STADSVENSTER ..Zonnebloem school is gestart met vijftien leerlingen Kruipt niet weg achter Uw moeder....'' Expositie van AKG brengt enige verrassingen Commissaris der Koningin opent Streekbeurs Amersfoortse bedrijven zien nut van cursus in Noteert U even 2 Woensdag 17 October 19S1 Dinsdagmiddag om vier uur werd in alle eenvoud in de Huishoudschool aan de Bcekcnsteinsclaan de Zonnebloemschool geopend door de voorzit ster der Stichting Zonnebloemschool, mevrouw Van BiencmaProp. Tevens waren aanwezig mej. Francken, directrice der Huishoudschool en mevr. mr, A. BeemBoegheim, secretaresse der Stichting. De curus begon met 15 leerlingen uit Amersfoortse bedrijven. De lessen worden gegeven Dins dags en Donderdagsmiddags van 46.30 uur, dus half in werktijd, half in vrije tijd. De voorzitster sprak in haar welkomstwoord haar grote blijdschap en voldoening uit, dat eindelijk na jarenlang proberen de Stichting tot stand was gekomen, terwijl de bedrijven bereid waren gevonden enige leden van hun personeel dc lessen te laten volgen. die Mevrouw VAN BIENEM A-PROP Zeer aantrekkelijk lesrooster In het voorjaar 1951 werd aan de Sectie Vrouwen van de AG. ge vraagd of zij dit werk op zich wil den nemen, nadat in de Sociale Sectie al jarenlang vergeefse po gingen waren aangewend. Sedert 13 April werden er verschillende vergaderingen belegd tezamen met het bestuur der Mater Amabalis- school en verschillende genodigden uit bedrijven en verenigingen, waar als spreekster optrad mej. 's-Jacob en mej. mr Klomp uit Utrecht, die op duide lijke en over tuigende wijze aantoonden, dat de cursus sen alleen kun nen slagen, als ze in werktijd gegeven worden en hoe noodzake lijk deze zijn, wil het moreel van ons volk op de duur nog niet meer achteruit gaan. De gemeente was toen vertegenwoordigd door wet houder Koopman, die mededeelde, dat het gemeentebestuur deze op leiding zeer noodzakelijk oordeelde en alle medewerking toezegde. Spreekster vertelde de meisjes waarom deze cursus zo noodzake lijk voor hen is. Nu men alom spreekt over industrialisatie, zullen er steeds meer meisjes naar fabrie ken en bedrijven gaan. waar zij, door aan de steeds hoger opgevoer de productie mee te werken, een nuttige plaats innemen. Zij helpen mee de welvaart van ons land weer omhoog te brengen en door export deviezen te verdienen. Maar daar door missen zij één ding, nl. de ge legenheid zich voor te bereiden op Advertentie (I. M.) ?*ïs. U blijft monter en fris wanneer u. qeniet van de Merkwl^e"de GRAND THEATRE t.m. 17 October ..Vier ln een jeep" 14 jaar. Zondag 2 4.15. 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen 2.30 6.45 cn 9 uur. ..Donderdagcyclus". 18 October 2.30 6 45 cn 9 uur „Ge kroonde Slaven" 18 jaar. CITY THEATER ..De Grote Parade" Elke leeft. Zondag 2 4.15 6 45 en 9 uur. Ov. dagen 2 30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER Van Vrijdag t m. Maandag: ..Dc Koning der wildernis" 14 jaar. Van Dinsdag tm. Donderdag: „Misdaad zonder Schuld" 14 Jaar. Zondag 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ovr. dagen 2.30 6 45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van WH- dag t.m. Maandag ..Het teken van Don Marcos" 14 jaar. Van Dinsdag t.m. Donderdag; ..Francia weet 't beter" 14 Jaar. Zaterdag 230 6.45 en 9 uur. