VOORAL VOOR VROUW 5 Cowboyspelen blijven favoriet met pistolen in alle maten Geen vergaderingen op Zaterdagmiddag PALMScACH Lieveenge Nicolaas Rokken en Blouses M 6253 KINDERGESCHENKEN IN AMERIKA Pren ten boek m et speelm echo 11 iek en pop met drie gezichten De zaak lóópt nu en goed Ze droomden van n boekwinkel maar bleven met de voeten op de grond M'N VROUW ZEGT.... Ds Thomson met emeritaat '~\ru$doJiYUL Maison Hartel Geslaagd St-Nicolaas-cadeau WENSINK'S Speciaalzaak Enorme keuze EEN OVERVLOEDIGE KEUS DECEMBER .Vrijdag 30 November 1951 7 (Van onze correspondent te New York) ER is mode in speelgoed als in alle andere artikelen. Daar mode onafwendbaar gepaard schijnt te moeten gaan met snobisme en excessen, doet zich dat verschijnsel ook bij het speelgoed voor. Mijn aandacht werd onlangs getrokken door een mededeling in de New Yorkse pers, dat er gedurende twee dagen een voorbezichtiging plaats vond van het nieuwe speel goed dat vóór Kerstmis op de markt zou worden gebracht. Die „show" was te zien ten kantore van het „American Toy Insti tute", een instelling, die zijn leden (ca. 350) telt onder de Amerikaanse fabrikanten van speelgoed. Deze krijgen jaarlijks ontelbare aanbiedingen van nieuw speelgoed. Ze kiezen daar uit wat hun het aantrekkelijkst voorkomt en houden dan in het voorjaar gedurende veertien dagen een tentoonstelling, waar al die nieuwigheden voor de detailhandel te zien zijn. Dit voorjaar bevatte die tentoon stelling (die dus niet voor het pu bliek is bestemd) ongeveer 1200 inzendingen. De winkeliers doen daaruit een keuze en omstreeks deze tijd van het jaar. maar vooral onmiddellijk na „Thanksgivingday" (de vierde Donderdag in Novem ber). kan men de nieuwste snufjes op dit gebied in de etalages be wonderen. De voorbezichtiging van het „Toy Institute" dient om de pers een voorproefje te geven van wat er aan nieuws te koop zal zijn in de verwachting natuurlijk dat zij er de lezers in een sappig artikeltje voor warm zullen maken. Overi gens is dit niet de enige taak van het instituut. Het heeft zijn experts in dienst die de fabrikanten advie zen verstrekken over de te gebrui ken materialen, en de koper inlich ten over de aard der belangstelling van het kind op verschillende leef tijden. Het stelt handleidingen sa men om bewaarscholen e.a. wegwijs te maken bij de aanschaffing van speelgoed of wat speciaal geschikt is voor zieke of door invaliditeit gehandicapte kinderen, enz. Er komt deze maand voor een groothandel-waarde van 330 miljoen dollar aan speelgoed op de markt. Dit is 10 Vo meer dan verleden jaar. De marge van de winkelier maakt het bedrag dat het publiek geacht wordt aan speelgoed te besteden natuurlijk aanzienlijk hoger. Er zijn ongeveer 45 miljoen kinderen in de V.S. Per kind wordt dus een vrij hoog bedrag aan speelgoed besteed. Maar over het algemeen is de Ame rikaan royaal met geschenken. Geen gelegenheid dabrtoe laat men voorbijgaan zodat onder de vaste gezins-uitgaven de post geschenken een voorname plaats inneemt. Intussen heeft men in Amerika evenals in andere landen dc meest uiteenlopende aard van speelgoed, dat zowel in hoogst eenvoudige als luxueuze uitvoering tte koop is Het nieuws dat ik op dc „show" zag., varieerde in prijs van 29 dol larcent tot dertig dollar. De groot ste vindingrijkheid is wel tentoon gespreid in de nieuwe poppen. Er zijn er die van zelf kunnen wande len wanneer men ze aan het handje neemt; anderen die (zonder op- wind-mechaniek) los kunnen lopen en daarbij hoofd en ogen bewegen; er zijn poppen die in het Engels. Italiaans. Frans