STADSVENSTER J. C. van der Logt: een doorzetter USO speelt Mahlers vierde symphonie .Robben' wint nieuwe Drietand-beker Activiteit in School voor Wijsbegeerte K. de Bot, voorzitter van „Soesterkwartier" 2 Hij maakte zijn zaak in vijftig jaar door werken groot Noteert U even Het IJ in eerste ronde door Neptunus verslagen Donderdag 11 October 1931 JUBILEUM IN DE KRUISKAMP (Van een onzer verslaggevers) In het jaar 1901 werd er aan de Kruiskamp. die toen nog slechts ge deeltelijk bebouwd was, een kleine winkel van kruidenierswaren geopend. Het was het begin van de firma Van der Logt. die zich later in de eerste plaats met steenkolen zou gaan bezighouden. Dezer dagen gaat ze op feestelijke wijze haar gouden jubileum vieren. De oprichter cn drijvende kracht van het bedrijf, de 79-jarige heer J. C. van der Logt, zal op 24 Octo ber met zijn dochters en zoon, die hem sinds enkele jaren hel meeste werk uit handen hebben genomen, recipiëren in Hotel Richc. Receptie in ,,Riche" op 24 October „Nee, dat kan niet waar zijn", was onze eerste gedachte, toen we dezer dagen tegenover de heer Van der Logt zaten en deze ons zijn leeftijd vertelde: 79 jaar. We meenden werkelijk dat we hem verkeerd verstaan hadden; dat hij 69 jaar was. In dat geval hadden we in de krant geschreven: „De heer Van der Logt is bijzonder kras voor zijn leeftijd We hebben dc jubilaris opge zocht. om van hem zelf de ge schiedenis van zijn bedrijf te ho ren Bijna anderhalf uur achter elkaar heeft de heer Van der Logt zitten vertellen; toen hij klaar was. hadden we het verhaal opgetekend van een man, die er door hard werken en met behulp van een flinke dosis zakelijk in zicht in geslaagd 's een zaak op te bouwen, die er zijn mag. Geen „hoera"-geschiedenis in de trant van ..Van schoenpoetser tot mil- lionnair", maar het onopgesmukte relaas van een dikwijls vinnige strijd om het bestaan en de dage lijkse boterham, die alleen maar werd gewonnen door werklust en doorzettingsvermogen. Ontslag Toen de heer Van der Logt in 1901 zijn winkel opende, werd de ze de eerste tijd gedreven door zijn vrouw. Zelf werkte hij aanvanke lijk als rijknecht bij de grote Amersfoortse grossiersfirma Van Vollenhoven. Hij moest daar ech ter zijn ontslag nemen, toen zijn patroon hoorde, dat hij zelf een bedrijfje was begonnen. Gedurende enkele jaren deed de heer Van der Logt nu allerlei werk; hij rooide o.a. enige tijd aardappelen. Tot hij op zekere dag de raad kreeg: ..Waarom probeer je het niet eens met kolen?" Zo gezegd, zo gedaan. Er kwam een wagon kolen voor de pidjs van f 75, uit het onderstel van een oude vigilante werd een handwagen ge maakt en het begin van de kolen handel Van der Logt was er. 't Viel in de eerste jaren echter lang niet mee Er waren dagen, dat er maar achttien cent gebeurd werd. om over de verdienste nog maar te zwijgen. De heer Van der Logt zette echter door. Hij ging groenten verbouwen en ook lever de hij een tijdlang aardappelen aan het garnizoen Zeer zwaar was de concurrentiestrijd in die dagen. Op een mud cokes, dat voor zestig GRAND THEATRE t.m. 10 Oct.: ..Ope rette" Elke leeftijd Aanvangstijden: Zondag- 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER „Je moet er maar In vliegen". 14 Jaar. Zondag: 2 4.15 6.45 cn 9 uur. Over. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t/m Maandag- „Juwelensmokke- laars" 14 jaar. Vooraf: „Donker Chi cago" 14 Jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „In de Schaduw der misdaad" 14 Jaar. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov dagen: 2.30 6.45 cn 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK Van Vrij dag t/m Maandag: „Het lied der Woestijn" 14 Jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Rocky Mountains" 14 Jaar. Zaterdag 2.30 6-45 en 9 uur. Zondag: 2 4.15 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2-30 en 8 uur. GRAND THEATRE t.m. 17 October „Vjer In een Jeep" 14 jaar. Zondag 2 4 15, 6.45 en 9 uur. Ov dagen 2.30 6.45 en 9 uur „Donderdagcyclus". 18 October 2.30 6.45 en 9 uur „Ge kroonde Slaven" 18 jaar. CITY THEATER „De Grote Parade" Elke leeft. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen; 2.30 6.45 cn 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag lm. Maandag: „De Koning der wildernis" 14 jaar Van Dinsdag t.m. Donderdag: ..Misdaad zonder Schuld" 14 jaar. Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ovr. dagen 2 30 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t.m. Maandag „Het teken van Don Marcos" 14 Jaar. Van Dinsdag t m. Donderdag: ..Francia weet 't beter" 14 jaar. Zaterdag 2 30 6 45 en 9 uur. Zondag: 2 4.15 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen 2.30 en 8 uur. „HET BAKEN". Utrechtseweg 102. t.m. 22 October Jubileumtentoon- steling Edith Pijpers. Geopend van 9 tot 13 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. ACADMEMIE van Beeldende Kunst, Utrechtsestraat 53 t.m. 10 Oc tober najanrstentoonstclling „De Plocgh". Geopend van 10 tot 17 uur; Zondags van 14 tot 17 uur. 11 OCTOBER. Donderdag. Volksuni versiteit. Eerste avond van de cur sus „Voordrachtskunst". Openbare Leeszaal. 20 uur. 21 OCTOBER. Donderdag. Italiaanse Opera met. .De Barbier van Sevil- la". Grand Theatre. 20 uur. 13 OCTOBER. Zaterdag. Bijeenkomst Jeugd Dierenvrienden Verbond, 's Prinsenhof. 19 uur. OCTOBER. Zaterdag. Opening van het nieuwe gebouw van de Amers foortse Gemeenschap en de Amers foortse Sport Stichting. Paulus Buys- laan 1. door burgemeester Molendijk. 14.30 uur. OCTOBER. Zondag Humanistisch Verbond. Dr Garmt Stuiveling over „Onze cultuur in gevaar". Hotel Mo- nopole. 10.30 uur. OCTOBER. Dinsdag. Vereniging Nederlands Fabrikaat: lezing en film over „De geschiedenis en fabricage van margarine", 's Prinsenhof. 20 u. MUSEUM PLEH1TE. wesisingei Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l4 uur Zaterdag 1012 en 1.303 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassen 25 en Dinsdag- en Vrt1- dagavond van 7—9 uur Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 (Air S-K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 en 2305.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 35 en Vrtldag 45 uur. J. C. VAN DER LOGT succes door hard werken cent verkocht werd. werd maar vijf cent winst gemaakt, op de steenkolen een dubbeltje per mud. De zoons van de heer Van der Logt pakten mee aan. Zij hielpen op het land en in de kolenhandel. En toen tenslotte de ergste moei lijkheden overwonnen waren bleef men aanpakken. Niet makkelijk De heer Van der Logt drijft sinds een aantal jaren zijn zaak niet meer zelf. Zijn oudste dochter heeft de winkel in 1942 overge nomen en zijn zoon en naamge noot de kolenhandel in 1943. „Dat was niet makkelijk voor me", zegt de jubilaris. „Wanneer je een zaak hebt opgebouwd, gaat die een stuk van je leven uitmaken." Helemaal uit de firma teruggetrokken heeft de heer Van der Logt zich echter allerminst. Hij staat dagelijks klaar met waardevolle adviezen. Waardevolle adviezen heeft hij In zijn functie van secretaris ook vaak kunnen geven aan de af deling Amersfoort van de Bond