éénmaal ($0* altijd Wageningen ontkomt nauwelijks aan nederlaag Theole buitte paniekvoetbal van Velocitas niet uit Pedaalridders voeren een felle strijd Grote strijd om de leiding eindigt in gelijk spel AMHC-dames en heren lijden nederlaag Blauw-Wit kan het slechts tol een 1-1 gelijkspel brengen Groningers legden voor rast basis voor 2-1 zege .Amersfoort (h) verliezen HBS (3-1) en Be-Fair II (2-1) halen de punten binnen .Amersfoort' (d) in topvorm [Eén meisje en vele mannenl 6 Maandag 3 December 1951 (Advertentie l.M.) "Het was frappant te ontdekken, dat van de 1000 ;'a Cross rokers er 896 een reeds King's Cross sigaretten (Uit ttn vertrouwelijk rapport de conclusie »s dui^'ï— ondervraagde Kir Jaar geleden ÓÓ3 rookten 80 cent per 20 stuks Ook in fraaie geschenkdozen van 30 stuks voor f2.- door de Wageningse defensie, maar er werd verzuimd op tijd te schieten en zo konden Jansen en Beijer zich telkens herstellen. Geutjes deed ook nu uitmuntend werk. vooral bij voor doel gespeelde hoge ballen. Drie malen is Wageningen zeer dicht bij de nederlaag geweest Dat was, toen Tjepkema na een fraaie aanval, waarbij de bal van voet tot WAGENINGEN. Voor rust was het een kleurloze vertoning, allerminst een ontmoeting tussen een kampioenscandidaat en een ex-kampioen. Ver geefs wachtte men op het loskomen van de Wageningse voorhoede, waarin Bleljenbcrg in Van Maarleveld een waardig tegenstander vond en Van de Weerd slechts een enkele maal liefhebberij in het spel toonde. Zeiler was ditmaal de meest opvallende Wageningse aanvaller, die achter dc voorhoede opererend menige goede pass afleverde aan zjjn anders zo schotvaardige huurlieden. Dezen werden echter steeds zo geducht op dc huid gezeten, dat slechts Bleüenberg een enkele maal tot een gevaarlijk schot kon komen. Van Raalte heeft het echter lang niet zo druk gehad als Geutjes aan de overzijde, die meermalen uitstekend heeft ingegrepen, maar bü het doelpunt van Blauw-Wit. dat twee minuten na dat van Wage ningen (door Gieltjes) werd gescoord, niet vrjj uit ging. Beide doelpunten vielen voor rust; daarna was Blauw-Wit perioden lang in de aanval: met wat meer geluk zouden dc Amsterdammers, die steeds beter gingen spelen, toen dc strijd in hun voordeel hebben beslist. Van de Weerd niet op schot Hoe belangrijk de uitrusting der spelers is bij het uitvoeren van com binaties, kwam in deze wedstrijd voor rust duidelijk aan het licht. Herhaaldelijk vergisten spelers zich en speelden de bal netjes voor de voeten van tegenstanders. Het ver schil tussen verticaal-gestreept groen en horizontaal-gestreept blauw is blijkbaar niet sprekend genoeg. Na rust had Wageningen effen-groene shirts aangetrokken (waardoor Van Raalte weer in moeilijkheden kwam. want die had ook een groene trui aan; hij ging terug om zich in een extra wit hemd te hullen) en ziet plotseling was het spel aan beide zijden nauwkeuriger. Te laat Wageningen nam na 25 minuien de leiding door Gieltjes. die uit een voorzet van de naar rechts uitgewe ken Zeiler, a la Bleijenberg inkopte. Daarvoor was Blauw-Wit het meest voor het doel van Wageningen ge weest en direct na het doelpunt van Gieltjes kwamen de Amsterdammers terug. Een weifeling van Jac. Jansen, een probeersel van Van Wijngaarden op doel: Blauw-Wit had de gelijkma ker al te pakken. Want Geutjes had zich te laat op het aansnorrende le der geworpen. In die eerste helft waren de aanvallen van Blauw-Wit degelijker en sneller van opzet; Jansen en Beijer vonden meestal gelegenheid, de te ver doorgevoerde combinaties te onderbreken en ook Geutjes greep tijdig uitlopend herhaaldelijk goed in. Door goed positiespel kon Wage ningen na iedere afgeslagen aanval van de tegenpartij telkens zelf een poging wagen Van Raalte te benade- re, meestal dank zij goed stuwend werk van Looijs. Maar de combina ties klopten hier lang niet zo goed; Mesman, Van Maarleveld en Boom kamp konden door Bleijenberg en Van de Weerd in de gaten te houden, meestal wel de baas blijven in hun gebied. Er werd veel op rechtsbuiten