tranar Mensen willen vliegen als de vogels Twintig zinnen met „spiegel woorden Stoute prinses Annabel r Inktvissen zijn géén vissen ARTHUR RAMSOME v.J Een verrassend slotmotief \Eén meisje en vele mannend #4rBAS8®* Ook kinderen itt Zaterdag 24 Nm ember li!51 7. Er was eens een prinsesje en ze heette Annabel; Nu moet je heel goed luisteren, naar wat ik je vertel: Ze had twee blonde vlechtjes en een kroon van diamant En 's avonds ging ze slapen in haar gouden ledikant. De koning en de koningin vertelden dan verhaaltjes Ze werd in slaap gezongen door twee witte nachtegaaltjes, En meestal was ze lief en zoet, en ieder die haar zag Hield heel verschriklijk veel van haarmaar niet op Zaterdag! Want telkens, iedere week opnieuw, op Zaterdag, let wel. Dan was ze boos en prikkelbaar, die kleine Annabel, Dan sloeg ze alles kort en klein, dan ging ze aan het schreeuwen En maakte net zoveel kabaal als zes en twintig leeuwen! De koning en de koningin die zeiden op een keer: „Nu moeten we er iets aan doen, nu gaat het heus niet meer! ,,Zij heeft wéér zes lakeien in hun grote teen gebeten! „We zullen vragen of Merijn, de tovenaar, komt eten!" De tovenaar Merijn, dat was een grote tovenaar, Hij zou 't prinsesje wel genezen van haar boosheid, reken maar! Daar kwam hij dan, op Zaterdag, daar stond hij op de stoep, Ze gingen prompt aan tafel, bij de vermicelli-soep, „Wel," zei de tovenaar Merijn, „hoe maakt u het, prinses? Hoe gaat het met de aardrijkskunde? En pianoles 't Prinsesje keek hem even aan. Ze nam haar lepel beet En smeet hem met de soep naar 't hoofd. De soep was gloeiend heet! Die arme tovenaar! Zijn haar zat vol met vermicel, Zo'n kribbekat, zo'n akelige, stoute Annabel! De koning en de koningin, met tranen in hun ogen. Probeerden om de tovenaar voorzichtig af te drogen. „U ziet het zelf!" zo zeiden ze, „het is weer Zaterdag! „Dan is ze toch zo prikkelbaarons dochtertje, ach, ach!" „Wat prikkelbaarzo bulderde de tovenaar Merijn, „Ik zal dat snertkind wel eens leren, prikkelbaar te zijn!" Hij zwaaide met zijn toverstaf, en toen opeens, jawel, Daar zat een heel klein egeltje, inplaats van Annabel. De tovenaar verdween door 't raam, datzelfde ogenblik, De koning en de koningin, die gilden van de schrik. Ze huilden en hun tranen vielen in de gouden borden Nu was hun kleine Annabel een egeltje geworden! Een egel vol met stekeltjes, wie had dat ooit gedacht, Maar net als and're avonden werd zij naar bed gebracht, De koning en de koningin vertelden haar verhaa.ltjes En net als anders zaten daar de witte nachtegaaltjes.... Wat deed de tovenaar Merijn? Hij ging naar zijn kasteel, Hij kroop in 't bad. hij nam een boender met een lange steel, En waste al de vermicelli-slierten van zijn hoofd, En gek, toen hij weer schoon was, ivas zijn woede ook gedoofd! „Ik ben wel heel erg hard geweest," zo dacht hij bij zichzelf. ..Kan ik er nu nog iaat aan doen? Het is al kwart voor elf!" Hij deed zijn grote vleugels aan, en zo, dat niemand 't zaq Vloog hij terug en kwam bij 't raam, waar 't egclkindje lag. En 's morgens vroeg, wie lag daar in haar gouden ledikant, Met kleine blonde vlechtjes en een kroon van diamant? Dat was geen egelkindje, maar 't prinsesje Annabel, De koning en de koningin, die zeiden: „Wel, wel, wel!!!!" En 't mooiste is: 't prinsesje is nu altijd even lief. En Zaterdags? Dan ook. Wat zeg je daarvan? ASJEBLIEF! ANNIE M. G. SCHMIDT „Rookgordijn" brengt vijand in de war Mag ik dat eerst eventjes zeg- gen: inktvissen zijn geen vissen, maar slakken. Hun schelp zit niet om, maar in het lichaam en doet