VOORAL VOOR DE VROUW „Wensink" Wilke van de Bibliobus brengt lectuur op het platteland ENORME RECLAME-VERKOOP!! Wanhoop Leef eeuwig gezondlang en gelukkig Bestrijding coloradokever nog niet in goede banen Maison Hdrtel OVERAL ZONSOPGANG DREXHAGE DE VRIES Prachtige avondtasjes Speciaalzaak Prima popeline „DENO" shirt SEN Filiaal op wielen van leeszaal in Leeuwarden Tranen om een oude autobus De Francaise in haar beroep Vrouwenbladen in Amerika Wintermantels U ZIET BETER en U ZIET ER BETER UIT WILLEM GROENHUIZEN HANDGEWEVEN Vrijdag 2 November 1951 ,7 ,r "V MISSCHIEN kwam het door de najaarszon, misschien kwam het door het schoongewassen groene Friese landschap... maar hoe het ook kwam, het leek ons net een plaatje: de Bibliobus van Leeuwarden, dat kleine rijdende filiaaltje van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, dat daar stond in het boerenland. Wat een verschil met vroeger met héél vroeger dan toen een uitleenbibliotheek toch een stoffig hol was vol uniforme zwarte banden. Hier is het een lichtgroen gelakte grote bestel auto. .„Bibliobus" staat er in zwierige letters op en de bus is ingericht als bibliotheek: in 't midden ruimte voor het publiek om rustig te staan of te lopen, langs de wanden rekken met boeken, in 't geheel is er bergplaats voor 1600 boeken, romans, wat wetenschappelijke werken, een stelletje kinderboeken. Niet gekaft, dat is ouderwets, dat animeert niet, nee. alle maal in hun oorspronkelijke felgekleurde jurken. En dat bibliotheekje rijdt, het rijdt Dinsdags naar Wirdum of Hempens, het rijdt Donderdags naar Snakkerburen of Lekkum, het rijdt een volgende dag niet verder dan de Beethovenstraat in Leeuwarden. De chauffeuse, en tevens de baas van dit spul is de jeugdige Wilke Meyboom. 't Is mijn eigen bus, zegt ze. Zij maakt 'm schoon, zij brengt 'm naar de garage, prutst er echt chauffeur-achtig aan en is woedend over een kras in de lak. In ieder van de „aangesloten" dorpjes heeft ze haar eigen standplaats: daar staat dan de bus tussen de kleine huisjes-met-bruggetjes, tussen de Friese vlashaarkinderen en de moe ders die de was doen. De auto-deur gaat open, Wilke zit niet meer aan het stuur maar aan het vernuftig ingebouwde bu reautje. een ijzeren rastertje om de voeten te vegen, wordt uitge klapt en kom, de uitlening gaat beginnen. Daar komen de boeren bin ien, nog wat onwennig en een tikje verlegen, en ook de vrouwen met hun boezelaar nog aan. die al direct Wilke uitnodigen voor een bakje koffie in 't huis. en de vlas haarkinderen, die eerst netjes hun klompen uitdoen en die al precies weten waar de avonturenboeken staan. Ze brengen allemaal hun geleende boek terug en zoeken zelf een ander uit. En als de uit leenochtend om is, wordt het voe- tenveeg-plankje ingeklapt, het bu- DIKKE zusje ^ïeeft van zoontje een bootje gekregen. Niet omdat ze jarig is, want dat is nog lang niet aan de orde. Zomaar, in een vlaag van broederliefde ge kocht voor het kwartje, dat eigen lijk voor knikkers bestemd was. Het is een klein, geel bakje en daar zit een beertje in. zo groot als een pink, dat roeit. Dikke zus je laat het varen in een emmer tje, terwijl zoontje toeziet met de mengeling van voldoening en spijt, die alleen een weldoener kent. „Fijn hè?," zegt hij vaak, „fijn hè, dat ik dat nou heb gedaan Zo is het een dag lang louter rozengeur in huis, doch dan be trekt de lucht. Er heeft iemand aan de inkpot gezeten, er is een blad van een boekje vol gekrast met rare zwar te halen. Geen twijfel aan. dat is dikke zusje. Ook hier dus de stank, die komt in plaats van de dank. Dus wordt het cadeau op slag een poel van bittere verwijten, „Ja, hè, mooie dingen meebren gen, „hoont zoontje," zomaar