V OORAL VOOR DBVROUW- Rapport gemeente-classificatie is echt stuk mannenwerk Abdijsiroop B Waar voor UW geld SEN Japonnen collectie DREXHAGE DE VRIES DREXHAGE DE VRIES Vrou wen op hei platteland in 't geweer Welke boeken uw kind leest Zal ik nu roerei eten of maar niet? HOEST UW KIND Vriendschap is 'n kwestie van afstand ir© lïo&idiL ^\ru3<hJiMJL Maison Hartel Om te watertanden RECLAME: Fa. WILLEM GROENHUIZEN ZONSOPGANG MAROKKAANS LEERWERK 100% vreugde 100% vreugde SPECIAALZAAK WENSINK Luxe Lederwaren en Reisartikelen .Vrijdag 16 November 1951 5 (Van een onzer verslaggevers) HET zijn niet alleen de mannen op het platteland, die aan de strijd tegen de gemeente-classifi catie deelnemen. Ook de platte landsvrouwen, getrouwd en onge trouwd. hebben zich er in gewor pen. De gemeente-classificatie ver deelt de 110 Nederlandse gemeenten in vijf loon- en salarisklassen, vaak op zeer willekeurige wijze. Voor vele beroepsgroepen bete kent het een verschil in beloning van ƒ7 per week tussen gemeente klasse T en V. (.In 1946 bedroeg dit verschil f 5.20 per week). En waar 80% van het inkomen van ge- ÊJ trouwde mannen door de vrouwen 8 voor de verzorging van haar huis houden wordt uitgegeven, is die vrouwelijke belangstelling zeer be grijpelijk. In de loop van dit jaar heet» de eommissie-Kruyt haar. op verzoek \an de regering opgestelde, rap port gepubliceerd, dat zou kunnen worden gebruikt als grondslag bij het opstellen van concrete Ge meente-klassenindelingen voor doel einden, welke verband houden met Het is zo belangrijk: (Van een onzer verslaggeefsters) ER was een meneer in de trein, die boos de krant toevouwde en zei: Alweer een tentoonstelling van kinderboeken; 't lijkt wel of er niks belangrijkers meer bestaat. We hadden tegen hem willen zeg gen Maar misschien bestaat er in- jderdaad niets belangrijkers; mis- Ischien hangt de hele toekomstige Jwereld wel af van het goede kin- [derboek. door boeken wordt een imens pas mensMaar och, zoiets zeg je niet in de trein, dus we zwegen. Maar in zoverre had de man ge lijk: nooit stond het kinderboek zo in de belangstelling als nu. Kort geleden het Haagse congres Jeugd €n Bock mèt een tentoonstelling; er was een Haagse jeugdboekenweek; in Amsterdam en in Rotterdam zijn tentoonstellingen, georganiseerd door oudercommissies, er is een Amster damse Studiegroep voor Sociogra fisch onderzoek.over Boek en Jeugd en door het hele land langs alle steden en stadjes rouleert de ten toonstelling: 500 goede boeken voor het kind. Is het nodig? DEZE laatste waar we het over hebben willen, staat onder aus piciën van de Commissie voor pro paganda van het Nederlandse boek en wordt georganiseerd door me vrouw E van Dien. vroeger jeugd- bibliothecaresse in Amsterdam. Met haar hadden we een gesprek, dat ongeveer als volgt verliep: Om "bij het begin te beginnen, waarom vindt u een tentoonstelling van het goede kinderboek nodig? Wel. kinderen kopen doorgaans iet zelf hun boeken. Dat doen hun ouders en hun tantes, maar zij ken nen de boeken niet en ie kennen het kind niet. dat wil zeggen, ze weten li iet wat een kind lezen wil. hoe hunnen ze dus een goed medium Zijn tussen kind on boek? Vandaar voorlichting. En de aanschouwelijk- ste voorlichting is een tentoonstel ling. goed ingedeeld naar leeftijden en naar belangstellingssfeer. Hoe bent u begonnen en hoe werkt Uw tentoonstelling? Twee jaar geleden ben ik begon nen met het Bureau voor Aertheti- sche Adviezen. Van de uitgevers vroeg ik de beste boeken in bruik leen. een paar kunstenaars hielpen me met het grafisch gedeelte en met de uiterlijke verzorging De boek handelaren werden geïnteresseerd voor deze opzet, zij inviteerden me ook bij hen te komen „uitstallen". Een jaar later kwam