dienst als een soort ruggegraat. Rugschild wordt de inwendige schelp genoemd en dat rugschild geeft stevigheid aan het weke lichaam van de inktvis. Zulke rug- schilden vind je vaak genoeg op het strand; ze worden verzameld en aan vogelhandelaren verkocht; dan heten ze geen rugschild meer, maar zeeschuim. Zo'n stuk zee schuim wordt inleen vogelkooi ge zet, de kanariepietjes pikken ervan en omdat het zeeschuim uit kalk beslaat, eten dus de vogeltjes kalk en kunnen daarvan een dop om hun eieren maken. Zo. dat is dat. Maar nou de inkt van de inkt vis. Natuurlijk is het geen inkt. de juiste naam ken je misschien wel: sepia. Met sepia van de inktvis werd vroeger geschilderd, in alle musea worden sepia-tekeningen van grote kunstenaars bewaard. Sepia is bruin; de inktvis heeft op z'n buik een zakje vol er mee zit ten. Hij gebruikt het als hy in levensgevaar verkeert. Tegenwoor dig wordt sepia m een kleurstof fen-fabriek gemaakt. Is een inktvis in z'n gewone doen, dan zwemt hij gewoon voor uit, maar moet het dier vluchten, dan schiet hij met een vaartje van nul komma zoveel achteruit. Maar hij doet nog meer: hij perst een flinke scheut inkt, sepia, uit dat zakje op z'n buik. Ineens is er dan een donkere waterwolk in de zee. juist tussen hem en de aan schietende vijand. De inktvis legt als het ware een rookgordijn en verteld. Hij is de man, die zich in een stalen kogel aan een stalen draad bijna een kilometer diep in zee laat zakken. In de wand van de kogel is een raam. waar hij doorheen kijkt. Natuurlijk is op die diepte de oceaan zo donker als 't maar kan. Geen nood: de Ame rikaan steekt onderwater een ster ke schijnwerper aan en kijkt naar buiten. Nooit vermoede dieren zwemmen hem voorbij, kleine en grote! Dieren die lichtgevende or ganen bezitten en dus in hun eigen licht zwemmen, dat ze ook kun nen doven. Ook daar vertel ik nog eens van. Maar nu die garnalen, waarvan ik sprak. Als die in moeilijkheden komen en in uiterste nood moeten vluchten, dan spuiten ze natuur lijk niet een wolk inkt de vijand tegemoet. Daar in die donkerte heeft dat geen zin. Nee. ze gooien eenhele wolk lichtgevende stof in het water en achter al dat licht schieten zij weg. de duisternis in. Je zult begrijpen, dat de vijand van die garnalen niet door het licht de duisternis in kan kijken. HENK VAN LAAR Iedereen heeft er wel eens naar verlangd als een vogel te kunnen vliegen. Sommigen mensen hebben gedacht: „Als ik maar vleugels had, dan zou het wel gaan". En toen zijn ze aan 't knutselen geslagen, maanden ja, zelfs soms jaren lang. Het oudste voorbeeld van zo'n man, die een paar linnen vleugels maakte, gesteund door bamboes (een soort riet) is dat van mijnheer Sarazin, uit Byzance. Hij bond die dingen aan zijn armen en benen en hoep, daar vloog hij de lucht in! Dat was in 1178. Men heeft niets meer van hem gehoord In 1300 was het een Rus die aan de tsaar zijn vliegkunst toonde. Maar de tsaar liet hem. na het dalen onthoofden, want hij wilde niet dat er ook maar één man „gro ter" was dan hijzelf. En zo zijn er in die oude tijden meer mensen geweest, die iets der gelijks probeerden. Olivier, een monnik, die zijn benen brak toen hij op de grond kwam, en een slo tenmaker Besnier, die er in 1678 goed af is gekomen. In 1742 pro beerde een zestigjarig heertje, de markies De Bacqueville het eens. Hij wilde over de rivier de Seme vliegen. Hij sprong uit zijn huis, dat aan de kade stond. Het zou prach tig zijn gegaan, als hij niet tegen de mast van een boot was gestoten, waardoor hij zijn benen bezeerde. Toen kwam in 1800 generaal