van Nederlandse Handelaren in Brandstoffen, die hij heeft helpen oprichten. Dat de heer Van der Logt het op het ogenblik rustiger aandoet, is alleszins te begrijpen, wanneer men zijn leeftijd in aanmerking neemt. Overigens. „Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld als de laat ste jaren", vertelde hü ons. We kunnen ons voorstellen, dat onder deze omstandigheden het gouden jubileum met vreugde gevierd wordt. Onze hartelijke gelukwen sen! Burgerlijke Stand AMERSFOORT. Geboren: Johan nes Joref, z. v. G. v. d Kraats en M J. Alfrlnk: Petrus Maria z v. J. C. Smlds en M. P. H. Amsen; Hans. z. v. L Roessink en P. H Roest, Johannes Mattheus. z. v A. Buis en M. H. Tim mer. Getrouwd- J. v. Gelderen en A E. v. Empelen: H v. d. Broek cn J. C. Gor ter; T. Loohulzen en J. A. van 't Wel. AUTOMARKT Op de Woensdag gehouden auto markt werden 133 motorvoertuigen ten verkoop of ruiling aangeboden. Heer A. G. Ganzeman neemt afscheid (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmorgen wordt in het Be lastingkantoor officieel afscheid ge nomen van de heer A. G. Ganze man, een commies, die U op het ogenblik nog dagelijks kunt aan treffen in het ontvangkantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen. De heer Ganzeman gaat binnenkort na een diensttijd van vijf en veert!» Jaar met pensioen. De vertrekkende begon zijn loop baan in 1906 als particulier klerk bij 's Rijks Belastingen te Amster dam. Na aldaar enkele jaren ge werkt te hebben, trad hij in dienst van de gemeente Amsterdam. Acht jaar later keerde hij echter terug bij het Rijk. Uit Amsterdam werd de heer Ganzeman in 1934, bij de invoering van de omzetbelasting, overgeplaatst naar Amersfoort. „Daverende dingen" zijn er tij dens de loopbaan van de heer Gan zeman niet gebeurd, zoals hij ons vertelde tijdens een kort onderhoud, dat wij gistermiddag aan het loket met hem mochten hebben. De ver trekkende zou zelf eigenlijk niet eens van een loopbaan willen spre ken. „Och meneer", zei hij ons be scheiden, ,,'t is toch niets bijzon ders? Vandaag ga ik weg. en mor gen iemand anders. De een haalt 't en de ander niet. Dat is alles". Daar mee meennde hij voldoende over zichzelf verteld te hebben, en spoed de zich weer ijlings naar zijn schrijf bureau. waar nog zeer veel arbeid op hem wachtte. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool slaagde voor het propaedeutisch examen civiel- ingenleur: de heer J. W. Broekhuljsen te Amersfoort. 1713. Maar Kanoukl zo heet deze handlan ger van Kid is de kwaadste niet. Hij drijft Rob de kajuit in en vraagt: „Vertel mij nou 's waar je de motorboot hebt gelaten". Rob wil tijd winnen en dus ver telt hij dat die boot en kele mijlen noordelijk in een baai ligt. „Ga zitten, kapitein", zegt Kanoukl, „en luister naar mij. Je wflt na tuurlijk je schip terug hebben. Best. Ik zal de „Vrijheid" in orde ma ken, mits jij me de plex wijst, waar de motor boot ligt. Zie je, Kid wil er met je boot vandoor. Maar ik heb wel zin I in die snelle motorboot. Als je mij daaraan DE A VONTUREN VA/V KAPITEIN ROB helpt, zorg ik er voor, dat jij de „Vrijheid" terug krijgt. Kunnen we op die manier tot een accoord komen?" Als bewijs van vertrouwe: biedt hij Rob zijn pistool aan. Kunstverbond koopt werk aan In de onlangs gehouden vergade ring van de afdeling Amersfoort van het Nederlands Kunstverbond werd besloten tot aankoop van enig werk van de Amersfoortse kunste naars mej. N. van der Chys, mej. H. A. Drost, mej. E. Pijpers en de heer W. Stuurman, aanwezig op de ten toonstelling