STABSVENSTER Dierenasyl komt in voorjaar gereed A.T.E. bezorgt velen vrolijke avond Planologische dienst brengt verslag uit Druk bezoek aan kermis in de Birkt Dankbaarheid boventoon bij afscheid ds H. Bout Zeer modem tehuis voor kleine huisdieren Noteert U even A.G. stimuleert cultureel contact DE A VONWREN VAN KAPITEIN ROB Baron van Haberniks soms meer klucht dan blijspel Nederlandse SS-er krijgt vijf jaar 2 Maandag 22 October 1951 Het was voor „Dierenbescherming" een goed bericht toen indertijd de definitieve vergunning tot het bouwen van een dierenasyl aan de Laan 1914, naast het bekende militaire kamp en in de dennenbossen, binnen kwam. Gebouw en omheining enz. zullen voor rekening van de afdeling worden opgericht, zomede betaalt zij de huur in erfpacht van dc grond ter opper vlakte van 3580 m2 (83 bjj 43 m.). Verder zal op een aangrenzend stuk grond ter oppervlakte van 760 m2 door de gemeente en voor de asyl- pension beheerder een woningwet-woning worden gebouwd, welke aan de vereniging in huur zal worden afgestaan. Aan vijf mille is nog behoefte Een gedeelte der benodigde mate rialen is reeds geruime tijd tegen verlaagde prijs aangeschaft en met collecte enz. spoedig bij elkaar zul len worden gebracht. Het bestuur doet een beroep op leden en be langstellenden, het werk, dat toch niet mag blijven liggen, te steunro door storting van een gift op giro No. 524572 ten name van de Pen ningmeester der afdeling Amersfoort der Ncderlandsche Vereeniging tot de aanvang der werkzaamheden j Bescherming van Dieren. Helpt U hoopt men weer spoedig te beginnen, mede. het gaat nu om de dieren m Het asyl-pension, waarvoor de bouw- I onze stad! plannen zijn gemaakt in samenwer- king met de asyl-commissie en door j de architect de heer H. Fels te Gar- Vrnerfin „an R Pil W deren belangeloos ontworpen, zal I cldll LJ tJll W een zeer modern tehuis voor kleine huisdieren worden. Met een naar alle waarschijnlijkheid te ver wachten uitbreiding in de toekomst is rekening gehouden. Waterleiding, verwarming, gas en electriciteit zul len worden aangelegd. ..Dierenbe scherming" hoopt de opening te doen plaats vinden in het voorjaar a s. zodat in het komende jaar zwer vers op de allerbeste wijze zullen kunnen worden ondergebracht. Hond of kat kunnen gedurende Uw afwe zigheid in een daartoe speciaal ge- isoleerde ruimte worden opgenomen. Aan de verzorging door personeel van de vereniging zal niets ontbre ken. Het ruime terrein leent zich uit stekend voor vrije beweging der honden. Evenals in andere steden zal het asyl-pension beschikken over een elcctrocutic-apparaat voor hon den en een kleine gaskamer voor katten voor het pijnloos doen insla pen van die dieren die door ouder dom. lijden of ongeneeslijke ziekte daarvoor in aanmerking komen. Men hoopt vanzelfsprekend daarvan een zo gering mogelijk gebruik te ma ken. De bouw. en materiaalkosten zijn echter sinds de indiening van de plannen bij B. en W. aanmerkelijk gestegen, zodat het benodigde kapi taal. aanvanKelijk geschat op 12.000, than; minstens 17.000 zal bedragen. .Dierenbescherming" is er dus nog niet en het bestuur hoapt dat de ont brekende gelden door een lotery, Dr B. Keulen tijdelijk leraar oude talen B. en W leggen aan de Raad over een voorstel van het college van curatoren van het Johan van Olden- barneveltgymn«sium om dr. B. Keu len. oud-rector, met ingang van 1 October 1951 een tijdelijke aanstel ling te geven als leraar in de oude talen aan het gymnasium, zulks tot dat in do vacature-Ligtenstein zal zij voorzien. GRAND THEATRE t/m 24 October: ..Captain Horatto Hornblower" 14 jr. Zondag: 1.30. 