Rasschilder en een „tovenaar met kleurschakeringen Felle uitslaande brand vernielt twee étages van woonhuis Belangrijke agenda voor Straatsburgse Assemblée Twaalf brandweerlieden blussen vuur in één uur tijds Goudsmokkelarij van Nederland naar Zweden Voor „ouwe koeien" naar de gevangenis Bij opstanden op Flores 112 doden Rode Kruis helpt Italië Plannen voor een wording op verschillende terreinen Eisenhower's opvolger Ook Z.-Afrika uit V.N.-couimissie? Iraaks defensieplan voor Midden-Oosten QUIRIJN VAN TIEL Belangstelling laatste jaren meer innerlijk gericht 6 Maandag 26 November 1951 I (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. Een brand, zoals in Utrecht in de laatste anderhalf jaar niet is voorgekomen heeft Zondagavond gewoed in de twee bovenste ver diepingen van het perceel Lange Nieuwstraat 6. Om vtff minuten over tien werd er gealarmeerd voor felle, uitslaande brand. Enkele minuten later waren een motorspuit en een IVIagirusladdcrwagcn voor het brandende huis aanwezig. Twaalf brandweerlieden besprongen de uit drie ramen naar buiten loeiende vlammen met vijf stralen water. Een uur later was het vuur geblust. De tweede en de zolderverdieping van het huis waren toen totaal uitgebrand. Wat niet weggesleept kon worden en niet verbrandde ging later toch verloren, vanwege de geweldige wa termassa s die in het huis naar be neden stortten. Op de gangen en trappen van het brandende huis heerste een chaoti sch- ravage. Het licht was dooi kortsluiting in het electriciteitsnet uitgegaan. Met lantaarns voor zich uit zochten de brandweerlieden die met drie slangen het vuur van bin nen uit gingen bestrijden zich een weg naar boven. In de modder- en waterpoel renden de huisbewoners tussen de brandslangen die over de grond lagen heen en weer. Dichte rookwolken kolkten langs de trap pen naar beneden, zo verstikkenJ dat na een kwartier zwoegen een brandweerman half bewusteloos naar buiten moest worden gedragen. Dienstmeisje hoort vlammen het eerst Een dienstmeisje dat de ramen op de eerste étage ging sluiten hoorde boven zich een lawaai alsof er, zo als ze later zei, „met een machine geweer geschoten werd". Op het zelfde ogenblik werd er hard aan de deur gebeld. Twee Utrechtse militairen, die in de Lange Niéuw- straat wandelden hadden de vlam men die langs de daklijst van het huis lekten bemerkt. „Er is brand boven", riepen zij en langs de ge schrokken huisbewoners heen stormden de soldaten W. H. van Leerdam van het Regiment Zware Luchtdoelartillerie en J. Linschoten van het Regiment Grenadiers de trappen op naar boven. Buren had den toen de brandweer al opgebeld. Onmiddellijk na de militairen kwa men ook de brandweerlieden het huis binnen. Op straat werd de Magirusladder uitgedraaid. Een brandweerman klom er op en begon met een ferme straal water door de inmiddels stukgesprongen vensterruiten naar binnen te spui ten. Zeven minuten later volgde een collega zijn voorbeeld. Hij bleef wat lager op de ladder en bespoot voornamelijk de tweede etage. Textiel verbrand In het huis konden de militairen, de brandweerheden en de enkele bewoners die thuis waren inmid dels het schouwtoneel overzien. Op de vier kamers van de tweede ver dieping had het vuur al zo gretig om zich heen gegrepen dat de brandweer het beter oordeelde de deuren naar deze kamers niet te openen. Tocht zou het vuur slechts aanwakkeren en de belendende per celen van het brandende huis in nog groter gevaar brengen. Van de inboedel van twee kellners en een student die daar woonden kon daar om niets meer gered worden. Op de eerste étage lag een grote voorraad textiel opgeslagen van de Utrecht se Textiel Onderneming, een groot handel in tricotages, kousen, sok ken en garens en van de firma Wit- son een partij dames en herenkle ding. In allerijl begon men deze goederen naar lager gelegen ge deelten