STADSVENSTER Cabaret Miniatuur is aan le lustrum toe Actie Jeugd-natuurwachten begonnen is R.K. Spaarbank gaat over naar Nutsspaarbank Ontploffing in gasfabriek te Apeldoorn Zet de bloemetjes buiten titel van jubileumrevue Noteert U even Arbeider vrij ernstig gewond, gasvoorziening gestagneerd Over t Net I gaat aan de kop Dodelijk ongeval Kunst Veredelt jubileert 9 Maandag 5 November 1951 Toen, nu vijf jaar geleden, voor een bedrijf een feestavond moest worden georganiseerd, werd besloten een groep te formeren, die voor het amuse ment zou zorgen. Ton Adelaar werd belast met de samenstelling. Hy bracht een aantal jongelui bijeen. De feestavond werd een dusdanig succes, dat men besloot een vaste groep te blijven vormen, teneinde ook feestavonden voor anderen op te luisteren. De groep bestond uit de drie gebroeders Adelaar, Joop. Ko en Ton, Ab van der Kleft. Jopie de Vries cn Gerrit Kommer. Zij brachten de cabaret-revue „Tutti Frutti", waarmede zij vele malen, en steeds met goed succes, op de planken kwamen. Het groepje nam de toepasselijke naam „Cabaret-Miniatuur" aan en had geen flauw vermoeden, dat deze naam een grote populariteit zou krijgen. Want populair is dit amateur-cabaret zeer zeker tijdens de vijfjarige activi teit geworden. Ruim 160 maal heeft het feestavonden opgeluisterd en niet alleen In Amersfoort doch ook in andere plaatsen. Première valt zeer in de smaak In verband met het eerste lustrum brengt „Miniatuur-Cabaret" dit sei zoen een jubileumrevue, onder de titel ..Zet de bloemetjes buiten". Zaterdagavond ging. in de Academie de Danse de première bij het zesde jaarfeest van de Buurtvereniging „Bisschopsweg". We hebben deze ge legenheid te baat genomen om eens een kijkje te nemen hoe deze revue in elkaar zit. In de pauze hebben wij een gesprek gehad met de ..zier van ..Miniatuur", de heer Gerrit Kommer. Wij troffen hem op het toneel, waar hij in druk gesprek was met zijn medewerkers, over het gedeel te van voor en na de pauze. De heer Kommer vertelde ons dat de leden van cabaret ..Miniatuur" vrijwel alles zelf doen in hun vrije tijd want het zijn amateur-tonelis ten gebleven. Hijzelf is algemeen leider, heeft de regie cn conference, doet mee in de schetsjes, schrijft teksten en muziek voor de liedjes. Zijn rechterhand is Ab van der Kieft. die niet alleen adviseur, doch ook zakelijk leider is. Dat is de man. die vele zorgen heeft, want al is het een amateur-revuegezelschap, er gaat toch wel geld om. De kosten zijn zeer hoog en de inkomsten houden zij zelf zo laag mogelijk, want zij vragen voor hun optreden alleen het allernoodzake lijkste om wat van hun kosten goed te maken. Ab van der Kieft speelt ook mee. veelal met Gerrit Kom mer samen. De muzikale leiding is in handen van Henk van der Kieft. die onvermoeid zijn vingers over de pianotoetsen laat glijden en daarbij ook nog adviezen geeft aan de klei ne Henk van der Kieft die met zijn accordeon steeds een groot deel van het succes voor zich opeist. OOK JODELEN In deze jubileumrevue komt ook Janny van der Ham met jodelzang op de planken. Deze jodelzangeres kwam in het ..licht der belangstel ling" door haar optreden tijdens de amateur-wedstrijd van de W.A.S.- beurs. waar zij een eerste prijs ver wierf. De andere medewerkenden zijn Janny Sleeking. Ko Adelaar en Dick de Graaf, die in de vele schetsjes een rol hebben. Het optreden van Jan Hasebos is altijd een groot succes. De door hem gezongen Italiaanse liederen, die hij nu heeft uitgebreid met aria's uit Italiaanse opera's, zijn steeds glans punten in het programma. Van de mannen ..achter de scher men" mag zeer zeker in de eerste plaats Roel Smit worden genoemd, die voor het technische gedeelte, als lichteffecten en geluidsinstallatie, moet zorgen. De décors zijn van Ko van