4, 6.30 en 9 uur; Ov. dagen: 2.30, 6.30 en 9 uur. CITY THEATER „Vier in een Jeep". 14 jaar. Zondag: 2. 4.15. 6.45 cn 9 u. Ov. dagen- 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t/m Maandag: „De gebroken pijl". 14 Jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag „De kus der doods". 14 jaar. Zondag: 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 c-n 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag t/m Maandag: „De lotgevallen van een bakvisje", elke leeftijd Van Dinsdag t/m Donderdag: „Draken- zaad" 18 Jr. Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4 15. 6.45 en 9 uur Overige dagen. 2.30 cn 8 uur. „HET BAKEN"'Utrechtseweg 102. t.m. 22 October Jublleumtentoon- stellng Edith Pijpers. Geopend van 9 tot 13 uur en van 14 tot 17 uur. Zondags van 14 tot 17 uur. TENTOONSTELLINGSZAAL Paulus Buyslaan 1, t.m. 4 November: Na jaarstentoonstelling Amersfoorts Kunstenaars Genootschap. Geopend van 10 tot 5 uur: Zondags van 2 tot 5 uur. 21 OCTOBER. Zondag. K A B. en „De Hanze": sociale Zondag, 19 30 KAB- gebouw: toneelspel ..Als de kinde ren maar eens prooi zijn". 22 OCTOBER. Maandag N'ed Ver v. Ex-politieke Gevangenen, afd. A'- foorl: bijeenkomst Hotel Monopole. Stationsplein. 20 uur 24 OCTOBER. Woensdag. Spoorwegto- neelclub „Dc Diesel' „Als de klok waarschuwt." Amlcltia, 20 uur. 24 October: Woensdag Dag der Ver enigde Naties Wereld Federalisten Beweging Nederland: bijeenkomst in gebouw Amersfoortse Gemeenschap, Paulus Buyslaan 1. aanvang 8 uur. Spreker dr. R. Mlcdema. 24 October: Woensdag Kon. Ver „Oost en West": lezing met lichtbeelden over „De wonderen der tropische natuur" door de heer L. Coomans de Ruiter. Hotel Monopole. 8 uur. 25 OCTOBER. Donderdag. Hoofdstad Operette: ..Ich KUsse Ihre Hand. Madame". Grand Theatre. 20 uur. 25 October; Donderdag Volksuniversiteit tweede avond van cursus „Voor drachtskunstOpenbare Leeszaal, 8 uur 26 October; Vrijdag Volksuniversiteit, eerste avond van cursus „Bouw en functie van het gezichtsorgaan" door dr A C. Polak. Openbare Leeszaal. 8 uur. 26 October: Vrijdag Pedaalridders: jaar vergadering. Volksgebouw. 8 uur 26 October Vrijdag Amersfoortse Ge meenschap- vergadering van de sec tie Beeldende Kunst A. G. Gebouw. Paulus Buyslaan 1. 20 uur 27 October. Zaterdag EHBO. afdeling Amersfoortherfstwandeltochten. Start bij d'Oranjeboom, 14-30 uur 27 October Zaterdag Pedaalridders re ceptie. Hotel Monopole. 14 30 uur. 27 October; Zaterdag Pedaalridders: feestavond Amlcltia. 20 uur. 27 en 28 October: Internationale School voor Wijsbegeerte, studieconferentie „Rusland". MUSEUM KLEH1T& Westsingel. Dage- ILIks geopend behalve Zondags, werkdagen van 10—12 en 1—4 uur Zaterdag 10—12 en 1.303 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol- wasseD 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartlex (Zonnebloemstraat 67» Uitlening Dinsdag- en Vrttdagavond van 78 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening U—12.30 en 2.30—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor Kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur over persberichten Het raadslid F. deFeber (VVD) heeft zich met vragen tot B. en W. ge richt over berichten, die respectie velijk in „Het Vrije Volk" en in 't ..Dagblad voor Amersfoort" heb ben gestaan. Het bericht in H V.V. betrof een geldlening onder