in het huis te versjouwen maar er kon toch niet voorkomen worden dat vooral van de firma Witson veel goederen verbrandden. de drie zwarte gaten van de ven - sters op de tweede étage zag men nog kleine vlammen en vonken langs de zoldering en het dak krui pen. maar ook dat was gauw afge lopen. Om half een kon de brand weer inrukken. Een brandweerman bleek zijn linkerhand geblesseerd te hebben. De blussingswerkzaamheden ston den onder leiding van de brand weercommandant de heer E. Pries ter. Hij werd bijgestaan door de adjunct-hoofdbrandmeester J. Ol- denkamp. De Hoofdcommissaris van Politie de heer R. W. van Eijk en commissaris W Faber sloegen de verrichtingen van de brandweei gade. Over de oorzaak en de schade van de brand valt nog niets met zekerheid te zeggen Wel staat vast dat behalve de huisraad op de ver brande verdiepingen een partij van tweehonderd broeken verloren ging. (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN. In Zweden is een bijzondere vorm van goudsmok kelarij aan het licht gekomen Goud ter waarde van meerdere millioenen kronen is in de vorm van „zout" (goudsynaide en goudcloride) in Zweden ingevoerd om in plaats van, zoals tot dusver, voor industriële doeleinden te worden gebruikt, te dienen voor het winnen van zuiver goud. Dit voorjaar werden op aanwijzin gen van de Zweedse Nationale Bank enige goudhandelaren gearresteerd, die'over zeer grote hoeveelheden vrij goud beschikten. Het bleek, dat zij samenwerkten met chemische fabrie ken, die goudzout uit Nederland importeerden. Het goud werd weer met grove winst aan emigranten en vluchtelingen verkocht Nederlandse journaliste critiseerde Sukarno DJAKARTA Mevr. A. H. Führi-Mierop, hoofdredactrice van het in 't Nederlands verschijnende blad .Nieuwe Courant' in Surabaya, is Vrijdag gevangen gezet, omdat zij in het nummer van 27 October j.l. critiek had geleverd op de rede van Soekarno op de dag van de V.N. Zij had in een hoofdartikel over Sukarno's overzicht van „de Neder landse koloniale fouten" geschreven, dat de president „oude koeien uit de sloot had gehaald". DJAKARTA. Volgens persbe- xichten zijn bij opstanden, die on langs op Flores zijn uitgebroken, 112 personen gedood en 50 ge wond. In welingelichte kringen verklaart men. dat deze opstanden zijn uitgebroken na een poging tot agrarische hervorming in Adera, een der negen sultanaten van het eiland, tegen de wil van de con servatieve meerderheid. Bijna 3 500 personen zouden uit dit ge bied zijn gevlucht. De politie en het leger hebben maatregelen ge nomen om de orde te bewaren. DEN HAAG. Het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis heeft aan alle Rode Kruis-afdelingen in den lande telegrafisch verzocht om op of omstreeks 1 December maar vöör St. Nicolaas een collecte te organiseren voor steun voor de slachtoffers van de watersnood in de Po-vlakte. Bovendien kunnen bijdragen worden gestort op giro rekening 22120 ten name van het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis te 's Gravenhage, met aan duiding „hulp Italië". Vonkenzuil Een grote schare toeschouwers werd door een aantal politieman nen op een afstand gehouden. Van de Nieuwe Gracht af had men eer. goed gezicht op de brandende ka mers. Een meters brede vonkenzuil sproeide onophoudelijk uit de brandhaard de donkere avondlucht in. In de Lange Nieuwstraat waai de vlammen eerst ver naar buiten lekten walmden dchte wolken blauwgrijze rook de nacht in. af en toe doorspoten met een straal water van de blussers binnen. Tegen elf uur was men de brand meester. De dakkapel van de zol derverdieping tekende zich scheef gezakt en verkoold af in de schijn werper van de ladderwagen. Dour STRAATSBURG. Ter voortzetting van de zomerzitting komen de 125 leden van de Assemblée van de Raad van Europa vandaag voor drie weken bijeen ter behandeling van een uitermate