B. deelt mee, dat bin nenkort zal worden begonnen met het herstel van het zeer slechte traject door de Koninklijke Do meinen van de weg ErnstVier houten. Deze grintweg was voor auto mobilisten gevaarlijk door de vele gaten en kuilen in het wegdek. Gedurende de zomermaanden is de weg dan ook afgesloten ge weest voor autoverkeer. Dit ver oorzaakte veel ongerief, waarvan niet alleen de streekbewoners hin der ondervonden. Ook de vacan- tiegangers konden van deze ver binding geen gebruik maken. De weg ErnstVierhouten is namelijk de enige rechtstreekse autoverbinding van Vaassen, Ernst en Epe met Vierhouten, Elspeet en verder Nunspeet en Harder wijk. De besprekingen tussen de ge meente Epe en de Koninklijke Houtvesterij hebben thans tot re sultaat gehad, dat binnen afzien bare tijd tot verbetering van het slechte traject kan worden over gegaan. zodat deze rechtstreekse verbinding weer tot stand is ge komen. 1710. Inderdaad, de stemming onder Kids trawanten is niet zo erg best meer. Zij sommeren Kid te betalen, want ten slotte hebben ze toen de wapens behoorlijk afgeleverd. Maar Kid voelt er niet veel voor de wapens hier te lossen en af te nemen. Dat is echter tegen de afspraak en op hoge toon eisen zijn handlangers beta ling ter plaatse. K:d voelt zich in het nauw gedrongen cn zoekt nieu we uitvluchten. Maat dan dringt één van zijn „leverancierseen reus achtige, sterke neger, „Batling Billy", zich naar voren. „Als jij niet I betalen wilt. Kid", zegt hij, „dan zul je ken- DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB nis mak^p met deze twee handen." Kid, die i wel weet welk vlees hij in de kuip heeft, probeert de anderen met vage beloften aan het lijntje te houden. Opvoering van de „Barbier van Sevilla" De Italiaanse opera-traditie, in een lange reeks van glorieuze jaren (o.a. onder De Hondt) in ons land gevormd, daarna voor geruime tyd onder broken. doet thans opnieuw pogingen zich hier te vestigen. Na enkele opcra-conccrten maakt thans de „Compagnia d'Opera Italiana" met artisten van de fameuze Scala te Milaan, ccn tournée door ons land met een com plete opera-opvoering. Men hoeft daar Rossini's „Barbier van Sevilla" (II Barbiere di Siviglla) voor uitgekozen, waar men nu ook a.s. Donderdag avond mee optreedt in het Grand Tbéatre te Amersfoort. Er is een strijd gaande over de vraag of wij de Italianen in ons land wel nodig hebben om de ope ra-kunst te brengen en het zal dan ook de meesten wel bekend zijn, dat de hier genoemde Italiaanse opera-voorstelling niet in onze gro te steden komt. Op de gerezen kwesties zullen we thans niet in gaan, maar één ding is zeker: als dc Italianen het Nederlandse pu bliek goede kunst kunnen brengen, dan lijkt het ons onjuist ze daar niet de gelegenheid voor te geven Wij mogen terecht trots zijn op wat de Nederlandse Opera te Am sterdam in betrekkelijk weinig ja ren heeft opgebouwd en dit insti tuut. waar grote bedragen aan over heidssubsidies zijn ingestoken, moet zeker blijven bestaan en tot nog groter bloei komen. Wij mogen daarbij hopen, dat de moeilijkhe den die bij deze instelling gerezen zijn, spoedig overwonnen kunnen worden en dat men voor een aan tal prominente krachten, die voor goed of tijdelijk naar elders zijn gegaan (Baylé, Ottokar Kraus. Vroons en niet te vergeten de diri- (Van een onzer verslaggevers) LOOSDRECHT. Helpers- en belpsterscolonnes van het Nederlandsche Roode Kruis in de provincie Utrecht hebben Zaterdagmiddag regionale oefeningen gehouden aan de rand van een der meren bij Loosdrecht. Ver schillende afdelingen deden mee. Zo zagen wij in actie de ploegen uit Amersfoort, Utrecht, Zeist, De Bilt, Maartensdijk, SoestSoesterberg, Doom en Driebergen. Om vier uur had de gefingeerde ramp, waarbU eerste hulp verleend moest worden, plaats, om tien over half vijf werd de eerste gewonde in de inmiddels opgezette vcrplegingstenten binnen gedragen. De oefeningen werden gehouden op een terrein, gelegen naast de jachthaven „Het Anker". Veronder steld werd dat er zich een ontploffing -- had voorgedaan aan boord van een de Speeltuinver. Rivierenwijk. 