Ijallis Andersen onstuitbaar in 000 m-race naar gouden medaille 1" RUDGE Ken Henry laat beste sprinters kansloos KNVB keurde alles af Fenny ten Bosch en Teschmacher verrassen in Houtrusthal imbrettaScooter liiB HOLSTEYN HUIB HOLSTEYN Kees Broekman nam geen risico bij greep naar Olympisch zilver LAXEERAKKERTJE5 F Sportbijlage DAGBLAD VOOK AMERSFOORT GEDREVEN DOOR VERSCHEUREND „HEJA-HEJA!..." GerardMaarse in topvorm springt naar wereld-topklasse r 500 nieter 5000 meter Wedstrijden komen niet geheel tot hun recht Voetbal in Engeland Manchester U. verstevigt positie aan de kop landag 18 Februari llJ5^ 3 AUTO OP 2 WIELEN Nog enkele stuks leverbaar ad 1490.—. r.str. 28 - Amersfoort Engeland's beste rijwiel THANS DIRECT LEVERBAAR bij Utr.str. 28 - Amersfoort (Van onze speciale verslaggever) OSLO, Zondag. Hjallis Andersen is vanavond op de door honderden schijnwer pers verlichte ijsbaan van Bislet met machtige slagen waai "meuks onstuitbaar naar de gouden medaille van de vijfduizend r gereden. In de nieuwe Olympi- recordtijd van 8 minuten 10.6 sec. Noor bevocht deze dubbele triomf ijn serie tegen Wim van der Voort, die aard voor het vloeiende geweld van dit omeen op de schaats moest buigen. Met verschil Een tijd van 8 min. 30.6 sec. nk de Nederlander echter een sterke ie. Dat zou later blijken. De eerste troef voor het zilver was gepresenteerd. De volle aandacht van de duizenden fel meelevende toeschouwers werd daarna geconcentreerd op de man die op deze afstand had getoond een wereldkampioen te kunnen benaderen, Kees Broekman Het werd nu in deze Olympische arena geen bedreiging. VVèl een vaste greep naar de voor ons land tot nog toe ongekende weelde van een zilveren medaille op de winterspelen. Broekman, gestart op een schema zonder risico, liet na een gave rit met de Oostenrijker Mannsbarth als partner, een tijd van 8.21,6 afdrukken. Te scherp voor alle concurrenten die na hem volgden. Een van geluk stralende Broekman kon naast Ander sen op het erepodium stappen. Met de Noor Sverre Haugli als derde man. tiskes aan de top groot Noors overwicht dus op (duizend meier? Neen. De Ne- ïdse ploeg klasseerde zich op ettelijke wijze als sterkste na- "ui^nton Huiskes nummer 4 met Wim van der Voprt 5 en de afin ervaren Van 't Oever deed 47.6 ook behoorlijk mee. Een 33t, dat de met ijs en schaat- pgegroeide Scandinaviërs met idering vervulde, top van onze klasserijders is dan die van Noorwegen en Indien de grote „Hjallis" dit seizoen mee stopt, zoals hij angekondigd. dan ligt de weg Europese of wereldtitel inze jongens open. ïjf graden vorst en een bedek- fht werden Merenijy (Honga- i Mackay (Canada) door de als eerste paar over de baan ;d. Daar waren drie schoten lodig De Canadees won zon- rijd in de matige tijd van Ook de volgende serie was juweel. De Belg Huylebroek tegen de Brit Hearn niet ijk waarom hij voor deze af- op de Spelen was ingeschre- :zij het zijn uitdrukkelijke ing was om de woorden van Pierre de Coubertin: mede- is belangrijker dan winnen 30.000 ongeduldig op een tduel wachtende toeschouwers estigen. Na ruim negen en ilve minuut gleed hij traag en ut over de finishlijn. Ander- Van der Voort hadden voor ïzaam getob geen belangstel- >ij reden op het middenterrein pratend de spieren los totdat hen aan de start zou Daarna werd geen woord gezegd. Dat zou ook moeilijk weest, want een verscheurend héja-geroep brak onmiddellijk schot los en joeg het veraf- lenomeen in hoog tempo door rste bocht. Met zijn lange, ge slag gleed Andersen op 'ehte einde al van de op de ibaan gestarte Nederlander een verrukkelijke stijl: 600 in 58 sec. Een zeer sterk be- echts mogelijk voor een man dra grote klasse. Zijn eigen race der Voort liet de Noor rustig