STABSVENSTER Winterrust wordt goed besteed in het Dierenpark Hoe violen worden gebouwd en hoe ze klinken Promotie N. Yels Heijn trekt grote belangstelling De 60.000ste wacht groots onthaal Historische jaarvergadering van „Pedaalridders Voor apen en tropische vogels brandt de kachel Elk jaar meer dieren Noteert U even Stol*' Ie***-1 2 Zaterdag 27 October 1951 (Van een onzer verslaggevers) De stilte van de herfst is gevallen over het Dierenpark Amersfoort. Waar enkele weken geleden nog vrolijke kinderstemmen schalden, klinkt nu alleen nog maar van t(jd tot tijd de schreeuw van een vogel. De grote gezelschappen met hun geroezemoes hebben plaats gemaakt voor de een zame bezoeker, die op een zonnige najaarsmiddag door de verlaten lanen dwaalt. Het lijkt wel, alsof ook de dieren uit het park verdwenen zijn. De apen en tropische vogel6 zijn naar hun winterkwartieren verhuisd, en de andere blijven langer in het warme stro van hun hokken en stallen dan in de zomer. park voor het publiek open. Het zijn een ter slechts enkelen, die door de poort stappen, en een wandeling door de tuin maken. De grote auto parkeerplaats herbergt slechts een enkele auto. en die is dan meestal nog van een bezoeker van het res taurant. Drukker was het in de afgelopen zomermaanden. Hoewel het weer slecht was is men in het Dieren park niet ontevreden. En men doet zijn uiterste best om in de komen de lente nog beter voor de dag te komen. Ook al valt het niet mee, om bij de hoge vermakelijkheids belasting en de hoge prijzen van I tegenwoordig nog aan uitbreiding te denken. Laten we hopen, dat het bezoek de moeite zal belonen. DE A VONTUREN .VAN KAPITEIN ROB Maar, al lijkt het er dan veel op, een winterslaap houdt het Dieren park allerminst. Nu is het de tijd om allerlei veranderingen aan te brengen, en reparaties te verrich ten, die er in de zomermaanden bij in zijn geschoten. Nu is het ook de tijd voor uitbreiding. Het park. dat enkele jaren geleden bescheiden is opgezet, krijgt er ieder jaar dieren bij, die natuurlijk niet zo maar er gens neergezet kunnen worden Daarvoor moeten hokken en afras teringen gemaakt worden. Andere dieren, jong gekocht, worden te groot voor hun verblijven, en du.» moet er iets anders gemaakt wor den. Deze winter zijn de bruine beren aan de beurt om te verhuizen. Zij verlaten hun kooi en worden on dergebracht in een soort kuil met een rots, zoals de wasbeertjes al hebben, maar dan veel groter. Op het ogenblik wordt deze kuil ge graven. De jaarlijkse uitbreiding zal dit maal in het bijzonder de vogels be treffen. We hebben gehoord, dat zij volgend jaar in het Dierenpark zul len worden gehuisvest op een ma nier, zoals die in Nederland nog nergens is toegepast Het fijne van de zaak vernemen we nog wel wan neer het zo ver is, want ook bij dierentuinen bestaat concurrentie Waterleiding In de komende winter zal ook de waterleiding in de hele tuin ten behoeve van de dieren klaar ko men. Dit betekent natuurlijk een belangrijke verbetering. En dan zijn er verder heel wat karweitjes op te knappen, die in de drukke zomermaanden zijn blij ven liggen. Hier wordt een hekje neergezet, dat het onder het ge drang heeft begeven; daar krijgt een kooi een verfje. En onder al deze bedrijven wor den de dieren natuurlijk niet ver geten. Sommige eisen in de winter zelfs nog extra zorg. De apen, die zeer gevoelig voor kou zijn, huizen al bijna allemaal sinds begin Octo ber in een winterverblijf, waar een kachel dag en nacht voor een be haaglijke temperatuur zorgt. Af en toe komen ze eens even naar buiten om een luchtje te scheppen, maar GRAND THEATRE t/m 31 October: „Met eervol ontslag", 14 Jaar. Zon dag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. da gen; 2.30, 6.