Stagnatie in woningbouw is niet te verwachten STADSVENSTER Geref. Kerk ontvangt derde predikant Financieel beleid opent perspectieven Evolutie van het leven op aarde KANTKLOSSEN een mooi handwerk Noteert U even Bevestiging en intrede van ds H. W Engelkes Biljartprogram „EemlancT NYLONS „Ons Genoegen 11" aan de kop 2' Vrijdag 19 October 1951 (Van een onzer verslaggevers) Deskundigen op woningbouwgebied kijken in Amersfoort hun ogen uit. ZO hebben er uren voor nodig om de bouwactiviteit in het Soesterkwartier en elders in onze stad op te nemen. J.l. Zaterdag bezichtigde een gezelschap van 30 bouwkundige ingenieurs de nieuwe wükcn. Zo is het niet alleen met de deskundigen, maar ook met de Amersfoortcrs zelf. U kunt ze zo op Zondag in stille bewondering door de nieuwe buurten van het Soester kwartier zien wandelen. Ook die mensen kyken vol bewondering naar de honderden woningen, die büna gereed zyn om mensen gelukkig te maken. Mensen, die al zo lang in beroerde omstandigheden wonen, krijgen straks een woning, een eigen huis meentebestuur tot een langzamer tempo. VIERHONDERD Vierhonderd is het getal waar op men enkele jaren v/il aanstu ren. Men is bijna aan de verdeling van 130 woningen toe. Het stre- Waarschijnlijk 400 woningen in 1952 Is het mogelijk dat Amersfoort deze activiteit blijft ontwikkelen? Wii menen van wel. Amersfoorts gemeentebestuur is op het gebied van de v/oningbouw zeer actief. Men is al enige tijd bezig om geld voor het bouwen van huizen los te krijgen. Voor 1952 zou het ge meentebestuur over ongeveer vier millioen moeten kunnen beschik ken. Men zal daartoe moeten le nen. Bijna twee millioen staat al ter beschikking en ter verkrijging van de rest doet men energieke pogingen. Amersfoort is gelukkig zeer credietwaardig. Het lenen van geld, houdt natuurlijk niet in, dat het er met de financiële posi tie van Amersfoort niet rooskleu rig uitziet. Alle gemeenten moeten daartoe nu een keer lenen! Was dit wel het geval dan vond men grote instellingen niet bereid om aan Amersfoort aanzienlijke be dragen te verstrekken Door de financiële politiek, welke het gemeentebestuur voert, is het waarschijnlijk toch nog mo- j gelijk in 1952 ongeveer 400 wo ningen te bouwen. Dit is althans het doel dat men zich stelt. Vroc- I ger had men een cijfer van 500 voor ogen, doch de algemene si tuatie dwingt ook Amersfoorts ge- voornemen. Stagnatie in de bouw activiteit is dus in Amersfoort voorhands niet te verwachten. Wij mogen daar zeer tevreden over zijn. Er zijn gemeenten in ons land, ook grote gemeenten, waar het probleem van de wo ningbouw door allerlei omstandig heden moeilijker ligt. Dank zij de activiteit en het juiste beleid van het gemeente bestuur staat Amersfoort er niet slecht voor. Men zal voorlopig kunnen bouwen en dus tegelijker tijd werken aan dc leniging van de woningnood. Van de zijde van de bouwvakarbeidersorganisaties sprak men ook waarderend over de bouwactiviteit, die in onze stad wordt ontwikkeld. OOK BURGERIJ? Het probleem van de financie ring blijft er natuurlijk ook voor Amersfoort. Hulp van de regering zal op lange duur niet kunnen uit blijven. Maar voor de overbrugging zorgt men hier in elk geval door zelf de handen uit de mouwen te steken. Zou de burgerij ook hier de ge legenheid krijgen om een steentje bij te dragen? Wij krijgen de in ven is nu do woningbouw in I druk, dat ook aan die zijde van Amersfoort aan de gang te hou- het probleem is gedacht en dat we den. Naar het zich laat aanzien daar binnenkort wel iets van te slaagt het gemeentebestuur in dit I horen krijgen. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1720 Rob legt de „Vrij heid" op dezelfde koers, die Larry enkele uren geleden heeft genomen: naar de marinebasis, die ongeveer 300 mijl van het smokkeleiland is verwijderd. Dan gaat hij zijn schip inspecteren. Alles is nog intact, be halve de radio, die weg gehaald is. Maar dan ziet hij ook de geldkist van Kid Zou dat de heu- buit van vele jaren ml* daad zijn? Dat is niet aan te nemen. Vermoe delijk heeft Kanouki oe rest al in zijn zakken gestoken. Ja. dat is zo maar voorlopig heeft Kanouki weinig reden tot juichen. Want in de i Ln de verte de „Vrijheid" verdwijnen. In mach- allerlei verwensingen na. Maar die kan hem kreek vindt hij de motorboot niet en wanneer teloze woede schudt hij de vuist en roept Rob niet meer horen, hij woedend terug roeit, ziet hij alleen nog heel I Schrijft gemeente een lening uit? Obligaties liggen binnen ieders bereik (Eigen bericht) Het gemeentebestuur van Amers foort overweegt een beroep op de burgerij voor het bijeen brengen van een zeker bedrag ten behoeve van de woningbouw. Het ligt de gemeente in de be doeling een obligatielening uit te schrijven. De obligaties zullen 1 25.—, f 50.—, i 100—, f 500—, en f 1000.groot zijn. De lening wordt uitgeschreven tegen 4%. Uiteraard dient eerst de finan ciële commissie uit de Raad te worden gehoord en daarna zal de Raad zelf zijn goedkeuring aan dit plan moeten hechten. Het is bemoedigend voor het ge meentebestuur, dat uit de burge rij reeds suggesties in deze rich ting zijn gedaan. GRAND THEATRE t/m 24 October: ..Captain Horatio Homblower". 14 jr. Zondag. 1 30. 4. 6.30 cn 3 uur; Ov. dagen: 2.30, 6.30 en 9 uur. CITY THEATER: „Vier ln een jeep", 14 Jaar. Zondag: 2. 4.18, 6.45 en 9 u. Ov. dagen- 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag. ,.De gebroken pijl". 14 jaar. Van DLnsdag t/m Donderdag „De kus der doods". 14 jaar. Zondag: 2 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t/m Maandag: ..De lotgevallen van een bakvisje elke leeftijd Van Dinsdag t/m Donderdag: „Draken- zaad". 13 jr. Zaterdag: 2 30. 6 45 en 9 uur Zondag 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen. 2.30 en 8 uur, ..HET BAKEN", Utrechtseweg 102. t.m. 22 October Jublleumtentoon- steling Edlth Pijpers. Geopend van 9 tot 13 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. TENTOONSTELLINGSZAAL Paulus Buyslaan 1. lm. 4 November: Na- iaarstentoonstelling Amersfoorts Kunstenaars Genootschap. Geopend van 10 t°t 5 uur: Zondags van 2 tot 5 uur. 20 OCTOBER. Zaterdag. „Gruno", bij eenkomst van oud*Groningers. Oranjeboom. Leusderweg, 20 uur. 20 OCTOBER, Zaterdag. Amersfoorts Toneel Ensemble: ..Baron van Ha- berniks". Amicltia. 20 uur. 20 Oct Zaterdag. Hervormd Jeugd huis, Zuidsingel (2e brugje): Lucht- vaart-Jnstulf. Ir. Cornells van de Fokkerfabrieken vertelt over vlieg tuigbouw. met filmstroken. 7 uur; 14 jaar en ouder. 21 OCTOBER. Zondag. Inst, v Volks- ontw. Filmochtend: „Sciuscia". City theater. 10 uur. 21 OCTOBER. Zondag Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, afde ling Amersfoort: receptie t.g.v. het 40-jarlg bestaan. Academie van Beeldende Kunst, 15 uur. 21 OCTOBER: Zondag. K A.B. en „De Hanze": sociale Zondag. 