en Spaans kunnen pratenen zingen. Een babypop klapt in de handjes; een andere heeft een hoofd met drie aange zichten, normaal, lachend en hui lend, welke men onder de muts naar believen naar voren kan draai en. Televisie heeft een speciale vraag gecreëerd naar marionetten, bij voorkeur in de gedaante der poppen die buiksprekers op hun vaste programma's populair maak ten. Het nieuwe haarverfmiddel, dat vrouwen in staat stelt naar belie ven van haarkleur te veranderen of het haar in diverse kleurenbanen te dragen, is een belangrijk specl- goedartikel geworden. Het speciaal daarvoor gebruikte poppenhaar kan onder de koude waterkraan wor den gewassen en weer ontverfd. Het nieuwste prentenboek heeft een in de band verwerkt speel- mechaniekje, waardoor het kinder liedje begint te spelen wanneer de daarbij behorende illustratie wordt opgeslagen. Een speciaal circus prentenboek heeft uitbouwbare bladzijden die als een circustent kunnen worden opgezet. De bord papieren beesten horen erbij en kunnen staan door middel van uit vouwbare zijstukjes. Een „kapperswinkel" is uitgerust met alle ingrediënten voor het was sen. verven, drogen van het haar. voor manicure en schoenpoetsen (een vrij algemene gewoonte in vele Amerikaanse kapperszaken! en wat niet al. De speelgoed-tele foon is uitgebreid met een heel schakelbord, dat verbindingen toe laat met verschillende toestelletjes. De na-aperij van grote mensen vindt wel zijn toppunt in een mi niatuur-uitrusting voor eerste hulp bij ongelukken, waarbij zelfs ge dacht is aan atoom-aanvallen Het lijkt mij een gezond ver schijnsel. dat ondanks alle spits vondigheden op mechanisch en an der gebied, het cowboy-costuum bovenaan staat in dc belangstelling van het kind. jongen of meisje. Hoeveel bezwaren men ook tegen de daarvan onafscheidelijke schle- terij met pistolen in diverse for maten en afwerking kan hebben, hier is tenminste voor het kind een vorm van activiteit en dc mogelijk heid voor eigen fantasie overgela ten. En al is sinds Korea het sol daatje-spelen helaas weer opnieuw op de voorgrond gekomen (gesti muleerd door speelgoeduniformen, tanks, bommenwerpers enz. enz), het cowboy-spelen blijft favoriet, in de stad en op het land en vindt nieuwe prikkels door de via tele visie in huis gebrachte wild-west- film. DIT is een phantastisch, bUna een sprookjesachtig: verhaal, maar denkt U daarom niet dat de twee vrouwen, die cr een hoofdrol in spelen, van die zweverige wezens zUn, die buiten het werkelijke leven staan. Het tegendeel is waar. Ze zijn heel reëel, heel practisch. maar ze zijn ook door- gloeid van een niet te doven enthousiasme en ze durven van de gebaande wegen afwijken. Dat brengt in hun geschiedenis het verrassende element. Het was in de donkerste oorlogstijd en twee jonge vrouwen warmden zich aan dc gloed van een droom, zoals zovelen toen deden. Zc verdienden beiden hun brood in de wereld van het boek, de een als directie-secreta resse in een uitgeverij, de ander als assistente in een bockhandel. En ze droomden cr van eens, als het vrede zou zijn, samen een boekhandel te beginnen. Ze droomden, maar ze stonden tegelijk met beide voeten op aarde, want ze werkten hun plan uit tot in details. Zo zou hun winkel er uit moeten zien, dit wilden ze zus doen, dat zo en vooral dat wilden zc anders doen. Het wérd vrede, maar het leek cr veel op dat de droom een droom zou moeten blijven. Want hoe moest je in deze verwarde tijd waarin geen huizen, geen materiaal, ter nauwernood boeken tc krijgen wa ren, een boekhandel beginnen'' Als je bovendien