belangrijke agenda. Zelfs al zou de Franse minister van Buitenlandse Zaken. Schuman, om tactische redenen zijn plan voor een Europese federatie nog niet indienen, dan zijn j er toch belangrijke debatten te verwachten, o.u over de toekomstige ver houding tussen de Raad van Europa en de bovcn-nationale organen van het plan-Schuman (kolen en staal) en van 't plan-Plevcn (Europees leger), Katwijkse logger vangt potvis IJMUIDEN. De logger Katwijk 176 heeft Zaterdag alhier een 6.20 m. lang op een potvis gelijkend zeedier aangevoerd, dat 2367 kg woog. Vol gens de deskundigen was het dier een kruising tussen een appical (soort potvis) en een haringhaai. Een vismeelfabriek heeft het beest ge kocht. Het dier. dat onder de En gelse wal werd gevangen, heeft drie netten vernield. Het Duitse parlement heeft zijn achttien vertegenwoordigers in Straatsburg bij voorbaat gemachtigd j deel te nemen ian een constitutie- nele conventie voor het on' werpen i van een Europese federatie. Geen der andere afgevaardigden heeft echter zulke vérgaande bevoegd heden I De raad zal vcrdei plannen be spreken voor het coördineren van i het vervoer in Europa, voor de een- -j T j - making van de agrarische markten heffing van de Nederlands-Indone- op het continent «plan-Pflimlin «n 5,sche Un'= als ™t,e' kan ™rden - - "angevoerd, dat Indonesië zich zou Blijft Indonesië na opheffing Unie in de E.B.U.? DJAKARTA Mr Hakim, direo teur van de Javasche Bank heeft aan „Pedoman" verklaard, dat het nog niet zeker is, of een eventuele op- i -Mansholt) en voor één enkele in s'antie ter behartiging \an de be- i langen van de millioenen vluchte lingen in West-Europa. Andere punten op de voorlopige i agenda zijn: 1) Plannen voor Europese post zegels en de coördinering van P T.T -verbindingen 2) Gelijke sociale voorzieningen 3) Voorstellen om de invoerrech ten in Europa te verlagen. terugtrekken uit de Europese Beta lings Unie. Hij betoogde, dat de deelneming aan de EBU Indone sië enige voordelen oplevert, onder meer dat hot via de Nederlandse banken buitenlandse valuta kan verkrijgen. Terugtrekking zou z. bandelsmoeiiykheden geven met West-Europa, welk gebied van grote betekenis is voor de Indonesische I handel. Persattaché in Z.-Afrika in Den Haag overleden DEN HAAG Zaterdag is hier. ten huize van zijn broer, in de leeftijd van 57 jaar overleden de lieer B. S. Groeneveld, persattaché bij de Nederlandse ambassade in Pretoria. De heer Groeneveld bracht een dienstbezoek aan Ne derland, mede in verband met de voorbereidingen van de Jan van Riebeeckfeesten. Willem Elschot krijgt Huygensprijs Mendels' ,,Als uind en rookbekroond DEN HAAG. De Jan-Campert- stlchtlng heeft de Constantjjn-Huy- gensprüs 1951 2000.toegekend aan Willem Elsschot (pseudoniem van Alfons de Ridder), als hoge waardering voor het gehele werk van deze auteur. Met de Vijverbergprijs 1950 1500,is bekroond de roman „Als wind en rook" van Josepha Mendels. De Jan-Campertprijs 1950 500.-) voor poëzie of essay is posthuum toegekend aan Hans Lodeizen voor zijn verzenbundel „Het innerlijk be hang." De vader van de overleden dichter heeft afgezien van de gelde lijke beloning, aan deze prijs ver bonden, en er in toegestemd het geld te gebruiken als prijs voor het beste assey over het werk van Hans Lo deizen. De Jan Camperstichting heeft een essayprijs a 500,ingesteld en deze voor de eerste maal toegekend aan Hendrik de Vries voor zijn in de laatste jaren verschenen poëzie be schouwingen. Klaas v. Beeck krijgt prijs voor Lichte Muziek De Lichte Muziekprijs 1950, ingesteld door de stichting „Onze Lichte Muziek" i te Amsterdam is uitgereikt aan de com- staf van generaal ponist Klaas van Beeck. die de muziek j kans maakten schreef van het punterlied De tekst van deze „song" was geschreven door Dico van der Meer. die het vorig jaar over leed en posthuum