Jansen gespeeld, maar deze faalde herhaaldelijk. Boeiend In de tweede helft werd het spel direct boeiender; Blauw-Wit speelde soms voortreffelijk voetbal, waarte gen Wageningen slechts met de grootste moeite zich staande kon houden. Tjepkema, Tolmeijer en Van Wijngaarden sneden snel en vaardig Vermoedelijk waren de renners van „De Pedaalridders" Zondagmor gen aangestoken door het prachtige najaarsweer, want nauwelijks was het startschot gelost of zij trokken danig van leer Vooral de A-klassers hebben direct een hoog tempo, het geen voor enkele renners geen be zwaar is demarragepogingen te on dernemen Het peloton is echter waakzaam en staat geen van hen toe zelfs maar een kleine voorsprong te nemen. Aaneengesloten draaien de renners ronde na ronde, elkaar nauwlettend in de gaten houdend. Eén ogenblik werd de orde ver stoord toen de band van het wiel van Schans afliep. Deze pech liep voor Schans wonderwel af. en zelfs kon hij even later, dank zij een sportief gebaar van Verhoef, die hem zijn racesfiets gaf. weer meedraaien. In middels was wel gebleken dat Hart suiker weer goed op toeren is. Ook Van de Brug draait weer beter dan in voorgaande wedstrijden, evenals Heinhuis, die zich flink deed gelden. Gijtcnbeek kan in elk geval beter dan hij ditmaal liet zien Van de Broek toonde een goede vechtlust en moest door het peloton steeds tot de orde worden geroepen. Hij kreeg geen kans weg te lopen en zo trok ken de renners gezamenlijk op de finish af. In een hevige eindsprint toonde Bunschoten zich ditmaal de sterkste en vloog als nummer één over de streep. Bij de B-klassers was ook ditmaal Vermeulen weer de sterkste en won zijn vierde achtereenvolgende wed strijd. Heinhuis was in de C-klasse win naar. mede doordat Bakker, door een val van Bizot, de strijd een ogenblik moest staken en daardoor op grote achterstand kwam te liggen. De einduitslagen waren: A-klasse: 1. Bunschoten. 2. Hart suiker. 3. Van de Brug. 4. Van de Broek, 5. Bon. 6. Heinhuis. 7. Veen- vliet. 8. Schans. 9. Gijtenbeek. B-klasse: 1 Vermeulen, 2. De Jong, 3. Bouman, 4. Van der Linden. 5. Veenendaal, 6. E Ouwerkerk, 7. Dijkhuizen. C-klasse: 1. Heinhuis, 2. Dieters, 3. Van Wijk, 4. Ouwerkerk, 5. Bakker. voet ging, hoog over het door Geut jes verlaten doel ging, Maas vallend inkopte, waarbij Geutjes werd gepas seerd. maar de bal over de lat ging en tenslotte toen Van Wijngaarden alleen voor de Wageningse doelman gekomen, recht op deze afschoot. Er waren wel enkele gladde Wage ningse tegenaanvallen geweest waarbij vooral Zeiler op de voorgrond ti ad, maar behoudens een enkel door Van Raalte meestehjk gestopt schot van Bleijenberg, waren de Wa- geningers zelden gevaarlijk. Van de Weerd werkte zich nu wel enige ma len langs wat tegenstanders, maar er bleef steeds zulk een cordon van ver dedigers rondom hem. dat hij deze keer geen proeven van schotvaar digheid kon afleggen. Zo mocht Wa geningen zich gelukkig prijzen, dat de Amsterdamse aanvallers van de grotere hoeveelheid kansen geen ge bruik hebben gemaakt en de stand 11 bleef. Cycle-cross van „Tempo Alle leden van de ren- en tourver eniging „Tempo" waren Zondagmorgen om 10 uur present bij café Nlnteman to Soestdulnen. waar de start zou plaats vinden voor een Cylce-Cross. Na het startsein werd direct een flink tempo ingezet, zodat het peloton al spoedig uit elkaar lag. Er waren gemakkelijke doch ook uiterst moeilijke trajecten ln het parcours dat de nodtge inspan ning van de renners vergde. Allen be reikten de finish. Prijswinnaars werden: 1 H. van Dor- restein 2 C. Verschoor: 3 J. van Dor- restein. Barna op de laatste plaats Dat Barna in de hoofdklassecom- petitie tafeltennis van Sparta, de landskampioen, zou verliezen, stond bij voorbaat vast. doch minder gun stig was het feit dat Treffers een verrassende 64 zege boekte op het ongeslagen Quick, waardoor Treffers en Barna van plaats verwisselden en de Utrechters met 1 punt achter stand op Treffers en Rapid de laat ste plaats bezetten. Barna kwam zonder Huberts uit tegen het sterke