Italië zegt vredesverdrag met Sow jet-Unie op Represaille voor Russisch veto in Veiligheidsraad Frans verzet Duitse vakbonden tegen hermilitarisatie Indonesisch protest over Westerlings memoires 6 Levend kalf met afgezaagde poten vervoerd Chaplin maakt nieuwe film DUITSE HERBEWAPENING Bonn's eisen stuiten op Oppositie dreigt met staking 'Wló IDEALE LUIERS De familie uit de Doodloopsteeg Maandag 11 Februari 1952 ROME. Italië heeft Zaterdagavond een streep gehaald door alle verplichtingen, die het uit hoofde van zijn vredesverdrag jegens Rusland heeft. Als reden voor dit besluit werd het feit genoemd, dat Rusland de toelating van Italië tot de Verenigde Naties onmogelijk maakt. In een nota, die te Rome op de Rus sische ambassade overhandigd* is, wordt gezegd, dat het Rus sische veto tegen Italië's toelating „een belediging vormt voor de waardigheid van de Italiaanse natie". Hieraan werd toege- voegd, dat het Russische veto „een schending van het vredes verdrag vormt". De nota bevat verder de verkla ring. dat Rusland in het Parijse vredesverdrag van 10 Februari 1947 plechtig beloofd heeft ..de aanvrage van Italië om lid van de Verenigde Naties te worden te zullen steu nen." Ten gevolge van deze Russische verdragsschending, zegt de Italiaan se regering „kan zij zich verder niets meer aantrekken" van de ver plichtingen, die zij uit hoofde van het verdrag jegens Rusland heeft. De nota wijst vervolgens op de „schendingen" van de vredesverdra gen door de voormalige Oosteuro- pese bondgenoten van Duitsland en tevens op het feit. dat twee derde van de mogendheden, die het Ita liaanse vredesverdrag hebben gete kend. zich bereid verklaard hebben de politieke, militaire en economi sche clausules er uit te schrappen. De Sowjel-Unie heeft verklaard slechts te zullen instemmen met een herziening van het Italiaanse vre desverdrag indien Italië uit ..het agressieve Atlantische blok" zou treden. Woensdag j 1 heeft de Sowjet- Unie in de Veiligheidsraad voor de vijfde keer haar veto uitgesproken over de toelating van Italië tot de VN. Een welingelichte woordvoerder zei, dat Italië ten gevolge van het besluit van Zaterdagavond zou kunnen besluiten geen verdere af lossingen te betalen op de oorlogs schuld van 100 millioen dollar aan Rusland. NATO-conferentie zonder Eisenhower LISSABON. Generaal Eisen hower zal de NATO-conferentie. die vandaag hier is begonnen, niet be doeken Hi.i wordt vertegenwoor digd door zijn stafchef, generaal Gruanther. generaal Juin. comman dant der geallieerde landstrijd krachten. en generaal Saunders. Eisenhowers plaatsvervanger voor luchtmachtzaken. Generaal Gruenther toonde zich vandaag zeer verheugd over dc vooruitgang, die sedert November is gemaakt. „Wat wij nu nodig heb ben is een Duitse bijdrage aan de Europese defensie-gemeenschap", verklaarde hij. Ook generaal Hasselman. chef van de Nederlandse generale staf. is in Lissabon aangekomen. (Van onze correspondent) LUNTEREN. Bij een export slagerij te Barneveld werd dezer dagen een levend nuchter kalf ver kocht. waarvan beide achterpoten j ivarcn afgezaagd. Een nader onderzoek, dat door de hoofdagent van politie A. van Dijk uit Lunteren werd ingesteld, bracht aan het licht, dat bij dc landbouwer H te Lunteren een koe op niet nor male wijze van twee kalveren was verlost. Bij de geboorte moest de veeverloskundige het ene kalf in stukken snijden, terwijl van het tweede de achterpoten moesten worden doorgezaagd. Daar dit kalf nog leefde en de betrokken veehouder zo min moge lijk schade wilde lijden, werd