HVC heeft kans op overwinning Mariniers uit Doorn winnen Vijf kamp België-Nederlandin het vergeetboek? Treffen tussen Quick en Amsvorde AMHC (h) hebben weinig kans tegen Hilversum Centraal" ontplooit goed spel tegen „Tiel" „Gouden Ploeg'' goed op dreef Rallye Monte Carlo 22-29 Januari 1UU 111 vnie Slclir activiteit van de drie aanvallers J een 51 voorsprong. Na de her- Europees leger eist wijziging Grondwet Musici dringen aan op bescherming van beroep 10.000 aanstekers gestolen Dieven stalen voor f 3000 eostuums In weiland gevonden man inderdaad uit vliegtuig gevallen Manus Oly in hoger beroep Postspaarbank gaat rente verbogen „Utrecht" in Tokio geland '4 Zaterdag 8 December 1951 VOETBAL VOORBESCHOUWING (Van een onzer verslaggevers) Voor de competitie van de tweede klasse A staan Zondag enkele belang rijke wedstrijden op het programma, die voor de ranglijst van veel belang zijn. H.V.C. speelt op Birkhovcn tegen Alcmaria Victrix. Kop tegen staart. Ogenschijnlijk een vrij eenvoudige opgave voor de rood witten. Onze stad genoten zullen echter danig op hun tellen moeten passen, want de Alk- maarders zullen ongetwijfeld doen wat mogelijk is om hun precaire positie te verbeteren. De kans op een Amersfoortse overwinning is groot, mits de ll.V.C.'ers zich ten volle geven. APWC en Boys spelen uit ZFC. dat Zondag j.l. de kop nam. ontvangt AFC, een alleszins onbe rekenbare tegenstander. Wij gelo ven echter niet dat de Zaandam mers zich reeds a.s. Zondag van de kop zullen laten verdringen. Storm vogels zal het ongetwijfeld zeer moeilijk krijgen bij .The Good Old* HFC. De Haarlemmers schieten, vooral op eigen terrein, nog wel eens danig uit hun slof. Een gelijk spel zou ons in dit geval niet ver wonderen. Baarn heeft een goede kans zijn positie te verbeteren, want Helder is in uitwedstrijden lang niet zo sterk als thuis. De ontmoeting Westfrisia-VVA zal vast spannend worden. Beide clubs vechten voor hun laatste kans om nog een rol te spelen. Wij hou den hét op een Enkhuizer over winning. De koplopers van de derde klas se D krijgen het ook weer moei- liik. HMS ontvangt Holland en kan op zware tegenstand rekenen HMS zal het vermoedelijk wel tot een kleine overwinning weten te bren gen. Zeist, dat op de tweede plaats staat, zal het bij Donar lang niet cadeau krijgen en zelfs puntenver lies is niet uitgesloten. Of CDN nog een rol in de kopgroep zal blijven meespel-en hangt veel van APWC af. dat Zondag naar Driebergen gaat. Wij geloven, echter wel dat APWC ook «met één punt tevreden zal zijn. We zijn wel nieuwsgierig of Stichtse Boys kans zal zien zijn positie iets te verbeteren door For- titudo met een nederlaag huiswaarts te zenden. BVC moet naar Allen Weerbaar. Beide clubs staan nog niet veilig, zodat dit een interes sante ontmoeting kan worden. De winst zal vermoedelijk wel bij AW blijven. Een eelijk spel tussen Pa- tria en EMM kan worden ver wacht. In de vierde klasse G vindt een treffen plaats, dat voor de onder ste plaats van groot belang is. na melijk de A'foortse derby Quick Amsvorde. Door de vele onbere kenbare factoren van een plaatse lijke ontmoeting onthouden wij ons voor deze interessante ontmoeting van een voorspelling. Ook voor de eerste plaats staan belangrijke wed strijden op het programma. Zo ont vangt DWSV. de leider BFC. dat de derde plaats bezet, op bezoek. Een puntenverdeling achten wij zeer wel mogelijk. Na de meervoudige winst, die SEC vorige week boekte, krijgen de Soesters Zondag weer volop de kans de lachende derde te zijn, want wij achten het wel uitgesloten dat zij ook maar één punt aan het be zoekende Voorwaarts zullen afstaan. Ook DVSU. dat nog een goede kans op de titel heeft, achten wij in staat de thuiswedstrijd tegen Zwaluwen Vooruit te winnen. Zebra's, dat de laatste tijd aardig op dreef is. zal op eigen terrein tegen SDO ook wel een behoorlijk figuur slaan. Laren Het kadertcam van de „Gouden Ploeg" uit Soest heeft 7.1jn kansen in de com petitie belangrijk weten te vergroten. Zelf wonnen de Soesters met niet min der dan 60 van het bezoekende Noord Brabant II. terwijl de leiders Tiel I een 6—0 nederlaag bij Centraal kregen te in casseren. Piet Stalenhoef legde de grond slag voor deze overwinning door Van Oostveen te winnen. De Soestcr nam reeds in de eerste beurten een voor sprong en voerde deze geleidelijk op. Zijn handicap van 50 caramboles werd weggewerkt en het eindresultaat was een groot voordelig verschil voor Piet Stalenhoef Van der Heiden had tegen Nobbe ook weinig moeite. Met kleine goedgespeeldc series nam hij de leiding en toen hij in de tiende beurt een tech nisch zeer goed gespeelde serie van 73 caramboles ter tafel bracht was de kans voor zijn tegenstander nihil geworden. Het werd de tweede Soesterovcrwinnlng. waarvoor Van der Heiden slechts 20 beurten nodig had. Rics Stalenhoef begon tegen Wcber vrij zwak. De Utrechter kon zelfs de leiding nemen, doch dit duurde niet lang. Door vier achtereenvolgende series van resp. 51, 30. 