der Last en ook bij de jubi leum-revue is wel gebleken dat dit onderdeel in goede handen is. We hebben niet veel tijd meer om te praten, want de leden van ..Miniatuur" zijn zo druk in de weer, dat we geregeld in de weg staan. Zij slepen met décors, en het toneel kriiet een volkomen ander aanzien. Wel vertelt Kommer ons nog even dat hij zich gelukkig prijst altijd programma's te hebben samenge steld. die voor iedereen geschikt zijn. ..Wij treden", aldus de heer Kom mer. ..op voor verenigingen van al lerlei gezindten en hebben nog nooit een aanmerking gehad over de in houd". TWEEDE RONDE Juist als we het toneel verlaten klinkt de bel voor „de tweede ron de". De pauze is afgelopen en Ger rit Kommer treedt voor het open doek. vraagt weer de aandacht van de vele feestvierenden Autobotsing op de Snouckaertlaan -Op de hoek van de Snouckaert laan en de Brouwerstraat zijn van morgen twee personenauto's tegen elkaar gereden. De twee inzittenacn van de ene wagen werden daarbij gewond. Omstreeks elf uur nader de een personen auto uit de rich ting van het station. De bestuurder wilde de Brouwerstraat indraaien, maar doordat voor hem een vracht wagen reed. zag hij niet. dat er op de Snouckaertlaan een andere per sonenauto naderde. Een botsing was het gevolg. De bestuurder van de wagen, die uit de richting van de stad kwam, dc heer G. K. uit Vlagtwedde, kreeg een hersenschudding. Zijn mede- passagiere. mej. J. v. V. uit Am sterdam, liep een kniewond op. Beiden werd per G.G. en G D. naar de polikliniek overgebracht. De inzittenden van de andere auto bleven ongedeerd. Beide wa gens werden aan de voorzijde ern stig beschadigd en moesten worden weggesleept. BünnniiuiiniiRnim'di!üirBniiooiimiinniiii!i»rJ3iriiri!jiü!!ii!iiMaiiiiflflit DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB naar de revue, die ongetwijfeld weer vele malen door „Cabaret Minia tuur" in dit seizoen zal worden op gevoerd Het ging van een leien dakje, in een non-stop tempo, slechts onderbroken door het applaus van het dankbaar publiek. „We zetten de bloemetjes buiten" heeft talrijke aardige en ook mooie momenten. Zowel Henkie van der Kieft als Jan Hasebos. Janny van der Ham. Gerrit Kommer. Ab van der Kieft. als dc andere tonelisten, zijn uitstekend op dreef, laten de mensen lachen en genieten. Zeker, er kleven een paar kleine foutjes aan het gebodene. soms zit er net iets te weinig „vaart" in. maar dat zijn de fouten van het nieuwe. Als de avond voorbij is. dan weet Gerrit Kommer c.s. dat hen de taak staat te wachten de fouten van een première weg te werken. Zaterdag a.s. komt „Miniatuur- Cabaret" bij S.O.S. Dan zullen deze kleine foutjes wel verdwenen zijn. Vooral de SO.S.-ers zijn verzot op Cabaret-Miniatuur, want zij. zijn nauw verwant aan elkaar. Miniatuur telt vele S.O.S.-leden en daarom zal deze lustrum-herdenking Zaterdag- i avond ongetwijfeld een hoogtepunt We zijn nog wat blijven kijkenworden. GRAND THEATRE t.m. 7 Nov. en 8 Nov.: 2.30 u. „Telefoon voor U!" Elke leeftijd. Zondag: 2. 4.15, 6.45 en 9 uur- Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. CITY THEATER: „De pastoor van Klrchfcld" 14 j. Zondag: 2, 4.15. 6.45 en 9 uur; Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrij dag t.m. Maandag: „Duivelsge- broed". Elke leeftijd. Vooraf: „Te xas Troubadours". Elke leeftijd. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Bittere Rijst". 18 Jaar. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur; Ov. dagen: 2.30, 6.45 cn 9 uur. CITY THEATER SOESTDIJK: Van Vrijdag t.m. Maandag: ..Asphalt Jungle". 18 Jaar. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „'t Lijkt zo eenvou dig". 18 jaar. Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur: Zondag: 2. 4.15, 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2 30 en 8 uur. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNST. Utrechtsestraat 53: t/m 17 November expositie van schilderijen, tekenin gen en glaswerk van Johan van den Broek. Geopend van 10 tot 5 uur. Zondags gesloten. 5 NOVEMBER: Maandag-Instituut voor Volksontwikkeling: J. de Bruin over „Massajeugd". Gebouw Vrijz. Herv., 20 uur. 5 NOVEMBER: Maandag Ned. Ver. tot Besch, van Dieren: ledenvergade ring. 's Prinsenhof. 19.45 uur. 6 NOVEMBER. DINSDAG: Youth for Christ: dr. Audrew Gih uit China. Concordia. Langestraat 113, 8 uur. 6 NOVEMBER: Dinsdag Chr. Ver. tot Zedenopbouw: ds. Stccnbeck over „Gezinsmoeilijkheden". Wijkgebouw L Costerpleln. 20 uur. 6 NOVEMBER. Dinsdag Ned. Ver. van Hulsvrouwen: voordracht mevr. De Knocke v. d. Meulen. Gebouw Vrijz. Herv., 2.30 uur. 7 NOVEMBER: Woensdag De Hanze: L. A. A. van Hamersveld over „Ver schillende middcnstandscredicten. Frank's Lunchroom, 20 uur. 7 NOVEMBER: Woensdag Automobiel Technische Club: A. J. Nossent en J. A. de Jong over „Hydra-matic", Wapenroem, 19.45 uur. 8 NOVEMBER: Donderdag U.S O onder leiding van Paul Hupperts. vioolso list Jan Damen. Grand Theatre. 20 uur. 8 NOVEMBER: Donderdag Volksuniver siteit: cursus voordrachtskunst Openbare Leeszaal. 20 uur. 8 November, Donderdag S.V. „Ons Belang": De Rani antwoordt niet. Amicitla. 20 uur. S NOVEMBER. Donderdag Stichting „Helpt Ambon in Nood": Ambon- nesc folklorc-avond Markthal. 8 u. 9 NOVEMBER: Vrijdag Volksuniversi teit: dr. A. C. Polak over „Bouw en functie van het gezichtsorgaan" Openbare Leeszaal, 20 uur. 9 en 10 NOVEMBER Vrouwenbond N.V.V.: bazar gebouw Vrijz. Herv., opening 7 uur. 10 NOVEMBER: Zaterdag Amersfoortse Gemeenschap: conferentie over cul turele overkoepeling. A.G.-Huis. 10 uur. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Dage lijks geopend, behalve Zondags, werkdagen van 1012 cn 14 uur. Zaterdag 1012 en 1.303 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrij dagavond van 7—9 uur. Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur. OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartler (Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 78 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL: Uit lening 11—12.30 cn 2.30—5 45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur. Avonddienst Apotheken: v. d. Boven- kamp. Utrechtsestraat 45a. tel. 3358: Vermeer Apotheek, Vermeerstraat 124, tel. 5335, Burgemeester leidt bijeenkomst in Het ligt in de bedoeling in Amersfoort over te gaan tot op richting van een aantal jeugdna- tuurwachtcn, welke gevormd zul len worden door scholieren van lagere scholen. Daarom worden deze week door de Stichting Na tuur en Jeugd uit Voorburg in enkele scholen filmvoorstellingen verzorgd. In het gymnastieklokaal van de R.K. Lagere Meisjesschool aan de Tollenslaan waren heden morgen leerkrachten en leerlingen der hoogste klassen van de Joost van de Vondelschool en van de Lisiduna-school bijeen. Behalve de 200 honderd jonge bezoekers waren o.m. aanwezig burgemeester Molendijk, de wet houder van Onderwijs A. J. Spie kerman en de Hoofden van Dienst, de heren S. Bolmeyer en Ch. Albregt, alsmede de inspec teur voor het L.O., de heer M. A. C. Lindemann. Bij de aanvang van de eerste voorstelling sprak burgemeester H. Molendijk tot de jeugd. „De bedoeling van deze film aldus de heer Molendijk, „om jullie tot nadenken te bewegen'" De burgemeester wees op de prachtige omgeving van Amers foort, de bossen en de heide en niet te vergeten de fraai aange legde plantsoenen in de stad. Wanneer in de herfst de bladeren van de bomen vallen dan zijn er zo velen, die doelloos takken van bomen en struiken afrukken, ter wijl men in het voorjaar bloemen plukt om ze even later weer weg te gooien. Spreker gaf nog enkele voorbeelden van vernieling in de natuur, zowel door ouderen als door jongeren. „Het is jullie taak te sparen van wat de natuur jul lie biedt en dit te allen tijde te beschermen", zo besloot de bur gemeester. Hierna werd een film vertoond over het leven van de mieren. De directeur van de Stichting Natuur en Jeugd, de heer Voor hoeve, gaf een prettige toelich ting. Ook een filmpje over de vogelwereld op Texel viel in de smaak. 