Doelpunten duur bij Amsvorde-Zebra's Twee goals binnen één minuut gaven HVC veilige voorsprong AP WC ook deze week volkomen van slag Gehavend Quick verliest met 6-0 van DVSU Tien minuten voor einde werd Boys verslagen errassende overwinning voor AMHC-heren Niet op hoog peil staande wedstrijd met 3-1 gewonnen v. Eur.gewichthef- titel voor Smeekens Voorhoedes kregen kansen genoeg maar er werd niet gescoord Natzweiler-reünie iu Den Haag Sterkste hockey'ers naar ons land Maandag 29 October 1951 5 BLANK SCORE-BO RD IN DE RUST Twee doelpunten binnen één minuut brachten na vijf kwar tier zwoegen grote vreugde in het kleine HVC-supporterskamp en vanzelfsprekend teleurstelling bij het overige publiek. De onverwachte 20 voorsprong voor de roodbroeken betekende de genadeslag voor West Frisia. hem uitging. Rest ons v. d. Horst die op een „ruim voldoende" kan rekenen. Na de aftrap stevende de HVC- aanval direct op het vijandelijk doel af. Een behoorlijk schot van Sleeking ging net naast. Het eerste kwartier waren de HVC-aanval- len van elk gevaar ontbloot. Al spoedig werd ook het Amersfoort- sc doel onder vuur genomen. Over de kwaliteiten van Brits c.s be hoeven we niet in herhalingen te treden.... Over het algemeen beheersten de verdedigers het spelbeeld zodat de momenten van spanning voor de doelen spora disch waren. Toch had de wed strijd veel aantrekkelijks. De rust ging doelpuntloos in, (00). Tegenpunt in laatste minuut De West-Friese klip is dus met succes omzeild en met het geboek te resultaat kunnen de rood-wit- ten zich in de handen wrijven. Uiteraard was men benieuwd wat debutant-rechtshalf Hagemans er van terecht zou brengen. Deze kleine kwieke speler mocht na af loop van trainer Sterk een wel verdiende handdruk in ontvangst nemen en daar zullen de aanwe zige Amersfoorters wel mee in stemmen. Hij heeft goed voldaan, z'n kopwerk was uitstekend ter wijl z'n activiteit geen grenzen kende. Doelman Brits was safe. het verkeerd opstellen bij het West Frisia doelpunt kunnen we hem best vergeven. Van de Pol en Malestein met stopper Biezenbos, waren als altijd. Wim de Gans heeft eveneens hard gewerkt. De aanval deugde echter niet geheel en al. Midvoor Bartens bleef on der de maat. Joop Jansen heeft er als invaller voor de gewonde Vreekamp van gemaakt wat van hem verwacht kan worden. Van de Broek was een prima vleugel- maat hoewel hij beter spel kèn leveren. Sleeking speelde veelal teruggetrokken, wellicht om Ha gemans wat bij te staan. Hij was er niet zo „in", hoewel de meeste stuwing bij de aanvallen toch van Na rust bleek de midvoor van Frisia te zijn vervangen. Ook de tweede helft gaf veel onproductief aanvalsspel te zien. Beide partijen waren even sterk zodat er alles kon gebeuren. Na een half uur precies speelde Jansen, die inmid dels met v. d. Broek van plaats had verwisseld, zich vrij en loste onverwacht een zuiver schot op het vijandelijk doel. Doelman Ubels greep tevergeefs naar de bal. (01). De volgende aanval bracht de stand op 02 toen Bar tens de bal voor zich uit speelde waarbij het leder van richting veranderde door een Enkhuizer back De uitgelopen doelman zag de bal tergend langzaam in z'n heiligdom verdwijnen, (02). De gasten putten moed en trokken" vol ijver weer ten aanval. Van de Broek speelde ongeveer acht min. voor het einde een bal op Slee king. Die liep enkele passen op en loste een keihard zuiver gericht schot. Het werd 03! Dat was te veel voor West Frisia. Linksbin nen Stelling kreeg in de laatste