van genoemde kunste naars in „het Baken", Utrechtseweg 102. De onder de aankoop ressor terende cornalijnen halsketting van mej. van der Chys. zal binnenkort worden verloot onder de leden van de Amersfoortse afdeling. Solistisch optreden van Hans Henkemans en Dora van Doorn-Lindeman Het eerste abonnementsconcert van het U.S.O. bood een zeer bijzonder programma. Een onbekende sym phonie uit de eerste scheppingsjaren van Mozart en een onbekend piano concert uit diens rijpste periode. Men mag zonder onrechtvaardig te zijn wel zeggen, dat de Symphonie K. V. 183 vergeleken bij het concert K.V. 456 van geringe betekenis is. Toch doet deze frisse muziek, ge componeerd naar het cliché der his torische „Mannheimers", als inlei dend werk prettig aan. Een aardig moment, waarop het thema van Beethoven's later geschreven le DORA VAN DOORN pianosonate in de strijkers om de hoek komt! Men ziet er weer eens aan hoe gemakkelijk componisten tot een zelfde muzikale gedachte komen, of hoe weinig het er bij de uitwerking toe doet, dat de gegevens gelijk zijn. Met een volmaakt mees terschap vertolkte Hans Henkemans het wonderbaarlijke concert in Bes groot. Ook het orkest bracht de on vergelijkelijke schoonheden van de partituur goed naar voren, hetgeen trouwens na de spirituele weergave van het symphonietje wel te ver wachten was. Het enige wat afbreuk aan de uitvoering van het concert deed, was het feit dat de piano voortdurend te zacht klonk tegen over het orkest, zo men wil het or kest te hard speelde voor Henke mans' subtiliteiten. Aan de vierde symphonie van Mahler is Paul Hupperts. naar na de pauze bleek, nog niet volledig toe. De doorwerking van het eerste deel miste het juiste klankkarakter. Ook in het scherzo werd tekort ge daan aan dat wezenlijke van deze muziek, dat niet in woorden en der halve ook niet in deze critiek is uit te drukken. Daarentegen waren de laatste delen ontroerend verklankt; ik denk hierbij aan de zeer geluk kige inzet en eerste variaties van III en de afronding aan het slot van het .werk. Dora van Doorn-Lindeman gaf zich veel moeite het eigene van Mahlers kunst te brengen Heel mooi trof zij de karakterwijziging bij „Kein' Musik ist ja nicht auf Erden"; maar in het algemeen vond ik haar stem en voordracht niet ge heel passend bij dit unieke genre- muziek. Maar om de beste momen ten cn het genot dit werk weer te kunnen beluisteren was er vee! bij val. HENK STAM. HOOGLAND Hooglands meisje ter aarde besteld In de Parochiekerk van de H. Martinus droeg hedenmorgen pas toor J. H. A. Hendriks de Enge- lenmis op voor de 8-jarige Annie Baas. die Zaterdagmorgen op zo tragische wijze om het leven is ge komen. De baar werd door koorknapen naar het kerkhof gedragen. Onder de vele aanwezigen bevond zich ook de burgemeester, de heer G. Laumans. Uiteraard waren bij deze plechtigheid ook veel schoolkinde ren aanwezig. Dapper Tsjechisch meisje ziet moed beloond MüNCHEN Een bijzonder dap per meisje is de 16-jarige Zdena Yzblova uit Tsjecho-Slowakije. Reeds lang geleden had zij met een vriend en een vriendinnetje besloten naar het buitenland te vluchten. Het toe val maakte haar tot een van de passagiers van de „vrijheidstrein" en zo kwam zij, zonder iets van het complot van de machinist af te we ten, in West-Duitsland. Maar hoewel haar wens dus vervuld was, keerde zij prompt naar Tsjecho-Slowakije terug, haalde daar haar vrienden af en gedrieën slaagden zij er in, 's nachts over de zwaar bewaakte grens naar West-Duitsland te slui pen. De beloning voor haar dapper heid