Sparta, dat met Cor du Buy. Willy van Zoelen en Wim Stoop uitkwam. Voor Huberts viel M. J. A. Arendsen in. Bij Barna wist Spijkerman, die goed op dreef was. een game te winnen van v. Zoelen en in de derde game had deze speler geruime tijd winstkan sen. doch de Amsterdamse interna tionaal won de derde game en daar mede de partij. N. Hogendoorn bracht het in een game tegen Stoop tot de score 2022. In alle andere games was het verschil zeer groot. De vele belangstellenden konden vaststellen, dat het Amsterdamse team een klasse op zich vormt. Tuindorp bracht een bezoek aan het ongeslagen Hilversum Tuindorp zag kans om een 42 achterstand om te zetten in een 45 voorsprong, doch moest tenslotte met een ge lijkspel genoegen nemen. Pindus en Dieterich wonnen ieder twee par tijen, Albers boekte één winstpartij. U.T.T.C. moest zonder F. W. v. Daalhuizen uitkomen tegen Rapid 3. Met 64 bleef Utrecht winnaar (Van onze sportcorrespondenl) GRONINGEN, Zondagmiddag. Het arme Theole heeft zich vanmiddag in het Stadspark te Groningen de kans laten voorbijgaan de eerste over winning in deze competitie te behalen. Velocitas. de naaste concurrent, won met 21 en daardoor kunnen de Groningers met minder bezorgdheid de toekomst tegemoet gaan. Voor Theole lagen hier inderdaad kansen op positieverbetering. Niet in de eerste helft, toen de Tielena- ren met werkelijk armetierig voet bal voor de dag kwamen en practisch geen moment gevaarlijk zijn geweest. Doelman Meulema had dan ook niet de gelegenheid zich te onderscheiden Bij Velocitas ging het in die eerste helft inderdaad behoorlijk, althans voor een degradatiecandidaat er zat tenminste nog enige lijn in het spel en dat de Groningers met een voorsprong van 20 konden gaan rusten was niet verwonderlijk. Eerst was het Slijfer die doelman Hendriks passeerde. Dat ging zo in zijn werk. Midvoor Wilken was uitstekend naar links afgezwenkt en gaf toen een prachtige voorzet, waarop Slijfer meelopend had gerekend. En toen was er voor doelman Hendriks geen houden meer aan. Vrij kort daarop was het Wilken, die ook voor een doelpunt zorgde. Een prachtige lange pass van Plas bracht Wilken in het doelgebied. De ze laatste wrong zich langs de trage Wammes en via de paal werd ook dit schot een treffer (20). Vijf minuten voor de rust zag het er toch even naar uit. dat Theole zou doelpunten, maar midvoor Soetens verknoeide de prachtige kans. Na de hervatting speelde Velocitas te zelfverzekerd verder. Men dacht dat men er was, maar dan had men buiten de Tielenaren gerekend, die nog met andere gedachten waren be zield. De rollen werden zoals men dat zegt. omgedraaid, maar nu kwam het maar op het benutten van de kansen aan en daarin waren de Tie lenaren werkelijk niet sterk. Het pa niekvoetbal van de Groningse ver dediging had beter moeten worden Over t Net gaat de kop De grote st-yd om de leiding van dc eerste klasse, tussen Barna 3 en Over 't Net 1. is in een 55 gelijk spel geëindigd. Het is een buitengewoon spannende op hoog peil staande wedstryd geworden, waarvan de uitslag tot op het laatst onzeker was. A. Lambrechts had beslist deveine, want ondanks goed spel kon hij het noch tegen mevr. De VriesBakkenes, noch tegen Bul of mej. Bul tot winst brengen. Merkus won van de beide laatst genoemden, J. Lambrechts even eens, doch hij moest in mevr. Dc Vries zijn meerdere erkennen De party tussen deze speelster en Mer kus moest dus de beslissing bren gen. De eerste game was gedecideerd voor de Amersfoorter (2113). doch zowel in de tweede als in de be slissende game wist mevr. De Vries na een ling game te zegevieren (2523 resp. 2422). In het dub belspel wisten Merkus en J. Lam brechts te zegevieren en aldus al thans een gelijk spel te bereiken Door deze uitslag blijft Over 't Net aan de kop; de Utrechters staan er echter relatief beter voor. In de onderste regionen drukte Velox 1 PTT 2 vast op de onderste plaats, naar ons lijkt voor goed. Bijzonder fel is bier de strijd om de achtste plaats, die eveneens met automatische degradatie