Hem ie proef is Mshag! Cricket beïnvloedt Britse kiezer GELEZEN op de... shag/ Ongeoorloofde tips met straf beloond Joodse onderduikers in Laren (in '42) vermoord? Ook andere partij heeft recht op een innings Truman trekt benoeming in r~ Vergelijk kleur smaak en geur MAAN, SATURNUS, VENUS EN MARS AAN DE HEMEL KIESPIJN? <- i en gewogen Chefarine „4" doet wonderen Geen goede avoncl voor televisi e-kijkers Slechte uitzending van aardig, verzorgd programma Qij snakt MSIRQOP Meevaller voor Beverwijk Forensentarieven niet te hoog Dr Veeger overleden Huldeblijk' Drie meisjes zoeken het avontuur in New York Woensdag 24 October 1951 3 (Van onze correspondent te Londen) LONDEN. Morgen stemt Engeland en in dc loop van VrUdag zal blüken of de algemene verwachtingen, dat thans de slinger van het ouder, wetse, maar soliedc uurwerk van het Engelse staatsbestel, na een periode van vernieuw ing en verandering, weer terug zal zwaaien naar een tijd van conservering en instandhouden van wat is en bestaat, Juist was. Dan zal blüken of de kiezers collectief het oordeel hebben uitgesproken, dat het land thans genoeg socialisme heeft gehad en dat het daarom maar weer eens de beurt van de andere party moet zün. Naast alle andere, meer rationele dat het totale aantal stemmen, dat en meer uitgedachte argumenten, waarom men of voor dc ene of voor de andere party zal stemmen, blijft in dit vaderland van sport en wedstrijd, bij het uiteindelijk op maken van het oordeel, deze een voudige politieke leefi egel altyd van overwegend gewicht. Men vindt haar terug in de uitspraak van de man op de Westminsterbrug. die filoso fisch zei: „Ik ben zelf altijd een goeie Labourman geweest, maar het is nu tijd voor een verandering". Men vindt haar niet minder in de statige zinnen van het inderdaad in drukwekkende proza, waarmee de „Times" gisteren zwaar en verant woordelijk. de balans opmaakte. Na verkondigd te hebben, dat het aan vaarden van de consequenties van de grote stembusoverwinning van 1906 cn 1945 fdie respectievelijk de nieuwe liberalen en de nieuwe La- bour-penode inluidden i. karakteris tiek is voor „de Britse manier van vreedzame verandering'', verklaart het orakel immers niet minder stel lig en gebruikt daarbij, let wel, na tuurlijk de onvermijdelijke cricket term. dat, als de voorraad nieuwe ideeën en nieuwe maatregelen is uit geput. de nieuwe mannen hun kans hebben gehad en de tijd is gekomen voor een verandering „in de kwa liteit en de richtingvan het be stuur. het evenzeer Brits is om op een minder vredelievende, maar ook niet minder besliste wijze te ver klaren. dat de innings" nu geslo ten moeten worden. Dit hierboven beschreven funda mentele grondargument, van dat het thans tijd voor een \erandering is. wordt bij deze verkiezingen nog verder versterkt door de vrijwel bij iedereen levende overtuiging, dat er, Labour of conservatief, in ieder ge val een regering moet komen, die weer een duidelijke meerderheid heeft en die niet meer. zoals Labour in de laatste twintig maanden, door haar overschot van maar enkele ze tels in feitelijke regeerkracht ver lamd is. Omdat Labour in deze cam pagne zo uitgesproken defensief was, zal ook dit verlangen naar een re gering met een duidelijke meerder heid ongetwijfeld ten voordele van de Tories werken Dat wil niet zeggen, dat men in Transport House, het hoofdkwartier van de Labourparty, daarom de kop laat hangen. Al deze redeneringen ten spijt