DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Europees leger: bijna één millioen man sterk Kanaalzone geheel „afgegrendeld Geen geboorte zonder barenswee God zegen je "en een Bijbel voor 18 Urkers vV Perzisch oliegeschil op de lange baan „Richt uw aandacht op het Verre Oosten" N Hu welijk van het jaar Vrede in zicht, zegt Peking Noodweer in Italië: 32 doden Egypte protesteert tegen daad van agressie Veel vaagheden maar hoeveel kolen? Eenvoudig woord van dominee vormt afscheid van Europa Gesneuveld in Korea Duiven winnen een fortuin Vooral in Indonesië goede kansen V V Atoomproef in Nevada lie Jaargang, no. 247 Zaterdag 20 October 1951 Opgericht door de Stichting ..Hef Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 40 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort Telefoon 'redactv 43^1 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: Tl DE BOORDER TOKIO. Voor de tiende maal zijn vanmorgen de verbindingsof ficieren te Pan Moen Djon bijeen gekomen. In een uitzending van radio-Peking is verklaard, dat men op voorgaande bijeenkomsten tot een definitieve overeenkomst was gekomen. Alle punten, waarop over eenstemming was bereikt, zouden dc basis vormen voor een algehele overeenkomst, die op de eerste zit ting van de volledige wapenstil standsdelegaties zou worden be sproken. Ter gelegenheid van de derde verjaardag van het aanknopen van diplomatieke en economische be trekkingen van Rusland met Noord- korea hebben Stalin en de Noord- koreaanse premier Kim il Soen te legrammen gewisseld. Stalin wenste Kim „succes" en Kim dankte Sta lin voor ,.de onbaatzuchtige hulp die de Sowjet-Unie aan Noordko- rea verleent". Levensmiddelen afgewor pen voor 200 gestrande trein passagiers ROME. Tengevolge van het noodweer, dat reeds ruim drie da gen woedt in Calabrië en op Sici lië en Sardinië zijn tot nog toe 32 personen om het leven gekomen. De schade wordt op enige milliar- den lire geschat. In bet gehele kustgebied is het spoorwegver keer door de overstromingen ge stremd. Vliegtuigen van de Italiaanse luchtmacht hebben Vrijdag le vensmiddelen en dekens afgewor pen voor de 200 passagiers in een trein, die van Palermo naar Ca tania onderweg was, doch ten ge volge van beschadigde bruggen en zware regenval in de bergen moest blijven staan. TAIPEH Maarschalk Tsjiang Kai Sjek heeft de ontslagaanvrage van premier Tsjen TsjeDg niet aan vaard, omdat een regeringscrisis op het ogenblik ongelegen komt (Van onze correspondent te Parijs) PARIJS. Reeds twee weken confereren Frankrijk, Duits land, Italië en de Benelux-landen over het plan-Plevcn, dc vor ming van een Europees leger en nog steeds weet eigenlijk geen Europeaan, hoever deze uiterst belangrijke zaak gevoerd is. Men weet, dat het in dc bedoeling lag, de ministers der bij de NATO aangesloten landen een eindrapport voor te leggen als dezen 26 November in Rome bijeenkomen. Doch men mag aan nemen, dat dc thans in Parijs aan de gang zijnde conferentie niet voor die datum geëindigd zal zijn. Wel hoopt men aan de ministers een tweede interim-rapport het eerste werd in Juli ingediend te kunnen voorleggen. Bij een vlotte gang van zaken bij de tekening door de ministers der te nemen besluiten mag verder verwacht worden, dat de parlementen deze in de eerste maanden van het volgend jaar ter ratificatie zullen krijgen. Hoewel de onderhandelingen in een goede sfeer verlopen, zijn de moeilijkheden vele. Men praat al niet meer over een Europees leger; de conferentie behandelt de vorming van een Europese defensiegemeen schap. In welke mate zullen de daarbij aangesloten landen een ge deelte van hun souvereiniteit moe ten prijs geven? Zal er een defen siecommissaris aan het hoofd dezer gemeenschap staan of een hoge au toriteit? Welke troepen zullen wor den ingebracht? Hoe groot zullen de contingenten der deelnemende landen zijn en welk aandeel zal Duitsland daarin hebben? Dit zijn alle vragen van het groot ste belang, die, zoals men ziet