verbonden is. Over 't Net 2 zag zijn positie aanzienlijk verslechteren door een 37 nederlaag tegen Rivendi 1. Smit boekte hier twee van de Amersfoortse winstpunten. Brem- mers het derde De wedstrijd UTTC 2—PTT 1 eindigde in een gelijk spel. zodat de stand nu luidt: nog vaster op de onderste plaats drukken (28), doch herstelde zich tegen SSVU 3 (9—1). In klasse 3 D wist Soestdijk 1 zich verder te distanciëren van de onderste regio nen. door de hekkensluiter SSVU 4 met een 73 nederlaag naar huis te sturen. uitgebuit. Prachtige kansen kregen de Tielse voorwaartsen. maar alleen midvoor Soetens wenste er een te accepteren (21). De Groningse ver dediging raakte nu volkomen van de kook. Linksbinnen Van Eist kreeg een paar zeldzame kansen, maar het Groninger doel bleef hermetisch gesloten, ook al omdat Meulema andermaal blijk gaf een uitstekend doelverdediger te zijn. Zelfs kreeg Velocitas bij uitvallen nog kansen op een derde doelpunt, maar dat zou ze ker te veel zijn geweest. Zelfs zijn we geneigd te beweren, dat de Gro ningers met deze zege iets te veel hebben gekregen. Maar daar zal Ve locitas wel niet over peinzen; voor haar waren de beide punten uiter aard de hoofdzaak Theole zal wel met met een erg prettig gevoel de terugreis hebben aanvaard. Maar er zijn nog 14 wedstrijden te spelen. NO AC verliest van Posthoorn Noac heeft twee puntjes moeten afstaan aan de Posthoorn, zodat er weer meer spanning in 2B gekomen is. Posthoorn nam meteen het spel in handen en ging tot aanvallen over. Na tien minuten opende Post hoorn de score (1—0). Nog geen kwartier later werd de voorsprong vergroot tot 2—0. Bij Noac trad over de gehele linie verslapping in het spel op. Posthoorn zwoegde hard en benutte zijn windvoordeeL Voor de rust werd de score nog verhoogd tot 40. Na de rust pak ten beide elftallen stevig aan en ging de strijd gelijk op. Wij zagen gevaarlijke aanvallen van Noac maar doelpunten bleven uit. Tien minuten na rust wist linkshalf U. Barjema voor Noac te scoren 4—1. Noac bleef in de aanval doch het opdringen van de Noac-backs werd hun noodlottig want door een snelle doorbraak van Posthoorn brachten die de stand op 51. Noac zette alles op alles om zijn achterstand te verkleinen. Mooie kansen gingen verloren maar 20 minuten voor het einde verkleine de rechtsbuiten Jonkman de stand tot 5—2. Kort daaiop maakte dezelfde speler er 5 3 van. De „Amersfoorf'-heren waren in hun eerste zaalnandbalwedstrijden niet zo gelukkig als de dames In de eerste wedstrijd tegen Blauw Wit moesten zij met een 186 ne derlaag genoegen nemen, na met rust al met 81 te hebben achter gestaan. Vooral het schieten van onze stadgenoten liet nog al eens wat te wensen over. Voor onze stadgenoten scoorden H Wiggers (4x), J Huslage (lx) en J. Bud ding (lx). De tweede wedstrijd tegen A.H.C. ging niet door en hiervoor in de pla3ts werd toen gespeeld „Amers foort"Niloc. Dat onze stadgeno ten tegen deze Hoofdklasser geen schijn van kans zouden krijgen, stond ïeeds bij voorbaat vast. Het werd dan ook een 173 overwinning voor Niloc; ruststand 71. De drie Amersfoortse doelpunten werden gescoord door J. Huslage (lx) en J Budding (2x). Aalsmeer, dat zelf over een goede zaal beschikt, toonde zich in deze zaalhandbalwedstrijden veruit de sterkste. Het sterke Concordia uit Haarlem moest dit terdege onder vinden. Het werd 24 tegen 7! De speeltijd voor de heren bedraagt 2 x 25 min., zodat in deze 50 min. maar liefst 31 maal werd ge scoord. De speeltijd voor de dames bedraagt voor zaalhandbal 2 x 15 min. De overige uitslagen van deze af gelopen Zondag waren: Dames: H.H.C. Vriendschap 5—0; H.H.C. Sagitta 2—8; Aals meer Concordia 24. Heren: H.H.C. A.H.C. 11—11; H.H.C. A.P.G.S. 9—9. In de afdeling werd normaal ge handbald en hier waren \oor Amersfoort de uitslagen: Dames; H.V.B. „Amersfoort" II 9—1. Heren: „Amersfoort" II U.D. II 1—4. „Amersfoort" heeft gisteren voor dc eerste maal kennis gemaakt met zaalhandbal. In het R.A.I.