minuut een bal van rechts toege speeld en schoot in. Brits beoor deelde de bal verkeerd en het was 1—3. Kraak zag HVC Ofschoon Stormvogels gisteren een vrije Zondag had wilde onze nationale doelman Kraak z'n mid dag toch met voetbal productief maken. Al was het in dit geval alleen als toeschouwer en wel bij West FrisiaHVC Kraak was er uiteraard nieuwsgierig r.aar wat de roodwitten er dit seizoen van terecht brachten. ..Jammer van die Vreekamp, en dat jullie v. d. Pol weer hebben opgesteld", zei hij onze verslaggever. Het bleek dat Kraak de kwaliteiten van v. d. Pol, Malestein en Brits hoog aanslaat. Wat hij van Zondag a s. dacht, van HVCStormvogels? „Daar valt zo weinig van te zeg gen. Natuurlijk hoop ik op een Stormvogels-overwinning" voe'g- de hij er lachend aan tóe. J Maar liefst zeven invallers Het wil niet zo best vlotten met Quick de laatste tijd. Voor een groot deel wordt deze deveine on getwijfeld veroorzaakt door het grote aantal geblesseerde spelers bij de Reds. Behalve de reeds langere tijd uitgeschakelde spelers Wassink, De Vos, Wachters. De Roy van Zuidewijn stonden nu ook Nijenhuis en Letschert op de zie kenlijst. De elftalcommissie heeft deze nieuwe problemen trachten op te lossen door op hun plaatsen twee oude krachten, nl. Hassing en Tjalma op te stellen Toen DV SU tegen deze ploeg een homo geen. actief, hard doch volkomen sportief spelend elftal in het veld bleek te hebben gebracht, was het alras duidelijk, waar de punten te recht zouden komen. De Utrech ters hebben inderdaad ook een vol komen verdiende overwinning be haald, al zijn de cijfers 60 wel zeer geflatteerd Over het spel verloop kunnen wij kort zijn. In de eerste helft was de strijd geenszins eenzijdig, al hadden de gastheren direct al een lichte meerderheid. Na 20 minu ten wordt de middenvoor door een fout van Hassing in de gelegen heid gesteld de score te openen (10>. Tegenaanvallen van Quick leveren niets op. al had een schot van Hartwich tegen de kruising van paal en lat een beter lot ver diend. Door verkeerd timen van Van Loon kan DVSU nog voor de rust zijn voorsprong vei groten; de linksbuiten kopt ongehinderd in MILAAN De gewichtheffer J. G. Smeekens uit Breda heeft tijdens de wereldkampioenschappen in Mi laan kans gezien in het midden zwaargewicht de vierde plaats te be zetten waarmee hij de Europese titel veroverde. Hij bereikte een totaal van 355 kg drukken 95 kg trek ken 115 stoten 145). Onze landge noot eindigde gelijk met de Frans man Firmin. maar het mindere ge wicht van Smeekens gaf de doorslag. Wereldkampioen middengewicht werd de Amerikaan Pete George met 395 kg (112,5 125 157,5). Zijn landgenoot Sheppard bereikte eveneens 395 kg. De derde plaats was voor de Egyptenaar El Thouny met 387.5 kg. De Hagenaar Stahleckcr bereikte in het zwaarmiddengewicht de elf de plaats met een totaal van 340 kg (105 100 135). Wereldkam pioen werd de Amerikaan Stanczyk <402,5 kg). De Europese titel was voor Debuf met 392,5 kg. In het extra vedergewicht verbe terde de Iranees Namdjou zijn eigen wereldrecord en bracht het op 317.5 kg Zijn resultaten waren: drukken 90 kg. trekken 97.5 kg en stoten 130 kg. Tijdens een demonstratie bracht hij Dovendien het wereldrecord tweehandig trekken op 100 kg. De Egyptenaar Shams werd met 342.5 v ereldkampioen lichtgewicht. In het lichtzwaargewicht is de we reldtitel eveneens naar Amerika ge gaan. Schemansky bereikte met 427,5 kg de eerste piaats. Europees kam pioen werd de Fransman Herbaux met 362,5 