[f vrnf NYLON VOORAL VOOR DB VROUW Is mijn fornuis het beste, dat ik voor mijn geld kan krijgen? We krijgen een haas SCH0ENCREAM „GLIM" WENSINK r Mooi en poëtisch vak in veertig dagen Kaatje Uil Smaakvolle tentoonstelling in „Het Baken Wru3<hJmJL Rokken en Blouses Maison Hartel DREXHAGE DE VRIES DREXHAGE DE VRIES St. Nicolaas Geschenken WAT DE HUISVROUW WETEN WIL: Huishoudraad zou kans moeten hebben voor onderzoek Alleen op Zondag VJ BOUWEN MET BLOEMEN Impressies van een Simpele Ziel SPORTJAARBOEK 1950 51 GEREED SINT NICOLAAS GESCHENK ZONSOPGANG DE VOORRAADSCHUUR VAN ST. NICOLAAS GERO artikelen Kristal Prachtige Inkooptas Sint Nicolaasreclame SPECIAALZAAK Geef een Rummy Tie fSËH fl. 3.95 Een heer draagt teeh een hoed ST. NICOLAASGESCHENK i7. (Van een onzer verslaggeefsters) NAAI tegen dunne badhanddoeken een lapje katoen. Beuaar dun uit papier voor W.C.-papler. Gebruik een oude tandenborstel voor schoen- smeer-lnsmeerder. Ziedaar 'n beknopte bloemlezing uit een boekje getiteld: ,,Hoe vangt de huisvrouw de moeilijkheden op." uitgegeven door de Com missie huishoudelijke- en gezinsvoorlichting. Het Voorlichtingsbureau van de Voedlngraad en de Stichting huishoudelijke voorlichting ten plattelande. U kent ze waarschijnlijk wel die kleine boekjes. Er bestaan er verscheidene van dat soort, allemaal boordevol nuttige wenken. Onze eerste opwelling is altijd om ze meteen in de asbak te deponeren. Doet men dit niet en slaat men aan het lezen, dan wordt het leven van dit ogenblik af nog moeilijker en ingewikkelder. Indien men één zo'n boekje ge consumeerd heeft, dan kan men nooit in zijn leven meer iets, zo maar, in de asbak gooien; zo'n boek je niet, maar ook niet alle andere zaken, waarvan u in uw onschuld gedacht hebt, dat ze onder afval thuis hoorden. Het nare is, dat die boekjes voor een deel nog gelijk hebben ook, hoewel er vaak schro melijk in wordt overdreven. De huisvrouw, die alle wenken van zo'n klein boekje zou willen opvol gen, zou daarnaast eigenlijk nog een hulp moeten hebben om haar huishouding te doen. Bovendien ge loven we, dat juist de vrouwen met een miniem huishoudbudget, bijna nooit naar deze boekjes zullen grij pen. Als ze al het huiswerk, stop pen. naaien en verstellen even la ten rusten, zullen ze waarschijnlijk wel behoefte aan iets boeienders hebben. Nee, we geloven niet in het nut van deze boekjes, hoogstens zou men de huisvrouwen een paar een voudige wenken moeten geven, die ze overal zien en waarvoor ze niet in een brochuretje behoeven te dui ken. Zoiets als; Oud brood? Toch maar zelf opeten of iets van maken. Aardappelschillen en groentenafval? Aan de schillenboer en papier aan papierophalers. En dan verder niets. Deskundigen beweren dat er jaar lijks door huisvrouwen 290.000.000 gulden wordt verspild, Hoe?, zal men vragen. De Nederlandse huishoudraad heeft in Rotterdam een aantal as- emmers uit verschillende wijken van de stad laten onderzoeken. 22 procent van de inhoud bestond uit oud papier en carton. 1.7 procent was brood en voorts vond men veel groentenafval en aardappelschillen. In het gehele land wordt per jaar voor f 13.680.000 aan brood in ae asbak geworpen. Het schijnt, dat als we allemaal maar elke dag één korstje brood weggooien, dat er dan aan het eind van het jaar een der gelijk enorm getal uit de bus komt. Het wil ons voorkomen, dat er voor de vrouwenverenigingen, waar van de huishoudraad het overkoepe lend orgaan is, wel nuttiger werk te doen valt. In zijn korte bestaan hij werd opgericht in Maart 1950 heeft de Huishoudraad ook aan dacht geschonken aan het research- werk van huishoudelijke voorwer pen. In Zweden en Denemarken houdt men zich