1734. Wanneer Kanoukl de laatste adem heeft uitgeblazen, verzamelt de dokter de sieraden en stopt die in zijn zak. „Arme drommel", mom pelt hij; „jij kunt ze nou toch niet meer meene men. Zal ik ermij maar over ontfermen?" Dan verlaat hij de hut cn gaat aai* dek. Daar ts alles in rep en roer Kid schreeuwt met schorre stem zijn beve len. Er moet meer zeil worden gezet, want m d,e verte heeft Kid een schip ontdekt, dat hem maar al te goed bekend is: de „Vrijheid", aan boord waarvan tdat meent hij tenminste nog!) schip inhalen, koste wat het kost. Gelukkig, zijn i het zal Rob zeker niet gelukken er van door al zijn sieraden zyn geborgen. Hij móét het schoener is veel sneller dan de „Vrijheid" en I te gaan. Het bestuur van de Amersfoortse R.K. Spaarbank verzoekt ons het volgende op tc nemen: Elders in deze courant wordt de opheffing van de Amersfoortse R.K. Spaarbank bekend gemaakt. Opge richt in 1910 door enige R.K. zaken mensen, heeft de Spaarbank zich gedurende ruim 40 jaar gehand haafd als een bescheiden, maar goed geleide instelling. In de na- oorlogsjaren met hun voorschriften van geldzuivering en blokkering is het obligo gestegen tot ongeveer een millioen gulden. Dat de Spaarbank het vertrouwen genoot van de bevolking, zowel uit de stad, als uit de omtrek, kon af geleid worden uit de stroom van spaarders, die regelmatig een be zoek aan de Spaarbank brachten, en voorzover het buitenstadse betrof was het voor verschillende een vast punt in hun wekelijkse markt- programma. De Commissarissen, die zonder enige tegemoetkoming hun offer aan tijd en energie aan de exploi tatie gaven, hadden de spreuk „Door sparen weldoen" tot hun devies ge kozen. Van de behaalde winsten hebben verschillende R.K. instellin gen in de loop der jaren een uit kering gehad. De economische tijdsomstandighe den maakten verdere exploitatie op de tot heden gevoerde wijze on mogelijk. Een reorganisatie met o a meerdere uren van openstelling bracht bezwaren mede, welke niet Burgerlijke stand 3 November 1951. Geboren: Beatrix, d. v. R. Stoffer en G. tan Dijkhuizen; Cornelia, d v. L. v. Appelen en D. A. Verhagen i Stepha- nus Everardus Maria, z. v. C. de Graaf en C. Ising. te overbruggen waren. In het be lang der spaarders is dan ook met algemene stemmen overgegaan tot overdracht van activa en passiva naar de Nutsspaarbank, die door betere outillage meer service bieden kan. dan de R.K. Spaarbank kon geven. Over 't Net 1 4 3 1 0 7 25—15 UTTC 2 3 3 0 0 6 24—6 Barna 3 2 2 0 0 4 18—2 PTT 1 3 1 2 0 4 16—14 Rivendi 1 2 1 0 1 2 11—9 Velox 1 3 1 0 2 2 12—18 Over 't Net 2 4 1 0 3 2 13—27 PTT 2 4 0 1 3 1 11—29 Zeist 1 3 0 0 3 0 10—20 APELDOORN. Door een ontploffing in een verdeelhuisje, waarin de gasvoorziening voor huishoudelijke doeleinden en voor straatverlichting wordt gesplitst, is Zaterdag een ernstige stagnatie ontstaan in de gasleve ring, terwijl een arbeider vry ernstig werd gewond. Bovendien ontstond door uitstromend gas een brand, die pas na grote inspanning kon worden bedwongen. Kort voor de ontploffing waren enige werklieden in het verdeel huisje bezig met het verpakken van een lekkende flens. Daar het werk niet naar wens ging, vertrokken zij om er een opzichter bij tc halen. Tijdens hun afwezigheid deed zich de ontploffing voor, welke het huis je vernielde cn de apparatuur zwaar beschadigde. Vermoedelijk