kg. Ted Schroeder toch in Davis Cup ploeg PALM SPRINGS (USA) De tennisspeler Tod Schroeder. die on langs gezegd had geen tijd te kun nen vinden voor een reis naar Au stralië heeft zich toch bereid ver klaard deel uit te maken van de Amerikaanse Davis Cup ploeg. De andere leden zijn Dick Savitt, Tony Trabert. Vic Scixas en Hamilton Richardson. Dit team vertrekt 3 No vember naar Australië waar het Zweden zal ontmoeten in de inter- zone-finale van het tournooi om de Davis Cup. het lege doel (20). Na halftime blijkt bij Quick ook Van Loon. die aan het hoofd werd geblesseerd vervangen te zijn door Van der Veer. Een misverstand tussen hem en Hassing stelt DVSU al gauw in de gelegenheid de stand tot 3—0 op te voeren. De Amers foorters zakken nu af; de strijd speelt zich vooral op hun helft af. waarvan talrijke doelworstelingen het gevolg zijn. Nog drie maal kan de DVSÜ-aanhang juichen (6—0). voordat Quick een slotoffensief opent. Erg veel heeft dit echter niet om het. lijf en het gelukt de Amersfoorters dan ook niet, de eer te redden. Hieronder een foto van het Boys- elftal, dat Zondag aan de Rubens straat van het Gorcumse G.V.V. verloor. Eerste rij v.l.n.r.: A. Pe ters, B. Gerritsen, Kraak. Dupree. Daarachter: Bakker en Moors. Bo ven: grensrechter K. Adelaar, Krexkamp, Christ, De Braber, Van Bekkum, reserve Ruitenberg en De Graaf. Tuindorp en UTTC vol doen aan de verwachtingen (Van onze tafeltennismedewerker) Voor de tafeltenniscompetitie overgangsklasse hebben Tuindorp en. UTTC aan de verwachtingen beantwoord. Tuindorp klopte Quick 2 gedecideerd met 82, UTTC wist in dc moeilijke uit wedstrijd legen AVGA 2. dat een sterk team heeft, een gelijkspel te bewerkstelligen. Bij TuindorpQuick 2 bleef Pindus (de DOS-doelman) weder om ongeslagen, hetwelk nu het geval is na negen enkelspelen. In deze ontmoeting wist J. C. W. Dieterich ook de goede prestatie van 3 overwinningen te leveren. De derde Tuindorpspeler Albers boekte één winstpartij naast twee nederlagen. Het dubbelspel, dat door Tuindorp werd gewonnen, zorgde voor een 82 uitslag. UTTC had tegen AVGA 2 met 54 de leiding, doch door het feit, dat het dubbelspel verloren ging werd het een puntenverdeling en bleven deze teams ongeslagen. Bij UTTC was de prettige verrassing, dat Battenberg, evenals J. v. d. Brink, twee overwinningen boekte naast één nederlaag. F. W. van Daalhuizen bleef met één over winning wat beneden zijn nor male vorm. Bijna 300 teams zijn in volle strijd gewikkeld in de 30 afde- lingsklassen. Wij vermelden uit de eerste klasse, dat UTTC 2 en Barna 3 nog zonder puntenverlies zijn, in de 2e klasse A gaat SOS aan de kop en in 2B gooit VRA hoge ogen. Spanning voor het doel van Amsvordc SOS en Polonia wonnen De volleybalcompetitie eerste klasse heren is Zaterdag voortge zet met de wedstrijden SOS I Salvo en PoloniaPioniers. SOS won in 3 games met 159, 158 en 155. Hoewel de cijfers dit niet zouden uitwijzen, gaf Salvo in de derde game de geroutineerde SOS-ploeg, waarin Lozew, Blok land en v. d. Horst uitblonken, het best partij. Het kleine veld speelde de bezoekers evenwel par ten en zij werkten de bal teveel buiten de lijnen. Bij PoloniaPioniers werd be ter gespeeld. Polonia won met de gamecijfcrs 155. 