Gewiekste oplichtster vertelt fantastische leugens Rijke appeloogst in de Betuwe DIAMANTN??****"' KNGV houdt nog tweede selectie voor 01. Spelen Notarisklerk kocht huis van verduisterd geld EcAfafotv SPECIAAL ALKALIVRIJ VOOR WOL De schuldeloze bloem Zuster Theamoest telkens dringend naar Rome Schoonpapa betaalde Ruime export tegen flinke prijzen Hotelplan niet vóór 1953 verwezenlijkt Komende winter geen school op Zaterdag? 1 It =Wrijdag 12 October 1951 5 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Een wel bijzonder geraffineerde oplichtster, die zich niet ontzag de meest fantastische leugenverhalen op te dissen om een vrfj plezierig leventje enige t\jd op andermans kosten aan de gang te houden, is dezer dagen aangehouden en wacht thans op haar veroordeling. Het be treft de 31-jarige zich verloskundige noemende Thea C. M. B. Na een ver blijf van goed drie jaar in Duitsland arriveerde zuster Thea eind Maart in ons land en nam haar intrek bij een bevriende familie in Bergen op Zoom. ZU bezat slechts een beetje lijfgoed en ongeveer 300.—, maar vertelde, dat zü bij haar aankomst in Eindhoven een grote koffer naar het station D.P. te Rotterdam had verzonden. Jammer genoeg had zü haar portemon- naie met het regutje verloren en dus kwam in April het spoorweg- en politieapparaat in werking om de „verloren koffer" op te sporen. Verloren tüd, bleek later, want het was haar eerste van een onafzienbare rü leugens. vriend Silvestri en ook toen baad de het vrouwtje uit Duitsland en haar kind van zes jaar m een stroom van goud en alles leek bo tertje tot de boom. Maar nóg was dat het einde niet. Daar hing het Hollandse consulaat alweer aan de telefoon voor zuster Thea en vroeg helemaal uit Rome(!) of zij nog eens naar deze schone hoofdstad wilde komen om thans bepaalde documenten op te halen. En voor de vierde maal kocht schoonpapa een kaartje bij onze KLM en toen Thea van deze reis terugkwam gingen zij en haar aanstaande schoonvader naar een notaris te Rotterdam en probeerden het nieu we huis, waar de zaken van schoon papa in uitgebreid zouden worden, op ziin naam te krijgen. En op dat ogenblik vond Thea haar Water loo Dinsdag 2 October werd Thea door de politie gearresteerd. Aan huilen en vreselijke verontwaardi ging geen gebrek. Schoonvader werd er natuurlijk direct bijgehaald en gaf schoorvoetend de waarde volle papieren uit Rome uit handen. Thea werd aan de tand gevoeld en het kostte bovenmenselijke inspan ning haar met stukjes en beetjes de regie van het enorm geraffineerde spel van bedrog en leugenwirwar te In Mei belandde Thea met haar eind in de Maasstad en begon dap per met een plan om een kraam kliniek op te richten in een huis :e Kralingen, waar de familie uit rok en naar Australië zou gaan. lammer alweer strandden Thea's iriest aangepakte voornemens op Volkshuisvesting en gebrek aan geld. Een fikse order van duizen den guldens op meubelen moest worden geannuleerd, haar hotelre kening van een weck bleef onbe taald en Thea dook plotseling op, medio Mei, in een rusthuis hier ter stede, waar zij verpleegster werd. En toen begon het pas goed. De zoon van de rusthuiseigenaar, laten wü hem Herman noemen, stond al gauw in vuur en vlam voor de nieuwe zuster en in een oogwenk had zij een prettig plaatsje in de huiselijke kring veroverd, terwijl schoonpapa beloofde, dat hij ergens in de stad een nieuw pand zou gaan exploiteren in zijn branche en dat bet jonge paar dan het oude rust huis zou kunnen voortzetten. Maar. voor die uitbreiding van zaken was ongeveer een honderdduizend gul den nodig, zei papa-lief. Daarom geen zorgen, verklaarde Thea vlot, .Oom Karei" in Brabant viel in dertijd van een ladder en wierp Thea's tante daarmee een lief for tuintje in de schoot, waarvan zeker wel wat .beschikbaar zou zijn om het nichtje en haar vrienden in Rotterdam te helpen. The naar Brabant Thea reisde naar Brabant, kwam met het heugelijk nieuws terug dat wat tante betrof