mijn tentoon stelling onder auspiciën van de Commissie voor Propaganda van het Nederlandse Boek. Die commissie zorgt nu voor de practische orga nisatie; zij versturen de collectie via het Centraal Boekhuis naar de aanvragers in de provincie. Natuur lijk blijf ik altijd bezig met aan vullen. met corrigeren, ik ga altijd mee om te helpen opstellen, om ad vies te geven en te praten met de bezoekers. Economisch Vindt u zelf. dat uw tentoonstel ling in opzet \erschilt van de an dere tentoonstellingen, die er de laatste tijd zijn? In ideeel opzicht stellig niet. Goe de voorlichting is het enig doel. precies zoals bij de andere Maar het belangrijke verschil is mijns in ziens dat onze voorlichting langs een economisch kanaal geleid wordt. Hoezo? Bij u is er toch geen sprake van winstmotief? Nee. maar kijk. de uitgevers en de boekhandel stellen mij in staat de beste boeken ten toon te stellen in hun eigen omgeving Het resul taat is. dat het publiek de beste boeken gaat vragen. En het resul taat daarvan is weer, dat uitgevers en boekhandel gestimuleerd worden ">m betere boeken te brengen. Zo <an men voorlichting in het vraag- en.aanbodproces laten meewerken, wat. volgens mij betere resultaten geeft dan een voorlichting van bo ven af en geheel buiten de uitge- [vers en boekhandel om. Vindt u. dat er meer concentratie moest zijn in ons land. van voor- j lichtingsinstituten? Meer contact wel. meer concentra- tie liever niet- laat ieder het op ■Jzijn manier doen. dan blijft het enthousiasme erin Maar een op leiding zou gewenst zijn. een oplei ding zoals die nu bestaat voor jeugd. bibliotheeares^en. maar die dan ook j onderwijsmensen boekhandelperso- neel en jeugdleiders zou moeten be reiken. de kosten voor levensonderhoud en levensgewoonten", zoals haar offi ciële opdracht luidde. Het is vooral tegen deze formu lering van de opdracht die het vanzelfsprekend schijnt te achten, dat er gemeente-klassen bestaan, dat de thans langzaamaan losko mende critiek zich gaat richten En een ander punt van critiek voor velen zelfs van verontwaardiging is het argument van de mm- missie-Kruyt. dat de consumptie- stimulering in de grote steden (reclame, veel winkels, luxe-am bachten e.d een zodanige zuig kracht op de besteding van het inkomen uitoefent, dat deze bij de loonberekening op zes cent per uur moet worden begroot. Maar ook op de samenstelling van de commissie-Kruyt bestaat critiek. Het wordt door velen on begrijpelijk geacht, dat in dezg commissie, die zich zo intensief met de bsteding van het ge zinsinkomen (80% door de huis vrouw!» heeft bezig gehouden, geen vrouw is opgenomen. EZE zwakke stee in de com- missie, was de eerste plek. waarin mevr. D Elema-Bak- k e r, bestuurslid van de Bond van Plattelandsvrouwen, haar critische pijlen schoot tijdens haar inleiding op het congres over de gemeente- classificatie dat kortgeleden door de Nederlandse Landbouwgemeen- schap te Oosterbeek werd gehou den ..Een typisch mannenrapport. dat met vele facetten geen rekening houdt", zo oordeelde mevrouw Elema, die overigens veel waar dering bleek te hebben voor de omvangrijke arbeid van de com- missie-Kruyt. Zij somde een lange reeks bezwaren op tegen argu menten en conclusies van het rapport, ter staving van haar stel ling. dat de trek van het platte land naar de steden hoofdzake lijk veroorzaakt wordt door de hogere beloning, het grotere com fort en de gezelligheid, die de stad biedt Wie eenmaal in de stad woont, komt niet meer te rug. vooral ook omdat de vrouw het comfort van de stad niet meer wil missen. Waarom is er op het platteland groot gebrek aan dameskapsters? Omdat zij het leven in de stad prettiger vinden en er meer ver dienen. En hetzelfde geldt voorde onderwijskrachten, zo