't Zat Boys niet mee tegen Maarssen Amsvorde behaalt verrassende zege Quick had de kansen, maar SDO de goals HVC kan juichen, ZFC laat op eigen terrein steek vallen „Soesterkwartier behaalt 5-2 overwinning Postduivententoonstelling in Markthal groot succes SEC heeft weinig moeite met „Laren Gasten wonnen dank zij aanvechtbare goals BFC verloor voor de tweede keer in Amersfoort! Amsvorde zorgt voor prettige verrassing; Boys en Quick verliezen Zo was het deze week STANDEN VAN ZONDAG fl Maandag 24 December 1951 11 Neen, het was helemaal niet aardig van Vrouwe Fortuna om een dapper spelende Boys-ploeg met lege handen van het veld aan de Rubensstraat te sturen. Slechts een buitenkansje heeft ze die elf hard werkende in het oranje-blauw gestoken jongens gegund. Dat was vlak voor rust, toen een door Den Bakker genomen vrije trap in het doel zeilde, waardoor onze stadgenoten met 10 voorkwamen. Doch daarna keerde zü de Boys de rug toe, terwyl kampioens-candidaat Maarssen met twee goedkope doelpunten wel wat té rijkelijk werd bedeeld. Een puntenverdeling zou billijker zijn geweest. Boys verscheen in dezelfde op- stelling als vorige week, doch ein- digde daar niet mede. Reeds in de eerste helft viel linkshalf Moors uit. die door P. Brandsen werd vervan gen. Een verzwakking was dit ech ter niet. Dc achterhoede was ook in deze wedstrijd weer het sterkste deel van de ploeg, hoewel soms fou ten werden gemaakt. De voorhoede blijft het zorgenkind. Deze heeft wel aan kracht gewonnen doordat Flip Kraak er weer in is terugge keerd. Ook Rijn kan een goede aan winst worden, doch over de bezet ting van de middenvoor- en links buitenplaats kunnen we kwalijk in de wolken zijn. Het plaatsen was over het algemeen zeer slecht. Bij de tegenpartij was het plaatsen iets beter verzorgd en werd de bal meestal direct doorgespeeld. Minstens vijf keer moest de strijd worden onderbroken voor gewonde Amersfoorters lijden geflatteerde maar verdiende 3-0 nederlaag Na de goede resultaten van de laatste weken acht punten uit vijf wedstrijden ging Quick met grote verwachtingen bü SDO op bezoek. Die verwachtingen zijn niet in vervulling gegaan. Toch kunnen wü niet wuiucii uuucimuivcu vuui cwwuuc zeS&en' dat de Reds hebben teleurgesteld. Zeker, het ging niet zo puik als Boys^elers^terw^ I af?elopen week: de kanthalfs Mol en Nijenhuls konden niet in hun gewone der gasten, zichzelf een lichte her- sPel komen, linksbuiten J. Blom, invaller voor Van Olst, faalde volkomen AMERSFOORTSE BOYS verloor op eigen veld met 21 van Maarssen. Een merkwaardige situatie voor het doel van de thuisclub. der gasten, zichzelf een lichte her senschudding bezorgde, door on besuisd op keeper Peters in te lo pen. De eerste aanvallen waren voor de gasten. Een felle reactie van keeper Peters op een „heet" schot gaf de aanvallers de overtuiging, dat zij niet met een kleine jongen in de goal te doen hadden. Toch ont kwam in de tiende minuut het Boys-doel op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. De Braber wil de koppend een aanval onderschep pen, riep daarbij „ja" hetgeen zijn te- gestander misleidde en De Braber op een vrije trap (tegen zich! kwam te staan, even buiten het strafschop gebied. De rechtshalf nam een aan loop en poeierde zo ongelooflijk hard tegen de paal dat keeper Pe ters er van stond te sidderen. De terugspringende bal werd door de onthutste verdediging tot corner ge werkt. Hoog kwam de bal voor doel, werd weggewerkt doch voor de voeten van een Maarssen-spelcr, die ineens inschoot. Met een fantasti sche duik greep Peters de bal klem- vast beet. Boys vond het welletjes en ging het ook eens proberen