Res- nier op de proppen, die betere vleu gels maakte. Ze leken werkelijk veel op die van een vogel. Maar toch bleek hij geen vo^el te zijn, want hij viel pardoes m het wa ter. Op zijn 72-ste verjaardag pro beerde hij het nog eens, brak een paar benen en hield er toen maar mee op. De een na de andere uitvinding werd er gedaan, maar toen kwam het vliegtuig, en die kinderlijke vleugels raakten wat in het vergeet boek. „Maar wat waag je in zo'n vliegmachine", dacht toen de Rus Schmidt, en hij vond de parachute uit. De Amerikaan Clem Sohn. die op vouwbare en rekbare vleugels tus sen zijn armen en benen spande, werd op slag beroemd, maar helaas stortte hij tijdens een vlucht te Parijs naar beneden. Dat was in 1936. De laatste „vogelmens" ging in 1950 de lucht in Hij sprong uit een vliegtuig vanaf een hoogte van 3000 meter, met een parachute die met nvlon-zijde was genaaid. Hij droeg een helm, een vliegeniersbrii en schoenen met verende zolen. Hij zweefde eerst tot 500 meter boven de grond en kwam toen onder dave rend applaus van de toeschouwers naar beneden. Zo zijn dus bijna duizend jaar de mensen bezig vogels te worden. Maar ze zullen nimmer slagen. Want de mens kan wel zweven, maar nooit vliegen! En daarmee moet hij maar tevreden zijn! JANINE. verbergt zich daarachter; hij neemt de kans waar om cr van door te gaan. Niet alle inktvissen doen zo; cr is een kleintje dat het misschien nog slimmer doet Inktvissen kun nen van kleur veranderen (daar vertel ik een andere keer over), ze kunnèn eeu donkere en lich tere huidskleur aannemen. Zodra die kleine inktvis in de narigheid komt. maakt hij zich zo donker mogelijk, bij zwart af. Misschien dat de vijand hem nu niet ziet. de kleine, donkere inktvis steekt wei nig of niet af tegen de bodem van de zee. Ziet de vijand hem tóch. £n schiet hij toe. dan geeft de klei ne inktvis bliksemsnel een kleine V'olk inkt af. verandert zelf even snel van donker in heel licht en springt opzij. De vijand kijkt het wolkje inkt voor het zwarte inkt- visje aan en werpt zich er op. Mis natuurlijk! Net zo, maar tóch heel anders, doen sommige garnalen. Van die dieren heeft de Amerikaanse na- tuur-onderzoeker William Beebe Het eiland, dat de zeelui hadden ontdekt, lag bij de Westelijke oever, niet precies tegenover hun eigen eiland, maar een eindje ver der naar het Noorden. Zij besloten onmiddellijk niet naar huis te zeilen, maar een eindje verder het meer op te laveren om dit nieuwe eiland van wat dichterbij te be kijken. „Laten we door de straat zeilen tussen het eiland en de kust," zei Tittie. „Daarvoor is geen plaats," zei Jan, ..zeker niet om te laveren. We zouden er wel door kunnen varen als het water er diep ge noeg was, maar er liggen waar schijnlijk rotsen. Ik ga er niet doorheen met het zeil op. Maar we zullen naar het eiland varen." Zij laveerden naar hun eigen eiland en toen naar het nieuwe eiland, dat ze juist hadden ont dekt. Het was heel klein. Er wa ren niets anders op dan rotsen, heide en twee dode bomen. Een van de bomen was omgevallen. De andere stond nog overeind. Vele takken waren gebroken en er zaten geen hladeren aan. Maar in plaats van bladeren zat er iets anders op de kale boom. Er zaten drie donkere vogels met lange halzen op de takken Tittie keek er naar door de verrekijker. „Zij hebben halzen van rubber," zei zij. „Daar is er nog een." zei Rutger. ..Die heeft iets in zijn snavel." Een vierde vogel vloog op van het meer met een glinsterende vis in zijn snavel. Hij ging op een van de takken zitten, gooide zijn kop ach terover en slikte de vis