zei mevrouw Elema Een H B S in het Noorden verloor in één jaar tien leerkrach ten aan betere geclasseerde ge meenten De beste elementen de kwaliteiten, trekken van het plat teland weg en wij blijven met de rest zitten De huishuren mogen in de stad hoger zijn. aldus mevrouw Elema, maar op het dorp draagt men per soonlijk bij aan comfort voor de woning, dat in de stedelijke huren vaak begrepen is. Typisch mannelijk vond zij het. dat het rapport de factor water over het hoofd had gezien. In de steden zet men de kraan open. maar op het platteland moet in perioden van droogte in menige streek water worden aangevoerd, waarvan de kosten 7.508.50 per tank van 100 liter bedragen. Het door weer en wind trekken over grote afstanden op het platte land vergt grotere uitgaven dan de mode en dan de schoonheidssalons in de stad Het rapport spreekt wel over uitwijkmogelijkheden voor brand stof op het platteland naar hout en turf. maar het zwijgt er over. dat hout schaars en duur is. dat er tijd voor nodig is ook voor de turf om het te halen en klein te maken; en dat dit een vuile boel met weer extra-werk dus tijd voor het personeel geeft wordt eveneens over het hoofd gezien T-j ET meeste hebben wij ons ge- -*• stoten, zo zei mevrouw Ele ma. aan de zes cent per uur voor consumptiestimulering. Als aan deze extra-consumptie van boven af wordt toegegeven en het moieel gerechtigd wordt geacht tè kopen wat achter de winkelramen ligt. hoe zal men dan nog verlangen, dat ouders kooplustige kinderen inbinden? Moet een huisvrouw, die zuinig is en zich bedenkt voor zij Impressies van een Simpele Ziel WAAROVER peins je zo diep en zo lang, \-roeg ik aan Elisabeth. Ik denk er over, zei ze, of ik roerei zal eten of niet. Eet roerei, als je trek hebt. Eet het niet, als je geen trek hebt. Is dat niet het eenvou digste? In 1907. zei Elisabeth. In 1907, zei ik, was jij er nog niet, hoe kun je toen roerei gegeten hebben? In 1907, zei Elisabeth, woonde er op de Leliegracht een jonge juffrouw Ketelbeen, die Maak het kort, zei ik. Ik moet nog een stuk schrijven over „Bach en Sinterklaas". .Die een piano had, een kat en een parmezaans sijsje in een kooi. De piano was haar broodwinning, ze gaf les; de kat en de sijs waren haar troost. Op zekere dag had ze zin in roerei. Ze ging naar de melkboer, haalde twee eieren, roerde ze en bakte ze. Advertentie (1. M.) Als verstandige moeder geeft gij Uw kleine na tuurlijk het middel dat door zijn geneeskrach tige werking jeugdige „hoesters" als een schild beschermt: AKKERS - 'f Werelds beste hoestsiroop - geld uitgeeft, minder verdipnen dan zij. die dat niet doet° Boven dien: de bondgenoten van de dorps- winkel en van de koopman, dicop het platteland langs de huizen trekt, zijn de sleur en de geïso leerde positie van de huisvrouw die blij is met wat afwisseling en haar gemis van de mogelijk heid tot keus in kwaliteit en prijs. Men kan moeilijk bepalen waar de consumptie-stimulering begint en ophoudt en hoe zij wordt ver oorzaakt Aanvaardbare overgangs maatregelen zullen moeten worden getroffen, zo besloot mevrouw Ele ma haar critiek op de gemeente classificatie om de groeiende ach terstand van het platteland op de stad te doen verdwijnen. De Hooge Veluwe blijft recreatieoord In de nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over de begroting van Algemene Zaken voor 1952 wordt op vragen door sommige leden over de Stich ting het Nationale Park „De Hooge Veluwe' gesteld, medege deeld dat rechtsherstel op 1 Januari 1951 plaats heeft gehad. Met inachtneming van de grond regelen. zoals vastgelegd in de ak te van oprichting van de stichting dd 26 April 1955, werden de be sturen aangevuld en vonden nog enkele mutaties plaats Het dage