in deze prijs deelde. ROME Mocht generaal Eisen hower aftreden als opperbevelheb- ber van de SHAPE dan zal zijn I opvolger gekozen worden uit drie Amerikaanse generaals, zo ver klaarde een hooggeplaatste woord voerder in Rome. Hij noemde generaal Ridgway, de commandant van de troepen der V.N. in Korea, als de meest waar schijnlijke candidaat, doch ver klaarde dat ook generaal Bradley, hoofd van de Amerikaanse staf chefs en generaal Gruenther. chef- Eisenhower een Na een kwartier hadden de vlammen zo om zich heen ge grepen, dat het perceel Lange Nieuwstraat 6 er zó uit zag. Het dak en de dakkapel van het huis steken al zwartgeblakerd af te gen de lichter gekleurde rook wolken. (Eigen foto) PARIJS Zuid-Afrika heeft de V.N. meegedeeld, dat zij de bijeen komsten van de Beheerschapscom- missie niet zal bijwonen tenzij de commissie een uitnodiging aan de leiders van Zuid-West-Afrika om voor de vergadering te verschijnen, annuleert. De uitnodiging gaat uit van het blok van Latijns-Amerikaanse en Arabische landen. Deze groep hield er in haar resolutie aan vast, dat de Zuid-Afrikaanse regering de reis van de leiders naar Parijs zou ver gemakkelijken ten einde zich te kunnen beklagen over het Zuid- Afrikaanse bestuur van de gebie den in Zuid-West-Afrika. Zoals ge meld heeft Vrijdag de Franse af gevaardigde uit protest de vergade ring verlaten. De opinie van de woordvoerder was, dat Eisenhower zich candidaat zal stellen voor het presidentschap van de Ver. Staten. Generaal Clark, die reeds ge noemd is als candidaat, behoort niet tot degenen, die voor de functie in aanmerking komen. Hetzelfde geldt voor generaal Law- ton Collins, chefstaf van het Ame rikaanse leger en generaal Vanden- berg. chefstaf van de Amerikaanse luchtmacht, aldus de woordvoerder. Nederlandse fregatten in Londonderry LONDONDERRY De Nederland- se fregatten „Van Zijll" en „De Zeeuw" zijn Zondag op de vloot- basis Londonderry in Noord-Ier- land aangekomen, waar de 360 of ficieren en manschappen twee we ken opleiding zullen ontvangen aan de school van de Engelse ma rine en luchtvaart voor de strijd tegen duikboten. Het is het eerste bezoek van Nederlandse marine schepen aan Noord-Ierland. CAIRO De eerste minister van Irak Noeri al Said heeft; volgens het blad „Al Misri" een plan op gesteld voor een Arabisch verdedi- gingsblok voor het Midden-Oosten, dat in de plaats zou moeten komen van het westelijke voorstel. Noeri's plan zou het volgende be helzen: De Arabische landen moeten hoofdzakelijk vertrouwen op hun eigen legers; versterking van de Arabische legers door buitenlandse militaire en economische steun; de Arabische staten hebben het recht de deelneming van buitenlandse troepen te weigeren; de Arabische legers mogen onder geen beding naar het buitenland worden gezon den. In Bagdad wordt volgens A.P. ver wacht, dat Noeri 1 December het verdrag met Engeland zal opzeggen maar bereid is te onderhandelen over een nieuw verdrag. Een van de vele Rotterdamse aanvallen op het Antwerpse doel loopt weer vast. Tentoonstelling Vlaamse Meesters in Rome DJAKARTA. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken mr. Subardjo is hier Zondagmid dag uit Parijs via Nederland aan gekomen. GRONINGEN. De Franse rege ring heeft dr C. R. Ritsema van Eek alhier benoemd tot ridder van hel legioen van eer Deze onderscheiding PDMv I is hem verleend wegens zijn ver- 1 diensten op het gebied van de medi- schilderijententoonstelling meege- I sche wetenschop maakt, die om twaalf uur 's nachts nog druk wordt bezocht? Dit is het geval met de prach tige expositie van Vlaamse mees ters in het oude Barberini paleis in Rome. De tentoonstelling, die reeds duizenden belangstellenden heeft getrokken, blijft geopend tot eind November. Er zijn om. werken van Breu ghel, Jeroen Bosch, Van Eyck, Van Dijck, Van der Weyden, Memlinc