verwacht men daar zelfs. VS-ambassadeur bij het Vaticaan WASHINGTON. Van de benoe ming van generaal Clark tot am bassadeur bij het Vaticaan zal voor lopig niets komen Truman heeft het besluit van Clark's benoeming on gedaan gemaakt, naar het Witte Huis laat meedelen, op verzoek van Clark zelf. Als hij thans de benoe ming aanneemt, zou hu ontslag moe ten nemen als generaal, omdat de Amerikaanse wetgeving niet toe laat. dat een militair een diploma tieke post bezet, tenzij de Senaat ontheffing verleent. Doch de Senaat is tot 8 Januari op reces en gene raal Clark wil zijn militaire loop baan op het ogenblik niet opgeven, omdat hij nog werkzaamheden in zijn huidige militaire functie, wil voltooien alvorens eventueel een diplomatieke post te aanvaarden. Hij wil liever wachten tot het con gres weer bijeenkomt Aan het (tijdelijk?) ongedaan maken der benoeming is de sterke oppositie ertegen klaarblijkelijk niet onschuldig. Labour morgen zal halen, de grens \an de veertien millioen zal over schrijden (in 1950 was het/totaal iets meer dan 13li millioen). Men wacht zich er echter voor. om dit grotere stemmenaantal ook bij voorbaat in meer zetels te vertalen, want de po sitie van Labour is in dit opzicht altijd iets ongunstiger, dan die der conservatieven, omdat het zoveel districten heeft, waar het stemmen- overschot bijzonder groot is. Churchill kon veilig zijn ver kiezings-auto bereiken, zolang de bobbies al te vurige aan hangsters zacht, doch beslist bij hern weghielden. Te Plymouth b e eindig de Churchill Dinsdag avond zijn campagne jnet de woorden: ,.Ik ben er oprecht van overtuigd, dat ik een derde Wereldoorlog kan helpen ver mijden en de vrede-voor-allen kan dienen. Geef mij de kans hiertoe (Advertentie LM.) Ambtenaren kregen apart ..stoei-uurtje"! en Uw conclusie i«: ROTTERDAM. „Deze verduis tering was het sluitstuk van een reeks van onregelmatigheden, waaraan verdachte zich in dc af gelopen jaren had schuldig ge maakt", zei de Officier van Justi tie. dr M. S. van Oosten. Dinsdag middag in zijn requisitoir tegen de 37-jarige gewezen ambtenaar van de dienst van Volkshuisvesting te Rotterdam, J W. H, die ook te rechtstond wegens verduistering. Verdachte gaf alles toe Ook bekende H. dat hü verschei dene malen gegevens omtrent woonruimte, die voor vordering in aanmerking kwam. aan derden had bekend gemaakt Als ambte naar was verd. onderworpen aan geheimhoudingsplicht. Daarbu verleende hij zijn ser vice niet steeds belangeloos. In sommige gevallen ontving hu be dragen van 20 tot 40 in andere liet hij doorschemeren, dat hy wel enige geschenken in natura apprecicerdc- Van de opbrengst van zijn diens ten kocht verd. veel degeiyke the ologische werken. De Officier van Justitie meende, dat H de dienst van Volkshuisves ting in ernstige mate in opspraak had gebracht. Hij zei. dat H de rang van luitenant had bekleed bij het Leger des Heils en een ge ziene figuur was in kringen van Kralingse jonge-mannenverenigin- gen. Dr Van Oosten eiste tenslotte 1 jaar met aftrek, waarvan 4 maan den voorwaardeiyk met een proef tijd vap 3 jaar en toezicht van de reclassering. Pensionhoudster, waar slachtoffers in huis waren, pleegde zelfmoord Vier hemellichamen tegelijk zichtbaar lang is. De middellijn van de pla neet (6800 km) is ongeveer de helft van die der aarde, haar mas sa (en dus haar zwaartekracht) zo gering dat een kilo aardse suiker er nog geen vier ons weegt. (Van onze Gooise