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov. dagen 2.30 en 8 uur. „HET BAKEN". Utrechtseweg 102, tm. 22 October Jublleumtentoon- steling Edith Pijpers. Geopend van 9 tot 13 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. TENTOONSTELLINGSZAAL Paulus Buyslaan 1, tm. 4 November: Na jaarstentoonstelling Amcrsfoorts Kunstenaars Genootschap. Geopend van 10 t°t 5 uurï Zondags van 2 tot 5 uur. 17 October, Woensdag Blauwe Vogel Stichting: Film: „Blauwe Vogels vliegen uit". Wykgcbouw L. Cos- terpleln, 20 uur. 17 October Woensdag Volksuniversi teit: .Enkele hoofdstukken uit de evolutie van het leven op aarde". 3e les. Openbare Leeszaal, 20 uur. 20 OCTOBER. Zaterdag. Amersfoorts Toneel Ensemble: „Baron van Ha- bernlks". Amicltla. 20 uur. 21 OCTOBER, Zondag. Inst, v Volks- ontw. Filmochtend: „Scluscia". City- theater 10 uur. 21 OCTOBER. Zondag. Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, alde- llng Amersfoort: receptie t.g.v. het 40-jarig bestaan. Academie van Beeldende Kunst. 15 uur. 22 OCTOBER. Maandag. Ned. Ver. v. Ex-politieke Gevangenen, afd. A'- foort- bijeenkomst. Hotel Monopole. Stationsplein, 20 uur. MUSEUM FLEHITtt. Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l4 uur Zaterdag 10-12 en 1.30—3 uur. OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassen 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 79 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.30—4.30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrtidagavond van 7—8 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit- lening 11-12.30 en 2.30-5.45; MaaD- dag- en Vrtidagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 45 uur. hun toekomstige levenstaak: van vrouw en moeder. MOEILIJKE TAAK Voor elk eenvoudig baantje wordt tegenwoordig een opleiding ge vraagd. hoeveel te meer is het no dig zich voor te bereiden op de moeilijke taak van huisvrouw. Zij toch moet alles kennen, koken, naaien, wassen, baby- en kinder verzorging. eenvoudige ziekenver pleging, een huishouden goed kun nen regelen en het geld doelmatig besteden. Van haar handigheid en flinkheid hangt het welzijn van het hele gezin af. „En vrouw bouwt het huis of breekt het tot gruis", is een spreekwoord, dat een diepe waarheid bevat. De vrouw draagt in de samen leving de grootste verantwoorde lijkheid. Maar hoeveel meisjes gaan tegenwoordig trouwen zonder enige voorbereiding' De ongelukken blij ven dan ook niet uit; en veel ont wrichte huwelijken en veel kinder leed zijn het gevolg van dat ver keerd opgezette huwelijk in zorge loosheid en zonder verantwoorde lijkheidsgevoel gesloten. De meisjes eisen, dat de man genoeg verdient om het gezin te kunnen onderhou den. De jongens mogen en moeten eisen, dat hun a.s. vrouw bekwaam is de huishouding te voeren en het geld doelmatig te besteden, zo. dat het gezin er het grootst mogelijke profijt van trekt. Twee en een kwart milliard guldens gaat door de handen van de arbeidersvrouw. Spreekster vestigde er dc aan dacht op. dat in oorlogstijd de vrouwen getoond hebben, hoe groot hun betekenis voor het gezin is. Het huisgezin wordt vaak het fun dament van de staat genoemd. Men begrijpt dus hoe groot het gevaar is als vele van deze huisgezinnen bedenkelijk achteruit gaan door gebrek aan opleiding van de huis vrouw. VEEL DANK Gelukkig telt onze stad vele be drijven, waarvan de directies zeer sociaal voelend zijn en begrip heb ben voor dit maatschappelijke pro bleem. Ondanks de moeilijke eco nomische omstandigheden, ondanks productieverlies en toch doorbetaal de werkuren en bovendien nog 70 cent lesgeld