is niet uitgebleven: de drie jeugdige vluchtelingen hebben voor rang gekregen op de lijst van emi granten voor Canada. In het Sportfondsenbad hebben gisteravond vier sterke eerste-klassen strijd geleverd om de nieuwe Drietand-wisselbeker. Het waren De Robbet uit Hilversum, Het IJ uit Amsterdam en de beide Amersfoortse verenigin gen A.Z. P.C. en Neptunus. Er was dus een kans, dat dc beide plaatselijk' clubs tegen elkaar zouden uitkomen, maar dit is niet bet geval gewees Het werd een finale tussen Neptunus, dat Het IJ met 52 had verslagen en De Robben, die op gemakkelijke wijze A.Z. P.C. met 72 voor dt eindstrijd hadden uitgeschakeld. De beker ging tenslotte naar Hilversum De eerste wedstrijd tussen Nep- voltreffers de zege veilig stelde tunus en Het IJ, dat o.a. haar goal- getter Sietzes miste, was ongetwij feld de beste. Er werd door beide ploegen snel en enthousiast ge speeld en al was de wedstrijd nu en dan enigszins rommelig, het verband kwam toch steeds weer terug, waardoor de strijd tot het einde boeiend en levendig bleef. Uit een strafworp nam Het IJ de leiding, nadat De Gans tegen de lat had gekogeld en men ook een vrije worp onbenut gelaten had. Het was De Keizer, die van een aarzeling in de achterhoede profi teerde om de stand gélijk te ma ken. Het tempo bleef in de tweede helft gehandhaafd, zodat voor bei de doelen menig gevaarlijk moment ontstond. Reeds de eerste aanval bekroonde W. Evertse met een doelpunt, maar Het IJ maakte uit een vrije worp van grote afstand gelijk. Toch hernam Neptunus de leiding, toen W. Verste een straf worp kreeg te nemen, terwijl G. de Bruin kort daarop met twee II. Gerritsen naar Zwolle Voor de buitengewone vergade ring van de korfbalvereniging „Soesterkwartier", welke gisteren in het clubgebouw werd gehouden, bestond zeer veel belangstelling. Dit was ook begrijpelijk omdat het de laatste vergadering was, die door voorzitter H. Gerritsen geleid zou worden in verband met diens vertrek naar Zwolle. Met de heer H. Gerritsen is Soes terkwartier een werker kwijt ge raakt, die voor de vereniging zeer veel betekend. Zijn opvolger zal het moeilijk hebben. Het was de tweede Voorzitter, de heer H. Wij- Klop 23 14 36 Appels ZO hier en daar hangen in de tuinen tussen het bronzend loof nog wat glanzende appels. De grote buit is echter al binnen. In de bongerds steekt de lad der nog in de bomen, maar de vruchten liggen al als een kostelijk bezit in kis ten of manden op verzen ding te wachten. Veel mensen gaan het fruit achteloos voorbij. Ze houden er niet van, bewe ren ze. Dat is jammer. Want ze weten blijkbaar niet, dat zij zich bijzonder tekort doen. Het eten van vruchten en in het bijzon der van appels is van zeer veel betekenis. Vooral het kind is er bij gebaat als het eens flink in een ap pel kan bijten. Appels eten sterkt het gebit. Die appels bieden dc mens nog veel meer moge lijkheden. Het voorlich tingsbureau van de voe dingsraad vertelt daarover in een leerzaam weekbe richt. Wij geven u een paar wenken'. appels smaken soms ook zo „uit de hand" heel goed. Als goede moesappelen noemen we de goudreinet en de zoete kroon, terwijl voor compote, beignets, ap pelbollen en schijven appel op rolpens de bellefleuren. Manks Codlins of pippe- lings beter geschikt zijn. Vul uitgeboorde appels eens met gemberjam of an dere jam in plaats van met suiker en kaneel. Deze zijn ook o p het vuur te berei den, door de ongeschilde appelen om te keren wan neer het onderste deel in het laagje water gaar ge worden is en ze pas daar na te vullen. Verdunde gembersiroop smaakt heel goed bij appel- compóte; inplaats van de gebruikelijke vanillesaus kunt u hierbij ook eens ca- ramelvla of bessensapsaus geven. aan deze expositie mede werking. Zaterdag zal de expositie geopend zijn van 1621 uur. Voor de overige dagen en uren verwijzen wij u naar „Noteert U even". Ons Podium In het September-Octo- ber-nummer van „Ons Po dium", het orgaan van het schaakgenootschap „Amers foort", worden de lezers er aan herinnerd, dat S.G.A. inmiddels vijf jaar bestaat. 