het kalf niet afgemaakt, maar in een zak gestopt en zo naar Barneveld vervoerd om het daar te verkopen. Gelukkig werd dit geval door de politie achterhaald, zodat tegen de veehouder proces-verbaal kon wor den opgemaakt. (Men kan slechts betreuren, dat deze laakbare handeling bij de be staande wetgeving niet onder het misdrijf dierenmishandeling" ge rangschikt kan worden doch slechts een vorm is van dierenkwelling een overtreding, welke maximaal met acht dagen hechtenis of 150 boete kan ioorden gestraft. Een Die renbeschermingswet is wel dringend nodig! Red.) Acht daklozen door uitslaande brand DEN HAAG. In de afgelopen nacht werd in Den Haag de be woonster van ccn eerste étage wak ker door een lichtschijnsel. Het bleek dat in een hoek van de woonkamer een brand woedde, welke niet meer met eigen middelen te blussen was. Toen bovendien een ruit sprong joeg de vlagende Westerstorm de vlammen zo fel op, dat de vier per sonen op de eerste étage en het ge zin van vier op dc tweede étage zich nog ternauwernood konden redden. De brandweer wist met groot materieel de brand in drie kwartier te blussen. Op de eerste étage werd de gehele inventaris door het v.uur vernietigd, de bovenste étage kreeg aanzienlijke schade. Een gelijkvloers gelegen viswinkel kreeg waterscha de. De acht bewoners hadden geen gelegenheid voldoende kleding mee te nemen. Overeenstemming over RTC met de West DEN HAAG Het vooroverleg tussen de gemachtigden van de regeringen der drie rijksdelen, Nederland, de Ned. Antillen en Suriname loopt thans ten einde. In hun kringen heerst voldoe ning over de bereikte resultaten. Men is er ten slotte in geslaagd, tot een algehele overeenstemming te komen. De RTC met de West zal ver moedelijk eind Maart of begin April kunnen worden geopend. „Toneel" moet bezuinigen Geen vijf. maar vier gesubsidieerde gezelschappen W aarsc li ij n l ij Ie niemand ontslagen DEN HAAG In het komende toneelseizoen zal het aantal gesub sidieerde toneelgezelschappen van vijf tot vier worden teruggebracht, meldt het A.N.P. Dit besluit heeft i de stichting „Toneclcoördinatie" j genomen in verband met de eis, die het rijk heeft gesteld op grond van dc overweging, dat er geen vo'doende financiële basis meer is voor vjjf gesubsidieerde gezelschap pen. Men is uitgegaan van dc gedach te. dat de gemeenten Amsterdam. Den Haag en Rotterdam de vaste bespeler van hun schouwburg zul len behouden. Het vierde gezel schap zal in het bijzonder de schouwburgen te Haarlem en Utrecht bespelen. De samenstelling yan de vier gezelschappen die in de komen de weken zullen worden gevormd zal zodanig zijn, dat. indien enigszins mogelijk, alle thans aan één der vijf gezelschappen verbon den acteurs en actrices ook bij de nieuwe constellatie bij een van de grote gesubsidieerde gezelschappen geëngageerd zullen worden. F. P. Fuykschot, van CNV, naar Canada UTRECHT. De heer F. P Fuykschot. tweede voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond en alge meen secretaris van de Protestants- Christelijke Arbeiders-Internationa le. heeft de opdracht gekregen een bureau der Internationale te stich ten in het Zuiden van Canada. Het is n 1. gebleken, dat m Nuord-Ame- rika bijzondere belangstelling be staat voor de beginselen der chris- telijk-sociale beweging. De heer Fuykschot zal zich zo spoedig mo gelijk met zijn gezin in Canada vestigen. Dit is de eerste foto van Charlie Chaplin en de Britse actrice Clai re Bloom in hun rollen als Calvero en Terry in Chap lin's nieuwste film Limelight". De filmzojuist ge