alles in kannen en kruiken was. wat wel bewezen werd toen die goeie tante kort daarop zelf ook aan de telefoon kwam en mededeelde dat zü inder daad de helpende hand kon uitste ken. Maar ook was er een arts in Den Haag. die aan Thea's in de oorlog gefusilleerde man een ere schuld had en ongetwijfeld die schuld aan de weduwe zou willen delgen met een ferme bijdrage. Daarna werd alles met het uur ingewikkelder. Thea reisde alweer tegen de klippen op. Zij ging naar de Residentie om de arts te be zoeken. verkreeg financiële hulp en moest daarvoor naar Bergen op Zoom teneinde een bepaalde nota ris te spreken. Samen met Herman, de verloofde, ging het op die nota ris af. die evenwel te weinig hou vast in do hele historie vond en schoonpapa waarschuwde. Gelukkig belde tante uit Brabant alweer en zij kon vertellen, dat niet een no taris uit Bergen op Zoom maar een notaris uit Roermond de affaire van die arts uit Den Haag in handen had. Jammer genoeg zette dat even eens geen zoden aan de dijk. De ..doktersvrouw uit Den Haag" belde echter naar het rusthuis en deed een adres van een notaris in Rot terdam aan de hand, die zeker be ter kon helpen. Thea naar Rome Thea zette het spel zonder blik ken en blozen door. Haar fantasie kende geen grens meer. Zonder een spier te vertrekken hing zij bij haar schoonfamilie het verhaal op dat de arts met vrouw en kroost half Augustus uit Zwitserland van j vacantie zou terugkeren en dat Herman en Thea hen op Schiphol moesten afhalen, wat evenwel gron dig misliep, want de Hagenaars kwamen niet uit het toestel en schoonpapa had inmiddels thuis een telegram otvangen, waarin het treurige bericht stond, dat het dok tersechtpaar in Rome een ernstig ongeluk hadden gekregen. Goede raad was bü de vindingrijke Thea niet duur. Zy ging direct naar Roosendaal om de vader van de Haagse arts te zoeken, die op het punt stond naar Rome te vertrek ken en helaas geen geld genoeg be zat om Thea mee te laten reizen. Telefonisch vroeg „hij" aan schoon papa in Rotterdam ->f die zolang dat reisgeld aan zuster Thea wilde voorschieten, hetgeen prompt ge beurde. Terug uit Rome en reeds vooraf gegaan door een telegram, vertelde Thea in tranen dat de bewuste arts in Rome was overleden. Zij was bij zijn overlijden aanwezig geweest en voordat de arts zyn laatste snik had gesnikt had hij nog kunnen preve len: „Alles goed, huis voor jou." Schoonpapa alweer blij en prompt vijf dagen later een telefoontje van Schiphol dat Thea persoonlijk naar Rome moest om het testament te halen. Thea verdween opnieuw naar het zonnige Zuiden op kosten van de rusthuisdirecteur en kwam terug met een fraai testament-af schrift, ondertekend door Giovanni Silvestri, Notar zu Rom. Daarin stond dat Thea een hypotheek van 120.000 kreeg, rente 3 procent per jaar. die de lieve verpleegster zelf in Rome moest komen opsouperen. Voorts werd er in het testament vtotlmet de duizendjes gesmeten, zodat de schoonvader steeds meer vertrouwen in Thea ging krijgen en geen spoor van argwaan toonde toen 9 September het Zwitserse consu laat belde met de mededeling dat de vader van de Haagse arts ook gestorven was en zuster Thea al weer naar Rome moest (per vlieg tuig ging dat allemaal) om de ope ning van dat testament bij te wo nen. Thea's Waterloo Thea ging, Thea vloog, Thea kwam weer terug met een af schrift-testament, opnieuw van laten bekennen. Want hoe zij haar loze spel ook had gespeeld, er was in de eerste plaats nooit een koffer op het DP station geweest, de aangifte was dus vals. De arts in Den Haag bestaat werkelijk, doch zonder ereschuld, maar leeft in Bra bant en hem kent Thea slechts bij naam. Thea's oom De oom, die volgens Thea by een ongeluk met een val van de ladder dodelijk was verongelukt, is nog kerngezond en dus heeft de be wuste tante, terwijl Thea alle te lefoongesprekken zelf voerde, en ook de brief schreef, die zoge naamd van de Roermondse notaris was gekomen, nooit geld beloofd. De