42 en 37 caramboles maakte Ries Stalenhoef aan alle twijfel een einde. Ook deze partij werd een ge degen Socster overwinning. P. Stalenhoef 250 250 31 35 8 06 Oostveen 200 141 31 17 4.54 Van der Heiden 250 250 20 73 12 50 Nobbe 200 90 20 15 4 50 R. Stalenhoef 350 350 20 51 17.30 Weber 250 140 20 25 7.— eer courses op Merevcld (Van onze paardensportmedewerkcr) Het einde van bet course-seizocn komt in zicht. Nog drie meetings en 24 Dcc loopt het draf- en renseizocn af. Met de thans lopende serie zogenaamde winter- meetings heeft de Utrechtse paarden sportvereniging vele paardensportllcf- hebbers aan zich \erplicht. Er worden mooie resultaten bereikt. Zondag begint Merevcld weer met een ren, over 2500 m. waaraan 7 volbloeds kunnen deelnemen. Dan volgen 6 dra verijen. Het veld in het continentale nummer zal van heel andere samen stelling zijn dan J.l. Zondag, toen Juno Vita won na een uiterst interessante wedstrijd. Wie zal het nu winnen? Het hangt van vele factoren af. Onze mening omtrent de uitslagen is dat de volgende paarden de beste kansen moeten worden toegekend. Prijs van Soe^tdijk (ren): Great Girl. Wirib I. Phikeita. Zeester. Washington-prijs: Playsier. Odcll. Or kaan O New York-pri,1s: Luxor, Leo Axkit, Louis F.H., outsider Miss A Chicago-prijs: Nelly Scott. Omar Spen cer. Nico the Saint. Petulance K San Francisco-prijs Nlno Narvlle, Overste van Frcscna, New Spencer. Leo- nidas. New Orleans-prijs: Linotte S., Pearl Spencer. Norbcrt M.. Nellie Gregor Deuver-prijs. Marum's Gregor. Mem non. Matador. Meta Dynamic. ADE kan een interessante kracht meting worden. Een puntenverde ling ligt het meest voor de hand. Het, in de vierde klasse H, lei dende JSV heeft een mooie kans zijn positie te consolideren, door van het bezoekende Stichtse te win nen. De Jutfaassers hebben de winst ook wel nodig, want wij ge loven niet dat Maarssen bij DEV een fout zal maken. Amersfoortse Boys staat opnieuw voor een lasti ge uitwedstrijd. Ditmaal moe'en de blauwwitten naar Barneveld. Zij zullen wel alles op alles zetten om zich te rehabiliteren van de mon- stcrnederlaag. die zij j.l. Zondag hebben gekregen. In Breukelen zal worden l.ge maakt wie JSV het meest het vuur aan de schenen zal leggen, namelijk Nijcnrodcs of het bezoekende Naar- den. Wij houden het op Nijenrodes. Wij geven KDS bij GW niet veel kans zijn positie te verbeteren. De papieren staan voor Sacstum. dat VVY ontvangt, in elk geval wat gunstiger. DEN HAAG Voor de Rallye van Monte Carlo, die van 22 tot 29 Januari wordt gehouden, hebben de organisato ren 369 inschrijvingen aanvaaid en wel uit Frankrijk 114. Groot-Brlttannië 92. Nederland 29. Zweden 29. Duitsland 21. Italië 15. Finland 12. Zwitserland 11. Monaco 10, Nooi wegen 3. België 7. De nemarken 6 Ierland 5. Portugal 4. Spanje 3. Australië. Griekenland en Lu xemburg 1. Te Monte Carlo starten 110 deelne mers. te Glasgow 74. te Lissabon 72. te Stockholm 42, te Miinchen 35. te Oslo 20 en te Palermo 16. Hier volgen de Nederlandse inschrij vingen, verstrekt door de KNAC. met de plaatsen waar gestart wordt: T. van Puijcnbroek-Vroom. Hilvaren- beck. met Lancia Aurelia (Lissabon); H. W. M. van der Mculcn Eindhoven. Porsche P 356 (Monte Carlo:, J. F Schieck. Oud-Bcycrland. Opel Kapitan (Monte Carlo). K. S. Barendregt, Den Haag, Henry J 1951 (Monte Carloi H Engclsma, Francker, Austin A 40 (Mon te Carlo); H. Rcichmann. Huizen, Bcnt- ly Mark VI (Miinchcn) H. de Rijk, Amstelveen, BMW AWO (Monte Carlo). W. Huiskes. Eindhoven Volvo (Mun- chem: Th. Zaman. Zaandam, Citroen (Stockholm); J. H. Zorab. Den Haag. Lancia Aurelia (Monte Carloi F. Huls- ker, Rotterdam, Fiat 1400 (Monte Car lo) A. Blansjaar, Den Haag. Tatraplan München, M. Gatsonidcs. Bentveld, Huinbcr Super Snipe (Monte Carlo). W. A. Gruythuysen. Barendrecht. Alfa Romeo (Monte Carlo) Dr Ir W P. A van Lammeren, Wageningen, Borgward (Miinchcn); W. Houtkoper, Haarlem. Hotchkiss (Miinchcn); Dr J. J. Sprcn- ger van Eljk, Baarn. Chevrolet Style- master (Monte Carlo-; J A. J. Hcidcn- dahl jr De Bi 11. Volkswagen (MUn- cheni; A. van Ooy jr. Fiat 1400 (Miin chcn) Cli. Noten. Swalmcn. Kaiser (Monte Carlo»; P. Pels, Gouda. Stude- baker (MUnchen) M. Pollc. Halfweg, open Kapitan(Monte Carlo); J. B. Hil- len, Bussum. Ford Zephyr Six (Monte Carlo); H. P. Verkamman van Keulen. Dc Bilt. Mercedes 170s (MUnchen) B. D. Proo's Hoogendijk, Amsterdam, Hill- man Minx Mark v (Stockholm); K. Ton. Utrecht. Citroen 15 1951 (MUn chen) J. Zwart, Wormervecr, Chevro let Stylinc (MUnchen): B. Bos. Rotter dam. Volkswagen (MUnchen): J. A. A. Aarse. Rotterdam. Chevrolet (Oslo). Zowel de dames als de heren van A.M.H.C. spelcn morgen thuis op Blrkhoven. Door de nederlaag van de afge lopen Zondag zijn de laatstge noemden een plaatsje op de rang lijst gezakt, zodat ze nu weer de voorlaatste plaats innemen, ech ter met een veilige voorsprong op het onderaanstaande H.H.IJ.C. II. Bovendien heeft A.M.H.C. de aansluiting met dc middenmoot niet verloren, zodat we onze stad genoten toch weer een plaats ho ger zullen zien. Voor Kerstmis zien wc dat echter niet gebeuren, want het zijn juist de twee sterkste ploegen, waarmee A.M.H.C. zich dit jaar nog moet meten. Morgen komt Hilversum II op bezoek, dat dc tweede plaats in neemt. In de radiostad slaagden onze stadgenoten er bij verrassing in een overigens geflatteerd gelijkspel te behalen, maar wij geloven niet in een herhaling, want de Hilver summers zullen ongetwijfeld alles op alles zetten om. afgezien van hun kans op de eerste plaats, zich op dc tweede plaats te handhaven, omdat twee elftallen promotiewed strijden mogen spelen. De beide punten zullen dan wel naar Hil versum gaan. De stand is nu: Delftae Studenten Hilversum II Leiden Be Fair II B.N.C. M.R.H.C A.M H.C HHIJC II 8 5 8 4 0 13 1 11 3 10 3 9 22—10 2313 17—15 12—14 13—13 8—13 13—14 13—24 De dames zijn nog niet geheel in veiligheid, omdat Amsterdam II weliswaar vier punten minder heeft, maar ook twee wedstrijden minder heeft gespeeld. Misschien zien onze stadgenoten morgen kans om evenals in Bloc- mcndaal ook op Birkhoven tegen B.D.H.C. II gelijk te spelen, al zal dat niet gemakkelijk zijn. Bridgeclub „De Rei opgericht Gisteravond is er een Amers foortse bridgeclub opgericht, o.e de naam ,.De Kei" draagt. Beslo ten werd hiertoe tijdens een op richtingsvergadering in het paro chiehuis in de Paulus Borstraat, waarvoor zeer veel belangstellrng bestond Het bestuur is gevormd uit de heren J. de Vreedc (voor zitter cn alg. technisch leider j, Pik (secretaris) cn H. Scheerder (penningmeester). De clubavonden worden gehouden op Dinsdag in hotel-café „Sportlust" aan de Soes- terweg. „Hou die I 4000 maar" Schalk wijkse boer haalde „grap" uit met Thuisfront (Van onze correspondent) HILVERSUM. Het is gebleken, dat een veehouder uit Schalkwijk dc .grap" heeft uitgehaald om Dins dagavond de KRO-studio op te bel len en zich uit te geven voor de heer Van Deventer uit Leiden, die een prijs van 4000 in dc actie voor het Katholiek Thuisfront had gewonnen. De veehouder stelde dit bedrag toen direct weer beschik baar voor het Thuisfront, terwijl la ter de ware prijswinnaar opbelde met dc mededeling, dat hij het geld zo goed kon gebruiken De veehouder schijnt nogal prat te gaan op zijn daad. want hij heeft zijn handelwijze niet onder stoelen of banken gestoken zodat het ook de KRO ter ore kwam. Deze heeft zich toen met de man in verbinding ccs'cld. die reageer de met: „Ja. ik ben het geweest. Hoe vonden jullie dat? Geen goede mop?" De KRO en het Katholiek Thuis front overwegen thans welke stap pen er tegen een dergelijke han delwijze ondernomen kunnen wor den. al ware het maar om een her haling te voorkomen. De stand is nu: Laren 7 HBS 6 Strawberries 8 Rood Wit II 8 BDHC II 7 AMHC 8 Pinoké 8 Amsterdam II 6 1 0 5 12 29—4 10 14—5 10 22—12 7 7—14 6 14—13 6 9—21 5 1030 2 8—14 De heren-reserves zullen, waar schijnlijk tevergeefs, trachten in Hilversum revanche te nemen op Hilversum V. Indien het tweede dames-elftal uit de uitwedstrijd tegen Be Fair II op beide punten zou weten beslag te leggen, zou het hiermee de laatste plaats aan de Hilversumse dames overdoen. Het verdere programma luidt: A.M.H.C. Ill—Be Fair V; A.M.H.C. IV—Laren V: A.M.H.C III—Be Fair IV (d.) HOEVELAKEN Auto in de sloot Eén maand gevangenisstraf en