de bur gerij ten behoeve van de woning bouw. waarover trouwens dezelfde dag ook in het Dagblad v. Amers foort was geschreven. De Amers- foortsche Courant nam dit bericht uit H.V.V. over. De heer De Feber, die het overgenomen bericht in de Am. Crt. las. stelt de vraag of het juist is dat deze mededeling door de burgemeester is verstrekt, hij wil weten of dit met medeweten van de wethouder van financiën is ge schied cn of het niet juister ware geweest de commissie van bijstand eerst in te lichten. Het door de heer De Feber be doelde bericht in het Dagblad voor Amersfoort betrof de ontvangst ten stadhuize van een gezelschap in genieurs. die hier de woningbouw kwamen bezichtingen. De heer De Feber vraagt hoe het komt dat ook niet de andere bladen van deze ge beurtenis op de hoogte waren en merkt op dat het beter ware derge lijke berichten via dc gehele pers tér kennis van de burgerij te bren gen. Voorts vraagt hij of het juist is dat men de leden van het Kon. Instituut voor Ingenieurs in de raad zaal heeft laten vergaderen en of het niet gebruikelijk is. dat er een of meer wethouders aanwezig zijn, als de burgemeester een dergelijk gezelschap toespreekt. De Amersfoortse Gemeenschap zocht contact met andere plaatse lijke en regionale overkoepelingen op cultureel gebied. Het kan in derdaad betekenis hebben van tijd tot tijd gedachten uit te wisselen. Om de basis te leggen voor een icgclmatig contact wordt op Za terdag 10 November in het A G- huis aan de Paulus Buyslaan een conferentie belegd. Voor deze conferentie zijn uit genodigd: de Culturele Werkge meenschap te Breda; ..Kunst aan het Volk" te Delft; Culturele Raad te Opsterland en de Friese Cul- tuurraad Over de practijk van het werk worden enige inleidingen ge houden De bijeenkomst vangt 's morgens aan en na een lunch in het Berghotel wordt de conferentie met een discussie-middag besloten. Het bestuur van Nederlands Cultureel Contact is met dit plan zeer ingenomen. „Ich küsse Ihre Hand, Madame" in Grand Théatre Een operette-uitvoering betekent altijd een gezellige avond, als ze tenminste gegeven wordt door men sen, die hun vak verstaan. Dat is met do artisten van de Hoofdstad operette zeker het geval, zodat men zich a s. Donderdagavond in het Grand Theater waarschijnlijk goed zal kunnen amuseren. Het ensem ble vertoont dan „Ich küsse Ihre Hand. Madame", een operette, die is geschreven om een aantal liede ren en melodieen van Robert Stolz. Dit is prettige, charmante muziek en een aantal van de liedjes zijn erg bekend (o.a. ook „Drunt" in der Lobau". Van het verhaal moet men zich verder niet veel voorstellen. Men moet dergelijke operettes bij wonen om de gezellige muziek, het aardige fleurig kijkspel cn de ty pische Weensc sfeer, die de besten van dit ensemble ongewtijfeld we ten op te roepen. Tot de optreden den behoren de komische spelers Fritz Steiner en Otto Aurich en de zingende acteurs Ruth Rhoden, Her man Valsner en Claire Clairy. 