vader van de Haagse arts. die volgens Thea zo ongerust was over het lot van zijn zoon in Rome. en met wie zij naar Italië was gereisd, is al vijftien jaar dood, zodat het voor de hand ligt dat het telegram ever het ongeluk ook door de ver pleegster zelf gemaakt was. De te lefoongesprekken uit het buiten land ensceneerde de vrouw.... in telefooncellen en de afschriften van testamenten staan eveneens op haar debet, want tussen plezierige uitgangetjes met vrindje Silvestri vond ze daar wel tüd voor. En Giovanni wilde na een borreltje toch wel even zijn handtekening zetten onder de groetjes naar Ne derland. die Thea in haar voor hem onbegrijpelijke Hollandse brief deed. De enige echte officiële instantie, die met schoonpapa belde, was het Zwitserse consulaat. Maar Thea had eerst dit consulaat gebeld, zeggend, dat zü in Rome was en gevraagd of men haar schoonvader wild»- ver wittigen Thea's testament Voordat Thea naar het Huis van Bewaring werd overgebracht, heeft zü nog een teetament opgemaakt, waarin zü haar thans eindelijk over tuigde schoonvader, die voor 3500 aan reiskosten is beetgenomen, gul bedenkt. Het prachtige herfstweer komt de Betuwnaren goed van pas. want de oogst van het winterfruit ls in volle gang. Honderden plukker» zijn van 's morgens tot laat in de avond druk bezig de rijk beladen bomen van hun vracht te bevrilden. In tegenstelling met verleden jaar, toen de oogst over het alge meen tegenviel, overtreft de op brengst dit seizoen ruim de schat ting op het hout. „De scheut valt bijzonder mee", zegt men in fruit kwekerskringen. Een oogst van 25 tot 30% boven de taxatie is dit jaar in de meeste bedrijven geen zeldzaamheid. In verscheidene Betuwse boom gaarden werken z.g. oogstcolonnes uit het Land van Maas en Waal. Deze arbeiders worden met bus sen gehaald en gebracht. Duizenden kisten fruit worden iedere dag naar de koel- en pak huizen vervoerd. Grote partijen van de beste variëteiten worden door exporteurs opgekocht tegen behoorlijke prijzen. Exportkwali teit goudreinet, koningszuur, ster appel, e.d. brengt 30 tot 40 cent per kilo op, de cox orange pip pin zelfs tot 60 cent. Veel fruit wordt onmiddellijk geëxporteerd naar Duitsland, Bel gië. Zwitserland en Frankrijk, omdat daar geen grote oogst wordt verwacht. Men rekent er daarom op, dat de Betuwse pak- en koelhuizen deze winter niet vol zullen komen. Vorig jaar heeft het gekoelde fruit vele te lers en verkopers verliezen opge leverd, maar thans zijn de ver wachtingen optimistisch. Er is ook veel fruit van mindere kwaliteit, want de schurft heeft de afgelopen zomer welig getierd. Op de veilingen wordt voor dit nict-bewaarfruit nog een flinke prijs betaald. Zelfs het kroet doet een goede prijs. Het wordt voor namelijk naar Duitsland uitge voerd. In kwekers- en koperskringen Nederlands smaldeel in Tunesië TUNIS. Het Nederlandse smal deel V onder leiding van comman deur F. T. Burghard, waarvan de lichte kruiser H. M. ..Tromp" de HM. fregatten „Dubois". „Vao Zijl" en „De Zeeuw" alsmede H.M. onderzeeboten „Tijgerhaai" en „Zeehond" deel uitmaken, is in Tun'esie aangekomen, waar het tot 15 October zal blijven. DE BETUWSE APPELOOGST is dit jaar bijzonder groot. Iede re dag worden duizenden kisten naar de pakhuizen vervoerd. heerst tevredenheid. Geen wonder: een goed gewas en flinke prijzen houden de belofte in voor een ruime winst. f Aap laat heer zich een aap schrikken HOENDERLOO ..Laat dat.'", wilde een fruit-plukkende oude heer roepen naar vermeende kwajongens, toen hij met appels werd bekogeld, maarde woorden stokten in zijn keel. Hij schrok zich letterlijk een aap! De „kwajongen" bleek een grote, zwarte aap te z\jn. die grijnzend om zijn succes de (handen en) benen nam. Vier baard-apen. eigendom van een Apeldooms hotelhouder, vluchtten enkele dagen geleden de Hocnderlose bossen in. Drie zijn er weer gepakt, maar die ene die de oude heer de stui pen op het lijf joeg zwerft nog steeds rond Huisvrouwen