daar reeds lang intensief mee bezig. Voor zo'n on derzoek koopt men als regel de ge hele sortering van een artikel op, die in de winkels wordt aangetrof fen. Al deze artikelen worden ge keurd en op kwaliteit en bruik baarheid beproefd en aan de hand daarvan ontwerpt men iets. dat aan alle eisen voldoet. Een Engels fa brikant slaagde er op deze manier in zijn 34 typen gasfornuizen terug te brengen tot één met vier varia ties en daardoor de prijs met 33 procent te verlagen. In Denemarken waren b.v. tientallen, soorten dun schillers in de handel. Na het re- searchwerk door de huishoudraad, aldaar, kwam men met een fabri kant overeen om de „ideale" ^dun schiller te gaan vervaardigen, die aanmerkelijk beter en goedkoper was dan de tot dusver vervaardigde. De Nederlandse huishoudraan heeft al eens in Arnhem op een huishoudbeurs een enquête onder de bezoeksters gehouden over haar kammen en drinkglazen. Het grap pige was, dat op de haarkammen vrijwel geen antwoorden binnen kwamen, maar op de drinkglazen vele. Een ander geval; enige tijd geleden vernam de Huishoudraad klachten over een der vele ver kochte impregneermiddelen voor het waterdichtmaken van regenjas sen. Men kocht een pakje van het spul en liet dit onderzoeken op het Instituut voor toegepast natuurwe tenschappelijk onderzoek te Delft. (Van onze Scandinavische correspondent) Engelsman maakte in zijn vacantie een autotocht door Denemarken. Op een Zondag, op weg naar Kopenhagen, merkte hij, dat er geen water meer in de koeler was. Hij stopte daarom voor de eerste de beste boerderij en vroeg om water. De boer ver stond de Engelsman echter niet en hij riep zijn dochter, die te voorschijn kwam in hoerendracht en met kap'aarzen aam Zij sprak zo goed Engels, dat de reiziger haar verbaasd vroeg, waar ze dat had geleerd. ,.In Engeland. Daar heb ik rechten gestudeerd," antwoordde ze. „Rechten? Maar waarom bent u dan boerin geworden „Dat ben ik ook alleen maar op Zondag. Door de week werk ik in Kopenhagen als minister van Justitie." Het boerenmeisje was Helga Pederson. rechter te Kopenha gen, en sinds een jaar minister van Justitie van Denemarken Het rapport, dat naar aanleiding hiervan werd uitgebracht, stuurde men aan de betrokken fabrikant. Deze stelde zich in verbinding met het T.N.O. en na overleg wordt nu een impregneermiddel samengesteld uit volkomen onschadelijke be standdelen. Het ^»u goed zijn indien dit soort werkzaamheden werden uitgebreid De huishoudraad voelt daar zelf al les voor, maarer is geen geld genoeg. Dit researchwerk is kost baar. Zou men de Huishoudraad hiervoor subsidie geven, dan is er grote kans, dat dit rendement ople vert in de vorm van besparing van aanschaffingskosten van een groot aantal huishoudelijke artikelen. Het zou dan zo moeten worden, dat vrouwen, die zich een gebruiks voorwerp willen aanschaffen, kij ken of dit door de Huishoudraad is goedgekeurd. Deze kant moet de Huishoudraad op en laten de vele daarbij aangesloten vrouwenvereni gingen haar tijd liever niet versnip peren aan boekjes, die van weinig practisch nut zijn. Laten we het leven niet nodeloos gecompliceerd ma ken en laat ieder op zijn tijd gerust een schoensmeer-insmeerder van een paar kwartjes kopen. Zo'n ding gaat tien a vijftien jaar mee. I" T treft het nietzeggen de leraren bedenkelijk, vandaag maken we grafkransen; maar als u wilt kijken^hoe we het doen... Wel. waarom niet? Grafkransen zijn niet opwekkend, maarkijk daar zijn ze bezig, veertien jongens en meisjes, ieder met een ijzeren hoepel, waaromheen nat mos is gewikkeld. Allen hebben ze een mand losse bloemen meegebracht, verse nog vochtige bloemen en ieder voor zich is zwijgend