19.30 KAB- gebouw: toneelspel „Als de kinde ren maar eens groot zijn". 22 OCTOBER. Maandag. - Ned Ver. v. Ex-politieke Gevangenen, afd. A'- foort: bijeenkomst. Hotel Monopole. Stationsplein. 20 uur. 24 OCTOBER. Woensdag. Spoorwegto neelclub „De Diesel"- „Als de klok waarschuwt Amicltia, 20 uur. 25 OCTOBER. Donderdag. Hoofdstad Operette- ..Ich KÜssc Ihre Hand. Madame". Grand Theatre. 20 uur. MUSEUM FLEH1TE. Westsingel Oage- ItJks geopend oehalve Zondags, werkdagen van 10—12 en l4 uur Zaterdag 10—12 eD 1.30—3 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassen 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- eo Zaterdagmid dag 2.304430 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartier (Zonnebloemstraet 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11-12.30 en 2-305.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur AVONDDIENST APOTHEKEN: Keljser. Langestraat 9. tel. 6807; Kraan, oude Soesterweg 89, tel. 4393. In de Gereformeerde Kerk, L. Vrouwestraat, werd gisteravond door Ds. D. A. Zyistra in de Dienst des Woords bij de kerk van Amersfoort beves tigd Ds. H. W. Engelkes, gekomen van Delft. De gemeente was in grote getale opgekomen en als één man stemde zü in, met dc lofpsalm 150 1, waarmee de dienst begon: Looft God, looft Zijn naam alom. Na de geloofs belijdenis en de Schriftlezing uit Lucas 12 4148. bediende ds Zijlstra liet woord naar aanleiding van de eerste brief van Paulus aan de Korin- thiërs, hoofdstuk 4 1 en 2: „Alzo houde ons een ieder mens, als dienaars van Jezus Christus, cn uitdelcrs der verborgenheden Gods. En voorts wordt in dc uitdelen vereist, dat elk getrouw bevonden worde." Een blij uur, waar wij jaren om paald gezichtspunt bekeken, van de De N.V. Mculema's Autobedrijven plaatje ziet men op welke wijze te Amersfoort exporteert in Ne- -A~ derland gebouwde Morris-auto's naar België. Voor het vervoer ge bruikt men een bijzonder gecon strueerde. expeditie-auto. Op dit 'de auto's voor het transport op de wagen worden gebracht. Uiter aard bestond voor het laden veel belangstelling. gebeden hebben en op gewacht hebben, aldus Ds. Zijlstra, is nu aangebroken. Dc derde Dienaar des Woords staat gereed om zijn werk te beginnen. Met enkele woorden herinnerde spr. aan de droeve da gen van de kerkelijke strijd, toen hier ook drie predikanten waren j van wie slechts één overbleef. Maar. vervolgde spr., de zegen des I Heren was over ons in de komst van collega Ridderbos en later van I collega Von Meyenfeldts. Eindelijk I zijn we dan nu weer tot het be geerde drietal gekomen. We zijn verheugd en we hebben onze lof gezongen. Maar het gaat ei"- niet om, wat wij denken van de zege, maar wat God zegt van die zegen. Spr. bepaalde zijn gehoor dan bij de verhouding van de gemeente tot haar ambtsdragers: le de plaats van de ambtsdragers. 