20 rondvaartboot, waarbü 125 opvaren- uur. 11 OCTOBER, Donderdag. Volksuni versiteit: Eerste avond van de cur sus „Voordrachtskunst". Openbare Leeszaal. 20 uur. 11 OCTOBER. Donderdag. Italiaanse Opera met, .De Barbier van Sevil la". Grand Theatre. 20 uur. MUSEUM FLEHITE Wcststngel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 14 uur Zaterdag 10—1? en 1.30—3 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassen 2—5 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmld- dae 2 304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier iZonneblocmstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrlidagavond van 78 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11-12-30 en 230—545: Maan dag- en Vrlidagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 3—6 en Vrtldag 45 uur Avonddienst apotheken: dr Van As. Varkensmarkt 19a. tel. 3767; dr Cramer. Utrechtseweg 93. tel. 4893. Het meest spectaculaire onder deel van de Rode Kruis-oefenin- gen te Loosdrecht was de „ka belbaan", waar langs de gewon den over een tien meter brede sloot getransporteerd werden. In het midden van de foto de „dinghy", die „lopende gewonden" overzette. den min of meer ernstig gewond zou den zijn. De gewonden waren op het droge gebracht op twee eilandjes niet ver van de vaste wal af. De opgave voor de in aller ijl ter assistentie op geroepen Rode Kruiscollonnes was, de gewonden zo snel mogelijk eerste hulp te verlenen, hen over het water naar de vaste wal en in een der ver- plegingstenten te transporteren en ze tenslotte verder te verzorgen. Het betrof hier dus Rode Kruis- oefeningen, geen demonstraties waarbij het verloop van te voren nauwkeurig geregeld is. Deze mid dag in Loosdrecht was de bedoeling dat er zoveel mogelijk geïmprovi seerd zou worden. Deze opzet is vol komen geslaagd. Door een misver stand bleken er namelijk twee com plete ploegen „gewonden" te zijn op gekomen .zodat er in plaats van 125 gewonden 250 waren, allen school jongens of jeugdige padvinders. On verwachter kon het al niet. De ..ge wonden" lagen her en der verspreid in het gras en tussen de bomen van twee eilandjes. Groepen helpsters en helpers werden met enkele vaartui gen overgezet, terwijl anderen op het vaste land achterbleven om de ten ten op te zetten. Over het water tus sen de wal en één der eilandjes werd een kabelbaan aangelegd, waaraan de brancards met één of twee gewon den over het water werden ver voerd. In goed een half uur function- neerde het gehele hulpverleningsap paraat op volle toeren. Een resultaat dat vertrouwen schenkt in de paraat heid van deze hulpverleningsorgani satie van het Roode Kruis. Wandelende „schijndode" Toch ging het sommige „slachtof fers" niet vlug genoeg. Toen de knaapjes een uur of meer „schijn dood" of „me1 een linkeronderbeen- fractuur" in het gras hadden gelegen had het enkelen lang genoeg geduurd en gaven zij hun rol op. Zo kwamen wij een nijdige „schijndode" tegen, die zei: „Ik kom maar een eindje naar voren wandelen, want daar achteraan duurt het me te lang voor ze je helpen." Dergelijke kleine on