ver der strekkend zijn dan alleen de vorming van een Europees leger, doch belangrijke politieke conse quenties hebben en reeds een stap op weg naar Europese integratie vormen. Het is te begrijpen dat de vraag, hoe het toporgaan zal zijn samengesteld, wel de belangrijkste en meest omstreden is. Het lijdt geen twijfel, dat de Amerikanen, blijkens verschillende uitlatingen, een toporgaan bestaande uit één man verre prefereren. Het ligt voor de hand. dat generaal Eisenhower, een fervent voorstander van de vor ming van een Europees leger, er de voorkeur aan geeft, met één man te maken te hebben en niet met een heel college. Dat wil niet zeggen, dat de Fran sen of de Benelux-landen er net zo over denken. Het verlies van sou vereiniteit bij zulk een oplossing zou wel zeer groot zijn. De minis ters van Buitenlandse Zaken, van Defensie en van Financiën van alle aangesloten landen zouden een in tegrerend deel van hun taak in han den van één man moeten leggen en men mag aannemen, dat vooral de kleine landen, uit vrees te veel invloed te verliezen bij de verdedi ging van hun land en van hun budget, tegen deze oplossing gekant zijn. Communis opinio schijnt er op de conferentie over te bestaan, dat bui ten het Europese leger zullen blij ven politietroepen in de eerste plaats en troepen voor „overseas commitment". Of de aangesloten lan den territoriale troepen zullen be houden. is nog een open vraag. Uit Amerikaanse bron komt het bericht, dat de Duitsers twaalf di- BRITTEN NEMEN GEEN RISICO CAIRO. Engeland, zo is op het ogenblik wel duidelijk, heeft dc gehele zone van het Suezkanaal „afgegrendeld" en op het ogenblik bestaat er daarom een soort luchtledige ruimte in Egypte, waarin dc Egyptenarcn keer toch krijgt men te lezen, dat I nAt nArt 1 ac 7nl InnAll KOU AAK DE LUCHT 1 7 r Zie verder pag. 3 MORGEN WELLICHT BEGINT DE GROTE REIS (Van een onzer verslaggevers) OOSTENDE. In dc kleine achterzaal van dc eenvoudige staminé Stella Maris aan de boulevard Vindictive las ds P. Homburg, gereformeerd predikant van Urk, Vrijdagavond enkele verzen uit de Bijbel, <ijn tekst was Ex. 33 14 en 15. In die zaal zaten breeduit achttien Urker mannen. Sommigen met vrouwen of kinderen. Buiten aan de houtkaai lagen twee trawlers, vier kotters en een garnalenboot. AI or gen, misschien ook AI aan dag of Dinsdag zal deze kleine vloot de grote reis aanvaarden naar dc goede visgronden van Argentinië. Naar Mar del Plata. Een reis van zestien dagenvele duizenden zeemijlen lang. Men kent het verhaal. In Febru ari is de Belgische reder Van Ise- ghem naar Argentinië gereisd en heeft daar zijn plannen opgebouwd. Mar del Plata telt 93 visconserven- fabrieken. Hier moest een best be staan liggen voor de vissers uit de lage landen. De Belg Van Ise- ghem ging op stap. Hij sprak met Belgische vissers, met IJmuider vissers, met Enkhuizer vissers en De republikeinse Senator van Ohio Robert Taft twijfelt er niet aan, xvie Truman als president van de Verenigde Staten zal opvolgen Taft zelf. ..Want," zo zegt Taft, „ik word benoemd en verkozen, omdat ik de enige juiste verkiezingscam pagne kan voeren." Of de houding van overwinnaar, die hij hier aan neemt gerechtvaardigd is? Het ant woord daarop zal men pas over een jaar kunnen geven... ook met Urkers. Wanneer de vloot straks opstoomt in de richting van Het Kanaal zullen achttien Urkers. twee IJmuidenaren, een Scheve- ninger. de Belgische kunst zien verdwijnen. Urk is een klein, een zaam eiland. Al is de Noordoost- polder gekomen, deze mensen ne men niet zomaar de duizenamijls- stap naar Mar del Plata. Dat gaat niet alleen achttien vissers, dat gaat Urk aan. En Urk is de kerk. de gemeente en de school. Daar om zaten in die kleine achterzaal ook burgemeester G. Keijzer twee ambtenaren van de gemeentesecre tarie en mr Bos van de bijzondere school. De burgemeester heeft toegezien of alles wel betrouwbaar was. aan de onderneming van die Belg. Wanneer straks de mannen de gelden overmaken naar