STABSVENSTER Beschonken jongeman ernstig mishandeld Kerstliederen klinken op geslaagde zangavond Stervende vader verleidt zoon tot misdrijf „In 1952 handelbaar operationeel leger" KVP-politiek rust op 3 beginselen Ruim f 368.000 voor Italië bijeen Aruba wil een eigen status Ik sla je de hersens in zei stallinghouder Noteert U even 4g> 20% KORTING *3 10% KORTING CHEM. REINIGEN EN VERVEN 2 Maandag 17 December 1951 1770. De wrak gesla- DE A VONTUREN VA N KAPITEIN ROB gen „Vrijheid" wordt met grote kracht de donkere grote grot inge- slingerd. Rob en Olivier klemmen zich vast aan de resten van de mast, in angstige afwachting, wat er met hen zal ge beuren. Elk ogenblik kan het wrak te pletter lo pen op de rotsen Maar dan schuurt het schip over de bodem en even later zit de „Vrijheid" muurvast. Stortzeeën slaan over het schip, bruisend stroomt het water terug, dat met kracht naar binnen wordt geworpen en woe- dend beuken even later nieuwe golven de over-1 kalmer. Het water stroomt weg en de jonge I hij: „Kom sens kijken, blijfselen van het scheepje. Maar na ongeveer Olivier gaat op inspectietocht. Wanneer hij lantaarn mee." een uur bedaart het noodweer en de zee wordt I slechts enkele stappen heeft gedaan, schreeuwt 1 temeer van deze uitvoering door de leden van „Het Nederlandse Lied." Wat zal men van zulk een avond eigenlijk nog meer schrijven? De geest van eenvoud, hartelijkheid en goede wil moet men beleven. Zij, die in zo groten getale opko men naar deze muziekavonden kennen deze geest. En dat zoiets mogelijk is in on ze gejaagde tijd, stemt tot dank baarheid en verheugenis. S. Prijzenswaardig initiatief van Het Nederlandse Lied" Alle kwalificaties, die onze moedertaal heeft om uit te drukken, dat een ruimte zó vol mensen is, dat cr niemand meer bij kan, zouden we willen toepassen op de zaal, waarin het „Nederlandse Lied' onder leiding van Renske Nieweg zijn openbare Kerstuitvoering gaf. Beter is het misschien tc spreken van een zangavond voor allen In Amersfoort, die de bekoring wensten te beleven van het gemeenschappelijk zingen der oude Kerst liederen. Waarbij ze dan de steun ontvingen van Renske Niewegs koor en de daarbij behorende instrumentalisten. Bovendien hadden ook de bezoe kers instrumenten meegebracht: blokfluiten (sopranen en alten), violen, gitaren en mandolines en een kleine dappere vent was met zijn harmonica komen opdagen. 'Misschien vraagt men zich ver wonderd af, of van dit alles iets terecht kon komen, dat op wij dingsvolle muziek leek. Wie zo spreekt, kent niet het or ganiserend talent van de leidster bij dit zangfestijn, noch de geest, waarin de Amersfoorters, oud en jong, naar een dergelijke bijeen komst opgaan. Al de pretentieloze eenvoud, die de gezongen liederen kenmerkt was ook in de geest der aanwezi gen en daarom is ook deze Zater dagavond weer zulk een zeer bij zondere avond geworden van ge zamenlijk zingen en spelen. Gezongen hebben we de beken de liederen van vorige jaren: Nu syt wellecome, In dulci Jubilo, Maria, die soude naar Bethlehem gaan. Maar daarnaast waren uit de schatkamers der Oud- Neder landse muziekliteratuur enkele kerstcomposities opgedoken, die 'n helder beeld gaven van een even fijn muzikaal talent als van de vrome zin der samenstellers. Het komt een schip geladen Tot aan het hoogste boord; Maria houdt het roeder, Die engel stuurt het voort. Welk een vrome onbevangenheid spreekt uit deze1 woorden, evenals uit de muziek, waardoor ze wor den gedragen. Het kostte heel weinig moeite aan de leidster dit prachtige lied met de vele aanwezigen in te stu deren. Zoiets is