effenheden kunnen het resultaat van deze oefening echter niet beïnvloe- Twee „gewonden" bij de Rode Kruis-oefening te Loosdrecht worden geholpen door leden van de helpers- en helpster-colonne. den. Het behoefde zoals gezegd geen demonstratie te zijn. Hoofdzaak was dat de helpers en helpsters van het Nederlandsche Roode Kruis weer eens in de gelegenheid waren in groter verband te oefenen en het alarmapparaat op zijn paraatheid te testen. In dat licht bezien heeft de „operatie Loosdrecht" zeker aan zijn doel beantwoord. gent Pella) even goede andere kan aantrekken. Die Nederlandse Opera heeft een peil bereikt, dat in vele opzichten dat van de vroegere Ita liaanse Opera artistiek in de scha duw stelt. En toch hebben onze opera-artisten de herinneringen aan die Italianen van vroeger niet doen vergeten. En dan komen namen in onze gedachten als Sara Scuderi, Luigi Fort, Leo Piccioli, om er maar enkele te noemen. Bel Canto Wat de besten van deze Italianen wisten te brengen, het pure bel canto, het hartstochtelijk zingen ook, dat invervoering brengt, hebben onze Nederlandse artisten, bij alles wat ze misschien veel beter doen, nog steeds niet weten te evenaren Zij missen nu eenmaal het Zuide lijke temperament, dat de typische Italiaanse opera-muziek eigenlijk vraagt en hun stemmen zijn niet, zoals die der Italianen, juist op deze muziek gespecialiseerd. Daarom is het goed ook af en toe dc Italianen zelf te zien en te horen in al hun bravour en al hun vocale virtuositeit, waarmee ze zo gemakkelijk onvolkomenheden ui artistieke opvatting en in mise-en- scène eenvoudig „weg zingen". Donderdag zullen ze er weer staan, in het Grand Thèatre te Amersfoort, dat deze kans niet heeft willen laten passeren. Het is een stel jonge krachten, die we nog nooit gehoord hebben, maar waar verscheidene inderdaad vir tuoze bravourzangers bij zijn. als wij door deskundige collega's wel zijn ingelicht. „Italiaanse gloed ver overt Gooiland" schreef Bertus van Lier boven zijn bespreking van hei optreden in Hilversum. Dat de Ita liaanse zang ook a.s. Donderdag in het Grand Théètre orkanen van geestdrift zal verwekken, lijkt ons bij voorbaat onomstotelijk vast te staan. Komische Opera „De barbier van Sevilla", die deze troep brengt, is een opera buffa, een komische opera, die al meer dan een eeuw lang tot de meest geliefde repertoire-stukken der Ita lianen behoort. Het is een vrolijk burlesk verhaal op een melodieuze, in het gehoor liggende muziek. Iedereen kent b.v. wel de vermaar de bariton-aria van de Barbier, de Figaro, een stukje vocale bravour, een stukje zangacrobatiek van het zuiverste water, dat men geboeid en soms ademloos aanhoort, zondei er meestal bij stil te staan, dat deze aria aan de zang- en ademtechniek van de man op de planken haast bovenmenselijke eisen stelt. „Lar go al factotum della citta" heet deze aria. De Figaro, die overal raad op weet. zal ook dokter Bar- tolo, die naar de gunsten van Ros- sine dingt, wel even helpen en dan stapelen de romantische en komi sche avonturen zich weldra op. Enfin, u moet het maar gaan zien. Als u een onvervalst opera-liefheb ber bent, kunt u hier aan uw trek komen. d. B. (Advertentie l.M.) De Speeltuinvereniging „Soesterkwartler" heeft nog al wat onderafde lingen. Een daarvan is het mandollnegezelschap „Con Amore", een muziek- ensemble, dat het tokkclinstrument uitverkoren heeft als middel ter be oefening der schone kunsten. Met zusterverenigingen uit Hilversum en Apeldoorn is men overgegaan tot de uitvoering van een originele idee, die van gecombineerde concerten met verenigingen uit