de vrouwen, zal de gemeente dat al lemaal regelen. Mr Bos heeft alle paperassen in orde gemaakt, omdat hij nu eenmaal goed met de pen kan omgaan Tientallen familieleden waren gekomen om hun mensen nog een zoen of een hand te brengen. Maar vooral om hen te laten voelen, dat zij Urker zijn. En samen luister den zij naar het woord van hun dominee. Een eenvoudig woord, zoals zij hun leven lang gewend waren. En voor dc bemanning ge zamenlijk een bijbel. „Door de kerkeraad der Gereformeerde kerk te Urk aangeboden aan de Urker vissers te Mar del Plata in Argen tinië voor gemeenschappelijk ge bruik". staat er in steile letters op het schutblad. En daaronder Deut. 30:11. 13 en 14. Tenslotte bad dominee bet Onze Vader en had voor allen een hand en een „God zegen je". Dit „God zegen je" had wel een bijzondere klank. Want het is nu eemaal zo dat niet alles met grote plannen loopt, zoals men het zich heeft gedacht. „Wanneer zij de oceaan maar over zijn, ben ik een hoop geruster", zei de burgemees ter Keijzer. „In den strijd tegen de tuberculose kunnen en moeten w\j allen teza men gaan," heeft koningin Emma eens gezegd. En deze woorden staan nu, rond haar wapen, in het ge brandschilderde raam, dat patiënten en oud-patiènten van het Oranje Nassau Oord te Renkum ter gele genheid van het gouden jubileum van dit t.b.c.-sanatorium aanbieden. Koningin Emma ts de schenkster van het gebouw. Glazenier Wim Mulder uit Otter loo maakte het ontwerp. geen of zo goed als geen rol spelen. Alle sleutelposities, waaronder brug gen en waterwerken, worden permanent door sterke Britse wachtposten bewaakt, met inbegrip van de brug tc El Firdan, die dc hoofdmacht van het Egyptische leger, welke ten Oosten van het Suezkanaal ligt. van het voornaamste deel van Egypte scheidt. Maar, bluft de verbetering In dc situatie, die reeds Woensdag intrad, voortduren, dan zullen de Britten waar- schynlük wel bereid zijn, de normale toestand te herstellen. In Cairo en Ismailia zijn tenminste al voorbereidingen getroffen om dc handhaving van orde en rust weer aan dc Egyptische civiele politie over te dragen. Egypte heeft Vrijdag in een nota De opperbevelhebber der Britse tegen de houding van Engeland ge- troepen in het Nabije Oosten, gene- protesteerd. Het gedrag van de En- raai Robertson, is per vliegtuig uit gelsen in de Kanaalzone wordt een Londen te Fayed aangekomen, „daad van agressie" genoemd. Het terugtrekken der Engelse troepen wordt verlangd, omdat zij na de op zegging van het verdrag van 1936 (alleen door Egypte!) geen recht heb ben om zich in Egypte te bevinden. Van zijn kant heeft Engeland in een nota schadevergoeding geëist voor de plunderingen en vernielin gen van Britse eigendommen. De Britse troepen in Egypte zullen in de toekomst zelf de bescherming van Britse mensenlevens en Brits bezit op zich nemen. Door de Egyptische boycot-actie moeten de Engelsen thans zelf voor hun vervoer en bevoorrading zor gen. Vijf schepen wachten in Suez tevergeefs op loodsen om de haven binnen te lopen. Intussen is een door Engeland gecharterd Egyptisch schip zonder loods de haven van Adabiya binnengelopen en men verwacht, dat de vijf wachtende schepen dit ook zullen proberen, als de Egyptenaren in Suez blijven weigeren om de En gelsen faciliteiten te verlenen. Het vervoer in het kanaal onder vindt geen hinder van het feit, dat de Kanaalzone gemilitariseerd is. Naar te Nicotia (Cyprus) verluidt, zullen nog meer Britse troepen per vliegtuig van Cyprus naar de Suez- kanaalzone vertrekken. De knappe Russische prins Nicholas Romanof gaat trouwen met de mooie Svera della Gherardesca. De prins, die 29 is, is een achterneef van de vroegere koningin Helena van Italië. Svera is 21 en erfgename van de uitgestrekte Florentijnse familiebezittingen in Toscane. Dit plaatje van het gelukkige paar werd gemaakt op het rijkbewerkte balcon van het Gherardesca-paleis. Veiligheidsraad wacht beslissing van Internationaal Hof af FLUSHING MEADOWS. Het