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus". 1 Nov.: 2.30, 6.30 en 9 uur „Maria Gorettl". 18 jr. CITY THEATER „Altijd naar wens elke leeftijd. Zondag: 1.30, 4. 6.30 en 9 uur. Ov dagen: 2.30, 6.30 on 9 u REMBRANDT THEATER; Van Vrijdag t/m Maandag: „Dodenrit ln het Rotsgebergte". 14 jr. Van Dinsdag t/m Donderdag: „18 jaar Sing Sing 18 jr Zondag 2, 4 15. 6.45 en 9 uur. Ov dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrijdag tra Maandag: ..Duel met de Dood". 18 J. Van Dinsdag t/m Don derdag: Zet Je zorgen aan de kant" elke leeft. Zaterdag- 2.306.45 en 9 uur. Zondag: 2. 4 15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. TENTOONSTELLINGSZAAL Paulus Buyslaan 1. t.m. 4 November. Na jaarstentoonstelling Amer6foorts Kunstenaars Genootschap. Geopend van 10 t°t 5 uur; Zondags van 2 tot 5 uur ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNST. Utrecht6e3traot 53: t/m 17 November expositie van schilderijen, tekenin gen en glaswerk van Johan van den Broek. Geopend van 10 tot 3 uur. Zondags gesloten. 27 October: Zaterdag EH.B.O., afdeling Amersfoort: herfstwandeltochten. Start bij d'OranJeboom. 14 30 uur, 27 October- zaterdag Pcdaalridders ro- ccptie. Hotel Monopole. 14 30 uur. 27 October; Zaterdag Pedaalrldders: feestavond Amicltla. 20 uur. 27 en 28 October; Internationale School voor Wijsbegeerte: studieconferentie „Rusland". 27 OCTOBER. Zaterdag. Academie van Beeldende Kunst, Utrechtsestr. 53 opening expositie Johan van den Broek. 15 30 uur. 28 OCTOBER. Zondag. Humanistisch Verbond muziekochtend. Muziek school Rcgcntessclaan 21. 10,30 uur. 20 OCTOBER. Maandag Instituut v. Volksontwikkeling dr P. Glazema over „Dodenbezorging In de vroege Middeleeuwen" Gebouw Vrijz. Herv. Zuidsingel. 20 uur 29 OCTOBER. Maandag Algcm. Ned. Invalidenbond: jaarvergadering Ge bouw Vrijz. Herv.. ZuidsingeJ. 19.30 uur. 29 OCTOBER t/m November. Sper wer-Proef pa rade. Kruldcmersbeurs i in de Markthal. Geopend 14,0017.30 en 19 30—21.30. Opening Maandag avond. 30 OCTOBER. Dinsdag. Nederlandse Reisvcr.: Parijsavond met o.a. film. *6 Prinsenhof. 31 OCTOBER. Woensdag. Oecume nische Lekenspelgroep: lekenspel „Luthcr". Lutherse Kerk. Longestr.. 20 uur. 31 OCTOBER. Woensdag Genoot schap NederlandFrankrijk: voor dracht Jantien van Eek. Gebouw Kamer van Koophandel, Arnhemseweg 23. 20 uur. 1 NOVEMBER. Donderdag Ned. Ver v. Weer- en Sterrenkunde drs D J. Bouman over ,,De geschiedenis van een wolk" Vonk's Lunchroom. Langestraat 87. 20.15 uur 2 NOVEMBER. Vrijdag. Volksuni versiteit: tweede voordracht over „Bouw cn functie van het gezichts orgaan". MUSEUM KLKHÏTfc Weslsingei Dage lijk» geopend nehalve Zondags werkdagen van 1012 en l4 uur Zaterdag 10—12 en 1-30—3 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassen 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 79 uur. Voo» hin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soea- terkwartiei (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrtldagavonrl van 7—8 uur R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11 1230 en 2.305.