Fraaie rashonden paraderen in Utrecht Uitstekende prestaties van ruiters in park Soestdijk Zwemsters verstevigden reputatie in Scandinavië Belangrijke wedstrijd voor AMHC (h) tegen MRHC Eerste nederlaag voor de .Vergulde Wagen" A Stille dag in de competitie Wijdeveld (nog ongeslagen) scoort serie van 112 Training voor het Belgische elftal W.-Duitse belasting op „Autobahnen" van de baan Zaterdag 10 November 1951 Vele attracties op UZC's vijfde kampioenstentoonstelling (Van onze sportredacteur) Utrecht krijgt de grootste internationale hondcntentoonstelling, die ooit in Nederland is gehouden. Dit weck-eind zullen 940 rashonden, waaronder de beste van Europa, zich in de Jaarbeurshallen laten bewonderen. Burge meester De Ranitz heeft deze unieke expositie Zaterdagmorgen om elf uur geopend. De organisatie „UZG", waarbij *Un aangesloten de Utrechtse Ras hondenvereniging en de Zcistcr Kynologenclub, heeft aan haar vijfde kampfoenstentoonstelling tal van attracties verbonden, zowel voor publiek als exposant. Voor de buitenlanders is er de bijzonderheid van het Oranje- diploma. dat met toestemming van H.M. de Koningin, aan iedere definitieve kampioen zal worden uitgereikt. Men kan er de schoonheid van vele tientallen hondenrassen bestu deren. Er zijn niet minder dan 364 buitenlandse inzendingen, waaronder ook uit Amerika. Dertig keurmees ters, onder wie acht buitenlandse, zullen de dieren op schoonheid, bouw, gang en ras onderzoeken. Deze keurmeesters zijn de beste experts van Europa. Een bewijs hiervan? De enveloppe met de uitnodiging voor de Duitse keurmeester W. Kloth te Aken, die per abuis naar Hamburg werd verzonden, arriveerde zonder grote vertraging aan het juiste adresDe Parijzenaar Jean Ser viër, die een apotheek heeft op de Champs Elysées. behoort tot de bes te kenners van Frankrijk. Deze der tig deskundigen zullen een keuze hebben te maken uit 99 Duitse her ders. 63 tackels (een respectabel aantal), 36 dobbelmanpinchers, 28 dwergpinchers, 6 Pyreneese berg honden en een groot aantal terriers in vele variëteiten. Een primeur voor een Nederland se tentoonstelling is een Finse spits- hond (een soort keeshond), die op de vogeljacht wordt gebruikt. Zeer zeldzaam is ook een konijn achtige tackel, die zich zelf bij het jagen op mollen e.d. een lange gang onder de grond kan graven. Hond „speelt toneel" De meeste aandacht zal echter on getwijfeld de Ierse setter van een Zwitsers detective-bureau opeisen. Voor de Amersfoortse sportlief hebber staat de komende voetbal zondag wel zeer weinig op het pro gramma Alle Amersfoortse clubs zijn vrij. Slechts voor de tweede klasse A is een interessant pro gramma vastgesteld. De H.V.C.-aan- hang zal ongetwijfeld met belang stelling uitzien naar het resultaat van de wedstrijd Stormvogels Baarn. Hoewel het enthousiasme van de Baarnsc voetballers wel eena meer een struikelblok voor de ster kere clubs heeft betkeend, geloven wij toch niet dat Stormvogels zich de punten op eigen terrein zal la ten ontnemen. Wij achten O.S V. in staat in l Oostzaan van A.F.C te winnen, evenals Z.F.C. dat H F.C ontvangt Alcmaria Yictrix zal alle zeilen bijzetten om op eigen tetreip_ van V.V.A. te winnen. Voor de vierde klasse H is de belangrijke wedstrijd Utrecht— Maarssen vastgesteld Dit is voor Maarssen eon kans om zich in de kopgroep te handhaven. Holland zal zijn positie in de der de klasse D kunnen verbeteren dooi van het bezoekende Allen Weer baar te winnen. De wedstrijd Zeist EM.M. kon wel eens in een draw eindigen. Zondagmiddag zal de eigenaar, de heer Delz. met deze hond (die ook voor de film wordt gebruikt) de monstreren Hij zal hem tonen als blindengeleidehond, als politiehond, oorlogshond, lawinespeurder en als simulant. Deze setter kan n.l. prachtig hin ken op drie poten als hij is „aan geschoten" en ook zeer natuurge trouw ..sterven"; om weer kwispel staartend op te springen als zijn baas hem roept. Bijzonder aardig belooft ook de traditionele parade op Zondagmid dag te worden, waarbij verschillende typen Nederlandse honden door hun eigenaars in de bijpassende kleder drachten worden voorgesteld. Zesdaagse te Hannover HANNOVER In de Zesdaagse van Hannover had vanmorgen om 6 uur het Zwitsers-Duitse koppel Schaer-Kllian