1722. Naast een der hutten treft KanoukJ drie mannen aan, die bezig zijn met een spe'- letje poker. Het zijn dc dokter en twee man nen, die een paar da gen geleden getraent hebben muiterij te ple gen. Bepaald vriende lijk ontvangen ze Ka- nouki niet. want ze be schouwen hem als Kids beste vriend. Maar Ka- nouki legt de situatie sne! uit. „Cigaret-Larry is cr met de motorboot vandoor," zegt hij; „elK ogenblik kun je een pa trouilleboot van de kust wacht hier zien opdui ken en dan leggen wjj het loodje." i Chinezen. Zo, staan de zaken er aldus voor? Ja, En bovendien vertelt hij het drietal welke dan valt er met Kanouki te praten. Maar wat spanningen er zijn ontstaan tussen Kid cn de is hij van plan? Kanouki legt het in korte be- Wanneer een amateur-toneelgezelschap een blijspel op zjjn repertoire neemt, wordt er in het algemeen zeer veel gevergd van de regisseur, die de taak heeft ervoor te waken, dat het ook werkelijk een blijspel wordt en geen dolle klucht. Immers, een van dc voorwaarden voor een goede vertolking van een comedle is juist dat zij niet te kluchtig is. Joh. van Bijsterveld, die voor het Amersfoorts Toneel Ensemble de regie had bjj de opvoering van „Baron von Haberniks", Zaterdagavond in Amicitia, is er o.i. niet volledig in geslaagd deze moeilijkheid het hoofd te bieden, al moeten we er direct bijvoegen, dat dit „pretentieloze, dwaze spel over standsverschil, liefde en meer verouderde dingen", zoals het in het pro gramma werd omschreven, de klucht op sommige ogenblikken wel zeer dicht benadert. woordingen uit cn de anderen besluiten met hem mee te doen. Voor het overige hebben we veel lof voor de opvoering van dit spel van de Weense schrijvers Schwartz en Lengbach. Het zou het libretto van een operette kunnen zijn. met zijn aan lager wal geraakte graaf, oie zijn dochter tracht uit te hu welijken aan diverse heren, welke (Van een onzer verslaggevers) kers hebben zich ook best vermaakt. Dc eerste najaarskermis, door de N.V. C. M. Vermolcn georganiseerd achter Hotel-Café-Rcstaurant „Kamplust" aan de Birkstraat, is Za terdag gaan draaien. Reeds op de eerste dag zijn velen een kijkje gaan nemen naar de attracties, die aan deze kermis vorm geven. De bezoe- In het verslag van de planologische dienst der provincie Utrecht over het jaar 1950 wordt het overlijden gememoreerd van de heer B. Noordewier te Amersfoort, die in verscheidene commissies van de dienst plaatsvervan gend voorzitter was en met hart en ziel verknocht was aan het planologi sche werk. In het verslag wordt medege deeld. dat het facet-streekplan over de waterwingebieden in ontwerp ge reed kwam. De inventarisatie ten behoeve van het streekplan voor 't Vechtgebied kwam eveneens ge reed. evenals het facetstreekplan voor de begraafplaatsen in de ge meente Utrecht en de omringende gebieden. Het aantal adviezen aan het col lege van Ged Staten was in 1950 zeer groot vooral over gemeente lijke grondtransacties. voorzover de ze planologische gevolgen zouden hebben. Op advies van de dienst zijn vele storende reclames wegge nomen. In samenwerking met de provin ciale Plandienst van Gelderland is de eventuele grenswijziging tussen Utrecht en Gelderland bestudeerd. Het rapport kwam in het verslag jaar nog niet gereed. Uitvoerig over leg is gepleegd over het tracé van de 150 kv koppelleiding van de clec- triciteitscentralcs Utrecht en Nijme gen. voorzover dit tracé door de provincie Utrecht gaat. In het verslagjaar werden door het College van Ged. Staten de na volgende plannen goedgekeurd: her ziening plan in onderdelen Vleuten- seweg Utrecht; plannen in onder delen cn hoofdzaak Driebergen; her ziening plan in onderdelen Cremer- straatMajellapark Utrecht; plan in hoofdzaak Lauwerecht Utrecht (ge deeltelijk) en plan in onderdelen „Verkeerde Kanus" Kamerik; plan m onderdelen dorp Jutphaas; plan nen in hoofdzaak en onderdelen Vreeswijk; plan in hoofdzaak Tol steeg Utrecht; plannen in hoofdzaak en onderdelen Schalkwijk; herzie ning plan in