159, 1115 en 154, dus in totaal met 31. De militairen uit Soesterberg heb ben in deze aardige wedstrijd de Poolse ploeg, compleet met Pin dus, Kaduk en Puklic. zeer goed partij gegeven. Vooral Sneep en v. Scha ik hebben zich van hun beste zijde laten zien. Het wordt bijna eentonig. Iedere week moeten we schrijven dat het met Amsvorde niet goed gaat Ook de wedstrijd tegen De Zebra's stond op laag peil. Dat men bij de Amersfoortse zwarwitten niet stil zit blijkt er wel uit, dat men iedere week an dere spelers probeert. Ook nu wa ren er enkele experimenten en zo zagen wij Hilhorst weer als mid denvoor. doch ook hij heeft geen kans gezien voor zijn club te doel punten. Wanneer dit wel was ge beurd had Amsvorde echter te veel gekregen, daar het doorzichtige en gebrekkige spel van dc voorhoede werkelijk geen doelpunten ver diende. Daar echter de Hilversum mers met hetzelfde gebrek sukkel den, is het niet te verwonderen dat deze wedstrijd eindigde zoals zij was begonnen. De achterhoede - peelde een be hoorlijke wedstrijd en ook de mid denlinie was op dreef, hierin wa ren zelfs Kraak en Koot wel de besten van de gehele ploeg. Zij opereerden geregeld zeer goed op het middenveld en probeerden ge zamenlijk nog tot doelpunten te komen, maar hierdoor ontstond er, door een te groot aantal spelers, een warwinkel voor het Hilver- sumse doel. waar geen doorkomen aan was. Aanvoerde Kraak heeft voor zijn ploeg de overwinning in de hand HET ELFTAL VAN AMSVORDE (v.l.n.r.) Vink, Maas, Heivoort, de Bruin, Hopman, midden: Koot. Kraak, Jansen: zittend: Pieters. Kuister, Van Meeteren. Aardige wedstrijd tegen GW Tien minuien voor het einde werd op het terrein aan de Ru- bensstraat de strijd tussen Amers foortse Boys en G.V.V. uit Geldcr- malsen beslist ten voordele van dc bezoekers, die er toen in slaagden middels de forse linksbuiten het cni-re doelpunt van deze on aantrekkelijke en In ieder geval levendige kamp tc scoren. Dat de doelpunten zo duur wa ren wijst op sterke defensies. In derdaad" v/as dit het geval. Reeds na vijf minuten kreeg De Braber een goede schietkans De doelman sloeg dc bal met de vuist weg, maar >veer kwam het leder voor de voeten van de Boys-mid denvoor. die voor de tweede maal echter onbesuisd over schoot. Aan de andere kant bracht keeper Ger ritsen op fraaie wijze redding door een van dichtbij hard inge schoten bal vallend uit zijn doel te stompen Een gelijkopgaande, le vendige strijd ontwikkelde zich. waarbij de verdedigingen domi neerden en de voorwaartsen geen van allen schiet-capaciteiten ble ken te bezitten. De tweede helft begon met een G.V.V.-offensief Wol herstelden onze stadgenoten zich even en stichtten onzuiver gerichte schot van de Bra ber enige verwarring, maar de gasten kwamen terug. Eenmaal moest A. Peters op de doellijn redding brengen, toen na een kop bal uit een corner doelman Gerrit sen reeds gepasseerd was. Een kwartier voor het einde viel B Bakker uit en kwam Brandsen in het veld. Plm. tien minuten voor het einde ontstond door hard door zetten van de linksbuiten het be slissende doelpunt. Zo kwam het einde van deze, in sportieve sfeer gespeelde strijd waarbij De Bra ber sterk was in het handjes ge ven! met een 1—0 overwinning voor G V.V. APWC is volkomen van slag af. Gisteren werden dc paarsgelen op het knusse Forti-veld in Culcmhorg met 20 verslagen. Zelfs de meest chau vinistische APU'C-supporter zal het met ons eens zijn, dat deze nederlaag volkomen terecht is. De gastheren waren over alle linies sterker, alhoewel hun spel allerminst een grootse indruk achterliet. Neen, het was nu niet bepaald een wedstrijd om over naar huis te schrijven. Er werd door beide partijen vaak veel te fors gespeeld en diverse malen moest het spel voor kleine