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 4—5 uur. ze zijn niet zo beweeglijk en luid- richtig als in de zomer, wanneer jong en oud zich vrolijk om hen maakt. Deze dieren krijgen nu een extra dosis vitaminen door hun voedsel gemengd. Ook de papegaaien en andere tro pische vogels zijn overgebracht naar een warme plaats. De zolder van het restaurant is ingericht als hun winterkwartier. De roofvogels zijn in hun kooien gebleven; daar in is een hoek, waar ze tegen guur weer beschut zijn. Mocht het ech ter al tc koud worden, dan gaan ook zy verhuizen. De beren trekken zich natuurlijk van het koudere weer niets aati Hun pels is zo dik. dat ze zich niet zo gauw in hun nachthok terug trekken. Maar mocht het gaan vrie zen, dan is er daar voldoende stro voor een warm nest. Kinderboerderij Stil is het geworden in en om de kinderboerderij. In het komende voorjaar zal echter ook daar nieuw leven komen. Ook in deze tijd is het Dieren- Ruiling grond voor een sportterrein HBS In 1943 is aan de staat der Ne derlanden een perceel grond, gele gen nabij de Prins ïTederiklaan ter oppervlakte van 1.7950 h.a. in eigendom overgedragen tegen be taling van een koopsom van 44.875,Dit terrein zou worden ingericht als sportterrein voor de leerlingen van de H.B.S. De staat geeft er thans de voor keur aan om een terrein, dichter bij de HJ3.S. gelegen, voor dit doel te gebruiken en heeft ver zocht het nabij de Prins Frederik- laan gelegen terrein te mogen rui len tegen een nabij de Abraham Kuyperlaan gelegen perceel van dezelfde oppervlakte. Naar dc mening van B. en W. bestaan tegen het aangaan van deze ruil geen bezwaren. Burgerlijke Stand Geboren: Nicolette Gerharda. d. v. W. Smit en G. H. Arler. Overleden Arnoldus ter Beek. 82 Jr geh m. M. M. Nleuborg. Aantrekkelijke avond van ..Kleine Kunstkring Het klimaat van Amersfoort en omgeving schijnt nogal aantrekkelijk te zijn voor vioolbouwers. Er leven tenminste twee beoefenaren van dit uiterst zeldzame beroep in onze onmiddellijke nabijheid. Onlangs hoorden we een voordracht van de heer H. Oorthuys over zUn geliefd handwerk, gisteravond was het de heer Joh. Pot, die voor de „Kleine Kunstkring" hetzelfde onderwerp behandelde. Ter Inleiding van een muzlek-avond deed hij dit, waarbij de uitvoerenden instrumenten bespeelden, die uit de werk plaats van de spreker kwamen. Zodoende trok niet alleen het spel der muslcerenden de aandacht, maar werd er eens extra-opmerkzaamheid be steed aan de instrumenten, waarmede zij hun muziek voortbrachten. Deze avond droeg dan ook een zeer origineel karakter en had alle aantrekke lijkheid, die dc uitvoeringen van de „Kleine Kunstkring" kenmerken. De heer Pot weet zeer genoeg lijk te vertellen en hij maakte zijn gehoor op aantrekkelijke wijze duidelijk, hoe een viool onder de handen van de bouwer groeit tot het prachtige instrument, dat wij ze gaarne horen bespelen. Toen volgde een concert, dat te vens een demonstratie werd van verschillende strijkinstrumenten. Medewerking aan deze avond verleende, om te beginnen, de heer Hans van Gelder, solocellist van het Radio-Philharmonisch Orkest te Djakarta. Hij speelde enkele nummers van Max Reger en Joh Seb Bach, waarbij de bedoeling voorzat een goed beeld te geven van de acoustische mogelijkheden der cello, in 1949 door de heer Pot gebouwd. Inderdaad hebben wij onze aan dacht verdeeld tussen instrument en solist, waarbij we wel de on baatzuchtigheid van de laatste hebben bewonderd, maar toch niet voldoende gelegenheid kregen meer dan zijn technische waardigheid te bewonderen. Zozeer, maakte Hans van Gelder zijn spel tot een de monstratie van de kwaliteiten, die zijn instrument vertoont. Ons spijt dat. omdat we eigenschappen van deze cellist hebben ontdekt, die stellig doen verlangen naar