v. Wandelen faalde toen Koerkamp een voorzet op zijn schoen depo neerde. Een minuut voor rust kreeg Boys ver buiten het strafschopge bied een vrije trap te nemen, die op de reeds in de aanhef beschre ven wijze Boys aan een 10 voor sprong hielp. Het was sneu voor onze stadgenoten dat reeds in dc vijfde minuut <^e kostbare voor- sprong verloren ging. temeer omdat aan het door de linksbinnen van Maarssen gescoorde doelpunt een buitenspelluchtje zat. Ondanks dit succes bleef Maarssen volharden in hard spel Boys. niet ontmoedigd, bleef spelen voor wat 't waard was én beheerste zelfs geheel 't midden veld. De buitenspelval werd met succes opengezet en bijna alle Maarssen-aanvallen strandden er op. In de voorhoede wilde het ech ter niet vlotten. Maarssen ging ten slotte met de eer strijken, want acht minuten voor tijd strafte de rechts binnen een klein foutje van de ove rigens voortreffelijk spelende doel man Peters af Ook deze goal wekte gedachten op aan buitenspel (12). De rest van de strijd speelde zich af in de mist voor het Maarssen-doel. waar zich de hachelijkste situaties voordeden. Ondanks drie na elkaar genomen corners lukte het Boys niet gelijk te maken. en ook de overige spelers waren net een tikje zwakker dan tegen BFC. SDO heeft van deze kleine tekort komingen op de meest efficiënte I wijze geprofiteerd. Fouten van de Quick-achterhoede werden onmid dellijk met een doelpunt afgestraft en dat was het nu juist, wat de Amersfoorters niet konden. Kan sen heeft Quick overigens voldoen de gehad, meer zelfs dan de Bus- sumers. Meteen na de aftrap komt Quick overrompelend opzetten en reeds de eerste aanval schenkt J. Blom een opgelegde kans, die echter niet wordt benut. Nog enkele kansen gaan verloren, waarbij Vrouwe Fortuna wel eens aan de zijde der gastheren staat, zodat dezen op adem kunnen komen en geleidelijk het initiatief overnemen. Door een grove dekkingsfout van de achter hoede van Quick, komt de SDO- linksbuiten vrij voor het doel en geeft zijn club de leiding (10> Op zeer gelukkige wijze kunnen de gastheren hun voorsprong ver groten. daar Van Loon. wiens uit zicht door de zeer zware mist be lemmerd wordt, door een ver schot van de linksbinnen totaal wordt ANTWERPEN. In het sport paleis te Antwerpen werden in ternationale sprintwedstrijden voor amateurs gehouden. Na overwinningen in de series en Biljartuitslagen „Eemland" De uitslagen van de vorige week ge speelde wedstrijden.voor het blljartdis- trict Eemland zijn: Cadreklasse: Centraal 1—Noord Bra bant 2 6—0. Gouden Ploeg 1—Tiet 1 21. Hoofdklasse Zonneheuvel 1—Poe del 1 4—2 Ons Genoegen 1—Oranje boom 1 4—2: Leusderkwartier 1—ODL 1 6—0 le klasse- Soesterkwarlier 1Gou den Ploeg 2 24; Metropole 1—Vergul de Wagon 3 4—2; Zonneheuvel 2—Ons Genoegen 2 24; Centraal 2—Zomerlust 1 4—2; Centraal 2—Zonneheuvel 2 2—4. 7e klasse. Poedel 4Populair 3 42: Een wedstrijd door tijdgebrek afgebro ken; Limburgla 2—Vergulde Wagen S 2—6; Centraal 4—Metropole 4 26. 8e klasse Vriendenschaar 1—Zomorlust 3 6—2; Oranjeboom 6Leusderkwartier 4 8—0: 9e klasse: Leusderkwartier 5 Ruimzicht 3 2—6, Poedel 6—DOS 3 4—4. B i 1 j a rtprogram m a „Eemland" Het wedstrijdprogramma van het bil jartdistrict Eemland ziet er voor deze week als volgt uit: Cadre klasse: 27 Dec. Noord Brabant 1 Vergulde Wagen 1. 7e klasse. 27 Dec.: Centraal 4Vergulde Wagen 5; 27 Dec." Oranjeboom 5—Populair 3; 28 Dec Zo merlust 2Limburgla 2: 28 Dec.: Ons mciiuai uiinuutKia halve finales op respectievelijk de Genoegen s—Metropole 4. 8e klasse. 27 Belgen van Thielen en Van Cal- Dcc Poedel 5—Zomerlust 3; 28 Dec ster werd dc Nederlander Schot- i Nieuwe Kei 3—KOT 2: 28 Dec Leus man in de finalp ppslapon Hnnr I derkwartier 4—Zonneheuvel 5. 