per week per meisje, aarzelden zij niet enige meisjes af te staan en de gelegenheid te geven de cursus te volgen. Zij tonen daar door, dat zij hun werknemers niet zien als nummers, die meehelpen verloor de productie op te voeren, maar als mens. die ze de kans geven in de toekomst met meer zekerheid haar levensgeluk op te bouwen. Daarvoor zijn wij hen veel dank verschuldigd. Spreekster raadde de meisjes aan. dit te waarderen en te laten zien. dat ze alle opofferingen waard wa ren door vol ambitie en trouw de cursus te volgen. Zij sprak de hoop uit. dat nog meer bedrijven zullen volgen. Vol bewondering was zij voor het werk van de directrice. Niet al leen had deze in de loop der jaren meer dan dertig vergaderingen voor deze school meegemaakt, maar zij had de sectie vrouwen steeds bij gestaan met haar raad en het is vooral aan haar steun te danken, dat de Sectie Vrouwe-i tot een re sultaat kwam. Met grote zorg heeft zij leraressen uitgekozen voor deze nieuwe opleiding, die niet schools gegeven zal worden maar vooral gebaseerd op karaktervorming. Het gehele programma, dat 40 werk weken omvat, ziet er zeer prettig uit. cn is verdeeld in 60 uren koken. 40 uren naaien, 20 uren al gemene vorming, 20 uren huis- en huisgezin, 20 uren kinderverzor ging, 10 uren medische raad, 10 uren zang. 10 uren gymnastiek. 10 uren bespreking leidster. Spreekster besloot met de volgen de woorden: Als jullie met evenveel toewijding de cursus gaat volgen, moet ze slagen en ik weet zeker, dat je. na een jaar blij bent. dat je deze nieuwe Zonnebloemschool kón en mócht bezoeken. Ik hoop, dat jullie aan deze datum 16 Octo ber later met grote dankbaarheid kunt terugdenken en dat deze school in de toekomst vele jonge gezinnen ten zegen mag zijn. Hiermee verklaarde de voorzitster de Zonnebloemschool als geopend. Amersfoortse politie neemt de leiding Hoewel de returnmach tussen de po- litle-elftallcn van Amersfoort en Utrecht in een gelijk spel geëindigd is bestaat er een kans dat deie stand nog in een Amersfoortse overwinning veranderd zal worden. Omdat de vorige ontmoeting tussen de twee steden een 4—2 zege voor Amersfoort had opgeleverd, vertrokken onze politiemannen naar Utrecht in de verwachting dat dc tegenstand zwaar zou zijn een verwachting, die bewaar heid werd. Utrecht bracht zijn sterkste elftal in het veld. Toch was het de Amersfoortcr Breijer. die "t eerste doel punt scoorde Dat gebeurde voor de rust Er na kreeg Amersfoort geen voet meer aan de grond De ploeg trok zich terug in de verdediging, soms met de rug tegen de muur. Toch slaagden de Utrechtenaren er aanvankelijk niet in een tegenpunt te maken, vooral door het uitstekende spel van dc verdediging Toen echter de speeltijd volgens velen verstreken was liet de scheidsrechter doorspelen. De grensrechter begon te vlaggen, omdat ook hij van mening was dat het einde gefloten moest worden, en in de ontstane verwarring kon de Utrechtse rechtsbinnen het begeerde te- genpuntje scoren. Volgens de stopwatch van de grensrechter gebeurde dit echter 4 min. 12 sec. te laat Amersfoort tekende na afloop van de wedstrijd protest aan tegen het Utrecht se doelpunt Van de beslissing hierop zal afhangen of onze stadgenoten één of meer puntjes veroverd hebben. Ze heb ben in ieder geval de leiding in de af deling, doordat Baarn van Hilversum „Kruip niet weg achter uw moe der, want dat zal u niet redden van de dood." zo luidde de tra- gisch-pathetische