niet eens over kapi taal beschikte? Onmogelijk zou een nuchter zakenman gezegd hebben, Maar achter dit plan zat een stuw kracht van enthousiasme, die een nuchter zakenman niet vermag op te brengen. De moeder van een der jonge vrouwen was eigenares van een hotel in een grote provinciestad in het Oosten van ons land. Sinds de dood van haar man ging het met dat hotel niet zo best en toen de dochter op een keer thuis was, zag ze die grote, lege zaal. vroeger de feestzaal, die zich uitstrekte over de hele diepte van het pand. Die zaal werd zelden meer gebruikt en plotseling schoot het door haar heen: Dit is de ruimte, die we no dig hebben voor onze zaak. Moeder zal blij zijn, als ze die zaal aan ons kan verhuren. Maar hoe moest het met de in- Advertentie (1 Af J richting, de aankleding van de zaak? Alle materiaal in de eerste plaats hout, was alleen op leve ringsvergunning verkrijgbaar. Maar op zolder stonden immers de ver duisteringsluiken van beukenhout uit de oorlogstijd' En haar vrien din dacht meteen aan de droog- vloeren voor koffiebonen, die in haar ouderlijk huis ongebruikt la gen. Geen nood, ze vonden twee tim mermannetjes van om en bij de zeventig, die het plan wel wilden uitvoeren. Het plan. dat intussen uiterst nauwkeurig door henzelf in tekening was gebracht. Om kort te gaan. het interieur van de nieuwe boekhandel werd op gebouwd uit verduisteringsluiken en droogvloeren. Dc opening Intussen werd achter de dichte gordijnen in de lege feestzaal met mannen- en vrouwenkracht ge werkt. Het werd Februari 1947. Van buiten zag het hotel er nog net zo uit als altijd. Alleen was opzij een ingang gemaakt. Op een avond ver scheen in de plaatselijke pers een kleine advertentie dat de nieuwe zaak de volgende dag om 2 uur ge opend zou worden. Maar om half twee was er nog niets te zien. Toen verscheen de oude timmerman met een naambord, dat aan de muur be vestigd werd. Om twee uur gingen de gordijnen open. Een heer, die om half twee nog niets gezien had. zag. toen hij toevallig om twee uur weer langs kwam, een keurige moderne boekhandel met fleurige étalages. Hij werd de eerste klant. Die eerste middag liep de zaak al meteen. De mensen, verrast door die plotselinge metamorphose, kwa men uit nieuwsgierigheid binnen, keken verrast door de grote en des kundig samengestelde voorraad rond, maakten een praatje kochten iets. Dit was het begin. De vuur proef moest nog doorstaan worden Zouden ze de nieuwsgierigheid vay het publiek om weten te zetten in werkelijke belangstelling, in voor keur voor juist deze zaak? Ze ge loofden dat het mogelijk was. niet door reclame, niet door met veel tam-tam eigen lof te zingen, maar uitsluitend door deskundigheid, wel willendheid, service in de allerruim ste zin. Vyf jaar later Het is nu bijna vijf jaar later, eind November 1951. De Sinter klaastijd brengt extra drukte, maar het regent de hele middag dat het giet en dat zal stellig veel mensen thuis doen blijven. Toch is de win kel bijna geen ogenblik leeg. Er zijn meer van die prettige, gezellige boekwinkels, waar het moeilijk valt weg te komen. Maar deze is toch wel bijzonder gezellig. Je merkt dat de mensen zich er thuis voelen, er graag blijven rondneuzen, zich niet door de verkoopsters belaagd voe len, zoals ook wel gebeurt. Het is geloof ik dit: de mensen worden er niet in de eerste plaats gezien als klanten maar als gasten in de wereld van het boek. Ze wor den door een vriendelijke gastvrouw welkom geheten en als ze dit wen sen, voorgelicht, maar het wordt geheel aan hen zelf overgelaten of ze van