correspondent) LAREN. Door een erfeniskwes tie is in deze gemeente een lugubere ontdekking gedaan, meldden wü reeds in een deel dezer editie; men heeft n.l. dc stoffelijke overschot- ten van de gebroeders Horn opge graven. die als hcjaarde Joodse on derduikers in het begin van de bezetting bij de weduwe S. in een villa aan de Rijksweg moeten zün ondergedoken geweest. Mevrouw S. heeft een jaar geleden zelfmoord gepleegd. Men vraagt zich af, of de zelf moord van de weduwe S en deze lugubere vondst met elkander m verband staan. De politie weigert, zulks op last van de officier van Justitie, over deze affaire inlichtingen te ver strekken. Ondanks alle geruchten daarover zijn er geen arrestaties verricht; wel zyn enkele lieden verhoord. Het schijnt dat mevr. S.f die in de oorlog in de villa woonde, fi- Communistisch huwelijk moet ..zuiver" zijn BERLIJN. Politieke zuiver- held is een eis voor de Oost- Duitse communisten om in het hu- wel yk te kunnen treden. Uit partij- kringen werd vernomen, dat vrou welijke leden van de Socialistische Eenheidspartij voortaan de namen van hun toekomstige echtgenoten aan het partijbestuur ter goedkeu ring moeten voorleggen. Indien zij een man trouwen, die niet in de gratie van de partij staat, lopen zij de kans het lidmaatschap van de partij te verliezen of opnieuw ge degradeerd te worden tot adspirant- lid. Advertentie (l M.) Miinh'ardt's Kicspiinpocdcrj. Doos 4? ct. -ffi£ |\/\A /V/V vwvvvwvwv/vvvvwv/vw\/ DE Engelse Kafka" wordt Rex War ner genoemd, wiens „The wild goo se chase" thans in Nederlandse verta ling van mr. I. E. PrinsWillelces Mac- donald bij de Wereldbibliotheek te Am sterdam is verschenen: „L>e wilde gau- zcnjacht". Te oordelen naar die verta ling is er voor een vergelijking met Kafka echter bitter weinig reden, al is Warner's boek dan ook wat men een „symbolistische roman" zou kunnen noemen. Daarbij teruggrijpend naar (al weer verouderde) middelen van het sur realisme tracht Warner een decadente samenleving en een gedegenereerde cul tuur te tekenen. Van enige oprechtheid voelt men bij lezing echter weinig, het Js een moeilijk te verteren, heel kunst matig wrochtscl. langademig (zinnen van een halve pagina en langer zijn geen zeldzaamheid) cn nogal huisbakken van visie. Vergeefs zoekt men er naar enige werkelijke uitdrukkingskracht te midden der vele (vaak wel met aan stellerig exhibitionisme) gepresenteerde banaliteiten. En de grimmige onont koombaarheid zoals in Orwell's toe komstroman „1984" ontbreekt deze opgeschroefde hallucinatie volkomen. Het lezen waard is het kleine boekje van Peter van Steen „Alarm ln dc spie gel" (Wereldbibliotheek, Amsterdam). Een aantal schetsen, waarvan de hoofd figuren in elkaar vloeien en die teza men een opstandig commentaar inhou den op dc halfslachtigheid en onop rechtheid van mens en samenleving. Suggestief geschreven met heel sobere middelen, maar toch nog te veel in de grondverf gebleven: deze in novelle- verband gebundelde notities verdienden uitgewerkt te zijn tot een roman. Een visie; ideeën en het vermogen ze in taal vorm te geven en te beelden, bezit de schrijver in ieder geval. Het boek „Mammie, waar kom ik van daan?", dat wij Vrydag j.l in onze vrou wenpagina hebben besproken. 