2e de taak van de ambtsdragers en 3e de maatstaf van de ambts dragers. Refererende aan zijn tekstwoord, wees spr. erop hoe in de gemeente van Korinthe de verhouding was zoek geraakt, omdat men de eerste en belangrijkste relatie, die met Christus, naar de achtergrond had gedrongen. Na de bevestiging zong de ge meente haar nieuwe herder en leraar Gezang 94 toe: Halleluja, eeuwig dank en ere. Ds. Engelkes besteeg besteeg hier na het preekgestoelte en koos tot tekstwoord 1 Kor. 4 35: Doch mij is voor het minste, dat ik van uliedcn geoordeeld worde of van een menselijk oordeel; ja, ik oor deel ook mijzelven niet. (v.v.). Een avond als deze begon spr. ts voor u en voor mij, van een be- Boeiende cursus van de VU Op 3 October begon de V.U. haar wmterprogram 195119t>2. Dc opening had plaats met een in leidend woord van de voorzitter, dc heer Mr C. Cohen Tcrvacrt. Daarop begon prof. dr Smit 5i- binga zijn reeks cursusvoordrach ten over de Evolutie van het Le ven op Aarde, waarin een over zicht gegeven werd van de mo derne ontdekkingen cn inzichten der palaeontologische wetenschap. Als inleiding toonde spreker aan, hoe gebrekkig onze kennis van het voorhistorische planten en dierleven nog steeds is. Aan de lotgevallen van een overleden brontosaurus beschreef hij, hoe versteningen kunnen ontstaan, welke noodzakelijke voorwaarden daartoe moeten samenvallen en welk een reeks van gunstige om standigheden daarna weer moeten optreden om de versteende cada- verresten zó dicht aan de aard oppervlakte te brengen, dat zij door de palaeontoloog ontdekt en bestudeerd kunnen worden. Na iets van de schaarse plan tenresten uit het pre-cambrium (vóór pl.m. 2 milliard jaren) te hebben getoond, ging spreker over tot de beschrijving van het palaeozoicum met zijn tribolieten en pantservissen, zijn overgang van het leven in zee naar het le ven op het land, zijn steenkool wouden, reuzen-reptielen en -in secten. De tweede avond was gewijd aan het mesozoieum, de z.g. geologische middeleeuwen, met zijn reuzensau- riérs en vliegende reptielen, het verschijnen van echte vogels en buideldieren alsook bedektzadige planten; en ten slotte het uit- Inbraak aan de Lageweg Onbekenden zijn in de nacht van Woensdag op Donderdag een wo ning aan de Lageweg binnenge drongen, waar ze op eenvoudige maar ingenieuze wijze de keuken deur openden. In het hout werd een klein gaatje geboord, en daar door kon men met behulp van een ijzerdraadje heel gemakkelijk de grendels opzij schuiven. De buit bij deze inbraak be stond uit een portcmonnaie die in een kast lag, en vijf en twintig gulden plus nog wat klein geld bevatte. SCHOORSTEENBRANDJE Gistermiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een schoor steenbrand ln de Westerstraat, die ontstond, toen de bewoners de kachel aanmaakten. De brand weerlieden slaagden er al spoedig in om het vuur met een ramoneur te blussen Ernstige schade ont stond daardoor niet. sterven der reuzen-hagedissen bij het aanbreken van de eerste grote ijstijd. De derde avond bracht de be handeling van het kaenozoïcum (tertiair en kwartair) met de ver dere ontwikkeling der zoogdieren gedurende de vier ijstijden in het pleistocene kwartair. Hij toonde de ontwikkeling van het paard, die thans volledig gereconstrueerd is, van het tertiaire paardje, dat nog op drie tenen liep en de grootte had van een fox-terrier, tot de tegenwoordige vorm toe. Tenslote beschreef spreker de verschillende mensachtige- en pri mitieve mensenvormen: van de pithecanthropus erectus van Du bois, via de meganthropus, de gi- ganthropus, de eanthropus, de Heidelberger mens, de homo si nensis en de neanderthaeler tot de cro-magnon-mens toe. Spreker eindigde zijn betoog met het noemen der evolutie-hy pothesen sinds Darwin, o.a. het