SINT NICOLAAS! VenhoJk GELDLENING LANDHUIS TE LAREN (N.H.) HOE GROEN WAS MIJN DAL BRANDPUNTEN H. Kroon GRATIS TAS AFHALEN TENTOONSTELLING ^Grand-Théatre ~y/uii/c HET SPORTJAARBOEK D.v.A.-KALENDER KAPITEIN ROB De aanslag op de Vliehorst Bestrooid met suiker en kaneel. 6 Dinsdag 4 December 1951 I de \er vooruitgeschoven pionnen van Rnfwinni L' lTinpf VAnr i tegenstander onderschatte en een JJU LVV llllllts. IllUtJl VUUI verkeerde voortzetting koos. was het pleit spoedig beslist By de 37e zet streek de wereldkampioen de vlag Geiler versterkte zijn positie aan het hoofd van de ranglijst door een over winning op Moyseyev. Verdere uitslagen waren: Petrosyan—Novotelnov l—0. Llpnitsky Terpugoy 1—0. Flohr—Aronln 01: SimaginSmyslov afgebr Averbakh Bondarcvsky 10. de jeugd wijken MOSKOU. In de 12e ronde van het schaaktournooi om het kampioenschap van Rusland werd de partij Taimanov— Kotov na 4 uur remise gegeven Taima nov ruilde bij de 16e zet een kasteel voor een raadsheer en een pion en kreeg een stelling die aanvalskanscn bood. Kotov vond echter steeds het juiste antwoord en bij de 27e zet werd tot remise besloten. De jonge Kopylov behaalde een fraai succes in zijn partij tegen de wereld kampioen Botwinnik. Hij ontwikkelde zijn stukken volgens een vernuftig sy steem. dat bestudeerd is door spelers uit Leningrad, en begaf zich in stout moedige combinaties waarbij hy enkele malen een kasteel-offer aanbood. Maar Botwinnik weigerde telkens na langdu rig wikken en wegen. Kopylov zocht en vond evenwel steeds nieuwe aanvals- mogelijkheden en toen Botwinnik op het beslissend ogenblik de kracht van Eerste winstpartij van Muhring 1 DEN HAAG De zesde en laatste partij van de schaaktweekamp Muhrlng i ir. Van Stccnis is door Muhrlng. die met wit speelde, in 32 zetten gewonnen. Donderdagavond half zeven wordt In het gebouw van de Nutsspaarbank be- nonnen met het uitspelen der vijf afge broken partijen In drie van deze par- i tijen staat Muhrlng op winst en in de j heide andere zijn de kansen ongeveer I gelijk. Rapid-supporterscliib slecht opgevoed WENEN De Oostenrijkse scheidsrechter Franz Grill, een van de bekendste voetbalfluitisten van het land, heeft er Zondag maar nauwelijks het leven afgebracht toen hij door een honderdtal boze Rapid-supporters werd aangevallen wegens het „ten onrechte" toeken nen van een strafschop aan Wenen. Het was een van de ernstigste in cidenten die ooit op de Oostenrijk se voetbalvelden plaats vonden. De supportersclub van Rapid was pas een paar weken geleden opgericht. De manager van Rapid, de oud-speler Franz Pesser. had de club verteld dat de Rapid-aan- hang zich zo luidruchtig mogelijk moest weren om de scheidsrechter onder de indruk te brengen. „Ik moet nog zien dat er één scheids rechter is die een penalty tegen ons durft te geven als we thuis spelen en jullie hard genoeg schreeuwen." had Pesser gezegd Grill durfde het. Het heeft hem bijna zijn hachje gekost Ronde van Frankrijk start te Brest PARIJS. De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben be kend gemaakt, dat Brest de start plaats zal zijn van de Ronde in 1952, die van 25 Juni tot en met 19 Juli wordt gehouden. Zuid-Nederland rit TILBURG Onder auspiciën van de RAC Zuid wordt Zaterdag 5 Januari de Zuid Nederland-rit voor