1$ uitge geven door A. G. Schoonderbeeit in Laren 3.90). (Van een onzer redacteuren) ()P zijn vóór de zon, is eind October niet zo'n kunst. En wie de ochtendkou wil trot seren kan van Donderdag tot en met Maandag aan de ooste lijke hemel een verzameling hemellichamen zien staan: de maan, Venus, Mars en Satur- nus. Speciaal Zaterdagmorgen springt de verschijning in het oog: dan staat schuin rechts boven de ma gere maansikkel eerst Venus, en daarboven, iets minder helder. Mars. Verder naar links, en lager boven de kim, ontwaart men Sa- turnus. Van Mars is vry veel bekend: deze planeet staat betrekkelijk dicht bij ons (gemiddeld anderhalf keer zo ver van de zon af als wij) en zij heeft in tegenstelling tot Ve nus een zeer ijle dampkring, die bestudering van het Marsopper vlak mogelijk maakt. Oppervlak dat overigens nog raadsels genoeg biedt: een ervan is dat der „ka nalen", nog altijd onopgelost. Eén ding staat vast: kanalen in de aardse betekenis zijn het zeker niet. Dunne strepen in werke lijkheid een kilometer of tachtig breed, anders zouden zij van de aarde af niet kunnen worden ge zien lopen over Mars. Indertijd werden zij aangegrepen als „be wijs" voor het bestaan van leven de, intelligente wezens op onze buurplaneet. Een afdoende verkla ring is bij ons weten nog steeds niet gegeven. Mars bewoond? Het is (nog) niet te zeggen Wat wel vaststaat is de aanwezigheid van leven. nl. in de vorm van een laag-ontwik- kelde plantensoort. De aardbol die wij bewonen is dus niet de enige wereld waarop leven voorkomt. De temperatuur op Mars is wel iswaar lager dan op aarde, maar wij zouden het er niettemin kun nen uithouden, in tegenstelling tot Saturnus, waar het minstens 150 graden onder nul is. Mars' dag is iets "langer dan de onze: zijn aswenteling duurt 24 uur en 37 minuten. Mars' omloop om de zon duurt 687 dagen, zodat het jaar er bijna twee aardse jaren Advertentie (l. M.) TEGEN PIJNEN EN GRIEP. 20 tabletten 75 CT. Leg horloge niet op TV-toeslel INDIANAPOLIS Henry Fried, de directeur van de uurwerkmakers- bond van New York, heeft op een congres van uurwerkmakers in In dianapolis gezegd, dat televisietoe stellen een nadelige invloed uitoefe nen op horloges. Deze worden ge magnetiseerd en gaan onregelmatig lopen, zegt hu. Het advies van de horlogemakers: Leg uw horloge niet op uw televisietoestel. nancieel belang had bij verdwijning van de Joodse onderduikers. Zij was in 1930 als Duits dienstmeisje naar Nederland gekomen, en had zich hier uitgegeven voor verpleegster. Zij begon in Laren een pension, trouwde zekere S. een welgestelde, maar niet gezonde paardenliefheb ber die kort na het huwelijk over leed. In 1941 kwam zij in contact met twee uitgeweken Duitse Joden, die bij haar in pension kwamen Zij zijn het jaar daarop plotseling ver dwenen. Deze welgestelde gebroeders Hom (uit Keulen) moeten hun bezittin gen vrijwel geheel tn kostbare voor werpen hebben belegd: oa. zouden zij zeventig gouden met diamanten en andere edelstenen bezette siga rettenkokers hebben gehad. Deze be zittingen zouden, door een al of niet valse schenklngsacte. aan mevrouw S. zijn vermaakt. Na dc verdwij ning van de gebroeders H. zou me vrouw S bij de bank. waar dc be jaarde onderduikers hun bezittingen in een kluis hadden gedeponeerd, de schenklngsacte hebben overgelegd, om in het bezit van de kostbare nalatenschap te komen. Dp bank zou de kostbaarheden niet hebben afge geven. omdat voor de wet een ver dwijning niet gelijk staat met over lijden. Mevr S zou toen het ver haal hebben opgedist, dat beide on derduikers bij een poging uit Ne derland weg te komen, aan de grens waren neergeschoten. In werkelijk heid moet een van de mannen op een avond in de tuin zijn neerge schoten. de andere moet zijn dood geslagen. De nog steeds op last van de officier van Justitie in alle talen zwugende politie zet onver* droten het onderzoek voort. Advertentie (I. M.) Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt. Los dat gevaarlijke slijm op met do krach- r tig werkondo Op haar reis door Canada be zocht prinses Elizabeth van En geland te Calgary ook een tiepie, 'n Indiaanse wigwam. De squaw van het opperhoofd bood haar een vorstelijk stam-costuum aan. In zun pleidooi merkte mr Vree- de op. dat verdachte zich hevig had geërgerd over. het trage ar- beidstempo op zijn afdeling. Er werd naar zun ve°l lc weinig werk verzet, torwyi zoveel mensen in grote zorg en spanning op dc behandeling van hun aanvragen zaten te wachten. Sommige ambte naren vermaakten zich zelfs zó met allerlei gooi- en smijtpartijen in de kantoorruimten, dat een chet geen andere oplossing wist dan een vast uur voor deze indoorsport te bepalen. Dan werd men dc rcsi van de dag tenminste niet zo ge stoord. Mr Vrcede vroeg de uiterste clementie voor zün cliënt. Uit ondernemingshelasting no): 444.500 BEVERWIJK. Het bevreemd de de gemeente-ambtenaren, dat Beverwijk slechts een geringe uit kering kreeg uit de Ondernemings- belasting, terwijl een zeer groot deel van de werknemers van en kele grote bedrijven te Velsen in Bevcrwuk woonachtig is. Bü on derzoek bleek dat men in Den Haag had aangenomen, dat deze arbeiders allen in Velsen woonden. De fout is nu hersteld en het Ruk heeft aan Beverwuk een bedrag van ƒ444 500 uitbetaald. Een mee vallertje. waardoor de gemeente begroting er aanmerkeiyk fleuri ger uitziet. Regering van mening: DEN HAAG In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot voorzie ning in de kapitaalbehoefte der Nederlandse Spoorwegen, ontkent de Regering, dat de tarieven voor forensen te hoog zun. Aan foren sen wordt een belangrijke reductie op de normale tarieven verleend. Neemt men de afstand van 21 km, welke als gemiddelde voor het forensenverkeer kan worden be schouwd. tot basis van de vracht prijzen der gebruikte plaatsbewy- zen. dan blijkt, dat op weektraject- kaarten een reductie wordt ver leend van 25 pet, op maandkaarten van 39 pet, op weekkaarten van 47 pet en op jcugdkaartcn van 51 pet. (bekend tbc-bestrijder) NIJMEGEN Dr L. A. Veeger. oud-geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid in Gelderland en Oost-Noord-Brabant, en voorzitter van de Nat. Fed. van het Wit-Gele Kruis, is Dinsdag te Nijmegen over leden. Hij heeft vooral grote be kendheid gekregen door zijn arbeid bij de bestrijding der tuberculose. Dr Veeger heeft een groot aandeel gehad bij de stichting van de medi sche faculteit der R.K.-universiteit te Nijmegen. T J IT bewondering voor de b(f- zondere prestaties van die danseres, had ik bloemen aan het theater laten bezorgen, een daad die mij warm van spanning, in mim stoel deed leunen, toen het pub lick, voor het intreden van dc pauze hartelijk applaudisseerde cn zij. vriendelijk lachend, voor die hulde bedankte niet een buiging, waarbij mijn gele anjers niet zou den hebben misstaan. Het duurde echter geruime tijd eer de sup poost er mee aan kwam dragen, want eerst moest hij een grote, nogal protserige mand met rozen opbrengen. Ik begon al te vrezen, dat mijn eenvoudig blijk van me deleven onder dc voet was ge- raakt, toen