feit, dat de Engelse resolutie één stem te kort zou komen voor aanneming van de 11 leden moeten er minstens 7 voor stemmen heeft de Franse afgevaardigde In de Veiligheidsraad Vrijdag voor doen stellen om de bevoegdheidskwestie voor te leggen aan het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Met 9 stemmen voor en twee onthoudingen (Rusland en Engeland, dat als party niet mag stemmen) be sloot de Veiligheidsraad daartoe. Het Internationaal Gerechtshof moet zich ook nog uitspreken over zijn eigen bevoegdheid om 't geschil te behandelen. Deze beslissing heeft echter alleen betrekking op de jurisdictie van het Hof en niet op de competentie van de Veiligheidsraad, welke door Per- zië en andere landen is bestreden. In diplomatieke kringen te Flus hing Meadows is men algemeen van oordeel, dat de gehele procedure thans ten einde is. Dit zou zowel voor Engeland als voor Perzië on bevredigend zijn. Engeland had ge hoopt, dat de Raad Perzië en Enge land zou verzoeken de onderhande lingen te hervatten. Doordat de raad geen besluit heeft genomen zal de kwestie nog gedurende twee of drie maanden op de agenda blijven. Per zië had gaarne gezien, dat de Raad zich onbevoegd zou verklaren. DEN HAAG De regering maakt bekend, dat tot haar leed wezen tijdens gevechten in Korea zijn gesneuveld korporaal D. de Blaey. uit Wolphaartsdijk en sol daat G. Nagel uit 's-Gravenhage. EINDHOVEN Dezer dagen zijn te Eindhoven de prüzen uit gereikt van de deze zomer gehou den nationale wedvlucht uit St. Vincent (1004 km). Hierby mocht de heer P. van Vliet uit Kapelle Biezelinge als eerste-prijswinnaar niet minder dan een splinternieu we Volkswagen in ontvangst ne men, benevens een televisie-ont- vang-toestel een bedrag aan geld groot 1722 45 en een gouden ze gelring. geschonken door het Ne- derlandsche Roode Kruis ten bate waarvan deze wedvlucht werd ge houden. De heer Van Diejen uit Rotter dam, die de eerste prijs won bo ven de rivieren en de vierde na tionaal. viel eveneens een Volks wagen ten deel. Het batig saldo van deze wed vlucht. waaraan 9337 duiven deel namen, bedroeg 2334, welk be drag inmiddels aan het Roode Kruis is afgedragen. Mr Van Hoogstraten tot onze industrie (Van onze correspondent) VEENDAM. „In het gehele Verre Oosten en zeker in Indone sië zijn nog grote mogelijkheden voor de afzet van Nederlandse producten, vooral wanneer men zich erin verdiept wélke produc ten deze landen nodig hebben. Er worden in alle Oostelijke landen plannen gemaakt, die vroeger of later ten uitvoer worden gebracht. Wanneer men zich in deze plannen verdiept kan men, voor onze industrie, veel leren. Dat was de conclusie, waartoe s Toenemende kans op a buien g Weersverwachting geldig van -g g Zaterdagavond tot Zondag- g §j avond: g Wisselende bewolking met si voornamelijk later op de dag g g enkele buien Matige en aan f? g de kust later krachtige Zuid- g jg Westelijke wind. Weinig ver- s g andering in temperatuur, g 21 October Zon op 7 u 13 m 5 M onder 17 u 36 m Maan op 21 u 11 jg m onder 14 u 20 m. 22 October Zon op 7 u 15 m j onder 17 u 33 m; Maan op 22 u 22 g =2 m onder 14 u 50 m. mr J. E. van Hoogstraten, die als algemeen vertegenwoordiger van de industrie in Indonesië twee ja ren in het Verre Oosten heeft doorgebracht, kwam in de rede v/elke hij hield tijdens de lunch in Veendam, waarmee de twee daagse vergadering van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers in Groningen werd besloten. Om de mogelijkheden in Indo nesië vooral te realiseren is nodig gespannen geduld, die aansluit bij de inspiratie welke velen in net Verre Oosten hebben om hun land industrieel te ontwikkelen. De Nederlanders, die zich zo goed kunnen aanpassqn aan dc omstan digheden, ook in het Verre Oos ten, hebben daar zeker een be- langryke taak. Indonesië heeft nu met grote moeilijkheden te kampen, maar dit land moet tijd hebben om de innerlijke zekerheid te verwerven, dat het vrij is. Een langzame ver betering geeft grond aan