andere plaatsen. Drie achtereenvolgende Zaterdagavonden geeft men gezamenlijke uitvoe ringen, beurtelings in een der plaatsen, waar de meewerkende ensembles z|jn gevestigd. Hilversum kreeg de primeur en Zaterdagavond was Amers foort aan de beurt. Volgende week gaat men dan naar Apeldoorn. Muziekvorm met eigen bekoring Het was gezellig vol in het ge bouw van de Speeltuinvereniging en er heerste die licht-opgewekte stemming welke bij deze prettige vorm van musiceren past. Waar mee we niet willen beweren, dat het zo eenvoudig is een behoorlijk mandoline-ensemble te vormen en daarmede goede muziek ten gehore te brengen. Het wordt spoedig duidelijk, dat musiceren op de tokkelinstrumen- ten geheel aparte eisen stelt, zowel aan net corps als aan de dirigent. Want deze kunst heeft een eigen repertoire, dat zich weliswaar graag bezighoudt met de lichtere muze. maar toch ook niet terugdeinst voor het brengen van werken met een zeer serieuze inslag. De verde ling der instrumenten-groepen volgt ongeveer het principe, dat men ook aantreft bij strijkensembles. Er zijn eerste en tweede mandolines, er zijn de mandola's, die de plaatsen der altviolen vervullen, tenslotte merken we de guitaren op, die cel lo en bas vervangen. Zo komt men. zij het met een totaal ander klank timbre tot uiterst welluidende mu zikale nummers, waarbij bezetting, geoefendheid en persoonlijke opvat ting van de dirigent tot meer of mindere graad van volmaking voe ren bij de prestaties. Wij menen deze uiteenzetting hier eens te moeten geven, daar bij ve len nog het verkeerde inzicht leeft, dat deze mandolinemuziek alleen maar aantrekkelijk zou zijn als voortbrengster der begeleiding bij een serenade of een voorgedragen liedje. Graduele verschillen waren er bij de uitvoerende groepen in de „Speeltuin" stellig. Zeer verstandig was het bij de programmakeuze daarmede rekening te houden, zo dat men van alle nummers heeft kunnen genieten. „Con Amore" heten twee der ge zelschappen, het derde „Musica". wat de waarnemend voorzitter van de Speeltuinvereniging, de heer G. had, kwam er zo'n be- hij helemaal uit het ge- zienswaardigheid. De hond, zicht; de hond was weer het motorgegrom horend, het enige levende wezen in door voor een volgende keer? Truitje Baatje aan de bezitten. Er zijn kinderen en ook ouderen, die al 'n verzameling van die prach tige platen bezitten. Zo'n verzameling kunt ook u aanleggen. Er is dan een ding te doen. Een Prinses- sekalender kopen. En het verroerde geen vin en ook de straat. En de zon stond Laak weg te Hoevelaken is zo mooi, dat u daar ge geen poot. Hij hief alleen stralend aan de hemel. z'n kop op, loerde lodderig naar de wagen, vlijde het moede hoofd weer op het plaveisel en hief alleen de pluimstaart rechtstanaig iezen. Er heerst in deze omhoog. Alsof hij daarmee voetbalvereniging een pret- i/jilrlc rennen: Ston! Tot t;r.« nanr* TT» ;«- hoorde ook van onze ac- ties en ijverig begon zij te Cobu-Boys-Klok sparen. Een brok zilverpa pier was haar deel. Janny van Beek uit de Schoolstraat vindt het wat fijn dat zij al eens in de Het is altijd prettig het orgaan van Coby Boys te lijktydig een goed doel mee steunt: Pro Juventute! Over 't werk van Pro Juventute hoeven wij u weinig te zeggen. Het is noodzakelijk en geld is er voor dit mooie doel nooit wilde zengen: SI op! Tot geest Er iseengoede kr3nt stonS" Zj' dacht: „Ik te veel. U aarrelt niet lan- - - llge ?e .l'. 