DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Welsprekende Pleven redt plan-Schuman „Geen apart lichtsein voor sleepboothulp" Idee van Europa 's eenheid ook in Frankrijk sterk Sibajak zet 613 daklozen af in Rotterdam Eden zendt boodschap, Egypte dreigt Kamer pleit voor hoger huur en meer woningen Ballonvaart mevr. Boesman was niet verantwoord Schrijfmachine verraadt zender bompakketten r Geallieerden gaan accoord met nationale inspectie Twee spionnen in Zweden gegrepen Nóg meer inspanning voor defensie Weigert Indonesië visa aan gewezen Ned. militairen? Arm, maar toch welgemoed Fl. 15.000,- valt op nr 5037 Nederlands reddingbootschipper acht Deense critiek misplaatst Nederlanders bij zeeverhoor in Denemarken Looddieven maken 't Gooi onveilig Weer bomaanslag in Westduitsland Prijs van room boter sterk gestegen Drie millioen voor kinderbijslag kleine zelfstandigen i lie Jaargang, no. 292 Woens'das 12 December 1951 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330 Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 40 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 6235 HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER man fjor» wnfirH* Ho Kooi* Piprro (Van onze correspondent) PARIJS. Met een veel grotere meerderheid dan werd verwacht, na melijk van 136 stemmen, is gisteravond in de Franse Nationale Vergadering de door de regering gestelde motie van vertrouwen aangenomen, die de weg moest versperren aan een motie van Pierre André om de stemming over het plan-Schuman te verdagen. De regering kreeg 376 stemmen voor en 240 tegen, onder de laatsten, die der Gaullisten en der communisten, ook thans weer schouder aan schouder oprukkend tegen de regering, en enkele rechtse parlementsleden. Km In Panmoendjon: MOENSAN De geallieerde wa penstilstandsonderhandelaars heb ben vandaag een vooru aardeiyk anbod gedaan om het communisti sche plan voor inspectie achter de linies door neutrale waarnemers tydens een wapenstilstand te aan vaarden. De geallieerden hebben verklaard, dat zij zouden instemmen met een neutrale inspectie indien: 1) De communisten instemmen met aflossing van de troepen en aanvulling van de wapens. 2) De communisten de neutrale waarnemers zouden plaatsen onder controle van de gecombineerde wapenstilstandscommissie. Het geallieerde opperbevel heeft vandaag toegegeven dat een geal lieerd toestel Dinsdagmorgen het neutrale gebied vann Kacsong ge bombardeerd en beschoten heeft. In een nota van generaal Ridway wordt verklaard, dat de aanval op een vergissing van de piloot be rustte en aangestipt, dat geen per sonen verwond werden of materië le schade aangericht. Tegen de piloot zullen disciplinaire maatre gelen worden genomen. STOCKHOLM. De Zweedse po litie heeft twee vluchtelingen een gravin van Russische afkomst en een Hongaarse fabrieksarbei der wegens spionnage gearres teerd. Het betrof een ernstig ge val van spionnage. dat echter niet tegen Zweden gericht was. ln Zweden wordt jaarlijks op 13 December het feest van Santa Lu cia gevierd. Er wordt een Lucia- koningtn gekozen en de kleine meisjes brengen in witte jurken hun vader en moeder koffie en broodjes op bed. Op hun blonde haren dragen zij een kroon van brandende kaarsen. De kleine tienjarige Cunilla in haar Luciajurk is vroeg opgestaan om iedereen ..Gelukkig Kerstfeest" te wensen en ontbijt te brengen. Voor een niet gering deel is dit succes te danken aan de welspre kendheid van minister-president Pleven, die in een helder betoog zowel de reserves van de indiener der motie van verdaging weerlegde, als een beroep deed op het parle ment een eerste stap te zetten op weg naar de eenheid van Europa. „Wij ziin een oud land. zeker", zo zeide Pleven onder andere, „maar dat voelt, dat het uur gekomen is om een grote missie te vervullen: om de andere volken van West- Europa tot een federatie te brengen, de missie om Europa te helpen zich te realiseren". Ook de radicale