een hernieuwde kennismaking met zijn spel. Verder werd het programma ge vuld door een klaviertrio. met mevrouw AlersKoning aan de vleugel, de heer De Wolf viool en de heer Groenouwe cello. Zij speel den het trio in C klein van Beet hoven met een flinke dosis virtuo siteit en muzikaal sentiment. Soms domineerde het klavier iets te veel, een enkele maal ook de viool en heel even raakten zelfs de instrumenten los van elkaar. Wij moeten dit daaraan toe schrijven. dat dit ensemble nog niet zo lang in deze vorm bestaat In ieder geval houdt het belang rijke beloften in. Voor ons was het hoogtepunt van de avond gelegen in de uitvoe ring van Mendelsohns Strijkkwar tet in Es. ten gehore gebracht dooi de heren De Wolf en Van Berkum (viool), mej. Van Galen (alt) en de heer Groenouwe (cello). Wij zijn de laatste jaren niet zeer ver wend met ensemblespel. maar we hebben de smaak niet vergeten en dus bijzonder genoten van een prachtig cn dikwijls beheerst sa menspel. Jammer, dat de prachtige an dante-introductie verloren ging in de samenzang van een bijeen komst. die elders in hetzelfde ge bouw werd gehouden. Zulke dingen doen ons toch wel zeer verlangen naar een „echt" concertgebouw. In een stad. waar men keer op keer een verblijdende muziekcul tuur kan constateren, moet zulk een gebouw er eens komen. Hoe het ook zij, de Kleine Kunstkring heeft weer voor een zeer aantrekkelijke avond gezorgd. Deze groep verdient de belangstel ling. die hij weet te trekken. Voor de heer Pot moet deze avond heel wat hebben betekend. Wij willen eindigen door hem ge luk te wensen met de vervaardi ging der uitstekende instrumenten, die gisteravond werden bespeeld. 1727. De „Zeebruid" ligt nog altijd voor an ker. terwijl de andere schepen zich verwijde ren. Nu ziet Kanouni zijn kans. Behoedzaam laat hij de sloep, waarin hij met zijn drie mak kers zit, naar de „Zee bruid" roeien. Dan praait hij Kid, die juist probeert zich met be hulp van een nieuwe fles moed in te drinken Kid kijkt verrast op. Dat is de stem van Ka- nouki, de verrader, die hem in de steek heeft gelaten. Of komt hij hem nu toch nog te hulp, op het nippertje? Maar wanneer hij aan dek gaat, ziet hij de i de mond. wanneer Kid allerlei vragen stelt, i „Vrhheld" niet, maar wel een sloep met vier „Dat komt straks wel. Kid," schreeuwt hij; „wij man er in. Kanouki snoert hem onmiddellijk I I hebben geen er vandoor. minuut te verliezen. Wjj Vooruit! Opschieten!" UTRECHT. Zaterdag De Senaatskamer was gistermid dag niet alleen tot de laatste piaats bezet, inaarlangs de wanden hadden tientallen meest leerlin gen van het Chr. Gymnasium een staanplaats gevonden. Zij wa ren gekomen voor de promotie van de conrector, de heer N. Veis Heyn. Prof dr H. Wagenvoort, de pro motor, memoreerde, dat de promo vendus ondanks zijn drukke werk- krine hard had gewerkt. De he mel leek hemelsblauw toen een wolk kwam opzetten, die een wer velstorm leek aan te kondigen, in de vorm van de verschijning van een werk van J. André te Parijs, dat eenzelfde gebied bestreek als het proefschrift van de heer Veis Heyn. Het was te danken aan de grondigheid van het onderzoek en niet het minst aan de methodische werkwijze van de promovendus, dat de bui is afgedreven. Spr. heeft de indruk, dat het werk van de heer Veis Heyn allerminst overbo dig is, maar met vrucht zal wor den geraadpleegd. Nadat de promovendus zijn proefschrift had verdedigd tegen opmerkingen van prof. dr H. Wa genvoort, prof dr J. Gonda en prof dr J- H. Thiel heeft de pro motor het diploma