hou den hun deuren angstvallig ge sloten. maar een kapper heeft scheergerei klaar gelegd Als die baaraaap eens op bezoek mocht komen.. VJ Enkele beslissingen zijn genomengéén aanvragen voor bouwvergunning DEN HAAG. Door financië- ring met zeven millioen Marshall- guldens kunnen nieuwe hotels wor den gebouwd in Utrecht (bij de Jaarbeurs), Vlaardingen. Grouw (speciaal voor watertoeristen). Zandvoort. Arnhem. Middelburg en Kampen. Het Scheveningse „Grand hotel" is reeds gereed. In verschei dene andere plaatsen zullen hotels worden gemoderniseerd. Dit is het (voorlopige) resultaat van het hotelplan, dat in Maart 1950 is ontworpen. Zeer langdurige besprekingen met hotel-directies die exploitatiemoeilijkheden voorzien zijn oorzaak, dat dit plan zeker niet voor 1953 verwe zenlijkt zal kunnen zyn. In prin cipe komen n 1. de kosten voor re kening der directies, maar de re gering betaalt de onrendabele kos ten, die ongeveer 50 pCt van de totale bedragen. Toch zijn voor ve le directies de bezwaren onoverko melijk gebleken, bij andere is de belangstelling niet bijster groot. Hoewel dus. in principe, enkele beslissingen voor het bouwen van nieuwe hotels zijn genomen, deelt het ministerie van Wederopbouw ons mede, dat er nog geen bouw vergunningen zün aangevraagd. Hoewel de tijd daarvoor is ver streken zullen die vergunningen, mits deze worden aangevraagd, als nog worden verstrekt. Verdachte getroefd door politie archief VENLO. Eind vorige week ar resteerde de Zaandamse politie een persoon, die zich aan oplichting had schuldig gemaakt. Bij zijn ver hoor verklaarde hij alléén in Venlo te zijn geboren. Verdere personalia weigerde hij op te geven. De Zaan damse politie speurde hiernaar vier volle dagen echter zonder resultaat. Ten einde raad besloot men de man naar Venlo over te brengen. Ook daar beweerde de verdachte maar niet te weten wie hy was en weigerde hij elke inlichting. Daarop besloot men het politie fotoarchief eens te raadplegen, waaruit al spoedig een foto te voor schijn kwam, die de zonderling voorstelde. Men bleek te doen te hebben met de 37-jarige W. Segers, die uit het psychopatengesticht te Avereest is ontvlucht en zich op diverse plaatsen in Nederland aan grove oplichting heeft schuldig gemaakt. Advertentie l,M.) Voor de meest verwende smaalt Voetbal-elftal Antillen naar Nederland WILLEMSTAD (Curasao). De Cura^aose voetbalbond wil con tact opnemen met Nederland, Bel- gie. Frankrijk en Engeland en deze landen verzoeken, medewerking te verlenen tot het organiseren van wedstrijden tegen het elftal der Antillen Men hoopt hiermede de kosten, die verbonden zyn aan een eventuele uitzending van een Ati- tilliaans elftal naar de Olympische Spelen, enigszins te kunnen bestrij den. Jan Out. eerste dirigent van „Het Gelders Orkest" te Arnhem. Ls door het Yorkshire Symphony Orchestra uitge nodigd tot het dirigeren In Februari '52 van een tweetal concerten In Huil en Leeds De heer Out heeft deze uitnodi ging aanvaard. Vingerhoedt biljart voor de televisie HILVERSUM. Vrijdag. De V.A.R.A. zal in haar volgende tele- visieuitzcndlng. Dinsdagavond. 23 October, o.a. voor de camera bren gen: Rcnée Vingerhoedt uit België, wereldkampioen biljarten fantasie classique en driebanden. Hij zal o.m. acht stoten fantasie classique demonstreren Dc biljartmedewer ker van de VARA, de heer H. Keij- zer geeft daarbij een toelichting. I (idem) en mevr. W. v d. Byi van Goede verwachtingen lslE,i!"n 'V1K' Dc,n Haas' Binnenkort zal nog een tweede •i**i selectieproef worden afgenomen. Vein moeilijk prOfiTcim met deelneming van de volgende 3 1 dames: C. B. Kluin (Donar. Den DEN HAAG Het Koninklijk Haag), C. van Barneveld (Sparta, Nederlands Gymnastiek Verbond Veenendaal). B. Donkervoort (Spar- heeft een aanvang gemaakt met de ta. Driebergent. M. Kempers <Her- voorberelding voor de Olympische cules Hebe. Enschede), mevr M. Spelen te Helsinki In 1952. waar een damesploeg (en vermoedelijk hoogstens