alleen mogelijk, als de sfeer aanwezig is, waarin het dient gezongen te worden. Dat nu was op deze avond in sterke mate het geval. In de gangen van het Gebouw der Vrijzinnig Hervormden droeg het koor met instrumentale bege leiding het „Weihnachtskonzert" van Vierdank voor. Niemand zag de uitvoerenden, maar alle luiste raars genoten misschien wel des- Eisenhower over rapport der ,,Drie wijze mannen" PARIJS. Generaal Eisenhower heeft Zaterdag zijn oordeel gegeven over het door de „drie wijze man nen" opgestelde rapport over het geen het Westen kan doen voor zijn defensie. Hij deelde in de „commissie van twaalf" van de Nato mee, dat men „spoedig het punt zal bereiken, waarop het een dwaasheid zou zijn het Westen aan te vallen". Eisen hower deelde de in 't rapport geuite mening, dat er een „hecht en pre cies" defensieplan moet zijn voor 1952 en een ontwerp voor de daar op volgende twee jaar. Hij zei, dat do voor 1952 beoogde sterkte der strijdkrachten een „handelbare ope rationele strijdmacht" betekende. Hij veroordeelde voorts „onop rechte en cynische" critiek op het plan voor een Europees leger, welk plan. naar zijn mening, niet moeilij ker te verwezenlijken was dan het Nato-program. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. „De Kathoüeke Volkspartij is een beginselpartij en dat moet ook tot uitdrukking komen in de middelen, waarmee zij haar doel tracht te bereiken." Aldus be toogde pater magister Stokman, voorzitter van de program-commissie der K.VP. in de rede, waarmee hij Zaterdagmorgen de besprekingen van de partijraad over het katholiek staatkundig program inleidde. Hier mee werd de partijraadsvergadering voortgezet, nadat Vrijdagavond huis houdelijke beraadslagingen waren gevoerd over de financiële positie van de K.V P Pater Stokman noemde ln zijn toe spraak drie fundamentele beginselen der katholieke staatkunde, waarmee de KVP zich onderscheidt van andere stromin gen en richtingen. Zij staat op het stand punt, dat de staatkundige gemeenschap voortvloeit uit de menselijke natuur, maar zij beschouwt haar niet als een uitvinding van de mens. Hiermee onder scheidt, aldus spreker, de KVP zich van het liberalisme. Van het collectivisme onderscheiden wij ons, aldus pater Stok man, doordat wij van mening zijn. dat de burgers in de staat hun persoonlijke verantwoordelijkheid behouden. Ten slotte schetste hij het verschil tussen de KVP en materialistische stromingen al dus, dat de laatste er naar streven het aardse leven tot een paradijs te maken hetgeen spreker een utopio noemde de KVP daarentegen van opvatting is. dat de slaat heeft mee te werken tot het doel der gehele schepping. Omdat de wijziging van het kiesregle ment. die eveneens op de agenda van deze partijraadsvergadering prijkte een zekere urgentie had. werd de discussie over het ontwerp-staatkundlg program voortijdig afgebroken. De behandeling ervan werd terugverwezen naar de pro grammacommissie, waarbij het aan het bestuur werd overgelaten deze even tueel con uitgebreide aanvulling te geven. Wat het kiesreglement betreft: bU de behandeling daarvan kwam o.a. ter sprake het zitting nemen na een verkie zing door voorkeurstemmen. Een vorige reglementscommissie was tot de con clusie gekomen dat een verbod hiertoe diende te worden afgeschaft. In dc hui dige commissie bestond hierover geen eenstemmigheid. Het thans aanvaarde kiesreglement bepaalt, dat een candldaat schriftelijk zal verklaren geen plaats in de Tweede Kamer te zullen aanvaarden (indien hij door voorkeurstemmen mocht zijn gekozen) dan met toestemming van het partijbestuur. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk Beroepen té Ontario (United Church)- P. de Jong, cand. te Gouda; te Brisba ne (Australië) J. W. v. d. Mcene te Utrecht; te Maartensdijk A. J- Wijn- maaien te Oldcbroek. Aangenomen naar Driebergen (vac. R Bos) H. J. van Druten te Dcil. Bedankt voor Vinkeveen J. T. Door nenbal te Oene; voor Rotterdam-Char- lois (vac. D. Westerveld) A. Makkenze te Amcide en Tienhoven. Voor de benoeming tot hulppredikant te Usselo (Ov.) H. D. A. J. Nijk, cand. te Groningen. Dinsdag vertrekt trein met levensmiddelen DEN HAAG. Ruim f 368.000 was er Zaterdagmiddag bij het Rode Kruis binnen voor de slacht offers van de overstromingsramp in Italië. Dinsdag vertrekt uit Venlo een uit twaalf wagons be staande goederentrein, die 'n deel van de Nederlandse gaven zal ver voeren: rond 40.000 blikken cor ned beef. 5000 blikken leverpastei, 500 blikken goulash, 123.120 blik ken gecondenseerde melk, 232.000 repen chocolade, tien ton suiker, een kleine partij kleren en speel goed. Deze trein rijdt naar Chiasso een Zuid-Zwitsers grensstadje aan het Como-meer waar alle ma teriële gaven der Rode Kruisver enigingen worden bijeen gebracht. Daar verpakt men ze in zakken, die voor Kerstmis aan de getrof fenen zullen worden uitgereikt. Hilversum II twintig minuten uitgevallen HILVERSUM. De zender van Hilversum II is Zondagavond om kwart voor zes uitgevallen, waar door toestelbezitters verstoken ble ven van het sportcommentaar van de Vara. De aangeslotenen van de radio-centrales ondervonden geen hinder. De storing was opgetreden in ëen plaat.spanning-apparaat van de Lopikse zender. Na twintig mi nuten was een reserve-apparaat in geschakeld en kwam de uitzending weer door. WILLEMSTAD (Curacao). In een memorandum, dat overhandigd is aan mr. Van Schaik bij zijn be zoek aan de West, wordt geconsta teerd. dat het over het algemeen de wens van het Arubaanse volk is, dat Aruba als zelfstandig staats deel, los van de Ned. Antillen, toe treedt tot het Koninkrijk nieuwe stijl. Als dat niet mogelijk is. wordt als minimum beschouwd een zelf standig Aruba in federatief verband met de Ned. Antillen. Actie tegen vloeken in boeken DEN HAAG Het bestuur van de alhier gevestigde „Bond tegen hét vloeken'' (Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam) heeft het ini tiatief genomen tot een protest actie tegen het schrijven, drukken, uitgeven, verkopen en J\open van boeken, waarin vloeken voorkomen Zaterdagmiddae voerde „Klein Toneel" onder leiding van me vrouw Van Hoeven in het club gebouw van de Speeltuinver eniging „Soesterkw artier" het leuke spel ..Marjolijntje" op. Er was veel belangstelling. De jeug dige acteurs en actrices hebben voor 'n zeer prettige middag ge zorgd. Geen wonder, dat ze zo trots naar de fotograaf keken, tóen die dit plaatje maakte. Gevonden voorwerpen Portcmonnuie Vulpotlood; Portemon- naie met inhoud; Militaire cape; Kin derschoentje: Lipssleutel, Broche; Etui met inhoudPaar klndérhandschoen- tjes: Gymschoen. Sjaal; Paar wanten; Tasje met inhoud JachthondWollen alpinomuts; Hondje; Povtcmonnaie met inhoud; Muntbiljet: KindertasjeCein tuur; Sjaal; HerenhoedSjaalPaar kindcrwnntje. Etui. Autoped. Portemon- nafe m inh Pakje m inh. Kip. 2 siérd. Portenion. met inh. Sigarenaansteker. Sjaal; Paar glacé herenhandschoenen Gereedschap; want; Paar herenhand- schoencn; Glacé herenhandschoen; Al- pinomüts; Vulpotlood; Kinderschoentje: Alp muts. Pr. kinderhnndsch. Broche Ceint. Hond. Rol draad. Sjaal Mes. Schr.draaicr. Ceint. Pr. kinderwantjes. Bril; Werkbroek: Vlampijp; Bedrag aan geld: Sjaal: Paar