en ijverig in de weer. In 't mos wor den stuk voor stuk de bloemen gestoken: wijnro de en paarse chry santen, purperen kardinaalshoedjes, sombere coniferen stralende gele dahlia's, blanke sneeuwbes. Vroe ger waren graf kransen altijd wit, nu zijn er felle kleuren bij. Pas op. zegt de leraar tegen een uitbundige leer ling. dit gaat veel te bol staan, het wordt veel te hoog. platter, veel platter met hier een touffe méér in elkaar! We zijn op de bloemsier-cursus in Utrecht, die nu voor het vierde f jaar gegeven wordt aan leerlin gen uit Groningen en Den Bosch en overal vandaan. Iedere week is er een cursusdag, 's morgens prac- tijk, 's middags theorie. Volledig heet het: Tuinbouwvakschool voor de bloemsierkunst, uitgaande van de Contact Commissie uit de Ko ninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde ter Behartiging van onderwijsbe- langen in de Provincie Utrecht Het zal wel zo moeten heten, maar wat een monsterlijke mondvol en dat nog wel voor zoiets lieflijks als dit: het werken met al die zonnige bloemen. Men kan zien dat deze ionge mensen stuk voor stuk pro beren iets persoonlijks van hun werkstuk te maken, met kennelijk artistiek genoegen zijn ze aan het rangschikken en samenvoegen. Vanmorgen maken ze dus graf kransen, de volgende week bruids- bouquetten, of misschien kerst bloemstukken; ze leren kamers versieren en zelfs hele straten en optochtwagens, ze leren manden vullen, corsages maken, etalages inrichten, dat gebeurt allemaal in de practijkuren, maar 's middags gaan ze met de tekenleraar op ex cursie naar het Museum om iets over gotische- en renaissance-stijl te leren, öf ze krijgen les in no menclatuur de plantennamen dat is op zichzelf een veelomvat tend vak, zo'n sneeuwbes bijvoor beeld heet symphonicapus racemo- sus, wat vreselijk om van al die bloemen en planten de Latijnse naam te moeten leren, maar ja. het hoort erbij. Ook krijgen ze materialenkennis van aardewerk, potten en pullen en vazen, ze le ren de verzorging van alle kamer planten en maken excursies naar grote kwekerijen. En zelfs de sa-' gen en legenden die met de bloe mennamen verweven zijn, worden hun terloops tussen de lessen door, verteld. Na veertig cursusdagen hebben ze dit vak onder de knie Is er een examen aan verbonden? Nee, wel wordt een diploma uitgereikt. En wie de hele cursus heeft door lopen kan gemakkelijk het zoge naamde examen Aalsmeer halen, dat is het bloemisten-midden standsexamen. Maar wat doet u met al deze grafkransen? Veertien grafkran sen! Die leggen we altijd bij het monument op het Domplein. Alle andere bloemstukken, die we ma ken, gaan naar de ziekenhuizen. De leerlingen moeten zelf de losse bloemen meebrengen, ja ook de kostbare bloemen, maar dat lykt erger dan het is: ze werken im mers allemaal al bij een kwekerij of in een bloemenwinkel. En het is zo leuk voor hen, om ook zelf het materiaal uit te kiezen. Het leek ons een mooi en poë tisch vak: Bouwen met bloemen. SINDS enkele dagen heeft dikke zusje een prentenboekje. Een kleintje, met een keihard kaftje en gekleurde plaatjes. Er staan versjes in. Ze gaan over Kaatje Uil, die ziek is £n niet in bed wil blijven. Totdal dokier Ekster zegt: „Geen kuren, ik zal jou wel een werkster sturen: een Tootje Eekhoorn, uit het bos". Dus doet Kaatje een dutje An haar vuile uilen-hutje, naast haar op het bedde- plankje, staat een flesje met een drankje Dikke zusje kent een paar zinnen van buiten en die moeten de lappen schepselen, vooral de twee beren, kwartieren lang horen. Oude Pietje hoeft met. Hij heeft geen oren, heeft ze laatst ontdekt. Hij heeft alleen maar een gebreide muts en daar onder zit geen hoofd. Maar al