reed gekomen beeldt de geschie denis uit. van een artist-op-zijn- retour (gespeeld door Chaplinen een danseres (Claire Bloom). Chaplin, de veel zijdige, fungeert in deze film als ster. productielei der, regisseur, cho reograaf, compo nist, scenario schrijver en or kestleider. Anglo-Amerikaanse garantie zou wantrouwen moeten wegnemen (Van onze correspondent) PARIJS. Nu het vertrouwensvotum voor de urgentiebehandeling van de glijdende loonschaal is verkregen, is deze kwestie teruggezonden naar de parlementaire commissie van arbeid, die haar morgen wederom in be spreking zal nemen. Het parlementaire werk staat intussen uiteraard niet stil.. Integendeel na het Duitse en het Nederlandse parlement begint de Nationale Vérgadcring vanmiddag de behandeling van de Europese defen siegemecnschap, waarover niet minder dan acht interpellaties zijn inge* diend, onder welke een van oud-minister-prcsident Daladicr. Het Franse parlement zal niet minder dan zes zittingen wijden aan dit onderwerp, die drie dagen in beslag zullen nemen. Minister-pre sident Edgar Faure is niet van plan een vertrouwensvotum te vragen. Hij schijnt te willen aansturen op een motie, waarin de Kamer zich eens verklaart met de algemene lijn der regering, zodat de Franse dele gatie in Lissabon kan verschijnen, met een mandaat van haar parle ment. In de commissie van buiten landse zaken en van nationale ver dediging hebben de ministers Schu- man en Bidault hun standpunt nog eens uiteengezet en er de nadruk Ook Zuid-Korea bij vredesconferentie PANMOENDJON. De Noorde lijken hebben Zondag een voorstel van de V.N.. dat de vredesconferen tie na een wapenstilstand zich zal beperken tot zuiver Koreaanse vraagstukken, van de hand gewe zen Daarentegen hebben zij inge stemd met deelneming van Zuid- Korea aan de voorgestelde conferen tie. De Noordkoreaanse generaal Nam II zei, dat Korea geen vraagstuk op zichzelf was. De conferentie zou ook andere problemen in verband met de vrede in Korea moeten behandelen. Hij stelde voor, dat beide partijen elk vijf vertegenwoordigers voor de conferentie zouden aanwijzen. MüNCHEN Zondag is het te München tot een krachtmeting in het Westduitse vakverbond (D.G.B.) gekomen over dc Duitse defensiebij- drage. .In aanwezigheid van de voor zitter van de D.G.B., Christian Fettc. spraken de afgevaardigden van de afdeling Beieren van de D.G.B. als vertegenwoordigers van 900.000 le den zich unaniem uit tegen een de- Bedreiging voor goede betrekkingen met België en Frankrijk? BRUSSEL. Het katholieke blad „Het Volk", dat zich in zijn Zondags uitgave van de vorige weck blameerde met het publiceren van uittreksels uit de memoires van Westerling, maakte Zaterdag melding van een be richt in het Indonesische blad „Adabi". Volgens dit bericht heeft het mi nisterie V3n Buitenlandse Zaken te Djakarta zicb tot de ambassadeurs in Brussel en Tarijs gewend, om te voorkomen, dat de goede betrekkingen door de publicaties der memoires van Westerling worden geschaad. (Advertentie l.M.) PIKÉ. FLANEL HYDROPHIEL PRODUCT „Het Volk" heeft hiertegenover gesteld, dat in België de pers vrij is en dat stappen bij de regering niet kunnen verhinderen, dat een dag blad van deze vrijheid gebruikt maakt. De Indonesische ambassadeur te Brussel, Anak Agoeng Gede Agoeng verklaarde tegenover het ANP. dat hij de persvrijheid in België volko men erkent. Dit neemt evenwel niet weg, dat Indonesië de publicatie van deze memoires, die over zuiver In donesische zaken gaan en een ge heel verkeerd beeld geven van de toestand in