is het daarbij uitstromende gas een venti lator gepasseerd, die vonkte. Het gas is daardoor ontvlamd. Aanvankelijk werd de gasvoorzie ning geheel stilgelegd en zag het er naar uit, dat de stagnatie wel enige dagen zou kunnen duren. Toen de kelder van het verdeelhuisje was leeggepompt, liet de schade zich minder ernstig aanzien dan eerst was gedacht. De directie van de gasfabriek trof een noodvoorziening, waardoor de gaslevering Zaterdag middag kon y/orden hervat. Door de ontploffing werd de in de nabijheid vin het verdeelhuisje werkende arbeider J. Mulder vrij ernstig gewond. Hfj brak een been en liep inwendige kneuzingen op, terwijl hij bovendien een zenuw stoornis vertoonde. Hoe gering de krachtsverschillen in de eerste klasse van de tafel- tenniscompetitie dit jaar zijn, blijkt wel uit het verloop van dc wedstrijd Over t Net 1Zeist 1. De Amersfoorters immers stonden bovenaan de ranglijst, terwijl de bezoekers de rode lantaarn droe gen. Desondanks was de wedstrijd zeer spannend. J. Lambrechts had zijn vorm nog steeds niet te pak ken en kon het alleen tegen Van der Lee tot een overwinning bren gen. Merkus was er daarentegen weer helemaal in en versloeg zo wel Van der Lee als Van Dijk en Heeren. A. Lambrechts zorgde door zijn winstpartijen op Van Dijk en Van der Lee voor een benauwde, maar waardevolle overwinning (6—4). Over 't Net 2 was tegen Barna 3 helemaal van slag en keerde met lege handen naar Amersfoort terug. De stand in de eerste klasse luidt na deze ronde: In de tweede klasse A leed Over 't Net 3 zijn tweede nederlaag; nu was het Wilskracht 1. dat met 7—3 aan het langste eind trok. De derde klasse Noack-teams herstel den zich enigszins. Het eerste team keerde door zijn 7—3 overwinning op Soestdijk 1 op het goede pad terug en Noack 2 verwierf door de 55 uitslag tegen PATS 3 zijn eerste winstpunt. Na met 52 te hebben achter gestaan kon Over 't Net 4 tegen VRA 2 eveneens nog een gelijk spel uit het vuur slepen, waardoor het in de mid denmoot is beland. Van het verdeelhuis van de gas fabriek te Apeldoorn, waar Za terdagmorgen een ontploffing plaats had bleef weinig over. Arbeiders en brandweerlieden nemen de schade op nadat met grote moeite een brand bedwon gen was. Klop kele stoelen beneden staan. Paps. ik bedoel zo'n mijn kop gezeten, als ik die Ze gaan misschien nog een pen, die altijd schrijft. Öh, helm niet op myn'test had week mee. maar dan is 't een ballpoint, liefje, ant- ook met die houten wrak- woordt Paps dan onnozel. gehad. Alle motorrUders moeten zo'n helm dragen. eveD aan 't Stadsven- ster. TeL 4291: tedere morgen van tien tot twaalf aar. stukken gedaan, mits... Ja, Ja een bulpen juicht de mijnheer! Dat geeft minder mits, de man, die de dag kleine. schedelbasisfracturen. Zet niet wenst te plukken, uit En enige uren later heeft u dat maar in de krant! zijn warme bed kruipt en ze haar bulpen en zij kladt de stoelen redt. tot grote ergernis alle mu Zo deed die man. Hij greep ren vol. Dat is zonde en on naar gereedschap, sloeg zich uitroeibaar, want zo'n bul- op de vingers, knoeide met pen schrift altyd, en hoe! lijm maar kreeg tenslotte de Dag mijnheer! Dag mijnheer! stoelen weer in een bruik bare conditie. En zo draait de tijd maar door. De kinderen wippen lykheden gehad met 'n mo voor een zeer mager voet balprogramma is vastge- steld. Geen der Amersfoort- Cobu Boys-klok se voetbalclubs zal spelen. Dus weer eens een Zondag, In het orgaan van Cobu die in het gezin kan wor- Helm Boys wordt dc eerste con- den besteed. tactavond aangekondigd. Er Vandaag hebben we moei- z,jn taj van piannen om 't iL'hoHon rro h -> .4 mal n m a. Pluk den dag PLUK DEN DAG" is 'n spreekwoord, dat b\j rr-- .