gast tot klant willen evo lueren. Deze heer van middelbare leeftijd komt zakelijk met een lijstje. Hebt U nr. één' Voor zich zelf koopt hij alleen vaklitteratuur maar op verjaardagen en feestdagen geeft hij principieel een boek en vraagt de betrokkene dan eerst om een verlanglijst. Een gemakkelijke klant, die wegwandelt met nr. één van het lijstje, bijna zonder het in gekeken te hebben. Iedere klant tevreden Juffrouw, ik zoek een boek voor een man, die helemaal niet van lezen houdt. Nee. hij stelt eigen lijk nergens bijzonder veel belang in. Ik wou hem nou toch maar eens een boek geven. Dat is niet zo eenvoudig, maar er wordt ernstig gepoogd zelfs deze klant tevreden te stellen. Hebt U Willem Roda? Een meisje van een jaar of tien, spich tig, blond kind. Wat kost het? O! En weg is zc. Jongemeisjes. die een Middelbare School bezoeken. Die weten meteen de Salamander- en Nimmer Dra lend Reeks en andere goedkope uit gaven te vinden. Ze kopen geregeld, ook wel gedichten, maar nooit dure boeken. Die jongeman ls op de Pocket- books afgestoven, bekijkt ze alle maal van buiten en kiest er een uit met een opwindend plaatje. Ik had gehoord dat er een boek bestond over duiven. Een eenvoudig volksvrouwtje. Ze heeft misschien nooit eerder een voet in een boekwinkel gezet en zal er waarschijnlijk vooreerst niet terug keren. Maar alles wat cr over dui ven in de winkel aanwezig is wordt haar getoond. Zeker dit dure boek is goed. maar dit goedkopere is ook heel goed, al is het iets be knopter. De mevrouw, die het allernieuw ste wil en hoewel de winkel vol staat met pas verschenen boeken, niets vinden kan, dat nieuw ge noeg is. U krijgt binnenkort wel weer eens wat nieuws hè? Ik kom wel eens terug Dat van de vorige keer heb ik ook nog niet gelezen. Het zit nog in zijn papiertje. De zaak lóópt Iemand, die een rekening wil vol doen. Zeker dat kan. De ad- i SINDS kort weet dikke zusje, dat er een Sinterklaas rondwaart. Ze piept allerlei Harden uan liedje, en eet haar schoentje onder dc pup van dc potkachel. Maar zc heelt deukjes in d'r voorhoofd van de zorgen. 't Is niet alleen omdat de groente man verteld heeft van het treurig lot der stoute kinderen: de zak, de roe, de reis naar Spanje, 't Is ook om die vreemde man met het paard, boven op het dak. En om het lek kers. dat door kachelpijp en schoor steen schoon en eetbaar in de schoen moet komen. Dc beren en Pietje met de punt muts zijn al lang verstopt in een doos. met een ferme lap erover, want vooral Pietje is stout geweest, Als de wind bromt om het huis, gaat ze gauw, bezwerend zingen van „Daar komt nou det stoombank, tk zie hem al staan...." 's Avonds moet het licht op de gang aan en ze wil niet meer alleen naar het kamertje met haakje. „Je moet 't gewoon zeggen," vindt zoontje. „Je moet gewoon zeggen dat-ie niet waar is Dat hebben we al lang gedaan, maar dikke zusje is als een vïouw, die d'er zorgen niet kwijt wil. Ze laat zich bovendien de suikergoed uitdelende wonderman niet meer ontnemen. ,,'t Is een gewone meneer," praat zoontje, „hij kan geeneens op het dak. Hij belt aan de deur en dan heeft-ie een raar pak aan." Maar dikke zusje slaat boos naar hem en zoontje gromt „Nou weet 't dan zelf...." Maar op een dag komt hij snel van school naar huis. ,,'k Ben gauw," zegt hij. ,dat komt, omdat ik wat wou." Dan, somber: ,,'t Zal wel niet mogen, maar ik wou het toch, van me eigen geld Als ik zwijg, „Bram mag het ook. Bram doet het vaak anders heeft-ie niets zegt z'n moeder. Want schoe nen neerzetten, dat is niets voor ons, hè?" Hij leunt tegen de