aanhef van een brief, welke een 48-jarige fabrieks arbeider te Bunschoten op 29 Juni bad geschreven aan de gebrs. M., die zijn naaste buren waren. En die brief loog er bepaald niet om, want het slot luidde: „Ik moet mijn geld hebben, zo niet, bid dan, anders zal 't eindigen met ons al ler dood." Nu bestond er inderdaad een oude kwestie, eigenlijk een fami lievete, tussen de briefschrijver en zijn buren, welke laatsten ca. 25 k 30 mille zouden zijn verschuldigd aan de steller van de dreigbrief. Bij ontvangst van het schrijven sloeg hun de schrik om het hart, zij haastten zich naar de politie cm aangifte te doen, met gevolg dat de fabrieksarbeider wegens „bedreiging met enig misdrijf te gen het leven" werd gearresteerd. Bij huiszoeking werden ook nog enige wapens gevonden, t.w. een stengun, een geweer plus elf kara bijnpatronen, die echter niet op het schietuig pasten. De briefschrijver werd in zeer opgewonden toestand aangetroffen, hetgeen een gevolg was van een bezoek, dat hij vóór het schrijven van het gewraakte stuk aan een kwakzalver had gebracht. Nu had deze wonderdoener hem niet meer of minder dan zijn doodvonnis voorspeld en als reactie greep zijn patiënt naar de pen om alvast te trachten de uitstaande gelden voor vrouw en kinderen te bemachti gen. Bij de behandeling van zijn zaak Dinsdag, bleek de man wel heel wat gekalmeerd en zag hij zelf wel in onverstandig te hebben ge handeld. Zijn uitleg was, dat het hem alleen om het geld te doen was geweest, hetwelk hij zonder civiele procedure wenste te ver krijgen. „Een zonderlinge geschiedenis" noemde de Officier van Justitie deze briefschrijver, waarbij hij er op wees, dat er reeds geruime tijd moeilijkheden waren tussen ver dachte en de familie M., wegens aanspraken op geldsommen, die verdachte tegoed zou hebben. Re kening houdend met het vrij gun stig rapport eiste de Officier acht maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht door het Leger des Heils. De verdediger, mr v. Ravens- waay, zag in het gebeurde uitslui tend het bewijs van de opgewon den toestand, waarin zijn cliënt bad verkeerd en verzocht diens onmiddellijke in vrijheidstelling. Na gehouden Raadkamer wees de Rechtbank dit verzoek af en bepaalde de uitspraak op 30 Octo ber a.s. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1718. Ja, Kanoukl heeft het goed geraden: de hele buit van Kid Blauw- neus zit in het kistje! Met zijn mes breekt hij het deksel los en dan staat zelfs Kanouki even verbaasd. De inhoud blijkt n 1. te bestaan uit juwelen, goud, diaman ten cn andere kostbaar heden, zeker ter waarde van een half millioen dollar. Kanouki stoptal- vast wat in zijn zakken en doet de kist dan weer dicht. Dan gaat hij aan dek en deelt Rob mee, wat hij heeft gevonden. Die K:d dacht mij even tjes bij de neus te ne men," zegt hij, „maar dat zit hem niet glad. 1 jij me naar die motorboot brengt, verdelen we de buit. Ieder 10.000! Ga Jij daar mee accoord?" Daar zit wel voor 20.000 dollar in die kist. Als A.G.