en Quinten Metsys. Al deze schilders zijn voor de Italianen vrijwel onbekenden. Het Italiaanse publiek verdringt zich in de zalen op alle tijden, waarop de expositie geopend is. Franse prijsvraag voor radio-blijspel HILVERSUM. Het secretariaat van de Nederlandse Radio-Unie deelt ons mede. dat de Franse om roep een prijsvraag organiseert met het doel het maken van blij spelen geschikt om door de radio uitgezonden te worden, te stimu leren. Deze prijsvraag staat open voor Franse, zowel als buitenland se schrijvers. Een bedrag van een millioen francs is beschikbaar, welk bedrag in zijn geheel indien er een werk bekroond wordt aan de auteur ter hand zal worden gesteld. Indien twee prijzen wor den toegekend, zijn deze 600.000 frs voor de eerste en 400.000 frs voor de tweede prijs. Rotterdams elftal met 6-3 geklopt ROTTERDAM. Op 't Sparta- terrein versloeg het Antwerps elf tal Zaterdagmiddag op overtuigen de wijze het Rotterdamse elftal met 63. Uit een vrije trap van Mersie (en door een ernstige verdedi- gingsfout) scoorde na 16 minuter. Derboven het eerste doelpunt voor Antwerpen. Binnen 10 minuten was deze voorsprong uitgegroeid tot 30 door Huysmans en De Bakker na fraaie combinaties es goed positiespel. In de tweede helft kwam Rot terdam weer met veel élan terug Na twaalf minuten had Van der Velde na goed samenspel me: Rijshouwer succes (13). Voor dat een volle minuut verstreken; was was het 23 door toedoen: van de Antwerpse rechtsback Aernoudts. Van dat moment kwamen de Rotterdammers weinig meer aan te pas. Dooi fraaie doelpunten van De Bakkei Mersie en nogmaals De Bakke: kwam de stand op 26. Van Ed« zorgde voor een iets dragelijke! eindstand van 36. 55 Het veld van onderwerpen, dat de schilder Quirijn van Tiel behandelt, heeft de laatste jaren een niet onaanzienlijke wijziging ondergaan. Beeldde hij vroeger bij voorkeur de mens uit, liefst de proletarische, misdeelde mens, in een vaak geschonden of zielige staat, maar dan in felle kleuren, de laatste jaren is zijn belangstelling mec£ innerlijk gericht. Het onder bewustzijn heeft een veel directer aandeel aan de thema's, die zijn doeken vullen, thema's die geladen zijn met symbolische bedoelingen. Quirijn van Tiels expressionnisme heeft een andere koers genomen en als men deze koers zou willen oriën teren aan bepaal de namen, dan zou men kunnen zeg gen, dat hij de Noordelijke streken van Permeke en Chabot heeft ver laten, om koers te zetten naar de meer mediterrane gebieden van Her man Kruyder, mis schien ook van An drea en Chagall. Als ik dit werk, dat het de toe schouwers vanwege zijn bizarre vor men niet altijd ge makkelijk maakt, goed bekijk, dan is het in motief en kleur milder en weelderiger gewor den. minder, ge richt op de mise rabele en zielige, dan wel op de te dere en erotische kanten van het le ven. Dat ook de erotiek in dit werk iets schrikwek kends behoudt, is een tweede. De tentoonstelling be gint met een doek uit 1948, waar in al dadelijk drie motieven op treden, die men herhaaldelijk op zijn schilderijen ziet terugkeren nl. vrouw, kat en vogel. De kleur hiervan is aanmerkelijk lichter dan van zijn vroeger werk. Ver moedelijk heeft de psycho-analy- M EIS JE MET BLOEMRUIKER ticus hier wel het een en ander te grasduinen. Naast kat en vo gel komen hond en paard te voorschijn, waarbij de hond ken nelijk het vruchtbaarheidsmotief vertegenwoordigt en het paard de dichterlijke fantasie. Maar ik geef graag mijn mening voor be ter. De vogel, zoals van Tiel hem ziet, meestal frontaal met een langgerekte borst en vreemde po- ien is een fantastisch beest met grote ogen en een geweldige sna vel, een tweesnijdend zwaard ge lijk. en de wijze waarop hij b.v. in „Twee Nachtvogels" en „Nach telijk Paradijs" deze dieren laat optreden, doet wel denken aan de verlokkende, pralende, maar ook giftige