damcshandschoe- jien, Etui met Inhoud; Verschillende kinderwantjes. „Ik sla je de hersens in", zei de Amcrsföortsc rüwielstallinghouder De G. in dc nacht van Zaterdag op Zondag tegen ztfn 20-jarige stadgenoot K„ en h(j voegde de daad bR het woord. Gelukkig voor beiden kwamen de slagen met de grote vül niet zó zwaar aan, maar toch kreeg het slachtoffer ern stige hoofdwonden en een hersenschudding. De jongeman is per G.G. en G.D. naar het Sint Elisabethszickenhuis vervoerd, en daar opgenomen. Een aantal Amersfoorters, die een bezoek hadden gebracht aan een café op de Groenmarkt, hadden iets te veel gedronken, met het gevolg dat ze in een te uitbundige stem ming verkeerden, toen de zaak om twaalf uur werd gesloten. Ze gin gen niet naar huis, maar bleven in de buurt van het café „hangen" De Amersfoorter K. gedroeg zich daar bij vervelend; hij nam een uitda gende houding aan tegenover de Amersfoortse verzekeringsmaatschappij opgericht „om moeder te helpen Zondag 28 October 1.1. verbrijzelde een electrische trein op de onbewaakte overweg Smidswcg te Dubbeldam een luxe auto: de twee inzittenden, de Rotterdamse arbeiders A. E. W. en M. konden zich nog bijtijds uit de Hudson redden. Door allerlei tegenspraak in zijn verklaringen laadde de 20-jarigo bestuurder verdenking van schuld op zich, als gevolg waarvan hij en zijn vriend terecht moesten staan voor dc arrondissementsrechtbank te Dordrecht, gepresideerd door mr. J. W. Hofwijk. Het zou om de ver zekeringspenningen van 2200 gulden te doen zijn geweest. De Officier van Justitie, mr. Kronenberg eiste tegen hem een jaar en tegen M. zes maanden gevangenisstraf met aftrek. W. onthulde, dat hij met zijn daad dc laatste wil van zijn in September overleden vader had ten uitvoer ge bracht, om schulden te vereffenen. De vader overleed enkele uren na de eerloze opdracht de Hudson op genoemde spoorwegovergang te laten verbijzelen. Meer dan een maand later hebben W. en M., zonder dat M. van de aanleiding afwist, het on heilig voornemen ton uitvoer ge bracht: toen de voorwielen over de eerste rails stonden naderde van Wil lemsdorp uit een electrische trein. W. liet de motor afslaan en sprong met zijn makker uit de wagen. Aan gevaar voor de trein en voor de rei zigers hadden geen van beiden ge dacht. Verdachte gaf verder toe zich aan oplichting ten nadele van de ver zekeringsmaatschappij „Ons Belang" AMHC speelt niet Vele hockeyvelden bleken door de vorst nog niet bespeelbaar met het ge volg dat geen enkel elftal van AMHC gisteren heeft gespeeld Zondag a s. zijn er weer bekerwed strijden. De beide eeerstc teams van AMHC zullen dan uitkomen tegen dc elftallen van DKS uit Enschede. Het tweede heren-elftal zal ln Wassenaar tegen Kieviten 1 spelen. GRAND THEATRE tm. 19 Dcc.: „Men sen in het wit" 14 jaar Zondag 2, 4.15. 6.45 cn 9 uur. Ov dagen: 2.30 6.45 cn 9 uur. „Dondcrdagcyclus", 20 Dec.. 2 30, 6.45 cn 9 uur „Janc Eyre", 14 jaar. CITY THEATER: „Het eiland der pyg- •mceèh" 14 Jaar. Zondag 2, 4 15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen; 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t.m. Maandag- „Bagdad" 14 Jaar. Van Dinsdag t.m. Donderdag- ..Wet zonder recht", 18 Jaar. Zondag: 2 4.15, 6 45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur, CITY THEATER SOESTDIJK. Van Vrij dag tm. Maandag; „Het ding". 18 jaar. Van Dinsdag tm. Donderdag. ..Huwelijkstragedie", 18 jaar Zon dag: 2, 4-15, G.45 en 9 uur. Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur. Vrijdag 8 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. 