9e klas- JI 'L J Jt -noiïfjf geslagen door se, 27 Dec Viersprong 2DOS 3. 28 de Belg de Backer. j Dec.: Schouw 2Poedel 7. verrast (20). Deze morele klap is teveel voor Quick en het elftal zakt ineen; er voetbalt nog maar één elftal. SDO. doch ook de Bus- sumers kunnen de stand tot de rust niet meer veranderen Na halftime komt een herboren Quick in het veld en opent een hevig offensief. De SDO-achter- hoede komt onder hoge druk te staan en wordt hoe langer hoe on zekerder. Daar moeten kansen van komen Zij komen ook; tot drie keer toe ziet J. Blom echter geen mogelijkheid een opgelegde kans in een doelpunt om te zetten. En ook de andere Quick-voorwaartsen zijn met hun schoten weinig ge lukkig. Pas' na geruime tijd kan SDO zich weer loswerken en het heeft vrij gauw succes; de prima spelende linksbinnen breekt door en geeft van dicht bij Van Loon geen kans (30) Quick geeft het nog niet op en blijft hard doorwerken en ook de gastheren voelen zich nog geens zins veilig en laten hun spel geen ogenblik verslappen. Enkele kan sen komen er wel, o.a. voor Hart- wich op twee meter afstand, maar in de stand komt geen wijziging meer. SDO heeft een geflatteerde, maar zeker verdiende, overwinning behaald. Fraaie jekkers voor schaatsenrijders OVERVEEN. Gedurende het weekeinde zijn de rijders, beho rende tot de trainingsploeg van de Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond. voor de laatste maal „op het droge" tezamen ge weest in het centraal instituut voor opleiding van sportleiders. In de middaguren van Zaterdag wachtte de rijders een grote ver rassing. want de kleermaker was gekomen om een aantal Olympi sche jekkers met capuchon te pas sen. die de rijders overigens nog moeten „verdienen" tijdens de ys- training te Hamar. die binnenkort begint Het is immers zo. dat op de acht rijders, die 28 December van Amsterdam uit naar Hamar vertrekken t.z.t. een selectie zal worden toegepast, aan de hand van de tijden, welke zij gedurende trainingsritten en eventuele wed strijden zullen maken. De rijders komen 31 December, vergezeld van Klaas Schenk, te Hamar aan. Op diezelfde dag arri veren Wim v. d. Voort en Anton Huiskes uit Valedalen. Eind Januari gaan enkele rijders onder leiding van Schenk naar Oestersund waar zü zullen deelnemen aan de Euro pese kampioenschappen. Daarna keren zij naar Hamar terug. On geveer 11 Januari komen de rij ders. die inmiddels zullen zijn aan gewezen om aan de Olympische Spelen deel te nemen, naar Oslo. Tenslotte zullen enkele rijders uit komen op de wereldkampioen schappen. die en 2 Maart te Drontheim plaats vinden. Aan de Leusderweg heeft Amsvorde ons Zondagmiddag een aangename Kerstverrassing bezorgd in de vorm van een verdiende maar geflat teerde! 20 zege op BFC. Voor de Bussummers een bittere pil, temeer daar zU een week geleden ook al tegen een Amersfoortse club Quick twee punten verspeelden. En voor Amsvorde een verheugend en be moedigend resultaat, bereikt door onversaagd werken, goede teamgeest, verdienstelijk spel eneen tikkeltje geluk. Excelsiorhad geen kans In een matige wedstrijd heeft Soesterkwartier Excelsior versla gen. De gehele wedstrijd behield Soesterkwartier een grote veld- meerderheid, alleen de schotvaar digheid liet veel te wensen over. Nu werd he tslechts 62 wat de verhouding niet geheel weer geeft. Al direct na de afworp nam Soesterkwartier het spel in han den. De aanval vertoonde, zeer goed spel waarin R. Kemler een groot aandeel had. De schoten van H. Wijnen waren echter gevaar lijker en na enkele prachtige kan sen die gemist werden maakte hij 10. De aanvallen