de hoop, dat de toestanden zich uiteindelijk zullen verbeteren. Nederlandse producten zijn be kend in Indonesië en in ons land weet men, wat Indonesië nodig heeft. Dit geeft onze industrie, ook al ontbreekt speciale regerings steun, een voorsprong. Behalve op Indonesië zal onze industrie haar aandacht ook op Nieuw Zeeland, Australië, India, Pakistan en alle andere Oosterse landen moeten richten. October 1951 geeft frambozen PURMEREND Hoe zacht tot dusver de Octobermaand van 1951 is geweest heeft dezer dagen me vrouw De Jong in de Beemster ondervonden. Zy plukte namelijk in haar tuin nog frambozen. IJ hebben in deze kolommen meer dan eens bezwaar ge maakt tegen het economisch beleid der regering, dat naar onze mening al te vaak berust op een wellicht troostrijk maar nauwelijks gefundeerd optimisme „dat het alles nog wel goed terecht zal komen." Het lijkt, of deze hoopvolle ver wachting nu ook al wordt toegepast op de klimatologische omstandighe den in ons vaderland, en daarmede dan tevens het beleid bepaalt in zake de kolenvoorziening. Keer op het daarmee nog wel los zal lopen, als het geen strenge winter wordt. Maar wat er gebeuren zal, als dat eens onverhoopt wè! het geval zou zijn bluft ongezegd. Intussen is het stookseizocn 1951—1952 maar juist begonnen en zo geldt dus nog in de letterlijke zin van het woord „het kan vriezen, het kan dooien." Als grondslag voor maatregelen in zake de kolenvoorziening is deze wbs- heid evenwel o.i. onbruikbaar. Het bij na-zwijgen van de minister van economische zaken over deze be langrijke materie verontrust ons. d1ek |—r im I va Het werk gaat voor, denken deze twee Koreaanse vrouwen en keu ren de geallieerde en eommunisti sche verbindingsofficieren, die juist een inspectietocht door het neutrale gebied van Kaesong maken, zelfs geen blik waardig. Overigens was deze ontmoeting voor hen ook niet bijzonder sensationeel de verte genwoordigers van beide partijen praten en inspecteren in dit gebied nu al maanden lang. zonder intussen veel nader tot een wapenstilstand te z^jn gekomen. LAS VEGAS. „Een mechanische fout in een belangrük electrisch proefcircuit tussen controlepunt en toren." zoals officieel is verklaard, heeft tot gevolg gehad, dat de eerste oefening van grondtroepen met atoomwapens 24 uur moest worden uitgesteld. Gisteren zouden op het proefter- rein in de staat Nevada 5000 man van de Amerikaanse strijdkrachten in actie komen, nadat eerst een lichte atoombom tot ontploffing zou zijn gebracht. Deze explosie zal nu van daag ontketend worden. Behalve de 5000 militairen, die tij dens de explosie behoorlijk zullen zijn afgeschermd, behoren tot de „deelnemers" aan de manoeuvre „Woestynrots" ook enige honderden proefdieren, zoals varkens, schapen en ratten. 1EKUREN kennen we al jaren, maar de voorgenomen sluiting an regeringskantoren en van scholen op Zaterdag bewijst, dat er toch wel wat meer aan de hand is dan in vorige jaren. En wat er van te denken, als op de tuinders een beroep wordt gedaan om zuinig te zijn met cokes, gevolgd door de mededeling, dat zij niet mogen re kenen op meer dan 85 van d« hoeveelheid van het vorige jaar? Erg geruststellend klinkt dat niet, vooral niet als men weet. dat het Rijkskolenbureau producenten en importeurs van cokes heeft verzocht ook hun afleveringen te beperken tot 85 van verleden jaar en d« overige 15 Có te reserveren voor ur gente nieuwe projecten. Wy zouden daarom wel bijzonder graag zien. dat de regering bij mon de van de minister van economi sche zaken de burgerü wat meer inzicht gaf in de werkelijke situatie en zich niet tevreden stelde met het maken van kalmerende geluiden. Het gaat niet aan te hopen op een zachte winter en daarom geen maat regelen te nemen voor het tegen overgestelde geval. Naar onze me ning zijn afdoende maatregelen, en dat op korte termijn, volstrekt ge boden. Laat de regering die na. dan kén zich deze winter een situatio ontwikkelen, waarvoor \vü niet graag de verantwoordelijkheid