Indonesië, ten zeerste betreurt. Het is onbegrijpelijk, aldus de ambassadeur, dat men deze her inneringen. waarin Westerling zelf toegeeft °P eigen verantwoordelijk heid vele mensen te hebben omge bracht, heeft willen opnemen. Auto geslipt: vier gewonden van wie één zorgwekkend (Van onze correspondent) EDE. Om kwart over twaalf Zondagmiddag naderde op de Rijks weg tussen Ede en De Klomp uit de richting Utrecht met grote snelheid een personenauto, bestuurd door de 44-jarige heer J. W. L. van Hcumen uit Den Haag. In een bocht slipte de wagen door de gladheid en botste met de rechterzijde tegen een boom. De wagen werd zwaar gehavend, maar schoof door naar een tweede boom, draaide ver volgens een keer rond en kwam ten slotte met de linkerzijde tegen een derde boom tot stilstand. Van de inzittenden was mevr. v. Heu- men er het ergst aan toe. Haar rechterarm was bij de schouder afgerukt, In zorgwekkende toe stand moest zij naar het Juliana- ziekenhuis te Ede worden over gebracht. De bestuurder en twee kinderen liepen diverse bloedende verwondingen op. t Advertentir l M.) fensiebüdrage. Zij deden dit na stormachtige debatten met leden van het hoofdbestuur. Herhaaldelijk werd door opposanten over „een al gemene staking" gesproken. De conferentie was van mening, dat de veiligheid van Duitsland door een defensiebijdrage niet verzekerd kon worden. Bovendien zou inscha keling van West-Duitsland in het Westelijke verdedigingsstelsel een herêniging van Duitsland langs vreedzame weg onmogelijk maken en de levensstandaard nog meer ver lagen. De afgevaardigden van de Beierse afdeling eisten van het hoofdbestuur, dat het „passende maatregelen" zou nemen ter voorkoming van een de fensiebijdrage. Ook een algemene staking zou tot deze maatregelen kunnen behoren. De voorzitter van de D.G.B., Fette. had tevoren verklaard, dat Duitsland onmogelijk neutraal kon blijven. Hij had nooit een hermilitarisatie goed gekeurd. doch zich alleen accoord verklaard met het denkbeeld van een verenigd Europa en met een Duitse verdedigingsbijdrage in een dergelijk verband. op gelegd, dat Frankrijk zich zal verzetten tegen opneming van Duits, land in de NATO. De eisen, die het Franse parlement ten opzichte van de Europese defensiegemeenschap heeft gesteld, zullen ongetwijfeld een belangrijke rol spelen in de de> batten van de volgende dagen. Intussen heeft het dagblad van Pleven, dus waarschijnlijk Pleven zelf. een suggestie aan de hand ge daan om Engeland en de Verenigde Staten een garantie te vragen inge val een van de partners aan de Eu ropese gemeenschap zijn verplichtin gen niet nakomt en zijn troepen zou terugtrekken uit het Europese leger om daarmee een nationaal le ger te vormen Volgens genoemd ar tikel zou Frankrijk, in ruil voor de vele concessies aan het plan-Pleven gedaan, deze garantie kunnen vra gen. Deze interessante suggestie heeft hier veel aandacht getrokken. Geen wapenen voor veldpredikers en aalmoezeniers DEN HAAG Volgens de hoofd- legerpredikant kolonel ds. De Kluis is het volkomen onjuist, dat over wogen zou worden om legerpredi- kanten m geval van oorlog te be wapenen. Hij ontkende, dat ds. Meerburg, de Nederlandse veldpre diker in Korea, reeds wapenen zou dragen. Weliswaar staat de nieuwe Conventie van Genève in bepaalde gevallen wapenen voor legerpredi- kanten en aalmoezeniers toe, doch voordat daartoe zou worden overge. gaan zou de kwestie eerst aan de Kerken en aan de Regering moe ten worden voorgelegd. Van Rooms-Katholieke zijde ver nemen wij, dat de hoofdlegeraal moezenier dit probleem in studie heeft gegeven. Het gaat hier voor namelijk om de vraag, of het ge wenst zou zyn aalmoezeniers te bewapenen in die gevallen, waar sprake zou kunnen zijn van bedrei ging door wilde dieren, sluipmoor denaars c.d. door EVE GARNET! 