van Excelsior leverden geen gevaar op, en ook al door het goed sluitend mid- denvakspel der groen-witten werd Excelsior geheel overspeeld. Mej. T. Kuling had succes door uit een fraai door R. Kamler aange geven bal de stand op 20 te brengen. Na de vakwisseling werd het spel een stuk minder, en van deze gelegenheid maakte Excel sior dat hard bleef werken ge bruik door de stand op 21 te brengen. De Soesterkwartierders voerden het tempo op en met een keurig afstandsschot bracht T. v. Empe- len de stand op 31. De derde op stelling gaf weer een Soester kwartier overwicht, allen het mid denvak liet vele steken vallen en Excelsior kreeg de kans zich enigszins van de zware druk te ontdoen. Na rust had het middenvak van onze stadgenoten zich goed her steld en er werd weer zware druk op de Excclsiorkorf uitgeoefend en met succes n.l. door een keurig afstandsschot van A. Lucassen. Soesterkwartier vond dit een vei lige voorsprong en ging het kalm aan doen, Exceisior zag een kans, en benutte deze om de stand op 42 te brengen. De beginopstel ling deed het spel herleven. Voor al mej. Bauhaus verrichtte nuttig werk in de verdediging. Met nog tien minuten te spelen kreeg de Soesterkwartier aanval de juiste maat te pakken en H. Wijnen maakte 52 met daar direct op volsend een doelpunt van mej. T. Kuling 62, waarmee de eind stand was bereikt. Soesterkwar tier speelde de wedstrijd met twee invalsters, die goed voldeden. In de zwart-witte gelederen za gen we W. Vink weer op de links binnenplaats. Met middenvoor v. Meeteren en rechtsbinnen Hopman speelde hij goed samen. Beide Amsvörde-doelpunten ontstonden door combinaties van genoemd trio. Dat de gasten technisch een be tere ploeg hadden was -buiten kijf. maar zij wisten dit voordeel niet uit te buiten en bovendien kregen zij er meestal geen gelegenheid toe. Dat was voor een niet gering deel te danken aan de eigenaardige ver dedigingstactiek van Amsvorde. In de halflinie was de enige die regelmatig aanvallend speelde spil Koot. terwijl J. Kraak (links half! en de jeugdige Maas (rechts half) het accent sterk op de ver dediging legden. BFC slaagde er dus niet in één enkel doelpunt t maken We moe ten eigenlijk zeggen: geen enkel geldig doelpunt, want na plm. 15 minuten scoorde een der Bussum- se voorwaartsen, maar de arbiter had buitenspel geconstateerd en kende het doelpunt niet toe. Kort daarop kwam W Vink in duel met de doelman, waaruit een corner ontstond. Ook de gasten kwamen enige malen gevaarlijk dicht bij het Amsvorde-doel en de rechtsbuiten had bepaald pech toen zijn fraaie kopbal rakelings naast ging. Na een half uur loste W. Vink een schot. De bal stuitte tegen de CRITIEK MOMENT voor het Bus- sumse doel in de wedstrijd Ams vordeBFC (20). De doelman van de gasten zal de bal echter veilig in zijn armen klemmen. staander, maar meteen was v. Mee teren erbij en hij schoot onhoud baar in (10). Dit doelpunt was een morele steun voor de Amsvor- de-ploeg. Dit bleek vooral in het begin van de tweede helft, toen elf geladen Bussumers het veld in kwamen met het vaste voornemen de achterstand weg te werken. Het was af en toe wel benauwd, bijv. toen J. Kraak biina in eigen doel schoot of toen de uitgelopen Kuisten na veel gegoochel midden in een kluwen spelers de bal te pakken kreeg, maar het was be slist geen paniek-voetbal. Integen deel, toen v Meeteren op fraaie wijze het tweede doelpunt scoorde, na een goede pass van Hopman, groeide bij Amsvorde de zekerheid, dat de overwinning een feit was. BFC bleef nog wel aanvallen, doch met veel minder overtuiging. Birger Ruud legt de Olympische eed af OSLO. Het organisatie-comité van de Olympische Winterspelen te Oslo heeft Birger Ruud aangewe zen om namens alle deelnemende athleten bij de openingsceremonie, die 15 Februari in het Bisletstadion zal worden gehouden, de olym pische eed af te leggen. Birger Ruud is tweemaal olym pisch kampioen geweest in het sprlngnummcr, in 1932 te Lake Placid en in 1936 te Garmisch. Voorts werd hij te St Moritz in 1948 tweede in het zelfde nummer. De H.V.C.