DE ROOSTER MEDINOS YVtet la vriartdl Boeman wasdag von Zestig bejaarden komen in gerestaureerd Schaerweijde 74WAV/ Matrassen overtrekken bijvullen magazun 4 Dinsdag 16 October 1951 de superieure tandcream de fijnste tracutie (voor Jong en Oud Na regen komt zonneschijn! Een kleine man heeft soms een groot probleem, maar straks breekt het zonnetje weer door en schalt zijn blijde, stralende lach Kijk dan eens naar zijn mooie, blanke tandjes. Kerngezond zijn ze! Kinderen moeten er zo vroeg mogelijk een ge woonte van maken, na elke maaltijd hun tanden te poetsen, maar.met Medinos (U weet wel, die gele doos met het hondje!) Medinos schuimt heerlijk en bevat stoffen die het tandglazuur versterken en tandbederf doelmatig bestrijden. Zeer grote tube 85 ct Normale tube 53 cL ïjzersterke kwaliteiten tegen de laagst moge lijke prijzen Jongens culotte pakjes gch- gevoerd, zuiver wol. in diverse kleuren en dessins, lecfc. 5 cm. tl jaar. stijging 150 per maar 5 jaar Zeer vlot Kinderjurkje zuiver wollen japonstof met leuke garnering in contrasterende kleur, rood- bleu - billardgrocn rurquoisc maten 60 t.m 100 maat 60 Jongensblouses zuiver wol met ritssluiting 5 moderne kleuren leeftijd 3 t.m 13 jaar «stijging 1.- per 2 jaar Uitsluitend verkrijgbaar bi] apothekers, drogisten en de speclaalbranche. Boetïes geheel leder met rubber zolen, met leder gevoerd 20/21 - 22/23 - 24/25 - 26/28 - 29/30 - 31/32 Gesp molières leder met rubber zolen, met leder gevoerd. aldus Mar. C. G. in ten van de duizenden enthousiaste brtaen, die ons over de Hoover r®\ bereiken. 20/21 - 22/23 - 24/25 26/28 - 29/30 - 31/32 - 33/34 - 35/36 De Hoover Electrische Wasmachine! Wie daarmee wast, staat verrast. Geen moeite, geen last: de gehele wekelijkse was van een groot gezin hangt - zonder weken of koken vooraf - in een mum te pronk aan de lijn. Vlekkeloos schoon - dank zij de voorzichtige Hoover-methode. De enige wasmachine met de pulsator op de juiste en veilige plaatsin de zijwand. Een exclusief Hoover-patentDe wringer is al even vol maakt. Laat met gemak het zwaarste wasgoed door. Als kroon op dit alles: het handige, kleine formaat. Prijs compleet f. 390.-. Vraag Uw Hoover-handelaar demonstratie. Wat kost het bijvullen en overtrekken van een eenpersoons matras 190 x 80 kussen. Werkloon 14.50 4.20 m. stof a f 2.70 11.34 V/2 Kg. kapok a 8.40 12.60 kosten materialen 2.65 Bedenk... 'l is een product var. REG. IRAOE 'AAR.; Fabrikanten van 'j werelds beste reiniger. De Hoover Handelmaatschappij N.V., Falckstraat 15-29, Amstcriam C VRAAGT PRIJSOPGAVE AAN HUIS er was geen omweg mogelijk, want de rest van de omgeving bestond uit moeras. Knots en Knars haalden diep adem en als het niet zulke nare lui geweest wa ren zouden we er bewondering voor gehad kunnen hebben, want ze deden het zo voorzichtig, dat ze het gevaarlijke eind langs de grens van het dorp on opgemerkt aflegdenl Nu kon het niet meer missen, een halve kilometer verder in het oerwoud gaf Knars een kreet van vreugde: voor hen lag het olifanten kerkhof met het ivoor hoog opgestapeldl Ze hadden hun doel bereikt. 1760. Je moet niet vergeten, dat Knots en Knars vak lui waren op het gebied van overvallen; als die schildwacht tot drie had kunnen tellen zou hij daar geen tijd voor gekregen hebben, want in die tijd was hij al tegen een boom geduwd en met lianen zó vast gesnoerd, dat de enige beweging, die hij nog maken kon was met z'n ogen rollen en daar had hij niet veel aanl Knots en Knars raapten hun wapens weer op en gingen verder op het doel af. Het gevaarlijkste stuk kwam nu: de weg naar het olifanten-kerkhof liep namelijk rakelings langs het dorp der Witte Negers ÜjdvcMsmiisiA kunnen ook TELEFONISCH opgegeven worden AMERSFOORT 6235 Doopsgezind rusthuis te Zeist Zaterdag geopend Er was Zaterdagmiddag buiten gewoon grote belangstelling voor de opening van het nieuwe