automobielen georganiseerd door de „Vennenrijders" te Oister- wijk. De Duitse Olympische kwestie onopgelost DUSSELDORP. De samenwer king tussen de Olympische comité s van Oost- en West-Duitsland dreigt op niets uit te lopen. Op 9 Decem ber zou te Berlijn opnieuw een bij eenkomst worden gehouden. Dr. Rit- ter von Halt (West) heeft echter thans aan Kurt Edel (Oost) meege deeld. dat het West-Duitse Comité geen vertegenwoordigers naar Ber lijn zal zenden. Volgens Von Halt zouden, in de omstandigheden van het ogenblik, verdere besprekingen met het Oost-Duitse Comité nutte loos zijn. BRIGHTON. Tommy Farr. voorma lig Brits kampioen zwaargewicht heeft Georges Rogiers (België) in een wed- strüd van 10 ronden op beslissende wij ze op punten verslagen. Dauthuille boekt een technische k.o.-zege MONTREAL De Franse mid dengewicht bokser Dauthuille heeft een technische k.o.-overwinning behaald op de Canadese kampioen middengewicht Roy Wouters. De scheidsrechter bepaalde dit toen de strijd aan het einde van de vijfde ronde gestaakt moest worden wegens een blessure boven Wouters' rechteroog. KERKNIEUWS Beroepen en aangenomen naar Mo- nares (Ref. Church Alberta. Canada) K. Hanhart. cand. te Heemstede. Te Zwartsluis (toéz.) G. P. Kramer te Ak- kerwoude. Aangenomen naar Hellendoorn (toez.) I A H. Letz te Appelscha; naar Rennesse- Noordwelle. F A van Llere. cand. te Zaltbommel. Bedankt voor Leeuwarden (vac. G. H. Steijn) J T. Wiersma. studentenpredi kant te Delft. Ook Turkije en Bolivia lid van emigratie-organisatie BRUSSEL. Turkije en Boli via zullen zich aansluiten bij de emigratie-organisatie die te Bruss- sel wordt gesticht. Daarmee is het aantal landen, die het voornemen te kennen heb ben gegeven zich bij de nieuwe organisatie aan te sluiten op 14 gekomen. De emigratie-organisatie zal de ze week in het leven worden ge roepen door een internationale conferentie, die de vorige week is bijeen gekomen en op het ogen blik werkt op de grondslag voor een Amerikaans plan, dat - beoogt in 1952 door middel van de nieu we organisatie 115.000 mensen uit Europa te doen emigreren. Tandarts Wegens verhuizing van Noordewierweg 160 naar VREELAND 5A (le Flatgebouw) Geen praktijk tot 10 Dec. PWIVT1AC BOIllVdES uitsluitend 15 cn 17 steens ZWITSERS ANKER reeds vanaf 55. Alléénvcrkoop 1ANGESTRAAT43 AMERSFOORT G. VAN DIJK LIGUSTERSTRAAT 42 MAG Van MAANEN'S Lederwaren SOESTERWEG 214. Telefoon 6093 Nationale producten van Wereldnaam ERRES Cylindermodel SZ 315 In frisse crèmekleurige uitvoering f 1 60.- Een cassette AA 31 5 met 5 aan vullende hulpstukken apart verkrijgbaar f 20.- Verlang het merk ERRES R. S. Stokvis Zonen N.V. Andere Erres stofzuigers zijn: het blauwe Torpedomodel f. 185.- het populaire model f. 1 20.- (speciaal voor kleine huishoudens, trappen, auto's etc.) de grote bedrijfsstofzuiger f. 375.- Erres electr. vloerwrijver I. 1 50,- Erres Radio Erres Televisie SCHILDERIJEN AQUARELLEN TEKENINGEN WILLEM J. VAN DAM In het A.G.