verschijningen van courti- sanen. Symboliek In 1949 (Herfstlandschap no. 20) lijkt Quirijn van Tiel alles, wat volume cn perspectief heeft, te hebben afgezworen, dringt hij haast alles terug in het platte vlak en is cr een kennelijke heenwijzing naar het abstracte, al blijft zijn kleuren gamma warm. Gelukkig heeft hij de stap verder naar de abstractie niet gezet; in tegendeel Is hij teruggekeerd naar het figuratieve schilderen, waarbij weliswaar de symboliek een belangrijk woord mee spreekt. terwijl het picturale element in elk geval ls gered. Wat zijn vijanden ook van hem zeggen: Quirijn van Tiel is een rasschilder, een kleurentovenaar van de allereerste rang. Het cerebrale of al te nadrukkelijke element, dat ook mij wel heeft gehinderd, wordt soms volkomen gecompenseerd door de verrassend fan tastische kleur, die vergeleken bij vroe ger edeler van kwaliteit is geworden en vaak ook mystieker van toon. Een vrouw met medaillon (7), hoe ver ook gcstyli- seerd. brengt hem. wat de allure betreft ietwat in de buurt van Wiegersma. de Brabantse hidalgo. Daar zou men enkele jaren geleden bij Quirijn van Tiel. de .„poöte maudit", zeker nooit aan hebben gedacht. Wie behoefte voelt de psyche van de schilder tc ontleden, vindt, meen ik goede stof daartoe op zijn zelfportret, waarin hij niet bepaald flatteus met eigen physionomie omspringt, terwijl de kat met de muts op en de zware snorren zeker ook wel het nodige heeft te be duiden. Men zou meer landschappen van hem willen zien In de trant van het Zuid- Limburgse landschap (13). Degenen, die het met zijn schilderijen moeilijk kunnen vinden, zullen naar ik vermoed, gemakkelijker getroffen wor den door Van Tiels gouaches, waarin de kunstenaar onbevangener en spontaner werkt, waarin het landschap minder sterk wordt herleid, terwijl het humane ele ment, als ln clown met honden (23) nog een plaats krijgt en waar ook de mystiek soms een duidelijker geluid laat horen. Ik denk aan de Wandeling (32), het Gele Paard (31), Paard met vogel (26), etc., bladen, die ons duidelijk maken, dat Quirijn van Tiel innerlijk door zijn mo tieven wordt gehanteerd en dat het zeker niet een vooropgezet streven is om bizar te zijn cn anders dan anderen. C. A. S. J "SoerA (lifm I 1793. „Wat moeten jullie van me", vroeg ik aan de twee mannen, die uit hun auto stapten. „Ik ken jullie niet, heren!" „Hoor je dat, Punt!" zei de een: „Hij kan echf praten!" „Ik hoor het. Munt", sprak de ander. „Zullen we hem nu maar meenemen!" „Neenee," riep ik verontwaardigd: „Dat gaat zó maar niet!" Maar het ging wèl zo; de heren Punt en Munt grepen mij ieder bij een arm en ik zat al in die rijdende slee voor ik tot de verdediging kon overgaan. Mijn verbijstering werd ook veroorzaakt door de gelijkenis van die Munt en Punt, ze leken zo-precies op elkaar als een spiegelbeeld en ik wist niet wie ik nu eerst een zet zou geven. Toen de auto eenmaal voortsuisde over het asphalt was er geen denken meer aan ontsnap pen. Ik mopperde nog wat, maar ik was toch wel nieuwsgierig naar de bedoeling van deze plotselinge ontvoering. Munt en Punt hadden bovendien schurkengezichten, maar daar kun je natuurlijk yan zeggen. De auto stopte weer plotseling en ik iets vragen kon suisden we in een pijlsnelle lift hoog en even later stond ik in een grote kamer een wolkenkrabber tegenover die meneer Ross Bief. „Zozo", zei Ross Bief: „Het is werkelijk merkwaardig!' Hii keek me aan of hij in de diergaarde naar een zeldzame aap keek en daar werd ik kwaad om, want ik had zo langzamerhand wel recht op een verkla ring! „Wat betekent dit allemaal?" schreeuwde ik woedend: „Kijk toch voor je. Wat moet ik hier doen en waarom kijkje naar me of ik een zeldzame post zegel ben?" „Tjaja" herhaalde Ross Bief: „Het hoogst merkwaardig! Dit is een vondst!"

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6