ontzetting uit de rijbevoegdheid voor de duur van twee jaar, eiste de Officier van Justitie tegen een 40-jarige textielhandelaar uit Hoe velaken. die zich Vrijdag voor ue Utrechtse Politierechter moest verantwoorden wegens het bestu ren van een motorrijtuig, terwijl hij onder de invloed van sterke drank verkeerde. Op 27 October jl. had hij met zijn bestelwagen een zijner ken nissen een 51-jarige timmerman en diens echtgenote, benevens het 14- jarige dochtertje van het echtpaar uit Amersfoort naar Hooglander veen gebracht. Onderweg werden cafë's aangedaan, waar het gezel schap enige borrels dronk. Op een gegeven moment geraakte dc auto bn een bocht van de weg tussen Hoogland en Hooglanderveen bij de Hejjsteeg in een sloot. Dank zij de hulp van onmiddellijk ter as sistentie gekomen burgers konden dc inzittenden nog tijchg op het droge gebracht worden. De Dfficier van Justitc schr'ecf het ongeluk toe aan het overma tig gebruik van sterke drank door de tcxtielhandealar, maar deze verklaarde dat het ongeval te wijten was aan de omstandigheid, dat hem op een gegeven moment zijn brandende sigaar uit de mond viel, waarna hij het verlo ren voorwerp opspoorde zonder de wagen eerst behoorlijk te laten stoppen. In dat moment zou hij volgens zijn zeggen het stuur over de wagen zijn kwijtgeraakt. De verdediger, mr ter Laan, achtte het bewijs van de dronken schap niet geleverd en pleitte vrij spraak. subs, de uiterste clemen tie. De Politierechter achtte het be wijs voor de overtreding van art. 26 van de Wegenverkeerswet wel geleverd en veroordeelde de ver dachte tot veertien dagen gevan genisstraf cn ontzetting uit de rij bevoegdheid voor de duur van vier maanden. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken. Hoogland en Hooglanderveen wordt de dienst Zondag waargenomen door dr W. Verbeek, tel. K 3493 260. De wijkverpleging wordt voor Hoevelaken, Nijkerkerveen en Ter- schuur waargenomen door zuster Koetsier te Nijkerkerveen. GEVONDEN VOORWERPEN Een haak van autolaadbak: ijzer werk van vrachtauto: een actetas met inhoud: een opstellen cahier: een portemonnaie met inhoud: een witte want: een grijze kinderwant en een duimstok. Aan komen lo pen: een hond. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester zal in het ver volg ten gemeentehuize spreekuur houden uitsluitend des Woensdags tussen 11 en 12 uur. SLUITING SECRETARIE. Ter besparing van brandstoffen zal. op verzoek van hogerhand, de secretarie op de Maandagen 24 en 31 December a.s. voor het publiek gesloten zijn Voor een tweede, verrassend goede partij zorgde dc jonge cadrespelcr Vos kuilen In een vlot tempo scoorde hij de caramboles aan de lopende band. De klimmende prestaties van deze Soest- dljker dwingen ongetwijfeld respect af cn de vorm. waarin hij Vrijdagavond speelde, houdt een belofte voor de toe komst in. Zijn grote voorsprong werd beslissend, toen hij in de dertiende beurt, wars van alle bijgelovigheid een goede serie van 47 produceerde. Het was jammer dat hij voor de laatste zeven Centraal I contra Tiel I hun Invloed wel I caramboles nog vier beurten nodig had. Verkerk en Voskuilen ongenaakbaar De nieuwe wedstrljdbepallngen van het district „Eemland". waardoor voor de cadrcspclers liet vrJJ-mlddenvak is komen tc vervallen, hebben tijdens de Vrijdagavond in Café-restaurant „Cen traal" te SoestdIJk gespeelde wedstrijd doen gelden. Anderzijds echter werden dusdanig goede resultaten bereikt, dat het leek, alsof o.a. Verkerk cn Voskuilen van de nieuwe bepaling absoluut geen hinder hadden. De Tielcnaren, die tot dusver vrijwel onbedreigd aan de kop van de cadrc- klasse gingen, leden een zes nul neder laag, waardoor de spanning weer is te ruggekeerd. Deze nederlaag was voor een groot deel tc wijten aan het. voor dc gaslen, vreemde materiaal. Vooral Van Veen ondervond hiervan grote hin der cn kon het tegen de sterk spelende Verkerk dan ook niet houden. Waasdorp zorgde, in ccn bijzonder spannende partij, voor de eerste twee winstpunten. Na acht wederzijds zwak ke beurten begon de partij enige bete kenis te krijgen, toen Vink vier achter eenvolgende productieve beurten had cn een groot deel van zijn handicap inhaal de. De Tielenaar ging goed door en nam steeds grotere voorsprong, totdat Waasdorp hem in de negentiende beurt met een gocdgcspceldc serie van 37 ca ramboles een halt toeriep Toen begon de gclijkopgaandc strijd, die tot dc laat ste carambole zou duren