afgevaardigde, oud-minister Paul Reynaud, die veel invloed op rechtse krinsfen in het parlemen1 uitoefent, had voor het plan-Schuman gesproken, zij het op geheel andere, ironisch analyseren de wijze. Slechts twee tegenstanders kwa men aan het woord: de heer Pierre André (onafhankelijk), om zijn mo tie nog eens toe te lichten en zich van onverdunde blaam te zuiveren, en de Gaullistische fractieleider Jacques Soustelle. Het is typerend voor de populariteit, die de idee der Europese eenheid heeft gewon nen, dat ook de tegenstanders zich voorstander van een geünificeerd Europa noemen en zich slechts zog gen te verzetten tegen de wijze, waarop de eenwording zich voltrekt. Deze stemming houdt nog niet in. dat het plan-Scnuman kan worden geratificeerd. Hoogst waarschijnlijk zal Donderdagmorgen de definitieve stemming plaats vinden en men kan nu verwachten, dat die niet veel moeilijkheden meer zal opleveren. Als het dan de Senaat is gepasseerd kan de ratificatie geschieden. „W ijze Mannen' vragen: Wellicht ook aansporing voor Nederland PARIJS. De drie „Wijze Man nen" van het Noord-Atlantisch Pact zullen acht landen verzoeken in 1952 meer aandacht te besteden aan de bewapening. Alle Pactlanden zal worden gevraagd op te geven welk deel van het nationaal inkomen aan defensie wordt besteed. Aan de hand daarvan zullen de drie Wij zen hun eisen bepalen. Averell Harriman, Sir Edwin Plowden en Jean Monnet hebben thans de laat ste hand gelegd aan een rapport voor een gecoördineerd defensie- programma, dat Vrijdag aan de tij delijke NATO-commissie zal wor den aangeboden Ook ons land zou de aansporing krijgen meer te doen voor de bewapening ..Hè. heerlijk in het vaderland te zijn ROTTERDAM. „Ik mort naar Gorrcdyk, meneer, dat ligt toch In het Noorden? Het zal er wel koud zyn. En ik naar Zandvoort. Daar bestaat geloof ik een liedje over. dat het aan de zee ligt. Brr, het lükt me zo nat daar". Dat vertelden en vroegen ons verscheidene passagiers, die vanmor gen met de „Sibajak" uit Indonesië in Rotterdam aankwamen. Van de 873 pasaglers zfjn er 613 dakloos. DEN HAAG. Nederland heeft de Indonesische regering inlichtin- gen gevraagd over bepaalde maat- staven, welke thans in Indonesië schijnen te worden aangelegd voor het verlenen van immigratlevisa aan Nederlanders, die tydens het Nederlands-Indonesische conflict als militair in Indonesië hebben ge diend en die thans voor uitzending naar Indonesië door particuliere ondernemingen in aanmerking ko men. De laatste tijd zouden door In donesië visa zijn geweigerd aan sommige Indonesië-veteranen. Dit bezwaar geldt, naar ons is geble ken, intussen geenszins algemeen voor hen. De weigeringen beper ken zich tot individuele gevallen. Electrisch fornuisje voor de prinsessen SOESTDIJK De knutselclub van een ijzergieterij en emailleer fabriek te Breda, bestaande uit een achttal leden, heeft Dinsdag op pa leis Soestdijk aan de Koningin een door hen vervaardigd electrisch kin derfornuisje voor de prinsessen aan geboden. Ambassadeur uit Londen teruggeroepen, „vrije bewapeningvan het volk CAIRO. Op het ogenblik dat de Egyptische ministerraad byeen kwam om uit te maken welke diplomatieke actie moest worden ondernomen tegen de Britten, overhandigde de Britse ambassadeur te Cai'ro aan de waarne mende Egyptische minister van Buitenlandse Zaken een boodschap van minister Eden. De ministerraad hield zich bezig met het aanleggen van een weg by Suez door de Britten, waarvoor huizen moesten worden afgebroken. In de boodschap van Eden werd gezegd, dat de weg is aangelegd om bot singen met de bevolking te vermyden. De stad Suez werd met ingang van Dinsdag voor Britse militairen verboden. Zü worden in honderd over het gehele land verdeelde hotels on der gebracht, die daartoe door de dienst van maatschappelijke zorg van het ministerie van Binnen landse Zaken zUn aangetrokken. Voor zover deze mensen over een inkomen beschikken, wordt ter be strijding van de hotel- en pension kosten zestig procent van hun sa laris tot een maximumvergoeding van 3— tot 4.