at zmmM gesloten Gunstige weer maakte vlotte oogst mogelijk „Hooge Veluwe -vrienden zijn zeer ongerust SPERWER-PROEFPARADE AKKERTJES BRANDPUNTEN Vogelpest in Hoevelaken Kerknieuws IN DE MARKTHAL Conferencier WILLY VERV00RT en ANDRÉ MEURS PUBLICATIE JAARBEURS IN ZAKFORMAAT Voor hen, die hoge eisen moeten stellen! j Te huur gevraagd 8 Maandag 29 October 1951 LANDBOUWGEWASSEN IN OCTOBER De weersomstandigheden in September—begin October zijn voor de land bouw buitengewoon gunstig geweest. De stagnatie in de verschillende werkzaamheden is thans vrijwel geheel opgeheven. Hoewel op de hoog gelegen zandgronden hier en daar schade door de droogte optrad (b.v. bü nieuw gezaaide rogge) heeft de oogst, vooral van aardappelen en bieten, een vlot verloop gehad. De opbrengsten van de veld- en stambonen liggen dit jaar meer dan 10 procent lager dan in 1950. De veldbonen hebben sterk tc lijden ge had van luizen, de stambonen voor al van de ongunstige invloed, die het weer op de gesteldheid van de grond uitoefende. Het areaal van de veldbonen is ca 20 procent, dat van de stambonen ca 10 procent kleiner geweest dan het vorige jaar. De met olievlas beteelde opper vlakte was in 1951 practisch gelijk aan die van 1950, met dien verstan de. dat tegenover een belangrijke af name in de overige provincies, in de provincie Groningen een uitbrei ding optrad van 385 ha in het vorige jaar tot 818 ha in 1951. In deze pro vincie verbouwde men dit jaar ruim 80 procent van het totale areaal. De opbrengsten van de aardappe len. zowel de consumptie- en yoer- als de fabrieksaardappelen, liggen op hetzelfde niveau als het vorige jaar. De kwaliteit en de houdbaar heid laten echter veel te wensen over. De oppervlakte van de con sumptie- en voeraardappelen is t.a.v. 1950 gedaald met ongeveer 3 pro cent. die van fabriekaardappelen echter met ongeveer 15 procent. Het suikerbietenzaad gaf een goe de opbrengst. De uien hebben veel te lijden ge had van valse meeldauw en zijn te vroeg afgestorven. De opbrengst is dan ook belangrijk lager dan in 1950 De mais geeft in het algemeen een vrij goede stand te zien. De vroege rassen zijn reeds ten dele rijp. Hoewel het gunstige weer in de laatste weken de afrijping bevor derde. is deze als gevolg van de late uitzaai over het geheel genomen toch later dan normaal. De opbrengstverwachting van de bieten is in het Noorden van het land hoger dan in het Zuiden. In het Noorden is de vergelingsziekte ook vrij algemeen opgetreden, doch de schade is minder groot dan in het Zuiden van het land Op de lich tere zandgronden komt plaatselijk hartrot (boriumgebrek) voor. Zelfs bij de matige verwachtingen, welke men aanvankelijk koesterde, vallen tot nu toe de opbrengsten in het Zuiden van het land nog tegen. In het algemeen zijn de bieten te klein van stuk en vooral de suikerbieten te veel vertakt. Van de oude klaver is een ge deelte reeds omgeploegd. De jonge klaver staat er in het algemeen goed voor. Op enkele percelen is de stand wat onregelmatig door de dichte stand, welke de dekvrucht had. of wel door de slechte aan slag als gevolg van het dichtslaan van de grond. Bij een goede stand werd dit gewas vaak gemaaid voor inkuilen. Ook de stand van de lu cerne is in het algemeen goed. doch in sommige streken is die van de oude toch minder gunstig dan van de jonge klaver. Het grasland heeft in de meeste gevallen nog