van me eigen geld. Zomaar geen knik kers kopen en aan jou denken. Nou, dat is meteen de laatste keer. Als de verdachte niet al te schuldbewust luistert, dreigt hij. „Ik denk dat ik het maar afpak. Ik denk, dat ik het nou maar zelf neem Waarop dikke zusje, ook niet van gisteren, het bootje verstopt. Op een plek, die zoontje ontgaat, helemaal onder in de mand met rommel. Daar haalt ze het ook niet meer vandaan, het wordt sinds dat ogenblik voornaam genegeerd door dit koppig, glas-hard wijfje. Op een morgen echter springt de ruzie de kamer weer in. nu om een vloeiblad dat is ver scheurd. „Geef nou m'n bootje," briest reaulje ingeschoven, de deur gaat dicht en hotsdaar rijdt Wilke met haar bus naar een ander dorp. en 's avonds naar stal: de grote Openoare Leeszaal. Wat een ideale baan voor een jong meisje om zo rond te trek ken als een fourageuse van lec tuur Toch waren er maar drie sollici tanten naar dit baantje, vertelt Wilke Onbegrijpelijk! Ja. we zijn pas begonnen. 21 September reed ik voor 't eerst uit. Het is uit nooo geboren, dit rijdende filiaal. Er was geen geld genoeg voor meerdere filialen in de kleine plaatsjes rondom Leeuwarden en in de buitenwijken van de stad. Dit is dus de noodoplossing. Het bestuur van de Openbare Leeszaal heeft het verzonnen. Er is een ac tie op touw gezet waarbij het pu bliek geld kon geven óf boeken, en de giften kwamen gelukkig. En nu loopt het reusachtig, we hebben 300 leden Behalve het jaarlijks lidmaatschapsgeld beta len ze 5 cent per boek Dat moet' zegt Wilke, daar haal ik m'n ben zine uit! Zaterdags leen ik op een middag een 60 a 70 boeken uit. op gewone dagen zo'n veertig maar het wordt steeds meer, want nu gaat zo'n dorp er op rekenen, dat op die-en-die dag de Bibliobus komt. De mensen zijn reusachtig aardig; ik ben hard bezig om Fries te leren, maar ze lachen zich dood. als ik ook maar één Fries woord probeer. Uit nood geboren, het kan zijn dachten we. toen we afscheid na men van dit idyllische biblio theek-tafereel. maar het ziet er al lerminst nood-geboren uit. Deze Bibliobus is het eerste rij dende leeszaal-filiaal in ons land Misschien volgen er meer. Nu de subsidie van gemeente en Rijk zo veel minder waard is dan voor de oorlog, nu de boeken zoveel duur der zijn. nu het bouwen van een nieuw filiaal haast onbetaalbaar is en er geen ruimte kan worden vrijgegeven in bestaande gebou wen, nu zal toch alles wel wijzen in de richting van een rijdend fi liaal. zoals Leeuwarden het durfde op te zetten. Een filiaal dat Maan dags in het ene dorp staat en Dins dags in het andere, om de dorst te laven, de lectuurdorst, die op het platteland immers nog groter is dan in de stad. Impressies van een Simpele Ziel ov-vpC- zoontje, „Geef nou onmiddellijk meteen dat bootje, nou haal ik dat kwartje terug." Dikke zusje staat als gewoon lijk op zulke hoogtepunten recht en onbeweeglijk. Ze is een beetje wit om d'er neus, maar dat is alles. „Geef op," raast zoontje, geef op En dan met iets van oprechte wanhoop: „Denk je dat ik het leuk vind een broertje te zijn." BIBEB PRECIES heb ik ze niet geteld, maar ik meen, dat het er een-en-tachtig waren: Boeken over de Juiste Leefwijze. Zo nu en dan heb ik namelijk een aanval van: Nou moet ik een nieuw leven beginnen. U kent dat gevoel misschien, het komt bij ons vrouwen om de drie maanden, en tijdens zo'n aanval ren ik altijd naar de boekhandel om te kijken of er niet een schrijver is, die mij een Nieuw Leven kan voorschrijven. O, die is er, hoor! Niet een, maar een-en-tach tig heb ik er van de week gevonden. Alle maal voedingsleer en gezondheidsleer, ver mengd met psychologie. Nu moet ik meteen bekennen, dat er bij die eenentachtig een heleboel