onderdelen Wilhelmina- park Zeist en herziening plan in onderdelen Houten; 4e herziening plan in onderdelen Pijlsweerd Utrecht; plannen in hoofdzaak en onderdelen Wijk bij Duurstede; plan in hoofdzaak Soest. Zuidelijk deel, herz. plan in onderdelen Griffen- stem Zeist, herz. bebouwingsvoor schriften plan in onderdelen Wilnis; kernplan Amersfoort (gedeeltelijk); herz. plan Leusderkwartier Amers foort en plan in hoofdzaak Zegveld; plannen in hoofdzaak en onderde len Eemnes; herz. plan in onderde len „Oud-Over" Loosdrccht: 4e herz. plan in onderdelen Tuindorp Maar tensdijk. plan in onderdelen Blauw kapel Maartensdijk, cn herz. bebou wingsvoorschriften plan in onder delen „Cartesiusweg" Utrecht. Gedeputeerde Staten stelden vast het plan in onderdelen voor Maar tensdijk-dorp cn de plannen in on derdelen Veenendaal „Noord", „Zuid" en industrieterrein. Het plan in onderdelen Maartensdijk-dorp werd door de Kroon goedgekeurd. Dat bleek wel, toen wij Zaterdag avond de kermis bezochten. Vooral de autoscooters, waarvan er een is die op benzine rijdt, waren zeer in trek. Een centrum van vermaak was ongetwijfeld het vrolijke rad, waar op en waarbij velen zich kostelijk amuseerden. Bepaald angstwekkend gaat het in de steile wand toe, waar motorrij ders hun gedurfde capriolen uitha len Het begin van deze, zich steeds -herhalende voorstellingen, werd ge maakt door een motorrijder, die op een knallende motorfiets in razende vaart tegen de wand van de grote ton rijdt. Daarna neemt hij een pas- sagiere mee en als de snelheid zeer hoog is. durft hij het aan met de handen los te rijden. Het hoogtepunt in dit korte, doch ongetwijfeld inte ressante programma is het moment, waarop twee motoren door de kléine ronde ruimte daveren. Het was dan ook geen wonder dat vele kijkers, maar vooral kijksters. op het laatst hun ogen dicht knepen. Ook de „Karimata" het reuzenrad, waarin schuitjes tot angstwekkende hoogte worden gevoerd, trok veel belangstelling. Vooral de jeugd maakte van de Karimata een druk gebruik. De militaire bezoekers hielden zich lange tijd bij de schiettent en andere spelen op. doch ook de burgers waagden hun kans. Wij spraken met een der directeu ren van de N.V. C. M Vermolen, die ons vertelde dat dit alles slechts een begin is van hetgeen zij zich voorstellen in de toekomst te zullen gaan doen. In elk geval zal deze kermis door het publiek wel worden gewaardeerd. weliswaar niet van adel zijn, maar wel zeer gefortuneerd. De meest dolle situaties, die zich voordoen, laten een zelfs sum miere inhoudsbeschrijving niet toe, maar men kan er van over tuigd zijn, dat het A.T.E. in zijn opzet, het publiek een onbezorgde, vrolijke avond te bieden, volledig geslaagd is. Het spel evenals trouwens het stuk bereikte aan het eind van het tweede bedrijf een climax, die na de pauze niet meer werd over troffen. Het begin was wat aarze lend. iets te nadrukkelijk grappig misschien en de souffleuse moest hierbij haar diensten nog wel eens bewijzen. Later echter, toen de spelers „er in" waren, kwam er steeds meer vaart in de vertoning. Een succes was ontegenzeggelijk het optreden van Bas Hogerdijk als Franz Mus. kostelijk in zijn onbeholpenheid.'die later in zoveel branie veranderde. Er vielen ech ter meer kostelijke figuren waar te nemen, zoals bijvoorbeeld Joop Oostenenk. de vertolker van de hoofdrol, wiens taak toch heus niet gemakkelijk was. De scène, waarin hij samen met Al' Fluit 'n denkbeeldige perziktaart bereidde, was een