lijks bestuur is thans samengesteld uit de heren: nu Chr. P. van Eeghen, voorzitter. H. M. M Jeekel. J J Talsma. prof. mr G. Nauta. mi H. J. Reinmk. B H. Berends, secretaris-penningmeester. Prof mr. Nauta is aangewezen door de regenten van de Kroller— Muller stichting en mr. Retnink door de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Er zijn geen pogingen aangewend de bestemming van het Nationale Park. om als recreatie van het Ne derlandse volk te dienen, te ver anderen. Schiet op met je verhaal, zei ik, ze bakte ze dus en at ze op? Precies, en ze gaf een grote por tie aan de parmezaanse sijs. Een veel te grote portie. De volgende dag was het beest ziek. Wanhopig ging juffrouw Ketelbeen met het dier naar de vogeltjesman, die haar aanraadde om het vooral warm te houden. Dus zette ze die avond voor het slapen gaan een spiritusbrander bij de kooi. En toen sprong de katzei ik. Schiet toch op! En toen sprong de kat 's nachts op het tafeltje met het gehaakte kleedje en de hele santekraam viel om en alles raakte in brand. Juf frouw Ketelbeen werd wakker en kon nog net met de kat en de sijs vluchten in haar flanellen nachtja pon, maar het huis brandde af en alle antimacassars en alle gehaak te kleedjes en ook de piano. Wat vreselijk, zei ik, eet maar geen roerei! Stil, 't is nog niet uit. Ze was dus met alleen haar huis kwijt, maar ook haar broodwinning, de piano. Daarom zette ze een advertentie: Nette juffrouw biedt zich aan. en het resultaat was. dat ze de kat en de sijs bij een nicht parkeerde en zelf als gouvernante meeging met een familie met twee nagelbijtende kinderen naar Bolivia. Omdat ze de taal wou leren, nam ze Spaanse les van een woeste zwarte ongure kerel met een snor, maar ja. alle kerels waren daar woest eri zwart en onguur. Ze trouwde hem toch niet?, riep ik uit. O. éét geen roerei! Nee, ze trouwde hem niet maar langzamerhand betrok hij haar in een revolutionnair complot. En om dat ze 't zo saai had, zonder kat en sijs en met de nagelbijtende kin deren, liet ze zich in dat complot betrekken. Ze bracht in donkere Boliviaanse nachten geheime bood schappen over van de ene spion- nagepost naar de andere. Wat romantisch! zei ik. Zou je toch maar niet een hapje roerei. Wacht nou: ze wist niet, hoe ge vaarlijk ze met vuur speelde, en ditmaal was het geen spiritusbran der Er brak een revolutie uit en de president werd van een rotsblok afgegooid met zevenduizend ande ren. De familie rpet de nagelbijten de kinderen kon nog net vluchten in een huifkar, en zij, juffrouw Ketelbeen, kon hen met moeite nog inhalen op de grens, met een ver stuikte enkel op een muilezel, snik kend van wroeging. Ze kon het niet helpen,zei ik, 't kwam allemaal door dat beroerde roerei. Goed, na veel omzwervingen hebben ze een boot gekregen naar Engeland en vandaar naar Rotter dam, waar juffrouw Ketelbeen haar verwaarloosde enkel liet na kijken bij een dokter met een blon de snor. O wee, zei ik. Ik zie 't al weer aankomen- hij wikkelde haar in een complot, waaruit de eerste wereldoorlog ontstond en de Rus sische revolutie en het fascisme. Nee. zei Elisabeth, hij werd ver liefd op haar. Ze raakten verloofd, ze trouwde, ze kregen een heleboel kinderen en het laatste kind was ik. Mijn moeder heet Ketelbeen. Zal ik roerei eten of niet° Ik zal je eens wat zeggen, zei ik. Door dit verhaal mis ik m'n trein, kan het stuk over „Bach en Sinter klaas" niet meer schrijven, wordt ontslagen, moet een baantje zoeken als atoomspionne, allemaal omdat in 1907. Laten we dan maar samen roerei eten, zei Elisabeth. En dat deden we. ANNIE M. G. SCHMIDT EEN goede buur is beter dan een verre vriend. In elke wereldstad, en zeer zeker ook in Parijs is dit afgezaagde gezegde steeds