een goede stand. Wei- degras is er voldoende. In het Oos ten van het land heeft echter voor al op de hoge percelen, de nacht vorst een einde aan de groei ge maakt en ziet het grasland er dor uit. In verschillende streken is het gras vrij sterk door roest aangetast. Zowel de oudere als de nieuw, ingezaaide kunstweiden geven een goede groei te zien. De stoppelgewassen, waarvan de stoppelknollen verreweg het belang rijkste onderdeel vormen, vertonen een goede groei, hoewel ze in het algemeen laat gezaaid zijn. Plaat selijk werd ernstige schade door vreterij van slakken ondervonden In de Achterhoek komt. ook bij het knolvoetresistente ras Jobe. veel knolvoet voor. In tal van percelen, vooral in laat gezaaide, tiert het onkruid welig. Van het gunstige weer na half September konde.» de stoppelgcwas- sen nog volledig profiteren. De stand van deze gewassen is dan ook gun stig te noemen Voor de knol- en wortelgewassen bracht dit weer ech ter niet veel verandering meer. Doch voor het rooien, evenals voor de overige najaarswerkzaamheden, bieden deze weersomstandigheden grote voordelen. Verbouw van varkensvoer (Eigen bericht) DEN HAAG. Teneinde de ver bouw van varkensvoeder door de varkenshouders zelve zoveel moge lijk te stimuleren overweegt men op het departement van Landbouw en Voedselvoorziening een distribu tie van het veevoeder, die enige overeenkomst zou vertonen met de kort geleden bekend gemaakte nieuwe regeling voor kuikentoewy- zing. Men zou hierbij de hoeveelheid veevoeder, die de boer krijgt toe gewezen willen laten afhangen van de hoeveelheid aardappelen, die nij zelf in staat is op zijn land te ver bouwen. Voor bedrijven, die kunnen aan tonen. dat hun grond niet geschikt is voor de aardappeltoelt. zou dan een uitzonderingsbepaling woden gemaakt. Minister Mansholt spreekt over ..Overheid en PBO" EERBEEK. Minister S. L. Mansholt zal tijdens een conferen tie over de publiekrechterlijke be drijfsorganisatie voor de landbouw in de volkshogeschool te Eerbeek op 3 en4 December een referaat houden over „Overheid en P.B.O." Tijdens deze conferentie spreken voorts de heren J. Lageveen, hoofdbestuurslid van de Alg. Ned. Landarbeidersbond en ds J. Streef- land. Ned. Herv. predikant te Al- men. Met motorfiets over de kop geslagen (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagavond is de C.C.D.-ambtcnaar Bosscher. die een ritje maakte op een motorfiets, gevallen en over de kop geslagen. Met een schedelbasisfractuur werd B. naar het ziekenhuis gebracht, waar hij is overleden. Nederlanders bouwden stuwdam in Egypte CAIRO De Egyptische eerste minister Nahas Pasja, heeft Zondag uit naam van koning Faroek de stuwdam Edfina, die gebouwd is door de Nederlandse Maatschappij voor Havenwerken en een Franse onderneming, geopend. De plechtigheid werd ingeluid met de voorlezing van een passage uit de Koran, waarna de minister van openbare werken een rede uitsprak. Premier Nahas Pasja onthulde een gedenkplaat. Hoe onderwijst men in het buitenland? AMSTERDAM. De werkgemeen schap voor vernieuwing van opvoeding cn onderwijs (W V.O.i heeft een nieuwe werkgroep opgericht. Internationaal Plan. Ir. C. Bock e. Utrecht, bestuurs lid der W.V.O., heeft het idee hiertoe gelanceerd en is ook voorzitter van de nieuwe werkgroep. Op een bijeenkomst in het Nederlands Centrum voor onder wijs en opvoeding tc Amsterdam heeft