-gebou\v in Amsterdam werden voor de eer ste klasse in totaal tien wedstrU- den gespeeld, nl. vijf voor de da mes en vüf voor de lieren. De vele toeschouwers hebben spannende wedstrijden te zien gekregen en het R.A.I.-gebouw zal dan ook in de komende Zondagen aan belang stelling wel niet te klagen hebben. De Amersfoortse dames startten in hun eerste wedstrijd tegen Ni loc en tegen alle verwachtingen in zegevierden onze stadgenoten met 61. Ondanks het feit dat „Amers foort" weinig ervaring had opge daan op het gebied van zaalhand bal speelden zij een prachtige par tij. Met de rust hadden zij al een 31 voorsprong en na de hervat ting wisten zij nog driemaal te scoren. Voor „Amersfoort" scoor den in deze wedstrijd de dames A. v. d. Bogaard (2x). G. v. d. Burg wal en E. Roos (3x). Waren de Amersfoortse dames in haar eerste wedstrijd verrassend voor de dag gekomen, in de hier op volgende zorgden zy voor een nog grotere verrassing, door het sterke A.D A. met 62 te verslaan. In deze wedstrijd scoorden voor „Amersfoort" de dames T Wiggers (lx). A. v. d. Bogaard (2 x) en E. Roos (3x). De ruststand was hier 32 in het voordeel van onze stad genoten. Rest ons voor de dames nog te vermelden, dat de Amers foortse keepster L Luikel in beide wedstrijden het „kleine doel" pri ma heeft verdedigd. Zowel de heren als de dames van AMHC hebben gisteren een nor male nederlaag geleden, al vielen de cijfers, waarmee de dames ver loren nogal mee. Het sterke HBS won met 31. De heren moesten in Hilversum met 21 hun meerde ren erkennen in Be Fair II. Het was bü dc heren merkbaar, dat er in de rniddcnlinie twee iu- vallers waren. Alle stuwkracht was daardoor verdwenen, terwyi dc snelle binnenspclcrs van Be Fair II voortdurend kansen kregen om tal rijke aanvallen op te zetten. Zo had den dc Hilversummers, afgezien van het eerste kwartier, een veldovcr- wicht, wat mede veroorzaakt werd door him betere spel, dat zowel in tactisch als technisch opzicht gun stig afstak bü dat van AMHC. De overwinning kwam stellig bij het elftal terecht, dat er het meeste recht op had. AMHC begon goed en gaf het tempo aan. waardoor menige goede aanval ondernomen werd. Nadat de keeper van de thuisclub al enige malen redding had moeten brengen, zag hij zich na ongeveer tien mi nuten gepasseerd door een schot van Driebergen. Onze stadgenoten bleven iets sterker en vooral ge vaarlijker. Even later dachten we reeds dat het 2—0 was toen de Amersfoortse middenvoor na een voorzet van links de bal hoog in schoot; via het lichaam van de uit lopende doelverdediger ging het schot echter juist langs de verkeer de kant van de paal. Langzamerhand echter nam Be Fair II nu het initiatief over en toen bleek alras, dat de Hilversum mers door hun betere balcontróle een hoger tempo konden spelen dan AMHC. zonder daarbij in opportu nistisch spel te vervatten. Keer op keer sneed de voorhoede van de gastheren door de Amersfoortse ver dediging en menige gevaarlijke si tuatie was daar Het gevolg van. Na dat invaller-keeper Van Schuppen o.a. op prachtige wijze een schot uit de bovenhoek van het doel gegrab beld had. moest hij na een missen in de Amersfoortse achter hoede een eenvoudig rollertje van de Hilversumse linksbinnen laten gaan. Dat gebeurde ongeveer tien minuten voor de rust. Na de hervatting bleef de thuis club het beste van het spel behou den en al vrij spoedig nam Be Fan II de leiding, toen de snelle links buiten door de Amersfoortse ver dediging heen liep en van dichtbij scoorde (21). Wat AMHC ook pro beerde. het lukte niet en het ini tiatief bleef volkomen aan de zijde der Hilversummers. Toch kregen on ze stadgenoten nog wel enige kan sen, maar slecht schieten van de binnenspelers Keulen en Cesar was oorzaak dat de gelijkmaker uitbleef. Ook Be Fair II kreeg nog enige goede kansan en tot tweemaal toe moesten spil en rechtsbinnen bij strafhoekslagen op het Amersfoortse doel op de lijn redden Gescoord werd er echter niet meer. De dames deden het in Haarlem tegen HBS niet slecht. Wel werd het een 31 nederlaag voor hen, maar hun spel was toch van dien aard. dat zij in het