17 DecèmbcL, Maandag R K, Volks universiteit; dhr J. J. Jongcncelen over ,.Dc bloei der profane schilder kunst". A.G.-huis. 20 uur 17 December. Maandag r- Volksuniver siteit: Otto van Tussenbroek over „De inrichting van kleine woningen cn toegewezen declwoningen". Open bare Leeszaal, 20 uur. 17 December. Maandag kerstconcert van het Zangkoor der Vei Vrijz. Herv. Geb. Vrijz. Herv. 20 Uur. A.G.-HUIS: t.m. 20 December Tentoon stelling van werken van de schilder Willem J v. Dam Geopend \an 10 tot 12 en van 14 tol: 17 uur. MUSEUM FLEHITfc. Wesisingei Dage lijks geopend, behalve Zondags. v.erkdagen van 10—12 en l4 uur Zaterdag to12 en 1 3U3 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening vol wassenen 25 en Dinsdag- en Vrvl- dagavond van 7—9 uur Voor kin deren Woensdag- en Zaterdagmid dag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- tcrkwartier i Zonnebloemstraat 67) Uitlening Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—8 uui R.K. OPENBARE LEESZAAL" Uit- lening .11 12.30 en 2.30—5.45: Maan dag- en Vrijdagavond 7—9 uur. Voor kinderen Woensdag 35 en Vrijdpp 4-*> uur. AVONDDIENST APOTHEKEN: dr. Van As. Varkensmarkt 19a, tel. 3767; dr Cramer. Utrechtsewcg 93, tel. 3493. te Amersfoort te hebben schuldig gemaakt, zogenaamd „om zjjn moe der te helpen". M.: „Ik heb de kans gelopen ge dood te worden." Pres.: „Bent u blij, dat dat niet gebeurd is?" M.: „Ja meneer de President." De pleiter, mr v. d. Polder vond dat van een opzetmisdrijf geen spra ke was ten hoogste van een schuld- misdrijf: zijn cliënt zag nog steeds niet in, dat hij het verkeer door machanische kracht in gevaar had gebracht. Uitspraak over 14 dagen. onderen. Na een half uur verdween hij, maar kwam spoedig daarna weer terug. De rest van net gezel schap had zich toen verschanst in een rijwielstalling aan de Groen markt, om K. te ontlopen. Die bleef echter vervelend, en omdat 3iij niet weg wilde gaan, kwam een van de mannen, een militair, uit de stalling cn viel K. aan. Er ontstond een fikse vechtpartij, en beiden rolden over de grond. Van die gelegenheid maakte de stallinghouder De G. ge bruik om zijn woede te luchten over het feit dat K. enkele reclamebor den had verwijderd. „Ik sla je de hersens in", zei hij, en sloeg K- met een grote vierkante vijl op het hoofd, herhaalde malen achter el kaar. Hevig bloedend bleef dc jon geman liggen. Hij bleef ongeveer tien minuten buiten bewustzijn, en men dacht aanvankelijk, dat hij dood was. G.G. en G.D. en politie werden gewaarschuwd. De laatste maakte tegen de stallinghoudcr proces.ver- baal op. Hem wordt „poging tot doodslag, subs, zware mishandeling" ten. laste gelegd. Burgerlijke stand Geboren: Tjarda Rcnée. z. van J. D. Holtkamp on S. Rcitsma; Hendrik Rijk, z. van T. v. d. Kamp cn P. K. van Manen; Barendina Elisabeth, d. van B. F. Ton en G. v. d. Broek; Wilhclmina Maria Christiana, d. van J. C. Knijn cn W. A. A. Peters; Johan Marten, z. van A M. Huizinga en J. C. van Nieu we nhuizen. Getrouwd- C J Kamslra en J. J. van Dissel; P. dc Groot cn E. Magito. Overleden. Maria Susanna Carolina Kerling. 86 jr., ongehuwd. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het candidaatsexamen voor werktuigkundig ingenieur ge slaagd de heer J. H. van de Stadt te Amersfoort Voor het ingenieursexamen w.i. slaagde de heer E. H. M. Kroes, eveneens te Amersfoort. „Cheerio" speelde „met frisse moed" Het revuegezelschap „Cheerio", dat gevormd is uit Amersfoortse amateurtonelisten, had Zaterdag avond in het clubgebouw aan de Zonnebloemstraat bij de opvoering van de revue „Met frisse moed" niet over belangstelling te klagbn. De grote zaal was geheel uitverkocht. Er