ïr. Boeke Zaterdagmiddag het doel van de nieuwe werkgroep, dat hij samen vatte in de woorden „Hoe kinderen leren cn leven m de verschillende lan den" nader toegelicht. Dit nieuwe expe riment der W.V.O. beoogt een hechte samenwerking tussen Nederlandse cn buitenlandse scholen te bevorderen en voorts via de ministeries van onderwijs in het buitenland, de Unesco en gezant schappen. gegevens in te winnen over het onderwijs om op deze wijze een overzicht te verkrijgen van hetgeen in het buitenland op onderwijsgebied ge schiedt. Het definitieve werkschema zal door een kern worden opgesteld. Ir. Boeke gaf voorts nog een korte uiteenzetting van de conference of internationally- minded schools, een in Maart van dit jaar opgerichte organisatie, waarbij een aantal internationaal gconénteerde scholen zijn aangesloten. De C I.S. zal van 2D Juli tot 26 Augustus 1952 in de Quakcrschool tc Ommen een cursus or ganiseren voor circa 40 leerkrachten uit verschillende landen. Twente solliciteert naar tweede TH ENSCHEDE Ook Twente solli citeert naar vestiging van de tweede technische hogeschool. De Stichting tot bevordering van Technisch Ho ger Onderwijs in de Noordelijke provincies heeft gedocumenteerde plannen daarvoor uitgewerkt, die binnenkort aan de regering en Sta- ten-Generaal zullen worden aange boden. Men meent, dat de outillage van de Hogere Textielschool in En schede bruikbaar is voor de tweede T.H. Peter Heemskerk maakt tournee langs de ziekenhuizen AMSTERDAM Peter Heems- kerk, de geheugen-kunstenaars die een „burgerlijkestand" van 1300 personen in zijn hoofd heeft, zal geheel belangloos een tournée ma ken langs Nederlandse ziekenhui zen en sanatoria. Uitbreiding van vliegveld Deelen ontketent felle protesten OTTERLOO. Schoon het aantal bezoekers van het Nationale Park De Hooge Veluwe in 1951 grote is geweest dan ooit tevoren (358.000), groter dan in het recordjaar 1949 (254.000) in 1950 238.000 is de Vereniging van Vrienden van het Nationale Park toch niet optimistisch gestemd. Dat bleek wel uit de stemming welke er heerste op deze bijeenkomst door ge noemde vereniging Zaterdag in hotel Jagersrust te Otterloo gehouden. moeten binnen de afrastering van het park blijvende rolbanen in tact gehouden worden. Blijft nog het punt van de vergoeding, waarover nog nader moet worden gesproken Dit alles is heel jammer, zo ver telde jhr. De Beaufort, maar wij begrijpen de moeilijkheden waarmee het ministerie van Oorlog te kam pen heeft. Hier zijn geen kostbare landbouwgronden in het ceding en hoeft voorts slechts met één eige naar te worden overlegd. O. nre, meende dc heer A. For- tuyn Harreman. directeur van de V.V.V. tc Apeldoorn, dc regering heeft hier te maken met tien mil- lioen eigenaars. Het park is natio naal bezit en meer dan ooit hebben de/c eigenaars, het Nederlandse volk, behoefte aan een gebied waar in het de zo noodzakelijke verpo zing voor lichaam en geest kan vin den. Besloten werd. op aandrang van vele leden, alsnog pogingen in het werk te s'ellen om de ..ramp" bin nen enkele veilige grenzen te hou den cn hierbij onder meer de hulp in te roepen van omringende ge meenten en ook van corporaties, welke op de een of andere wijze met de Hooge Veluwe te maken hebben. Het aantal donateurs van het Park aldus deelde de directeur van de Hooge Veluwe. ir. J H. van Tuyl mede, bedroeg op 31 October j.l. niet minder