twee heren) onze kleu ren zullen verdedigen. Onlangs ls te Amsterdam de eerste selectie voor de voorlopige Olympische ploeg gehouden. Aan de training zullen deelnemen mevr. D. Krul-Van den Nolk van Gogh (Donar. Den Haag). L. Gcr- rietsen (Kracht cn Vlugheid, Utrecht), A. Ros (idem). B. Hoek stra (Quick. Huizum), mevr. J C. Kampen (Esca, Arnhem), J. Man in 't Veld (Animo. Rijswijk). N. Simon (Hercules, Amsterdam), T. Selbach (DOS), Amsterdam). T. Woord (Thor. Schiedam), T. Maas NASLEEP OUDEWATERSE BANK: Bij „ergerlijk en slordig" beheer van een vermogen verdween ruim f 28.000,- ROTTERDAM. Oadewater. althans een Inwoner van deze gemeente, die evenals zün collega's van de beruchte Oudewaterse Bank-affaire, op financieel gebied werkzaam was. had Donderdag weer de belangstelling van de Rotterdamse rechtbank. Een hele dag was uitgetrokken voor de be handeling van dc zaak tegen de 46-jarige notarisklerk Joh. H. De tenlaste legging vermeldde, dat hü als executeur-testamentair van wijlen douairière C. A. Bowier van Sypesteyn. zich geldsbedragen, die aan de Van Sype- steynstichting, waarvan hü tevens penningmeester-beheerder was, waren nagelaten, heeft toegeëigend. Dit zou in samenwerking met de voormalige directeur van de Oudewaterse Bank, mr. C. H. V. geschied zün In het tüdvak 1947—1949. In totaal zouden de verduisteringen het bedrag van 28.100 belopen. Verder stond H. terecht wegens het vals opmaken en ondertekenen van een schuldbekentenis, goed voor ƒ3000.-. Als getuigen waren door het O.M. opgeroepen o.a. drs J. W. Verburgt scheikundige te Den Haag, mr C. H. V. (thans zon der beroep), mr J. C. Ph. Loeff, advocaat en procureur te Hilver sum en A. Bloem, rijksaccountant te Rotterdam. In de tenlastelegging noemde de Officier van Justitie, mr dr M. S. van Oosten, het beheer van ver dachte over het nagelaten vermo gen van wijlen de douairière en van de Sypesteyn-Stichting (een gedeelte van deze gelden was on dergebracht bü de Oudewaterse Bank) ergerlyk en slordig. Ver dachte bekende, hoewel hij zich niet alle disposities meer herinner de. van de verduisterde gelden 'n huis te eigen bate te hebben ge kocht en enig geld aan zün broer te hebben geleend. De gelden wa ren opgenomen bij de Oudewaterse Bank. wiens voormalige- directeur, mr C- H. Verhagen, voorzitter was van de Sypesteyn-Stichting. Met mr Verhagen pleegde verdachte tevens overleg over de beleggingen van de gelden van de Sypesteyn- Stichting. Mr G. C. Ph. Loeff uit Hilversum, de tegenwoordige di recteur van de Stichting, die door het O.M. als getuige was opgeroe pen vertelde, dat op het ogenblik de financiële toestand van de Sypesteyn-Stichting allermisera- belst was. De kas is geheel leeg. De zitting duurt voort. (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. De kans bestaat, dat om brandstof te besparen de leerlingen van lagere en middel bare scholen gedurende de winter maanden op Zaterdagmorgen géén les zullen hebben. Het is te ver wachten, dat een daartoe strek kend verzoek een dezer dagen door de minister van Onderwüs zal worden gericht aan de gemeen tebesturen en de besturen der bU- zondere scholen. De beslissing hierover zal uit eindelijk bü de gemeentebesturen en voor de bijzondere scholen bij de schoolbesturen liggen. Vooral voor de middelbare scholen zün echter vele moeilykheden te ver wachten. Haalt men dc verzuimde uren niet in, dan komt men niet klaar met het schoolprogramma. Tracht men de weggevallen les uren op de vrije middagen in te halen, dan zal dit weer vele moei lijkheden van organisatorische aard met zich meebrengen o.a. doordat verscheidene leraren hun lesuren tussen, verschillende scholen ver delen. (Advertentie LM.) Het is veilig en vooral voordeliger om geen risico te nemen met alkalivrij voor alles en nog wal. In het overvette en satijnzachte Echfalon\sop blijft Uw kostbare wol als nieuw. detective-verhaal door Charlotte Armstrong slaag." Ze bleef steken. „O, ik kan