Vooral het slot was sensationeel. Na 32 beurten was de stand 195239. Vink poedelde, waar na Waasdorp aan zijn laatste vijf be gon. Door een kleine nonchalantheid miste dc Soestdijker zijn laatste, zodat Vink ccn zeer goede kans kreeg om zijn resterende elf caramboles tc maken. Ook voor hem annonceerde de arbiter „cn nog vijf". Hij kwam tot 247 caramboles, miste, en gaf Waasdorp zijn laatste ca rambole cadeau. De Tielse teamleider trof het ditmaal niet best, want Anton Verkerk speelde, zoals hij dit seizoen niet hccf,t gedaan. In de tweede beurt toonde hij zijn kracht door een uitstekend gespeelde se rie van 71 caramboles, waarin opnieuw zijn subliem gespeelde rappels opvie len Van Veen moest toezien dat de Ccn- traal-spclcr zijn voorsprong steeds ver grootte en eerst in dc tiende beurt open den zich nieuwe perspectieven toen de Tielenaar een vlotte „vier en zeventig" ter tafel bracht. Verkerk had echter eenmaal de smaak tc pakken en bleef doorgaan met regelmatige en gocdgc spceldc series, waardoor deze. vrij een zijdige partij, een volkomen overwin ning voor Verkerk werd. doch hij had desondanks kans gezien zijn voorgeschreven 200 caramboles in slechts zeventien beurten te maken. De persoonlijke resultaten waren: Verkerk 250 250 15 71 16 66 Van Veen 350 199 15 74 13.26 Waasdorp 200 200 34 37 5.88 Vink 250 247 34 37 7.26 Voskuilen 200 200 17 47 11.76 Mulder 200 97 17 14 5 76 ZWEMFESTIJN IN 'T SPORT Mooie tijd op de hit™"rnuLn;\& R.G.T\':é« h™. 1 r\r\ i I den met de rust dank zij grote In het Sportfondsenbait aan dc vatting scoorde dc „rest" nog Bisschopsweg werden, evenals an- tweemaal en de R.G.T. tweemaal, dere jaren, zwemwedstrijden voor Het \?crd dus een dik verdiende militairen uit het Garnizoen 73 zege voor dc R.G.T. Amersfoort cn Mariniers uit Doorn De uitslagen zijn als volgt: gehouden in de vorm van een Vijf kamp waarvoor dc inzet was ccn fraaie grote zilveren Wissel- beker. beschikbaar gesteld door het bestuur van de Stichting Sportfondscnbad. De vijfkamp werd o.m. bijge woond door de garnizoenscomman dant lt. kolonel H. L. G. Lambert die, na het spelen van het „Wil helmus" door de Band van het corps Regiment Geneeskundige Troepen, deze sportmiddag open de. Overste Lambeit bracht op- echte dank aan het bestuur en dc badmeester H. J. Frcmouw van het Sportfondsenbad, aan de or ganisatoren en de Sportcommissie van het Amersfoortse Garnizoen. Behalve de wisselbeker, welke uiteindelijk in handen kwam van 'de afdeling Mariniers uit Doorn, waren er tal van individuele prijzen welke beschikbaar gesteld waren door de Sportcommissie Kon. Landmacht Den Haag. Wc merkten als belangstellen den o.a. op de Regt. Commandant Regiment Huzaren van Boreel Overste W. Kloppenburg, de com mandant van het Regt. Genees kundige Troepen en vele andere officieren. Ook de heer B. Ver schuur namens de Amersfoortse Sportstichting en het voltallig be stuur van de Sportf.bad Stichting waren aanwezig. De deelnemende ploegen waren van Regt. Geneeskundige Troepen, Regt. Huz. van Boreel, Lucht strijdkrachten van Kamp van Zeist Regt. Prins Alexander en Doornse Mariniers. Bij enkele nummers vielen een paar fraaie tijden te noteren waarvan we noemen de prestatie van Soldaat Smits, de bekende Meeuwenzwemmer, op de 100 m. vrije slag in 1 min. 3.4 sec. Smits is van de Geneesk. Troepen. Tot slot werd een waterpolowéd- strijd gespeeld tussen een zeven- V/OUDENBERG Gecompliceerde botsing op Stationsweg Donderdagmiddag reed G. Moes bergen met een wagen, bespannen met één paard, op de Stationsweg in de richting Woudenberg. In de zelfde richting naderde met vrij grote snelheid een vrachtauto, be stuurd door P. uit Hilversum. Te gelijkertijd naderde uit de tegen overgestelde richting een autobus van de Wed. De Haas. P. remde om achter de mestwagen te blijven Dit lukte echter niet, zodat hij de wagen van G. M. van achteren aan reed. Door het sterke remmen slip te het achterste gedeelte van de vrachtauto naar links en kwam daarbij op de linkerhelft van de weg terecht. De bestuurder van de- autobus kon een aanrijding met het achterste deel van de vrachtauto niet meer voorkomen. Het paard was door dit alles zo geschrokken, dat het begon te slaan cn daarbij de voerman het scheenbeen stuk sloeg. De man is naar de Rijkskli nieken te Utrecht overgebracht. De buspassagiers en de chauffeur kwa men met de schrik vrij. terwijl de bestuurder van de vrachtauto lichte verwondingen kreeg. De auto's wa ren zwaar, de wagen Iciht bescha digd. RIJKSPOSTSPAARBANK Bij de Rijkspostspaarbank werd in November ingelegd f 7183.53 en terugbetaald f 11744.62. Uitgegeven werden 15 nieuwe boekjes. JEUGDAVOND IN EBEN HAEZER Woensdag 12 Dec. a.s. wordt in Eben Haëzer oen gecombineerde jeugdavond gehouden, onder leiding van ds. P. Bouw uit Ridderkerk. 