ongevallen worden onderbroken. Bij Foititudo was de aanvalsli- nie het beste deel van de ploeg. Vooral de uiterst snelle buitenspe lers stichtten herhaaldelijk ver warring in de APWC-defensie, waarin Jan van Empelen bijzonder goed op dreef was. De achterhoede hield de luste loos spelende paars-gele voorhoede waarin Joh. v. Empelen toch wel heel erg gemist wordt vol komen in bedwang. In trap- en koptcchniek waren de Culemborgers onze stadgenoten verre de baas, terwijl hun combi neren en plaatsen veel beter was. De grote zwakte van de Amers foorters school in de kanthalves en voorhoede. Van de Braak en Vonno deden verdedigend goed werk doch verzuimden hun voor hoede te stuwen. De bmncnspelers bleven te ver naar voren waar door het middenveld onbezet bleef. Het eerste doelpunt ont stond min of meer uit deze tekort koming. Aanvoerder A. v. d. Flier kon niet langer aanzien dat zijn binncnspelers in hun taak te kort schoten en bracht de bal ver op. Deze werd hem echter op de middenlijn ontfutseld en direct naar de linksbinnen geplaatst. Die zag zijn kans schoon, omspeelde I J. v. d. Flier en kwam vrij voor doelman Snijders. Deze sloeg het harde schot uit zijn doel, echter precies voor de voeten van de rechtsbuiten die er geen gras over liet groeien en raak schoot, 10 APWC werd door deze achter stand niet wakker geschud en vol hardde in het korte onproductieve spel. Fortitudo gooide er echter nog een schepje op en werd steeds sterker. Kort voor rust werd de meerderheid in een tweede doel punt uitgedrukt, toen de linksbin nen na een soloren keeper Snij ders kansloos sloeg. Na de thee verscheen een radi caal gewijzigd APWC' in het veld. J. v. d. Flier was naar de midden- voorplaats verhuisd. H. Snijders bezette de spilplaats, A. v. d. Flier ging linksback spelen en G. Brandsen linksbinnen. Deze om zetting bracht echter niet het ge wenste resultaat. Het verband in de ploeg bleef zoek en de voor hoede was machteloos Fortitudo bleef enthousiast spelen en met open aanvallen het Amersfoortse doel bestoken. Door het goede verdedigen der APWC-achterhoe- de kwamen de Culemborgers ech ter niet meer tot doelpunten en toen de scheidsrechter het eind signaal blies was de bij rust ver kregen stand ongewijzigd geble ven. Spelmoment vit de wedstrijd Amersfoortse Boys tegen GW. De keeper van de Boys kan niet voorkomen, dat de bal langs hem heen in 't net terecht komt. Dat betekende voor Amersfoortse Boys een verloren wedstrijd. Acht schaatsenrijders naar het Noorden AMSTERDAM De technische commissie van dc KNSB heeft het bestuur voorgesteld, acht Nederland se schaatsenrijders in het aanstaan de seizoen naar het hoge Noorden voor ïjstraining uit tc zenden, nl. Kees Broekman. V/lm van der Voort. Anton Huiskes, Kokkie van der Eist. Aad de Koning, Jan Charisius, Jan van t Oever en Gerard Maarse Het ligt in dc bedoeling, dat Van der Voort en Huiskes binnen niet al te lange tijd naar Valadalen, het trai ningscentrum in Zweden, dat onder leiding staat van de bekende coach Olander, zullen gaan. De zes andere schaatsenrijders vertrekken om streeks Kerstmis naar Hamar. Huis kes en Van der Voort zullen dan begin Januari van Valadalen paar Hamar gaan. De leiding van de training in Noorwegen berust bij het lid van de technische commis sie, Klaas Schenk. In ieder gevql. zullen Nederlandse rijders deelnemen aan de Europese kampioenschappen (Oesterund 2 en 3 Februari», de Olympische Spelen (Oslo 1619 Februari) en de we reldkampioenschappen (Drontheim 1 