van de Univer siteit aan de heer Veis Heyn over gereikt en de jonge doctor geluk gewenst. Een uur geleden waart gij nog geleerd, nu Zeergeleerd. Men zou er over gaan peinzen hoe dat in zo korte tijd mogelijk is. Er lijkt iets magisch in te zitten en mis schien is dat zo. Het diploma in foudraal lijkt op een toverstaf, die gelukkig maar één keer werkt. An ders zou deze aan het promotiedi ner misschien rond gaan. Aanvan kelijk had de heer Veis Heyn wil len promoveren op een proefschrift Medische dienst Bruyn. Snouckaertlaan A. Stokvl6, Leusderweg Artsen: J. W, 12. tel. 4426; J. 272. tel. 5183. Apotheken: Haan. Julianapleln 3 te lefoon 4609; Soester Apotheek, Noop- dewlerweg 92. tel. 5474. Verloskundigen: H. A. v. d. Grient, Breestrnat 8b. tel. 6830: M. A. J. de Leuw. Soesterwcg 15 .tel. 4973. Avonddienst apotheken: Haan, Juliana pleln 3. tel 4609. Soester Apotheek. Noordewierweg 92. tel. 5474. waarvan het onderwerp op militair terrein lag. maar hij is terechtge komen op het gebied der kleuren. Dit tekent wel goed zijn pre-dis- positie voor het leraarsambt. Spr. wenste de jonge doctor geluk en sprak de hoop uit, dat de leraars- taak voor hem een van de mooiste is en zal blijven, maar dat hij daarnaast ook vreugde zal beleven aan de beoefening der wetenschap. De Federatie van Amersfoortse Middenstands-Verenigingen gaat ook het feest van de 60.000ste vie ren. Van dag tot dag houdt het bestuur de stand bij en zodra het bekend wordt, waar de 60.000ste het eerste levenslicht aanschouwt, zullen de winkeliers eensgezind optrekken om de gelukkige ouders geschenken aan te bieden. De F.A.M. ziet althans in een gezamenlijke aanbieding van ge schenken een grotere propaganda voor de middenstand. Het bestuur stelt zich voor, dat op de bewuste dag de winkeliers, die iets wensen aan te bieden, zich zullen vereni gen op een bepaalde plaats in de stad. Vandaar uit gaat men met muziek voorop naar het gelukkige ouderpaar. Iedere winkelier stelt zich in deze stoet met zijn artikel op en krijgt gelegenheid zelf zijn geschenk te overhandigen. De Amersfoortse middenstand is over deze actie al door de F.A.M. inge licht. De middenstanders zullen „de- dag-der-60.000" tot een feestdag der gehele burgerij maken. MARKTEERICHT AMERSFOORT. 26 October 55 000 stuks hoendereieren 19.— 19.50 per 100, 3.05 per kg. 40.000 stuks hen- neneieren 14.— A 16.50 per 100. 2.98 per kg. Dr en mevrouw N. Veis Heyn dc paranymfen, de heren M. J. met hun kinderen temidden van de Glopper (links) en dr H. C. Weiland (rechts) 55 55 De heer Korthals Altes ere-voorzitter (Van een onzer verslaggevers) De viering van het 25-jarig be staan van de Amersfoortse Ren- en Touiisten Club „De Pedaalridders" is Vrijdagavond ingezet met een feestelijke jaarvergadering, die op de ..Pretzolder'' van de Phoenix Brouwerij werd gehouden. Vooral van de zijde van de actieve leden bestond grote belangstelling. Nadat enkele punten van de agenda waren afgehandeld, kwam een zeer belangrijk punt aan de orde. namelijk de installatie van de heer M. Korthals Altes tot ere voorzitter van de vereniging. De voorzitter, de heer A. Valkenburg, hield hierbij een opgewekte toe spraak en nodigde de pas benoem de ere-voorzitter uit om aan de (Advertentie i.M.) STOPHOEST Kinderen ii|n er X dol opl Geel ie STOPHOEST ,ell hoesten Voorkomen It beier dan geneienl STOPHOEST !t gerond An lekker Hoetien It hinder- lijk I STOPHOEST S verrecht direct dia letllge keelknebel. verrecht ölrecl öla z ^^JetllOO keelknebel. r\fri fÊÊ^ M s. 499 