5 76 Aanvang half acht. „De luchtpost" houdt clubtentoonstelling Voor de clubtentoonstelling, die de Amersfoortse postduivenvereni ging De Luchtpost" vandaag en morgen in de koffiekamer van de Markthal houdt bestaat nog meer belangstelling dan het vorig jaar Vanmorgen zijn de heren Tolle naar cn Alessie uit Hilversum be gonnen met het keuren van de 290 ingezonden duiven. Aangenomen wordt, dat zij om ongeveer 5 uur vanmiddag met hun arbeid gereed zullen komen, waarna voorzitter A. van Eldert de tentoonstelling opent. Ze blijft dan geopend tot tien uur. Morgen kan men de tentoonstelling bezoe ken van 107 uur. AAN het begin van dit jaar waren er in de Nederlandse artislenwereld ineens berichten, dat de Belgische radio het enga geren -van Nederlanders voor directe uitzendingen had geslaakt en zelfs bestaande contracten had verbroken. Deze zaak raakte daar na spoedig in het vergeetboek, al zullen de Nederlandse artisten, die Belgische neveninkomsten uit om- roepwerk missen, het nog wel we ten. Een dezer dagen hadden wij dc gelegenheid een hoge functiona ris van de Belgische nationale om roep naar de stand van zaken in dit conflict te vragen. Onze zegs man begon met te verklaren, dat men in België het bericht dat contracten waren verbroken, niet erg prettig had gevonden. Er is geen enkel contract ver broken. Er zijn alleen geen aflopende con tracten meer vernieuwd. Dit tot het leedwezen van de directie der Vlaamse uitzendingen. Maai-, aldus zegt men in België, de uitwisse ling tussen Belgische en Neder landse optredenden was een te eenzijdige zaak in het vooi deel van Nederland geworden en de Belgi sche artistenbonden hebben bij hun regering en hun omroep zeer op de getroffen maatregelen aan gedrongen. Dc zaak is sindsdien slepende gebleven, ofschoon men, aldus de Belgen, op andere terreinen schier dagelijkse en prettige contacten met de Nederlandse radio onder houdt. Men heeft in België de in druk dat men in Nederland de boel maar laat waaien, of dat dc verschillende Nederlandse omroep- partijen „uw omroep is niet eenvoudig voor de vreemdeling", aldus onze zegsman niet ge makkelijk tot een in onderhande lingen te gebruiken formule kun nen komen. De Belgische omroep is er zich volkomen van bewust dat Nederland de Belgische artis ten eigenlijk niet nodig heeft, om dat Nederland erzelf genoeg heeft, maar men vraagt zich wel af of het niet desondanks een zaak van goede nabuurschap en vooral van Benelux-bcvordering zou zijn, in dien de Nederlandse en de Belgi sche omroepen toch tot een soort vast uitwissclinesvcrdrag kwamen waarbij België bereid is meer Ne derlanders te engageren dan Ne derland Belgen zou behoeven te nemen. Men vraagt eigenlijk om een concreet bewijs van goede wil aan de zijde van Nederland. Goede wil, die cr achter de schermen der omrocpsamenwerking is, maar die men ook tegenover de beide pu- blieken bevestigd zou willen zien of liever horen. Dit lijkt ons een redelijk en uit ccn Beneiux-standpunt volkomen logisch verlangen, waaraan is toe te voegen, dat wij ook serieuze Belgische muziekkunstenaars in Nederlandse programma's zouden willen hebben. Zoals men weet, beschikt de Belgische omroep, Vlaamse afdeling, over een unieke motorische kracht achter vooruit strevende muziekprogramma's. Dat is de scheikundige-musicoloog Paul Collaer, aan wie de heden daagse muziek van geheel de we reld grote dank verschuldigd is voor zijn steeds met daden ge toonde belangstelling. PIET BEISHUIZEN 100 m. schoolslag: 1. Mar, 3e kl. Slijp 1 min. 21.4 sec. 2. Huzaar Wentel (Alexander) 1 min. 27.3 sec. 3. Korp. Walpot 1 min. 34.6 sec. 100 m. rugslag: 1. Marinier 3e kl. Doornemans 1 min. 25.9 sec. 2. Soldaat Batenburg 1 min. 26 sec. 3. Huzaar Blok 1 min. 40.9 sec. 100 m. vrije slag: 1. Soldaat Smits (Geneesk. Troepen) 1 min. 3.4 sec. 2. Sergt. Marinier Siegen- thaler 1 min. 4.8 sec. 3. Soldaat B. v Walsum (Kamp v. Zeist) 1 m. 16.4 sec. 50 m. gekleed zwemmen:: 1. Huzaar E. v. Schieveen (Boreel) 42.6 sec. 2. Sold. Heezik (R.G.T.) 45.3 sec. 3. Sold. Koomen (Kamp v Zeist) 46.6 sec. 3 