dan 3181 Het leden'al van de vereniging bedraagt ruim driehonderd. Er zullen pogingen worden gedaan dit aantal te ver groten. De wildpositie. aldus ir. Van Tuyl. wa: gopd in 1951, er werden hon derden excursies gehouden, waar door in nog ruimer kring propa ganda werd gemaakt. Afscheid werd genomen van de heer J. J. Boot. nog voor kort bur gemeester van Ede, die zijn be stuursfunctie moest neerleggen ten gevolge van zijn benoeming tot bur gemeester van Hilversum. HOEVELAKEN Bezoek bereikte een record Tijdens de welkomstrede van de voorzitter jhr mr W. H. de Beau fort, ging een straaljager met enorm geraas over het nu in mooie herfst kleuren getinte Otterloo. Een ouver ture van een oorverdovend geronk, dat straks heel de Hooge Veluwe onrustig dreigt te maken? Men was bijeengekomen om een belangrijk punt te bespreken. Veertig ha grond moet nl. worden afgestaan voor de uitbreiding van een vliegveld, dat tijdens de bezetting in deze omge ving werd aangelegd en dat in de naaste toekomst moet dienen om en kele squadrons lichte vliegtuigen een basis te verschaffen. Naar aanleiding hiervan deelde het bestuurslid, de heer H. M. M. Jeekel mee, dat het mihisterie van Oorlog enige maanden geleden ver zocht ongeveer veertig ha grond ten oosten van de weg Hoenderloo-Arn- hem te mogen benutten voor ver betering van het vliegveld. Dit veld zou alleen in oorlogstijd gebruikt worden en thans alleen dienen als basis voor enkele squadrons lichte vliegtuigen, terwijl zware straalja gers slechts zouden landen en stij gen in geval van grote manoeuvres. Gewillig was het bestuur van De Hooge Veluwe achter niet. aange zien het vreesde voor het aanbren gen van de nodige outillage, als masten voor invlieg- en takellichten, een radiozend- en ontvangststation, afweerbatterijen enz. Eerlijk gezegd, aldus de heer Jeekel. vreesden wij dat dit alles de nekslag zou bete kenen voor ons prachtige park. He laas werd een verzoek om maar er gens anders te kijken afgewezen. Wel kwam het tot een compromis met de regering, waarbij toezegging werd gedaan, dat het veld geen per manente bezetting, geen lichtmasten en geen batterijen zou krijgen. Wel De zo zeer gevreesde pseudo-vogelpest welke nog niet in Hoevelaken geheerst heeft, is in de afgelopen weck op en kele pluimvccstapels in onze gemeente geconstateerd. Enkele honderden kippen moesten worden afgemaakt Lo^o-hurgeTteester H Brons doet een ernstig beroep op iedere ingezetene van cc gemeente om mede te werken aan de bestrijding van deze gevreesde ziekte, die. indien zij zich zou uitbreiden, tot vernietiging van de gehele pluimvee- stapel zou kunnen leiden Hij verzocht daarom dringend gestorven pluimvee onmiddellijk te begraven. GEVONDEN VOORWERPEN Een zwarte ballpoint; een groene shawl met witte stipjes; een rode kinderpor- temonnaie cn een colbertjas. Aan komen lopen: een poes en een hond Inlichtingen aan 't Postbureau der Rijkspolitie. PRIJZENCOMMISSIE GEVORMD In deze gemeente is een plaatselijke pnjzc-ncommissie ingesteld, bestaande uit de heren H Brons. G. van Montfrans en J Rocrsen. Omtrent dc werkwijze zal de commissie nadere Inlichtingen verstrekken. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Johanna Lambertha. d v. C H Kok en J Voskuilen. GETROUWD W. A Veldhuizen en C. Floor. H. G. van Ginkel cn W. van Ravenhorst OPBRENGST COLLECTE De collecte voor het P.I.T. te Hoeve laken bracht f 63.20 op. COLLECTE OP ZATERDAG Voor de gezamenlijke Blindentehuizen .De fakkels bijeen" wordt Zaterdag a.s. een collecte gehouden. HOOGLAND BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmus Maria. z. van J van Asch en M. J van Middelaar. Gehuwd- Hermanus Theodorus Hup- pelschoten en Hendrika R v Dijk; Ja cobus Nicolaas van Laar cn Arnolda Margaretha Nieuwenburg; Rutgerus Vos kuilen cn Hendrika Anna van Valken- hoef. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hedcl: M. Lckkerkerker, em. predikant te Amsterdam. Aangenomen naar Hoorn (als pred. voor bijz. werkzaamheden): G. J. Bijlsma, voorganger Herv. Evangelisatie aldaar. Bedankt voor Voorschoten (2e predi kantsplaats): J. Kwast te Hendrik Ido Ambacht. VANA VOND 8 UUR BEGINT DE DINSDAG t/m VRIJDAG VAN 2—5.30 7.30—10.30 UUR. DINSDAGMIDDAG EN -AVOND TELEVISIE-UITZENDING VELE VERRASSINGEN!!! Kaarten 35 ct.. met gratis chocoladereep, aan de cassa en bij alle Spcrwerwinkeliers. I'lllillllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilll Nu geen open hiel of slappe zomerschoenen meer, Maar sluitend schoeisel met goede bodemvorm tevens een weldaad voor de volksgezondheid. Raadpleegt GEMEENTELIJKE DRANKWET Op de gemeentelijke aanplakborden is aangebracht een publicatie inzake een verzoek van 1. B. J. HAKZE om een verlof B: 2. E. A. v. 't HUL om een tapvercunning ingevolge de drankwet (Staatsblad 1931, nr. 476) voor respectievelijk de kiosk, staande nabij de spoorwegover gang aan de Nijverheidsstraat, en de benedenlocaliteit van het perceel Krommestraat 44 alhier. LANGESTRAAT 78. Zo'n treiterende, zagende en knagende pijn, die niet wil wijken, die U dag cn nacht kwelt en U belet te slapen Verdrijf die kwelgeest met een paar „AKKERTJES", de snel cn zekcr-werkende pijn stillers, die Uw maag, hart of nieren niet aantasten. In 1 10 minuten voelt ge U als herboren en zegt gij, evenals al die honderdduizenden geregelde gebruikers: Ja waarlijk helpen direct! Ook builen de jaarbeursdagen, dus DAGELIJKS willen zakenlieden en consu menten weten „wal er te koop is". Dagblad-advertenties bieden dag in dag uit een keur van aanbiedingen op practisch ieder gebied. Een „jaarbeurs in zakfor maat'", iedere dag! Dagbladreclame brengt DAGELIJKS Kopers en verkopers tot elkaar (300 dagen en meer per jaarl) Publicatie van het: Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit („C E B U CO") 's-Gravenhage Donderdag a.s., 1 November (Allerheiligen) zijn de zaken van hierna genoemde Firma's de gehele dag N.V. Kleedingmagazijnen „De Dom" v.h. Grove Hunfeld Vroom Dreesmaon Amersfoort N.V. Amersfoort, 29 October 1951 AMERSFOORT Te koop aangeb. Piano, klein model, eiken kast, hoog 1.20 m., lengte 1.30 m. Prijs 575.—, of ruilen voor orgel, minstens 3-spel met bijbet. Uwerzijds. Brie ven onder nr. 7586 bur. van dit blad. Nog enkele goede, ge bruikte hand- en trapmachi- ncs te koop voor billijke prijs en met garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Steinlaan 66. Zeist. Tel. 4066. Gramofoonplaten. Zowel in populair als klassiek vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C. v. Wijngaard. Langestraat 72. Tel 6225 Bcbo's Sport- en Werk- kledingmagazijn. Het adres voor betere werkkleding. Grote sortering Am Bom- berjackets met bontkraag v.a. 34.50. Leusderweg 7. Tel 5870. Te huur aangeb. Bruidskleding te