-huis Paulus Buyslaan 1, hoek Utr.weg. Van 1 t/m 16 December. Dagelijks 105; Zondags 25 Sectie Beeldende Kunst Amersfoortse Gemeenschap lllllllll! iiniiiuiiüi Oud-gevestigd bedrijf met uitstekende rentabiliteit vraagt ter uitbreiding van de bedrijfsmiddelen een tegen 6 rente Bedragen van 2.500.en hoger komen in aanmerking. Brieven onder No. U 1198 bureau van dit blad. Vrij te aanvaarden voor in Amersfoort wonend gezin, huur 115.p m. parterre, hall. 4 kam., pantry, keuken bijkeuken, garage; le verdieping 4 kam. en badkamer; daarboven zolderkamer en ruime zolder, Centr. verw. stookolie of cokes, str. warm en koud water. Zeer goed onderhouden tuin ca. 1600 M-. Brieven onder No. 7777 bureau van dit blad. Dlr j Jogchem Telefoon 4632^ IN ONZE DONDERDAG-CYCLUS vertonen wij od DONDERDAG 6 DECEMBER 2.30, 6 30, 9 uur In de hoofdrollen: WALTER PIDGEON en DONALD CRISP EEN WAARLIJK GROOTS FILMWERK Toegang 14 jaar. Voorverkoop en plaatsbespreken van Woensdag l0 uur af. PONTIAC-TUD Odvstfdsisüi hcipdmjcdu} AMERSFOORT Te koop aangeb. Smalfilmprojector Kodak 8 mm. '50. in koffer 275 en Kodak camera 8 mm F 2:7 in paraattas 250. Tel. na 6 uur 4369 of br. on der no. 7778 bur. v. d. blad. Emzed. Prima kleding voor bescheiden beurzen, Vijverlaan 7. Zeist (telef. 2779) 26 uur; Lijnmarkt 28 Utrecht (tel. 25172) Utrecht gehele dag. Goedkope win terjassen. Bebo's Sport- en Werk kledingmagazijn. Het 3drt»s voor betere werkkleding Grote sortering Am Bom- berjackets met bonikraag v a f 34.50 Leusderweg 7 Tel 5870 U kunt nog juist gebruik maken van een paar goede tips van De Sint beveelt U practische ge schenken aan: 1950-'51 onder redactie van Klaas Peereboom De prijs bedraagt slechts f 2.45 (256 pag., 70 exclusieve sportfoto's, gebonden in geplasticeerde band) De in prachtige kleuren uitgevoerd schitterende diepzwarte kunstfoto's Pnjs f 0.95 Een sieraad in Uw huiskamer Het laatst verschenen deeltje: Beperkt voorradig van de voorgaande spannende series o.a. Het Geheim van de Bosplaat; De terug keer van Peer de Schuvmer; Het Geheim van de Tunnel; De schat van Opa Larsen: De Vliegende Hollander: De Rose parels van Tamoa; enz. enz. Prijs slechts 0.75 per deeltje Verkrijgbaar bij onze bezorgers en aan ons kantoor: Snouckaertlaan 7. Sportprljzenhandel Spüfce*'. Soest Soesterberssestraat 26 Bekers kransen, medailles voor Iedere tak van sport Vraagt keuze-zending of reizigersbezoek Ter overname: Juncker bad met gas-geijser en een divan. Frisialaan 71, Har derwijk. Te huur aangeb. Dames opgeletGrote electrische wasmachine te huur aangeboden a 2. per 3 uur. Wordt gehaald en gebracht. Capaciteit 3V2 kg. droge was. Beleefd aanbe velend Th. Gijben, Lange Beekstraat 12. Amersfoort. Verhuur Voor IJw diner een keurig gedekte tafel Vraagt vrijblijvend prllscou rant Serviesverhuur Giele. Tel 5009 Utrechtseweg 90A Achter N V Sierkunst Personeel aangeb B.z.a. halfwas timmerman, ook bekend met meubel werk. Brieven onder no. 7776 bur. v. d. blad. Lessen Autorijschool C. Schuur Utrechtseweg 98 Tel. 3107 Voor cliënten buiten de stad kan de les beginnen en eindigen bij de bushalte KNAC -diploma Dansschool Joop Snijders Korte Gracht 20 tel 5083 Privé-lessen volgens al- praak. Dans instituut Ann Bert Kamperman. Privé-lessen dagelijks Langestraat 113 Telefoon 5494 Diversen Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt boek- beton-, staaf-, plaat- en balkijzeT bij Fa B Zwaaf Zonen Amersfoort Tel 5226 Reparatie aan meubelen. Degelijk, duurzaam en bil lijk. In de kortst mogelijke tijd gereed Meubilering Onze Woning. Leusderweg 161 Tel 6362 Voor een goede pasfoto: Portretspecialist De Smalen Voor Moffelwerk en ver bouwen van frames zijn wij speciaal ingericht Altijd vakkundig advies Rijwiel handel G. A Smink. Zuid singel 28 Voor reparaties kunstgebit ten, snel en goed. In olm 1 dag gereed A H v An- del Bankastraat 50. A'foort Tel 5805 Radio vaD Geet. Arnhem sestraat 29. Tel 6383 De Radio-Specialist Tevens alle merken stofzuigers. UTRECHT Te koop qevraagd j Wij kopen alle soorten lompen en metalen tegen de hoogste prijzen. A. Prozée, Vleutenseweg 49 Telefoon 10631. Utrecht. Wij geven de hoogste prijs voor oud goud cn zilver. Juwelier C. vin Dijk. Steenweg 39. Inkoop oud goud en zilver. BIJ Esmann, Steenweg 8. naast de Buurkerk, ontvangt U de hoog ste prijs. Weduwe vraagt van particulier te koop 4 of 6 ouderwetse ma honiehouten stoelen met beeld- bouwwerk Eventueel met fau teuils. Bekleding mag bescha digd zijn. Brieven onder no. 5561 bureau van dit blad. WIJ kopen oud goud tegen de hoogste waarde. Juwelier N. Brandwijk. Choorstraat 20. te lefoon 14415 Te koop aangeb. Ook wij hebben aardige Sint Nicolaas cn Kerstcadeaux. Rui me sortering. Speciale prijzen. Stichts Auto-onderdelenmaga- zijn. Blitstraat 43, Telefoon (tij delijk) 15230. Te koop aangeboden Remington schrijfmachine met lange wa gen en Presto stencilmachine op beiden garantie te samen i 350.- Brieven onder no. 1199 bureau van dit blad Telefoon 's avonds na 7 uur 17813. Op tcrmynbetallng leveren wij U dames, en herenkleding. Con- fectie en naar maat. alsmede lederen kleding. Gegarandeerd prima coupe cn afwerking. Con currerende pryzen en lage ren te. Bezoekt onze showroom. Fa. Witson. Lange Nieuwstraat 6. Geopend van 10 tot 12 uur en 7 tot 9 uur. Zaterdags van 2 tot 6 uur. Desgewenst bezoeken w() U aan huis. Hout Diverse soorten oude cn nieuwe latten, regels, balken, schotten, enz. K. Bons en Zns. Zandpad 131 a, tegenover Noor- derbad. Telefoon 24308 en 22761. Herenrijwiel, nieuw. Engelse Import B.S A Dubbele velgrcm- men, geheel compleet, licht, jas- beschcrmers. pomp enz. Oude Gracht 115 bis. Na 6 uur., Prima geëmailleerd bad tc koop. Prus nader overeen te komen. M. Ultée. Regcntessclaan 83. Tuindorp. Utrecht. Tc ko»p aangeboden kinder bioscoop, annex toverlantaarn, met films en plaatjes; donker bruin herencostuum; grijze de mi. Dr. s Jacoblaan 86. Tuin dorp. Klokken Horloges. Zeer grote sortering horloges klokken, wekkers, enz. Alleen de goede merkhorloges cn klokken. Pris ma, Junghans. Zenith. Pontiac, Omega, enz Goud en zilver te gen de bilUjkste pryzen bij J. Baartwijk, Amsterd.straatwcg 234. Telefoon 14468. Een tractatie 's morgens vroeg: een kopje thee met een paar Verkade Lange Beschuitjes Een kop chocolade is niet compleet zonder 'n paar croquante en knapperige Verkade Lange Beschuitjes. Verkadc Lange Beschuitjes 2ijn in duizen* den gezinnen bij het ontbijt of later op de morgen bij een kop geurige chocolade, een oude bekende. Probeert U ze ook eens: Verkade Lange Beschuitjes worden thans in een geheel nieuwe verpakking geleverd, die U al op een afstand herkent aan de grote V. In zakjes van 18 stuks: 30 cent. LANGE BESCH UITJ ES Weinig gedragen herenjas, middelm., 22 50. Rijnlaan 132. Utrecht. Te koop woonhuis Scringst-raat 9. vraagprijs 2700 - huurop brengst 299 - per jaar incl verhoging. M. Links. W. Amtz- kade 