24 „Sta niet zo om hem heen", zei mevrouw Ruggles scherp. Ze had een erg onrustige nacht gehad, cn het vooruitzicht om een hele dag strijkwerk op één ochtend af te moeten doen was niet bemoedi gend. „Nee, je mag niet allemaal mee naar de tentoonstelling", riep ze in antwoord op de vraag van Lillic Roos. „Voor vader en mij kost het ieder dertig cent. en dan vijftien cent voor Greet en vijftien cent voor jullie allemaal, dat wordt te veel Lillie Roos mag mee en Kaatje ook. De anderen moeten thuisblijven" „Laat ze nou maar meegaan", zei meneer Ruggles; hij stond op van de ontbijttafel en legde een rijks daalder neer Hij keek moedeloos: had hij zijn zin maar gekregen met die hondekaak. dan was alles nog goed gekomen. Maar hij wist dat het zo ongeveer zijn leven zou kosten, als hij dat op dit moment zei. „Rijksdaalders schijnen je op je rug te groeien", merkte zijn vrouw sarcastisch op. en meneer Ruggles zette zijn pet op. schokte eens met zijn schouders en verdween naar zijn werk; hij zag er uit als een verongelijkt man. ën hij voelde zich ook zo. Toen de oudere kinderen naar school waren, begon Willem weer „zanikerig" te worden. Hij was door niets te sussen. „En van dat schreeu wen wordt-ie zo uitgeput", zei me vrouw Ruggles wanhopig. Daar kwam bij. dat Greetje juist bijzon der energiek was. en nadat me vrouw Ruggles al twee keer een mes en een schaar buiten bereik had gelegd, en haar dochter uit de meelpot had gevist èn uit de schoensmeerdoos, besloot ze. voor taan alleen nog dié regering te steu nen. die alsmaar kleuterscholen wilde oprichten om gekwelde moe ders te verlichten. Maar toen ze klaar was om twee uur. waren al die zorgen verdwenen. Greetje was zoet en zag er schoon uit in haa- katoenen jurk En Wil lem. met zijn mooie gele slob-pak. was een en al zoete geluidjes en lachjes. ..Tanden of geen tanden", dacht mevrouw Ruggles. ,,'t was toch maa,- een prachtig mooi kind", en ze werd nog trotser, toen ze de bewonderende uitroepen hoorde van de mensen bij het tentoonstel lingsterrein en toen ze de zenuw achtige blikken opving van andere moeders. De tentoonstelling werd. gehouden in de Kloosterhof, vlak buiten de stad Op het grasveld stonden twee paviljoens, een voor theedrinken, een voor de babies, terwijl op een terrein daarachter het meer banale amusement plaats vond: draaimo lens. roets j banen, schiettenten enzo voort. Toch was het lawaai oor verdovend en mevrouw Ruggles was bang dat Willem wakker zou wor den; hij sliep net zo lekker. Er wa ren overal tentje* en stalletjes met dames die vroegen of mevrouw Ruggles wilde raden naar het ge wicht van een taart, de naam van een pop en het aantal vruchten in een fles. Maar mevrouw Ruggles was niet hier om geld uit te geven; ze was er om geld te verdienen, en zeker haar mars rijksdaalder terug te winnen, dus antwoordde ze ferm: „Nee. dank u" ^n bereikte het baby- paviljoen met een nog dichte beurs. Goeie help! Wat een boel babies! Overal babies! Donkere en blonde, gewone en bijzondere, stoute en zoete, schreeuwende en zwijgende! „En dan zeggen ze nog. dat het geboortecijfer daalt" zei mevrouw Ruggles bij zichzelf, „nou 't ziet er niet na3r uit. niet hier in Otwell, tenminste.'