iij reed zijn eigen race. omdat loos zou zijn zich in het spoor ndersen te werpen, die één van 38 en daarna twee van >nden draaide. De hechte ba- een nieuw Olympisch re cant bij 3000 meter (4.53) lag vier seconden beneden het 3. dat zijn beroemde landge- 'ar Ballangrud in 1936 te Gar- Tu Partenkirchen naar een tijd x I van 8.19.6 had gevoerd. Er kwam C VAT! HPT Vnnrf pn Steeds meer ruimte tussen de rijders. vctll UC1 V UUI Andersen was niet te stuiten. De ge- annonceerde rondetijden joegen de geestdrift bij de Noren tot een ma ximum op. Het stond vast dat Hjallis het record aanzienlijk omlaag zou halen. Van der Voort stoorde er zich niet aan. In uitstekende balans gleed hij beheerst door de bochten. Een ster ke streek op de rechte einden dreef hem naar een behoorlijke" prestatie. Met 100 meter voorsprong joeg An dersen de laatste 400 meter in. Zijn tempo werd nog scherper. Op het rechte stuk naar de finish gingen de armen los voor een formidabele eindspurt. Het verblindende blitz- licht van tientallen fotografen sloeg neer op een Olympisch kampioen en een nieuwe recordhouder, die zich met opgeheven armen tevreden la chend uit liet glijdep. Bislet stortte een orkaan van toe juichingen over hem uit. Ivar Bal- langruds record was met 9 sconden verbeterd. De laatste 400 meter was afgelegd in 33.6 sec.! En dan Broekman In de zevende serie kwam Broekman, op wie de volgepakte tribunes met gre tigheid wachtten. De 8.11 sec. van de Nederlander de vorige week in Hamar had Indruk gemaakt. Het was echter met de opzet van Klaas Schenk om Broekman tot een maximum inspanning te dwingen. Een schema van 8.16 werd na enig overleg verworpen, omdat men geen risico wilde nemen. Hij zou op 8.22 rijden. De start was kalm. Over de eer ste 600 met 61 sec. Daarna ronden van 40 en 41. De Noren juichten toen de tijd van de drie kilometer werd omgeroepen 5 min. 1 sec. Geen gevaar voor Andersen. Toch ging Broekman snel Hjj bedreigde zelfs nog even het zo juist verbeterde record \an Ballangrud. Het werd een gave rit. die de Nederlander in een beste stijl zonder forceren uitreed. Met acht min. 21.6 kon hij tevreden op de massage- bank gaan rusten. Toch is Sverre Haugli nog dicht bij Broekman gekomen. Tot 3400 meter lag de Noor in zijn serie nog een seconde beneden zijn tijd. De iets te snelle start had zijn krachten-reservoir echter te sterk aangetast, tijd 8.22.4. Huiskes cn Van 't Oever De Fin Lammio bleek deze avond geen zware concurrent. Ook hij was te snel van de startlijn weggesprongen cn moest daarvoor in de laatste ronden het offer brengen. Huiskes deed het aanzienlijk beter. Geen geforceerd be gin. maar. een rustig tempo, gebaseerd op een schema van 8.28. Tot de helft van de afstand had hij een goede steun aan zijn Finse tegenstander Salomaa. Hij bleef hem op tien meter volgen. Toen Salomaa tekenen van vermoeid heid gaf. rukte Huiskes met forse sla gen naar voren. Binnen 400 meter reed hij de Fin volkomen los. Door een zeer sterke eindspurt bereikte I-Iulskcs een vierde plaats voor Van der Voort. Een sterke race bracht de Zweed Asplund nog tegen de 8.30 grens aan. Hij finishte Tn 8 30.7. een tiende seconde minder snel dan Van der Voort. Van 't Oever deed goed werk in zijn duel met de Zweed Wickstroem. In de laatste ronde reed hij zelfs voorbij zijn tegenstander. Hij had echter de sprint te vroeg ingezet en kon Wickstrocm's tegenaanval daarna niet meer opvan gen. Een beste dag voor Nederland en vandaag is de 1500 meter het grote nummer van Wim \an der Voort en opnieuw een kans voor Broekman. Oslo verdiept zich nu in de vraag hoe het komt dat Nederland met zijn zachte winters schaatsenrijders van zulk for maat kan opleveren! DE NEDERLANDSE PLOEG bij dc officiële opening van de zesde Olympische Winterspelen. Voor op Wim van der Voort met de Nederlandse driekleur.