-supporters hadden Zondag wel reden tot juichen, al speelden hun favorieten niet. De ern stigste concurrent, althans voor dit ogenblik, het Zaandamse Z.F.C., verspeelde op'eigen terrein een kost baar punt aan O.S.V., terwijl het Amsterdamse V.V.A., dat nog met de rood-witten gelijk kon komen, van het bezoekende H.F.C. verloor. West-Frisia raakte nog meer achterop door in de thuiswedstrijd tegen Helder gelijk te spelen. Ook Baarn en A.F. C. speelden gelijk. Het Utrechtse HMS stevent re gelrecht op de titel af in de derde klasse D. De Utrechters wezen, in eigen omgeving, hun concurrent Zeist resoluut terug en behaalden een klinkende overwinning. Ook CDN, dat nog een theoretische kans had. raakte verder achterop door van Donar te verliezen. Sticht- se Boys zorgde voor een aardige verrassing door het bezoekende EMM met een kleine nederlaag huiswaarts te zenden. Hierdoor Is de positie van de Utrechters weer wat beter geworden BVC haalde op eigen terrein twee kostbare punten binnen tegen Fortitudo. De wedstrijd PatriaAPWC werd afgelast. We hadden het Soester SEC in ons overzicht van vorige week de eerste plaats van de ranglijst gege ven. hetgen onjuist was, want DVSU bleek de kop te moeten hebben. Do Soesters hebben ons echter niet teleurgesteld. Door Laren met een nederlaag huis waarts te zenden en geholpen door Voorwaarts, dat op eigen terrein DVSU een puntje afsnoepte, is SEC ditmaal werkelijk koploper. SDO klom naar de derde plaats door Quick een gedecideerde nederlaag toe te brengen. .De grootste verrassing in de vierde klasse G is de keurige overwinning van Amsvorde op BFC, dat daardoor een plaats op de rang lijst zakte. De positie van Amsvor de is nu iets verbeterd, al zal er nog wel wat moeten gebeuren om de Leusderwegbewoncrs uit het de gradatiegevaar te halen. Zwaluwen Vooruit en De Zebra's speelden ge lijk. terwijl ADE in Wecsp van Kampong met minieme cijfers won. JSV schudde in de vierde klasse H de concurrent Nijenrodes af, waar van Maarssen. dat slechts op het nippertje bij Amers foortse Boys won, mede profiteerde. Opmerkelijk is de grote nederlaag die Barnoveld in de uitwedstrijd tegen KDS kreeg te incasseren. De positie van dc Barnevelders is nu ook lang niet rooskleurig. GW behield zijn kleine theoretische kans door WIJ met een klinkende nederlaag naar IJsselstein terug te zenden. DEV. dat zelf een vrije Zondag had. kreeg nog meer reden tot juichen, want ook Stichtse verloor en wel in de derby tegen Utrecht. DEV heeft nu. onderaan de ranglijst, gezelschap van een paar clubs gekregen, zodat nog een spannende strijd om de degradatie te ontlopen in deze afdeling kan worden verwacht. Saestum haalde bij Naarden op het nip pertje beide punten binnen, doch de Zeisters zijn ook nog steeds in gevaar. (Advertentie 1. M.) Eis steeds 't beste: dus bij Uw shag Roei-kalender AMSTERDAM. Op de algemene vergadering van de Nederlandse Roei- bond is het wedstrijdprogramma voor 1952 als volgt samengesteld: 30 Maart, kampioenschap van de Am- stel; 27 April- Varsity; 23—24 Mel Hol- landla. 7—8 Juni. Koninklijke. 