'Vijf jaar geleden kwam de fusie tussen de APC en dc schaakvereniging „Amers foort" tot stand. Nu is het „Schaakgenootschap". „Met een gerust hart mag gezegd worden, dat SGA er best voor staat. In het orgaan wordt uiteraard nog even gewe zen op de successen van wonen in de Schiestraat 38. Het is geweldig, kinderen! De stand Het gaat spannen. In de verte doemt de mijlpaal 60.000 al op. Zestigduizend, dat is 'n pracht getal voor de levende en strevende stad Amersfoort. Zestigdui zend inwoners, met zo'n getal valt iets te beginnen. Maarwe zijn er nog even tter. aaD TeL 1 Stadsven- 4291s tedere morgen van tien tol twaalf aar. heren van de afdeling be volking een winst van 14 zielen. Het getal 59911 kwam dus op 59925. Nu geen stapjes meer achter uit. We ruiken het feest al. Hoe zal dat zestigduizend- niet. Gisteren noteerden de ste Amersfoortertje heten? *-■-"-'H Ut OUI.LCMC11 VOll En nu maar appels ko- Fenny Heemskerk. De Avonddienst apotheken: dr Van As. Varkensmarkt 19a, tel 3767; dr Cramer, Utrechtseweg 93, tel. 4893. Er zijn vele soorten ap pels, die alle weer een an dere smaak en andere eigenschappen hebben. Wissel de bellefleur eens af met het rode sterappel tje, de zigeunerin met de notaris! Moes- en stoof- pen! Bar duur zijn ze ge lukkig niet. Veertig jaar N.N.V. De Amersfoortse afde ling van de Nederlandse Natuurhistorische Vereni ging bestaat veertig jaar. Over de geschiedenis van deze organisatie en over haar werk is al uitvoerig geschréven. Ongetwijfeld heeft deze vereniging velen de ogen geopend voor hetgeen leeft, groeit en bloeit in de na tuur. Nu gaat de afdeling dan jubileren. Zaterdagmiddag is er in de Amersfoortse Academie van Beeldende Kunst aan de Utrechtse straat een receptie. Daar is dus gelegenheid om het jubilerende bestuur geluk te wensen. In hetzelfde gebouw A T TT WOI"dt om v'ei" uur een na" Appels 11 tuurhistorische tentoon stelling geopend. Er zal veel op natuur-historisch gebied worden tentoonge steld o.a. paddenstoelen, in secten, stenen, schelpen, terraria en aquaria. De Nederlandse jeugdbond voor Natuurstudie verleent woorden waarmee dit stuk je in „Ons Podium" besluit, n.l. „we zijn trots op je" zouden wij willen beamen. Voor 't kind De lach der Goden klinkt nog een beetje na. En waarom ook niet? Het mag toch wel even uit de doe ken, dat de avond waaraan de Onderwijzers Toneel ver eniging Amersfoort mede werkte, het Centraal Ge nootschap ruim vierhon derd gulden rijker maakte. Ook enige bedrijven ver leenden hun medewerking om* tot dit batig saldo te komen. Onze actie We kunnen kort zijn. Dc actie loopt behoorlijk. Zo langzamerhand krijgen we T T weer een enorme berg zil- W ET Stationsplein lag er gisteravond een beetje triest 'es in de A A bij. Op het verkeersplein stonden niet langer de bureau, vier verkeerspijlen, maar wat lampjes gaven de plaats Rieneke aan waar het pleintje zich bevindt. Zo blijft de situatie nen, die dit in zijn afscheidswoord nog eens onderstreepte en de scheidende voorzitter veel dank bracht. De heer