1. telefoon 22527. Jongenssportflets, wielmaat 26x 1 Va cn 1 autoped op luchtbanden. Beide in prima staat. Prys zeer billijk. Morelstraat 58a, Ondiep. Auto's - Motoren Rijwielen U weet het of heeft het ge hoord: Voor rijwielen naar Wacenvoort. Steenweg 25, tel. 19697. Utrecht, Muz.instr. - Radio's Gramofoonplaten Duitse plano gevraagd, even tueel oude kast geen bezwaar. Brieven, liefst met prys etc.. aan mevrouw J. G. Cruys, Aster- straat 6 bis, Utrecht. Textiel Een broek die U past voor een prys die U past! Het Broeken- huis. Steenweg 56, Utrecht, tel. 20642 Tevens stoppage- en re paratie-inrichting. 1800. Nee, hel begin van mijn filmloopbaan was he lemaal niet zo preltig ols ik me voorgesteld had. Eerst takelden ze me toe met verf en vet in m'n haar en toen kreeg ik een pok aan, waarin ik me erg opge prikt voelde En voor ik me daarover had kunnen be klagen duwden ze me al de opname-studio in en kreeg ik hoofdpijn van de felle lampen, die me in m'n ogen schenen Ik wilde weglopen, maar ik hoorde me neer Kloos Up. de regisseur tegen me schreeuwen, dat ik daai niet voor betaald werd. Woarom die man nu niet meer zo vriendelijk was ols bij onze eerste ont moeting begreep ik ook al niet. „Spelen," brulde hij: „Doe wat, zoutzok. Sta daar nief als een stuk koude pudding!" Een emmer koud water had me niet beter kunnen doen afkoelen, dan deze woorden! Ik haalde héél diep adem, rukte dat lastige jasje uit en begon te acterenl „Het is tenslotte maar onzin!", dacht ik: „Waarom zou ik het niet kunnen!" Ik begon net zulke gezichten te trekken als de filmsterren op de aanplak biljetten en ik zwaaide met m'n armen. „Jantje zag eens pruimpjes hangen," brulde ik dramatisch: „Oh, als eieren zo grootl" Het was een geluk, dat ik dat hele versje uit mijn hoofd kende, want iets anders wist ik zo gauw niet. Ik liet m'n stem telkens van hoog naar laag dalen en sprak niet te nadrukkelijk, want het was geen Hollandse film. Ik merkte dadelijk, dat mijn optreden diepe indruk maakte, de cameramen sen keken zwijgend toe, zelfs Kloos Up hield z'n mond Tegen gemakkelyke betalings voorwaarden kunt U kopen; bedden, tapijten, meubelen da mes- en herenkleding, textiel, rijwielen enz. Tegen contant- prijzen. Discretie verzekerd. Brieven onder no. 680 bureau van dit blad. Permanent-wave Daines. „Helios" stoomperma nent, reclameprijs 6.en 7 50. Indola Universal 10. Thuis permanenten t 12.50 Met en zonder bespreken Malson „Beatrix". Amsterdamsestraat- weg 153. telefoon 25031. Dames! Voor Uw permanent wave mei of zonder bespreking Dameskapsalon C. B. v. Keste- ren, Abstederdijk 151, by spoor- overgang. Tel. 24170. Dames, voor Uw permanent wave: De Permanent Centrale. Amsterdamsestraatweg 303. te lefoon 19767. busiyn 3. halte Ondiep. Permanent Wave 6.Kap salon Gretha. Bckkerstraat 88, zijstr. Biltstraat. Tel. 23956. Reinigen - Verven Persen Kropman's KwaliteiLsprestatie. Voor perfect chemisch reinigen, verven en modelpersen en ori gineel waterproof. ..Echt waar... Zaterdag klaar" (daar kunt U beslist op rekenen!) Amsterd straatweg 314. Telef. 