staaltje van fijn toneel spel zonder veel woorden. Ten slotte verdienen Jo de Vries en Henk Bronswerk alle lof voor hun prestaties. Het stuk speelde zich af tegen een betrekkelijk eenvoudig decor, door A. v. d. Klok en Joh Arlar samengesteld. Jammer dat soms op het achterdoek ongewenste schaduwen ontstonden, kort voor het opkomen van een speler. Leo Grootkop, die de grime verzorgde, maakte van de Graaf von Rabe- zau een fijn type. N. Institutionele beleggers lenen rijk 305 millioén DEN HAAG. Het ministerie van Financiën deelt mede. dat het be drag van de 4% onderhandse staats lening 1951. die op 16 Juli 1951 met levensverzekeringmaatschappijen en pensioen- en personeelfondsen is ge sloten. nader is vastgesteld op 305.676.000. De Australische marine handhaaft gaarne de oude gewoonte, om een commanderend officier bij zijn af scheid van boord te laten roeien door zijn oudste ondercommandan ten. Toen nu Schout-bij-nacht Eccles van de Australia zijn bevoegdheden nacht Eaton terwijl de Australia te Sydney in het dok lag, konden zijn ondercommandanten hem niet ren boord roeien doch traditie zoekt zichzelf altijd te handhaven zij namen een doogewone dienstauto te baat, om de afgetreden vlootvoogd had overgedragen aan Schout-bij- buiten het marine-etablissement te trekken. (Van een onzer verslaggevers) In dc fraaie kapel van „Zon en Schild" heeft Zondagmiddag ds. H. Bout afscheid genomen als geestelijk verzorger van deze stichting. Büna vier jaar geleden 14 December 1947 werd ds. Bout in de St. Joriskerk bevestigd als predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Amersfoort, met de bijzondere opdracht voor deze speciale tak van kerkewerk. Een zeer moeilijk werk, waarvan we in deze afscheidsdienst echter niet veel ver namen. Veel meer voerde de dankbaarheid dc boventoon. Heengaan verlies voor „Zon en Schild'' Daarop wees ook het gekozen schriftgedeelte het bewijs. Na het lezen van hoofdstuk 4 van de tweede brief aan de Corinthiërs, bepaalde ds. Bout zijn gehoor bij Philipp. 1 27: Alleenlijk wandelt waardiglijk het Evangelie van Je zus Christus, opdat hetzij ik kom en u zie, hetzij dat ik afwezig ben, ik van uw zaken moge horen, dat gij staat in éne geest, met één gemoed gezamenlijk strijdende door het geloof des Evangelies. In deze brief, aldus spr., tintelt het van de blijdschap van den Christen. Onze wereld zoekt vreugde, maar tot de blijdschap waarvan Paulus spreekt, komt do wereld niet toe. En als er iets is, waaraan de wereld behoefte heeft, niseert de afdeling Amers- timistisch over de resulta- foort van de Wereld Fede- ten van de overige elftal- ralisten Beweging Neder- len. Daarom zegt de voor- „Toch wel prettig, dat bericht over die obligatie lening voor de woningbouw, dan kan lk alvast wat opzij leggen", zei 't manneke vanmorgen. Avonddienst apotheken: Jansen, Lan- gestraat 74. tel 3677; Java Apotheek, Leusderweg 212, tel. 4387. Oud Groningers waren bijeen „Gruno" Vereniging van oud- Groningers te Amersfoort en om streken opende Zaterdagavond haar winterseizoen met een gezellige ledenvergadering in „De Oranje boom" aan de Leusderweg. Bij de opening heette de voorzitter, de heer H. van Dijk. allen hartelijk welkom. Na voorlezing en goed keuring der notulen van de vorige vergadering gaf de heer Melsma als afgevaardigde van „Gruno" 'n mooi verslag van de vergadering van afgevaardigden van de Dis tricten uit het gehele land met het hoofdbestuur der Landelijke Ver eniging. welke vergadering tc Utrecht was gehouden. Na het punt rondvraag, waarvan door verschillende leden gebruik werd gemaakt, werd het officiële gedeelte door de voorzitter, onder dankzegging aan de leden voor hun 1 opkomst, gesloten. Men bleef tot twaalf uur echt gezellig bijeen. land 's avonds een bijeen komst in het A.G.