de leiding. Op drte ronden liggen op de zevende plaats de Nederlanders Arie Vooren en Gcrrlt Bocyen. Advertentie (l. M.) STRALEND Jeugdig, goede teint, frisse gezondheid! Zijn dit niet de zo door elke vrouw begeerde kwaliteiten? Wat baten U de kostbaarste schoonheidsmiddelen, wanneer U niet zorgt voor (we zeggen het fluisterend), 'n goede stoelgang? Het zijn Forstcr's Maagpillen welke die zaken bevorderen en regelen en wanneer ze in orde zün ver dwijnen die akelige puistjes, die kringen onder de ogen, dat ver velende gevoel Forstcr's Mangpillrn dus. wanneer er wat hapert met die stoelgang. Schep levensvreugde., voel U jong verbeter Uw uiterlijk. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. Imp. H. TEN HERKEL. Hilversum. m -*.• i se icw'!*- Een der deelnemers aan de sa mengestelde wedstrijd van de Hippische Sportbond, die van daag in het prachtige park Soestdijk werd voortgezet. Aandacht valt nu op conditieproef (Van onze medewerkster voor de paardensport) Er zijn door verschillende combi naties uitstekende prestaties gele verd bij de uithoudingsproef van de samengestelde ruiterwedstr(jd in het park Soestdijk. Na deze twee dagen staat Patrick van de heer Hendrickx bovenaan met in totaal 313 punten; Rathmore van de heer Siem komt op de 2de plaats: 291 punten; Mighty Fine van dr. Ottens op de 3de: 286 p.; Am père van de heer Van Loon is no. 4: 276 p.; Khcrina van de heer Van Oppenraay 5de: 263 punten. Patrick plaatste zich 1ste in dres suur en steeple. 2de in de cross. Rathmore was 2de in dressuur en 6teeplc en 4de in de cross. Am père werd de snelste in de cross, 5de in dressuur en 7de in de steeple. De aandacht is nu op de condi tieproef gericht: het springconcours van 12 sprongen van hedenmorgen, waarbij iedere fout 10 punten kost! Die paarden, van wie gisteren te veel gevraagd werd. of die na af loop van de zware wedstrijd niet voldoende verzorging kregen, lopen kans stijf te zijn of nog moe; dan zullen er zeker op een of meer hin dernissen (de max. hoogte is 1.20 m fouten gemaakt worden. Bij de Steeple kwamen Peter Pan II cn ritm. Gruppelaar gisteren op de tweede hindernis ten val; het paard mankeerde niets, maar de ruiter kon de wedstrijd niet uit rijden. Patrick II van de heer Nijssen heeft het tweede wegparcours niet afgelegd en Cleopatra van de heer M van Loon was onvoldoende in „Amersfoort" is kansloos niet Nu de eerste overwinning door het eerste herenelftal van „Amers foort" behaald is. begint er in deze afdeling weer een beetje spanning te komen. „Amersfoort" staat nog steeds onderaan, maar het Haar- i lemse H O.C staat er ook niet zo i rooskleurig voor. Het gaat er nu maar om. die a s. Zondag de beste ij resultaten weet te bereiken. .Amers- foort' gaat naar H.H C. in Hilver- sum een zware opgave voor on- i ze stadgenoten maar H O C. gaat naar Blauw-Witen zal daar te gen de Amsterdammers weinig heb- ben in te brengen. Amersfoort" is in HJlversum zeker niet kansloos, 1 gezien het spel van de vorige week. maar zoals wij reeds zeiden, het wordt een zware opgave, met mis schien een tweede Amersfoortse verrassing. Ook de dames gaan naar H.H C in Hilversum. Wanneer we hier de wedstrijd van de vorige week nog even bekijken, dan zien we. dat „Amersfoort" op eigen terrein met sprékènde cijfers (102) klop kreeg van Sagitta uit Amsterdam. Onze stadgenoten speelden toen een zeer matige wedstrijd en er zal dan a s Zondag uit een ander vaatje getapt dienen te worden, willen zij een be hoorlijke plaats op de ranglijst blij ven behouden. In deze afdeling zal ongetwijfeld grote belangstelling be staan voor het treffen tussen Con- Zeven potige Deense jongens wonnen met moeite waterpolo-ivedstrijd (Van onze zwemmedewerker) DEVENTER/AMERSFOORT. In de voortrazende Scandinavië-expresz, die zes vrolijk-rumoerige Nederlandse zwemsters met haar leidster, mevr. HaltsmaBolten, terugvoerde naar ons land, hield ter hoogte van Kootwijk de wereldrecordhoudster Geertje Wielema met twee sterke handen een I indrukwekkende zilveren schaal met Inscriptie omhoog. De Rotterdamse I Nel Garrltscn toonde voorzichtig een prachtig geslepen bokaal en de Hcer- lense Wies Waessen wees op een fonkelnieuwe met leer afgezette reistas, die aan een haak bungelde. Irma