- i de leden op deze avonden morgen opnieuw met dc torrijdcr. De man kwam ons gezellig te maken. stoelen. Pa en ma verbieden, redactiebureau binnen met Over dc zaaltraining is de maar denken zo voor zich de mededeling dat-ie niet in leiding niet te spreken. Er is Lf Ho Ifron* hoH noe-toon weinig animo voor. Als dit zo bUjft dan moet het be stuur de training beeindigen. heen: ach, we zijn ook jong de krant had gestaan. geweest! Heeft u dan een motor wedstrijd gewonnen? De standi! Het is met „de stand" als met 't weer. Zo regent 't en zo schUnt de zon. Voor vandaag schijnt de zon. Voor dc stand van heden Neen mijnheer, ik heb Dat laten dic Cobuanen niet nemen we onze hoed ar. 10 November Tien November is een da- Wat te zeggen van 59973? Is 't niet fantastisch? Nog een rukje cn we zgn aan Bulpen n^s gewonnen. Ik heb mijn leven behouden toen ik te- Kleuters hebben zo hun gen een auto opreed. Dat CC11 U1VJC CIl Stadsvensterkijker op Zon- eigen taaltje. Ze combine- kan je gebeuren als zo'n tum- welke u in het oog de zestigduizcnd inwoners dagmorgen geen genade kan ren graag woordem. Het zal sukkel plotseling van rich- moet houden. Tien Novem- t Muzikanten Doetst Uw vinden. Het is zo heerlijk allemaal wel onbewust gaan, ting verandert. 's Kianrnncrta» Dan - - Gefeliciteerd münheer! warm in bed. Het is zo de maar er zyn zo van die uit- enige dag in de week, waar- drukkingen waarover valt te Maar waarom moet dat in op de heer des huizes ver- puzzelen. wend wordt. De jeugd Wat te draagt thee aan en het feest ber is het Klaproosdag. Dan offert Amersfoort zijn pen- ninkske voor een ere-zaak: vraag: de krant. denken van de Maar mUnheer ziet u Paps, krijg ik een dan niet wat ik op mijn koper op, vlaggen klaar leg gen en feestneuzen gereed de verzorging van graven houden Taraboem. tara- ppallir»prrtp ppcnpiivpl. DOCm. bereikt zijn hoogtepunt als bulpen? Paps denkt natuur- hoofd heb. ook het ontbijt op bed kan lyk aan een grote, een hele worden genuttigd. Je krijgt grote pen en peinst al hoe hoofd van de motorrijder dan 3603: dan zo'n vorstelijk gevoel hy zijn kleuter aan zo'n ging schuil onder een grote over je. Wat kan me nu nog wonderpen zou kunnen hel pen. Dan haalt dat kleutertje der geallieerde gesneuvel den. U kunt nog meer doen. U Inderdaad we zagen 't. Het ku"t ook collecteren. Belt u gebeuren, denk je. Maar dan weet je plotse ling, dat er nog twee tvan- Geen menu Zondag 11 November is hem uit de moeilijkheden. Ziet u die deuk. Die had in een zgn. inhaaldag, waar- witte helm. Die helm bedoelt u' Ja. die helm, mynheer! gaan vandaag met 16 zielen vooruit! Vrede „Men spreekt alwcer over Vrede en dat op Maandag morgen", zei 't manneke vanmorgen. Pedaalridders starten wintercompetitie Zondagmorgen is op het circuit aan de Nijverheidsstraat een aan vang gemaakt met de wintercom petitie van „De Pedaalridders". Vooral in de A-klasse werd hevige strijd geleverd. Kort na het start sein ondernamen enkele renners demarrage-pogingen, die het pe loton volkomen uit elkaar rukten. In de kopgroep met Pol, Lem, Van de Brug en Schans werd een hoog tempo gereden, waardoor de voorsprong op de andere A-klas- sers steeds groter werd. In de eindsprint werd Schans, die bui ten mededinging meereed, eerste. Inmiddels was ook in de B- klasse de strijd gestreden. De ju- niorrijder Vermeulen, die ditmaal in de B-klasse meereed, toonde zijn kracht, door in de uitlooppo gingen steeds het initiatief te ne men. In een felle eindsprint met Bouman en De Jong. bleef Ver meulen de baas. In de C-klasse behaalde Hein- huis een gedecideerde zege. Di rect na de start sprong hij weg, kreeg aansluiting met een paar A-klassers en kon, door deze groep by te houden, zijn voor sprong op de C-klassers steeds opvoeren. De eindresultaten wa ren: A-klasse:: 1. Schans, 2. Lem, 3. Van de Brug, 4. Pol, 5. Gijten- beek, 6. Heinhuis. B-klasse: 1. Vermeulen, 2. Boü- man, 3. De Jong, 4. Van Asch, 5. Van der Linden, 6. N.N., 7. Dijkhuizen. C-klasse: 1. Heinhuis. 