en 2 Maart). Wie van de acht rij ders ln deze wedstrijden zullen uit komen zal in Hamar worden be slist. gehad, daar hij in de tweede helft een strafschop kreeg te nemen. Zijn schot was wel hard maar zo slecht geplaatst, dat de goed spe lende Hilversumse keeper het le der uit zijn doel kon stompen Tijdens de eerste helft zagen wij een iets sterker Hilversumse ploeg, die met goede open aanvallen snel naar voren trok. Zodra men echter in de buurt van het heiligdom van Kuisten kwam. was het met hen gedaan en werd er om het hardst geprutst. Amsvorde waagde van tijd tot tijd ook een aanval, welke meestal over links ging. Het bin- nentrio kon zich echter niet van hun tegenstanderds vrij spelen, zo dat zich maar sporadisch kansen voordeden Rechtsbuiten Vink kreeg in deze periode bijna niets te doen en wanneer hij het leder te pakken kreeg, probeerde hij zijn tegenstander wel voorbij te komen, meer hierin slaagde hij geen enkele maal, daar de Hil versumse linkshalf hem volkomen de baas was Dc grote kansen kwamen in de tweede helft en het is ons wer kelijk nog niet geheel duidelijk of het nu om doelpunten maken ging of dat men van te voren had af gesproken. dat hij. die de mooiste kans miste, een prijs zou krygen. De kansen welke er geweest zijn. hebben wij niet kunnen tellen, maar indien zij benut waren, had den we een korfbaluitslag gekre gen. Zo blijven wij maar weer hopen dat het mij Amsvorde volgende week beter zal gaan Natuurlijk is cr met deze wedstrijd een puntje binnengehaald, maar dat zal op de duur niet voldoende blijken. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De sfeer uit dc bezettingstijd voor hen die nim mer in de illegaliteit hebben ge werkt zo moeilijk aan te voelen hing Zaterdagmiddag in een der za len van „De Witte" aan het Plein te Den Haag. waar ruim vijftien o\erlevenden uit 't concentratiekamp Natzweiler aanwezig waren op de reünie, die de heer Ivo van Voorst van Beest jaarlijks organiseert Voor de eerste maal was één van de Belgische kameraden naar de bijeenkomst gekomen. Het was de heer Sijben uit Mouland, die de verre reis had ondernomen om nog eens met zijn vrienden te praten over „vroeger". Een „vroeger" waar in de prettige voorvallen in het niet vallen bij het verdriet. Een pro gramma was er voor deze reünie niet samengesteld. Pim Boelaardt vertelde over zyn kortgeleden aan Natzweiler gebrachte bezoek en daarna praatten dc mannen in greepjes over de bezettingstijd en hoe het deze en gene na dc bevrij ding was gegaan. Een diner besloot deze reünie, die volgend jaar. wederom in Den Haag, op 26 October zal worden herhaald. De heer Sijben beloofde pogingen in het werk te stellen dan met een groep Belgen ♦erug te komen. De Internationale Hockey Federa tie. heeft onze landgenoot jhr L. J. Quarles van Ufford opgedragen na aflcop van het Olympisch Hockey- tournooi een wedstrijd tc organise ren tussen dc Olympisch kampioen on een Europees selectie-elftal Dit laatste elftal zal tijdens het tour nooi in Finland worden samenge steld. De wedstrijd zal gespeeld wor den in 't Olympisch Stadion, waar schijnlijk op 2 Augustus. ten dc gastvrouwen het echter niet te brengen. De heren-reserves behaalde de verwachte kleine overwinning op het bezoekende Hurley III 1—1, ter wijl de dames-reserves ton mooi resultaat boekten door tegen het sterke Schaerweyde I het eerste puntje te veroveren (1—1). De verdere uitslagen zijn: AMHC IIIKampong IV 81 Laren V—AMHC IV 4—0 SCHC IIIAMHC III 1-1 <d.) Geheel ln