Zorg, dal U altijd 'n peer rolletje* in hun heeltI Met STOPHOEST it hel hoetlan tnel verloerd en wie nlot hooit, tnoepl greeg mee. Proel ze meer earn Grondaankoop voor uitbreiding In verband met het voornemen om de stadsuitbreiding aan de noord- en oostzijde van de stads kern zoveel mogelijk te bevorde ren en ter uitvoering van het nieu we uitbreidingsplan Kruiskamp, zijn met de n.v. Melkcentrale Amersfortia onderhandelingen ge voerd over de verkrijging van een in dit uitbreidingsplan gelegen perceel grond. Genoemde eigenaresse heeft zich bereid verklaard deze grond, ter oppervlakte van 44.20 aren, met de zich daarop bevindende houten loods aan de gemeente te verko pen voor f 8.000,welke prijs B- en W. niet te hoog voorkomt. Het ligt in het voornemen van B. en W. deze grond in het be drijf te brengen. Klop hij is. achter het stuur zon der iets bijzonders op te merken. Maar eveH verder op hield een oude bekende, zwaaiend met de armen, hem aan. terwijl spandoeken de aan dacht van het publiek op het sparen zullen vestigen. De stand Wij zijn opnieuw twee „Wat heb je nou m vre- stappen vooruit naar de >snaam andrmn? mijlpaal 60.000. Vandaag is de stand 59.953. Het gaat langzaam maar zeker in de 2even aan het goede richting. De F.A.M. is eretanaat van ook al in actie gekomen. Ons parool is voor vandaag: feestneuzen opzoeken en de desnaam gedaan? „Ikke?" „Ja jij! Met dte zotte streep over de motorkap." De verwonderde autobe stuurder stapte uit en zag tot zijn innige verbazing dat De organisatie van dit bio scoopbezoek berust thans bij de Alg. Ned. Invaliden Bond. Mochten er invaliden zijn die bij deze bond niet be kend zijn en die ook graag eens naar de bioscoop wil - len, dan kunnen zij zich op- afdelingsse- de ANIB, Bankastraat 50. tel. 5305. even aan 'I 8 tads ven ster TcL 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. derrood afstak tegen de grauwe rest. „Tjonge," zei hrj koeltjes. Want na een ogenblik van diepe verwondeimg vindt hij zijn flegma altijd zó weer terug. „Ben je soms daar en daar geweest?" „Een ogenblikje maar." „Dan heeft die verkoper van dat schoonmaakmiddel voor auto's natuurlijk op jouw wagen gedemonstreerd. Heb je 'm niet gezien? Of misschien wilde hij jou wat leren. Vergeefse moeite..." „Niet gezien. Moet 'n aar dige vent wezen had al leen mijn hele wagen schoon moeten maken." „Ga dan terug." „Nou niet. Ik moet nog verder." Enfin, de kennis rijdt nu toch in een blinkend schone wagen rond. Want achteraf precies de bedoeling, want vond ook hij 't géén gezicht. Stadsvensterkijker heeft zo'n En heeft hij z'n wagentje Idee, dat deze zelfde rede- toch schoon laten maken, nering, in wat andere be- Met water. Door z'n zoontje, ivoordingen gesteld, wordt Schraalhans kent hij name- gebruikt door de man, die tyk beter dan Praalhans, onlangs de gebruikers van de parkeerplaats voor ver- 3J October rasstngen zette. Terwijl zij elders aan het zakendoen Op 31 October a.s. zal ter waren, winkelden of hun tijd gelegenheid van de Wereld- verdeden met koffie drinken, spaardag over de gehele vervoegde zich bij hun wa- wereld meer aandacht dan gen een man met een lap, gewoonlijk besteed worden een poetsmiddel en een flin- aan het sparen. ke hoeveelheid schoonmaak- Ook de PTT wil het hare woede. Zo althans verging er toe bijdragen om de het een kennis van Stads- spaarzin, een sociaal belang vensterkijker, die zijn kleine, van de eerste orde te be- vèr-vooroorlogse auto daar vorderen. korte tijd had neergezet. De postfanfare zal hiertoe Toen hij terug kwam kroop op die dag. 31 October, een hij, altijd in gedachten als muzikale rondgang maken, op zijn immer stoffige car- - rosscrie een brede bean hel- 60 000' h0udeD P Feest „De Hanze" „De Hanze" viert haar achtste lustrum als volgt: Handenarbeid Op Zondag 11 November jiet Berghotel. seur van de Kring Amers foort van de Aartsdiocesane Katholieke Middenstands bond. Na de H. Mis volgt een gezamenlijk ontbijt in het K.A.B.