het gewoon niet geloven!" riep ze uit. „En ik gelóóf het ook niet." „Natuurlyk geloof je het niet", zei Duff begrijpend. .Maar als je je kinderen op de 40 „Arme Eve", zei Mary, die zijn gedachten raadde, „arme Eve." „Wilt U mij haar levensgeschie denis eens vertellen?" vroeg Duff. „Wat heeft Brownie toch gedaan? wat heeft ze verteld?" Mary keek hem met haar licht blauwe ogen recht aan. „Ik weet alleen maar het gerucht", zei ze eerlyk. „Eve vermijdt het onder werp altijd en ik heb het haar nooit op de man af gevraagd. Brownie heeft het mij ook nooit verteld, en ik heb het haar evenmin gevraagd; het ging mij niet aan, en het gaat mij nog niet aan'.' Zij sprak niet verder maar haar blik bleef vast. Duff's blik was even vast als de hare. „En toch", zei hü, „kent U het gerucht, en dat gerucht wil ik weten. U hebt er bezwaar tegen mij het verhaal te vertellen, omdat het hoewel zij zegt van niet ver moedelijk toch waar is. En het ge rucht is natuurlijk hetzelfde als het verhaal. U zegt, dat U er niets mee te maken hebt. Als ik U nu eens kan aantonen dat U dat wél hebt, wilt U het mij dan vertellen?" Mary keek nu verschrikt en veel minder zeker van zichzelf. „Maar hoe zou ik er iets mee te maken kunnen hebben?" Duff wendde zijn ogen af en keek somber naar zijn goed geschoeide voeten. „Andermans zaken", mom pelde hij. „Het zou natuurlijk erg plezierig zijn om je alleen maar zei ze ernstig, „dat had hy zeer ze- met je eigen zaken te bemoeien ker." maar het is nu eenmaal mijn zaak „Ik stel me hem voor als een om te snuffelen en te roeren en te knappe charmeur", zei Duff abrupt, bespiedenMary keek verwonderd en toen „Dat weet ik wel", zei Mary vlug. kreeg haar gezicht een gelaten uit- „Ik stel vragen", zei Duff, „die drukking. „Dat klopt wel zo onge- wérekf hebt gezetenopgevoed ^dan ik móet stellen, ook al vind ik dat veer", zei ze rustig. worden het plotseling mensen Men- met altijd prettig." Duft tuurde naar een roos. een sen mcl hun 5pecialc eigenschap- „Vraagt U mi) vooral alles wat U vuurrode roos. Het was alsof er pen. geen miniatuur-uitgaven van weten wilt", zei Mary gedwee. „Ik een donkere sluier over de tuin jezelf: je kinderen zijn geen dupli- was gedaald. Als Monanty in het „ten van je De chromosomen of huis was. of er was geweest, wist v.at het ook zijn mag. zijn verwis- ze het dan al Wat voor een rol seld en het resultaat is iets nieuws, speelde die man m 's hemelsnaam een nieuwe schepping. Je kunt niet in haar leven?" voorspellen hoe het zal uitvallen; Hij concentreerde met inspanning dat kun je nooit precies weten. En van alle krachten zijn gedachten ajs jk cn vroeg met een glimlach. „Was „Sstf"houd maar op", zei Duff! Brownie bang om oud te worden? „natuurlijk maak je je bezorgd, vond zij het erg dat haar haar grys -- werd?" Mary begreep er niets van. „Laat maar", zei hy. „Zie tU, dat vak van my leidt soms tot rare zal U over mijn eigen zaken graag vertellen wat ik kan. U weet wel dat ik graag wil helpen..." „Ik wil U helemaal niets vragen", zei Duff „U niet" Zijn lange handen lagen rustig op de armleuningen van zijn stoel, zo als hy zich dat had aangewend; maar hij dacht; Als dit zo doorgaal. kan ik binnenkort mijn vingers net zomin meer stilhouden als Eve. Overigens kon hy er geen touw aan vastknopen; hy had het gevoel, dat de conversatie op een dood spoor was geraakt Om hen heen leek een fantasieën; de gekste gedachten ko- tr 'irle te hangen. men in mij op. Neemt U me niet Mary zei dromerig: „Ziet U die kwalijk." rozenstruik daar, met de rose-met- Mary keek zedig voor zich. witte rozen? die grappige ouder- „Maar eens moet het er toch van wetse? Dat is de struik van Taffy, komen", zei Duff somber. „Vertel die ik geplant heb in het jaar waar- mij eens iets over gisteren aan het in ze geboren is. Rosa Mundi heten ontbijt, en wat je toen tegen de zy." kinderen zei, Mary." „Ze lijken niet erg op Taffy", zei Mary schrok, cn streek met haar Duff; „te druk. Taffy's