2. H. de Jager, 3. L. Ouwerkerk, 4. Hoo- geveeri. Konijnenfokkers boeken succes Op de clubshow van de Konij nenfokkersvereniging Amersfoort en Omstreken, welke werd onder gebracht bij de Zaterdag en Zon dag gehouden Nat. tentoonstelling van G.K.V. te Hilversum, werden door de leden de volgende predi- caten behaald: J. Smits lx ZZG; A. W. Lazonder 2x ZG lx GG; A. G. v. d. Bedem lx ZG lx GG; H. Bouwmeester lx ZG lx GG; L. v Walsem 3x ZG; A. Sukkel 3x ZG 3x GG; A. J. v. Eek lx GG; G. Feddema 2x G; J. v. d. Valk lx GG 2x G. JUBILEUM SOVA-VOORZITTER In ons bericht over het zilveren dienstjubileum van de heer G. B. R. de Haan bij de Nederlandse Spoorwegen hebben wij vermeld, dat de officiële viering zou zijn op Zaterdag 8 Noyember. Dit moet zyn Donderdag 8 November, 's morgens om tien uur in het Sta tionskantoor. DIEFSTAL UIT AUTO Uit een personenauto, die ge parkeerd stond in de Huygens- laan, zijn in de nacht van Vrijdag op Zaterdag een oude en een nieu we reisdeken gestolen. GEEN HEKJE VOOR 'T LOKET De hekjes voor de loketten in de hal van het Amersfoortse sta tion worden op het ogenblik ver wijderd. Deze verandering voeren de Nederlandse Spoorwegen op alle stations door. Ze bewyzen daarmee vertrouwen te hebben in het publiek, dat nu uit zichzelf een rij zal moeten vormen. De belangrijkste reden voor het af breken van de hekjes is ruimte besparing. HOEVELAKEN In de nacht van Zaterdag op Zon dag vond ter hoogte van de Kerke- weg aan de Ryksstraatweg in Hoe velaken een verkeersongeval plaats, waarby onze plaatsgenoot de heer G. van Dusschoten levensgevaarlijk werd gewond. Om ongeveer kwart over één na derde uit de richting Apeldoorn een personenauto, waarin gezeten was een concertzanger uit Amster dam. De auto werd bestuurd door diens zoon. De heer Van D.. welke uit de Kerkcweg kwam. reed per rijwiel pardoes voor deze auto. Een botsing was onvermijdelijk. Van D. werd gegrepen cn ongeveer twintig meter meegesleurd. Met een gapende hoofdwonde bleef hij lig gen. Per auto van de G.G. en G.D. werd hij naar het St. Elizabeths- gasthuis in Amersfoort vervoerd. Zyn rijwiel werd totaal vernield, brokstukken ervan werden terug gevonden in de tuin van de familie PI. De heer Van D. is gehuwd en vader van drie kinderen. Zondag avond om elf uur is de heer Van D. overleden. OPBRENGST COLLECTE Dc opbrengst van de collecte ten bate van de Christelijke Blindenhulp „Dc fakkels bijeen" heeft 86.05 opgebracht. SOEST IJsvereniging groeit Na de oprichtingsvergadering van de ijsvereniging, heeft het ijverige bestuur niet stil gezeten. Thans telt de club meer dan 150 leden. Het hangt nu van het ge meentebestuur af of de oorspron- kelyke ijsbaan aan de Eemstraat disponibel kan worden gesteld. Zijn we goed ingelicht, dan kan deze winter, als er ys komt. op de nieuwe ysbaan worden schaats gereden. „Kunst en Genoegen" boekt succes De cabaret-revue in zaal Eem- .and van de amusementsvereniging .Kunst en Genoegen" uit Amers foort trok niet veel publiek. Kunst en Genoegen heeft de aanwezigen een non-stop-programma aangebo den. dat af was De 19 taferelen waaruit het programma bestond, werden vlot achter elkaar uitge voerd. De op eigen ateliers ver vaardigde fraaie costumes en décors werkten er toe mede. dat het een avond is geworden van waar kunstgenot. Gerda Bosman, sopraan cn Herman Scheffer, bariton, wa ren zowel als solist, als in de duetten, voortreffelijk. De ballet ten o.l.v. Gerda Bosman konden de toets van cgitiek doorstaan, vooral de ballonnendans en de parapluiedans vielen bijzonder goed in de smaak. Het dankbare publiek bewees dit door een lang durig applaus na ieder