— per dag per peroon ingehouden. Er zijn er ook. die geen bron \an inkomsten hebben. Hun ver blijfkosten en zakgeld worden door de Nederlandse regering betaald Tijdens de reis hebben zij, die in het geheel geen Europese kleding bezaten, die tot een bedrag van 50.per persoon op schuldbeken tenis aan boord kunnen kopen Onder de daklozen bevond zich een ex-onderluitenant van het K.N.I.L- met zyn vrouw cn negen kinderen. „Nee, ik vind het met die ram- pokkers op Java niet prettig meer. Maar ook voor m'n kinderen, die moeten studeren kom ik naar Hol land. Ik heb 29 jaar in het KNIL gediend cn ik ben nu gepension- neerd. Voor mij en de meesten die op. het <:chip zitten( bijna allen Indonesiërs met de Nederlandse nationaliteit) is er geen plaats meer in Indonesië. Hier in Hol land voelen we ons veilig. We kunnen nu gaan en staan waar we i willen Ik heb helemaal niet de iJ Deense koning als dirigent KOPENHAGEN. Koning Fre- derik van Denemarken zal Zater dag het orkest van de Deense radio dirigeren bij een uitvoering van de svmphonie van César Franck. De uitvoering zal op gramofoonplaten worden vastgeleed, die als kerstge schenk zullen worden aangeboden aan koningin-moeder Alexandrine. DEN HAAG. BU de trekking van de 514c Staatsloterij, 5e klasse, lie Uist, is op nr. 5037 een prys van 15.000.gevallen. Looncómpensatie mogelijk geacht (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. In de Tweede kamerzitting van Dinsdagavond onder voorzitterschap van ds. indt een achttal sprekers begon- en met dc behandeling van de ^roting van Wederopbouw en olkshuisvesting. Aangezien de amer bij haar algemene poli ce beschouwingen de bouw van °000 woningen en een huuraan- ^sing reeds in overweging had gegeven, stond de discussie in be langrijke mate in het teken der herhaling. Zij het dan, dat nu van verschillende kanten uitdrukke- lük voor een huurverhoging werd gepleit. Men begreep wel. dat deze ge volgen voor de loon- en prijspo- litiek zou hebben: een volledige aanpassing zou de huurders f 900 milLioen kosten. Maar in een be scheiden aanpassing, gepaard gaande met een looncompensatie, zagen de meeste sprekers geen aantasting van onze exportpositie. En men achtte deze noodzake lijk terwille van het woningonder- houd. Voor de kabinetsvergadering heeft premier Nahas Pasja in een radio rede gezegd, dat Egypte niet werk loos zou blyven bij de Britse ..agressie". De Britse „tyraiuiie" zou verstrekkende gevolgen heb ben. Dinsdagavond heeft Egypte be sloten zyn ambassadeur in Londen, Abdel Fattah Amr Pasja terug te roepen. Een zaakgelastigde zal de leiding van de ambassade op zich lusie. dat hier de gebraden kippen nemen. Verder besloot de regering an de bomen hangen." I ..vrije bewapening" van het Egyp te roet hem stapten velen nog tisclae volk toe te staan en straffen gehuld 1.1 een colbertje (wanl s, samenwerkmK me! de overkledmg tegen de koude heb- striidkr»rh:en i„ de Kanaal, ben zy nog niet) en met tropen helmen, cowboyhoeden, bivakmut sen of soms lappen op hun hoofd, welgemoed op Nederlandse bodem. „Wij hebben zo zeggen zy in Indonesië altijd ons best ge daan. Nu rekenen wij op de hulp van de Nederlandse regering. Hè. heerlijk eindelijk in het vaderland te zyn Britse strijdkrachten in de Kanaal zone. Diplomatieke waarnemers in Lon den verklaarden, dat het besluit van Egypte inhoudt, dat ook de Britse ambassadeur in Cairo. Sir Ralph Stevenson zal worden te ruggeroepen. Het is Dinsdag rustig geweest in de Kanaalzone. (Van een onzer verslaggevers) NAAR aanleiding van de critiek in de Deense pers op het feitdat de „Kinhem" lichtsignalen ge geven heeft waardoor de redding boot van Hiide Sande voor niets is uitgevaren en terug naar de kust gaande met noodlottig ge volg is gekapseisd, zouden wij gaarne het volgende aantekenen, na informatie bij de Noord-Zuid- Hollandse