Schumacher kon niet zo gauw by het laken komen. d3t ccn Zweedse bydrage vormde voor haar huweiyks-uitzet Al deze zaken waren een tastbare herinnering aan de successen van een tiendaagse trip naar Kopenhagen, Lund en Stockholm, waar deze zwemsters mét Joke de Korte, Rika Bruins en Annie de Groot de Nederlandse zwem- reputatle weer eens verstevigden. Met de bossen chrysanten op schoot, die de heer B. Planjer namens de KNZB onder luid ge juich in Deventer had aangebo den, viel al gauw de naam van Greta Andersen. Het Deense zwemidool, dat eindelijk voor eigen publiek eens niét teleurstel de. maar tot de bijna onwezenlij ke prestaties van 5 6 op de 400 meter en 15 op de 100 meter vrije slag kwam. De volle coupé was er nóg stil van. Irma Schumacher, die de kracht van de grillige Deense het sterkst had ondervonden, kon er geen verklaring voor vinden. Ook mevrouw HaitsmaBolten niet, die Greta Andersen met bijzonde re belangstelling nog enkele uren na deze top-prestatie had geob serveerd Irma, nog met de herin nering van haar opgevende rivale in Londen 1943 en in Juni van dit jaar in Groningen in het hoofd, vergeleek de fonkelende 1.5.met de daaropvolgende vrij matige ruim 1 7in de estafette Voor haar doemde nu al Helsinki 1952 op. Met Greta Andersen hadden de Deense zwemsters dan ook haar cordia en Sagitta. de twee leidende i enige en grootste troef uitgespeeld, ploegen, welke strijd zal plaats heb- ben in Haarlem Voor de afdeling speelt „Amers foort" II (dames) thuis tegen U.H.V uit Utrecht. tl :l! Soesterkwartier voor moeilijke opgave Soesterkwartier staat Zondag voor een zware opgave, daar To- vers 2 op bezoek komt. De groen- wilten zijn er de laatste weken echter goed in en zullen de winstpunten wel binnenhalen. Voor de G U K B eerste klasse staat verder de belangrijke wed strijd S.K.V. ISamos 4 op het programma. Dit kon wel eens de eerste nederlaag voor de leiders betekenen. Giraffes ontvangt Vogel 2 en jieu" ^l^zich niet laten vérrassen stellt 'KamenAltius is een open we houden het voorlopig ard»- op Altius. strat1 Na enige weken rust trekt aat f Soesterkwartier 2 naar Vogel 3. na de nederlaag tegen Samos 6. zal Soesterkwartier 2 wel beter aanpakken en de punten mee- brengen. T Soesterkwartier 4 gaat bij Sa- P I mos 7 op bezoek, om ziin zesde I nederlaas te incasseren. De rest werd, de eens fameuze thans 32-jarige Ragnhild Hveger ten spyt. weggedrukt Zo was het ook in Lund en Stockholm ge gaan. waar evenals de beide keren in Kopenhagen, de zwembaden uitverkocht waren en enthousiaste Nederlanders bloemen aandroe gen. Toch hadden de zwemsters in Zweden enige vooruitgang be speurd Een feit, waaraan de in tensieve training, van een Joego slaaf met vreemd is. Maar van een serieuze bedreiging was, vol gens mevr. Haitsma ook hier nog voorlonig geen sprake. De herinnering aan dc Woens dagavond op de terugreis in Ko penhagen nog gesneelde water- nolo-wedstrijd waarin de leidster de mid-achter plaats innam, ont- lok»'* wilde kreten, Bii het ontbreken van een da- me&plong Denemarken kent geen dam^su aternolo hadden zeven potige, jongens van om streeks twintig jaar. slag gele verd teeen onze zwemsters. Het manneliik prestige was nèt niet gesrhokt. want zij wonnen met 32. Maar Volgens Geert ie Wie lema. die voor een paar kilometer zwemmen niet uit de weg gaat. waren de Deense jongens bèk-af geweest. In Amersfoort spatte de ploeg uit elkaar en werd cr nog ecmaal goedmoedig gemopperd op de rij kelijk zware gonje-zak met de be kende oranje-kleurige trainings pakken,die zo nu en dan steunend door dit zeven-tal door Scandina vië is getorst. Maar in elk geval met ere. En als het moét. dragen Irma, Geer tje, Nel of de anderen die zak morgen weer in elk land, waar onze beste zwemsters welkom zijn dressuur geweest, zodat het bij dit springconcours uitsluitend om Pa trick, Rathmore, Mighty Fine en Ampère zal gaan. In de steeple maakten geen der paarden, behalve Peter Pan. fouten op de hindernissen. In de cross kre gen twee deelnemers .trafpunten wegens een weigering. Er is dus vlot door het terrein gereden en geen der geduchte hindernissen le verden onoverkomelijke moeilijkhe den op. Prins Bernhard doorkruiste per jeep. waarin ook kolonel Pahud de Mortanges een