Lamarckisme en de sprongmutatie, theorie van Hugo de Vries en be sloot met de verklaring, dat stu die en onderzoek hem de over tuiging hebben bijgebracht, dat in de evolutie van het leven geen toeval heersen k3n, maar dat al les wijst op het bestaan van het plan van een Schepper. Geldinzameling voor Sl-Nicolaasfeest Ter voorkoming van misver stand bij alle stadgenoten, die een bijdrage voor de Openbare Scho len en de Pallas Athene School wensen af le staan willen wij er rnet nadruk op wijzen, dat deze de enige officiële geldinzameling ten behoeve van het St. Nicolaas- feest voor alle kinderen van bo vengenoemde scholen is, en, wat de Openbare scholen betreft, reeds meer dan 25 jaar wordt gehouden. Hiervoor heeft het St. Nicoiaas- comité de toestemming van het college van B. en W. verkregeai, terwijl de lijsten, die U in de pe riode van 22 Oct. t.m. 3 Nov. a.s. zullen worden aangeboden, een duidelijk opschrift dragen en door de Politie gewaarmerkt zijn. In verband met eerder onder vonden teleurstelling door dames en heren-collectanten, die bij aan bieding van de lijst hier en daar vernamen, dat men reeds eerder voor dit doel op een lijst had ge tekend, menen wij het boven staande onder Uw aandacht te moeten brengen. Het St. Nicolaascomité voor bovengenoemde scholen. M. A. VOGELSANG, Voorzitter. allergrootste betekenis. Een ge meente ontvangt zijn nieuwe domi nee, en deze ontvangt z'n nieuwe gemeente, 't Is wel heel belangrijk zo'n avond. Maar als u 't van het andere gezichtspunt beziet, is het helemaal niet zo belangrijk. Er is immers niet veel veranderd. Jezus Christus is dezelfde voor mij, met zijn belofte en zijn roeping, in Amersfoort als in Delft, Het is niet het belangrijkste, wat u over mij oordeelt, maar wat Jezus Christus over mij oordeelt. Spr. behandelde vervolgens: Het onrechtmatige en het onbetekenende van een men senoordeel; het rechtmatige van Christus' oordeel en het alles open barende van Chr. oordeel. Na de prediking vertolkte dr. von Meyenfeldt de blijdschap van kerkeraad, gemeente en collega's predikanten over de overkomst van ds. Engelkes, waarbij spr. er op wees, hoe uit het tweemaal beroe pen wel blijkt, hoezeer men die overkomst op prijs stelt, Ds. G. Zeyl van Baarn, feliciteer de de kerk van Amersfoort en riep ds. Engelkes welkom toe in de ker ken van de classis. Tenslotte bracht ds. Engelkes dank aan Kerkeraad, Commissie van Beheer, collega's, Inzonderheid zijn bevestiger ds. D. A. Zijlstra, aan de vertegenwoordiger van de bur gerlijke overheid, wethouder P- Kalkman en voorts aan afgevaar digden van genabuurde kerken en die van zijn vorige gemeenten Delft en Meppel. Met Ps. 75 1 U, alleen, U loven wij, werd de dienst besloten. Het programma voor dc competitie van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond, district „Èemlond ziet er voor dc komende week als volgt uit: Cadre klasse: 22 Oct. Tolsteeg 1—Noord Br. 2 23 Oct. Noord Br. 1—Tiel 1 26 Oct. Gouden PI. 1—Verg. Wagen 1 Hoofdklasso libre: 22 Oct. Leusdcrkw. 1Zonneheuvel 1 23 Oct. Ons Gen. 1—Verg. Wagen 2 23 Oct, O.D.L. 1—Poedel 1 Eerste klasse llbre. 22 Oct. Soestcrkw. 1—Zomorlust 1 22 Oct. Zonneheuvel 2Verg. Wagen 3 26 Oct. Centraal 2—Gouden PI. 2 26 Oct. Metropole 1—Ons Gen. 2 Tweede klasse llbre: 23 Oct. V V.V. 1—O.D.L. II 23 Oct. Nieuwe Kei 1—Oranjeboom 2 24 Oct. Ons Gen. 3—Centraal 3 25 Oct. Soesterkw. 