in. De andere vogels zwaaiden met hun lange halzen en gaapten. „Wat zijn het?" vroeg Rutger. „Aalscholvers." zei kapitein Jan. „Echt?" vroeg Tittie. „Dan zijn we waarschijnlijk in de buurt van de Chinese kust. De Chinezen heb ben aalscholvers die ze africhten om vis voor hen te vangen. Ik heb er een plaatje van gezien." Toen „De Zwaluw" naderbij kwam. zagen ze een van de aal scholvers omlaag vliegen naar het water, gevolgd door de andere drie. Zij telden vier vogels op het water. Plotseling waren er nog maar drie. Toen kwam de vierde weer boven. Even later verdween een tweede, een andere. Toen kwam er een bo ven met een vis en vloog terug naar de kale boom. „Ze vissen", zei Tittie. „ze zijn aan het vissen". „Op onze kaart", zei kapitein Jan, „zullen we dit eiland het Aalschol verseiland noemen". Toen „De Zwaluw" dichter bij het eiland kwam vloog de vogel op de boom weg. Het was een grote, don kere vogel met een streepje wit on der zijn kin. De andere drie op het water zwommen snel weg. waarbij alleen hun koppen en halzen zicht baar waren. Toen verhieven zij zich ook van het water en vlogen de eerste achterna. „Zullen we er landen?", zei Rut ger. „Het is niets dan steen", zei Jan. „Laten we teruggaan en thee zet ten". zei de stuurman. „Opgepast!", riep Jan en De Zwa luw" zwenkte Hij liet de schoot vie ren en „De Zwaluw" snelde in de richting nn de Zuidelijke punt van hun eigen eiland. Toen de kapitein oploefde in de opening tussen de bui tenste rotsen liet Suze het zeil neer en zij peddelden „De Zwaluw" veilig de kleine, beschutte haven in. Uit het Engels vertaald door Jac. v. d. Ster Na hun avondmaal gingen zij met de kijker naar de uitkijkpost. Tot het donker werd konden zij de aalschol vers in de boom op het Aalscholvers eiland zien. Maar zij zouden niet hebben geweten wat het waren, als zij ze niet van dichtbij hadden ge zien Zij lagen plannen te maken alsof ze hun hele verdere leven op het eiland zouden doorbrengen. „Eigenlijk", zei kapitein Jan, „moesten wij wilde geiten schieten om op te eten". „Maar die zijn er niet", zei Suze. „En we hebben geen geweer", zei Rutger. „Het is natuurlijk goed en wel om proviand te hebben, vooral biscuits", zei Jan .'.Dat hebben alle ontdek kingsreizigers. maar zij krijgen toch hun meeste eten door te jagen en te vissen. Morgen gaan we vissen en zullen we leven van de vissen die we vangen". „Ik wou dat we een tamme aal scholver hadden", zei Tittie. „We hebben hengels", zei Jan. (Wordt vervolgd) wjj de sigaar", zei Paul. „Dat weet ik. Dat is juist zo rot. Alsof we wat met haar hebben. Ik zou d'r niet willen aanraken, al kreeg ik haar cadeau". „Ik ook niet". „Nou, dét is aardig van jullie!" protesteerde Curly. „Wel verdraaid", zei Paul. „voel je je daardoor dan niet veilig?" „Maar je hoeft niet over me te praten alsof ik een zwerfkat ben Een meisje denkt toch al tijd „Denk dat dan maar eens een andere keer", adviseerde Buzz, „voorzover het ons betreft ben Je zo veilig als in een klooster Zeg. ik denk dat ik het bovenop wel zo kan laten". „Ja, ik heb wel wat briljantine om het glad te plakken". „Dan zijn we bijna klaar. Wat moeten we met al dat haar doen?" „Dat doen we in een krant en gooien het in de kachel. Tenzij ze wil, dat wij een paar krullen in een medaillon doen en die om on ze hals dragen". „Hou je mond", zei Curly kwaad. Buzz ging rechtop staan en knip te met de schaar ln de lucht: „Luister Paul. weet je wat we no dig hebben? Getuigen! Als we ge tuigen hebben kan de Universiteit ons niets maken". „Wat bedoel je met getuigen?" „Nou, getuigen dat