- E AMERIKANEN waren 'dag in Bislet, na afloop van i0 meter bijzonder gelukkig. Henry (rechts), die de gou- nedaille won en Don McDer- die zilver als beloning 1 voor zijn tweede plaats. Uitgebalanceerde bochtentechniek (Van onze speciale verslaggever) OSLO, Zaterdag. De sterke Amerikaan Ken Hcnry heeft vanmiddag in het uitverkochte Bislet-stadlon van een door dooi licht aangetaste baan het was drie graden boven nul met een t(jd van 43.2 seconde de Olympische gouden medaille op de 500 meter meegenomen. Met zijn vol maakt uitgebalanceerde bochtentechniek liet hU de beste sprintspecialisten van Noorwegen en Japan kansloos. Het was trouwens een succesrijke dag voor de schaatsploeg van de Verenigde Staten, want Donald Mc Dcrmott, die al in de derde serie na een prachtig haarscherp gevecht met de Noor Arne Johansen tot 43.9 seconden was gekomen, ontving voor deze prestatie bij de cérémonie protocolaire uit handen van Avery Brundage, vice- president van het I.O.C., de zilveren medaille. Aan de derde mast gingen tenslotte twee vlaggen omhoog: de Noorse cn Canadese. Johansen en Audley hadden beiden 44 gereden, een tijd, die met brons werd beloond. Voor de 25000 tribune-Noren, die zich hadden voorgenomen om hun landgenoten met een donderend „héja, héja", naar het erepodium te jagen, een bittere teleurstelling. Slechts een bronzen medaille en bovendien een nederlaag van hun grote favoriet Soefteland tegen de jonge, internationaal nog vrijwel on bekende. Nederlander Gerard Maar- se. Een geladen Maarse, die het iets te weken ijs snel en in soepele stijl onder zich wegdreef, zonder ver kramping in de bochten. Voor hem werd 44.2 seconde afgedrukt. Een nieuw persoonlijk record en tevens een tijd, die Maarse met één ruk een tweede plaats bezorgde op de j Nederlandse lijst van sprinters. Ach ter Wim van der Voort, maar voor Dolf van der Scheer. Een tijd ook. waarmee onze landgenoot, die dit seizoen in iedere grote wedstrijd harder werd op de 500 meter vijfde bij de Europese kampioen schappen te Oestersund,, met 45.6 onder ongunstige weersomstandig heden de sprong maakte naar de wereldtopklasse. Ditmaal achtste uit een veld van 41 deelnemers, vóór befaamde specialisten op de korte afstand als Soefteland. de Amerika nen Werket en Fitzgerald en de Ja panner Aoki. Op de Scandinavische bannen is deze winter een jonge Nederlandse sprinter met toekomst gevormd. Voor v. d. Eist en v. d. Voort bleven de chronometers op 453 staan. Charisius was onfortuinlijk. In goede positie gleed hij tegen de Zweed Lindburg na 350 meter uit de buitenbocht in de sneeuw. Om tien minuten over drie werd het openingspaar Holwell (Engeland) en Offenberger (Oostenrijk) door de starter weggeschoten. De dooi had de goed verzorgde baan wat zacht gemaakt. Meer niet. Licht ge bouwde rijders waren hierdoor uiteraard iets in het voordeel, maar het ijs gleed nog uitstekend. De eerste winst was voor Holwell met 45.4 sec. Niet snel genoeg voor de top. Na het zwakke duel Muso- lino (Italië)Malmsten (Zweden), waarin laatstgenoemde op zijn buik over de finishlijn schoof, zou dat duidelijk worden gemaakt. Door McDermott en Johansen. Een strijd van specialisten, waarop het tjok volle Bislett zich ademloos concen treerde. De Noor sprong na het. schot als een schicht op de binnen baan weg. McDermott volgde met driftige, korte slag en lag snel op tempo. Met gering verschil joegen de rijders de bocht in, scherp langs de sneeuwrand, Johansen schoot met vier meter voorsprong het rechte einde op, voortgedreven door het inspirerende „héja. héja" van zijn duizenden geestdriftige landgenoten. De