10—11 Juni: Telegraaf beker; 2122 Juni: Na tionale of internationale wedstrijden van Ncreus; 25 Juli. Henley; 56 Juli Hollandbeker-wedstrijden cn interna tionale dameswedstrijden van dc FÏSA, 19—20 Juli Nationale kampioenschap pen en nationale jcugdkomploenschap- pen: 19 Juli en volgende dagen: Olym pische roelwcdstrljden te Helsinki. Indien roeltraining in de maand Fe bruari mogelijk Is zal het kamptoen- schap van de Amstel op 30 Maart wor den gehandhaafd, in het tegenoverge stelde geval wordt deze wedstrijd op 6 April gehouden. De wedstrijden van Nereus zullen, voor zover het de senior-nummers be treft. als selectie voor de Olympische Spelen wordch beschouwd. Tafeltennisploeg van België UTRECHT. Hel Belgische ta- feltennisteam dat op 10 Januari in Hilversum tegen Nederland zal uitkomen, bestaat uit Pierre de Kemper. Belgisch kampioen 1951, George Roland, finalist Belgische kampioenschappen 1951 en Jean Buysens. „Betere exemplaren zijn er niet was oordeel van dc keurmeester Voor de postduivententoonstelling. die dit weekend in de Markthal werd gehouden door de afdeling L van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders bleek grote belangstelling te bestaan Bij de Zaterdagavond gehouden opening wees de voorzitter van de afdeling, de heer Kollen op het be lang van deze tentoonstellingen. Wel iswaar had het aantal inzendingen veel groter kunnen zijn. doch er is reden tot tevredenheid en zeker ge noeg om de jaarlijkse tentoonstel lingen niet prijs te geven. Spreker bracht vooral dank aan de keurmeesters; hij had ve<jl waar dering voof hun omvangrijke en be langrijke taak. Hierna voerde de heer K. van Lo- pik, uit Schiedam, een van deze keurmeesters, het woord Het was verheugend te horen hoe deze in sider zijn enthousiasme voor de ten toongestelde dieren niet onder stoe len of banken stak „Men kan trots Soesters winnen met 5-2 Onder buitengewoon grote be langstelling werd aan de Bos straat de wedstrijd tussen SEC en Laren gespeeld. SEC had de zelfde opstelling als vorige week tijdlang het veld moest verlaten. Na tien minuten spelen kreeg M. Maassen de bal in vrije positie toegespeeld. Hij zette scherp voor en één der backs trapte de bal in eigen doel 3—0. Daarna drong La- I rtuks: L Terol le E Woudenbei r»„ KRO ,n H. wr^Mn, Sn ri» Lcljenho,,! 1, Buuerl le. H zijn op hetgeen hier is samenge bracht Belere exemplaren zijn er niet" was de conclusie, die de heer Lopik stelde. Hij wekte de bezoe kende duivensportliefhebbers op veel aandacht aan de dieren te besteden, want er was in deze dagen in de Markthal veel te leren. Na het werk van de keurmeesters kwam de navolgende uitslag uit dc bus: Totaal ingeschreven 649 duiven, welke gekeurd werden door dc heren A. C. Bcguin. Gorlnchem. J. F H. Heerschap. Haarlem. A Unterhorst. Rotterdam. J. Notcboom. Roosendnal en K. v. Looplk. Schiedam. Als beste vogel van het geheel kwam naar voren blauwkras doffer ringno 48- 222606, eigenaar H. J Hol, Luchtpost Amersfoort Beste oude doffer. H. J. Hol. Luchtpost. Amersfoort. Beste oude duif: J, H. v d. Bogert, Luchtpost. Amersfoort Beste jonge doffer" M. J. v. d Linden, Luchtpost, Amersfoort. Beste Jonge duif: E Dokkers. Snelpost, Amersfoort De verdere uitslag was: Klasse 1. onbevlogcn oude doffers. 45 stuks: L Ravenhorst lc. J. v d. Hoek le. Kuppen 2c. G F. ter Horst 2c J v. d. Heuvel 2c G. Buljert 3e J. DeIJs 3e. B. Ham 3e. W. H. Hcogemnns 4e. A. Bronkhorst 4c M. J v d. Linden 4e Klasse 2 onbevlogcn oude duiven. 32 stuks: W. Jansen lc DG. Labrie le. J v. d. Hoven 2o. K. D. Labrle 2e. G. Buijcrt 3e Jan Oosterlaak 3e. J. v. d. Hoek 4e. G. Brandsen 4e. Klasse 3 oude doffers. 