kent ze de zinnen, Kaatje Vil zelf blijft iets, wat ze niet door grondt. Dat ronde bruine gezicht, dat haar aankijkt uit het boekje, is haar nog niet vertrouwd. Op een dag echter moet ik óók naar bed met een das om m'n hoofd en een drankje. De dokter zegt, geen kuren, anders kan het nog langer duren". Omdat het boven door de ruiten en de stopverf heen waait, brengen ze m'n bed beneden, tot vlakbij de potkachel. Daar lig ik, als luie Hans uit het sprookje. Zoon tje vindt zoiets wel een verzetje, maar dikke zusje protesteert. „K\jk dan in je boekje." zegt de werkster. „Je mamma is nou Kaatje Uil. ja, heus dat is je Mamma." „En u bent Tootje." roept zoontje. „U krijgt straks geen geld, maar wel een beukenootje Dikke zusje zit er stilletjes bij, het gaat haar te snel. Maar 's middags ivordt er een kindje bij ons gestald Een rneisje: de moeder moet naar de tandarts. „Laat ze maar boven spelen," zea ik, „houd haar vooral uit de gang. Zo wordt het dan even stil in huis. De potkachel heet Godin. Die naam staat in schrijfletters op haar rode. gloeiende buik. Ik lig er tevreden naar te staren, als er iemand bin nenkomt. Doch omdat het stil blijft, kijk ik om en daar staat dikke zusje met het gestalde kindje. Ze heeft het bij de arm en ze wijst naar mij als was ik Guliver op het strand. Als ik me opricht en wat vriende lijks wil gaan zeggen, hollen ze al lebei naar de gang. Omdat ze de deur open laten, hoor ik ze toch. Ze maken van die piep geluiden die alleen meisjes maken, als ze pret hebben. Opeens zegt het gestalde kind: Maar dat is geen Kaatje Uil. Dat is je moeder met een lap om. Lekker..." En daarop stommelen ze voldaan naar boven..." BIBEB. MIDDEN onder het stofzuigen werd er gebeld. Een pakket, waaruit twee oren en twee lange pluche voeten staken. Het was niet moeilijk te raden, wat er in zat en van wie het kwam: We hebben een kennis, die van Buffelen Ganzeneb heet, die een jacht heeft gepacht, en die het surplus aan hazen en ever zwijnen per post onder zijn vrinden verspreidt. Mijn eerste gedachte was: Aach> is ie dood? Zou er niets meer aan te doen zijn, een dieren arts bellen? Maar wie twee dagen in een post pakket heeft gezeten, is wel dood; het beest rook ook dood. Ik zal hem begraven, dacht ik. In het plantsoen. Schoolkinderen zullen chry- santjes op zijn grafje zetten en we zullen zin gen van: lief hazenhartje. Toen mijn man thuis ku^m, zei hij: Ha. bout! en begon op slag te watertanden. Hoe iemand watertanden kan bij het zien van een in weerloosheid gedood schepsel, het is mij een raadsel. Het bewijst alweer, hoe veel grover mannen zijn dan wij. Geschikt van van Buffelen Ganzeneb, zei hij. Je moet 'm mijn moeder laten klaarmaken, die kan dat prima! En hij staar de smakkend in het verleden. Je moeder komt er niet an! zei ik schril. Zijn moeder iets klaar maken, ja, dat ken ik. Hutspot kan ze ook zo prima. Ze zet het vóór hem neer met een blik van: hier jongen, stumper, zeven jaar lang heb je haar varkensvoer moeten vreten, dat je moeder je nog eens wat mag toestoppen. Ik begreep dat de haas. dood als ie was, knaagde aan de peilers van ons huwelijk. Ik zal hem zelf bra den, zei ik. Volgens een Frans recept, met bourgonje en cham pignons en ik voelde dat het water me in de mond kwam. Nu volgde de kwestie: Wie zul len we vragen. Die haas is vonr zes personen zei m'n man. We moeten er echt een etentje van maken. Heb je een braadslee. Natuurlijk weet een man na ze ven jaar niet. of zijn vrouw een braadslee heeft En of. zei ik, ik heb een braadslee voor twee her ten. Wat denk je van Arnold en Lies, vroeg hij. Zou het daar wel aan besteed zijn? Dan de van Elferens. Die zijn toch