we niet ehnou, dat we fatsoenlijke bedoelingen hebben". „De weg naar de hel Is er mee geplaveidHoe krijg je daar nou getuigen voorEen stel letje helderzienden huren?" „Niet zwammen. Kijk: door deze hoofddeur komen maar vier ande ren binnen. Jij en ik; en Brough- ton en Janeway boven en Payne, en Laval hier aan de andere kant van de hall. Als we nu eens alles aan de anderen uitlegden cn ze mee lieten doen. Als we dan ge snapt worden kunnen we met ons allen naar de Baas gaan. Hij zal zes man eerder geloven dan twee". Paul gooide zijn sigaret in de asbak. „Ik weet het niet, Buzz; dat idee van jou zou de zaak alleen nog maar ingewikkelder maken „Maar denk eens hoe we gedekt zijn als we worden gesnapt". „Het is net zo gemakkelijk om er zes mensen uit te gooien als twee". „Ja, maar als we allemaal kun nen zwéren dat „Oké, ik durf voor jouw bedoe lingen mijn hand in het vuur te steken en jij voor mij ook wel, maar voor de rest nietvoor Broughton zeker niet". „Ach, joh, die vent is oké. Voet bal-type. Een beetje dom. maar hij kijkt wel uit om iets verkeerds te doen. Janev/ay is lastiger. Maar ik weet hoe ik hem aan moet pak kenhij zit in de roeïploeg en het seizoen staat voor de deur „En de andere twee?'1 ..Payne en Laval. Niets met ze aan de hand. Gegarandeerd vrij van caffeïne. nicotine en onreine gedachten. Zij zijn nuttiger dan de Advertentie rl. M.) Stel een HUISONDERWIJZER aan Een privilege voor bevoorrech ten? Weineen! De Bekende Schriftelijke Cursus R.E.S.A. Hilversum staat altijd voor U klaar. Resa leidt met succes schriftelijk op voor het Mid denstandsdiploma, M. B. A., Practijkexamen Boekhouden en Handelscorr. (Ned., Fr., Eng., Duits en Spaans), Boek houden M.O. en S.D.P. Hoofd correspondent en V.T.H.-diplo. ma (Fr., D. en Eng.). Vraagt ons prospectus 1951. Cur susadres: Soestdijkerstraatweg 83, Hilversum. rest, want het zijn model-studen ten. Dure jongens". Curly keek Buzz aan. Haar ge zicht was ronder nu de krullen weg waren. „Ik moet nog wat aan het haar bij de slapen doen", zei Buzz, die weer aan zijn werk dacht. „Nou Paul, wat denk je ervanZit STIL!!!". „Ik weet het niet. Het is net of je een geheim in een microfoon ver telt." „Ziezo," zei Buzz en hij nam de handdoek voorzichtig van haar weg om het afgeknipte haar niet te mor sen. „Laat me je eens bekijken. Nou zeg, je ziet er vreselijk uit!" Paul Lawton begon te grinniken. „Is me dat even een vermomming," hinnikte hij „Ik denk. dat je jezelf niet herkent.. Misschien w i 1 je je zelf met zo'n hoofd niet eens her kennen." „Heb ik dat even piekfijn ge daan," zei Buzz tevreden. „Nou. Ja, èn nee." Curly keek in de spiegel boven de wastafel Ze draaide zich half om en zag de kartelrandjes aan haar ach terhoofd. Haar lip begon te trillen. „Tja," zei ze met een dun stemme tje. „nu begrijp ik waarom jullie je ziek lachen." „Het is jammer," zei Paul en hij hoopte, dat ze niet ging huilen, „maar het moest gebeuren. In ieder geval zijn we je wat schuldig nu we je dat hebben aangedaan. Nu moeten we je wel redden." Ze keek weer in de spiegel. „Met zo'n hoofd kan me dat allemaal niet meer schelen." zei ze. „Dat groeit weer aan." zei Buzz geruststellend. „Alle kappers werken volgens dat principe en die weten van wanten." (Wordt vervolgd) Voor onze dammers In de ongetwijfeld leerzame afwikke ling van het eindspel Westra uit do vorige rubriek komt een eenvoudig© ressource voor zelfs direct na wit's eerste zet die zwart in staat stelt meteen remise tc maken. De diagram stand luidde. Zwart 2 st. op 1031 en dam op 32. Wit 2 st. op 33 cn 47. dammen op 12 cn 45. De heer Westra speelde als eerste zet 12—26 Enige lezers merkten terecht op. dat zwart nu door te „plakken" met 3238 meteen remise kan maken! Probleem J. Schcyen, Kcrkradc. In de stand: Zwart: 5 st. op 7—23—24—31—35. Wit: 6 st. op 17—32—391011—47 wint wit alleraardigst als volgt: 1 17—11. 