veld zeker niet zwakker waren dan de gastvrou wen. In de tweede helft was AMHC zelfs beslist s'erker, dank zij een hoger tempo. Het eerste kwartier was fataal voor onze stadgenoten, want toen was de thuisclub iets s'erker. Dit leverde liefst drie doel punten op. die snel achter elkaar gemaakt werden. AMHC bleek on danks deze tegenslag in het geheel niet ontmoedigd en al gauw was er van c*3n HBS-overwicht weinig meer te bespeuren. Na de hervat ting werden de Amersfoortse dames Over 't Net 1 8 Barna 3 6 UTTC 2 6 Rivendi 1 6 PTT 1 7 Over 't Net 2 8 Zeist 1 6 Velox 1 6 PTT 2 7 51—29 46—14 37—23 29—31 32—38 34—46 31—29 26—34 15—55 door EDWARD HOPE Over 't Net 4 bezorgde een on aangename verrassing aan Wils kracht 2. dat ongeslagen leidde in klasse 3A. De Amersfoorters wisten met 64 te zegevieren en blijven dus een rol van betekenis spelen. Noack 2 liet zich door UTTC 6 Zo. dat stond er tenminste flink. „Als ik harder lachte dan iemand anders komt dat. omdat ik van na ture harder lach dan wie dan ook. Bovendien zag ik heel wat andere fatsoenlijke mensen ook schudde buiken van het lachen Maar goed. ik zal voortaan opletten hoe ik lach" Dat vond hij ook nog al netjes rezegd. Toen ging hij tien minuten zitten nadenken zodat hii de oen moest schudden voordat het ding wee*- wilde schriiven „Jij en je moeder zijn nogal geïn teresseerd in sociaal werk niet' Tullie zouden misschien prachtig kunnen helpen met een geval dat zich hier h"«ft voorgedaan. Ik heb er persoon!5ik ook iets mee te ma ken en ik hoen dat iullie het niet erg vinden dat ik jullie hulp in- roer» Tien minuten lang vloog de vul pen over het papier Hij vertelde van de belevenissen van Curlv Flaeg en somde haar talenten en mogelijkheden od. Maar Paul was niet helemaal ge- „„ar tikt: de verkleedpartij van Curly als pen? jongen en haar schuilen in een ka mer van zijn vriend had hij zorg vuldig niét in de brief vermeld. HU las de brief tevreden over. Toen voegde hij er nog aan toe: „Ik kan U niet zeggen hoe zeer ik het zou waarderen als jullie een manier we- niët? Is-ie geen zoon van een dok ten om dit meisje te helpen. Het meisje verdient het. Mijn allerbeste groeten. Als altijd ie Paul" Het college eindigde net toen hij de enveloppe dichtlikte. Hij liep meteen naar het nostkantoor voor een expressestrookje. HOOFDSTUK VIJF AFDELING FILM „Ha. die Buzz", zei J. Thorval Jo nes warm en hij schudde de hand van zijn zoon. „Ik ben blij dat je weer eens hier bent Hoe lang is het geleden? Twee weken? Drie we ken?" ..Drie". „Mmm. Nouga zitten. Siga ret?" ..Graag. Dank U." Buzz nam er een uit een zilveren doos. die zlln vader hem toeschoof. Jones Sr nam een sigaar en begon er op te kau wen. zonder hem aan te steken. „Nou vooruit. Buzz Wat is dat allemaal met dat meisje.. eh.. dat klemc knappe meisje met een goed figuur en ervaring in revue's? Je., eh.. hebt toch geen affaire met haar, hoop ik. ha hav" Buzz glimlachte. „Niets hoor. Maakt U zich daarover maar geen zorg. Mijn belangstelling voor dat geval is onbaatzuch'ig". „Goed zo Ik maakte me daarover geen zorg. zie je Maar als een stu dent gunsten gaat vragen voor juf frouwen tja. kijk eens zo'n scenario ken ik langzamerhand wel uit .mijn hoofd". „Dat weet ik vader Zo iets zou ik niet uithalen". „Ho ho. ha ha. Goeie grap. zeg". J. Thorval Jones straalde „Nou, vertel op. Zei je niet dat er een paar jongens waren die haar hel- „Ja". Buzz zocht even naar het juiste begin. „Herinnert U zich Paul Lawton nog. vader? Hij was met de Kerstvacantie 'n paar keer bij ons." „Lawton?O ja Die jongen met die mopneus. Studeert voor arts. ter?" „Ja. Kijk. Lawton zag haar het eerst. Of liever: zij zag Lawton het eerst. Hij zat gisteravond alleen in zijn kamer toen Buzz vertelde in vijf minuten precies hoe de zaak zat. „Hmmm". gromde J. Thorval Jo nes. toen Buzz klaar was. „Tja. Maar je weet natuurlijk niet of ze liegt". „Ze liegt niet. Dat weet ik zeker. Zo'n verhaal kan je niet uit je duim zuigen. Bovendien stond alles vanmorgen in de krant cn dat klop te". „Waar