waren, die lang niet ge noeg gaven. Ze gingen alleen maar over voedingsleer, zonder ethiek er bij, wel, dat kan nooit iets zijn. Die waren dan ook geschreven door Hollandse deskundigen. En zo saai uitgegeven in grijze band jes! Nee, dan de Amerikaanse art_ sen, die weten 't veel beter. Boe ken met stralend rode omslagen: Leef lang! Leef gezond! Leef Eeuwig! Leef eeuwig gezond en lang! In hun voorwoord wijzen ze er op, dat ze vroeger zelf kreupel gingen aan een ongeneeslijke leverzucht, maar sinds zij hun Methode hebben uitgevonden, lo pen ze aldoor op hun handen door Central Park. Ja, zij zijn de ware hervormers, zij blijven namelijk niet bij hun rauwe knollen staan, ze brengen ook een goed stuk geestelijk leven mee en de psycho logie dragen ze aan, en het piano spelen. Ze menen het zo goed. hun toon is zo warm. Yoghurt en een Hoger Doel. zeggen ze en zien u daarbij teder aan. Kijk, dat is wat we zo hard en hard nodig hebben. Alleen., de moeilijkheid is, dat het er zoveel zijn cn ze hebben allemaal naast de knollen nog een speciaal won dermiddel. Wélke methode zal ik kiezen? O, moeder, wie zal ik kie zen? Wordt het de Dickson-me- thode? Dat betekent iedere dag een uur op de strijkplank liggen, met het hoofd schuin naar bene den, de bout op de borst. Het klinkt, wel heel aantrekkelijk en gezond, maar zal ik toch niet lie ver de methode Grizzleygreen ne men: iedere nacht naar bed gaan met een teentje knoflook'' En het voorschrift van Doctor Carrot- Prey is ook niet gek., zitl id in puur wortelensap! Nu heb ik ze dan alle een-en tachtig bekeken en wat zal het re. sultaat zijn? Ineens weet ik het: Ik ga ook een leef-gelukkig-me- thode uitvinden, lezingen houden voor de televisie met een rauwe wortel in de hand, een dik boek schrijven over de Schmidt-metho- de. Blijf springlevend! zal het he ten. Geloof mij, lezers staat er in het voorwoord, eens was ik zelf zwak, hulpbehoevend, chronisch lijdster aan beri-beri, hondsdol heid en derdedaagse koorts. Mijn eigen brandneteldieet heeft mij genezen. Hoofdstuk I. Het verse brandne. telontbijt. Hoofdstuk II: Wees al tijd opgewekt. Hoofdstuk III: Draag nooit groen. Hoofdstuk IV: De veranda-kuur (iedere morgen hoofd naar beneden van de ve-, randa hangen) enz. Dit wijze en daadkrachtige boek zal een totale omkeer in uw leven bewerkstelligen. Het zal het twee-en-tachtigste zijn in z'n gen re, maar papier is er genoeg! ANNIE M. G.l SCHMIDT M ONSIEUR Pierre Rouvel is x uit zijn humeur. Die heer lijke Parijse autobussen met haar open balkons waar je nog makke lijk en bijna zonder gevaar op kon springen als het ding weg- sukkelde, gaan zo langzamerhand allemaal verdwijnen. De nieuwe zijn natuurlijk glimmend en prachtig en maken veel minder lawaai en rij den veel sneller, maar zij missen dat luchtige balkon, waar je zo fijn overheen kon hangen, waar je eigen lijk na een dag werken zo heerlijk kon doorluchten! En die autobus die Monsieur Pierre Rouvel iedere dag vier keer nam om naar zijn kantoor heen en weer te gaan, is een van de eerste die verdwenen is. Daarom is hij uit zijn humeur. En hij heeft in een krant een in gezonden stuk geschreven: Het publiek verfoeit die nieuwe bussen. Het platform, met een vrije blik over die volle en bedrijvige stra ten van Parijs, is als een beker lucht tussen twee sneetjes werk in. En heus niet alleen voor mij zeg ik dit. maar ik spreek uit naam van al die duizenden vrouwen en mannen, die zich iedere dag op nieuw moeten haasten om naar en van hun werk te gaan. MONIQUE. O WJ EINIG beroepen zijn er v v nog slechts waar de vrouw van uitgesloten is, zoals bijvoorbeeld dat van mijnwer ker, machinist, glasblazer, stra tenmaker, croupier van een