rust- huls der Doopsgezinde Gemeente „Schaerweijde" aan de Utrechtse- weg te Zeist. Door de restauratic van het vervallen gebouw, dat reeds geruime tjjd de omgeving ontsierde, is het aantal schone plekjes van Zeist weer met een uitgebreid. Deze inrichting van de Stichting Doopsgezind Rusthuis biedt plaats aan zestig ouden van dagen, die ondergebracht zullen worden in de kamers van het hoofdgebouw en het koetshuis, welke verbonden zijn door een passage. De verzorging van de gasten berust bij de direc trice, Zr. J. H Kooy, die bijge staan wordt door veertien dames. De voorzitter van het bestuur der Stichting ds J. J. G. Wuite van dc Doopsgezinde Gemeente te Utrecht, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de gebeurtenis sen, die de totstandkoming van het rusthuis zijn voorafgegaan. Hij noemde het resultaat, dat na een lange periode, waarin vele moei lijkheden overwonnen moesten wor den. alleszins bevredigend. Hij dankte allen, die hun medewerking hebben verleend bij de bouw van het rusthuis, in het bijzonder B. en W. van Zeist, de architecten en dc firma H. J. Jurriëns te Utrecht „De meeste dank zijn wij echter verschuldigd aan Hem, zonder wiens Hulp dit resultaat nooit be reikt was', aldus ds Wuite. Namens dc Commissaris der Ko ningin bood de heer J. Kupers zijn gelukwensen aan. De loco-burge meester van Zeist, wethouder W. Schmidt, wees op hei feit. dat door de restauratie van dit gebouw de omgeving der Utrcchtseweg be langrijk is verfraaid. „Bovendien is hier in dc leniging der woning nood voorzien," aldus de heer Schmidt. Vervolgens boden mr H. Craan- dijk, namens de Alg. Doopsgezinde Sociëteit en de heer Z. van der Zwaag, voorzitter van de Kerke- raad der Doopsgezinde Gemeente te Utrecht en lid van de Raad van Toezicht, hun gelukwensen aan. Ds W. Mesdag sprak als verte genwoordiger van de Doopsgezinde Gemeente te Zeist. Hij richtte zich in het bijzonder tot de directrice Zr. Kooy en sprak de hoop uit, dat hun samenwerking, waar het de geestelijke verzorging van dc gas ten betreft, niets te wensen zou overlaten. Tot slot voerde het woord dr J. de Koning, Remonstrant predikant te Utrecht, die namens de diverse vrijzinnige groeperingen zijn ge lukwensen aanbood. SOESTERBERG Stopbevel niet opgevolgd Twee punten waren aan een 58- jarige Amersfoortse aannemer al hier ten laste gelegd, toen hij zich Maandag j.l. voor de Utrechtse Politierechter moest verantwoor den. In dc eerste plaats zou hij op 15 Juni j.l. in dronken toestand een auto hebben bestuurd, vervol gens zou hij diezelfde avond of nacht niet voldaan hebben aan een vordering tot stoppen, hem gegeven door een agent van politie op dc Prins Alexanderweg onder Bos en Duin. De Officier van Justitie achtte beide feiten bewezen en requirecr- de tegen de aannemer één maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf en ontzetting uit de rijbevoegd heid voor de tijd van twee jaar. De verdediger, mr Terlaan. be twistte de staat van dronkenschap van zijn cliënt, die weliswaar had toegegeven die dag zeg k zeven borrels te hebben gedronken, maar die z.i. toch niet zo dronken was ge weest, dat hij geacht moest wor den geen auto te kunnen bestu ren. De uitkomst van de bloed proef, waarbij 1.59 per mille alcohol was gevonden, was z i. als schuld bewijs niet doorslaggevend. Der halve concludeerde hij tot vrij spraak van de eerste tenlasteleg ging en vroeg voor wat de tweede betreft clementie. De rechter achtte de dronken schap van de aannemer niet be wezen, maar oordeelde hem wel schuldig aan veronachtzaming van het politioneel stopbevel. Hiervoor legde hij de betrok kene één week gevangenisstraf op. WOUDENBERG Aanbesteding Maandagmorgen had ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van 't verharden van de Gnftdijk. Er waren elf gegadig den. J dc Haan, Oud-Lcusden 2337; B. Rijkcbocr. Amersfoort