Amerikaan wierp zich verwoed in zijn spoor. Hij verloor geen de cimeter. Na de Baanwisseling liep hij naar Johansen toe en nam ge ringe winst In een alles vergende eindspurt hield hij die vast. Met moeite. Tijden 43 9 en 44. Een schit terende race. Explosieve start Do deskundigen in Bislett wisten voldoende. Het Olympische goud lag gereed voor de man, die in de buurt van de 43 seconde blank zou komen. Het gevecht om de sprint- aupprematie tussen de oude tegen standers Amerika en Noorwegen, was opwindend geopend. De vraag was nu alleen, of Japan zich in dit duel zou mengen. De tengere Aoki was dit wel van plan. Hij reageerde zo scherp, dat de starter hem en de Belg Laboubée driemaal terug moest roepen Na het vierde schot explodeerde Aoki. Hij vloog naar de bocht, nam deze gedurfd maar in prachtige balans en ging onstui mig door met Laboubée ver achter zich. Op de laatste vijftig meter was de kracht echter uit zijn schra le lichaam weggevloied Hij finishte zwaar en kwam daardoor slechts tot 44.8 seconde. Voor v. d. Voort niet onbereik baar. Hij was gretig genoeg om de Hongaar Loerinc derde in de sprint te Oestersund een neder laag op te dringen. Twee valse starts. Op de binnenbaan gleed hij daarna snel naar de bocht en hield Loerinc achter zich. Op het rechte einde liep hij nog verder weg van zijn tegenstander. De laatste hon derd meter werden echter zwaar weggeduwd. Een tijd van 45.3 se conde. Een knappe prestaties lever- Zie verder pag. 4 Advertentie (l M.) Inwendige zuiverheid is het behoud van Uw gezondheid. Neem eens per week één ol twee BERLIJN—WENEN 4—5 BERLIJN. De stedenwedstrijd voetbal tussen Berlijn en Wenen, gespeeld in tegenwoordigheid van 70.000 toeschouwers, is met 51 door Wenen gewonnen Bij de rust leidde Berlijn met 32. 1. en Olympisch kampioen: Ken Henry 43.2 sec 2. Mc Der- mott (V.S.) 43,9 sec.; 3. Audley (Canada) 44 sec.; 4 en 5. Hel- gesen en Johansen, beiden 44 sec 6 en 7. Elvenes en Taka- bayashi, beiden 44,1 sec.; 3 en 9. Maarse en Salonen. beiden 44,2 sec.; 10. Soefteland. 44.3 sec.; 11. Werket (V.S.) 44.5 sec.; 12— 14. Bolmstedt, Stack en Aoki. al len 44,8; 15—17. Fitzgerald,Kudo en Mc Kay, allen 44,9, 18. Sato 45,2 sec.; 19 en 20. Van der Voort en Van der Eist, beiden 45,3. 1. en Olympisch kampioen: Andersen. 8 min. 10.6 sec., nieuw Olymp record; 2. Broekman 8 min. 21.6 sec3 Haugli (Noor wegen) 8 min. 22.4 sec.; 4. Huis kes 8 min. 28.5 sec.; 5. Van der Voort 8 min. 30.6 sec.; 6. Asplund (Zweden) 8 min. 30.7 sec.: 7. Lammio (Finland) 8.31,9; 8. Mannsbarth (Oostenrijk) 8.36.3; 9. Hansen (Noorwegen) 8.37.2; 10. Gomi (Japan) 8.38,6; 11. Hed- lund (Zweden) 8.39,2; 12 Tuomi (Japan) 8.40.-; 19. Van 't Oever 8.47,6. V Maar enige clubs kregen (Van onze sportredacteur) Het is Zaterdag wat plompverlo ren ui', de lucht komen vallen die mededeling van dc KNVB, dat al le wedstrijden voor Zondag j.l. werden afgelast. Dit is niet on opgemerkt" aan de menig te voorbij gegaan, om het zo maar eens te zeggen. Deze rigoureuze maatregel ran de voetbalbestuurders werd dan voor het eerst in dit seizoen genomen en op een tijdstip dat dit wel erg verrassend was. Het had weliswaar de laatste da gen wat licht gevroren, maar ove rigens moesten de velden toch in vrij goede conditie verkeren. Dat was voorgaande weken wel slech ter geweest en toen liet de KNVB het aan de consuls of aan de scheidsrechters over om te beslis sen. Misschien dat het bondsbe- stuur dat kwakkelen van de laat ste weken ook niet alles vond, omdat de verhoudingen in dc com petitie-ranglijsten dan te ongelijk worden, maar dat nam niet weg dat te elfder ure toch nog enige clubbesturen op hun dringend ver zoek toestemming kregen om de vastgestelde wedstrijd te laten