-zaaltje blijkt ook artistiek een prettige aanwinst Een kleine twintig leden van het Amersf. Kunstenaarsgenootschap heeft elk één schilderij (tekening) ingezonden voor de tentoonstelling in het pas geopende gebouw van de Amersf. Gemeenschap op de hoek van Utrechtseweg en Paulus Buyslaan. Voor veel meer dan twintig king. Het deftig Frans aandoen- schilderijen (tenzij van klein for maat) is in deze nieuwe exposi tieruimte geen plaats. Dit is wel het enige kwaad (als men wil) dat er van te zeggen valt. De zaal krijgt weliswaar zijlicht, maar van de beide smalle kanten, en doordat wanden en zoldering wit zijn wordt het licht zo volledig mogelijk weerkaatst. Er is alle reden tevreden te zijn met deze prettige aanwinst. Wat het artistiek gehalte be treft bevredigt de tentoonstelling de verwachting en zij zorgt te vens, voor enkele verrassingen. Deze komen, zoals ik het zie, van J. Bezaan, Willem J. van Dam, mevr. v. Haersolte de Lange en mej. S. v. Heukelom. Bezaan's grote stilleven met z.g. „boerenlelies"' is wpl wat bedwon gen van opbouw en factuur, maar mooi, warm van toon en kiem en interessant van contrastwer- Uitspraken rechtbank De Utrechtse Rechtbank wees Dinsdag vonnis tegen drie ingeze tenen in deze stad, die zich door middel van inbraak toegang had den verschaft tot het lompenpak huis van J. L. en daaruit een par tij lompen ontvreemdden. De straffen luidden als volgt: De 24-jarige sorteerde P. S. tegen wie 12 maanden met aftrek was ge- eist, waarvan vier voorwaardelijk, kreeg 12 mnd. gevangenisstraf met aftrek, waarvan zes voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar alsmede onder toezichtstel- ling van het Leger des Heils; de 34-jarige koopman G. v. d. K. werd veroordeeld tot een gevange nisstraf van acht maanden met aftrek, waarvan vier voorwaarde lijk met een proeftijd en toezicht als vorige verdachte: geëist was tien maanden met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk. De 21-jarige sigarenstripper G R.. tegen wie zes maanden met aftrek was geëist waarvan twee voorwaardelijk, hoorde zich ver oordelen tot een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar alsmede toezicht van de R.K. Reclassering. De Utrechtse Rechtbank veroor deelde Dinsdag een 57-jarige ma chine-monteur alhier, die na een faillissement een door zijn com pagnon aan hem uitgekeerd geld bedrag niet aan dc curator had opgegeven, tot een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek van voorarrest. Geëist was tien maanden met aftrek. Burgerlijke Stand GEBOREN: Jannie Gcra Johanna, d. v. J. Tak en J P Muis; Hendrikus Adnanus, z. van H Rekers cn A. Jekel. GETROUWD: J. A. M. Poort cn M. T. Viester: D. W. Kraaikamp cn C. H. Hoo- gendoorn; J. H. v. d. Heuvel en J. de Jonge. OVERLEDEN: E M H. J. Jeukcndrup. 55 jr, geh. met J. H. Bucx. de huis met park van W. van Dam heeft in zijn groen en geel een pittig accoord en is „chic" van lijn. Het bosgezicht van mevr. Haersolte, die tot dusver bij voorkeur vergezichten schil derde. is van een bijzondere in timiteit; de vlotte schildering, dc geestige tegenstellingen in de kleur en de vele details maken dit doek tot een glanzend juweeltje. Mej. v. Heukelom heeft in haar stillevens reeds een gerijpte kracht, thans spreidt zij in de grote apothekersfles en in de forse stenen pot een opmerkelijke monumentaliteit ten toon, die ge paard gaat met een indringende stofuitdrukking. Het bloemstilleven van Ed. Pij pers is van een pétillante verfbe- handeling. Het merkwaardige landschap van D. v. d. Zweep roept suggesties op aan het Heili ge Land. Van J. Meine Jansen is er een zeegezicht, karakteristiek voor de manier van het expressio nisme. Kees Kuiler gaat in het subjectieve nog veel verder en herinnert in dit werk aan sommige oude doe ken van Janus de Winter. Portretten zijn er van J. H. Pennings (een Ta- gore-figuur) van J. G. Nijland (een kloek