is ze nu?" Buzz keek zijn vader aan. Hij leunde achterover zijn stoel. „Vader, als ik het jou vertel, ben je de enige die het weet". „Dat geeft niet" Zal je me niet uitlachen?" „Nee". „Nou dan: ze is in mijn kamer en ze draagt mijn kleren en ze doet net of ze een neefje van Paul Law ton is. We hebben d'r haar afge knipt en ze lijkt verdraaid goed op een jongen". „Dus ze woont in J Thorval Jones trok zijr wenkbrauwen op. „Mag ik misschien vragen waar jij slaapt'" „Oh. ik ben bij Lawton ingetrok ken. Dat is allemaal oké Daarom hebben we al die anderen er ook bij gehaald. Nuttige getuigen dat we goeie bedoelingen hebben". „Wel een beetje riskant, vind je niet Buzz?" „Tja. een beetje welmaar wat konden we anders doen?" J. Thorval Jones stak zijn afgeklo ven sigaar aan met een gouden aan steker. Hij blies een rookwolk naar het plafond. „Mijn voornaamste bezwaar. Buzz", zei hij met een ernstiger stem. „is, dat je er weer een zorg bij hebt. Mis schien weet je het niet. jongen, maar je bent overspannen. Je houdt jezelf onder teveel spanning. Hoe voel je je de laatste tijd?" Buzz keek verbaasd „Hoe ik me voel? Piekfijn. Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld" „Ja, daar weet ik alles van. De opwinding houdt je aan de gang Maarre je uiterlijk bevalt me toch niet. Je ziet er niet goed uit. Je gelaatskleur bevalt me toch niet. Nee. Je ziet er niet goed uit. Je gelaatskleur is niet goed Kringen onder je ogen. Je bent nerveus". „Dat is niet waar. vader. Dat is idioterie". „Ik v/ou. dat ik er zo over dacht. Nee. Buzz, je hebt het veel te druk met allerlei dingen. Je colleges vlak voor je candidaats. En dan die krant waaraan je werkt. Er nu dat meis je weer ..Maar. vaderBuzz voelde zich helemaal niet op zijn gemak. „Ik weet zeker dat het zo is. Ik zal je zeggen wat wij samen gaan doen Ik laat je even nakijken door een dokter. Die komt hier vanmid dag toch Een prach'kerel voor diagnoses. Niles heet hij Hij heeft ook een paar dure sterren van me nagekeken Laat hij je nu even onderzoeken". ..Maar vader „Geen maarren. Ik zal hem even laten opscharrelen Hij is hier ergens in liet gebouw". Hij keek op een klokje op zijn bureau. „Verdraaid, ik heb iemand a! een kwartier laten wachten. Wil jij even hiernaast in de kamer wachten? Er ligt daar wel wat te lezen". 39 J Thorval Jones stond op en liep naar een zware mahoniehouten deur aan het eind van de kamer Hij hield de deur open voor zijn zoon. „Ik wil niet dat je je bezorgd maakt, jongen. Maar laten wc het zekere voor het onzekere nemen Ik kom je zo weer halen". Fritz Unterweiger ging voorzich tig zitten in de kamer van de pre sident. Hij was hals over kop ergens weggehaald en hij voelde zich niet erg gerust. Hij bedacht snel allerlei dingen die hij tot zijn verdediging zou kunnen aanvoeren en vertaalde ze vast in het Engels zelfs beslist sterker. Het Haarlemse doel ontkwam echter voorlopig aan een doorboring, doordat vele scho ten naast of tc hoog waren. Een kwartier voor tijd gelukte het ech ter aan mej. Heuvel om uit een voorzet van rechts het alleszins ver diende tegenpunt te maken (31). Verder konden onze stadgenoten echter niet komen. Het tweede heren-elftal speelde op Birkhovcn gelijk tegen het ster ke HIC I uit Amsterdam (11) en behoudt zijn kansen op de tweede plaats, die ook recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden. De dames-reserves speelden met dezelf de cijfers gelijk tegen Kameleon en boekten daarmede hun tweede winstpunt. Verdere uitslagen zijn: Voordaan III—AMHC III 0—1. AMHC IV—Be Fair VI 14—0. Eerste nederlaag voor Tiel Het cadreteam van de biljartver eniging „Tiel", dat voor de eerste maal aan de competitie van het district „Eemland" meedoet, had tot dusver vrijwel onbedreigd de leiding in de cadreklasse. Hoe weinig het krachtsverschil in deze afdeling wel is, bleek Vrij dagavond weer eens in hotel „Tel- kamp" in Tiel, waar het Utrechtse Tolsteeg I de Tielenaren kwam be strijden. Het werd een 24 Utrechtse overwining, die slechts in de laat ste beurten