15 \en .ut: snaar nnc harder Vnnr Ho eer maar slant rrcnlimt hiertoe en niet verder! De man achter het stuur van de auto verplaatste zijn voet van het gaspedaal naar de rem, stopte en bleef even beduusd zitten. Toen toeterde hij: één. De hond J~) E hond lag midden op LS straat. Niet zoals een hond hield zich doof en wakkere hond ligt: de poten zwaaide maar wat met de fier vooruit, de kop hoog inmiddels weer gedaalde geheven. Onee, hij lag er staart. En ziet de man saamhorigheid onder de le den. De resultaten zijn dan De man ook in overeenstemming met deze geest. Zowel het eerste als het tweede elftal van deze vereniging doet het goed in de competitie. Naar onze mening gaat Cobu Boys in de Amers foortse sportwereld een spaar nog harder". Voor de tweede maal bracht zij dan ook een tas vol blinkend spul. Dank je Janny! Algemeen bekend is, dat bij een kapper veel wordt gebabbeld en gerookt om het wachten te korten. Het Veen blijft in deze niet ger, maar stapt resoluut naar Pro Juventute, Utr.- weg 80. Amersfoort om 'n kalender te bestellen Een mooie kalender en een mooi doel! De stand Nog een rukje en wij achter, maar heeft nog een zijn in Amersfoort aan de twee. drie keer. Maar de toekomst tegemoet. Nijkerkerveen meldt: maar lui bij, plat op z'n zij, de kop óók op het asfalt en de vier poten al evenzeer. De ogen had hij geloken, zo nu en dan knorde hij te vreden en van tijd tot tijd opende het portier, stapte uit met een papier in de hand en begon te lopen. Eerst in de richting van de hond, waar hij een paar tellen bij bleef staan, trok er een rilling van lou- hoofdschuddend en glim- ter behaaglijkheid door lachend. Vervolgens liep Alie (5) en Elly (3% jaar) Guliker, Vrouwen- weg 19 hadden een doos vol zilverpapier en capsu les en ook wat oude kran ten en tijdschriften. Dank, heel veel dank. Lubbertina en derde ding erbij en dat is zilverpapier sparen voor de geleidehond, waarvoor u en wij zo druk bezig zijn. We- Onze acties derom mochten wij dan ook van kapper v. Beek en bediende v. d. Heuvel een zending zilverpapier in ont vangst nemen. Allen heel veel dank! Alles bijeen is er deze week een mooie verant woording. Er is echter Uin hele magere corpus, hij door. helemaal naar het Deze luiaard lag dus zo einde van de straat, een maar midden op de rijweg paar honderd meter verder. wat zo erg niet was, want Daar belde hij aan, gaf het er zijn nu eenmaal in onze papier af, praatte wat, en stad straten, waar men keerde zich weer om. Op- voor een fietser naar het nieuw bij de hond geko- raam loopt om hem va te men mompelde hij kijken en een auto hele- paar vriendelijke woorden maal een bezienswaardig- om vervolgens in zijn auto Veer, Amersfoortseslraat 126 brachten een hele par tij oude kranten en tijd schriften voor de geleide hond. Ook jullie hartelijk bedankt. Dikkie de Graaf zag kans om met zijn zusjes en een broertjes een heleboel cap sules en zilverpapier bijeen rr. WUUXUU1H. XjI lt> CV-llltrl fciraat veel nodig voor een bak fiets vol uit 't Veen daarom spaven maar weer. Veen haalt het graag als u het laat weten dus 59.900 inwoners. Zover is het nog niet. Zaterdag no teerden we 59880 (en niet 19880) inwoners. Vandaag zijn we aan de 59893 toe. Er ziet schot in, maar laat de feestneuzen nog even in de kast liggen. Voetbalmenu Voor Zondag a s. staat het volgende voetbalmenu op het programma: HVCBaarn APWCAllen Weerbaar SECQuick AmsvordeKampong Amersf. BoysUtrecht. Prinsesse-kalender Klop In menig gezin is het al een traditie om een Prin- te brengen. In een zak sesse-kalender aan de heid is. Nu dan, nadat de te stappen en, achteruit kwam hij 't vrachtje bren- wand te hebben. Het is ge- hond ongeveer een halfuur rijdend, de straat te ver- daar als levenloos gelegen laten. Tenslotte