Gerritsen hield de leden nog eens voor, dat niemand onmis baar is en dat het bestuur met de medewerking der leden nog een zeer grote taak te vervullen heeft. Hij was van mening dat Soester kwartier zo voortgaande nog zou groeien. Hij deed vooral een be roep op de leden om de nieuwe voorzitter veel steun te geven. Het is de heer K. de Bot, die met algemene stemmen tot voor zitter is gekozen. En wij geloven, dat de leiding bij hem in goede handen zal zijn. De heer De Bot is evenals zijn voorganger van de oprichting af Jid van Soesterkwar tier. Hij komt dus niet in een voor hem vreemde omgeving. Het vertrek van de heer H. Ger ritsen betekent niet alleen voor Soesterkwartier een gevoelig ver lies maar nok voor de gehele korf balgemeenschap in dit district. Hij was nl. ook bestuurslid van de Gooise- en Utrechtse Korfbalbond en secretaris van de pers- en pro- naganda-commissie van deze bond. Verder had de heer Gerritsen zit ting in de Amersfoortse school- korfbafcommissie. Het wedstrijd secretariaat. dat de heer Gerritsen voor Soesterkwartier waarnam, zal nu worden voortgezet door de heer H. Wijnen. Zondag zal op het sportveld van de voorzitter van Soesterkwartier afscheid genomen worden. De com petitieleider van de GUKB heeft voor die gelegenheid alle wedstrij den van Soesterkwartier vastge steld op het terrein aan de Dol- lardstraat. Het eerste twaalftal van Soesterkwartier speelt dan te gen Samos 4 uit Utrecht en we twijfelen er niet aan of deze laat ste wedstrijd, die Gerritsen voor zijn ploeg zal spelen, zal hij als aanvoerder tot een overwinning willen brengen. zege A.Z. voltreffers 12—5). Het was bij A.Z. P.C. goed merkbaar, dat W. Droog ontbrak. Insinger nam zijn plaats in. ter wijl Ter Weel het doel verdedig de. De Robben, die een grote snel heid ontwikkelden, hadden een ge makkelijk kluifje aan de groen- witten, waarin elk verband ont brak. zodat de Hilversumse ploeg doorlopend in het offensief was. met als resultaat dat zij met de rust een 40 voorsprong had. Daarna doelpuntte Rinus van Daat- selaar tweemaal achteren, waarop Gertie Mosterd uit een strafschop een tegenpunt scoorde. Fraai sa menspel van De Robben werd be kroond met een" uitstekend doel punt. Tenslotte bracht W. Mosterd uit een vrije worp de eindstand op 7—2. VERLIEZERSRONDE In de verliezersronde tegen Het IJ. hadden de groen-witten hun oude vorm nagenoeg teruggevon den. Het klopte nu beter, waar door de strijd geen eenzijdig ka rakter kreeg, temeer daar A.Z. P.C. voor de rust door W. Mos terd de leiding nam en deze ook behield, ondanks felle tegenaan vallen van de Amsterdammers. Zelfs vergrootte zij haar voor sprong door een hard schot van Insinger, maar met een nog harder schot liep Het IJ haar achterstand in: 21. Theo Mosterd en W. Mos terd voerden de stand op tot 41. waarmede A.Z. P.C. zich var. de derde plaats verzekerde. De finale tussen Neptunus en De Robben was iets minder van ge halte dan het treffen tussen de Amersfoorters en Het IJ. De fac tor spanning beheerste de wed strijd. waardoor de zege van de Hilversummers pas tegen het einde veilig kwam te staan. De Hilversummers namen op ge lukkige wijze de leiding toen een hard schot via de staander en de schouder van de Neptunus-doelman in het doel sprong. Daarna strafte De Bruin een fout van een van de achterspelers af. Telkens moes ten de verdedigingen ingrijpen; snel ging het spel op en neer. De Robben namen voor de rust nog de leiding, toen v. d. Vlasakker een aanval afsloeg ten koste van een corner, waaruit de stand op 12 werd