huur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor Dames en He ren. Maison Steenis. Stein laan 58. Zeist. Tel. 2784, Slaapkamer, vaste was tafel. warm en koud str. water, 22.50 per maand ('t Stort). Brieven no. 7585 bur. van dit blad. (i5i m fOeul&Ljl^ §1 l*rg*"'tti 1771. En zo liep de olifant Strombo met baby Han- zop en aap Pita op zijn rug door de gevaarlijke oer wouden van Afrika. Het wonderlijke was, dat alle bosbewoners schenen te begrijpen, dat dit een heel bijzonder stel reizigers was ze werden volkomen met rustgelaten. De gevaarlijkste gifslangen trokken hun staart een eindje in toen Strombo aan kwam stap pen om geen moeilijkheden te veroorzaken en zelfs de gevreesde Leo Leeuw bleef roerloos liggen toen het stel langs kwam. Niemand legde de baby op de olifant een stroobreed in.de weg, alle dieren schenen te begrijpen, dat het om het leven ging van hun vriend Zar-Tan. De reis duurde drie dagen; Pita zorgde door het plukken van cocosnoten, bananen en wilde vruch ten, dat het hen aan niets ontbrak en Strombo zocht zijn weg zo voorzichtig, dat ze geen last hadden van striemende doornstruiken. Tegen de middag van de derde dag werd de weg plotseling breder en na een bocht in de weg zag Hanzop plotseling de daken van de stad Noiroba tussen de bomen door schemeren. Je begrijpt, dat de negerbevolking van de stad vreemd keek naar dat witte ventje en de aap, maar niemand begreep wat ze eigenlijk kwamen doen. Uren lana trok Pita met Hanzop aan z'n hand door de drukste straten en aan iedereen vroegen ze om hulp, om Zar-Tan te gaan redden. Maar de weinigen, die het begrepen schudden verschrikt hun hoofden als ze merkten, dat het om de stam der Witte Negers ging en niemand had veel lust zijn hachje te wagen bij die menseneters. Het zag er somber uit voor het twee tal Lessen Autorijschool A. van Nie, instructeur KNAC en ANW B. Inl. Llssone Lindeman. Amersfoort. Tel 5637 of 3862 Cliënten buiten Amersfoort speciale lestijden Diversen Dames, koopt in Straats ma's Corsetspcciaalzaak. De bekende prettige pasvorm, laagste prijzen, ook buik banden. elastieken kousen. Rubber corsetten. Plantsoen West 11 nabij Politicbureau. Zelf overalls wassen ls niet handig. Ga naar de A.B.W. dan doet U verstan dig. J. Weber. Dollardstr. 40 Grote collectie fototoestel len. Rolfilms vanaf 1.35. Het adres voor afwerking van Uw rolfiim. Foto Muns. Langestraat 20. Naaimachines. Alleen de beste merken naaimachines leveren wij U als Naumann. Anker, Pfaff. Husqvarna, Fridor enz. Volle garantie, goede service. De Veen's Naaimachinehandel. Stein laan 66. Zeist. Tel. 4066. Radio Dresselacrts. Nieuw ste Philips radiotoestellen Vanaf 160.Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil Demonstratie aan huis. Krommestraat 9. Telefoon 5772. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, staaf-, plaat- en balkijzer bij Fa B. Zwaaf Zonen, Amersfoort. Tel. 5226. Hoektax. Dag en nacht geopend. Alleen St. Rad- boudstraat 10. Tel. 6004. Naaimachines. Voor repa ratie aan Uw naaimachine komen wij elke Maandag en Vrijdag bij U aan huis Re paratie van alle merken on der garantie. De Veen's Naaimachinehandel. Stein laan 66. Zeist. Tel. 4066. UTRECHT Te koop gevraagd Opgelet!!! Wij geven de hoog ste waarde voor oude metalen en sloopmaterialen. K. Bons en Zns. Zandpad 131a. tegenover Noorderbad. tel. 24308 en 227G1. WIJ geven dc hoogste