doorgaan. Dat is dan gebeurd met Ajax—Blauw Wit (2—1). BW— Willem II (2—3) en Sittardia— Feyenoord (23). Het merkwaardige is echter dat bijvoorbeeld Blauw Wit nu vier wedstrijden voorsprong heeft ge kregen op diverse andere clubs in zijn afdeling. Een beetje vreemd soortig is dit alles wel. De kopclubs in B en C hebben dus wel gevaren bij het doorgaan van deze wedstrijden als wij de uitslagen bekijken Ajax heeft nu een wat gezwollen voorsprong van elf punten op Wageningen en Vi tesse. Ook de voorsprong van Wil lem II en Feyenoord t.a.v. Eind- merkwaardig genoeg - dispensatie N Scores en standen Eerste klasse B AjaxBlauw Wit 2—1 Ajax 20 17 2 1 36 62—18 WAgenlng. 18 11 3 4 25 51—20 Vitesse 18 10 5 3 25 41—20 R C H. 19 11 3 5 25 5227 Be Quick IR 10 2 6 22 35—22 Zw. Boys 17 7 6 4 20 31—28 Leeuward. 16 8 2 6 18 31-31 D O S. 17 7 4 6 18 43—34 Blauw Wit 21 4 9 8 17 27—37 Enscvhede 18 6 4 8 16 22—32 VS V 18 4 7 7 15 26—33 Oosterp. 19 2 3 14 7 16—62 Achilles 17 2 1 14 5 12—44 Sneek 18 2 1 15 5 19—60 Eerste klasse C B.V.V.—Willem II 2—3 Sittardia—Fcljenoord 2—3 Willem II 19 14 3 2 31 54—21 Feijcnoord 20 12 3 5 27 44—38 Eindhoven 17 9 5 3 23 50—28 B.V V 20 9 4 7 22 35—30 Bleljcrh. 18 8 3 7 19 34—32 M.V.V. IR 7 5 6 19 32—33 N A C. 19 7 5 7 19 40—33 A.D.O. 17 7 4 6 18 37—38 Juliana 17 7 4 6 18 31—33 S.V.V 19 6 5 R 17 39—49' Sittardia 19 7 12 14 42—50 R B.C. IR 6 1 11 13 33—51 D H C. 19 5 1 13 11 37—54 Quick (N.) 18 2 3 13 7 2850 hoven is geflatteerd. Neen. voor dat kwakkelen is de KNVB dus toch kennelijk niet bevreesd ge weest, anders was er Zondag in de le klasse helemaal niet gespeeld. Ook is In de tweede klasse A van Zuid I nog de belangrijke wedstrijd HelmondiaSpechten doorgegaan. Helmondia won met 30 cn verkreeg daardoor het komDioenschap. Wij zyn bang dat de KNVB ook in andere klassen „enige" ontstem ming op zijn hals heeft gehaald. O VERDEKTE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN (Van onze sportredacteur) DEN HAAG. Voor het eerst sinds jaren zijn in het afgelopen weekend weer nationale tenniskampioenschappen voor amateurs op overdekte banen gehouden cn wel in dc Houtrusthal in Den Ilaag. WU kunnen niet zeggen, dat deze winterse titelgevechten volkomen z(jn geslaagd cn voor de vollo honderd procent tot bun recht zijn gekomen. Daarvoor ontbraken te veel spelers die op de officiële ranglijst van dc KNLTB voorkomen, zoals Van Meegeren, Krijt, Van Dalsuro. BU de dames zag het er niet veel beter uit. zodat Nci Hermsen weinig strijd behoefde te leveren om het kampioen schap te veroveren. Bjj do heren bleven bovendien nog enkele titels vacant, want Teschmacher. die zich vrij verrassend in dc finale plaatste van het enkelspel, waar hij Wilton zal ontmoeten, geraakte geblesseerd aan zijn hand. Daar hij ook de eindstrijd In het heren-dubbelspel bereikte, samen met de veteraan Karsten, moesten twee finales tot dc volgende week Zaterdag worden uitgesteld. Het ging Zondagmiddag duszo'n beetje als een nachtkaars uit, want om 3 uur was de finale enkelspel dames reeds achter de rug en daarna werd een demon stratiepartij in het dubbelspel he ren op baan 1 gespeeld, terwijl een eind uit de buurt van de tri bune op baan 2 de finale dames dubbelspel werd afgewerkt. Behalve de ranglijstspelers wa ren jeugdige spelers uitgenodigd, die aan de bondstraining deelne men. Deze kregen dus nu wel een aardige kans om wedstrijdroutine op te doen, hoewel het snelle as falt in de meeste gevallen afbreuk aan de spelkwaliteiten deed Dit is niet het geval geweest bij de 16- jarige Fenny ten Bosch uit Voor burg, jeugdkampioene van Neder land, die het tot de eindstrijd heeft gebracht en daarin tegen Nel Hermsen veelbelovend spel heeft laten bewonderen. Zij