gebracht. In de tweede helft zorgde W. Evertse er met een listig boogballetje voor. dat de ba lans in evenwicht kwam. Toch be gon zich een klein overwicht voor de Hilversummers af te tekenen. Tweemaal schoten zij tegen de lat. Zij raakten geenszins ontmoedigd, ook niet toen Neptunus met een fraaie doorslagbal van Evertse de leiding nam. Zij speelden rustig en zelfbewust in tegenstelling met Neptunus. die enthousiasme paarde aan snelheid. GENADESLAG De achterstand was gauw ver dwenen, toen v. d. Vlasakker, een fout maakte. Wel moest daarna doelman Kelder een zeker schij nend doelpunt voorkomen, maar dit betekende tevens de genade slag voor Neptunus. Uit een vrije worp nam Robben de leiding (4-3). terwijl kort voor het einde zij haar laatste goal scoorde (5—3). Zo kwam zij in het bezit van de Drie tand-wisselbeker. De tweede plaats werd ingenomen door Neptunus. derde plaats door A.Z. Sc P.C. en de laatste plaats door Het IJ. De dames van Neptunus speelden een vriendschappelijke wedstrijd tegen H.Z.C. uit Hilversum. Het werd een 31 nederlaag voor onze stadgenoten. verpapier en capsules in de kelder van ons Gisteren kwamen Coenen (9 jaar) en Ansje niet. Men is namelijk aan het proefnemen op welke worden aan- Luinenburg (8 jaar), Hei- hoogte de verkeerspijlen opnieuw moeten ligenbergerweg 61, zilver- gebracht. Mooi zijn die verkeerspijlen niet en bij de stedebouw- kundige afdeling van onze stad zfjn dan ook bezwaren gerezen tegen die dozen op palen. Nu komen deze din gen ongeveer een meter van de grond te staan. Het zal wel wat verbeteren, maar een verkeersplein blijft het! papier brengen. Ook Han- nie. Rina en Lenie te Loo, resp. 4, 5 en 9 jaar brach ten een flink partijtje van dat glinsterende spul. Zij Aan het orgaan van de Inter nationale School voor Wijsbegeer te aan de Dodeweg te Amersfoort ontlenen wij. dat de zomercursus sen een goed verloop hebben ge had. Het bezoek was over het al- j gemeen zeer bevredigend, ten dele zelfs uitstekend. Met deze ervaringen als bemoe digende factor is ook voor het winterseizoen een aantrekkelijk programma samengesteld, dat zich uiteraard geheel beweegt op het gebied van de levens- en wé- reldbeschouwing. Aandacht trekt de studie-confe rentie over Rusland. Deze confe rentie wordt op 20 en 21 October gehouden in samenwerking met het Rusland-instituut van de ge- meehtelijke universiteit van Am sterdam. Cursusleider is prof. dr. C. A. Mennicke. Dr. J. de Graaf spreekt over „Geestelijke stromin gen in het oude en het nieuwe Rusland". Over de economische organisatie in Sowjet-Rusland en haar gevolgen voor landbouw en industrie voert de heer A. de Jon ge het woord. Drs T. Eekman be handelt het onderwerp: „De jeugd in Sowjet-Rusland: opvoeding, on derwijs, jeugdbeweging." De cul turele politiek der Sowj et-Unie wordt ten slotte belicht door drs. K. van het Reve. Over „de wezenlijke betekenis van het gezin" wordt onder het motto „persoonlijkheids-psvcholo- gie" op 27 en 28 October een con ferentie gehouden. Mevr. M. H. Hofstede CrullWilling behandelt de rol van de moeder in het gezin, dr. C. J. Schuurman die van de vader. De gezinsgemeenschap wordt besproken door dr. H. J. Mispelblom Beyer. Als cursuslei der treedt prof. Mennicke op. De Kerstreunie 1951. welke van 27 tot en met 29 December wordt gehouden, staat in het teken van het onderwerp „Hellinistische My steriediensten en het Christus mysterie". Cursusleider is prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinr

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2