deur, kijkt verachtelijk naar de pot kachel. „Nou vooruit," zeg ik. „Ik heb haast geen tijd. Wat doet Bram dan?" En zoontje: „Bram strooit. Bram strooit met lekkers uit de winkel. Zo, met z'n hand om de deur en dan roept hij iets in het Spaans." „Voor wie wou jij dat dan?" „Voor die kleine, tuurlijk," knikt hij. „Juist fijn voor die kleine meid ,En je hebt net verteld dat Sin terklaas niet bestaat!" „Nou ja," gromt hij, „nou ja „Als je niet griezelig doet, mag het," knik ik. Geen Spaans erbxj en geen boeh Zo rent hij op z'n fietsje naar dc kruidenier en 's avonds, na het eten, stapt hij vlijtig naar boven. „Nog even in m'n schrift kijken. Mam.. Enkele minuten later vliegen de pepernoten door de kamer. Rats., rats.tegen dc muur. het kastje en de tafel. Ze stuiten als knikkers op de arond. Dikke zusje zit bij dat gesmijt se conden stil. Opeens glijdt ze van d'er stoel en holt vaar dc deur. In de gang staat zoontje. Zoontje met mijn zwarte muts op, en met het lege zakje in z'n hand. „Bah. wat flauw," krijt hij, „bah wat vals en flauw Maar dikke zusje zit vol bitter zoet vertrouwen: .Lieve enge Nico laas is t'er," tatert ze. „Lieve enge Nicolaas is t' er nou." BIBEB. ministratie is stipt in orde cn er wordt gewerkt volgens een systeem, waardoor vergissen bijna niet mo gelijk is. Hebt U dat boek. waar Sin terklaas op een wit paard buitenop staat' Een boek met versjes? De verkoopster moet even nadenken. Ja. ik geloof dat ik weet wat U bedoelt. Ik heb het niet. maar ik kan het bestellen. Met een paar da gen kan het hier zijn. Zo gaat het door. Een middag, een dag. een week, een maand, ja ren lang. De zaak loopt. En het verveelt ons nooit, zegt die beschei den, zachte, vriendelijke stern. We vinden het heerlijk om de men sen tot het boek te brengen, om zo nu en dan een mens voor het boek te winnen, die er vroeger niet om gaf Als ons om advies gevraagd wordt, zeggen we wat we werkelijk denken, ook al zou een duur bock daardoor niet verkocht worden. We raden het af. als we denken dat de persoon in kwestie er geen plezier aan zal beleven. Zo hebben we het ons gedroomd en de practijk wijst uit. het kan zo. Weer de winkelbel. Een boek voor een oude dame, het mag met som ber zijn. Een boek voor een meisje, een boek over fotografie, 'een boek over China, een Indianenboek, een boek over vissen, een boek over de liefde, een boek voor haar. een boek voor hem, een boek, een boek, een boek Zo lijkt het als je in de Sinter klaastijd een middag in een boek winkel doorbrengt, hoewel eigen lijk nog lang niet genoeg mensen de weg hebben gevonden naar de wereld van het boek. CLARE LENNART. (Advertentie l.M.) dat zij eindelijk wel eens een nieuw Philips radiotoestel wil hebben, en ik vind dat ik dat bedrag op het ogenblik niet kan missen. Hoeft ook niet, Meneer. Het is niet nodig, de gehele koopsom ineens te betalen Wij kunnen hiervoor een regeling met U treffen. En bij inlevering van Uw oude toestel kunnen wij U hiervoor een vast bedrag vergoeden. Kom eens met ons praten of willen wij bij U aankomen? RADIO LUX! LANGESTRAAT 17, AMERSFOORT RAAD VAN HOEVELAKEN BESLUIT: BAARN Op 1 Januari zal ds J, Jac. Thomson met emeritaat gaan. Ds Thomson wordt 1 Februari 70 jaar en is bijna twintig jaar voor ganger van de afdeling Banrn van de Ned. Protestanten Bond Als kan selredenaar. dichter, prozaïst en ra diospreker is ds Thomson vermaard geworden. HU werd in 1908 in Hoogland. Ned. Hervormd predikant. In 1923 werd hU voorganger van de Protestantenbond in Varsscveld en in 1933 kwam hu naar Baarn en Bilthoven. Sinds 1938 