-gebouw, voor de leden en hun echtgenoten. Op Maandag 12 November 1951 is er des namiddags van 14.30 tot 15.30 uur re ceptie in het Paviljoen van Praalhans Schraalhans is onze keukenmeester maar Praalhans, z\j het dan iet wat tegen wil en dank, onze auto-importeur. En waarom zouden we Kdalhans dan de glanzende koetsen dezer al lermodernste eeuw laten verzorgen? Nee, onderhoudt ze goed. mijne dames en heren. Ge hebt er langer plezier van en draagt, aldus doende, ook het uwe weer bij voor de magere etens pot van Schraalhans.... Vindt ge dat deze woorden veel van een marktpraatje weg hebben? Dat was ook In „Middeloo", het Inter naat voor jeugdleid(st)ers- opleiding, Kon. Wilhelmina- laan 1, zullen van 7 Nov. a.s. af des Woendagsmlddags weer handenarbeidclubjes voor kinderen van 8—12 j. worden gehouden. De bedoeling van deze clubjes is, de kinderen naast het bijbrengen van vaardig heid en het aanleren van 1951 zal er ln de kerk van O L. Vrouw Hemelvaart aan de Elleboogsteeg, des mor gens te half negen een Plechtige Hoogmis worden opgedragen door de Geeste lijke Adviseur, de Hoogeer waarde heer Deken G. C. Smit met assistentie van de Hoogeerwaarde Hooggeleerde Prof. Dr. A. Arlens, Advi seur van de Nederlandse R.K. Middenstandsbond do Zeel-eerwaarde hoer. Pas door deze handenarbeid ge tegenheid te geven tot ex pressie door het scheppend bezig zijn, ivaardoor een meer harmonische ontwikke ling van de persoonlijkhei kan worden gestimuleerd. Ervaren krachten, doce ten van Middeloozulle dit werk leiden. Inlichtingen omtrent deel neming zijn te verkrijgen b' de administratie van „Mid deloo", tel. 6392. Invaliden opgelet Evenals de voorgaande twee jaren, zullen ook dez winter weer een aanta! Amersfoortse invaliden ii de gelegenheid worden ge steld de bioscoop te bezoe ken. De directie van het Grand Théêtre stelt hiertoe gratis plaatsen beschikbaar, terwijl het vervoer van en naar huis van de invaliden geschiedt door leden van de transport- colonne van het Ned. Rode auto's, welke eveneens gratis ter beschikking worden ge steld. toor W. G Welsing. Advi- Dinsdag 13 November 1951 grote feestavond in „Amici- tia", aanvang 8 uur precies. Het ensemble „De Varende Zangers" treedt met een ge varieerd en beschaafd pro gramma op; daarna een paar uur dansen. Op dc fiets Ik ga vanavond op do fiets naar het feest van „Dc redaalriclders" zei het man neke vanmorgen. A MERSFOORT bezit nog altijd zijn onvolprezen Eem, die met haar schoonheid kan wedijveren met de zo veel bezongen Lije in Vlaanderen. Over die Eem leest men eigenlijk te weinig. Zo nu en Kruis en met particuliere dan dringt even tot ons door dat we ook nog een haven hebben als er sprake is van verhoging van de haven gelden. Daarom dit plaatje als een beeld van activiteit aan die te weinig bezongen Eem. bestuurstafel zitting te nemen. Een gul applaus getuigde van de vreug de van de aanwezigen over deze benoeming. .Hierna werden de heren D. van Wijk en H. Smit. die beiden van de oprichting af lid zijn en vele jaren bestuursfuncties hebben ver richt, tot lid van verdienste van „De