niet meer bij el kaar? Hè? Wat bedoel je. niet meer bij elkaar? Precies wat ik zeg Hij woont toch nu bij hoe-heet-ze? Je bent gek! Ik ga ze meteen opbellen. Ja doe dat vooral. Zeg dan- Als jullie nog bij elkaar zijn, krijg je haas, zo niet, krijg je geen haas. Best, zei hii. dan vraag ik ge woon Jan Klaverheim en de Terpstra's. Je doet of het een prachtcom- binatie is. Ik vind het ook een goeie com binatie. Ik vind het een snertcombina- tie, schreeuwde ik. De Klaver- heims lezen de Groene en de Terpstra's lezen Elsevier. Daarom kunnen ze toch wel al lebei haas lusten? Ja maar ze krijgen er ruzie over en de vrouwen hebben ma'ai één gesprek, gezwellen en mag netiseurs, en dat allemaal bij mijn haas! Goed, goedzeg jij 't dan maar. Een uur lang speelden we met echtparen of het gekleurde blokjes waren. Eindelijk voegden we ons in Arnold en Lies en de Terpstra's. Wanneer? Morgen, zei hij. Wat denk je dat ik dat klaarspeel? De kamer moet gedaan, zilver ge poetst. ik moet op de grote was wachten, van alles lenen, van al les kopen, nee morgen over veer- tie dagen. En de haas dan? Hij had gelijk. Nog veertien dagen het lijk in huis, dat ging niet. Laat me 's even rekenen, zei ik en nam een papiertje. V/at doe je toch, vroeg hij. Die haas kost ons drie honderd gulden, zei ik en rekende hem voor: Moccakopjes, compoteschoteltjes, Truus om te helpen, de poelier om te villen, wijn. boter, siga ren, vruchten, borrels, zoutjes en een jurk. We keken elkaar aan. Even la ter stond ik bij Arnold en Lies op de stoep. Ik kom jullie een verrassing brengen, zei ik. O maar wat ontzettend 'aardig, zeiden ze, terwijl ze de pluche poten aanpakten Teruggaande bedacht ik, hoe zii nu het hele scala van hazekoorts- verschijnselen door moesten. En hoeveel zaliger het is te ge ven, dan te ontvangen. ANNIE M. G. SCHMIDT (Advertentie 1. M.) 55 (Van een onzer verslaggevers) Bezigheidstherapie is b(j de ver pleging en genezing van patiënten een zaak van betekenis geworden. Vooral In de sanatoria vindt deze therapie ruime toepassing. Het bezig zfjn van de patiënt met hand werkjes leidt de gedachten af en neemt een gevoel van minder waardigheid weg. In Het Baken van de Utrechtse- weg is tot en met Zaterdag te zien. wat er alzo door zieken werdt vervaardigd. Dat is niet weinig. Bovendien getuigt het tentoonge stelde van goede smaak. Tal van voorwerpen zijn artistiek. De leid ster van dit werk is niemand min der dan mcj. Henriëtte A Drost, directrice van de weefschool Het Baken. Er is ditmaal werk bijeenge bracht van patiënten van de sana toria ..Sonnevanck" te Harderwijk. „Zandhove" te Zwolle en van leerlingen van de weefschool. Deze leerlingen gaven gistermiddag, tij dens de officiële opening van de expositie, demonstraties van de verschillende weeftechnieken. Ook op het gebied van de weefkunst valt in de sfeervolle zaaltjes van Het Baken veel te genieten. Mevrouw G. Bergsma-Haan. de echtgenote van de geneesheer-di recteur van „Sonnevanck". leidde de expositie bij de aanwezigen in. Zij betoogde, hetgeen in de aan hef van dit stukje is gezegd en bracht hulde aan het werk van mej. Drost en haar assistenten. Mej. Drost belichtte nog de groei van het werk. dat aarzelend in 1936 is aangevangen, maar nu steeds groter vlucht neemt. In Het Baken kunt U terecht om een keuze te maken uit tal van aardige geschenken. Er is pitrict- werk. maar ook op ander gebied vindt U er veel van uw gading. Ooh voor U ligt er een De eerste druk (15.000 exc.) van dit fraai uitgevoerde boek van 256 pagina's met 70 exclusieve 70 sportfoto's, was in één maand uitverkocht. De tweede druk is juist van de binderij gekomen. KAREL LOTSY schreef er een