werd bevochten tijdens de partij tussen Bas van Veen en Kok. Laatstgenoemde had een pro ductieve bui en scoorde o.a. een serie van 118 caramboles. Hij hield Van Veen onder de knie, in 25 beurten. Door deze Tielse nederlaag is de spanning in de cadreklasse weer gekeerd. Het Amersfoortse „Ver gulde Wagen I", dat de Tielenaren nog op bezoek krijgt staat nog slechts twee punten achter. Ook Gouden Ploeg I uit Soest heeft weer kansen gekregen, want kan met Vergulde Wagen gelijk komen. Radioprogramma DINSDAG 4 DECEMBER 1951 HILVERSUM 402 m. KRO 7.00 Nws 7 15 Morgengebed en liturgische kalender 7 30 Zcndcrsluiting 9.00 Nws 9.10 Voor dc huisvrouw 9.30 Waterstanden 9 35 Lichtbaken 10.00 Voor de kleuters 10.15 Gram.muz. 10.40 Schoolradio 11.00 Voor de vrouw 11.30 Schoolradio 12.00 Angelus 12.03 Gram. muz. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen 12.33 Pianospel 12.55 „De Potte- baas" 13 00 Nws en Katholiek nws 13.20 ..St Barbara, beschermheilige der ar tillerie". causerie 13 25 Symphonette- orkset cn collsten 14.00 Gevar. program ma 14 53 Sopraan en piano 15.15 Or gelspel 15 30 Zlekenlof 16 00 Voor de zieken 16.30 Zenderslulting 18.00 Nws 18.15 Act. 18 20 Sportpraatje 18 30 RVU: Prof Dr. J. J Fahrenfort: „India" 19.00 Gevar programma 19 30 Kinderkoor 19 40 „Dit Is leven", causerie 19.50 Kin derkoor 20.00 Nws 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van 20.15 Kamer orkest (plm. 20.45 Aet.t 21.15 Zang en piano 21 35 De Radiodokter 2145 Uit slag Thuisfront-duizenden met muzika le omlijsting 22 35 „Gesprek met mijn zoon" 22 45 Avondgebed en liturgische kalender 23 00 Nws 23.15 „Gezond ge zin" 23.25 Residentie-orkest en soliste 23.5024.00 Gram.muz. HILVERSUM II 298 m. AVRO: 7 00 Nws 7 15 Ochtendgymnas tiek 7.30 Zendersluiting 9.00 Nws 9.10 Morgenwijding 9.25 Gram.muz. 9 30 De Groenteman 9-35 Gram.muz. 10.40 Voor de kleuters 11 Oo Voor de zieken 11.30 Fluit en plano 12.00 Orkestconcert 12.30 Land- en tulnbouwmededcllngen 12.33 Voor het platteland 12 40 Piano en orgel 13.00 Nws 13 15 Mcd. of gram.muz. K! 20 Promenade orkest 14.00 V •- vrouw 14.30 Gram.muz. 14.40 School radio 15.00 Gram.muz. 15.30 Onze Ame rikaanse Buren 16 05 Kinderkoor 16.30 Zendcrsl 1R.00 Nws 1815 Lichte mu ziek 18.55 Voor de kinderen 19.00 Piano, spel 19 15 ..Parijs spreekt tot U" 19.20 Fanfare-orkest 19.45 Gram.muz. 19.50 Wervingspraatje Koninklijke Marine 20.00 Nws 20.05 Act 20.15 Gevar. pro gramma 21.15 Orgelspel 21-30 AVRO Allerlei 21.35 Amusementsmuziek 22.00 „Dit is Uw land. Uw volk", klankbeeld 22 45 Buitenlands overzicht 23.00 Nws 23 15—24.09 Gram.muz. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 ..Mrs. Dale's Dagboek" 12.15 Amusementsmuziek 12 45 Voordracht 13.00 Parlementsoverzicht 1315 Dans muziek 13 45 Orkestconcert 14.45 Voor de kleuters 15 00 Voor de vrouw 16.00 Lichte muziek 16.30 Voor de soldaten 16.45 Acocrdeon-orkest 17.15 „Mrs Da le's Dagboek" 17 30 Orkestconcert 18.15 Orgelspel 18.30 Rendezvous" 19.00 Mili tair orkest 19 15 Voor de Jeugd 19.45 Hoorspel 20 00 Nwj cn radiojournaal 20 25 Sport 20 30 Hoorspel 21.00 Opera orkest en solisten 22.00 Gevar. program ma 22 30 Discussie 23 00 Nws 23 15 Act 23 2o Dansmuziek 24 00 Voordracht 0.15 Lichte muziek 0 561.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 11 45 Gram.muz 12 30 Weerberichten 12.34 Gram.muz. 13 00 Nws 13.15 Gram. muz. 14 00 Schoolradio 15.30 Gram.muz. 16.00 Licht® muziek 16.30 Amusements muziek 17 00 Nws 17.10 Gram.muz. 17.15 Voor de kleuters 17.30 Verslag UNO 1740 Gram.muz. 17.50 Boekbespreking 13.00 Voor de jeugd 19.00 Nws 19 30 Koorzang 19 50 Causerie 20.00 Hoorspel 21.00 Gram.muz. 21.15 Omroeporkest 21.45 Actualiteiten 22.00 Nws 22.15 Lich te muziek 22 45 Gram.muz. 23.00 Nws 23 05—24.00 Gramunuz. Te! evisie-programma DINSDAG 4 DECEMBER 1951 Experimenteel televisie-pro erarnma van de V.A.R.A. 20.13—21 45 1 St. Nicolaas programma, j 2 Weerkaart var het K.N.M.I. PAUZE (Wordt vervolgd) I 3. Ballet der Lage Landen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6