zou den dragen. I DE grote moeilijkhedèn. dat ti duidelijk, liggen bu de cokes; ten dele tengevolge van tech nische, ten dele ook van structurele oorzaken. Ingewijden vertellen, dat er dit stookscizoen ongeveer 100.000 ton gascokes minder ter beschikking zullen komen dan vorig jaar. Zü wuzen er o.a. op, dat de gasfabrie ken te Den Helder en Noord-Schar- woude zijn stilgelegd, dat in Enk huizen, Purmercnd, Alkmaar en Zaandam de productie van gascokes is verminderd en dat alleen al in Den Haag de reparaties aan de gas fabriek een vermindering van een 20.000 ton gascokes tengevolge zul len hebben. - U zou er op zich zelf hierdoor, om in het beeld te blijven, nog geen kou aan de lucht zijn, als er van elders aanvulling kon nlaats hebben. Dat is evenwel op zijn minst problematisch. Da voornaamste andere leverancier, da Staatsmijnen zal wat mijncokes be treft dit jaar ook al minder afleve ren en wat b.v. West-Duitsland zal doen is nog geheel onzeker. Stel al dat men daar meer zal willen leve ren dan vorig jaar, hetgeen op zich zelf al niet zo waarschijnlijk is. dan bUjft de positie van onze betalings balans een ernstig beletsel om de import van cokes sterk op te voe ren. Het ligt voor de hand om er dan op aan te dringen de uitvoer van Nederlandse mijncokes te ver minderen, maar ook dat stuit opeen ernstig bezwaar: cokes is nu een maal een van onze weinige „harde"' exportproducten, een welkom hulp middel bü de pogingen om die ba lans in evenwicht te brengen. Het ziet er dus naar uit, dat wij dit seizoen blijven zitten met een tekort aan cokes van ruim 100.000 ton. Nu al laat zich voorspellen hoe men in vele gevallen zal pogen deze moeilijkheid op te lossen: overscha kelen op huisbrand. Maar dat dit enkel een verschuiving van de moeilijkheden betekent is duidelijk. 5? De bruid, die vandaag 22 jaar werd. droeg een bruidsjurk van zwaar ivoorkleurig satün met LONDEN. Duizenden verdrongen zich Vrij dagmorgen bij de Abdy van Westminster om iets op te vangen van de pracht bij „het huwelijk van het jaar". De markies van Blandford. bekend vanwege ro^„ borduurwerk de aandacht, die hij aan prinses Margaret ge- K®c diamanten tlarü schonken heeft, trad in het huwelijk met miss vastgehouden Susan Hornby, de dochter van een rijke zaken- Dc brujd 'wcrd mr?' i u. u -j r,. volgd door vier bruids- De plechtigheid vond plaats In dc St. Marga- jonkers gekleed alsmid- ret kerk bij de Westminster Abdij. Bovenaan deleeuwse pages en acht de lijst van 1000 gasten, een naamlijst voor bruidsmeisjes, de Engelse aristocratie stonden Koningin Elizabeth en prinses Margaret, die vrijwel on opgemerkt door de menigte de kerk door een zijdeur betraden. De koningin droeg pastelkleu- rig lila, de prinses was in een wijnrood costuum gekleed. Toen Winston Chur chill een achterneef van de bruidegom bij de voordeur aankwam, moest hij een ovatie van de menigte in ontvangst nemen. De menigte bijna allemaal vrouwen liet haar Vele vrouwen vielen flauw De wapenbroeders van de 25-jarige bruide gom bu de lijfwacht van de koning, the Life guards. vormden een erewacht. Zij waren ge kleed in schitterende uniformen. Kapt. Blandford was in civiel. Hij is de zoon van de hertog van Marlborough en erfge naam van de familie eigendommen. die ver scheidene millioenen waard zün. Zyn vader gaf hom wachten en toen om 10 instemming uur de plechtigheid „v„ horen, toen zij de bruid moest beginnen, werd als bruidsgift een bo even konden zien, toen het trottoir door meer drag, dat door de Lon- zij haar auto verliet, dan duizend mensen dense bladen op 250 000 Verscheidene vrouwen versperd. pond sterling geschat vielen in het gedrang Twintig agenten te wordt, flauw. paard en tientallen De markies is dc ach- Sommige nieuwsgieri- agenten te voet zorgden terkleinzoon van Wil gen stonden reeds van er voor. dat het verkeer liam K. Vanderbilt van 7 uur 's morgens te doorgang kon vinden. New Yeriw

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1