* Elk kind scheen door minstens drie volwassenen te worden bege leid; talrijke kleuters krioelden overal doorheen en de hitte in de tent was adembenemend Willem was wakker en keek om zich hoen. tamelijk goed gehumeurd, „zolang als het duurdedacht mevrouw Ruggles maar die hitte was ont zettend! Poe! Toen ging er een bel en een man nenstem zei door een luidspreker dat iedereen de tent moest verla ten. behalve de moeders van de babies. Dit lokte protest uit van een hele dikke dame die veront waardigd vroeg of tantes, die moe derloze kindertjes van de geboorte af hadden opgebracht, misschien mochten blijven! Daarna stroomden de toekijkers weg en de boel be gon. De kindertjes werden in twee groepen verdeeld: die van boven de zes maanden, maar onder het jaar en die van boven het jaar en onder de twee jaar. Voor iedere groep waren twee prijzen beschik baar gesteld en een grote verguld zilveren wisselbeker voor de mooi ste baby van de hele tentoonstel ling^ „Die zou wel goed staan op het dressoir." dacht mevrouw Ruggles, toen ze bij de andere wachtende moeders ging zitten cn eens keek hoe de mededingertjes er uitzagen. Er waren prachtige exemplaren bij en tot haar spijt zag ze dat de beneden-het-jaar-groep de grootste was. Verder op in de rij zag ze de jonge mevrouw Vogel. JÉCijlc nou toch, die had haar wurm in de rooie wol gekleed, precies de kleur van de rotsen van Otwell.. maar ja. als je zag wat ze zelf altijd droeg, was het niet te ver wonderen.'* Aan het andere eind van dc tent was een ruimte afge schoten door gordijnen waarachter de jury verdween met de dokter en twee verpleegsters in uniform. Mevrouw Ruggles was blij dat er niemand uit de stad zelf bij was en dat de dokter „aan de goeie kant van de veertig" was. zoals zij het uitdrukte, want ze wantrouwde jonge dokters, vooral als het kin deren betrof. „Nou duurt het niet lang meer." zei de dikke tante, die naast mevrouw Ruggles was gaan zitten. Daar kwam de microfoon- stem weer en kondigde aan dat de jury gereed was; of de deelnemers een voor een wilden binnentreden. De uitslag zou bekend gemaakt worden bij de thee-tent om kwart over vijf. Het was voorbij! Mevrouw Rug gles stond frisse lucht te happen en zuchten van verlichting te sla ken buiten de tent, met Willem in haar armen en Greetje aan haar rokken. Willem had zich voorbeel dig gedragen, een en al lachje, zelfs toen hij werd uitgekleed en gewogen, maar ot hij een prijs had gewonnen? „Ik weer er niks van. mevrouw Muller,zei mevr. Ruggles tegen haar vriendin, die met Marietje stond te wachten. „Die dokter was net een sphix. of noe noemen ze zo iemand. die nooit iets loslaat. Tien maanden? vraagt hij. „Zaterdag wordt-ie tien maanden, zeg ik en geef hem het geboortebewijs Nog geen tandjes, zegt hij maar ze kunnen wel ieder ogenblik komen, als ik 'me niet vergis" en toen schreef hij een heleboel in een boek. ik kon niet zien wat. Laat nou nog eens dat geboortebewijs zien. zegt hij en hij kijkt er naar en geeft het me terug zonder een woord! Nee je kunt nooit weten, wat ze denken, mevr Muller en de verpleegsters zijn geen haar beter, ze zeggen wel zoiets als een mooie baby en het zevende kind brengt geluk, maar dat is geklets, dat leren ze in het ziekenhuis. En nou maar twee uur wachten, mevrouw Muller, voordat we het ergste horen; wat denkt u van een lekker kopje thee?" (Wordt vervolgd.) „Radmar" verlaten op de Maasvlakte Laatste zeven van boord; Britse vlag halfstok HOEK VAN HOLLAND. De reddingboot „President Jan Leis" heeft Zaterdagmiddag omstreeks vier uur kapitein Franck Stockton, zes opvarenden en de scheepskat Thomas van het s.s. Radmar