speelbank, enz. Op de meeste gebieden concurreren zij thans met de mannen. In Frankrijk zijn er achttien conductrices van autorails tegen 000 mannen. Twee duizend drie honderd vrouwelijke doktoren en elf vrouwelijke chirurgen, tegen 34.191 doktoren en 1.200 chirurgen. Van de 108 astrono men zijn er 33 vrouwen, en men telt 10 wetenschappelijke onder zoeksters tegen 21 wetenschap pelijke onderzoekers, en 537 pi. loten tegen 30 vrouwelijke pi loten. Zeven vrouwen zijn als commandant op de vliegvelden aangesteld, en bij het Weers- Instituut bestaat vijftig proeent van het personeel uit vrouwen. Het lijkt er op of in de naaste toekomst haar percentage in al deze beroepen nog zal stijgen, daar zij hoe langer hoe meer door technische arbeid aange trokken worden. BLADEN en tijdschriften, die de belangen van de vrouw beharti gen, vinden in Amerika steeds gro ter aftrek. Thans verschijnen er reeds meer dan negentig, waarvan de totale oplaag veertig millioen exemplaren is. De zes belangrijkste hebben bij elkaar al een oplaag van bijna 25 millioen; het zijn „The La- dies Home Journal". „Woman's Ho me Companion". „Mc-CaU's", ..Wo man's Day", „Better Homes and Gar dens" en „Good Housekeeping". Het zijn alle maandbladen, die in kleu ren en op papjer van goede kwali teit worden gedrukt. De grote op brengst van de advertenties stelt de uitgevers in staat, soms een num mer van honderden pagina's te doen verschijnen. Het oudste uitsluitend voor vrou wen geschreven blad is „The Ladies Home Journal", waarvan het eerste exemplaar tegen het einde van de 19de eeuw verscheen. De inhoud bestaat uit poëzie, proza en vertel lingen zowel als artikelen over voed selproblemen. huishouding, mode. schoonheidsmiddelen en tuinieren, familieproblemen en maatschappelij ke vraagstukken. Het grootste deel van de staf van de „Journal" bestaat uit schrijfsters en redactrices. Sommigen van haar zijn bekwame economen op huis houdelijk gebied, die de scepter zwaaien in modelkeukens, waarin recepten aan een strenge keuring worden onderworpen alvorens zij worden gepubliceerd. Ook worden in de moderne uitgeverij de brei- en knippatronen geheel uitgewerkt. Van de kledingstukken, die men aldus verkrijgt, worden foto's gemaakt ter illustratie. „McCall's" heeft zijn populariteit aan uitstekend»» moderubrieken te danken, tevens hebben artikelen van de hand van vooraanstaande vrou wen als Mrs Franklin D. Roo sevelt „McCall's" aan zijn faam geholpen. „Woman's Day" is een nieuweling onder de meest populaire vrouwen bladen Abonnementen kent het niet. want het wordt los verkocht in de winkels van één van de grootste „organisaties voor het verspreiden van kruidenierswaren" van het land. Het blad is zeer goedkoop; het kost slechts vijf dollarcent per nummer van ongeveer 150 pagina's! „Good Housekeeping" wordt hoog aangeslagen wegens zijn kunstzin nige waarden. Verder moeten alle adverteerders van dit blad garan deren. dat het gekochte product wordt vervangen of de kosten ervan worden terugbetaald, als het de ko per niet voldoet. Er zijn ook vrouwenbladen, waar van de inhoud zeer gespecialiseerd is gehouden. In de groep huishoude lijk beleid is er bijvoorbeeld „Mo dern Miss", dat het nieuwste geeft op het gebied van mode. naaien en huishoudelijk werk. Iedere vrouw heeft make-up nodig DE vrouw wil mooi zijn en ze ver wacht daarom T op een vrou- wenpagina schoonheids- wenken te vin den, schreef een lezeres. En nu haast ik mij de practische raad gevingen op te schrijven, die -k onlangs Ria de Korte hoorde geven in het Doelen Hotel te Amsterdam, waar zij tijdens l'Heure des dames een causerie hield over „de huidverzor ging in het algemeen." Mevrouw De Korte wees er al leen maar