ƒ2390; K. v. Barnevcld. Zeist 2890; H. Emclaar. Zeist 2900; C. T. Blokhuis. Zeist 2990; D. v. d. Steeg. Nieuwerburg t 3316: T. Ippels en Co.. Soesterberg 1 3650: J. de Kroon. Rhenen 4246: P. Henzen. Eist (Amerongen) f 4250; W. v. Plateringen. Amersfoort 6300; N.V. Z.H B Amster dam 11529. Door dc Rijkspolitic zijn hier aan gehouden drie minderjarige jongens uit de stichting Hoenderlo. Ze zijn door ambtenarert van de stichting terugge haald. SOEST Reserveband met wiel ontvreemd Een Soester autobezitter kwam tot de onaangename ontdekking, dat van z'n auto, die hij in z'n tuin had geplaatst, het reservewiel met band was ontvreemd. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. Verpleegster door auto gegrepen Maandagmiddag om half drie reed zuster D„ na een bezoek aan een familielid aan de Duinweg te hebben gebracht, per rijwiel weg. Juist toen zij op de Duinweg was. kwam zij te vallen en werd door een juist aankomende auto aange reden. met het gevolg, dat zij met enige verwondingen aan hoofd en lichaam en met een ontwrichte schouder naar De Lichtenberg moest worden vervoerd. De autobe stuurder treft geen schuld. Misbruikt vertrouwen „Ten enenmale onbegrijpelijk", noemde de Utrechtse Politierechter de daad van een 19-jarige kouscn- reparatrice, die zich Maandag j.l. voor hem moest verantwoorden we gens diefstal van een gouden scha kelarmband ten nadele van P. H. de H. De verdachte woonde in bij ge noemde De H. en er was een nogal vriendschappelijke relatie tussen haar en de hoofdbewoonster. Toen de juffrouw op 23 Mei met enige boodschappen thuis kwam en haar deze liet zien, maakte zij zich stie- kum meester van een gouden scha kelarmband. welke zij de volgende dag verkocht. Later kreeg zij spijt van het geval en kocht het waarde volle voorwerp terug. Het onbegrijpelijke van het geval stak hierin, dat de daderes een weekloon van 26 genoot, waarvan zij niets behoefde af te geven. Toch had zij nog kans gezien een schuld van 150 te maken, voor de aflos sing waarvan zij de gouden arm band had bestemd. De Officier van Justitie schetste het geval als een „ernstig misbruik van vertrouwen", maar gelet op haar jeugd en nog blanco strafregis ter, wilde hij voor dit maal nog een onvoorwaardelijke gevangenis straf eisen. Twee maanden voor waardelijk luidde zijn eis, benevens 25 boete, subs tien dagen hechte nis. De Politierechter vonnise conform Gevonden voorwerpen Hondenhalsband met penning; glacé dameshandschoen: polshorlo ge; groen kinderwantje; 2 broches; zilverbon van f 250; taalboekje en schrift; portemonnaie met inhoud; schort; paar heren handschoenen; damestasje; leren riempje met sleu tels; Gazelle damesrijwiel; zwart rijwielpompje; paarlensnoer; gerui te wollen sjaal; lipssleutel; cein tuur; tafelmes; bouvier; tasje met kinderspeelgoed, ring met sleutels; zwarte ballpointpen; 2 zilveren ket tinkjes; rozenkrans; combinatie tang; beige kinderwant; zwart zak mesje. Twee Soesters, de C. en D. hadden blijkbaar grote haast, toen zij te Soestduinen voor de gesloten overweg kwamen. Fluks werden de neergelaten afsluitbomen opgebeurd en de reis werd vervolgd over de gesloten spooroverweg. Er volgde natuurlijk een proces-verbaal. Een bewoonster van het Kerkpad, die zich tot nog toe niet bij de gemeentelijke vuilnis-ophaal dienst heeft aangesloten, moest haar huisvuil toch kwijt, waarvoor zij fle berm van de Ned, Spoorwegen uitkoos. Zij werd geverbaliseerd. Nieuwe directeur voor ..Maasoord'' ROTTERDAM. Voor de benoe ming van een geneesheer-directeur der psychiatrische inrichting „Maas oord" een vacature, ontstaan door het vertrek van dr. Joh. v. d. Spek wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd wordt aanbevolen dr. F. J. Tolsma. thans waarnemend geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting „Veldwijk" te Ermelo.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4