20164. U belt wij komen 1 Kunstgebitrep. Kunstgebit reparatie-inrichting Oudwijk, Telefoon 12330. Spoed- reparaties binnen enkele uren gereed. Oud goudwerk. W. C. Bunschoten, thans Kerkstraat 4. bij Nachtegaalstraat. Utrecht. Te huur gevraagd Heer zoekt gemeubileerde zit- slaapkamer, zonder pension. Liefst telefoon aanwezig. Brie ven onder no. 5558 bureau van dit blad. Personeel qevr. Rusthuis Jeannette vraagt een flinke verpleeghulp, in- of ex tern. Aanbiedingen Frans Hals straat 35. Meubelen Laat Uw gestoffeerde meube len opnieuw bekleden, recht streeks aan de fabriek. Vraagt vryblijvend prijsopgaaf. Club- meubelfabriek H. J. Huygcn. Gruttersdlik 32c telefoon 17884 Mcubelreparatle. Opnieuw be kleden, stofferen Grote keuze stoffen. Geen risico. Gediplo meerde vakmensen. H. H. van Basten. Rozenstraat 3B. by Vre- denburg. Laat Uw meubelen opnieuw be kleden, rechtstreeks aan de fa briek. Voordeliger!! Geen risi co. Gediplomeerde vakmensen Ruime keuze stoffen H H. van Basten. Rozenstraat 3B, Utrecht bij Vredenburg Huwelijk Nette ongehuwde dame. 48 jr.. zoekt kennismaking met beslist nette heer. Brieven onder no. 5560 bureau van dit blad. Lessen Muziekstudio Eddy Rceskamp. uitsluitend aanmelden Thomas- senstraat 17. by de gasfabriek. Utrecht, Telefoon 11366. Accor deon. blokfluit en alle tokkelln- strumenten. Club- en prlvéles- sen. Ook Klavarskribo. Even dansen leren. Snel privé- les Maak afspraak met Dans school P Wildschut. Kromnv Nieuwe Gracht 48. Utrecht, te- lefoon 16079. Woningrull Wegens emigratie aangeboden vrye benedenwoning, 3 kamers en keuken. Gevraagd 1 woon kamer. 1 slaapkamer met vaste wastafel en keuken. Brieven on der no. 5557 bureau van dit blad. Aangeboden woning in gem buiten Utrecht, bev. keuken huisk., voork.. gang 2 slaapk zolder, kelder, een grote tuin met schuur. Huurprijs f 4.- p week. Gevraagd benedenwoning te Utrecht. Huur mag hoger zijn. Brieven onder no. 1196 bu- reau van dit blad. I Psychometrie Niet fit of moeilijkheden Raadpleeg dan mevrouw Boen der. magnetiseuse. psychome- triste. Spreekuren Maandag e Woensdag van 4—8 uur. Bij! houwerstraat 1, telef. 21464. Diversen le klas handwerk sigaren del Churchill) 2.- per doos, Sigarenmagazijn ..De Liin rnarkt", J. v. Ingen. Lynmark; 18. Telefoon 23095. Aangewezen adres voor H.H. schilders en wederverkoper: Erkend' verffabrlkant door hel Ryksbureau voor chemische producten- Grondverf 2 65 Gron. Electr. Verffabrlek E Kuipers. Vleutenseweg 11! Utrecht telefoon J0809. U.S.A. American Hall, Predik herenstraat 1. Utrecht Leger sokken, nw.. v.a. 250. gas- capes 398: Amerik. Jaegei I 4 50. American Hall. tel. 1290! Predikherenstraat 1, Utrecht. Het Juiste adres voor 'koffer en tasreparatles zoals vocrinc sloten, handvatten, ritssluitin gen. stikwerk enz. Galesloot'i Lederhandel. Vinkenburgstraai 7. Utrecht, tel. 24371. Van uw eigen stof vervaardige' wy Japonnen. deux-pièce; mantels, mantelpakjes, blouse) rokken, etc. Het beste adres ..LTnnovation", Biltstraat telefoon 21136. Voor betere voetverzorging. Ba- ta. Nachtegaalstraat 77. Met ot zonder afspraak Telef. 16440 Penlcllloid crème is een zeef bijzondere crème, die boven dien jeugdpuistjes onmiddellijk doet verdwijnen Verkrijgbaar by Parf. „Het Sticht". Steen weg 20. tel. 19395, Utrecht Stofknopen. stofgespen. cei tuurs, in één dag klaar. Maf zijn „De Pionier", Oudegr 183. telefoon 16639 (tussen L'i markt en Hamburgerbrug)

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 6