hij het opeens over handig de, met een gezicht, alsof hij zeggen wilde. ..O ja, dat toas er ook nog b(j." Het bosje deed in derdaad een beetje iel aan, na dat zware geschut, maar zij accepteer de het zwierig, lachte net als bij de grote mand cn keek naar het kaartje, dat ik niet verzuimd had stevig aan mijn attentie vast te hechten. Opgewekt ging ik de pauze ln. Het is nu eenmaal aangenaam te weten, dat jc als het ware enige dagen persoonlijk contact zult heb- ben met zo'n aangebeden vrouw, doordat de bloemen, die je voor haar kocht, haar kamer rullen op fleuren. U kunt het kinderachtig noemen, maar torn ik haar, na de pauze weer over het helverlichte toneel zag zwieren, was het mij alsof ik haar aanmerkelijk nader stond dan al die andere lieden in de zaal. Aan 't eind ran de avond verdisconteerde ik dit strelend ge voel in mijn applaus en toen het brandseherm tons gezakt, snelde ik naar de artlstenuitgang omdat ik er behoefte aan gevoelde haar nu óók nog te zien vertrekken. Het duurde geruime tijd eer de deur open ging Een fiets werd naar buiten gereden door een klein, oud tvijfje, dat zei: ..Och meneer, v staat daar toch, wilt u even de deur achter me dicht doen?" Ik trad naderbij om aan haar verzoek te voldoen, maar bleef plotseling stokstijf staan. Want in haar arm droeg zij mijn gele an jers. „Wat hebt u daar?" vroeg ik toonloos. Bloemetjes." zei het mensje voldaan. „Die heeft een dame van avond op de Bühne gekregen, maar dat mens wordt zó dikwijls vereerd, dat ze al die bossen en manden niet mee naar huis kan slepen, begrijpt u? Soms laat ze de hele boel naar een ziekenhuis brengen, voor de arme mensen, die nooit eens een bloemetje krij gen, maar vanavond heeft ze mij een bouquetje gegeven, „O juist ja," zei ik. „Is u ook in dc kunst?" „Nee." antwoordde ze. „Ik pas op de jassen." Toen klom. ze beverig op haar rijwiel en fietste huiswaarts, mijn huldeblijk teder tegen de borst ge drukt KRONKEL Advertentie (I.M.) „HET LEVEN JAS ZO SAAI" Portiers kregen fooi van 5 dollar als ze deur van taxi open hielden NEW YORK. Het korte, maar spannende avontuur is uit voor dê 15-jarige Roberta MeCauley. Met haar twee vriendinnetjes, Marilyn Curry, 16 jaar, en Ailene Jcffery van 17, liep zij van huis weg, nam terwijl zij op de baby paste bij dr Conner in Nahant (Mass.) 16.000 dollar weg. Gedrieën liftten zij met een dronken chauffeur naar Bos ton, namen de bus naar New York en verbrasten daar in een minimum van tijd 3000 dollar. De rest werd hun ontstolen. Aan hun voorgenomen reis naar Mexico kwamen ze niet meer toe. Mexico-trip ging niet door In New York namen Roberta, Marilyn en Ailene ieder 1000 dol lar. De rest deden ze in een pa pieren zak in de safe van het Cen- scherpte niet waren gaf de Philips-man op wat ze moesten wezen, sarcastische toon te ver- Voor de Philips-em- staan, dat als hij het dan plové in wiens gastvrije zo goed wist. hij maar woning wij deze uitzen- eens bu Philips moest ding volgden, was het solliciteren..." een zware belasting Was het naar aanlei- voor de zenuwen. „Op ding van dit telefoonge- deze wijze wordt aan de sprekje (dat heus niet zaak van de televisie het enige was, dat Bus- schade toegebracht', sum die avond te ver meende hij. En toen hij werken kreeg), dat Cees het tenslotte niet meer de Lange na de pauze uit kon houden greep grappig en ad rem zo hij de telefoon cn belde langs zijn neus weg op- Bussum op om de tech- merkte: „Sommige men- nische dienst in de stu- sen zeggen, dat het zo scnèmTaïlëln mïar'dè dio op enkele ongerech- slecht ls hè'" wonderlijkste en gril- tigheden attent te ma- Hoe dit ook Zl). de - ken. geestigheid was nog De geste scheen bijster maar nauwelijks gede- weinig te worden ge- biteerd of het werd nóg waardeerd „U hebt on- slechter. En dal lagwer- gctwyfeld uw toestel kelijk niet aan dc toe- niet goed afgesteld, me- stellen van de kijkers, neer." was het commen- Dit alles was des te taar aan het andere ein- ongelukkiger, omdat aon de van de draad „Par- het programma, voor zo don," meende onze gast- ver wij dat dan hebben heer, „dat heb ik wél. kunnen volgen, kenne- Ik weet heel toevallig lijk veel zorg was be- een klein beetje van te- steed. Het was afwissc- ievisie afDat viel in lend en het was zó sa- Bussum al helemaal niet mcnsteld, dat er inder- in goede aarde. En men daad wat te zien viel. NEE, dat de tweede televisie-uitzending van de VARA gister avond een succes ge worden is, kan geen mens volhouden. Cees de Lange moge dan nóg zo enthousiast zijn lied je „Televisie, televisie, wat een pret" hebben gezongen, op het mo ment dat hij zulks deed, klonk wél zijn stem uit de luidspreker, maar was voor de kijkers de „pret" volledig bedor ven, doordat op het ligste figuren zichtbaar waren, niet echter dat gene wat zich in de studio te Bussum af speelde. Dat v/as niet de eerste keer deze avond, waarop tot tweemaal toe de zender Lopik roet in het televisie- schoteltje gooide, één der camera's kennelijk een vlek op de lens had en nog tal van andere zaken zoals büvoor- beeld belichting en traal Hotel, waar een ander het geld wegnam Toen begon het feest. Eerst lieten de meisjes hun bruine haar blonderen. In de duur ste winkel van Fifth Avenue koch ten ze jurken, parfums, horloges, schoenen, oorbellen, hoeden, hand- schoenen, koffers en andere „heel mooie dingen", zoals Roberta ver telde. Ze keken niet op een paar dub beltjes. Voor een taxi-ritje van 60 dollarcents betaalden ze 10 dollar en portiers kregen 5 dollar als ze de taxi-deur open hielden. Na een heel dure avond in een nachtclub, waren ze bijna door de 3000 dollar heen. Aan drie jonge lieden in een bar vertelden de meisjes van de 15000 dollar in de hotclsafe. Roberta liet zelfs het sleuteltje zien voor ze het weer in haar dure avondtasje liet glijden. Kort daarna waren de 15000 dol lar verdwenen Toen kwamen ze Leo Cusson, 'n 21-jange huisschilder en Wayne Eckhardt, een 24-jarige bokser te gen. Samen maakten zc het plan een auto te kopen en naar Mexico te gaan. Maar toen Leo het geld ging halen, bleek de safe leeg. Rechercheurs kwamen intussen de meisjes op het spoor en samen met Leo en Wayne worden ze voorlopig vastgehouden Waarom ze van huis weggelopen waren? Omdat zeiden de meis jes zij in Massachusetts „een slechte naam" hadden, omdat ze niet van hun ouders hielden, om dat ze het gewone leven „saai" vonden en omdat de jongens in hun stad nooit naar nachtclubs gingen Confectiefabriek gesloten in Amsterdam AMSTERDAM. De confectie fabriek N V. Bugo zal Zaterdag a s. haar ateliers sluiten cn het gehele fabriekspersoneel. 85 vrouwen en ca 16 mannen, ontslaan De hiertoe vereiste vergunning van het Gewes telijk Arbeidsbureau is verkregen. De sluiting betekent niet dat de productie geheel wordt stilgelegd. De fabricage van mantels zal nu worden uitbesteed.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3