actueel. Je hebt hier bijvoorbeeld een goede vriend of een goede vrien din. Ze woont een paar straten van je af, desnoods een tiental metrohaltes Ze heeft een telefoon, Je kunt haar bereiken wanneer je wilt, je spreekt af in de stad je loopt eens voorbij, je houdt geregeld contact. Je past. op haar kind als zij uitmoet, ja. je doet zo van alles wat je voor een vrien din over hebt. Dan op een dag gaat ze verhuizenEen heer lijk huisje. Monique, met een tuintje voor en een tuintje achter, heel makkelijk te bereiken, je neemt de metro tot daar en dan de trein tot hier, en dan loop je een minuut of tien, dan zie je het huis vanzelf. Je bent hoogstens anderhalf uur onderweg, wat zeg ik een uur. ..Ik kom bij jê Jacqueline, zodra ik kan Ik kom ook heus. maar als ik juist even bij haar ben moet ik al weer weg. Tot de volgende keer. Maar de keren volgen elkander steeds tra ger op, en op het laatst zie je met iets van schrik dat ie al meer dan een maand niet geweest bent bij die vrouw met wie je eerst een bijna dagelijks contact onderhield. En als je op een dag ziek bent, is het de buurvrouw van de vier de étage die je een bord soep komt brengen. En als je op een dat? je huissleutel kwijt bent is het de buurman van de tweede die je deur openbreekt En Ja- queljne telefoneer je nog alleen maar. ....Voor morgen afspreken, neen, Monique, dan heb ik niet genoeg tijd om heen en weer te gaan, maar kom een week-end hier O. neen, Jacqueline, een week-end houdt mij te lang op. En zo vervliegt een vriendschap. Natuurlijk blrjft er in ie hart nog wel een restje van trouw over, maar kunt in daden niets meer uitdrukken. Dat is niet je eigen schuld, dat is de schuld van de wereldstad, met alle complicaties van dien. Dat is de schuld die zo- genaamde technische volmaking,' die alle afstand opheft, en die als het ware de vriendschap afroomt Dat is de schuld van al die klei ne voorsteden die nog bij de stad horen. Het Departement van de Seine, wel ia. dan woon je toch eigenlijk vlakbij Parijs Een stad met poor ten maar eenmaal door de poort heen, blijft het toch jouw Parijs. O, mijn goede buur, die mij vanmorgen een verse croissant bracht. En o. mijn verre vriend, die zelfs niet weg kon toen ik vrnkaartjes voor het theater had' Tussen twee haakjes, Annelies heeft een jaar geleden een baan in Parijs gekregen Een goed be taalde baan. Maar ze kan het hier niet uithouden, zegt ze, omdat de weinige mensen, die zij hier kent, niet binnen een half uur zijn te bereiken, en omdat niemand vol gens haar nog ooit de juiste ver taling in het Frans heeft gevonden voor het oer-Hollandse woord „gezellig". MONIQUE Financiering van nieuwe boerderijen DEN HAAG. De commissie grondgebruik van de Stichting voor de Landbouw betreurt het. dat de aanvankelijk toegezegde subsidie van 40% in de bouwkosten van boerderijen op gemeentelijke ont ginningen in het Zuiden des lands, is ingetrokken. Zowel uit een oog punt van billijkheid als uit land bouwkundige overwegingen dient het Rijk zijn financiering immers niet te beperken tot nieuwe boer derijen op aangewonnen land (N.O - polder) en domein-ontginningen, doch zich evenzeer uit te strekken tot boerderijen op gronden, welke in andere delen van het land door lagere overheden met rijkssubsidie zijn ontgonnen, aldus meldt de persdienst van de Stichting voor de Landbouw. Veldmuizenplaag in Maaskantgebied OSS Het Maaskantgebied wordt bedreigd door een veldmui zenplaag. die zich rampzaliger laat aanzien dan die van 1948-1949. toen sommige boeren nog geen 10% van hun normale oogst binnen haalden en ruim 1 millioen schade aan de gewassen werd toegebracht Reeds thans is in het poldergebied geen stuk grasland te vinden, waarin zich geen muizen bevinden en veelal