100500 km, 53 stuks. T. van Maanen lc. J. v. d. Hoek le L. B. J. Tollenaar le. W. Jansen 2e. W. F Collet 2e. E v. d. Hoek 2e. A Westhof 3o. R Huljskes 3e. J. v. d. Heuvel 3e B. Ham 4c. j. H. Schuiten 4c. B. Hagcbeuk 4e M. J v. d. Linden 4e. Klasse 4. oude duiven 100500 km, 68 Woudenberg lc, Kol- ren SEC in de verdediging en de backs kwamen zelfs over dc helft. Dit werd echter noodlottig, daar midvoor B. Loman een verre pass o naar linksbuiten O. Maassen gaf. ja ir Direct werd een hoog tempo in- De keeper liep nog wel uit, doch j Klasse 5 oude doffers 100—500 km. gezet en de Larenkecper op de I het was een koud kunstje van ie— ïoe prijswinnaars. 25 stuks c van Maassen ook hem te passeren (4 I Zwol le. b Huljskes le. G. F. ter Horst len 2e. N. G. Plotors 2e. K D Labrie 2c. K Kcja 2c. J. Maassen 3c H J. Ho- genbirk 3c, G. A. Haarmans 3e. B. Ham 3c J Allesslc 4e. W Brandsen 4e, St. v. d Ham. 4e. E. Woudenberg 4c. N. Dasse- laar 4c, gezet en de Larenkecper op de proef gesteld. SEC had het offen sief in handen en bleef dit lange tijd behouden. De enkele uitval len, die Laren deed. werdén of door de backs of door de prima in vorm zijnde SEC-keeper Adams onschadelijk gemaakt. Met ae thuisclub het meest in de aanval verstreek het eerste kwartier, zon der dat het doel der gasten kon worden gevonden. In de 20ste mi nuut plaatste rechtsbuiten M. Maassen de bal met een boog voor doel, waar B. Looman er z'n hoofd onder zette en de bal in de tou wen kopte. 10. Toen Laren af trapte zond Van 't Klooster de bal retour en deze kwam bij M. Maassen terecht. Deze omspeelde de gehele achterhoede en plaatste met een zuiver boogje over de uitgelopen Larenkeeper. Binnen de twee minuten had SEC de lei ding met 20. De wedstrijd was in de tweede helft nog maar drie minuten oud. toen linksbinnen J. de Mink geblesseerd werd en een Tweede klasse A Vierde klasse G 26—13 SEC 14 8 3 3 19 39—22 ZFC 13 7 5 1 19 DVSU 13 6 6 1 18 29—17 HVC 12 7 4 1 18 23—10 SDO 14 7 3 4 17 31—34 Stormvogels 11 6 3 2 15 24—11 DWSV 12 7 2 3 16 29—16 WA 11 6 2 3 14 30—25 BFC 13 3 4 15 22—18 Westfrisia 13 4 5 4 13 28—31 Zebra's 13 4 5 4 13 17—22 Baarn 12 4 4 4 12 22—28 Quick 14 5 2 7 12 24—30 AFC 12 3 4 5 10 31—29 AWE 11 3 5 3 11 21—20 OSV 11 3 3 5 9 16—21 Zwal. Vooruit 14 4 3 7 11 25—28 HFC 12 4 1 7 9 23—32 Voorwaarts 11 4 2 5 10 2323 Helder 13 3 3 7 9 22—23 Kampong 14 5 0 9 10 19—22 Alcm. Victr 12 1 2 9 4 14—36 Laren 12 3 3 6 9 20—28 Amsvorde 13 2 3 8 7 11—30 Derde klasse D Vierde klasse H JSV 14 11 3 0 25 38—15 HMS 14 10 4 0 24 30— 7 Maarssen 14 11 2 1 24 38—12 Zeist 13 8 2 3 18 32—22 Nijenrodes 13 8 1 4 17 36—20 CDN 14 6 5 3 17 32—18 GW 13 7 2 4 16 27—15 Patria 13 7 1 5 15 29—22 Naarden 13 7 0 6 14 37—26 Holland 14 6 2 6 14 17—20 WIJ 14 6 1 7 13 26—35 Allen Weerbaar 13 4 4 5 12 27—23 Amerf Boys 13 5 1 7 11 17—30 Donar 14 3 6 5 12 20—26 Utrecht 14 1 8 11 29—30 Fortitudo 12 4 2 6 10 18—29 KDS 13 4 2 7 10 19—29 APWC 12 4 2 6 10 18—31 Saestum 13 3 3 7 9 15—27 BVC 13 3 4 6 10 19—22 Stichtse 13 4 1 8 9 30—37 EMM 14 4 2 8 10 18—34 Barneveld 13 2 3 8 7 26"—46 Stichtse Boys 12 2 2 8 6 22—28 12 3 0 9 6 24—40 0). Er volgde een periode van 1 overwicht van Laren. Het was hoofdzakelijk te danken aan het sublieme keeperswerk van Adams, dat het nog een poos duurde voor Laren scoorde. In de 30e minuut ontstond een corner, ccn scrimma ge voor het SEC doel. Linksbuiten Raven joeg de bal tenslotte langs Adams. Twee minuten na het suc ces van Laren, kreeg O .Maassen de bal langs de lijn toegespeeld. Hij schoot pardoes rakelings langs de uitgelopen keeper. (51). De aardigheid was er toen af en in de SEC achterhoede werd terdege geknoeid, met het gevolg, dat La ren gevaarlijke momenten schepte en een ware stormloop op het SEC-doel ondernam. Met nog drie minutein te spelen was dc stand nog steeds 51 voor