getekend por tret van de heer L. Leopold, (de di recteur van de HBS) en een fijn baby portretje van J. Wit_ tenberg. Diens vrouw heeft een ge voelig bloemstilleven i ingezonden. Voorts noem ik een pop- penstilleven van Jkvr. v. Holthe tot Echten, een fijnzin nig kerkinterieur van de hoogbejaar de mevr. Adriani Hovy, een getekend romantisch land schap van Henk Albers, een fantas tisch exotisch land schap van mevr. KnyderBouman, een stilleven met rozen van J. Nieweg, een aquarel van D. van Luyn en een klein stilleven van A. Borst. C. A. S. Op onze foto's van de AKG-ten- toonstelling ziet U een .Buiten aan de Vecht", geschilderd door Willem van Dam en een stilleven, geschil derd door Jo Bezaan. (Eigen foto) Drieledig geding om koperdiefstal Twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waar van vier maanden voorwaardelijk, eiste de Officier van Justitie bij* de Utrechtse Rechtbank Dinsdag tegen een 21-jarige electricien uit Leusden wegens diefstal van grote hoeveelheden koper ten nadele van een apparaten-industrie te Amersfoort. In het tijdvak MaartJuni van dit jaar had de verdachte herhaal de malen hoeveelheden koper, be nevens een aantal zilveren contact mesjes onder zijn overall uit de fabriek gesmokkeld en deze bij een Amersfoortse opkoper te gelde gemaakt. Volgens zijn zeggen be droeg de totalé hoeveelheid circa 400 kilogram, doch volgens de ver klaringen van de grossier in oude metalen, die het geheel van da opkoper had overgenomen zonder te weten, dat het hier gestolen goed was. betrof het in totaal een hoeveelheid van 1416 kilogram, waarvoor een bedrag van 2760,15 door hem was uitbetaald. De jongeman verklaarde tot het misdrijf te zijn gekomen om zich de nodige gelden aan te schaffen I voor zijn huwelijksuitzet. Tegen de opkopers in eerste In stantie. een 52-jarige koopman en diens echtgenote, beiden te Amers foort, requireerde de Officier res pectievelijk tien maanden gevan genisstraf zonder aftrek en tien maanden met aftrek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk De Rechtbank zal 30 October a.s. vonnis wijzen in dit drieledig ge ding. Veiling van huizen In de Dinsdagavond gehouden veiling van onroerende goederen ten overstaan van notaris mr W. Hoevers te Amers foort. werd het navolgende perceel pu bliek verkocht: Het woonhuis met schuurtje en tuin aan de Leusderweg 288, aan de heer A. Raphet Meeng voor f 10.000. Uitslagen kaarttournooi In het „Spaan en Bertram" kaart tournooi is de demi-finale bridgen ge wonnen door: Arbeidsbureau, Blazer en Metz: Polvnorm en Sova I. Deze ploegen (elk 4 man) spelen vol gende week Dinsdagavond om de vier prijzen (le prijs wisselbeker). AVONDDIENST APOTHEKEN: Keijser. Langcstraat 9. tel. 6807; Kraan, Oude Soesterweg 89. tel. 4893. Klop buiten te zijn. Boven de nevelbanken tekent zich langzaam een rossige gloed af. Dc zon wint opnieuw de strijd. Haar warmtebron verdrijft de koude damp, die over de landen ligt. Ja, zo in de vroegte wrij- pinavond, op 27 November ding boeken naar de Hoo- komt Marie-Thérése Four- geweg gegaan. neau, 'n jonge Franse pia niste, concerteren en Vrij dag 14 December geeft Ge rard Hengeveld een piano recital. Al met al een pianisten ven we in onze handen en serie, waaraan de muziek- zeggen „het is koud". Eni- liefhebbers vreugde zullen ge uren later zitten we, op beleven. een beschut plekje, heerlijk in de zon te koesteren en trekken de jas uit en zeg gen het is toch nog