tegenstelling tot de ver wachtingen heeft het eerste heren elftal van AMHC gisteren te Rot terdam een even verrassende als keurige 30 overwinning behaald op BNC. Het is geen fraaie wed strijd geworden. In dc eerste plaats lag dat aan het veld, dat ondanks de droogte van de laatste weken, zeer zacht was met tal van oneffen heden. Afgezien van hun grote stick vastheid waren de gastheren beslist in technisch opzicht dc minderen van onze stadgenoten. Dit is logisch want een goede techniek ten aan zien van een kleine hockeybal ls op de Rotterdamse velden niet aan te leren. Dat is volgens Insiders dan ook de reden, dat in dc tweede stajj des lands met zijn vele hockeyver- enigingen geen eerste klasser tc vin den is. Behalve deze betere techniek was cr nog een factor, die in belangrijke mate bijdroeg tot de overwinning. De opstelling was namelijk gewij zigd. Linksback Keulen nam de rechtsbinnenplaats, terwijl Van Slo ten na een onzeker begin, de ach terhoede uitstekend completeerde. En doordat Cesar en Keulen op de rechtervleugel goed met elkaar over weg konden, was de voorhoede veel gevaarlijker geworden. Het begin deed niet veel goeds voor AMHC verwachten. Onze stad genoten moesten zich met de rug tegen dc muur verdedigen tegen de stormlopen, die de gastheren met opportunistisch spel ondernamen op het Amersfoortse doel. Al snel lag de bal achter Van Dijk, doch de scheidsrechter keurde dit doelpunt terecht af. Langzamerhand paste AMHC zich meer aan bn het spel van de gastheren. Toen duurde het ook niet lang meer of de eerste ge vaarlijke Amersfoortse aanvallen kwamen los. meest geleid over de rechtervleugel. Al enige keren had de Rotterdamse doelverdediger ge legenheid gekregen zijn kunnen te tonen. Na een kwartier echter maak te hij een fout. toen hij een mislukt en daardoor effectvol schot van Ver loop na een voorzet van Cesar liet gaan (01). Intussen had ook Van Dijk het verre van rustig, want de Rotterdammers waren in het veld eerder sterker dan zwakker. Tot de rust werd er echter niet meer ge doelpunt. Na de hervatting kon men hetzelfde spelbeeld aanschouwen. Een BNC. dat een tikje sterker was. maar toch kennelijk niet zijn gewo ne spel kon ontplooien, terwijl AM HC door beter plaatsen gevaarlijker voorhoede-spel liet zien. Na 10 mi nuten kregen de Amersfoorters een strafhoekslag toegewezen; de bal werd wel gestopt, doch Van Sloten, die naar voren was gekomen om de bal aan te geven, wist deze in het Rotterdamse doel te werken. Geen twee minuten later resulteerde vlot combinatiespel op de rechtervleugel in een voorzet van Cesar, waarna Snidden voor Driebergen de bal in eens hoog langs de verraste keeper knalde. BNC toonde zich niet ont moedigd. maar de Amersfoortse de fensie nam geen risico. Vooral kee per van Dijk was weer uitstekend op dreef en liet zich niet passeren, en daar ook de Amersfoortse voor hoede het doel niet meer vermocht te vinden kwam het einde van deze zeer prettige wedstrijd met een 30 overwinning voor onze stadgenoten. De dames leden in Vclsen een nor male 3—1 nederlaag tegen het sterke Strawberries Toch hebben zij goed partij gegeven en van een sterk overwicht van de gastvrouwen was geen sprake. Aanvankelijk was AMHC zelfs duidelijk in de aanval. Reeds vrij spoedig leverde dit offensief een doelpunt op. toen de rechtsback mej. v. d. Velde een lange through-pass gaf, die door mej van Wagensveld met eert mooi doelpunt werd afge werkt. Strawberries liet het hier niet bij zitten; het was echter