plaats had gekre gen, de parcoursen en nam ver schillende sprongen op met zijn filmcamera. De twee oudste prin sesjes volgden met haar schoolka meraadjes een deel van de cross per auto. Centraal I boekt de volle winst Pc cadre-wedstrljd tusspn het Soest- dljker Centraal I en Noord Drabant I uit litrecht, die Vrljdasavond In café-restau rant „Centraal" te Soestdijk werd ge spreid. heeft een maximum aan spanning gebracht. I)e SorstdIJkeri behaalden, na nek aan nek races, een zes nul overwin ning. Waasdorp, dlo de eerste partij tegen Mora speelde, nam spoedig ccn kleine oorsprong. Mora bleef hem echter steeds volgen cn toen de Utrechter in de 28ste beurt een serie van 44 caramboles maak te. leek het cr nog even op dat hij zou gaan winnen Zijn handicap van vijftig caramboles bleek echter voor hem In deze partij te zwaar te zijn. Waasdorp won tenslotte m 29 beurten. De jeugdige Voskuilen, die deze com petitie voor het eerst in de cadrcklassc meespeelt, begon veelbelovend met se ries van resp 28 cn 37 caramboles Hier mede had de Soestdijkcr zijn kruit blijk baar verschoten, want in de daarop vol gende beurten gaf hij de Utrechter We ber volop do kans hem in te halen. Het luklo de Utrechter zelfs een groot ge deelte van zijn handicap van vijftig ca ramboles weg te werken, doch op het nippertje boekte Voskuilen toch nog dc overwinning, Dc strijd tussen Verkerk en Van Mus- scher was bijzonder Interessant en span nend Lange tijd gingen de spelers gelijk op en het was te danken aan een goed gespeelde serie van 33 caramboles dat Verkerk deze uitermate spannende race kon winnen. Verkerk 250 250 27 33 925 v. Musscher 250 246 27 34 9 11 Waasdorp 200 200 29 26 6 89 Mor* 230 216 29 44 7 44 Voskuilen 200 200 35 37 3 71 Weber 230 243 35 38 6 94 PARIJS Ongeveer 150000 on- derwijzers van Franse openbare scholen zijn Vrijdag In staking ge gaan uit protest tegen door net Franse parlement goedgekeurde sub sidie aan particuliere scholen. „Gouden Ploeg" wint met 6-0 In het treffen tussen de eadretcaros van „De Gouden Ploeg" uit Soest en Tolsteeg 1 uit Utrecht behaalden de Soesters een gedecideerde zes-nul over winning. De Soesters waren uitstekend op dreef en hadden dan ook niet veel moeite de Utrechters er onder te houden. Piet Stalenhoef nam in zOn partij tegen Bakker een voorsprong, doch daze werd pas beslissend toen hij in de zes tiende beurt een uitstekend gespeelde serie van 55 caramboles ter tafel bracht. Wel probeerde dc Utrechter zijn achter stand in te halen doch Piet Stalenhoef liet zich de winst niet meer ontnemen Tonny \an der Heiden toonde reeds in de eerste beurt goed op toeren te zijn en liet zestig caramboles voor zich noteren. Dc ietwat onthutste Utrechter Everhard moest toezien dat Van der Heiden zijn voorsprong met een paar kleinere series verhoogde. Laatstge noemde hield kennelijk van afwerken en scoorde In de twaalfde beurt een fraaie slotserie van 53. waardoor hij deze partij met het fraaie gemiddelde van 20.83 won Dit was blijkbaar een stimulans voor Ries Stalenhoef. Hij toonde zich verre superieur boven Kok en had in de eerste tien beurten zijn handicap van honderd caramboles reeds overwonnen. Vooral zijn in de negende beurt gescoorde serie van tachtig caramboles was van goed gehnlte. Ook deze partij werd een R Stalenhoef 350 350 18 80 21.87 Kok 250 132 16 23 8 25 Van der Helden 250 250 12 60 20 83 Everhard 250 78 12 38 6 50 P. Stalenhoef 230 230 26 BB 9 «1 Bakker 200 172 26 38 6 61 KWA ontmoet Kieviten K.V.VA. is de enige Amers foortse voetbalclub die Zondag in het veld komt Het zal daarom on getwijfeld aan de Dollardstraat druk worden Deze wedstrijd is van zeer veel belang, want do Amersfoorters hebben een mooie kans hun achterstand op het lei dende Wijk bij Duurstede tot een minimum te reduceren. Toch zal het K. V.V.A.