x 50 m. wisselslag estafette: 1. Mariniers 1 min. 39.5 scc. 2. Regt. Geneeskundige Troepen 1 min. 46.4 sec. 3. Regt. Prins Alexander 2 min. 5 x 50 m. Estafette vrije slag: 1. Mariniers 2 min. 41 sec. 2. R.G.T. 2 min. 46.7 sec. 3. Regt. Prins Alexander 2 min, 55.9 scc. Alsvoorzitter-kamprechter fun geerde Res. 2e It. H. C. v. Mee ningen en starter was de heer H. J. Fremouw. (Eigen berichtgeving) DEN HAAG. Naar wij van be voegde zijde vernemen heeft de regering de mogelijkheid in over weging om nog in het kader van de aanhangige voorstellen tot grondwetsherziening aan de Sta- ten-Generaal voorstellen te doen die beogen in dc Grondwet' ruimte te scheppen voor verwezenlijking van een Europese integratie, die verder zou gaan dan de grondwet in haar huidige vorm zou toelaten. Vooral voor de verwezenlijking van de plannen tot de vorming van een Europese defensie-gemeen schap, aan het hoofd waarvan wel licht een Hoge Autoriteit zou ko men te staan met zeer vergaande bevoegdheden, kan dc huidige let ter van de grondwet een beletsel vormen. HILVERSUM. Aan het eind van zijn congres heeft de Neder landse Toonkunstenaarsbond in de vorm van een resolutie een harte- kreet geslaakt over het ontbreken van de noodzakelijke beroepsbe scherming. Het congres heeft met teleurstelling kennis genomen van de memorie van antwoord van de minister van Sociale Zaken waar uit is af tc leiden, dat de Regering niet van plan is om de wettelijke beroepsbescherming van musici en artisten te bevorderen. De door de minister in het uitzicht gestelde minimum-loonregeling komt in geen enkel opzicht tegemoet aan de ge rechtvaardigd e verlangens van de musici. ROTTERDAM. Uit een loods zijn enige tijd geleden 10.000 siga renaanstekers gestolen. Ten huize van de monteur J. M. L. trof men kisten aan, waarin de aanstekers verpakt waren geweest. L. werd aangehouden, en dit leidde tot ar restatie van de electricien G. van W.. die de diefstal op touw had ge zet. Verdere nasporingen brachten aan het licht, dat dc sigarenwinke lier H. C. S. en diens compagnon J. van der T. 2500 aanstekers had den gekocht en weer doorverkocht aan de koopman P. de H in Zaan dam. Allen zijn opgesloten, evenals de expeditieknecht B. G. die Van W. bij de diefstal zou hebben geholpen. GRONINGEN. De recherche te Groningen heeft enige personen gearresteerd, die betrokken zijn geweest bij een inbraak, welke in de nacht van Donderdag op Vrij dag is gepleegd in de confectie fabriek van dc firma Heideveld. Zij ontvreemdden 26 eostuums ter waarde van ongeveer f 3000. Een gedeelte van het gestolene kon door tussenkomst van de politie le Twijzel worden achterhaald. „Europeanen werken veel te hard" UTRECHT. „Dc Europeanen werken veel le hard! Wij Amerika nen. doen het rustiger aan. terwijl onze productiviteit veel groter is dan de Europese. Dat komt. omdat wij veel meer gebruik maken van aller lei goede hulpmiddelen. Eén voor beeld: in Europa tilt men met veel inspanning zware vaten op een vrachtauto. Wij gebruiken trucks, waarvan de achterklep tevens dienst doet als lift". Dergelijke opmerkingen boorde de heer F. P. Fuykschot dikwijls tijdens zijn vier-maandse reis door de Ver enigde Staten. De heer Fuykschot is tweede voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond en was. voor deze reis, uitgenodigd door de Amerikaanse regering. SOEST Winterrit van motorclub „Soesterbcrg" De jaarlijks terugkerende win territ, betiteld met de naam „Snert- rit", georganiseerd door de actieve motorclub Socsterberg", wordt dit keer verreden op Zaterdag 15 De cember a.s. De rit is oorspronkelijk als be- tvouwbaarheidsrit bedoeld en staat open voor solorijdcrs met startbe- v. ijs van de K.N.M C. en voor poli tiemanschappen. Verder heeft ae organiserende vereniging besloten dit keer de rit open te stollen voor motoren met zijspan cn automobie len. Dc rit is verdeeld in twee gedeel ten, n.l. een ochtend- en een mid dagrit. In het gemiddelde is een wijziging aangebracht. De Junioren en klasse I (boven 200 c.c.) rijden met 40 km. gemiddelde, de Senioren in klasse I ook met 40 kmterwijl dc Senioren in klasse II met een gemiddelde van 42 km. per uur moeten rijden. De motoren met zij span en automobielen rijden met 40 km. als gemiddelde snelheid. De start heeft Zaterdagmorgen 15 Dcc. om 9 uur plaats bij café ,,'t Centrum" tc Soesterberg. alwaar de deelnemers omstreeks 12 uur worden terug verwacht. Ieder deel nemer