Redding Mij. Een schip, dat des nachts in noodpositie komt te verkeren en dat geen radiotelegrafie of -tele fonie aan boord heeft of waarvan de radio-installatie onklaar is ge raakt. pleegt zijn noodtoestand be kend te maken door het afgeven van lichtsignalen. Dat kunnen lichtkogels zijn, ook wel vuurpy- len. Zijn die niet aanwezig, dan steekt men vaak alles wat brand baar en gemist kan worden aan boord in brand, teneinde door dit vuur de aandacht van de wal te trekken. Welk lichtsignaal 0ok wordt ge geven. indien het noodsein wordt gezien, varen alle schepen, die van dienst kunnen zyn uit, sleep- en reddingboten, zonder zich af te vragen wat het schip precies no dig heeft. Men gaat helpen, zon der meer. Ter plaatse blijkt dan inderdaad wel. dat de reddingboot, niet of niet meer nodig is en deze keert dan terug. „Dat gebeurt ons menigmaal." zei ons de schipper van een reddingboot. „Dat is het risico van ons vak." Het lijkt vrij ongemotiveerd van de Denen om In dit geval veront waardigd te zyn. Er bestaan nu eenmaal geen speciale lichtseinen voor „reddingboot gevraagd" of „sleepboot gewenst". Bovendien blijkt heel vaak, dat waar de red dingboot eerst niet nodig lijkt, zij toch later wel weer van dienst kan zijn en zo gaat het met sleepboten ook. Zondag nog heeft zich voor onze eigen kust een dergelijk ge val voorgedaan met de „Dorus Rijkers", die de ..Havnia". de Finse houtboot, te hulp kwam. Reddingboot kapseisde (Van onze Scandinavische correspondent) KOPENHAGEN. Vandaag vindt op het politievaartuig in Ringköbing een zeeverhoor plaats in verband met het ongeval, dat de Deense reddingboot is overko men. De Nederlandse zeelieden zyn als buitenlanders niet verplicht aan dit verhoor deel te nemen. Zy hebben zich echter bereid ver klaard alle bijzonderheden waar uit de verantwoordelijkheid voor de ramp op de juiste wijze kan worden vastgesteld, mede te delen. Kapitein Auer heeft de Neder landse consul in Esbjerg een schriftelijke verklaring omtrent het verloop der gebeurtenissen ter hand gesteld, die bij het zeever hoor wordt overgelegd. Belgisch schip in nood in Botnische Golf KADIO SCHEVENINGEN. Het kuststation Kiel heeft van het Belgische ss. „Jean Marie" (975 ton) noodseinen ontvangen. Het s.s. „Alpina" meldde aan Kiel een bericht te hebben opgevangen, dat in de machinekamer van de „Jean Marie" twee meter water staat. Het Belgische schip bevindt zich in de Botnische Golf ten Oosten van Stockholm en seint dat het zonder stoom is en dringend sleepboothulp nodig heeft. Het Zweedse kuststation Stavsnas heeft gemeld, dat een reddingboot op weg is naar de ,,Jean Marie". Een later bericht meldt, dat een Russisch schip, de „Imandra", langszy ligt en het Belgische schip bij staat. Dit laatste schip wacht op een sleepboot. Het noodver- keer is opgeheven. Twaalf arrestaties in een week BUSSUM. De laatste tüd werd het Gooi onveilig gemaakt door looddieven, die opereerden met een jeep. In Nanrd-?n betrapte de poli tie een looddief op heterdaad. Bin nen enige dagen volgden arrestaties van nog twee dieven en drie helers. Enige dagen later trad een Hilver- sumse rechercheur een winkel van een opkoper binnen waar drie jon gelieden trachtten een schrijfmachi ne te verkopen Hij vertrouwde het geval niet cn sloeg raak De jongens hadden ingebroken in Bussum en bleken ook in het looddievencom- plot te zitten. Spoedig daarna volgden de arresta ties van enige helpers en deze week kon de Bussumse politie weer twee looddieven arresteren. In totaal zijn thans binnen één week twaalf verdachten gearres teerd, allen Bussumers in de leef tijd van 17 tot 22 jaar De lood diefstallen strekten zich uit tot Bussum. Huizen. Laren. Blaricum, Naarden en Hilversum. Roofzuchtige hond weer op jacht SOEST. De roofzuchtige hond, die de omgeving van Soest onvei lig maakt en het vooral op kony- nen heeft voorzien is de laatste nachten weer bijzonder actief ge weest. In de omgeving van de Anna