2Leu6derkw. 2 Derde klasse libre: 22 Oct. Verg. Wagen 4D.O S. 1 22 Oct. Ruimzicht 1—Populair 1 24 Oct. Soesterkw. 3Metropole 2 24 Oct. Poedel 2—Zonneheuvel 3 Vierde klasse libre- 22 Oct. Oranjeboom 3—Mlddelwjjk 1 23 Oct. K.O.T. 1—Gouden PI. 3 23 Oct. Limburgia 1—Metropole 3 26 Oct. Ons Genoegen 4Nieuwe Kei 2 Vijfde klasse llbre: 23 Oct. Gouden PI. 4—O.D.L 3 23 Oct. Ruimzicht 2—Schouw 1 24 Oct. Viersprong 1Overweg 1 26 Oct. Soesterkw. 4—'V.V.V. 2 Zesde klasse libre: 22 Oct. Oranjeboom 4Populair 2 22 Oct. D.O.S. 2Soesterkw. 5 23 Oct. Leusderkw. 3—Poedel 3 26 Oct. Zonneheuvel 4O.D.L. 4 Zevende klasse libre: 22 Oct. Zomerlust 2Poedel 4 23 Oct. Metropole 4Oranjeboom 5 24 Oct. Ons Gen. 5Centraal 4 24 Oct. Limburgia 2—Populair 3 Achtste klasse llbre: 22 Oct. Populair 4Zomerlust 3 23 Oct. Zonneheuvel 5Poedel 5 24 Oct. Oranjeboom 6Vrlendensch. 1 24 Oct. Leusderkw. 4—Nieuwe Kei 3 Negende klasse libre: 23 Oct. Poedel 7—Viersprong 2 23 Oct. Soesterkw. 6Poedel 8 23 Oct. Schouw 2Populair 5 23 Oct. Leusderkw. 5D.O.S. 3 Advertentie (l. M.) Burgerlijke stand GEBOREN: Adrianus Antonius. z. van P. A. Hilhorst en H. R. v. d. Hengel; Alida Mechteld. d. van F. Rouffaer en J. v. Heek; Hendrlkus Nicolaas Cornells, z. van C. J, v. Dijk en T. Berger; Johanna, d. van T. Pothoven en A. Schoen: Carolina Pleternella, d. van G. Meijer en A. T. M. v. d. Lest. ONDERTROUWD: A. M. Hernl en E. Deys; G. v, Nieuwenhulzen en C. v. d. Ree: W. A. Hazelaar en W. B. T. v. Dort: J. H. Ellenbroek en W. Deys: H. Rowaan cn M. Hoekstra; A. v. Eekelen en M. Leijenhorst. GETROUWD C. v. Dorst en C. van Mourik; L. de Man en A. Bakker. l«l' Wij brengen U de grootste collectie V. D.-NYLONS beslist 1ste keus 3.85 Prachtige NYLONS met mindering in nieuwe najaarstinten C Oft ook zwart en grijs KRISTAL NYLONS met zwarte voet en Q 7C hiel 0./J Zeer fraaie WANDEL NYLON 91/30 Speciale aanbieding links geweven KOUSEN 4.50 2.25 vitooMtinu;i;sM,\\iV ÜTRECHTSESTRAAT Van de hoofdstad van ons land uit is men bezig om een oud handwerk, het kant klossen. nieuw" leven in te blazen. Daartoe is een kantklosschool ge sticht, welke zich in een grote belangstel ling mag verheugen. Aanvankelijk bleef de propaganda voor deze ouae volkskunst be perkt tot Amsterdam. Nu ls de kantklos- school al in 32 gemeen ten aan lesgeven toe. Ook Amersfoort wil len de organisatoren in deze kring betrek ken. Daartoe was gis teravond in de Acade mie van Beeldende Kunst een demonstra tie-avond belegd. Veel Amersfoortse vrouwen lieten zich deze moge lijkheid om van het kantklossen iets meer te weten te komen niet ontgaan. Er was een verblijdende belangstelling. De bezoeksters cn enkele bezoe kers waren zeer ingenomen met de fraaie kant, welke was tentoon gesteld. Uit de te bezichtigen voor werpen bleek wel, dat het zeer veel betekenis heeft deze oude volkskunst te doen herleven. Het Het Baarnse „Ons Genoegen II'* schijnt regelrecht op de titel van kam pioen van de eerste klasse llbre af te stevenen. Na reeds drie wedstrijden te hebben gewonnen, bonden de Baarnse biljarters ook het bezoekende „Zonne heuvel" II uit Soest aan hun zegekar. Thans gaat „Ons Genoegen" II met vier gespeelde en gewonnen wedstrijden j aan de kop. Geen van dc andere teams ln deze klasse bleef tot dusver onge slagen. De Soe8tcrs hebben het er ln Baarn niet best