prijs voor oud goud en zilver. Juwelier C. van Dijk. Steenweg 39. Wij kopen alle soorten lompen cn metalen tegen de hoogste prijzen. A. Prozce, Vleutense- weg 49. telefoon 10631. Utrecht. Tc koop gevraagd een kinder wagen. Te koop aangeboden een keukenuitzet. Ook genegen tc ruilen. Br. onder no. 5184 bui v. d. blad. j Te koop aangeb. Stofzuigers vanaf 25,Han delaren extra korting. Brieven onder no. 5174 bureau van dit blad. Klndcrledikant 10; kinder matrasje 7; matrassen 16, tweepersoons 35; wolmatras sen 24. tweepersoons 45: divanbedden 15: tulmelledi- kanten 35: ombouw 23. Lange Nicuwstraat 10. Ook in laag model heeft Robinson dergetgka .keien" tan schoenen reeds ranaf f 21.90 Gasbakovens, met gasaanslui- ting 17.50; petroleumkannen 3.75; luxe gaskomforen 38.90; Thermosflessen 2.75; petro- leumsnclkokcrs 19.75; geld kisten 4.25; stormlantaarns 4.75; wrmgerbokken. Stieht- sche Ijzerhandel. Lange Elisa- bethstraat. „Mlele" wringers 55.re clame wringers 39.75; ..Acmé" wringers 66.50: petroleum kachels 32.50; „Clarus" pe- trolcumvergasscrs 27.50: "Ver. blifa" petroleumvcrgassers f 17.50; primusonderdelen. Stichtsche Ijzerhandel. Lange Elisabethstraat. Waarschuwing. Nu kopen; luxe salonkachels 75.—: Salaman derkachels f 43.huishoud- kachcls 36.luxe drlegaats- kookkachcls 88.—. ..Davo" salonkachels 107.— kolenkit ten, mica. Stichtsche Ijzerhan del, Lange Elisabethstraat. Wegens emigratie te koop Opel Kadct 1938, linnen kap. Na re visie 6000 k.m. gelopen. Geen olicvcrbruik. Benzine 1 op 14 Na 7 uur Vijverlaan 7. Zeist Telefoon 2779 Kinderwagen te koop aangebo den zo goed als nieuw. Akker 10, De Bilt. Voor eigenbewoning te Utrecht te koop heel huis, 6 kamers, zolder, tuin. schuur enz. Koop som I 15.000.- Hypotheek be schikbaar. Br. No. V-3611, Adv. Bur Alta, Pausdam, Utrecht Triumph ter overname, bijna fonkelnieuw Triumph motorrij wiel 350 c.c.. geheel chroom- uitvoering. Compleet uitgerust. Schitterende machine voor de bijzondere prijs 650.-. Egcling- laan 18. Zeist. Kousen - kousen - kousen. Spe ciale hcrfstaanbieding Zo juist ontvangen enorme partij prach tige linksgeweven kousen met kleine keurig gerepareerde weeffoutjes. in prijzen vanaf t 123. Dat vindt U alleen bi) UMKO „Dc Kousenkabouter" Lijnmarkt 44. Utrecht Laat Uw gestoffeerde meube len opnieuw bekleden, recht streeks aan de fabriek. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Club- Meubclfabrick H. J. Huygen. Gruttersdijk 32c. telefoon 17884. Gevr. meisje v. d. en n. in ge zin met kinderen, boven 20 ;lr. MeviRomp Noorderstraat 13. telefoon 14126. Personeel qevr. Schilders gevraagd. Alleen pri ma vaklieden komen in aan merking. Brieven onder no. 1083 bureau van dit blad. Meisje gevraagd, voor dag en nacht, niet beneden de 20 Jr. Brieven onder no. 1082 bureau van dit blad. Meubelen Permanent-wave Met modieuze apprct perma nentwave, bruidskapsels, blon deren. verven. Gedipl. kapper. Maison Jos v. d. Laan, Bern. Wecrd 11. Tel 18032. Utrecht. Reinigen - Verven Persen Mei straks. niet morgen. maar nu is het tijd voor Krop- man's kwaliteits-prestatie! Don kerblauw en zwart verven van Uw winterklcding. Pracht re sultaten. Billijke prijzen! Afle vering in het fameuze Krop man-tempo(U wéét wel: vliegensvlug... keurig terug!) Amsterdamsestraatweg 314. Te lefoon 20164. U belt.wil ko men!

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 8