ver loor tenslotte hoofdzakelijk om dat zij een stuk in wedstrijd ervaring bij mej. Hermsen ten achter staat. Deze heeft echter flink op haar tellen moeten pas sen alvorens zij met 62, 64 de strijd kon beëindigen en de beker In bezit kon nemen. Mej. Ten Bosch speelde met zeer veel over leg, manoeuvreerde uitstekend en schuwde niet de ^anval indien zij daartoe de kans zag. Haar smash en is echter nog zwak, hetgeen trouwens ook niet de sterkste zij de van Nel Hermsen is. In de tweede set kreeg mej Hermsen reeds bij 53 matchpoint, doch mej Ten Bosch kon 54 maken en deed ook daarna nog een matchpoint teniet. met de agressieve Dehnert, die toch goed thuis is op deze banen: 16, 64, 86. Karsten wist het op het snelle asfalt toch nog te brengen tot de halve eindstrijd, via overwinningen op Horsman en Vergroesen. Opvallend was voorts nog de zege van mej. Tettelaar in de eerste ronde op mej. v. d. Torre, die goed begon, maar toen haar maatgevoel kwijt raakte en in drie sets moest zwichten tegen haar vasthoudende tegenstandster. Zie verder pag. 4 Dc 16-jarige Fenny ten Bosch uit Voorburg, die het gisteren in de nationale tenniskampioenschap pen in de Houtrusthal tot de eindstrijd bracht. (Eigen foto). Hinkend op twee gedachten trekken de topclubs uit de Engel se voetbalwereld ten strijde. De Cup of het League kampioen schap. Arsenal en New Castle, die die voornamelijk in het onder havige geval verkeren, kunnen voorlopig hun League-aspiraties v 7.i onderschik; mr-ken aan hun Eoerts snel buiten gevecht kansen in de cupstrijd Arsenal De jeugdige Hagenaar Johan I moest door het 33 gelijk spol Koerts, die samen met Fenny ten Bosch deze zomer naar Wimble don gaat, liet zich reeds in de eerste ronde lelijk verrassen door Hein Beernink. die toch niet in grootse vorm verkeerde Nu had Koerts, die een bril draagt, ken nelijk veel last van het zonlicht tegen Preston een punt prijs ge ven terwijl New Costle op on dubbelzinnige wijze een 30 les kreeg van de Wo.ves Dit alles zeer ten gerieve van de leider Man chester U dat Derby C. een'30 nederlaag toebracht Portsmouth was de enige van de zeer ernstige dat aan een kant van de baan cupcandidatcn, die de volle winst viel Hij stond in de tweede set met 30 voor, maar moest toen naar de zonzijde en verspeelde snel twee games en daarmede zijn zekerheid. Beernink werd in de volgende ronde weggevaagd door Teschmacher (61, 1), die zijn goede vorm bevestigde door in de halve eindstrijd cok af te rekenen wist te behalen, het was Fulham, dat er me' 40 het slachtoffer van werd Het wispelturige Chel sea kwam door een 50 overwin ning op Middlesborough even eens goed uit de bus. Bij Stoke City was doelman Denis Herod Zaterdag de man van de dag. Door een armblessure naar de rechtsbuitenplaats wist hij op deze voor hem vreemde plaats het winnende doelpunt te scoren in de wedstrijd tegen Aston Villa. Burnley, dat hoog genoteerd staat voor de cup, leed tegen Black pool voor het eerst sinds Kerst mis een nederlaag. Huddersfield een der staartclubs wist een 30 overwinning op West Bromwich te behalen. In de tweede divisie gaan maar liefst negen clubs aan de kop met onderling zeer geringe ver schillen Als deze leidende clubs moesten Zaterdag uitwedstrijden spelen. Alleen Leicester City wist de volle buit binnen te halen. Nottingham, een van de drie clubs die met 35 punten gelijk aan de kop stonden, had, daar Cardiff en Sheffield beiden ver loren, aan het gelijke spel van Luton Town voldoende om nu met 1 punt voorsprong aan de 'eiding te gaan Een gewonde speler Mc Neill van Barnsley, die al strompelende het winnende doelpunt scoorde voor zijn club, leverde Sheffield dit koop>.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 3