-elftal alle zeilen bij moeten zetten want Kieviten uit Voorthulzen, a at op bezoek komt, blijft een tegenstander die tot ver rassende dingen in staat is. Nadat Zondag J.I. de eerste ronde van de strüd om de verschillende bekers verspeeld ls In December volgt de tweede ronde draait mor gen voor de hockeyers het competi tie-rad weer op volle toeren De beide eerste elftallen van AMHC hebben wederom een thuiswedstrijd voor de boeg. Speciaal de ontmop- tlng van de heren Is niet van belang ontbloot, want zU komen in het veld tegen het Rotterdamse MRHC. Even als onze stadgenoten spelen de Maas- stedelingen een weinig vooraan staande rol in dere competitie, waar in zU thans 1 punt meer hebben we ten te veroveren dan AMHC. Voor belde ploegen is er veel aan gele gen om zich verder te distantiëren van het nog steeds puntloze HHIJC II en zich op te werken naar de mid denmoot van de rangiyst. Een bijzonderheid is dat MRHC zijn winstpunten alle in thuiswed strijden heeft veroverd, terwijl AM HC dat tot nog toe uitsluitend in uitwedstrijden heeft gedaan. WIJ vermoeden, dat morgen beide elf tallen met hun gewoonte zullen bre ken, want een gelijkspel ligt o.i. het meest in de HJn der verwachtingen. De stand is nu: Delftse Stud. Hilversum II Leiden Be Fair II BNC MRHC AMHC HHIJC n 15—5 15-9 9—7 9—10 811 5—10 8—10 7—14 Ook de dames spel tegen het sterke Laren. Het vorigo jaar zagen de Larense dames het kampioenschap zich op het laatste nippertje ontgaan en ook dit seizoen zal dit elftal wel weer een belang rijke rol gaan spelen. Maar daar er enige concurrenten zyn kan Laren zich geen puntenverlies permitteren, zodat we niet verwachten kunnen, dat deze wedstrijd de dames van AMHC winst zal opleveren, ook al hebben onze stadgenoten weer de steun van mej van Sloten, op haar oude rechtsbuitenplaats. De stand ls: 55 Het cadreteam van „De Vergulde Wagen" moest Vrijdagavond in ho tel „Terminus" het onderspit delven tegen het bezoekende Noord Bra bant II uit Utrecht. Door deze onverwachte 2t ne derlaag hebben de Amersfoort*# bil jarters de leiding In de eadre-afde ling af moeten staan aan „Ticl I", dat tot dusver ongeslagen bleef. De jonge Utrechter Adema stelde in zijn partij tegen Bregman teleur Wel liet hij zien veel van de tech niek te weten, doch hij kon deze wetenschap niet benutten voor zijn productiviteit. De Amersfoortcr was vooral in het begin goed op dreef, doch kreeg even een inzinking. La ter herstelde hij zich en maakte de partij in dc 31ste beurt in zijn voor deel uit. WASHINGTON. President Tru man is voor een vacantia naar Key West. Florida, vertrokken Het staat nog niet vost wanneer de president zijn verblijf in Florido zal beëindigen Men meent dat hij meer dan een maand zal wegblij ven Intussen zal zUn vliegtuig zich 24 uur per dag gereedhouden om de president als dat nodig is binnen 4 uur naar Washington te vliegen. Zijn langdurig verblijf in Florida zal echter allesbehalve een volledige vacantie zijn. (Advertentie J. M.) Mars- en Nut&onxólaqen Aebben waarde! Bij inlevering van 6 grole Mi en geknipt uii deze omslagen, 1 stuk Aian GRATIS ZONDAG 11 NOVEMBER 1951 HILVERSUM I. 402 m. KRO 8.— Nieuws en weerberichten. 8 15 Gramofoonmuzlck, 8.25 Hoogmis. NCRV 9 30 Nieuws en Waterstanden; 9.45 Vocaal kwartet; 10 Doopsgezinde kerkdienst; 11.30 Gewijde muziek. 11.45 Gramofoonmuzlck. 12.— Koorzang. KRO 12 15 Apologie. 12.35 Gramofoon- muziek. 12 40 Amusementsmuziek 12 55 ..De Pottebaas'. 13.— Nieuws, weerbe richten cn Katholiek nieuws. 13.10 Lunchconcert; 13.35 ..Uit het Boek der Boeken 1350 Piano quatre mains. 14 25 Philharmonlsch orkest. 15 30 ..Het Kerkgebouw", causerie; 15 45 C.ramo- foonimizlek, 16.— Sport; 16.30 Vespers. IKOR 17.— Oecumenische Jeugddienst. 18— Oud Katholieke Vesper. NCRV 19Gramofoonmuziek; 19.15 ..De «man uit Anathoth en zijn woord Was hij een landverrader? causerie: 19.30 Nieuws, sport cn weerberichten; KRO: 19.45 Actualiteiten; 19.52 Boekbespre king; 2005 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gevarieerd programma; 22 45 Avondgebed en Liturgische Ka lender 23— Nieuws. 23.15 tot 24.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. VARA 8Nieuws cn weerberichten. 3 18 Gramofoonmuziek. 8.35 Voor het platteland; 8.45 Grnntofoonmuztek; 9.02 Sportmededcllngcn. 9 05 Gramofoonmu ziek; 9 45 ..Geestelijk leven", causerie. 10.Vocaal dubbelkwariet; 10.15 ..Met en zonder omslar 10 45 Amusements muziek 11.15 Cabaret. AVRO 12.— Fries programma; 12.50 Voor de Jeugd; 13— Nieuws en weerberichten; 13 05 Mededelingen of gramofoonmuziek; 13.10 ..New York calling 13.15 Orkest concert. 13.50 „Even afrekenen, Herent" 14.— Gramofoonmuziek. 