op, hoe noodzakelijk een goede huidverzorging Is. Niet al leen om er aantrekkelijk uit te zien, maar vooral omdat de huid haar veerkracht moet bewaren voor latere jaren. Maak dus elke avond uw gezicht goed schoon. Ik weet wel, zei mevrouw De Korte, dat veel vrouwen zich niet schoon voelen als zij hun gezicht niet met water en zeep wassen Het is nou eenmaal onze Hollandse aard om overal water en zeep bij te halen Ga u gerust uw gang. maar twee maal per week is voldoende Als u een bijzonder vette huid hebt, mag het zelfs elke dag. Maar gebruikt u vooral geen sterk geparfumeerde zeep, maar liefst een medicinale. En natuurlijk heeft iedere vrouw make-up nodig. Bovendien is het zo goed voor onze ziel. Iedere vrouw die in een ziekenhuis ligt. grijpt de eerste dag dat zij zich wat beter voelt, meteen naar de lip penstift, is dat niet veelbetekenend? BECCY. BEGROTING VAN LANDBOUW Vragen over het gevaar van broodvergif tigen Voedingspeil gunstig DEN HAAG. Het "voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over de Rijksbegroting voor 1952 van het departement van land bouw, visserij en voedselvoorzie ning is verschenen. Vele Kamerleden konden zich daarin nagenoeg verenigen met wat de minister zegt over de po sitie van ons land en de taak, welke de landbouw dientengevol ge heeft te vervullen. Zij zouden het evenwel hebben gewaardeerd, indien de minister bij de bespre king van het algemeen landbouw beleid tevens de nadruk zou heb ben gelegd op de belangen van het landbouwbedrijs zelf en die van de boeren en landarbeiders. Men was tevens van oordeel, dat geen bedrijfstak in Nederland zo sterk wordt beheerst door de geleide economie als de land bouw. Wat meer vrijheid lijkt ge wenst, teneinde het intreden van verstarring te voorkomen. De minister meent zijn ver wachtingen vooral ook te moeten stellen op het werk van de land- bouwvoorlichtingsdienst. Genoem de dienst kan echter niet alles doen en moet ook niet alles doen. Er zijn voorbeelden te over. dat door adviezen van deze dienst, die natuurlijk met de beste be doelingen worden gegeven, vrij grote mislukkingen hebben plaats gevonden, althans schade is ver oorzaakt. Voorzichtigheid dient vooral te worden betracht. De minister wijst er voorts op, dat het bewapeningsprogram, opge legd door het Atlantisch pact, een zware druk op het Nederlandse volk legt. Hoe zal bij de steeds zwaardere financiële druk op de bedrijven, juist door de huidige bewapeningswedloop, de produc tie nog verder kunnen worden opgevoerd? Zal het onder deze omstandigheden voor de land bouw niet onmogelijk worden ge maakt mede te werken om een evenwicht te verkrijgen in de be talingsbalans?, zo vroegen enkele K m lieden. Vele leden, die op verschillen de punten bezwaren hadden tegen de hiervoor ontwikkelde zienswij ze, zouden naar aanleiding daar van gaarne vernemen, in welke hqeveelhedpri voermanen uit de landen achter het IJzeren gordijn te koop zijn aangeboden en welke priis daarvoor werd gevraagd. Het voedingspeil in 1950 kan gemiddeld gunstig worden ge noemd, doch men zou gaarne ver nemen. hoe de voeding was ver deeld over de verschillende be volkingsgroepen. Waarom geeft de overheid niet een wat actiever voorlichting en voert zij niet meer propaganda ten aanzien van de voeding? Het voorkomen van de gevolgen van ondoelmatige voe ding is beter dan het genezen daarvan. LANDBOUWONDERWIJS Het had vele Kamerleden te leurgesteld, dat in de begroting geen gelden zijn uitgetrokken voor de oprichting van nieuwe onderwijsinrichting voor de land en tuinbouw. Men merkte op. dat het met de bestrijding van de coloradokever in België en sommige Oostelijke provinciën van ons land slecht is gesteld. ZU achtten