afgebracht, doch. behoudens team-aanvoerder D« Jong. die een ver dienstelijke partij speelde, bleven ook de Baarnse biljarters beneden dt mid delmaat. De Jong moest het tegen Renne op nemen. Reeds na zeven beurten had eerstgenoemde een behoorlijke voor sprong (55—18). Daarenboven had hU nog een voorgift van 20 caramboles, zo dat het niemand verwonderde dat Ren ne tenslotte de vlag moest strijken. A. Stalenhoef heeft kans genoeg ge had op een overwinning, want zijn te genstander Onrust had voor 130 caram boles 41 beurten nodig. Stalenhoef kwam echter niet verder dan 129 en moest, na grote spanning, ook zijn twee punten aan „Ons Genoegen II" afstaan. Dijkstra zorgde er in de laatste party tegen Henschen voor, dat de eer werd gered. De Soester nam reed6 in de eer ste beurten de leiding' die hij niet meer afstond. De einduitslag werd ten slotte 4—2 In het voordeel van „Ons Genoegen II". vervaardigen van kant heeft be halve een productieve ook een ar tistieke betekenis. Wellicht komt Amersfoort ook tot kantklossen. Een stad zo in de nabijheid van plaatsen als Spaken burg en Huizen, waar het kant klossen nog utt overlevering wordt beoefend, moet toch minstens eni ge kantkloststers onder haar bur gers tellen. Klop het maar al te goed. Een u de bestelenveloppe komt rëkening van f 25,„Hoe aanbieden, stelt 't dan niet even aan t SUdsven- eter. Tel 4291: tedere morgen ran tien tot twaalf aur. op uit. Zij snoof de geuren van gebakken vis op toen wv zij voor de etalage van een krijgt die kerel van 'me teleur en vêrbïijdt het met hartige - hapjes - winkel ik zal 'm oesteren", dacht een flinke bestelling. Be- stond. Tjonge, wat was ze. taling van het door u be- dat allemaal duur. Toen Die f 25.kwamen ten- stelde eerst bij aflevering zag zij plotseling de aan- slotte nog ergens vandaan, daarvan. kondigingi heden verse Maar praat met de vrouw Helpt allen mede de op- is in ieder geval verboden mosselen". Ze is nog even van mijn vriend niet meer brengst zo hoog mogelijk va« het station uit op de naar huis gegaan om met over mosselen en oesters, op te voeren, zo roept het fiets te stappen en het ver- De Jong Renne Onrust A. Stalenhoef Henschen Dijkstra 130 130 31 17 4.19 150 93 31 14 300 130 130 41 12 3.17 150 129 41 11 3.14 105 91 40 10 2.27 115 115 40 14 2.87 zichzelf in het reine te ko- Blijf liever gezond en in Plaatselijk Comité Kinder- men. Zou ze de koop wa- Uw schulp en doe zo ver gen? Zou het geen ver- standig als mijn vriend. postzegels de Amersfoortse burgerij toe. Wij hopen keersplein te negeren. Voor de voetgangers wij- --- zen wij nogmaals op de kwisting zijn? Enfin, niet Die zei, toen hij het oes- van harte, dat deze roep prachtige overgangen. Het veel later stond er een terdrama aanhoorde: „Zijn niet tevergeefs zal zijn. Het oversteken van 't Stations emmer mosselen in dc die dingen dan zo duur doel is te mooi om er on- plein op andere wijze is keuken. Het hartige hapje een emmer niosselen kost verschillig onder te blij- verboden en strafbaar. was nu in ieder geval in toch ook zo bar veel geld ven. Hartig hapje natura aanwezig. Luid schalde de deurbel. Wie zou daar kunnen zijn? Even kijken. „Dag mijn- niet?" Kinderkaarten Stand Stationsplein ^js een mannequin zo- Het lager stellen van de veel wijzigingen in haar IJ een feestje hoort heer? ■LJ een hartig hapje. Tot ..