-huis aan de Paulus Buyslaan. De voorzitter van de afdeling dr R. Miedema, zal o.m. 't hoorspel Civis Mundi lezen. 31 October Met deze datum willen wij u nu al enigszins ver trouwd maken. Een ijveri ge spaarder weet wel wat zitter: „Jongens, het kan en moet verkeren!" In een ander artikel wordt gezegd „het roer om". Wij hopen van harte dat 't Boys inderdaad ge lukt een nieuwe koers te varen. Uit zeventien ge speelde wedstrijden haal den de elftallen slechts zes punten. Inderdaad, het roer moet om! - In „Ons Clubblad" van S? °E.31 ?ct°ber Gaande is. de „Soesterkwarticr" korf- Mocht u het vergeten zijn, bailers wordt uiteraard dan willen wij u er even aan herinneren, dat het op 31 October wereldspaardag is. U hoort daar ongetwij feld nog meer over. We mogen u al wel verklap pen. dat de Nutsspaarbank op die dag aan haar inleg- venen met ferme pas op de gers een fraaie kalender zestigduizend inu-oners oom uitgeeft. Op elk kwartaal- Amersfoortse Christelijke Vandaag schtjnt de ;on. blad boeit een fraaie kleu- Nationale Gymnastiekver- spnnpen renrepioductic het oog. Het emging „Oranje" staat in Stand TZ ANDAAG plegen we over de „Stand" een cursiefje. De wacht bij de vlag is ingenomen. We ste- aandacht gewijd aan het vertrek van voorzitter en le twaalftallèider H. Ger ritsen. Zijn vertrek naar Z\yolle is inderdaad een verlies voor. Soesterkwar- tier en voor de korfbalor- ganisatics in 't Sticht en 't Gooi. Het maandblad van de Voetbalmenu Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag ziet er als volgt uit: WestfrisiaHVC Fortitudo—APWC SEC—SDO AmsvordeZebra's DVSU—Quick Amf. BoysGW Vriendschap Dit jongetje aan de ene kant van de stoeprand is zoontje er ook al een paar Nico; dc ponny aan de an- voor Corrie heeft meege- dere kant is Corrie. Nico bracht. Baas, baas, schiet en Corrie houden van el- maar gauw op, want an- die op aan zijn viervoetige vriendin, die veel liever piepers eet dan dc koop waar van zijn baas: haring, schol, palingmakreel en andere vissoorten. Links bovenaan ziet u nog net de bezige handen van de baas, die vis klaar maakt voor Nico's moeder. Voor bij de worteltjeswaarvan haar kaar en daarom haalt Nico aardappels uit de mand ders zijn alle worteltjes op en kun je de vis net zo van zijn moeder en voert goed weer meenemen Natuurlijk! We van 59922 op 59931. Dat onderwerp is goed geko- cijfer heeft Amersfoort nog zen want het handelt over niet gekend. Dit jaar komt het leven der bijen, die het dus toch nog voor el- weten wat sparen is. Jan kaar. Het is nog altijd gis- Voerman Jr. schilderde de sen op welke dag de wacht vierkleurige taferelen, de bij de vlag hel sein krypt tekst is van de heer K. Ga.' gëwe'rkt. Eer! ë'óëdë uïtvom foh.jsên 'LJnAS™"' rm« Seeft moed om verder het teken van de komende uitvoering. Er is zelfs be sloten drie avonden te ge ven. Het is begrijpelijk, dat er met inspanning van alle krachten moet worden Zestigduizend inwoners! lent adviseerde. Een kalen- Het is de moeite van een der om te bezitten. fo1«'»a-ont. breekt het niet aan aetivi- cursiefje waard. Herinnert u zich nog, dat. economen hebben berekend, dat Amersfoort in 1970 hon- teit, dat is uit het clubblad Clubbladen teJtzenA XT. In het „Quick Nieuws Er liggen, precies geteld, worden mededelingen ge acht clubbladen voor ons. daan over een loten-actie J7 .