25x33 2 11x2 31—37; 3. 2x35. 37x46 4. 35—44, 46x 28; 5. 47—41, 28x46. 6 44x5. De stand doet cr in dergelijke vraag stukken weinig toe Dit soort problemen wordt in de eerste plaats gemankt als franje rondom een bepaald motief. En het slotmotief ls Inderdaad verrassend! Voor het volgende vraagstuk van J. BURGGRAAF te s-Gravenhagc. dat feitelijk meer een partijstand Is. geldt: Wit wint een schijf of de partij. Zwart: 8 st. op 4—1013—17—22—24— 26—35. Wit: 8 st. op 15—33—371041—42— 49—50. Het verloop Is: 1. 33—29. 24x33 gedw. 2 4238. 33x 31. 3. 41—36 35x44 4. 36x9. 4x13: 5. 15x4. Zwart heeft nu twee voortzettingen om te trachten remise te maken: 17—21 of 13—18 Op 17—21 volgt; 6 4x16. 26—31; 7. 49x40!; 31—37; 8 40x341; 37—12A. 9. 16—38 42x33. 10 34—29. 33x24; 11. 5014 gew. A.). Na 37—41 wint wit door 50 —45. Speelt zwart als 5e zet 13—18, dan wint wit met: 6. 4x6, 2631; 7. 49x40. 31—37: 8. 40—34. 37—42; 9 5015. 42— 48 gedw 10. 639 en zwart verliest. Een goede partijstand met aardige af wikkel ütg. Veldmaarschalk Montgomery naar Nederland DEN HAAG. Veldmaarschalk lord Montgomery, de plaatsver vangend opperbevelhebber van de Nato-strljdkrachten in Europa, zal Maandag a.s. naar Nederland ko men voor het voeren van be sprekingen met Nederlandse mili taire autoriteiten. door EDWARD HOPE 6 „Misschien kan je 't haar ook nog friseren als je klaar bent." Probeer jij dat maar eens Kijk, dit gedeelte is schitterend gelukt." „Nu moet je vertrouwelijk voor over buigen en zeggen dat het haar dun om het kruintje wordt....!" „Hou je mondHela, zit stil!!!" „Jij hebt gemakkelijk praten, maar ik word duizelig als ik steeds maar mijn hoofd scheef moet hou den". ..All right. Probeer het dan zó eensZeg Paul. eigenlijk moest ze mijn kamer maar nemen boven. Hier op de begane grond is het veel te gevaarlijk. Dan verhuis ik naar jouw kamer en slaap wel op je sofa". „Daar had ik ook al aan ge dacht „Ze kan hier niet blijven en zich steeds maar achter stoelen verber genPaul, laat me je hoofd eens zien, ik ben vergeten hoe het haar achter de oren geknipt moet worden.O ja. dat is waar ookZe kan mijn grijze plus four aan. Maar hoe het nu met haar voeten en benen moet weet ik nog niet. Ze zal ruimte zat heb ben in mijn schoenenZit STIL!" „Ja. ik heb ook al over haar be nen gepiekerdze heeft typi sche vrouwenbenen. Laten we haar twee paar dikke kousen aantrek- ken". „Da's een goede gedachte. En ik heb nog een paar schoenen die me toch tc klein zijnHé, hou je hoofd eens een beetje zója, goed zo „We moeten haar leren lopen ook Curly draaide zich om cn keek Paul aan. „Hé. hoor eens ,Zit STIL! Wat bedoel je Paul?" ..Nou. dat zie je op het toneel ook altijd. Vrouweneh hoe noem je dat noudie vrouwen wiegen altijd als ze lo pen". „Goed bekeken. Jij kan haar lesgevenKijk eens, hoe mooi dat wordt!" „En de knobbel aan die kant daarhoort dat zo?" „Ja hoor eensik ben geen kapperzo moet het maar....". Buzz knipte zwijgend verder. Paul gaf Curly een sigaret en nam er zelf ook een. Buzz begon vrolijk te fluiten. „ALS ze hier gesnapt wordt zijn Vorige week hebben wij U met centen laten draaien, vandaag mag U woorden omdraaien, niet verdraaien! Laten wij de woorden spiegelwoordcn noemen. De bedoe ling is, dat u in elke zin op de eerste stippenrij een woord plaatst, zodat, indien u dit woord omdraait cn op de tweede stippenrij in die zin plaatst, een logisch geheel ver kregen wordt. Wij zullen even een voorbeeld geven: Om een onna speurlijke legde hij zijn functie moet worden: Om een onnaspeurlijke REDEN legde hij zijn functie NEDER. 