-Do. die conclusie kwam ook zVn de oesters." „De oes- Stadsvensterkijkers vriend, ters?" Hij vroeg zijn vrouw om die smulpartij voor te be reiden. Over geld praat je Nu de verkoop van de verkeerspijïen op het Sta- stand moest brengen als de kinderkaarten in de be- tionsplein blijkt inderdaad burgerlijke stand van ..Dag mevrouwtje, hier kende stalletjes op de post- een verbetering te zijn niet Amersfoort pleegt dan had- n" - kantoren tengevolge van alleen uit aesthetisch maar den we medelijden met vooral ook uit verkeers- baar. Maar ja, zo'n burger een door de boekhandel ge- „Ja mevrouwtje, zal ik voerde actie is verboden, technisch oogpunt. Voor de hjke stand is een levend re even voor U schoonma- wordt het publiek dringend weggebruikers lopen deze element. Vandaag nemen ken." De man stond al in verzocht haar bestellingen verkeerspijïen nu veel be- we stand 59922 aan. Dat is in zo'n geval niet. Maar de keuken cn wipte stuk kinderkaarten aan de ter in het oog. Het moet nu drie passen voorwaarts. wat doe je met een paar voor stuk de oesters uit schooljeugd op te geven. niet meer zo zijn, dat Het is te hopen, dat BS gulden in deze tijd? hun schaal. „Ziezo, dat is In het stalletje op de vooral de wielrijders net nog meer stapjes vooruit Met die rijkdom zorg- klaar en hier is de reke- postkantoren worden dus doen of die pijlen er niet zal doen. U en wij willen vuldig in haar portemon- ning. We rekenen altijd uitsluitend kinderpostzegels staan. Er wordt duidelijk nu toch wel eindelijk eens v, /I lo nflKrtvn/.,! frrtl' ft r, rtfllliL- ni TT aamwaaa..— «m ...aII.a -i-u aam A .1 naie geborgen trok de gelijk af, ziet U.' vrouw van mijn vriend er Ja, het mevrouwtje zag aangegeven, in welke rich- aan de zestigduizend toe- Wanneer een schoolkind ting men moet rijden. Het komen. Morgen schoolhockey op Birkhoven Traditie getrouw organiseert A.M.HC, morgen op haar velden weer het school- hockev-toumool om de Van Zuiden- beker. Vergeleken met voorgaande Jaren is de deelneming groter geworden: voor het eerst is nu ook het Christelijk Ly ceum van Harderwijk met een mixed- elftal van de partij. De andere deelnemers zijn het Baarns Lyceum, dat de beker reeds twee keer gewonnen heeft en nu twee teams af vaardigt: het Joh. v. Oldenb. Gymna sium. het Amersfoorts Lyceum en de R.H.B.S.. die éénmaal winnaar ls ge weest. Ongetwijfeld zullen 't spannende wedstrijden worden, waarbó vooral de scholieren uit Baarn zich geducht zullen weren. Met voet onder autowiel De drukte voor de gesloten over weg aan de Nijverheidsstraat is vanmorgen oorzaak geweest van een verkeersongeval, dat nog goed is afgelopen. Toen de bomen open gingen zette de menigte wachten den, die zich over de hele weg- breedte had opgesteld, zich in be weging. Het 17-jarige meisje W. R. trachtte een eindje met haar fiets te „steppen", maar kwam daarbij met haar linkervoet onder het voorwiel van een militaire vracht auto. Met een ziekenauto werd zenaar het St. Elisabethsziekenhuis ge bracht, maar daar bleek dat de voet niet gebroken was, zodat het slachtoffer in de loop van de mor gen naar huis kon gaan. Mr Michiels v. Verduynen is ziek LONDEN. Jhr. mr E. F. M. J. Michiels van Verduynen, de Neder landse ambassadeur in Londen, is ter observatie en behandeling in een zie kenhuis opgenomen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2