verdween gen. Wij zijn er heel blij zellig van die leuke pren mee Dik. Spaar je weer ten van de Prinsesjes te eveD aan t Stadsven- ■ter TeL 4291: Iedere moreen van tien tot twaalf aar. J. van Cappelleveen, deed opmer ken, dat bij deze gecombineerde uitvoering de muziek met liefde, con amore wordt gediend. Hij ves tigde er ook de aandacht op, dat vóór de oorlog in den lande meer grote mandolinecorpsen bestonden dan thans. Wat betreft het Amersfoortse „Con Amore" kunnen wij medede len. dat deze groep zich bezig is te herstellen en thans weer een 20-tal werkende en evenveel jeugd leden heeft. Directeur is de heer J Duijf, die echter wegens ziekte verhinderd was als zodanig op te treden. De heer Duijf is de bouwer van de prachtige bas-guitaar, die „Con Amore" bezit. Zaterdag werd het orkestje geleid door de heer L. As- perslag en wel zeer verdienstelijk. In het algemeen merkten wij op. dat de bewegingen, de tempo-over gangen door de uitvoerende ensem bles goed verzorgd waren. De wis seling in sterkte daarentegen was nog niet zo opgevoerd als wenselijk is. Hierbij geven wij grif toe. dat de aard van het tokkelinstrument het maken van goede crescendi, of het geleidelijk afnemen in sterkte zeer bemoeilijkt. Maar er was een voorbeeldige discipline in muzikale zin en dik wijls werd er zeer gevoelig ge speeld. Na de pauze traden de drie ge zelschappen. tot één geheel ver enigd, op en toonden ons in die vorm welk een klanksterkte een mandoline-ensemble van ruim vijf tig musici kan ontwikkelen. Dat dit samenspel van drie ver schillende verenigingen zo vlot ver liep. pleit voor de aanwezigheid van de muzikale discipline, die wij zo-even aanhaalden. Het geboderie van Zaterdagavond heeft ons zeer bekoord. Wij zijn de gasten uit Hilversum en Apeldoorn dankbaar en menen, dat de Speel tuinvereniging „Soestcrkwartier" de onderafdeling ,.Con Amore'1 met welgevallen mag beschouwen. DIO bracht ernst en luim De jeugdtoneelvereniging D.I O. heeft gisteravond in het gebouw St. Aechten een volle zaal een paar gezellige uren bezorgd met een bont programma. Ditmaal bracht dit enthousiaste groepje eens geen toneelstuk, en we geloven dat de afwisseling het publiek uitstekend bevallen is. Heel aardig kwam al in de pro loog naar voren, dat ernst en luim elkaar op deze avond zouden af wisselen. Sketches, muziek en voordracht; het kwam allemaal in een bewonderenswaardig tempo over het voetlicht Henk van den Berg bracht een nieuwe variatie op het liedje „Pa waarom?", maar hij bewees bovendien dat h|j een ware mondharmonicavirtuoos is. Toon Bommel nam een groot gedeelte van het programma voor zijn re kening. Hij vertegenwoordigde de ernst in de proloog, en verscheen ook later enkel malen op de planken, maar heus niet altijd even ernstig. Beppie van Amerongen daarentegerf begon met luim en eindigde met luim; en hoe. Er stond ook een werkelijke opera op het programma, zij het dan in een zeer luimig genre Ge gierd heeft de zaal om de dolle avonturen van Eulalia en haar ge liefde. Waarvan heeft men eigenlijk niet genoten? Er was te veel dan dat we het allemaal zouden kunnen opnoemen, maar het was af, en daarmee is het belangrijkste wel gezegd. Noor Welling die ervoor zorgde dat alles liep zoals het lo pen moest, komt alle eer toe En een laatste compliment is voor Anton Rijndors, die voor een goede muzikale begeleiding zorgde. LEUSDEN OPBRENGST COLLECTE De collecte in de gemeente Leus den ten bate van de reclassering heeft 256 opgebracht. Dit zijn de gelden die door mej. Bunt worden verzameld.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2