nummer, waarvoor somstyds nog een keer „gehaald" moest worden. Wielrijder door auto overreden Toen de 20-jarige W. wonende aan de Kerkstraat te Soest. Zon dagmorgen zich per rywiel, met enige vrienden kerkwaarts begaf, heeft hij bij het oversteken van de Soesterbergsestraat nabij de Von dellaan, niet op het verkeer gelet en werd door een personenauto overreden. W. werd met verwon dingen aan armen en benen opge nomen en is naar de ouderlijke woning per EHBO-ziekenauto over gebracht. Het rywiel was groten deels vernield. De bestuurder van de personen auto treft geen schuld. Waterschap „Middelwijk" vergaderde Het Waterschap .Middelwyk" hield in de zaal van de Gouden Ploeg de algemene ledenvergade ring. onder voorzitterschap van de heer J. Brouwer. Van de zyde der ingelanden bestond flinke belang stelling. De begroting voor het jaar 1952 werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. In de nieuwe kas- commissie werden benoemd de heren K. Lam. A. P. Hilhorst en H. Hilhorst. Over het onderwerp „Schrikdraden als afrastering om de weilanden", deèldé de voorzitter mede, dat de gezamenlijke water schappen zich met een schrijven tot Gedeputeerde Staten hebben gewend Een uitspraak was nog niet verkregen, zodat het bestuur deze aangelegenheid voorlopig aan de veehouders persoonlijk overlaat. LEUSDEN Voor de jubilerende Christelijk Gemengde Zangvereniging „Kunst Veredelt" onder leiding van haar directeur, de heer O. Rooke te Amersfoort was het Zaterdagavond j.l., verheugend haar uitvoering te kunnen geven voor een goed be zette zaal in Hotel „De Mof" te Leusden. Ter gelegenheid van dit 25-jarig bestaan dezer vereniging had zy de medewerking verkregen van de plaatselijke Harmonie „Lisiduna", onder leiding van directeur W. A. J. C. Wakelkamp. Ds. P. Hofstede. Ned. Hervormd Predikant te Leusden, opende deze byeenkomst en sprak een kort wel komstwoord. Vervolgens trad de heer G. J. van Lambalgen, voorzit ter van Kunst Veredelt naar voren cn las dc belevenissen van Kunst Veredelt over de afgelopen 25 jaar in rijm voor. Daarna waren de leden van Kunst Veredelt aan de beurt om hun stem te laten horen. Zij brachten achter eenvolgens een zestal liederen ten gehore, waaronder werken van Mendelssohn en Joh. Strauss. Een luid applaus kreeg mej. R. Holt- man voor haar solonummer „Zalig Alleen", daarby begeleid op do piano door de heer Wakelkamp. „Lisiduna" gaf vervolgens een wals, polka, intermezzo en twee marsen ten beste onder leiding van directeur de heer Wakelkamp Jr. Voordat de pauze intrad .werden de heren Ds. Hofstede, O. Rooke en J. van der Velde door de heer Lam balgen gehuldigd. Ds Hofstede werd hierbij tot ere-voorzitter van Kunst Veredelt benoemd. De heer O. Roo ke ontving een surprise voor zijn twintigjarige leiding van deze ver eniging, terwijl de heer Van der Velde wegens zijn 25-jarig lidmaat schap van Kunst Veredelt tot ere-lid werd benoemd, en bovendien een surprise ontving. Na de pauze werd het toneelstuk „De stille Heldin" in vier bedrij ven door een tiental leden van de zangvereniging opgevoerd. In dit stuk werd de hoofdrol gespeeld door mej. J. van Beek. Grimeur was de heer Grootkop. Jammer voor deze avond was dat het programma in een te korte tijd moest worden afgewerkt. Aan het slot van deze avond gaf Lisiduna voor deze feestelijke her denking het nummer „Hoor dc mu zikanten" ter ere van Kunst Ver edelt ten beste. Electriciteitsvoorziening Haagse tram gestoord DEN HAAG Zaterdagavond heeft een der machines in de Haagse electriciteitscentrale. die stroom leveren aan de Haagse tram. de geest gegeven. Door dit defect geraakte het tramverkeer in moei lijkheden. De directie van de HTM heeft het aantal diensten moeten verminderen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2