ge haald. Op het rollende schip, dat enkele graden slagzij maakt, is thans niemand meer aanwezig. Halfstok waait de Engelse vlag van de achtersteven. Kapitein Stockton liet haar zakken, toen hij door de railio het nieuws van de dood van de Britse koning hoorde. De „Radmar" is precies vier we ken nadat het schip strandde ver laten. De hoop het schip toch nog te bergen is niet opgegeven. Ierse nationalisten weer in Brits parlement BELFAST. Met 190 tegen 142 stemmen hebben de Ierse nationalis ten die de zes graafschappen van Noord-Ierland wensen te verenigen met de 26 graafschappen van de Ier se Republiek besloten, weer in het Engelse parlement te verschij nen. waarvan hun vertegenwoordi gers sinds twaalf jaren zijn wegge bleven. De twee nationalistische leden voor Noord-Ierland zouden instruc tie krijgen, by elke gelegenheid de kwestie van de hereniging van Ier land aan de orde te stellen. Oost-Duitse marken worden „gezuiverd" BERLIJN De in de Sowjet- zone in omloop zijnde bankbiljetten zullen door nieuwe worden vervan gen. De regering van de Sowjet-zone is niet van plan tot valutahervor ming over te gaan. De omwisseling van bankbiljetten zal het vervalsen van geld moeilijker maken. Boven dien zijn de in omloop zijnde bank biljetten sterk versleten. De voorbereidingen voor deze maatregel zullen waarschijnlijk ver scheidene maanden in beslag ne men. Het ligt niet in de bedoeling het totaalbedrag der bankbiljetten- circulatie. dat thans 3.3 milliard Oostduitse marken is, te verminde ren. Bankbiljetten, die nog goed te gebruiken zijn. zullen niet worden omgewisseld. Luchtmacht van VS moet uitgaven beperken WASHINGTON De Amerikaan se luchtmacht moet haar uitgaven met vijf milliard dollar beknotten j en het gestelde doel om tegen het i einde van 1953 1 250 toestellen per maand te bouwen, laten varen. Dit aantal zal moeten verminderen tot 950 vliegtuigen per maand. Deze maatregelen zouden een gevolg zijn van een vertraging in de uitvoering van het herbewapeningsprogram. Radioprogramma D'INSDAG 12 FEBRUARI 1952 HILVERSUM I 402 m. AVRO 7.00 Nws 7 15 Gram.muz. VPRO 7.50 Dagooenlng. AVRO: 8.00 Nws 8 15 Gram.muz 8.45 Idem 9.00 Morgenwijding 9.15 Gram.muz. 9.25 De groenteman 9.30 Waterstanden 9.35 Gram.muz. 105o Voor de kleuters 11.00 Voor de zieken 1150 Sopraan en piano 1145 Pianorecital 12.00 Orgel en accor deon 12 30 Land- cn tuinbouwmedede- lingen 12.33 Voor het platteland 12 40 Pianoduo 13.00 Nws 13.15 Mededelingen of gram.muz. 13.20 Promenade orkest 14.00 Voor de huisvrouw 14.30 Gram. muz 14.40 Schoolradio 15.00 Gram. muz. 15.30 Onze Amerikaanse buren 16.00 Gram.muz. 16.30 Voor de jeugd 16.50 Kinderkoor 17.15 Gram.muz. 17.30 Alt en pi3no 18.00 Nws 18.15 Amuse mentsmuziek 18 40 Surinaamse volks muziek 18.55 Voor dc kinderen 19.00 Pianospel 19.15 Paris vous parle 19.20 Fanfare-orkest 19 45 „Dc kunst van het discussiëren", causerie 20.00 Nws 20.05 Actualiteiten 20.15 Gcvar. programma 21.15 Vragenbeantwoording 21.30 AVRO-alIerlei 21 35 Lichte muziek 22.05 .Dit is Uw land. Uw volk", klank beeld 22.45 Buitenlands overzicht 23 00 Nws 23.15—24.00 Gram.muz. HILVERSUM n 298 m. KRO: 7.00 Nws 7.15 Ochtendgymnas tiek 7.30 Gram.muz 7.45 Morgengebed en liturgische kalender 8.00 Nws en weerberichten 8.15 Gram.muz 8.45 Idem 9.00 Voor de huisvrouw 9.35 Gram.muz 9.40 „Lichtbaken", cause rie 10.00 Voor de kleuters 10.15 Gram. muz 10.40 Schoolradio 11.00 Voor de vrouw 1130 Schoolradio 12.00 Angelus 12.03 Gram.muz. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmcdedelingen) 12.55 Zonne wijzer 13.00 Nws cn katholiek nws 13 20 Nieuws van de luchtmacht 13.25 Amu sementsmuziek 14.00 Gevar. programma 14.55 Gram.muz. 15.00 Schoolradio 15,30 ..Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken 16 30 Ziekenlof 17.00 Voor dc jeugd 17.45 Regeringsuitzcnding: Mgr. Dr. N. J C. Gclse OFM: „Banton en zijn be woners" 18.00 Nws 18.15 Valcntijndag in Nederland 18.20 Sportpraatjc 18.30 Gram.muz. 18 45 Cursus voor lekenspe- lers 19.00 „Hier is vrij Europa", vau deville-programma 19-30 Gram.muz. 19 40 „Dit is leven", causerie 19.50 Gra- mofoonmuziek 20 00 Nws cn weerbe richten 20 08 De gewone man zegt er 't zijne van 20.15 Radio Philharmonisch orkest (ca. 20.40 Actualiteiten) 21.30 De radidoktcr 2140 Pianorecital 22 00 Bariton en piano 22.45 Avondgebed en liturgische kalender 23.00 Nws 23.15 „Gezond gezin". causerie 23.25—24.00 Gram.muz. Engeland. BBC Light Programme 1500 cn 247 m. 12.00 „Mrs. Dale's dagboek" 12.15 Lichte muziek 12.45 Voordracht 13.00 Parlementsoverzicht 13.15 Dansmuziek 13.45 Schots orkest 14.45 Voor de kleu ters 15.00 Voor de vrouw 16.00 Gevar. muziek 16 30 Voor de soldaten 16 45 Amusementsmuziek 17.15 „Mrs. Dale's dagboek" 17 30 BBC Welsh Orchestre en soliste 1815 Orgelspel 18 30 Gevar. programma 19.00 Idem 19 45 Hoorspel 20.00 Nws en radiojournaal 20.25 Sport 20.30 Verzockprogramma 21.00 Opera- orkest 22.00 Gevar. programma 22.30 Discussie 23.00 Nws 23.15 Actualitei ten 23 20 Dansmuziek 24.00 Voordracht 0.15 Amusementsmuziek 0 561.00 Nws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Verzoekprogramma 12.30 Weer berichten 12.34 Gram.muz. 12.50 Koer sen 12.55 Gram.muz. 13.00 Nws 13.15 Lichte muziek 14.00 Schoolradio 15 30 Sluiting 17.00 Nws 17.10 Gram.muz. 17.15 Voor de kleuters 17 30 Gram.muz. 17.50 Boekensplegel 18.00 Jeugd en muziek 18.3o Voor de soldaten 19.00 Nws 19.30 Gram.muz. 19.50 Causerie 20.00 Hoorspel 21 10 Omroeporkest 21.30 Viool en alt viool 21.45 Actualiteiten 22.00 Nws 22.15 „Even voorstellen22.45 Gram. muz. 22.55—23.00 Nws. T ele visie-programma TELEVISIE-PROGRAMMA E-INSDAG 12 FEBRUARI 1952 Experimenteel televisie-programma van de VARA 20.15—21.15 1 „Hoe bok sen moet zijn". 2 Weeroverzicht. 3 „Feesten in India" (film) Pauze. 4 „Klein spiegheltjens van grote saecken". Beurs van New York Atch. Baitim. Can.Pac. liiin. C. N Y.Cen. Penns. R. Sout. Pac. UnPac. All.Ch. Am.Can. Am.Car. A.Smelt, A.T.enT. Am. Tob. Anac.C. Beth .S. BoeimgA. Chrvsler Ci tv B. Consol. E Douelas Dup. N. Easfm.K Gen.El. Gen.Mot. 8 2 9/2 78% 78 18»/. 18»; 35»/, 35»', 59 59 19'/, 19 y. 18% 18s/, 64 63'i 113 113 73% 74",; 121»; 121J; 34 33% 48'i 48% 156»; 156»,; 62% 62 51% 52 5151% 33% 34 60 59 88"', 85".: 45', 45'*. 57% 57', 52% 52% Goodyear. Hudson,M Int.Harv. In.Nickel Int.T.cnT Kenn.C. MontgW. Pack. M. Radio C. Rep.St. Reyn. T. Sears R. Shell Un. Socony Stand Br. St.Oil.J. Studeb. Texas C. U.Aircr. Un. Corp. Un. Fruit USRubb. US Steel Westing Woolw. 8/2 9/2 46'% 46% 13% 13% 35 34% 47 47 16% 17% 86% 86% 64»; 4% 4% 25% 25% 43 43 35% 35'i 56 55% 72 71% 38% 38% 25 25 80»/, 80 33% 33', 58% 58% 31% 31% 5 5 62 61". 82 82 40 39% 36% 37 43% 43»/, Omzet: 480.000 WATERSTANDEN DEN HAAG. 11 Febr. Mannheim 2 65 —0 03. Trier 3.03 —0.27. Keulen 2 61 -'-0 36. Ruhrort 4.64 +0.25. Lobith 10.71 +0.14, Nijmegen 8.48 +0.10. Arnhem 8.46 +0.20, Eefde 3.87 +0 04. Deventer 2.90 +0.05. Namen 2.05 0.05. Borgharen 42.32 —0.14. Belfcld 13.54 —0 18. Venlo 13.05 0 19. Grave (B.i 6.13 0 Stuw open te Belfeld.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 6