Faulownalaan, Rembrandt- laan en Kerkstraat werden tien konijnen zyn slachtoffer. Het beest kon nog steeds niet worden opge spoord. Voor dc echtgenoten van de gede legeerden der Verenigde Naties werd te Parijs een modeshow ge houden, waarop Germaine Lee om- te deze japon toonde, welke zij „V.N." heeft genoemd. De japon is vervaardigd van lichtblauwe zijde waarop met zilverdraad in verschillende grootten het em bleem der Verenigde Naties is ge borduurd. Er is een tulie shawl bijwaarop hetzelfde embleem voorkomt. Om het geheel te com pleteren was er ook een grote lichtblauw zijden shawl, die om boord was met de vlaggen der V.N.-leden. AKEN. Te Alsdort bij Aken is uit een passerende auto een bom geworpen »""or een pomp station van de Shell. De bom ont plofte doch richtte geen schade aan. Volgens de politie was het een zelfgemaakte bom. die ver pakt was in een kartonnen doos. Een onderzoek is ingesteld. Weldra koelhuisboter op de markt (Van onze correspondent) APELDOORN Met ingang van Maandag aanstaande zal de ver- brulkersprUs van roomboter ander maal worden verhoogd cn wel van vier gulden tachtig per kilogram tot vier gulden vier en negentig. Verhoudingsgewijs zal de inkoop prijs voor de winkelier ook wor den verhoogd. Dc grote stijging (zes en veertig cent per kilo In een week tiids) is een direct ge volg van de grote vraag naar roomboter door België. Tegenover deze sterke stijging van de vraag naar onze roomboter op de buitenlandse markt staat een ge ringere productie in herfst en win ter. Om de nadelige gevolgen van de prijsstyging voor het binnen lands verbruik op te vangen zullen de zuivelfabrieken binnen enkele dagen overgaan tot het in ruime mate op de markt brengen van koelhuisboter. waarvan de prijs ongeveer vijftig cent per kilo goedkoper zal zijn. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. In de Tweede Kamer heeft minister Joekes Dinsdagmiddag meegedeeld, dat er ruim 18000 aanvragen zyn in gediend voor een uitkering van wege de Noodwet Kinderbijslag Kleine Zelfstandigen. Hiervan zijn er ruim 3500 afgewezen of inge trokken. Nog bijna 6500 gevallen zijn in behandeling. Minister Joekes ver wachtte dat zy de som der uit keringen op 3 millioen zouden brengen, doch houdt rekening met een uitbreiding van deze voorlo pige cijfers. Een definitieve rege ling van de kinderbyslag van klei ne zelfstandigen verkeert in het stadium van vergaande voorberei ding. RAAD VOOR DE LUCHTVAART: Commandante moet meer kennis van meteorologie hebben DEN HAAG. De ballonvlucht, die de Haagse ballonvaartater, mevr. C. C. E. Boesman Visscher en de auteur Godfried Bom&ns op 30 April j.l. te Zandvoort hebhen ondernomen, is niet verantwoord ge weest. Aldus de conclusie van de Raad voor de Luchtvaart, die gistermiddag uitspraak heeft gedaan, maar geen aanleiding aanwezig acht tot het op leggen van een maatregel van tucht, zoals door de Directeur-Generaal voor de Luchtvaart was gevorderd. Zoals men zich zal herinneren kwam do ballon in zee terecht en werden de beide inzittenden met behulp van an deren aan land gebracht. De Raad is van oordeel, dat de vlucht, gezien de landwind, zo dicht langs de kust niet had mogen worden ondernomen. Het ongeval moet volgens de Raad worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de bal lon by de vaart in de nabij heid van de kust onverwacht te recht is gekomen in een naar de zee gerichte luchtstroming. De ballon commandante. zo zegt de Raad in zyn conclusie, heeft niet voldoende inzicht gehad in de meteorologische omstandigheden De Raad verwacht, dat zy zich betere kennis van de meteorologische verschijnselen zal verwerven, dan zij thans bezit en meer in het bijzonder voorzichtig heid zal betrachten by vluchten in het grensgebied van circulatiover- anderingen. Wat het verweer van de ballon- Technisch-tekenaar met vier namen wil van zich laten spreken (Bijzondere correspondentie) HAMBURG. De plegers van de bomaanslagen in