lijnen zijn hand over haar ogen. zuiver zoals van die hoe heten „Je kinderen zyn allerliefst", zei ze ook weer? die echte rozen." Duff, „maar we moeten er achter „Theerozen", zei Mary „Meneer Duff, wat kan ik U vertellen waar mee ik ons allemaal zou kunnen helpen?" Er viel Duff een pak van het hart. Hü verschoof deze merkwaar dige gewaarwording tot nader or der naar de achtergrond van zijn bewustzijn en maakte zich klaar tot de aanval. „Had Uw man gevoel voor hu mor?" vroeg hij. Mary keek verrast; ze stond op het punt om in lachen uit te bar sten, maar bedacht zich. „O ja", zien te komen waarvoor ze bang zyn. Kun je my misschien makke lijker in je vertrouwen nemen als ik je zeg, dat ik erg dol ben op je kinderen? want ik heb een ge voel van warme vriendschap en liefde voor hen." Vertel me maar wat je gisterenoch tend gezegd hebt." Mary slikte haar tranen in en probeerde te glimlachen. „Och. Brownie was in een lastige bui. dat was ze wel eens meer. Je weet mis schien dat ze een hypotheek op ons huls had?" Duff knikte. „Plotseling begon ze daar te klagen over de duurte van het leven enzovoorts, en wilde een hele som geld hebben. Ik was haar een deel ervan schuldig, niet alles maar wat kun pe zeg gen? Ik zei haar dat ik zou zien wat ik doen kon, maar dat wij ook moe ten leven en het bij ons meer kost; ik was nogal opgewonden. Ze had me dit allemaal Zaterdag gezegd en ik heb de kinderen iets van mijn zorgen verteld. „Dat doe ik wel eens meer", zei Mary, „ze weten wel hoe ons leven is. Het geld komt gedeeltelijk uit een toelage van Denis en is gedee!- Enkt-Raak (idem), T. Dam (idem), A ten Thye (idem). C ter Heeg- de (idem). T. Putman (Esca, Arn hem). F. Lampe (Udi. Arnhem) en S. Muskee (VI. en Kr WIK. Enk huizen). Het Olympische programma ls voor onze dames zeker niet gemak- kelyk. De Nederlandse turnster is immers een uitgesproken toestel- turnster. terwijl de oefenstof van de Olympische Spelen meer geba seerd is op lenigheid cn gratie. Toch biedt dit programma ook voor onze turnsters nog wel mo gelijkheden en de verwachting in de turnwereld is zelfs dat dc da mesploeg heel goed voor dc dag zal komen. De leiding van de training is op gedragen aan mej. N. Verhoef uit Arnhem. Zy is ook leidster van Attila uit Utrecht en behaalde met deze vereniging reeds vele succes sen by rhythmische uitvoeringen. Gevarieerd programma op Duindigt (Van onze paardensport-medewerker) Onder dc vMf draverijen ls Zaterdag op Duindigt éen nummer waarin damea de teugels zullen voeren. Bij goede op komst zal dat nummer wel in twee af delingen gesplitst moeten worden, want het getal aangiften Is zeer groot (26). In Groningen hebben diverse dames mooie staaltjes van rijkunst getoond cn zulks mag dus op Duindigt ook worden verwacht. De overige vier .draverijen, alsmede belde rennen beloven alle sterke bezet tingen. BIJ het overzien van de aangiften springen weinig uitgesproken winnaars In het oog. doch wel vele met redelijke wlnkansen. hetgeen het aangeven van de vermoedelijk be*te kanspaarden moeilijk maakt WIJ wagen het er op cie volgende aanwijzingen te geven. Jan van Gent-prijs: Patrick Duluth Z, Peter Pech. Postduifje K. Olympus Jan zonder genade-prijs: Olivier B, Narcis. Lex V, Our Volann. Jacobs van Bclercn-prijs: (dames- course): New Spencer. 'Lina Bonnie, Lord Heny. Heny's Gold. Jan zonder land-prljs: Qulnte Hol- landia G. Quick Boy. Quallteit S- Jan zonder vrees-prljs: Oiseau, Otella, Juweeltje. Ovleda A. Rennen: Ascot-prljs. lino m.: Dollard- prlns, Manola, Nult Blanche. Flying Dutchman. Ariadne-prijs: Dicky, Wirlbl, Great Girl, Proposal. Borotra uitgeschakeld LONDEN. In de halve fina les heren enkelspel van de Britse tenniskampioenschappen op over dekte banen heeft de Pool Floc- zinski met 108 79 64 86 de Franse veteraan Borotra uit geschakeld. De partij duurde 2 uur 55 minuten. DEN HAAG. Jhr. L. M. de Brauw is benoemd tot buifenge- woon gezant en gevolmachtigd minister in Nieuw Zeeland. V?