warm voor de tijd van het jaar We zijn wel gezegend met zo'n herfst. Lectuur Onze lectuur-actie voor de zieke militairen loopt uitstekend. Vandaag had den wij nog een kort ge- Voor de derde zending staat al een stapel tijd schriften ge eed. Er komen ook nog wat boeken bij, daar zijn we zeker van. Deze derde zending gaat naar het militair sanato rium aan de Utrechtseweg. Onze weet u zo langzamerhand wel: 4291 en 6235! eveD aaD t Stadsven tter. Tel 4291: tedere morgen van tien tot twaalf uur. dc bocht correct te nemen. Straatmakers ploeteren hard om deze drukke ver- telefoonnummers keersweg spoedig klaar te hebben. Morgen is het mis schien al zover. Let u dan ook op die streep en steekt u dan ook uw hand correct uit, wiel rijder? Meizon straalt over de aarde." Maar tja, wc we ten wel beter! Staat de kachel al? „Het is koud" IJ ET enthousiasme om JJ 's morgens vlug uit bed te springen, de zon te gemoet. luwt wat. „Het is koud," zeggen de mensen. Zelfs jonge mensen lopen in hun handen te wrijven Amersfoorters en doen een beetjé rillerig. Zo langzamerhand krij gen ze gelijkHet is fris. Hier cn daar daalt in de nacht het kwik onder het nulpunt. Over dc weilan- Zo 's middags in de zon sprek met de chef-verple- heeft een mens behoefte ger van het militair kospi- om te zingen van ..Gouden taal aan de Hoogeweg. Hij verzekerde ons, dat de ac tie door de verpleegden chauffeurs van mee te pra- Wegverbetering Er was zo hier en daar in de bocht van de Snouck- aertlaan naar de Stations weg wel een klinker ge havend. Het is een gevaar lijke hoek, daar weten de zeer wordt gewaardeerd. De tijdschriften gaan van hand tot hand. Vooral de zeer groot. ten. Het slipgevaar is er, vooral bij vochtig weer, doen we dan: 59919 plus 4 Dc stand Hoera, we gaan weer vooruit. „Telt u er maar vier bij," zei de ambtenaar van „bevolking". En dat De Pianisten-serve oude exemplaren, bijv. die Gemeentewerken doet uit de eerste wereldoorlog, echter alles om het weg- muziekminnende waarin zo veel bijzondere dek zo goed mogelijk te ters krijgen in dingen zijn te lezen en te houden. Al enige dagen zien, worden verslonden, wijst een agent de wegge- de komende maanden de schouwburg Amicitfa goede piano-avonden aan- geboden. In de zogenaamde nig uur mee gevuld, waar- - i ja. unHflpc nAPI. Ook' de boeken komen in bruikers de richting Vlas- goede handen. Er is al me- akkerweg aan. In de bocht, den kruipt nevel. Het vee, der Pas, Fourneau en Hen- nop steeds in de wei(!), geveld pianisten-serie komen dit- maal de kunstenaars Van loos zouden zijn geweest. U weet dus, lezers van beneden aan de Stations in de zieken anders doel- weg, is men druk bezig om het wegdek te vernieuwen. w MEr komen mooie gave klin- Stadsvenster. dat uw me- kers te liggen en meteen a a Ull dewerking aan deze lec- wordt een witte band in t i zoen IS nei een ,ees. Op 25 October verzorgt tuuractie niet tevergeefs is. wegdek gebracht om de in de vroege morgen Theo van der Pas een Cho- Vandaag is ,de tweede zen- weggebruikeis te chwneen nog staat dicht opeen. En toch is het een feest met goede program ma's uit. maakt 59923! Goed zo! Dat is een bescheiden stap op de weg naar de zestigdui zend! Amersfoort zestigduizend inwoners, dat geeft „ge bak" of beschuit met muis jes! Mooi weer! „Ik kan er maar niet toekomen om mijn strand- pak op te bergen", zei 't manneke vanmorgen. WOUDENBERG Tegen twee uur Maandagmiddag verzamelden zich vele genodigden