moesten zelfs stoelen worden bij gezet om alle aanwezigen een plaats te geven. Deze belangstelling was mede te danken aan de plannen die er be staan, om „Cheerio" als een onder afdeling van de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" op te nemen in de plaats van „Groot Toneel", dat indertijd „van het toneel" is ver dwenen. Gezien de korte tijd van het be staan van dit gezelschap riep de voorzitter van de Speeltuinvereni ging, de heer E. Jacobs, in zijn ope ningswoord de clementie van het publiek in. Deze clementie had „Cheerio" no dig, want er werden, en soms niet onbelangrijke, fouten gemaakt. En kele spelers maakten zich vooral aan Advertentie (l. M.) overdrijving in hun spel schuldig en vergaten, dat de grote kunst van toneelspelen juist het „gewoon" doen is. De sketches misten soms een goe de clou en de muziek- en zangnum mers duurden af en toe wel eens iets te lang. Toch zou het verkeerd zijn een hard oordeel over dit gezelschap te vclllen. De fout kwam voort uit on voldoende voorbereiding. „Cheerio" heeft een grote groep tonelisten, die wij nog graag eens, maar dan na goede oefening, op de planken zou den willen zien. Wij zijn er van overtuigd dat het publiek, dat nu ook al gul was met applaus, vast en zeker een hernieuw de kennismaking met de mensen van „Cheerio" wil. (Advertentie l.M.) J Breien DAMES, weet U het al? Breien wordt 't werk van een oogwenk. U had dit kunnen zien op een demonstratie, die onlangs door een zakenman in een hotel (niet. in Amersfoort overigens) werd gegeven. Deze man wil Nederland warm maken voor een nieuw soort handbreima chine, die als wij de bijbe horende brochure mogen ge loven, tachtig keer vlugger werkt, dan clc nijverste en kundigste dameshand. Stelt U voor tachtig keer! Dat is om de drommel geen kleinigheid, dames. A/s uw beste vriendin op bezoek komt, vraagt U haar van te voren: „Breng de wol voor de jumper meedie je van plan was te maken." En dat doet U dan even voor haar: 's middags tus sen drie en vijf. terwijl de vriendin van een koekje knabbelt en door haar ver bazing zich keer op keer in de thee verslikt. Of uw zoon bekent 's morgens: ,,'k Heb mijn handschoenen gisteravond verloren." U moppert al niet eens meer, want gedurende 't halve uurtje, dat de kwajongen zich tegoed doet aan be schuit met jam, breit u even eèn paar nieuwe wanten. Hoe? Ja, houdt u ons ten goede, maar dat hebben wij met ons mannenv er stand nog niet helemaal begrepen. Het toestel leek ons ove rigens eenvoudig genoeg: een smal langwerpig plank je, waarop een bed van fijne naaiden is gevlijd. Maar op welke wijze de ae- monsiratrice daaimee vlie gensvlug al die patroontjes maakte, van heel eenvou dige tot zeer ingewikkelde met allerhande kleuren dat konden wij niet van haar gewaar worden. Zij deed geen mond tegen ons openmaar zij was dan ook een Duitse, van de fabriek, en had twee jongedames bij de hand, die de opdringende vrouwen hand- en span diensten verleenden bij het veroveren van enige kennis omtrent 't wonder-apparaat. Waarvan wij u liever nog maar wat overbrieven uit de brochure„Iedereen kan het binnen zes uur leren", „Geschikt voor broodwin ning". „Een uitkomst voor de huismoeder"... De mo derne huismoeder, dachten wij. De vrouw, die zoveel omhanden denkt te hebben, dat elk brehverk een brod dellap wordt, doordat ze zich telkens maar een hap in een snap tijd gunt om er aan te werken. Straks, na de aanschaffing van zo'n miraculeus toestel zal 't wel anders zijn. Dan houdt ze vast en zeker nog tijd over. En dón gaat ze, om de verveling te verdrijven, misschien een