14 05 Boekbe spreking; 14 30 ..Discogram"; 15.— So listenconcert; 15.45 Filmpraatje; 16 Dunsmuziek; 16.30 Sportrevue; VARA 17.Amusementsmuziek. 17.25 Voor de jeugd. 17.45 Pianospel; 17.55 Sport; 13,15 Nieuws cn sportuitslagen, VPRO Korte kerkdiensten IKOR 19— Voor de jeugd; 19 35 Bijbelvertelllng. AVRO 20.— Nieuws; 20.05 Weekoverzicht; 20.15 Strijkorkest. 20 15 AVRO-allerlei; 20 48 „Paul Vlaanderen en het Vandyke- Mysterie". hoorspel; 21.30 ..Norma", opera. 23.— Nieuws, 23.15 tol 24.— Gra mofoonmuziek. ENGELAND BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.15 Verzoekprogramma; 13.— Kerk dienst; 13 30 Twintig vragen; 14 Lich te muziek; 14.30 Amusementsmuziek; 14 45 Gevarieerd programma; 15.30 Gra mofoonmuziek. 16.30 Hoorspel; 17 Voor de vrouw; 17 30 Gevarieerde mu ziek; 18.— Brievenbeantwoordtng. 18 33 Gramofoonmuziek; 19— Gevarieerd programma: 19 30 Lichte muziek; 20.— Nieuws; 20 30 Lichte muziek. 21.30 Community singing; 22.— Ge\arleerd programma; 23— Nieuws; 23.15 Rhyth- mische muziek; 23.30 Muzikale cause rie. 23.45 Orgelspel. 0 15 Gramofoon muziek; 0.56 tot 1.— Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12,— Radiojournaal. 12 30 Weerherleh. ten; 12.34 Lichte muziek; 13 Nieuws; 13.15 Gramofoonmuziek; 13.30 Voor de soldaten. 14— Operaconcert; 15.30 Gra mofoonmuzlck; 16.— Reportage. 16.45 Gramofoonmuziek. 17.— Svmphonlsch concert; 17 40 Vlaamse liederen, 17.45 Sportuitslagen; 17.50 Gramofoonmuzlck; 18.— Gramofoonmuziek, 1830 Gods dienstig halfuur; 19,— Nieuws; 19 30 Ge varieerd programma: 21.30 Actualitei ten; 21.45 Gramofoonmuzlck: 22— Nws; 22 15 Verzoekprogramma: 23.— Nieuws; 23 05 tot 24 Dansmuziek. MAANDAG 12 NOVEMBER 1951 HILVERSUM I. 402 m. NCRV 7 Nieuws; 7.10 Sportuitsla gen. 7 15 Een woord voor de dag; 7 30 Zender: lulling: 9 Nieuws cn weer berichten; 9 10 Voor de zieken; 9 30 Waterstanden; 9 35 Kamillecompctttte; 10.10 Orgelconcert; 10.30 Morgendienst, 11.— Alt cn piano. 11.25 Gevarieerde muziek; 12.15 Gramofoonmuzlck. 12 25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmededellngen; 12.33 Orgelcon cert; 12 59 Klokgelui: 13— Nieuws: 13.15 Mandolincmuziek. 13 45 Gramofoonmu ziek; 14.— Schoolradio. 14.35 Gramo foonmuziek, 14.45 Voor dc vrouw. 15.15 Kamerorkest en solist. 16 B'.lbelle- zine: 16.30 Zenderslultlng: 18— Nieuws; 18.15 Sportpraatje. 18.25 Voor dc man nen In grlj s groen en blauw. 18 30 Ge mend koor; 19.— „Volk en staat", cau serie; 19.15 Engelse les. 19.30 Gramo foonmuziek; 19 40 Radiokrant. 20 Nieuws en weerberichten; 20.10 Vijf minuten; 20.15 Mannenkoor; 20 45 Sémi- klassleke muziek. 21.15 „SU de Strand jutter" hoorspel: 22.— Gramofoonmu ziek; 22.20 „Wie waren Uw voorouders?" causerie. 22.30 Pianorecital' 22 45 Avond overdenking; 23.— Nieuws en S.O.S.- berichten; 23.15 tot 24.— Gramofoonmu. ziek. HILVERSUM II. 298 m. VARA 7 Nieuws 7 15 Ochtendgym nastiek; 7 30 Zenderslultlng; 9 Nws en weerberichten. 9 12 Gramofoonmu ziek; 9.60 Voor de vrouw VPRO: 10.— „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA' 10 20 Voor de kleuters; 10.40 Voor de zieken; 11.35 Cello cn piano; 12.— Gramofoonmu ziek; 12.15 Accordoonmuzlek; 12.30 Land en tuinbouwmededellngen; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Accordeonmuzlek; 13.Nieuws; 13.15 Voor de midden stand: 13.20 Omroeporkest. 14— Voor de vrouw; 14 15 Kamermuziek; 14 45 Ca baret; 15.45 Haarlemse Orkest Verent- ging. koor en solisten 16.05 Voor de jeugd 16 30 Zenderslultlng. 18 Nws; 18 15 Militair commentaar. 18.25 VARA. Varia. 18.30 Gramofoonmuziek; 1830 Regeringsuitzending prof dr. K. A. H Hidding- „Over Indonesië's gecstes-Ic- ven"; 19 Parlementair overzicht; 19 15 Pianorecital; 19.45 Regeringsultzcndlng E J. A A. Quad vlieg „De bestrhdlng van mond- en klauwzeer"; 20 Nws; 20 05 Actualiteiten; 20.15 „Vrijgelaten", hoorspel; 21.15 Amusementsmuziek; 21.45 „Het rapport Kruyt". causerie, 22 Radio Philharmonlsch orkest en solist. 23.— Nieuws; 23 15 Socialistisch nieuw's In Esperanto: 23.20 Orgelspel; 23.45 tot 24.— Gramofoonmuziek. ENGELAND BBC Light Programme, 1300 en 247 m. 12.— „Mrs. Dale's Dagboek"; 12.15 Lichte muziek; 13.— Voordracht: 13 15 Gevarieerde muziek, 13.45 Orkestcon cert; 14.45 Voor de kinderen: 15.