SEC. Toen kreeg Laren juist buiten het straf schopgebied een vrije schop te ne men, die, ondanks het bekende muurtje, op meterhoogte door linksbuiten Raven in het doel werd geschoten. De mist was intussen zo dik geworden, dat de bal bijna niet meer te onderscheiden was. Tafeltennisuitslajjen Zaterdagavond hield de R.K. Tafel tennisvereniging „Socstdljk" voor zijn leden een Kcjrst-tournooi. In groep A plaatsten zich in de halve finales: J Hooft, J. van Asch, J M Vcrwocrd cn B. L. Dahlbdrg. J schakelde J. van Asch uit en B. I berg zegevierde op het nippertje over J. M. Verwoerd. In dc finale toonde J. Hooft over meer ausdauer te beschikken 19—22 en won in straight sets van B. L. Dahl- berg. In de verllezersronde van groep A plaatste zich S Niets na eeh overwin ning op P v. d. Wanscns cn H. Kok, na een zege op G. Htlhorst. In dc finale. H. Kok toonde zich de sterkste-van allen en won. In groep B plaatsten zich de dames I. Borgst en A. Mets en dc heren H. H. Rademaker, terwijl H. Schut door een zege op mej. A Mets de finale be reikte. In deze finale toonde zich na langdurige en spannende strijd mej. Borgst de sterkste en won de eerste prijs. Zwol le, B Huljskes le. 2e. L H de Deer 3e. U. Krabshuls Jr. 3e, L. Hazelaar 6c. Klasse 6. oude duiven 100—500 km, le10c prijswinnaars 16 stuk: J. v d. Hoven lc. N. van Dasselaar 2e. L. Krabs huls Sr 3e. H v. d. Heuvel 4e. Klasse 7 oude doffers boven 500 km, 51 stuks: H. J. Hol le. A. Dijkhorst lc. D. Zocgcrd le. J. Barrink 2e. B. Ham 2e, L. B. J. Tollenaar 2c. H. Rekcrs 2e. C. van Zwol 3c. Joh Allcsslc 3c O. Feuerstcin 3e, J Mees 4e. L. Krabshuls 4e A Kaal 8e Zn 4e Klasse 8. oude duiven boven 500 km, 31 stuks: J van Voorst le, B. Ham le. C. den Enting 2c. S Vlsschcr 2e. M. J. v d. Linden 3e. J Maassen 3 C. van Zwol 4e. Jos. Vcrstraeten 4c. Klasse 9 oude doffers boven 500 km, le10e prijswinnaars. 22 stuks: H. J. Hol le. G te Kulve lc. C. van de Essen- burg 2c. H. J Hogcnblrk 2c. C van Zwol 3e. H v. d Heuvel 4c Klasse 10, oude duiven boven 500 km, le10e prijswinnaars, 12 stuks: C. v. d. Essenburg lc. N, van Dasselaar 2c, J. Vos 3c. Klasse 11: onbevlogcn Jonge doffers, 12 stuks H. Ruijter lc. C. van Zwol 2c. W. Jansen 3c. Klasse 12. onbevlogen Jonge duiven. 20 stuks: J Lcijenhorst le. A Westhot 2e. G J dc Valk 3e. E. Dokkers 3e. K. D Labrle 4c Klasse 13: Jonge doffers 100—200 km. 28 stuks: Joh, Allessle le. L H. Klooster le. L Krabshuis Jr 2e. W. N. Nleuwcn- huis 2e. J. v d. Ho%fen 3e. St. v. d Ham 3c. Jos Verstracten 4e. Klasse 14. jonge duiven 100—200 km. 31 stuks: E Dokkers le. A. Kaal en Zn lc. J. Ising 2c. H. J. Hol 2e, J. v. d. Hoven 3e. Jos Verstracten 3e, M. L- Snij ders 4e. K D Labrie 4e. Klasse 15: Jonge doffers boven 200 km. 39 stuks: M. J. v d. Linden le. D. G. Hooft Labrie le, Z Oosterlaak 2e. Jos Ver- Dahl- straeten 2c. G. v. d Matten 2e. Jos. Vcrstraeten 3e. J v. d. Heuvel 3e. J. dc Jong 3e. G. te Kulve 4e. Klasse 16" Jonge duiven boven 200 km. 39 stuks: H. J. Hol le, C. den Enting le. J. Leljcnhorst le. L Jagtcnberg 2e. H. Heideveld 2c. Jos. Vcrstraeten 2e. B. v. d Pol 3c. E v d. Brink 3e, H. J. Hogen- birk 4e, C Jansen 4c. Klasse 17. Jonge doffers, le—10e prijs winnaars. 19 stuks: A. Dijkhorst le. L. v. "t Klooster 2e. L. Hazelaar 3e, H. Bul- tink 4e. W. v. d Heuvel 4e. Klasse 18" Jonge duiven le—10e prijs winnaars. 11 stuks- Jac. v. d. Hoek le, J Leijenhorst 2e. L. v. d. Akker 3e. Klasse 19: kampioenklasse. 19 series van 5 duiven: 1. A Dijkhorst. 2. K. D. Labrie. 3. A. P. Wolffenbuttel. 4 L. Snijders, 5. J B v. d Bogert, Z E V. J. Poort. E.V. W. N. Nleuwenhuls.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 11