voorwoord b(j Door de uitvoering en lage prijs is het een uitermate goed Bestel nog heden bij onze bezorger (ster) of bij de boekhandel. DE PRIJS BEDRAAGT SLECHTS 2.45 Voetganger komt ten val Toen de voetganger B.. nabü de Varkensmarkt, de Langestraat over stak, naderde op hetzelfde moment uit de Arnhemsestraat de wielrij der W. Vermoedelijk door de slag regen merkte deze de voetganger niet op en reed pardoes tegen hem aan. De heer B. kwam te vallen. Hij werd door de agent, die de ver- keersinstallatie bediende, naar dc G.G. en GJ3. gebracht, waar bleek dat hij een pols had gebroken. Advertentie (1. M J Hoe de mensen ook over Je denken. Hoe ze je ook trachten te krenken Trek je er niets van aan, Laat hen stil begaan. Maar laat Je een Tip van Bootz inschenken. 'n TIP VAN BOOTZ HrW.v. O. te Apeldoorn ontv. 111. Tip Een Rubens terug uit Amerika Een beroemd schilderij van Ru bens dat in 1945 als souvenir ge kocht werd door een Amerikaans soldaat voor 150 dollar, zal bin nenkort weer in het gemeente museum van Düsseldorf prijken. Het schilderij een voorstelling van St. Catharina, hangt momen teel in het County Museum te Los Angeles. Nog steeds vraagt men zich in Düsseldorf met ver bazing af, hoe de man die het schilderij aan de Amerikaan ver kocht, in het bezit kwam van het waardevolle doek. Gedurende de oorlog was het buiten de stad verborgen geweest uit vrees voor bombardementen. ONZE APARTE COLLECTIES ZIJN OPNIEUW AANGEVULD TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN. Enige voorbeelden: JERSEY BLOUSES apart model 24.75 RUITROKKEN zuiver wol 14.75 AMERSFOORT naast Grand Theatre. De juiste bril maakt juist, dat wat U doet opvallen te midden van an deren. DE JUISTE BRIL VINDT U ZEKER bij Fa. WILLEM GROENHUIZEN J uwelier-Horloger Opticiën Leverancier van alle Ziekenfondsen LANGESTRAAT 43 AMERSFOORT. is verstandiger en economischer dan U mevrouw, die dagelijks merkt dat we in een dure tjjd leven? LAAT PW INVLOED GELDEN Schrijf een doelmatig geschenk op Uw verlanglijstje. Om U een handje te helpen, vraag: Een keurig SLAAPKAMERKLEEDJE va. 6.45 Een VELOURS TAFELKLEED met Perzisch dessin vanaf 19.75 Stuur Sint voor een welkome practlsche surprise naar: Uw leverancier voor al Uw woningtextiel LANGESTRAAT 22 TEL. 6166 vindt U bij: Alle soorten Speelgoederen voor jongens en meisjes. Een grote sortering in allerlei giftart. voor grabbelton of toegiftvanaf 6 cent. (Voor scholen en verenigingen speciale prijzen) Ook voor HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN in elke vorm en Iedere beurs. BEZOEK OOK ONZE EERSTE ETAGE. De grootste sortering ter plaatse in? TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN in meer dan 50 verschillende soorten. SOLA MASSIEF in alle nummers uit voorraad leverbaar. (Nog steeds oude prijzen). THEEBEURZEN. NAAITAFELS practische ge schenken enz. enz. DOET UW VOORDEEL BIJ LANGESTRAAT 76 AMERSFOORT lllllllllllllllllltttllllllll! C A D E A U X van blijvende waarde. Thee-, ontbijt- en eet serviezen. Een buitengewoon grote keus. !!III1IIII!!I!I!III1IIUIIIIIIIIIIHHIIIIIIIII1I!III!IIII1!II MET GROTE VOORTAS geh. gevoerd, als 18.75 en 15.95 Verder een keur- collectie klasse- LEDERWAREN in a 11 e prijzen LANGESTRAAT 105 precies t.o. de Groenmarkt TELEFOON 5071 Oud»le adres ter plutee. it Een mooie das, in een originele verpakking jl OM BRAT. •Niiyccn LANGESTRAAT 29 AMERSFOORT TEL. 4879 Een dankbaar en bijzonder een NYLON BLOUSE Wij brengen een assortiment van 10 kleuren, 90 c.m. breed GEKLEURD f 12.45 WIT f 10.95 p. meter. ■VVVWVVlArVVWVVVVWVWVWVVVWVWVVWVVWWVVVVVVWVVWVVWVVWU\VV\eAeAWWS

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 7