°r J,f«rCnhrik-to teiijk van mij zelf. Veel is het Mary keek hem met verschrikte trouwens niet. Ze weten er alles ogen aan Och zie je ze ze J van. zodat zc het kunnen begrijpen jammerend dat doe je nu eenmaal a!s 2e Eorm eens lets dat «Vraag niet. Je zegt niet tegen je kinderen. w,Uen hebben niet kunnen krijgen. „Denk eraan, lieverdjes dat jullie en da, bagr pen 2e ook werkelijk, geen mensen mogen vermoorden. d erc leuk van hen Jullie mogen geen moord begaan. aat 13 erfi leuK van nen' anders geeft Mammie je een pak (Wordt vervolgd) Radioprogramma ZATERDAG HILVERSUM I 402 m. KRO; TOO Nwa 7.15 Gram.muz. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender 8.00 Nws en weerberichten 8.15 Gram. muz. 9.00 Voor de hulsvrouw 9.30 Wa terstanden 9.35 Gram.muz. 10.00 Voor de kleuters 10 15 Gram.muz 11.00 Voor de zieken 11.45 Gram.muz. 1150 ..Als d» Ziele luistert" 12.00 Angelus 12.03 Gram. muz. (12.30—12.33 Land- en tuinbouw* mededelingen) 12.53 Zonnewijzer 13 00 Nws en katholiek nws 13,20 Amuse mentsmuziek 14 00 „Theo Casion in mis daad en antiek", hoorspel 14.20 Engelse les 14.40 Politiekapcl 15,00 Kroniek van letteren en kunsten 15.45 Koorzang 16.05 Gram.muz. 16.20 Dc Vliegende Hollan der". causerie 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans 17.00 Voor de Jeugd 18.00 Nws 13.15 Journalistiek weekover zicht 18.25 Orgelconcert 18.40 „Duits land. Amerikaanse Zone", klankbeeld 19.00 Filmmuziek 19.20 Parlementsovcr- zicht 1930 Gram.muz. 19.52 Actualiteiten 20.00 Nws 20.08 Dc gewone man zegt er "t zijne van 20.15 „Lichtbaken" 20 4» „Steek eens op Heren I" 21.00 Gevar. programma 21.53 Lichte muziek 22.3t ..Wij luiden de Zondag In 1" 23.00 Nwl 23.15 Nws In Esperanto 23.22—24.00 Phil- harmonisch orkest. HILVERSUM II 298 M. VARA: 7.00 Nws 7.15 Ochtendgymnas tiek 7.30 Gram.muz. B.iaj Nws en weer berichten 8.18 Orgelspel 8,50 Voor d» vrouw 9.00 Gram.muz. VPRO: 10 00 „Tij delijk uitgeschakeld", causerie 10.05 Morgenwijding VARA: 10-20 Voor de arbeiders in de continubedrijven 1130 Viool en plano 12.00 Accordeonmuziek 1230 Land- en tuinbouwmededelingen 12.33 Hawailanmzlek 1300 Nws 13.13 „Kleine Zonden", hoorspel 1330 Metro- pole-orkest 14.10 Filmprogramma 14 35 Zuid-Limburgs programma 15.00 Or- kcstconcert 1530 „Van de wieg tot net graf", causerie 15.45 Gram.muz. 16.15 Sportpraatje 16.30 Radio Phllharmonlsch orkest en soliste 17.15 Octet 17.35 Gram. muz. 1800 Nws 18.15 VARA-Varla 13.20 Instrumentaal kwintet 18 40 Regerings uitzending; „Zoeklicht op de Westerse Defensie" 1900 Artistieke Staalkaart VPRO: 1930 ..Passepartout", causerie 19 40 „Het Oude Testament in deze Tijd", causerie 19.55 „Deze week", cau serie VARA 2000 Nws 20 05 Actualitei ten 20.15 Gevar. programma 21.15 Ween- se muziek 21.45 Socialistisch commen taar 22.00 Promenade-orkest 22 25 On der dc pannen", hoorspel 22.45 Zigeu- nermelodleen 23.00 Nws 23.15—24.00 Gra- mofoonmuziek, Engeland, BBC Light Programme 1500 en 217 m. 12.00 Uchte muziek 12.45 Gram.muz. 12 55 Sport 13 15 .Say the word" 13.45 Orkestconcert 14 15 Licht*, muziek 14-45 Idem 15.15 Orgelspel 15.45 Sport 16 45 Militair orkest 17.15 Pianospel 17.30 Sport 18.00 Jazzmuziek 18.45 Vragen- beantwoording 19.00 Nws 19-25 Sport 19.30 Verzoekprogramma 20.15 Lichte muziek 21-15 ..These Radio Times" 22 00 Nws 22.15 Lichte muziek 23.15 Gram. muz. 23.56—24.00 Nws. BRUSSEL 321 m. 11.45 Gram muz. 12.00 Salonorkest 12.30 Weerberichten 12.34 Omroeporkest 13.00 Nws 1315 Gram.muz. 13.30 en 14.00 ld. 15.00 Accordeonmuziek 15.15 Gram. muz. 15.30 Accordeonmuziek 15.45 Lich te muziek 16.15 Ethnische muziek 17.00 Nws 17.10 Gram.muz 17.30 Orgel concert 18.00 Balletmuziek 18.30 Voor de soldaten iD.00 Nws 19.30 Gram muz. 19 50 Causerie 20.00 Omroeporkest en soliste 21.00 Actualiteiten 21 15 „Mo derne tijden" 22 00 Nws 22.15 Verzoek programma 23.00 Nws 23.05 Jazzmuziek 23 30—24.00 Gram.muz.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 5