meer dan in het najaar 1948. Vooral wanneer er een zachte winter komt. zullen de gevolgen ernstig zijn. De Landbouwvoorlich- tingsdienst de Plantenziektekun- dige dienst, de N C B en de ge meenten in het betrokken gebied hebben besloten nauwer samen te werken. Tussen 1 en 12 December zal een gemeenschappelijke actie worden begonnen, waarbij vooral van vergiftige graankorrels mui- zentarwe, wordt gebruik gemaakt. Hoenderstapel in Horst in gevaar (Van onze correspondent) VENLO. In de gemeente Horst (Ldie een der grootste kippen- centra van ons land is breidt de zo gevreesde pseudo-vogelpest zich nog steeds uit Op 29 bedrijven in de omgeving van deze gemeente is de ziektë reeds geconstateerd. Meer dan 75000 kippen zijn door de ziekte aangetast of reeds afge maakt terwijl meer dan 300000 kip pen nog worden bedreigd Wanneer aan deze ziekte niet spoedig paal en perk kan worden gesteld vreest men dat de gehele hoenderstapel in de ze gemeente en omgeving met een waarde van meer dan f 3 millioen ten dode staat opgeschreven. Voorstel om kippenfonds te stichten (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Donderdag. De georganiseerde pluimveehou ders van Venhorst (N.-Br.) heb ben ter tegemoetkoming in de fi- Adrertentie (I. M.) O DE NIMMER FALENDE BALLPOINT met de lange, lanpa levenjduur door de be roemde Blro Magnum dubbele vulling. Kloek formaat, sierlijk van lljru Houders naar keuze: maroon, grijs of diepzwart. Ook de Blro Magnum dubbele vulling kan In een tel worden vervangen. Verkrijgbaar met 1 rode, groene, blau we of zwarte inkt Prlje compleet 12?» Loaae vulling 2.- import J. WIERSCHEM S Co. toia nanciële schade, veroorzaakt door de pseudo-vogelpest een voorstel gedaan, waarvoor naar wij ho pen de landelijke eierbonden warm zullen lopen. Zij stellen nl voor een kippen fonds te stichten, waarin van iedere georganiseerde pluimvee houder een bepaald bedrag vloeit. Dit bedrag wordt voor iedere pluimveehouder naar evenredig heid van het aantal geleverde ki lo's eieren automatisch door de eierbonden afgetrokken van de uit te betalen eiergelden. Dit kippen fonds zou alleen landelijk geregeld moeten zijn. IN ONZE vindt U steeds de NIEUWSTE CREATIES Onze kracht is een apart kledingstuk te brengen voor de laagste prijs. AMERSFOORT Snouckaertlaan 2 Tel. 6015 Zo'n grote collectie LUXE en PRACTISCHE GESCHENKEN als u vindt op de le Etage bU Enorme sortering in: Sola Zilver en Massief. Naaitafels en boxen, rooktafels, scheerdozen, presenteerbladen, enz. Chroom- en tinartikelen van Daalderop, luxe vaasjes en schaaltjes, tafel-, thee- en ontbijt serviezen in meer dan 50 soorten Mooi wit TAFELSERVIES. 24 dellg f 21.50 Mooi wit ONTBIJTSERVIES. 10 dellg 7.— Mooi wit THEESERVIES, 15 dellg f 11.— DOET UW VOORDEEL Het is goedkoper bij LANGESTRAAT 76 AMERSFOORT ÊPe juiste» bril maakt juist, dat wat U doet opvallen te midden van an deren. DE JUISTE BRIL VINDT U ZEKER bij Juwelier-Horloger Opticien Leverancier van alle Ziekenfondsen. LANGESTRAAT 43 AMERSFOORT. VITRAGE 70 cm. breed 59 ct. p. m. MARQUISETTE 90 cm. br. 79 ct. p. m. Diverse soorten ETAMINE 90 cm. breed Prachtige gebloemde VITRAGE 140 cm. breed 98 ct. p. m. 119 ct. p. m. Het vernieuwen van Uw glas gordijnen behoeft nu toch geen bezwaar te zijn Deze aanbieding is natuurlijk weer van Uw leverancier voor al Uw woningtextiel LANGESTRAAT 22 TEL. 6166 ■lllllllllll Damestassen Schoudertassen Portemonnaies Porlefeuilles Enz. bij 't geven! bij 't ontvangen! Dat bereikt U met onze prach tige kwaliteits artikelen LANGESTRAAT 105 precies t.o. de Groenmarkt TELEFOON 5071 WOLLEN VESTEN. KAMERJASSEN COIN DE FEU BADJASSEN UUMNHOOtS Een heer draagt toch een hoed

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 5