was ds Thom son alleen voorganger van de NPB in Baarn. In een voltallige zitting kwam Donderdagmiddag de raad van Hoe velaken in vergadering bijeen ten gemeentehuize. Bij de ingekomen stukken waren goedkeuringen van Ged. Staten be treffende grondverkoop aan Zr. Vos. aanleg weg Weldam Zuid. Verkoop Beekpcrcelën en enkle andere za ken. Zonder hoofdelijke stemming wer- de Beukenlaan en de Van Zuijlen- laan openbaar verklaard. De instelling van een woningbe drijf en vaststelling van een be- heersverordening vonden instem ming van de raad. Dhr. Scheick vroeg waarom art 14 geschrapt is Ook vond hij dat de raadsleden te weinig voorlich ting krijgen. De geest van samen werking is zoek. De voorzitter zei, dat de admini stratie in handen van een bekwaam persoon gesteld zal worden: deze is reeds aangezocht en zal voor de diensten 175,— ontvangen. Wcth. Roemburg zei, dat de geest van samenwerking niet zodanig ge zien moet worden, dat de mening van de minderheid een wet moet zijn voor de meerderheid. De regelen met betrokking tot geldelUk beheer enz. werden goed gekeurd. Ten behoeve van de aan kleding van het gebouw voor Ned. Gemeenten werd 9.geofferd. De onderwijzeres van de openbare school werd in vaste dienst be noemd. Aan het kleuteronderwUs werd 15.subsidie per hoofd ver leend Het voorbereidend Christ. KleuteronderwUs had 25,— per hoofd gevraagd. Aan het fanfare corps werd 125.— subsidie ver leend. Aan het Groene Kruis afd. Hoevelaken werd 950.subsidie toegezegd. Pensioengrondslagen voor burgemeester, secretaris en ontvan ger werden vastgesteld. Met het Groene Kruis, afd Hoe velaken. werd een grondruil aan gegaan- een perceel grond in het Park Weldam voor een perceel grond aan de Ryksweg (de tuin van Top). De heer Scheick maande tot voor zichtigheid en was van mening dat Ged. Staten afwUzend zullen be schikken, aangezien de gemeende dan 100 m2 grond verliest. De voorzitter was van mening, dat de geruilde grond meer waaide heeft. Weth. Roemburg was verwonderd dat de heer Scheick thans in zun schulp kruipt voor Ged. Staten, ter wijl hij anders zegt, dat dc raad autonoom is. Ondanks de toelichting van de heer van de Kuilen omtrent het voorstel van de P.v.dA, om de raadszitting Zaterdagsmiddags te doen plaats hebben, om het publiek van Hoevelaken in de gelegenheid te stellen de raadszitting bij tc wo nen. werd het voorstel verworpen met 5 tegen 2 stemmen Vóór, de heren v. d Kuilen en Scheick; te gen. de heren Brons. Roemburg. Velthuizcn. Davelaar en Wernsen Dc gcmeentelüke vergoeding voor het Chr. Lager Onderwijs werd vastgesteld op 24,per hoofd. Een tijdelUke kasgeldlening vond Instemming. Een verlenging van de rekeningcourant-overeenkomst voor het bedrag van 115,— werd aan genomen. Aan J. v. Beek werd grond ver huurd voor 18 x 25 cent. In de commissie tot wering van school verzuim werden benoemd de heren Th Hendriks, voorzitter; W. de Vries, A. Lijnsveld, L. van de Top en E Versteeg. In de sluitingsvergadering van dit jaar. te houden op 27 December a s. zal de gemeentebegroting 1952 aan geboden en behandeld worden. Bij de rondvraag vroeg dhr Scheick naar verbetering van de Veenwal. HU had klachten omtrent het over de weg groeiend hakhout. Ook vroeg hij betere ontwatering langs de Stoutenburgerlaan en rUks- weg. De ingestelde prUzencommis- sie had niet zUn goedkeuring Twee middenstanders er in is niet goed. Hierin had de vakbeweging gekend moeten worden. De groente is hier 50 pet duurder dan in de stad De heer Scheick vroeg voorts verbe tering aan de huizen in het Rode dorp. De voorzitter