1. Een groot van de spe culanten enorme verliezen. 2. Heb je nooit een in je vinger gehad? 3. Je moet die van de vorige noot zingen, sprak de leraar. 4. In de is eenuit ver schillende onderdelen samengesteld. 5. Hij deed een naar vo ren en gaf de kwajongen een om de oren. 6. De man keek geruime tijd voor zich uit; geen wonder, hij zat lelijk in de 7. Toen de boerin haar dicht wilde doen. kwam haar tussen de sluiting. 8. Iedere weggebruiker weet, dat hij niet mag rijden. 9. De psychiater sprak: gerust uw hart uit," maar zij was er te voor. 10. De wielrijder reed met een vaart de in, kwam tc vallen en brak een 11. Het is niet zo erg, dat je in je een begaat, als het maar nooit werkelijkheid wordt. 12. Na lang zoeken men de vermoeide zwerver ln een oud aan. 13. Hij deed de in een doos en gaf het dier wur men te eten. 14. De hengelaar tuurde op zijn haalde plotseling op, maar weer was het 15. Onder het zakengesprek gaf zij haar man een waardoor een in de kabel kwam. 16. Zij wilde de kachel opporren, maar miste daartoe het nodige ge reedschap. „Morgen ik met een een sprak zij. 17. Hij zette zich op de en trok de van de fles. 18. De verspreidde wel enig licht, maar het mocht toch geen hebben. 19. Over een afstand van een halvewas dc weg met besmeurd. 20. De dichte die de toe komst voor ons verbergt, maakt het er niet gemakkelijker op. Oplossing vorige week; „Draaien altijd maar draaien Advertentie (l. M ttNQ het verend bin- J. nenwerkmaar IU JA An ook de deklaag GARANTIE ONVERSLIJTBAAR Wanneer de cent wentelt langs de omtrek van drie. in een drie hoek opgestelde centen, dan draait hij precies driemaal rond. Wentelt de cent langs de buitenomtrek van vier. in een vierkant opgestelde centen, dan draait hij drie en een derde keer rond voordat de begin- stand weer is bereikt. Dekknecht gaf zich uit voor kapitein ter zee LONDEN. De 52-jarige Her- bert Powell, die het in de Britse marine nooit verder had weten tc brengen dan dekknecht en zich niettemin durfde uitgeven voor kapitcin-ter-zec, in welke hoeda nigheid hij voor dc Verenigde Na- tics deelnam aan een conferentie in Bogota (Columbia), werd Vrij dag veroordeeld wegens het on gerechtigd dragen van uniform. Powell kreeg als kapitein ter zee (zijn borst was versierd met 15 medailles, waarvan hij er slechts twee gerechtigd was te dragen), bij de V.N. een baantje van 8400 dollar per jaar en werd naar dc conferentie van Bogota gestuurd als plaatsvervangend technisch ad viseur voor de raad voor haven- vraagstukken. Twee maanden la ter verloor hij zijn baantje omdat duidelijk geworden was dat hij de technische kennis miste en werd naar Engeland teruggestuurd. In een hotel in Park Lane, waar hij niet gedekte cheques had uitge geven, werd hij gearresteerd. Hij kreeg 5 jaar gevangenisstraf. Zwaluwen broeden in November WENEN. Door de ongewoon zachte herfst zijn de zwaluwen in de provincie Salzburg opnieuw gaan broeden. De plaatselijke af delingen van de dierenbescher ming overwegen om, wanneer de jonge zwaluwen er zijn, ze per vliegtuig naar het Zuiden van Italië over te brengen om ze voor doodvriezen te behoeden. (Advertentie LM.) vinden de smaak voorko bederf. Vitamine-tandpasta een product ven de Wybertfabrieken

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 7