ontvangt aldaar gratis een overheerlijk bord snert, wat zich goed zal laten smaken. Na een half uur rust wordt het verdere gedeelie van het parcours afgelegd. Om streeks twee uur worden dc eerste deelnemers aan de finish bij caie „'t Centrum" verwacht. MEDISCHE DIENST Zondag a s. is geopend apotheek „Soestdijk" Van Weedestraat 46. BURGERLIJKE STAND Geboren: Constance F. M. d. v. H. L. Hilhorst cn J. C. H. van Maurik; Cor nells J. J. z. v. J. K. v. Zytvcld cn P. S. v. d. Engel: Jozina d. v. J. Borstel en J. v. Roest; Petrus N. M z. v. J. A. M. v. Tol en J. C. M. Fokken: Johannes H. z v. M. v. Hornsveld en N. Dorresteyn; Hendrik G. z. v. D. v. d. Berg cn G.v. Steeg; Bernadettc M. K. d. v. A. G. Grondhuis en M. C. Swenscn; Hendrika d. v. J. Schippers en G. H. Verburg; Jannetje d. v. P. v. Buuren en J. H. Pons; Geertje J. d. v. A. Cloots en J. v. Heek. Ondertrouwd: D. de Wit 70 j. en A. da Vrije 61 J.: A. Groenesteyn cn M. Kool man; W. Lascur en G. Muis; A. Langen- veld en A. B. Laseur. Gehuwd: C. Uyland en G. A. Roest; R. W. v. d. Bremer en B. A. Kuycr; W. Klomp en E. F. Blanken. Overleden: Wijncko J. Endtz, 70 J., gch. m. G. Schlosscr; Gcertruida H. v. d. Berg. 79 j.. gch. m. W. v. Dijk; Wllhel- mlna Koning. 71 j.. ongehuwd. PREDIKBEURTEN Ncd. Hcrv. Kerk. Oude Kerk. 10 15 uur ds. Ambrosius. Jeugddienst; 5 uur ds. J. v. Kuiken van Baarn: Emmakerk, 10 u. ds. E. Groeneveld; 5 uur ds. W. R. Am brosius; Zaterdag, 8 December, Emma kerk avondgebed. Hceskapel, 10 uur eerw. heer S. v. Gorkum. Zonnegloren, 10 uur ds. M. v. d. Voet van Haarlem. Eltheto cn zaal v. d. Broek, 10 uur Kin- derkerk. Evangelisatie-samenkomsten) Dinsdag 8 uur, zaal v. d. Broek. Spreker de heer S. van Gorkum. Woensdag 2n u.. Heeskapel. Spr. de heer H. W. Hof meester van Hilversum. Onderwerp: „Een verdwaald mens gezocht". Hcrv. (Gcrcf.) Evangelisatie. Chr. Ulo School Pr. Bcrnhardlaan. 10 uur ds. Ver- wellus van Bodegraven; 5 uur ds. Van Dieren van Ede. Gereformeerde Kerken. Julianakcrk 8 30. 10.15 en 5 uur ds. H. L. Lamberg Heerspink Wilhelminakerk, 10 en 5 uur ds. A. A. Lccnhoudts. Gereformeerde Kerk, Gebouw „Reho- both". Buntwcg. 11 uur ds. J. Waag- meester; 4.30 uur lees dienst, Gercf. Gemeente, Kleine Rcmbrandt- zaal, 10 cn 5 uur leesdienst; Maandag 7.30 uur ds. Vergunst van Zeist. Ver. van Vrijz. Godsd. (N.P.B.). Ge bouw „Religie cn Kunst". Rembrandt- laan, 10.30 uur mcj. C. E. Jolles. LUIK. De Belgische histori cus Carlo Bronne, lid van de „Académie de langue et de litté- rature Fraycaise", raadsheer bij het hof van beroep alhier, is be noemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Op het stoffe lijk overschot van de vermoedelijk Duitse man, die Woensdag in een weiland bij Amsterdam in een kuil werd gevonden, is sectie verricht. Daaruit is gebleken dat de aanvan kelijke veronderstelling van de po litie dat de man uit het vliegtuig moet zijn gevallen, juist is. De sec tie heeft aangetoond, dat de man zware inwendige kneuzingen en verwondingen had. Tevens bleek, dat zijn leeftijd niet ongeveer der tig. maar slechts ongeveer zeven tien jaar moet zijn. De identiteit van de man kon nog niet worden vastgesteld. Wel heeft men in zijn kleding een ontvangstbewijs van een sto merij aangetroffen, met daarop de naam van een klein plaatsje bij Frankfurt. Men houdt daarom ern stig rekening met de mogelijkheid, dat het slachtoffer inderdaad uit het vliegtuig is gevallen, dat Maan dag uit Frankfurt op Schiphol ia geland. Psychiatrisch onderzoek gevraagd ARNHEM De procureur-gene raal bij het Gerechtshof mr. W. Bakhoven heeft gisteren tegen de 38-jarige Amsterdamse chauf feur Manus Oly geconcludeerd tot aanhouding van deze zaak teneinde eerst nog dr. Hartsuyckcr. direc teur van het rijksopvoedingsge sticht „Avereost" en dc Utrechtse psychiater dr. Baan de verdachte te laten onderzoeken. Mocht het Hof hiermee niet accoord kunnen gaan dan zal mr Bakhoven de straf van de rechtbank te Zutphen (vier jaar gevangenisstraf met ter beschikkingstelling) bevestigd wil len zien. DEN HAAG. De PTT deelt ons mede. dat de Rijkspostspaarbank per 1 Januari 1952 de rentevergoeding zal verhoren tot 2.4 procent 's jaars. Tot 1 Januari a.s. is de rentever goeding nog 2.28 procent. DEN HAAG. De KLM Con stellation „Utrecht", die Dinsdag avond van Schiphol vertrok voor de openingsvlucht naar Tokio, is Donderdagavond in Tokio geland.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 4