— Voor de vrouw; 16 Lichte muziek; 18-30 Voor de soldaten: 16 45 Dansmuziek: 17.15 „Mrs. Dale's Dagboek"; 17.30 Hoor spel; 19.— Zang en gitaar; 19 15 Voor de Jeugd; 19 45 Hoorspel; 20.Nieuws; 20.25 Sport; 20 30 „Top of the Form"; 21.— Klankbeeld; 21.30 Hoorspel: 22.— Gevarieerd programma: 23.— Nieuws: 23.15 Actualiteiten. 23 20 Lichte muziek; 24 Voordracht; 015 Lichte muziek; 0.56 tot 1.— Nieuws BRUSSEL. 324 m. 11.45 Filmmuziek. 12.— Gramofoon muziek 12.15 Operamuziek; 12.30 Weer berichten: 12 34 Voor de landbouwers; 12. 42 Lichte muziek: 13.— Nieuws; 13.15 Klassiek concert. 14,— Voor de vrouw, 15.— Omroeporkest en solisten; 18.— Operamuziek; 18.45 Internationale ra- dio-unlversiteit; 17.— Nieuws; 17.10 Lichte muziek. 18.— Franse les; 18.20 Gramofoonmuziek: 18 25 Causerie; 18 30 Voor de soldaten. 19.— Nieuws: 19.30 Gramofoonmuziek; 19.50 Radiofeullleton, 20— Kamermuziek; 20.25 Orkestconcert; 21.Actualiteiten; 21.15 Gramofoon muziek; 22.— Nieuws; 22 15 Orgelmu ziek; 22 35 Verzoekprogramma, 23.— Nieuws; 23.05 tot 24.— Verzoekprogram ma. Hietink bleef In' lijn partij tegen Nobbe beneden zijn kunnen, waar door hij. na 25 beurten, slechte 80 caramboles op gijn naam had. De Utrechter noteerde toen 150 caram boles. Hierna kwam er nog span ning. want de Amersfoortcr maakte dankbaar gebruik van een impro ductieve periode van Nobbe. De hoop van de Amersfoorters ver vloog echter in rook toen laatstge noemde aan alle twijfel een einde maakte en in de 35ste beurt zijn tweehonderdste en laatste carambo le liet noteren. De partij tussen Steffen en Ver loop moest de beslissing brengen Een woord van lof voor net aanpas singsvermogen van dc Utrechter is zeker op zijn plaats. Verloop, die gewend is aan het zware ivoren materiaal, had spoedig de maat van het lichtere kunstivoor te pakken. Met regelmatige en goed gespeelde series, nam hij een kleine voor sprong. doch deze was niet van be tekenis. omdat Steffen hem vrij goed bijhield De zeventiende en achttiende beurt leverde de Utrech ter echter respectievelijk 39 er» 67 caramboles op. welke series deze partij ten voordele van Verloop be itsten Steffen Verloop Bregman Agema Hietink Nobbe 250 300 250 250 2nn 200 180 300 250 165 159 200 6.66 11 11 8.06 5.32 4.54 5.71 4 3 0 1 6 9—2 4 3 0 1 6 9—4 4 3 0 f 6 105 4 2 1 1 5 12—5 4 2 0 2 4 4—S 4 1 1 2 3 4—9 4 1 0 3 2 4—13 4 0 0 4 0 3-9 Laren HBS Strawberries BDHC II Food-Wit II AMHC Pinoké Amsterdam II De tweede heren-elftal van AMHC speelt in Amsterdam tegen Pinoke III dat van ongeveer gelijke kracht is. Door het terreinvoordeel kon de volle winst wel eens aan de thuis club komen. Het tweede dames-elf tal heeft niet veel kans tegen het op eigen veld spelende Hilversum III Het verdere programma luidt: Schaerweijde IVAMHC III AMHC IV—Hilversum VII AMHC III—Kampong V (d.). Superieur cricket van Australiërs BRISBANE Scherp spinbowlen en uitstekend fielden van de Aus traliërs hebben er toe geleid dat na de eerste dag van de eerste toetswedstrijd tussen Australië en West-Indië. de gasten met een totaal van 216 runs all out zün. Gingen de eerste vijf wickets van West-Indië vrU snel verloren. zU vielen voor 95 runs, de overige batslieden boden onverwacht ster ke tegenstand. Zo kon het totaal tot 216 oplopen. Aanvoerder God- dard, die als negende Inkwam, be reikte met 45 de hoogste score. De Australische openingsbowler LindwaM nam vier wickets ten koste van 62 runs. Wicketkeeper Langley ving drie West-Indische batslieden uit terwijl hij er één stumpte. Sportdemonstratie van A.B.v.L.O. Het bestuur van de Amersfoortse Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft voor het winterseizoen 1951- 1952 een aantal propaganda-avon- den in organisatie, met de bedoe ling steeds een paar takken van sport ta populariseren. De eerste van deze avonden wordt gehouden op Zaterdag 1 December a s. en wel In de Markt hal Aan het aantrekkelijke pro gramma zullen medewerken de dames- cn heren-keurploegcn van de Stichtse Turnkring, de Amers foortse Sportschool en Basketbal- ploegen van de Nederlandse Bas- ketbalbond. Het zal voor de eerste maal zijn dat in Amersfoort basketbal wordt gedemonstreerd. Daarenboven zul len de bezoekers kunnen genieten \an Jiu Jitsu, Judo en Boksen. De leden van de Stichtse Turnkring geven een demonstratie