jam mer. dat de Amersfoortse doelver- dedigster een tam rollertje finaal miste, zodat de gastvrouwen al heel gemakkelijk aan de gelijkmaker kwamen. Nog voor de rust wisten zij reeds uit een strafhoekslag met een onhoudbaar schot dc leiding te nemen. Was er in de eerste helft weinig krachtsverschil geweest, na de hervattting was Strawberries het meest in de aanval. Tot meer dan één doelpunt, gescoord door hun beste speelster, de rechtsbuiten, wis- BDC zorgt voor vorrassing Het leidende PVC uit Utrecht, in de le klasse A der KNVB. afdeling Utrecht heeft ondervonden, dat het Soester BDC raar uit de hoek kan komen en kreeg een 01 nederlaag te incasseren. BDC was naar Utrecht getrokken met de bedoeling de huid zo duur mogelijk te verkopen. Alles troic van meet af ten aanval on PVC werd geheel in de verdediging ge drongen. Toen na tien minuten spe len de teruggetrokken midvoor G. Huurdeman, met een fraai doelpunt BDC de leiding had gegeven, het enige doelpunt van de gehele wed strijd, speelde PVC onvermoeid ver der. Voor doel was PVC de kluts een beetje kwijt en de BDC achter hoede kon steeds opruimen. Daar entegen kreeg BDC menige sco ringskans. die ook onbenut bleef. De rust brak aan met de 6tand 01 voor BDC. Na de hervatting nam PVC het heft in handen, doch de achterhoede van BDC die enigszins versterkt was, wist van geen wijken. Naar gelang de tijd verstreek nam de spanning toe. waarbij BDC maar drie voorhoedespelers liet opereren, die natuurlijk geen scoringskansen kregen, maar waarbij de achter hoede op dusdanige wijze was ver sterkt, dat er voor de PVC'ers geen doorkomen aan was. Dc U1 voor sprong in de eerste helft bleek vol doende voor BDC, om PVC in be dwang te houden en toen de goed leidende scheidsrechter het einde aankondigde, had BDC twee Kost bare punten veroverd en PVC had een verdiende nederlaag gekregen. Herfsttintentocht SPSV De Soester Politie Sport Vereni ging hield Zaterdagmiddag de laat ste rijwielpuzzletocht, genaamd „Herfsttintentocht", van dit seizoen. De belangstelling hiervoor was groot en ongeveer 40 deelnemers verschenen aan de start. De afstand die moest worden gereden bedroeg 22 km. en liep door dc prachtigste plekjes uit dc omgeving. De prijzen vielen ten deel aan: 1 J. W. Kaspers en K. de Ouden. 2 Th. Peet en B. Hoyng. 3 H. Rouf- faer. 4 H. Schlebaum en J. Qnwe- zcn. 5 F. Simons cn J. Lagcmaat. De heer H. G Scholtmeijer, voor zitter van de SPSV reikte na af loop de prijzen aan de winnaars uit. Tempo's rijwi'elpuzzlerit Zondagmorgen hield de ren- cn tourvereniging „Tempo" een rij- wielpuzzlerit, waarvoor 36 deelne mers inschreven Ook deze rit ging langs de mooiste uitgekozen plek jes, zodat de deelnemers tsters) van fraaie natuurtaferelen en herfsttin ten hebben kunnen genieten. Het weer was bijzonder goed. De start en de finish hadden bij café „Zonne- heuvel" plaats. Uitslag: 1 J. Kraay- cnhagen en J. Groart 2 strafpunten. 2 Mej. M. Smit en J. Dorrestein 8 strafpunten. 3 Mej. H v. Rouwen daal en R. v. Rouwendaal 9 straf punten. 4 Mevr. en de heer De Leeuw 10 strafpunten (na loting). 5 A. van Dijk en C. van Dijk 10 strafpunten (na loting). 6 Jaap Sta lenhoef 10 strafpunten (na loting). 7 Mej. ten Haaf en de heer Ten Haaf kregen een extra prijs voor het hoogst aantal strafpunten, n.l. 93. De 2e voorzitter van „Tempo" reikte na afloop de prijzen uit, waarbij hij de controleurs niet ver gat. zij kregen ieder een flink stuk metworst.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 5