in de zaal van de Nieuwe Poort te Woudenberg, waar de Streekbeurs geopend iou worden. Onder hen wa ren de heer M. A. Reinalda, de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en mevrouw Rei nalda: de burgemeester \an Wou denberg. de heer J. A. Hosang en mevrouw Hosang; de wethouders, de heren G. A. Versteeg en C. H. Cortus; de gemeentesecretaris N. J. C. Cramer en de burgemeester van Maarn, baron van Hemcrt tot Din- geshof. De voorzitter van de Midden standsvereniging. de heer IJ. Smit. heette allen hartelijk welkom en dankte de Commissaris der Konin gin voor zijn bereidwilligheid om deze beurs te willen openen. Ver der dankte hij de heer Essenslam, de nieuwe hotelhouder, voor zijn buitengewone medewerking. Zonder zijn steun had de beurs wellicht niet kunnen doorgaan. De Commissaris der Koningin wees er in zijn openingsrede op, dat ons land het dichtstbevolkte land van Europa is. Dit stelt ons voor enorme problemen, waarvoor een oplossing gevonden moet wor den. Nederland heeft geen grond stoffen en moet dus veel importe ren. Onze importcijfers zijn hoog. De moeilijke omstandigheden waar in ons land verkeert, worden nog verzwaard door de naweeën van de oorlog. Voor 1940 was Nede/land een rijk land. na 1945 is er weinig meer over. Toch is er in Neder land een grote volkskracht aanwe zig. Die uit zich ook vooral bij het agrarisch deel van ons volk. Ook de industrie toont die volkskracht. Dat de industrialisatie zich uitbreidt heeft twee grote voordelen: het voorkomt werkloosheid en is gun stig voor de betalingsbalans. Ook 't werk der agrariërs en dc resulta ten daarvan zijn van groot belang voor die betalingsbalans. Deze ex positie is een uiting van kracht. En wat beduidt deze tentoonstelling0 Goederen verkopen en de bevolking aantrekken. Alle mensen, die aan deze beurs meedoen, hebben elkaar gevonden en waren tot samenwer king bereid. In het Nederlands© volk zijn de krachten aanwezig voor grote prestaties. „Moge deze eerste Streekbeurs volledig slagen", aldus eindigde de Commissaris zijn met grote aandacht gevolgde openings rede. Daarna werden de verschillende stands bezichtigd. Het geheel maakt een schitterende indruk. De ver schillende stands zijn keurig ver zorgd. In een afzonderlijke tent kan men de tovertuin van Philips be wonderen. Na de rondgang kwam men weer in ,.De Nieuwe Poort" byecn, waar een consumptie werd aangeboden. HOEVELAKEN WATERS CHAPS VERGADERING Woensdag zal ln hotel Fontein een vergadering worden gehouden van het Waterschap De Barneveldse Beek. waar gesproken zal worden over de verkie zing van een Hoofdgeërfde en een plaatsvervangend Hoofdgcerfde uit het district Hoevelaken en Omstreken. Verder zullen belangrijke mededelin gen omtrent het Waterschap worden gedaan. Dc aanvang is om hall acht. OPBRENGST COLLECTE De opbrengst van de collecte, gehou den voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen, bedroeg 82.15. NOTEERT U EVEN Zaterdag 20 Oct. Veren. Gebouw: Kunst na Arbeid" uit Nijkerk: „Boeng Toni". 3 uur. Woensdag 24 Oct. Veren. Gebouw: Concert door het Dubbelmannen- kwartet ..De Melodie Mmners" uit Spakenburg. 8 uur. BURGERLIJKE STAND 7 tfm 13 October 1951 Geboren- Teunis. z.v. H J de Man en G. Hendriks: Aalt. z.v. G. van Door nik en K. Luigjes. Ondertrouwd. W. A. Veldhuizen, 34 jr cn C. Floor. 23 jr. Oveileden- Wilhelmus J Dijkkamp, 43 jr, echtg van K. den Heijer.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2