Bremen en Verden. waarvan dertien dagen geleden twee personen het slachtoffer werden, i zitten thans achter slot en grendel. De hoofdverdachte is de reeds Zondag ln Nlenburg aan de Weser gearresteerde 24-jarigë Erich von Halacz, die eerste tekenaar geweest is en daarna in een steengroeve heeft gewerkt. Dinsdagnacht zyn verder in Diisseldorf en bij Nlenburg nog twee personen in hechtenis genomen die sterk van medeplichtigheid verdacht worden. Dat dit misdrijf zo spoedig tot klaarheid kon worden gebracht, is commandante betreft de ballon zou op bevel van de ballonmeester zijn vertrokken zonder dat zij vol ledig voorbereid was is de Raad de mening toegedaan, dat de ballon commandante ongeacht de verant woordelijkheid van de ballonmees ter. dc uiteindelijke verantwoorde lijkheid heeft voor het vertrek. Gladheid oorzaak van dodelijk ongeval (Van onze correspondent) HEERLEN. De vijftienjarige L. Lcnnartz uit Brunsum kwam Dinsdag door de gladheid van het wegdek in de Stationsstraat te Heerlen met zijn rijwiel te val len. Hij werd door een vracht auto gegrepen en zo zwaar ge wond. dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. De jongen, die een half jaar geleden een arm had gebroken, was op weg naar het ziekenhuis, waar hij een laatste massagebehandeling zou ondergaan. Weinig verandering in de eerste plaats te danken aan aanwijzingen van het publiek. Ge heel West-Europa nam aan het op sporingswerk deel en bij de spe- hem er steeds weer toe zyn toe vlucht te nemen tot zwendelprac- tyken. Zijn fantastische plannen leverden geen enkel succes op en het is ook wel enigszins verklaar- Weersverwachting geldig van Woensdagavond tot Donder- jg H dagavond: 2 In het noord-westen van het 2 g land overwegend half bewolkt fl en droog weer. Temperaturen k e enkele graden boven het vries- punt Zwakke tot matige Zuid- g Westelijke wind. Elders vooral g g in de nacht en ochtend op vele g plaatsen mist cn lichte vorst, g maar in de middag ook enkele B verspreide opklaringen en tem peraturen oplopend tot even boven het vriespunt Zwakke baar, dat het plan bij hem rijpte. U *°t matige Zuidelijke wind. ciale commissie waren tal van aan- zich op de wereld om hem heen wijzingen uit het buitenland bin- te wreken. Het blijft echter een g 16 ^m- Maarfop ïs^ 54 m"^- 20 m. nengekomen, die de beste recher cheurs welke met het opsporings werk waren belast ln staat stelden het misdrijf tot klaarheid te bren gen. Bij de hoofdverdachte. Von Ha lacz heeft men te doen met een jongeman wie het in de verwar ring tijdens en na de oorlogsdagen naar het hoofd gestegen is. Hij hield er niet minder dan vier na men op na en streefde er boven dien naar van zich te doen spre ken Jaren geleden wilde hij tcch- nisch-tekenaar worden, doch hy voltooide zijn studie niet en later probeerde hij op alle manieren als journalist bekendheid te verkrij gen. Zijn overdreven persoonlijke eerzucht en zijn ziekelijke behoef te om zich te doen gelden dreven raadsel waar hij het geld vandaan s der 9 haalde voor zijn elegante kleding, j p want hij was sedert een jaar werk loos. Onopgehelderd is ook nog de vraag hoe hij aan het grote aantal originele brieven en akten betref- g fende persoonlijkheden uit het openbare leven is gekomen. Hij had hiervan een gehele verzame ling aangelegd. De schrijfmachine, waarmee hü de adressen schreef op de paketten welke de helse machines bevatten, is hem noodlottig geworden. Crimi nele deskundigen ontdekten tikfou ten die wezer in de richting van een bepaald type schrijfmachine. Na minutieus speurwerk werd de betreffende machine tenslotte ont dekt. HET WEER IN EUROPA 7 uur voormiddag Stations Weera- Wind- c. toestand richt V Oslo nevel N —4 Berlijn n on tv. - Londen nevel OZO —3 Parijs 1. bewolkt stil 1 Wenen 1. bewolkt NW 0 InnsbrÜck n. ©ntv. Nice 1. bewolkt NW 3 Rome n. on tv. Warschau n. ontv Amsterdam 1. bewolkt zzw 1

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1