„J acni UUUDIdUeu vuur Uns. uoeiu uvci CCH wreii-at.nc tellen* Met di? ecOTomeS Wel een .levendige getuige- ten bate van de jeugdafde- dat u - hn-rtr. #?«f Dis van de activiteit, welke ling. De activiteit iff'Af aar door de plaatselijke vereni- Quick kennende, geloven dte prognose goed vs. Maar gingen wor(jt ontwikkeld, wij. dat deze actie wel zal voorlopig houden we t op In hct clubblad van de slagen. Wij zijn .al een gul- Amersfoortse Boys den armer en twee loten zegt voorzitter P. Geyten- rijker. Quick Nieuws komt beek „het kan en móet nu in zes pagina's uit. verkeren". Hoewel het eer- „Potje 61" heeft wel suc- ste elftal dc bakens blijk- ces! baar heeft verzet is de De overige bladen be- Boys-leiding allerminst op- spreken we morgen. voorlopig houden we 't op zestigduizend. Dat is dich ter bij huis. Op naar be schuit met muisjes! V.N.-dag Op 24 October, de dag der Verenigde Naties orga- meer dan aan goud en goed, dan is het aan de blijdschap des Heren. Sprekend over zijn bijzonder werk in de Stichting, wees hij cp de twee kanten, die er aan dat werk zijn. Enerzijds de stoffelijke, erg moeilijke zijde, maar ook een andere n.l. mogen zijn een ver kondiger van goede boodschap. Na de predicatie richtte spr. zich tot het bestuur der Stichting, vertegenwoordigd door de voorzit ter ds. K. J. v. d. Berg, tot de Kerkeraad van Amersfoort, waar van aanwezig waren de praeses ds. M. G. Gerritsen, ds. C. H. G. Blok en verschillende ouderlingen. Woorden van dank sprak ds. Bout ook tot de collega's predikanten, tot de ouderlingen van zijn eigen wijk, speciaal tot de brs. Voorne- veld en Brink, tot de geneesheer- directeur dr. C. W. du Boeuff, de Hoofden van Dienst en anderen, die hij in zijn werk geregeld ont moette. Namens de Kerkeraad voerde ds. M. G. Gerritsen het woord. Hij wees op de goede verhouding tus sen de predikanten en dankte ds. Bout voor de trouw en het élan, waarmede deze zijn taak had ver vuld. Ds. IC. J. v. d. Berg drukte de waardering uit van het bestuur voor de arbeid van ds. Bout. Het bestuur betreurt uw heengaan. De gemeente zong, op verzoek van ds. v d. Berg haar scheidende leraar de zegenbede toe uit Psalm 134. Ds. Bout is, zoals men weet. be roepen tot predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Utrecht, \yelk beroep hij heeft aangenomen. Schietpartij in Leersum AMSTERDAM Vijf jaar gevan genisstraf legde de Bijzondere Straf kamer op aan de 28-jarige voorma lige Nederlandse SS-er I. J Ver- meeren, die in Leersum op be vrijdingsdag 1945 met enkele van zijn „kameraden' drie BS-ers had doodgeschoten. Slachtoffer van deze schietpartij werden jhr R. W. de Beaufort uit Maarsbergen, D. van Roosmalen Nepveu uit Den Haag en D. J. baron Van Lynden uit Zee lend. .Voorlopige regeling van vervoersprobleem op West-Schouwen HAAMSTEDE. Voor het ver- voer van schoolkinderen op West- Schouwen. waarover onlangs moei lijkheden waren gerezen, heeft men een voorlopige regeling gevonden in een conferentie, die Zaterdag middag op het gemeentehuis te Haamstede werd gehouden. De vergadering werd o a. bijgewoond door mr. Nieuwenhuizen. hoofdin specteur van de Rijksverkeersin spectie. Het resultaat is. dat van daag de bussen weer voor het ver voer van schoolkinderen zijn gaan rijden.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2