rlngzwaal- en, brug en evenwichtsbal, rek-, brug- en grondgymnastlek. Het door de A B.v L.O. georga niseerde volleybal-toornooi zal op 13 en 14 December a s., eveneens in da Markthal, worden" gehouden Noordelijke spelers gaan oefenen (Van onze correspondent) VEENDAM De Noordelijke technische commissie van de KNVB heeft veertien spelers uitgenodigd wekelijks te trainen onder leiding van Karei Kaufmann in het Oos terpark te Groningen. Het zijn Roffel, Jeltema, Drewes, Buist, Kammeyer (alle GVAV); Appel, Rozema, Lugthart (alle Ba Quick); E. Meines. Bijlinga (beiden Frisia); Hoekema en v. d. Ley (beide Leeu warden): Abe Lenstra (Heeren veen) en Walburg (WW). Uit deze spelers zal het Noordelijk elftal samengesteld worden, dat op 0 December te Leeuwarden zal spe len tegen Denemarken-B. Kampioenschap Nederland 47/2 2de klas Er zün op de tweede dag van het tournoo! om het kampioenschap van Nederland tweede klas kader 47/2, dat wordt gehouden in de Biljartzaal van de Pol rake klappen gevallen onder de favorieten. Zo verloor van Amen zijn beide partijen met gemiddelden, die onder de 10 lagen, zodat zijn algemeen ge middelde sterk in dalende richting ging. Maar ook Kerkmans, die zijn eerste twee partijen had gewonnen, kwam er niet zonder kleerscheuren af. Werd het tegen Hooymans, die op de eerste dag ook nog geen ver lies had geleden, een remisepartij, in zijn treffen met Zweerus speelde de Rotterdammer bepaald zwak zo dat de Hagenaar op de volle winst beslag kon leggen Wijdeveld. die zich. naar hij zeide. niet wel gevoelde, noteerde in zijn partij tegen van Bodegom een ach terstand van 38 punten toen hij weer naar de tafel trok om een goede stand op te zetten en het eerste hon derdje van het tournooi te produ ceren Op 112 standde hij evenwel. Tenslotte boekte hy zyn vierde over winning en staat daardoor ongesla gen aan het hoofd van de ranglijst. De pratij Barzilay—Hooymans gaf BRUSSEL In verband met de komende interland-voetbalwedstrij. den tegen Nederland en Luxem burg heeft de keuze-commissie van de Koninklijke Belgische Voetbal bond de volgende spelers uitgeno digd, om aan enkele speciale trai ningsbijeenkomsten deel te nemen: Boogaerts (Standard. Luik); Cove- liers (St. Niklaas); Meert (Ander- lecht); Segers (La Gantoise), Dlrickx (Union St. Gilloise); Lefe- vre (Olympic Charleroi); Matthys (Anderlecht); Saeren (FC Luik); Vaillant (Anderlecht); Van Brandt (Lierse). Carré (FC Luik); De Groot (Berchem Sport); Maertens (Antwerp FC); Mees (Antwerp FC): Valet (Anderlecht). Van der Auwera (Racing Mechelcn); Van Dormael (Sporting Charleroi); Van de Kerkhoven (Daring C Brussel); Anoul (FC Luik); Bensch (Berin gen); Dries (Berchem Sport); Lem- berechts (FC Mechelen); Mermans (Anderlecht); Moes (FC Luik); Sermon (Anderlecht); Van Steen (Anderlecht). Van Pottelbergh (FC Brugge); Van Steenlant (St. Niklaas); Verbruggen (Antwerp FC); De Hert (Berchem Saort). van het begin tot het einde een felle kamp te zien. doch voor de vierde maal moest Barzilay het loodje leg gen. De uitslagen luiden: Wijdeveld 200 10 64 20 Scholte 168 10 86 16 80 Zweerus 200 21 91 9 52 v. Amen 171 21 27 8.14 Hooymans 200 28 33 7 14 Kerkmans 200 28 49 7.14 v. Bodegom 200 30 29 6 66 Barzilay 153 30 25 5.10 Zweerus 200 18 40 11.11 Kerkmans 127 18 23 7.05 Scholte 200 21 58 9 52 v. Amen 189 21 46 9.— Wijdeveld 200 19 112 1032 v. Bodegom 122 19 24 6 42 Hooyman* 200 17 60 11.76 Barzilay 170 17 39 10.— DE STAND WUdeveld 800 82 112 1290 8 Hooymans Kerkmans 800 72 6R 11.11 7 227 91 93 796 5 Van Amen 760 61 76 10 81 4 Zweerus 504 78 91 6.46 4 Scholte 626 62 86 10.09 2 v. Bodegom 529 82 32 6 45 Barzilay 423 68 39 6.22 0 BONN. De West-Duitse Se naat heeft Vrijdag met een over weldigende meerderheid de voor gestelde belasting op het gebruik van de „Autobahnen", Hitler's su per-verkeerswegen, afgewezen. Deze belasting,welke door de minister van Financiën Schaeffer was voorgesteld, varieert van 20 mark per jaar voor een klein mo torvoertuig tot 840 mark voor een vrachtauto met twee aanhangwa gens. Het wetsontwerp gaat thans naar de Bondsdag, „waar het on getwijfeld hetzelfde lot zal onder gaan", zo verklaarde een woord voerder van de vrije democraten.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 7