ouderwets potje breien. Met naalden, bedoelen wij. Rikketik, rik- ketikketik. Gezellig! Verstoord Het is nu niet koud meer en ijs is er niet meer te zien: Niettemin willen we U toch onderstaand ijsver haaltje niet onhouden, waar van de gegevens ontleend zijn aan een werkelijk ge beuren op de laatste dag van de korte vorstperiode van vorige week. Bij overbuurman zijn een paar jochies bezig het ijs stuk te slaan in de straat- goot vlak voor het tuinhek je. Wanneer mevrouw thuis komt roepen de knapen haar al van verre toe: „We maken fijn het ijs voor u kapot. Dan valt u niet." Mevrouw, die ook wel zal twijfelen aan de bedoelin gen van het grut, zegt niet temin: „Fijn jongens. Doe je best maar." En ze denkt na tuurlijk: Kwaad kan het ook niet. Een minuut of tien la ter komt meneer uit kan tooi'. Tot aan het andere eind van de straat is zijn gebries te horen: „Zijn jullie mal. Ga bij je moeder voor de deur"Enzovoort, en nog een beetje erger voort natuurlijk! De jongens zijn verschrikt hard weggelopen. En door de ijle vrieslucht klonken hun verstoorde stemmen zo helder als kris- talgetinkel: „Nou zeg, en z'n vrouw zei" Clubbladen Wij ontvingen de clubbla den van de voetbalvereni gingen „Amersf. Boys" en „H.V.C.". Het eerste bevat o.m. een kernachtige op wekking van voorzitter P. Geytenbeek om de verrich tingen van de „Boys" weer op een hoger plan te bren gen. Vanavond houdt deze club, zo blijkt uit een aan kondiging. een schutias- en sjoelconcours in „d'Oran.ie- boom". Ook het overzicht van de gespeelde wedstrijden ontbreekt natuurlijk niet. In de H.V.C -er wikt cn weegt de redactie de kansen in dc tweede helft van de competitie. Zonder pessimis tisch te zijn merkt de schrij ver van 't desbetreffende ar tikel op. dat de tweede helft ongetwijfeld moeilijker zal zijn dan de eerste. Ook in dit blad wordt een uitvoerig overzicht gegeven van de gespeelde wedstrijden. Programma Het voetbalprogramma voor Zondag is als volgt samen gesteld: Patria—APWC AmsvordeB.F.C. S.D.O.Quick SECLaren Amerf. BoysMaarssen Wereldje Langzamerhand zijn alle Sinterklazen uit de étalages verdwenen. De goedheilig- man is uit onze gezichts kring geraakt, maar de sfeer die hij meebracht is geble ven. Want voor vele mensen is het Kerstfeest evenzeer een aanleiding, om familie leden en vrienden te beden ken. De uitstalkasten zijn er een bewijs van, dat deze gewoonte niet minder wijd verbreid is dan die van pak jesavond. Aan de gevel van een winkel in de Utrechtse straat hangt een grote kerst boom, achter de winkelrui ten glinsteren de ballen, klokjes en pieken en zijn stemmige takjes groen en fleurige plukjes hulst tussen de uitgestalde voorwerpen geprikt. Vooral tegen de avond, wanneer de blauw grijze schemering de straten vult en binnen alle lampen aanspringen, gaat het hart er sneller van kloppen. En herinneringen komen boven aan de tijd, toen wij klein waren en een groot myste rie vermoedden achter de donkerte aan het eind van zo'n flauw vei'lichte straat, die een wereldje op zichzelf was geworden. Kerstboom „Wat een weer," zei het manneke vanmorgen, „ik heb de hele dag in mijn Zondagse pak bfj de kachel gezeten en ik voelde me net een te vroeg opgedirkte Kerstboom." OM teleurstelling te voorkomen, bestel vroegtijdig Uw kerstboom," zo luide de raadgeving die op vele plaatsen in de stad gegeven wordt. De handel in kerstbomen is opgeleefd. Hoe kan het ook anders in deze dagen. Maar zouden er locrkelijk zo iveinig kerst bomen zijn, dat men er vlug bij moet zijn, wil men niet teleurgesteld worden?

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2