liet onbegrij- Overleg Bedrijfschap voor de landbouw Verwacht kan worden, dat in de eerste helft van November het mondeling overleg met de organi satie-commissie van de S.E.R over de ontwerp-algemcne maatregel van bestuur tot instelling van een bedrijfschap voor de landbouw een aanvang zal nemen, deelt de Stichting voor de Landbouw mede. Besloten is, dat van de zijde der zes organisaties dit overleg in eerste Instantie zal worden gevoerd door de wetgevingscommissie in de Stichting voor de Landbouw. DEN HAAG. De heer J. Roorda te Ter Apel, die benoemd verklaard was tot lid der Tweede Kamer in de vacature-Tuin (P. v. d. A), heeft die benoeming niet aanvaard. In zijn plaats is nu be noemd verklaard de heer mr G. L. P. Warburg te Groningen. pclük. dal de minister de controle op dc naleving van de wettelUke voorschriften meent te kunnen verminderen. Helaas wordt de jaarliikse be- strijdine van de coloradokever non geenszins algemeen als een normale cultuurmaatregel be schouwd. zoals in de memorie van toelichting wordt gesteld. Met na me in Gelderland en Limburg zijn et- nog maar al te veel bedrijven, waar men de coloradokcverbestrij- dinc niet ernstig opvat. Men vroeg de minister of deze kennis genomen had van de waar schuwing die enkele grote meelfa brikanten tot de bakkerspatroons hebben gericht. Is het gevaar voor vergiftiging van het brood door de kleine maalderijen werkelijk zo groot als in deze waarschu wing wordt gezegd? Waarom is deze waaischuwmg dan eerst ge komen na de z.g. broodvergifti- ;•-< Frankrijk? Tenslotte zouden deze leden i.-upo vernemen, welke de plan nen dor regering zijn met betrek king tot de tarwe, gezien het feit, dat de tarwe-overeenkomst bin nenkort zal aflopen. Onze uitgebreide collecties mantels en swaggers bewijzen dat een apart kledingstuk weinig duurder is dan een massa-artikel. Komt U eens passen? AMERSFOORT naast Grand Theater kunt U twisted matting kopen Deze sterke en zeer practische vloer bedekking wordt steeds meer gevraagd De huisvrouw weet. dat zij er jaren lang keurig bij zal zitten. Zo'n twisted-vloer heeft vele voor delen. Eén er van is de lage prijs. Waar U ook kijkt. U zult nergens goedkoper slagen. Want nu noteren wij 1 3.75 per meter r UW LEVERANCIER VOOR WONINGTEXTIEL LANGESTRAAT 22 TEL. 6166 MET EEN BRIL VAN Prarht sortering voudlge. betere MODERNE GLASBRILLEN EIGEN SLIJPINRICHTING LET OP HET JUISTE ADRES. ALLÉÉN AMERSFOORT LANGESTRAAT 43 BRILMONTUREN rowel In een als meest luxueuze uitvoering. prima goud-doublé met garantie, compleet met bolle glazen 25.65 voor Ziekenfondsleden 19.20 Gedurende 8 DAGEN op veler verzoek een speciale aanbieding AARDEWERK rechtstreeks uit Maastricht, met kleine schoonheidsfoutjes DIEPE EN PLATTE BORDEN nu 35 ct. DESSERTBORDEN 28 ct. KOP EN SCHOTELS, crème 45 ct. LOSSE KOPJES 25 ct. THEEPOTTEN div. modellen 190 ct. MELKKANNEN 150 ct. MELKBEKERS 25 ct. BROODSCHALEN 150 ct. ZUURSCHAALTJES 125 et VLEESSCHALEN 125 ct. DEKSCHALEN, div. maten v.a. 150 ct. BOTERVLOTEN nu 175 ct. SUIKERPOTTEN 125 c». MELKKANNETJES 75 ct. enz. enz. enz. PRACHT MELKSTEL (melkkan en 6 bekers) 3.25 Stelt NU serviezen samen of vult deze aan Het Is goedkoper bU: LANGESTRAAT 76 AMERSFOORT TAFELKLEDEN SALONKLEEDJES LOPERS KUSSENDEKKEN ENZ. APARTE DESSINS EN KLEUREN vanaf 4.50 zéér chique Vóór-oorlogse marmer-, rundlcdcren-, klein- LEDERWAREN w.o. keurige rits- en vak- porternonnaies Sleutel, Vulpen, Kam, Etui's Super kwaliteiten LANGESTRAAT 105 precies t.o. de Groenmarkt TELEFOON 5071 UKDINMOCJIS 2 losse trubenijs boorden 2 paar afknoop- bare manchetten Gevoerde borst Effen kleuren EEN HEER DRAAGT TOCH EEN HOED!

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 7