Pedaalridders" benoemd. De heer Smit hield, na de aan hen gebrachte hulde, een kernach tige toespraak, die hij besloot met de enthousiaste woorden: „Zo lang er nog fietsen op de weg blijven, zal de Pedaalridders blijven be staan." De heer A. de Wilde, die vijf en twintig jaar penningmeester is en een groot aandeel in de oprichting van deze wielrenvereniging had, werd daarna voor het „voetlicht" gehaald. De heer Valkenburg bracht deze jubilaris, die op de dag reeds werd verrast met een mooie bloemenhulde, dank voor zijn onvermoeide arbeid in het be lang van „De Pedaalridders'' en hoopte de heer De Wilde nog lang in zijn functie te zullen meemaken. Als herinnering aan dit festijn bood de heer H. van Hoeyen een fraaie asbak met inscriptie en op gewerkt verenigingsspcldje aan. De jubilaris, die zichtbaar bewo gen deze spontane hulde in ont vangst nam. bood daarna een beker aan om deze in het komende wielerseizoen te laten verrijden in een recordrit over twintig kilo meter. Het was een plechtige onderbre king, toen de voorzitter een posthu- me hulde bracht aan de overleden renners TI. van de Berg, J. van der Starre en St. Veger, waarvoor een minuut stilte werd betracht. De voorzitter deelde mede dat bloemen op de graven van deze overleden renners zijn gebracht. Het jaarverslag van de secretaris, de heer B. van Wessum, getuigde van een gezond verenigingsleven en gaf vele, door de renners van „De Pedaalridders"' behaalde suc cessen weer. Dat de vereniging zich over de financiën geen zorg behoeft te maken, bleek overduidelijk uit het overzicht dat de penningmeester, de heer A. de Wilde, hierna gaf. Ondanks een kleine achteruitgang van ruim vijftig gulden kon dit boekjaar worden afgesloten met een batig saldo van niet minder dan f 1.460.49. Bij de daarna gehouden bestuurs verkiezing werden de aftredende voorzitter en secretaris, de heren A Valkenburg en B. van Wessum bij acclamatie herkozen. Tot besluit van deze jaarverga dering. die in zeer opgewekte trant werd gehouden, werd een keur van prijzen uitgereikt aan de renners, die in het afgelopen seizoen suc cessen hebben behaald. Predikbeurten Hersteld Apostolische Zendingskerk, Gasthuiskerk. 4.30 uur: eredienst, Kerk van Jezus Christus. H der laat ste dagen. Kortegracht 20: 10.30 en 17 uur. Chr. Ger. Kerk. W. van Mechelenstr.: 10 cn 17 uur: J. Drenth. Vergadering van Gelovigen: 10 uur: eredienst. 17 u prediking der woorden. Vrije Kath. Kerk. St. v. d. Hagcnlaan 3. 1030 uur: H. Mis Evang. Luth. Kerk, Langestraat 61: 1030 uur: ds G. Faflé. Doopseez. Gem,. Fr v. Blankenheim- straot 40 10 30 u.; ds S. Gosses Gzn uit Almelo Ver. v Vrijz. Herv.. Zuidsingel: 10.30 uur: ds C J. van Royen. Vrijz. Prot. Diensten, Dollardstraat: 10 30 uur: ds M. C van Wyhe. Vrije Evang. Gem.. Plantsoen West 2: 10 en 17 u.: cand. Troost uit Rotterdam. Rem. Gem.. Herenstraat: 10.30 uur. dr L. J. van der Lof. Ger Gcm.. Stoovcstraat10 en 17 uur: do heer Wijting. Woensdag 31 October: 19 uur: ds Kersten uit Genemuiden. Oud Gor. Gcm., Muurhulzen 53: 9.30 en 17 uur: leesdienst. Dinsdag 30 Oct. 19 uur: ds W. van Dijk uit Capelle a/d IJssel. Ger. Kerk. Grachtkerk, 10 uur: ds F. H. von Meyenefeldt; 17 30 uur: ds H. NV. Engelkes. Leusderkerk. 9 30 uur: ds D. A Zijl stra; 17.30 u. ds F. H. Von Meyenefeldt. Wijkgebouw Tulpstraat. 9 uur- ds H. W. Eneelkes. 17.30 uur: ds D. A. Zijlstra. Soefibeweging. Utrechtsestraat 53: II uur- Universele eredienst. Onderwerp; „De glimlach in het gelaat".

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2