antwoordde dat de Veenwal steeds de aandacht heeft. HU zal naar overhangend hout laten Ontstaan en groei Vrouwenraad Mej. A. C. Schippers uit Am sterdam hield dezer dagen in Mo- nopole een Interessante lering over het Congres van dc Internationale Vrouwenraad dat dit voorjaar In Athene werd gehouden en waar zü dc Nederlandse Vrouwenraad vertegenwoordigde. Het was dc plaatselUkc afdeling van de Bond voor Vrouwen werk zaam in BedrUf en Beroep, In sa menwerking met de Soroptimist Club cn de Amcrsfoortae Vrouwen Studie Club. die deze avond orga niseerden. De spreekster vond een gretig gehoor bU de vele leden die aan wezig waren. Zü begon met het ontstaan cn groei van de Intern. Vrouwenraad te schetsen. In 1888 werd hij in Amerika op gericht door o.a. de zo wel-bekcn- de Jane Adams, en werden in de verschillende landen Nationale Vrouwenraden gevormd, waaruit later de vele vrouwenorganisaties op verschillend terrein zün ont staan. Zo is in ons land de Vereni ging voor Vrouwenkiesrecht als eerste zelfstandige Vrouwenorga nisatie naar voren gekomen. De Nat. Vrouwenraad is het over koepelend lichaam waarbU prac tisch alle in Nederland bestaande Vrouwenverenigingen en -bonden zün aangesloten. Hij is de schakel tussen de regering en de argoni- saties. Op boeiende wijze vertelde mej. Schippers over het zo belangrijke congres, waarbij 23 landen verte genwoordigd waren, en over de resoluties die aangenomehï werden. omzien en verwijdering vragen. De ontwatering langs de Stouten burgerlaan staat bü de uit te voe ren werken. Voor de ontwatering moeten de mensen zelf zorgen om dat dit eigen grond is en niet van RUk of Gemeente. De Politieverordening wordt eerst daags losbladig gedrukt, 't Wachten was op een voordelige aanbieding. De personen voor de prüzencom- missie zün met instemming en over leg met het Ministerie van Econo mische Zaken geregeld. Naar de huizen in het Rode dorp wordt om gezien. 1 - n li 1i ~i|- -i 'i i~ ONZE APARTE COLLECTIES ZIJN OPNIEUW AANGEVULD TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN. Enige voorbeelden: JERSEY BLOUSES apart model 24.75 RU1TROKKEN zuiver wol 14.75 AMERSFOORT naast Grand Theatre. Bp juiste bril maakt juist, dat wat U doet opvallen te midden van an deren. DE JUISTE BRIL VINDT U ZEKER bü Fa. WILLEM GROENHUIZEN Juwelier-Horloger Opticien Leverancier van alle Ziekenfondsen. LANGESTRAAT 43 AMERSFOORT. INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK •CXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXïOOO U kunt dan eerst pas spreken van een: als U een keus doet uit de PRACHTIGE COLLECTIE LEDERWAREN van Langestraat 105 Telefoon 5071 Onze sortering is zó uitgebreid, dat de étalage U lang niet alles kan tonen. Komt U daarom eens binnen en overtuigt U van onze op het gebied van LEDERWAREN en U zult zien: Voor elke beurs een keurig artikel!!!! Prima afwerking - Wel beter - Niet duurder Als speciale SINT NICOLAAS-RECLAME Grote BEUGELTAS met voortas, geheel ge voerd, prima afwerking 15.95 18.75 (versterkte handvatten). ►000<>0<><>0<><>00<><>0<>0<><><X><X>00000<><><>0<>6<> uit de KUNSTHANDEL Maakt er een echt gezellig feest van! Een feest met fjj'ne cadeaux BOVEN AAN UW VERLANGLIJSTJE STAAT TOCH EEN „ETERNA-OVERHEMD" met vast boord? Een heer draagt toch een hoed LANGESTRAAT 29 AMERSFOORT TEL 4879 voor rokken, 130 cm. breed f 8.45 per meter MANTELSTOF 140 cm. breed, zuiver wol in leuke kleuren, voor kinderjasjes ƒ14.95 per meier FANTASIE JAPONSTOF zuiver wol, 130 cm. breed 6.95 per meter

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 7